Tweede norun zege van Whitey Ford op Pirates „Jong Oranje" overspeelde in Nijmegen Franse jeugd Die Raeckse na zege op HCSC leider in de overgangsklasse Geweldig sterk slagwerk van New York Yankees Middagmeeting Van der Leek wil schadevergoeding Om de Europa Cup Gelijkspel van dames van De Blinkert Belgisch elftal is sterk gewijzigd Mr. Le Coultre nam afscheid Roeibond 19 DE WORLD SERIES Bovenste trede Applaus Tweede keer Twaalf sportvelden onder water in Zaandam Briljante Nederlandse voorhoede scoorde drie keer binnen half uur Wegens prestigeverlies Nederlands B-elftal speelt tegen Bahia Verrassende overwinning van Zwitserland op de Franse ploeg Nederland wellicht kandidaat voor titelstrijd Het zone-schaaktoernooi Van Looy-Post vooraan in zesdaagse Berlijn DONDERDAG 13 OKTOBER 1960 In het stadion van de Pittsburgh Pirates werd woensdagmiddag weer onder de meest ideale omstandigheden gespeeld om het wereldkampioenschap honkbal voor professionals. En het resultaat van de zesde wedstrijd een indrukwekkende 12-0 zege voor de Yankees heeft een zevende, beslissende wedstrijd nodig gemaakt. Deze wedstrijd wordt vanmiddag gespeeld. De Yankee-hitters waren weer geweldig op dreef en de zes Pittsburg-pitchers die werden ingezet moesten machteloos keer op keer de bal in het verreveld nastaren. De oogst van de New Yorkers bestond uit zeventien honkslagen, waarvan er zeven goed waren voor extra honken. Vooral Bobby Richardson was weer gevaarlijk. De kleine tweede honkman sloeg met twee driehonkslagen drie punten binnen, waardoor zijn totaal aantal binnengeslagen runs in zes wedstrijden kwam op 12, wat ruim schoots voldoende was voor een nieuw record. Behalve Richardson, waren ook Roger Maris (drie hits uit vijf beurten), Yogi Berra (drie hits uit vier beurten) en invaller-ca'tcher Blanchard (drie hits, waar onder twee tweehonkslagen, uit vier beurten) uitstekend op dreef en dus een wan hoop voor de Pirates-supporters, waarvan er ruim 38.000 op de tribunes zaten. Een grootse prestatie leverde ook Yankee-werper Whitey Ford. Voor de tweede maal in vijf dagen hield hij de Pirates op nul punten. Hij kreeg in negen volledige innings slechts zeven honkslagen tegen en die vielen te verspreid om succes voor de thuisclub op te leveren. Bovendien sloeg Ford in de tweede innings de eerste Yankee-run binnen met een infield-hit. Voor Pittsburgh was startingpitcher Bob Friend wederom de verliezer. Hij wierp twee innings, kreeg toen een run tegen, maar in de derde innings raakte hij Kubek met een van zijn worpen en de volgende drie tegenstanders gaven alle honkslagen, waarop Friend naar de dou ches kon vertrekken. De wedstrijd begon niet al te overtui gend voor de Yankees. Manager Casey Stengel had zijn keus laten vallen op Whi tey Ford als starting-pitcher. Op het eer ste gezicht lijkt dit normaal, want was het immers niet Ford, die de Pirates za terdag op nul punten had gehouden, waar door de Yankees met 10-0 wonnen? Toch was Stengel er niet gerust op. Ford heeft Honkbal altijd een week rust nodig na een volledi ge wedstrijd en nu had hij maar drie da gen gerust. Bovendien had Ford nog nooit buiten New York een World Series-wed strijd gewonnen, hoewel hij vaak genoeg in een uitwedstrijd op de plaat heeft ge staan. Het was dan ook geen wonder, dat Ca sey Stengel in de eerste Pirates-slagbeurt op de bovenste trede van de dugout stond, een teken dat het niet zo goed gaat. Ope- ningshitter Bill Virdon gaf meteen een honkslag en ook rechtsvelder Clemente sloeg de bal onbereikbaar voor Mantle in het midveld. Via een uiterst snel dubbel spel én 3 sl. kam '"ord door de moeilijkhe den heen. En van dat moment af is Ford niet meer in moeilijkheden geweest. Ook niet toen zijn catcher Elston Howard in de tweede innings door een geworpen bal werd geraakt en aan de hand geblesseerd wérd, zodat hij moest uitvallen. Zijn ver vanger Jim Blanchard deed echter prach tig werk, zowel achter de plaat als aan de plaat. In de tweede innings was het Ford zelf, die de Yankees aan een 1-0 voorsprong hielp. Met een uit kreeg Berra 4w, Bill Skowron volgde met een honkslag en Ho ward wérd geraakt, waardoor de honken vol waren. Ford volgde toen met een in field-hit, waardoor Berra kon scoren. In de derde innings sloegen de Yan kees hard toe. Tony Kubek die een ex tra hartelijk applaus kreeg, omdat hij zijn vierentwintigste verjaardag vierde tussen de honken kreeg van werper Friend een minder aantrekkelijk geschenk in de vorm van een keiharde curve tegen zijn scheenbeen. Roger Maris hielp Kubek met een twee honkslag op het derde honk en Mickey Mantle sloeg zijn teamgenoten thuis met een honkslag (3-0). Ook Yogi Berra gaf een honkslag, waardoor Mantle op het derde honk kwam. Werper Friend werd vervangen door Shaney, Bill Skowron sloeg de bal hoog en ver in het rechts- veld, waar Clemente de bal ving, maar niet kon voorkomen, dat Mantle er 4-0 van maakte. Jim Blanchard gaf een honk slag, waarna Richardson de bal voor drie honken in het linksveld deponeerde, waar door Berra en Blanchard konden scoren (6-0). De volgende twee innings was Mizell de Koersen op Duindigt De uitslagen van de woensdagmiddag gehouden draverijen en rennen op Duindigt luidden: Draverijen Kitty K-prys (2140 m): 1. Yocca 1.32.8; 2. Y Y Hanover; 3. Yvonne Hanover. W. 11, P. 2,30, 1,90, 1,90, K. 8,60, C. 5.60. Lietse Mitziprys (2540 m): 1. Whim P 1.32; 2. Windy Hanover; 3. Ylite Rose. W. 15,20, P. 2,30, 1,50, 1,50, K. 13,20, C. f 5,40. Criterium der 2-jarigen (1500 m): 1. Zus Scotch 1.32.7; 2. Zephyr Magowan; 3. Zam- pa van Papenhoef. W. 11,10, P. 2,60, 1,70, 5,80, K. 17,20, C. 5,20. Nimble Henyprys (2100 m), 1ste afdeling: 1. Very Nice 1.28.2; 2. Urma Norton; 3. Vlieger D. W. 3, P. 1,70, 2,20, 2,60, K. 14,10, C. 5,60. Nimble Henyprys (2100 m) 2de afdeling: 1. Terraise 1.27.2; 2. Sjakie Scott: 3. Rudolf G. W. 4,10, P. 2,60, 2,90, K. f 12, C. 6,30. Rennen Dark Rockprijs (2100 m): 1. Antonio 1.20.9; 2. Merry Man; 3. Pandora. W. 3,80, P. 1,40, 1,10, 1,80, K. 4,60, C. 3. Nicorinaprijs (2500 m) 1ste afdeling: 1. Mystic Boy 3.00.8; 2. Cold Water; 3. La Ra fale. W. f 3,10, P. 1,90, 2,90, 4,40, K. 11,70, C. 6,20. Nicorinaprys (2500 m) 2de afdeling: 1. Peter Pan 3.03.2; 2. Peigne d'Or; 3. Willie Mae. W. 2.40, P. 1,20, 1,70, f 1,50, K. 7,10, 'C. 5,40. Totalisatoromzet 65.075,50. Pittsburgh-werper en hoewel hij een daverende tweehonkslag van Skowron te- genkreeg. het scoren kon hij de Yankees toch beletten. In de tweede helft van de vijfde innings verving zijn manager Mur- taugh hem echter door een pinch-hitter. In.de zesde innings kwam Fred Green op de plaat en hij werd warm ontvangen. Cletis Boyer, die ditmaal bij de Yankees op het derde honk speelde in plaats van de teleurstellende Gil McDougald, sloeg de eerste worp al voor een driehonkslag in het rechtsveld. De Pirates-rechtsvelder Clemente bleef aan het rennen, want ook de twee volgende Yankees joegen de bal in het rechtsveld voor een honkslag (7-0). Fred Green kon weer vertrekken en nu was het de beurt van Clem Labine om de Yankees te stoppen. Hij begon goed door Mickey Mantle 3sl. te geven, maar Yogi Berra zette Clemen te weer aan het werk en het was 8-0. Ook in de volgende innings kreeg Labine pun ten tegen. Blanchard opende met een tweehonkslag en Richardson gaf zijn tweede driehonkslag, waarna Whitey Ford met een stootslag zorgde voor de tiende Yankee-run. In de achtste innings werd de eindstand 12-0 bereikt door een honkslag van Berra en een tweehonkslag van Blanchard. Whitey Ford behaalde behalve zijn twee de no run-zege in vijf dagen, ook nog een ander resultaat. Hij brak het al jaren be staande record voor het totaal aantal ma len 3sl. in World Series, dat in het bezit was van Reynolds (Yankees). Door in de wedstrijd van gisteren vijf tegenstanders op 3sl. uit te schakelen, bracht hij zijn totaal op 63. Zijn werpresultaten van gis teren waren 5-1-7. De Pittsburgh werpers noteerden 4-2-17, waaronder drie driehonk slagen en vier tweehonkslagen. In totaal hebben de Yankees nu in de zes gespeelde wedstrijden 78 honkslagen gegeven, ook al een nog niet eerder geleverde prestatie. In de beslissende wedstrijd brengt Pitts burgh-manager Murtaugh zijn grote troef Vernon Law voor de derde maal op dé plaat, terwijl Elroy Face weerklaar zal staan om in te vallen als het nodig mocht zijn. Casey Stengel twijfelt tussen Bob Turley en Bill Stepherd en maakt zijn keus pas vlak voor de wedstrijd bekend. De spelers van het winnende team touche ren ieder 8500 dollars, terwijl de spelers van de verliezende ploeg met 6500 dollars genoegen moest nemen. Er zal vandaag hard worden gevochten voor dit verschil van 2.000 dollars. Enkele sportverenigingen in en bij Zaan dam zijn ernstig gedupeerd door de aan houdende regenval van de laatste dagen. In het gemeentelijke sportveldencomplex achter de Oostzijde, dat lager ligt dan het polderpeil, zijn vijf voetbalvelden, zes ten nisbanen en een korfbalveld overstroomd. Men zal zo spoedig mogelijk een aantal pompen inschakelen om het sportcomplex weer droog te krijgen. De sintelbaan in het Goffert-stadion in Nijmegen stond gisteravond geheel blank bij de jeugdwedstrijd tussen Nederland en Frankrijk. Om voortij dige natte voeten van de spelers te plaats van de strijd was. voorkomen had men een plankier over het watervlak gelegd. Veel hielp het niet, want aan het einde daarvan von den de voetballers een complete mod derpoel, die anderhalf uur lang de Jaap van der Leek heeft medegedeeld, dat hij van plan is een eis tot schadever goeding wegen geleden prestigeverlies in te dienen van 25.000. Hij motiveerde, dit met te zeggen, dat „wij als trainers geen slachtoffer willen worden van een club leiding die niet in staat is betaald voetbal te leiden. Zoals bekend is de heer Van der Leek om onbekende redenen op non-actief gesteld door het bestuur van DOS. Zijn contract met DOS duurt nog tot 1 juni 1962. In die tijd verdient hij een netto-bedrag van 25.000 tot 30.000. Een plaatsvervanger voor Jaap van der Leek is nog niet aangewezen. Voorlopig neemt eerste-elftalspeler Hans Kraay de training waar. In Boedapest heeft voor de Europa Cup Ujpesti met 30 van Rode Ster Belgrado gewonnen. Bij rust was de stand nog 00. Het was dc tweede ontmoeting tussen beide clubs en in de tweede ronde van het toer nooi om de Europese beker. De eerste wed strijd in Belgrado werd destijds door Ujpesti met 2-1 gewonnen, zodat de Hon garen thans naar de achtste finales over gaan, waar zij tegen de Portugese ploeg Benfica moeten spelen. De Italiaanse kampioen Juventus (Tu rijn) is woensdag in Sofia door CDNA uit geschakeld. De Bulgaren wonnen de twee de wedstrijd voor de eerste ronde, na eer der in Turijn met 20 te hebben verloren met 41, waardoor de doelcijfers (43 in het voordeel van CDNA) beslisten. De Bul garen komen in de tweede ronde uit tegen Malmö. Niet Sportclub Enschede maar de Bra zilïaanse club Bahia zal vanavond in het stadion Diekman in Enschede als tegen stander fungeren van het Nederlands B- elftal. Bahia zou gisteravond in Rotterdam tegen Feijenoord spelen, maar door de hevige regenval was 't Feijenoord-stadion onbespeelbaar en moest deze ontmoeting worden afgelast. De sintelbaan had veel weg van een sombere stadsgracht. De steeds weer neerstromende regen doorweekte de toe schouwers. En toch hebben de 2.000 dap peren, die woensdagavond koude en regen in het Goffertstadion in Nijmegen trot seerden, tevreden de weg naar huis weer opgezocht. Niet in eerste instantie om die grote 4-1 zege, die Jong Oranje in de strijd met de Franse jeugd behaalde Eerder om de voortreffelijke wijze, waar op het Nederlandse jeugdteam de „Haan tjes" versloeg. Voetbal Een briljante Nederlandse voorhoede bestaande uit Swart, Lenz, Gösgsns, Bouw meester en Bergholtz legde in de eer ste helft met vier prachtige doelpunten de basis voor die zege. Na de rust consoli deerde de Nederlandse defensie die ruime voorsprong met groot meesterschap. Slechts een enkel doelpunt, gescoord in de 35ste minuut, moest de Nederlandse achterhoede, waarin de jeugdige stopper Pronk excelleerde, de Fransen toestaan Toegegeven, de Fransen stelden vooral in de eerste helft nogal teleur, maar des ondanks hebben de Nederlandse jeugdspe lers op het zware terrein en onder zeer moeilijke omstandigheden hun klasse ge toond. De voorhoede besliste het pleit al in de eerste helft. Ondanks het gladde veld trok ken de Nederlandse aanvallers steeds weer met prachtig sluitende combinaties naar voren. Rechtsbuiten Sjakie Swart rechtstreeks betrokken bij maar liefst drie doelpunten en de steeds weer actieve Frans Bouwmeester waren de grote uit blinkers in deze voortreffelijk spelende aanvalslinie. Ook de Nederlandse defensie kwam, dankzij een prima herstel in de Met een 31 zege op het Helderse HCSC behaalde Die Raeckse gisteravond in het Krelagchuis de derde overwinning en plaatste zich aan het hoofd van de over gangsklasse. Nadat Die Raeckse onbedreigd de eerste set met 155 won, stuitten de gastheren in de twee volgende sets op sterke tegenstand. De jeugdige HCSC'ers waren niet verlegen voor het net, ont kwamen twee maal aan een kleine achter stand (64 en 1412) en brachten na een pittig slot de sets weer in evenwicht (16—14). In een zonderlinge derde set, waarin de spelers slechts eenmaal aan opslag kwa men, hielp Hans Wetterhahn een zielloos Die Raeckse, met een gebrek aan inzicht, over een inzinking heen. Tot 114 was de achterstand van de Haarlemmers opge lopen, op 117 kwam Wetterhahn aan op slag en met effectvolle tennisserves sloeg hij Die Raeckse in een rush, slechts onder broken door enkele time-outs, naar 1511. De laatste set werd voor Die Raeckse een regelmatige zege (155). Na een zwak begin heeft de damesploeg van De Blinkert na de eerste set, tegen het Enkhuizense Madjoe het spel volkomen in handen genomen. Toch moesten de Blin- kert-speelsters met een gelijk spel genoe gen nemen. Dat vond zijn ooi-zaak in een uitermate slechte slotfase, waarin de groenwitten door nerveus en ondoordacht afspelen een 112 voorsprong verspeelden. In de eerste set sloeg jnej. Loots aan ser ve Madjoe van 86 naar 156. Duidelijk herstelde De Blinkert met 155 en 156, waarbij de derde set werd uitgemaakt door enige smashes van Iet Muller en Atie Wij- denes. In de laatste set kwam toen op de stand 112 de fatale wending. Nog zes maal verkreeg De Blinkert de serve en dus een kans om Madjoe, dat ook in deze set zeker niet groots speelde, te stuiten. Echter zonder resultaat; Ria Rooijers faalde voor het net' en aan opslag, Wil Daan vergat dat aan een smash een sprong vooraf gaat en Hennie van Rijswijk zat in haar enthousiasme haar ploeggenote Tini Huel in het vaarwater. De Blinkert was en bleef uit. cadans en via 211, 712, 11—12, 13—12, 14—14, 15—15 en 16—16 ging de set met 1816 verloren. Voor de dames eerste klasse won OVRA van HVS met 15—8, 16—14 en 15—13. Velox en Vesmia speelden een aantrekkelijke wedstrijd, met opwindende rallies, die min De volleybal competitie of meer verrassend door de Veloxploeg werd gewonnen: 1513, 1015, 1510 en nogmaals 1510. Spanning voerde de boventoon in het tweedeklasse-duel tussen Die Raeckse 2 en OVRA 2. Beide teams behoren tot de titel kandidaten maar waren reeds bij de start gestruikeld. Dié Raeckse won dit evenwich tige duel met de standen: 1614, 1513 en 1816. WIK had geen moeite met CIOS 3 (twee maal 153 en 1614). Bij de dames zullen mogelijk Gios en OSS elkaar het kampioenschap betwisten. OSS klopte in drie sets Vesmia 3 en Gios bleef eenvoudiger dan verwacht DSS de baas: 155, 155, 615 en 157. Vesmia 2 klopte JBS, dat haar technisch kunnen zal moeten opvoeren en De Blinkert 3 toonde zich sterker dan Onze Gezellen 2 (31). Heren: De Blinkert 2CIOS 2 03. Die RaeckseHCSC 31. EnergieSpaarne- stad 0—3. CIOS 3—WIK 0—3. HVS 3—HBC 2 3—0. OSS 2—VVCL 3—0. HVS 4—FES 3—1. Die Raeckse 2—OVRA 2 3—0. Dames: VeloxVesmia 31. De Blin kert—Madjoe 2—2. OVRA—HVS 3—0. Al lianceSpaarnestad 13. Vesmia 3OSS 03. JBSVesmia 2 13. GiosDSS 31. De Blinkert 3—OG 2 3—1. PWN 2—HBC 4 30. Alliance 2FES 03. OG 3Gios 3 0—3. tweede helft, als geheel tot een ruime vol doende. Een wedstrijd in de zware zin van het woord is deze ontmoeting met de Franse espoirs nauwelijks geweest. Al in de 24ste minuut Nederland leidde toen met 3-0 was de strijd in feite beslist. Bouw meester opende in de 8ste minuut de score. Nog geen 10 minuten later was het Bergholtz, die daartoe op fraaie wijze in staat gesteld door Swart, het tweede doel punt maakte. Nog was het niet genoeg want nadat een Franse verdediger alleen redding kon brengen door de bal uit het doel te slaan, schoot Swart feilloos de toe gestane strafschop in: 3-0. Swart was ook de geestelijke vader van het vierde doel punt. Prachtig lanceerde hij van de rech tervleugel zijn voorzet. De bij de tweede paal vrijstaande Bouwmeester kon nau welijks meer missen (4-0). Dat de Nederlandse aanval in de twee de helft minder briljant speelde, lag in de lijn der verwachtingen. Na een matig begin herstelden de Nederlandse aanval lers zich geheel. En de zege kon dan ook niet meer in gevaar worden gebracht. Dat Swart van Ajax Gösgens van Rapid (rechts) vuurt een kopbal af op het Franse doel, waar een back alleen een doelpunt kan voorkomen door het leer met een hand te stoppen. De strafschop werd daarna door Swart van Ajax ingeschoten. linksbuiten Coincon in de 35ste minuut voor een Frans tegenpunt zorgde was dan ook alleen maar van belang voor de sta tistici. De opstelling van Jong Oranje was doel: Hoogerman (Ajax), achter: De Groot (Hermes DVS) en Veldhoen (Feije noord), midden: Borghuis (GVAV), Pronk (Ajax) en Burgerhof (BW), voor: Swart (Ajax), Lenz (Rapid) Gösgens (Rapid) Bouwmeester (Feijenoord) en Bergholtz (MW). Het Belgisch elftal, dat woensdag 19 ok tober in Stockholm tegen Zweden de eerste wedstryd speelt in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1962, is radicaal gewijzigd en her innert nog slechts op één plaats aan de ploeg, die begin oktober in Antwerpen rpet 14 van Nederland verloor. Alleen rechtsachter Verbiest (Ander- lecht) handhaafde zich op de plaats, die hij ook tegen Nederland bezette. Met hem heeft de Belgische keuzecommissie (de heer Vandenstock) uit het falende elftal van Antwerpen voor de reis naar Zweden waardig gekeurd Jurion, die echter ver huisde van de rechtshalf- naar de rechts buitenplaats, Piters, die van de rechter-' naar de linkervleugel „switchte", en Lip pens, die terugkeerde naar de halflinie. De overige zeven spelers werden allen ver vangen en slechts één van hen treft men aan bij de reserves, namelijk linksbuiten Letawe. Het Belgisch elftal voor de wedstrijd tegen Zweden met daarachter vermeid de namen van de spelers, die tegen Neder land uitkwamen luidt als volgt: Doel: Nicolay (Seghers); achter: Verbiest (Ver biest) en Thellin (Raskin); midden: Hanon (Jurion), Spronck (Saeys) en Lippens (Mees); voor: Jurion (Piters), Stockman (Lippens), Van Himst (Wegria), Vandenberg (Bertels), en Piters (Letawe). Reserves: Coremans, Wauters, Willems en Letawe.1 Het Zwitserse voetbalelftal heeft in de woensdagavond in Bazel gespeelde inter landwedstrijd tegen Frankrijk een verras send grote overwinning behaald. De eind stand was 6-2, nadat de Zwitsers bij de rust reeds een voorsprong hadden van 2-1. De sensationele overwinning, die de Zwitsers woensdagavond voor 40.000 toe schouwers op Frankrijk behaalden, was de bekroning van het doeltreffende spel der Helveten, die in midvoor Huegi bovendien een topscorer hadden, die de Fransen (zonder Kopa en Fontaine) node misten. Niet minder dan vijf doelpunten schreef Huegi op zijn naam, het -zesde kwam van Weber. Voor de Fransen, die hun aanvalsacties tot in den treure uitsponnen en daarmee alle stootkracht uit hun spel haalden, scoorden Vincent en Goujon. Na de be nauwde zege op Finland (2-1) en het ge lijke spel (2-2) tegen Polen werd deze 25ste interlandwedstrijd voor de Fransen een grote teleurstelling. Nadat Zwitserland er lange tijd interna tionaal niet veel van terecht had gebracht, leek het dat coach Karl Rappan nu een elftal op de been had, dat Zweden en Bel gië nog grijze haren kan bezorgen in de kwalificatiewedstrijden der wereldkam pioenschappen. De opstellingen waren: Zwitserland: Elsener, Kernen en Schnei- ter; Grobéty, Meier en Weber; Antenen, Vonlanthen, Hügi, Ballaman en Allemann. Frankrijk: Colonna; Wendling en Pey- roche; Marcel, Tylinski en Ferrier; Stopy- ra, Ujlaki, Wiesnieski, Goujon en Vincent. Roeien Op. een woensdagavond in Krasnapolsky in Amsterdam gehouden buitengewone algemene vergadering is dr. H. H. Buze- man (Amsterdam) met algemene stemmen benoemd tot secretaris-penningmeester van de Nederlandse Roeibond. Hij volgt mr. F. Ie Coultre op, die wegens vertrek naar het buitenland voortijds moest be danken. De vergadering accepteerde voorts een voorstel van het bestuur om een „hulp fonds materieelvoorziening" in te stellen, waaruit noodlijdende verenigingen even tueel leningen kunnen krijgen. Voornamelijk is dit fonds bestemd voor verenigingen, die in de noodzaak om leden aan te trekken of ledenverloop tegen te gaan niet in staat zijn uit eigen middelen de meest nodige materiële aanschaffingen te verrichten, waaronder vooral boten en riemen worden verstaan. Aan de totocom missie is een verzoek gericht ten behoeve van dit fonds een bijdrage ineens te willen verlenen uit de opbrengsten van de toto. Voorzitter Van der Ploeg zei woensdag avond optimistisch te zijn over de inwilli ging van dit verzoek. Optimistisch was ook de vereniging, die onmiddellijk na het aanvaarden van dit voorstel een schriftelijk verzoek tot finan ciële hulp indiende. In het bestuur van de Nederlandse Roeibond leeft het voornemen de N.R.B. kandidaat te stellen voor de organisatie van de Europese roeikampioenschappij, waarschijnlijk in 1964 of 1965. Ditmaal zul len namelijk ook in het Olmpisch jaar 1964 Europese kampioenschappen worden ge houden, omdat de Spelen op een ander continent in Tokio plaatsvinden. Op korte termijn zal het bestuur van de N.R.B. een besluit nemen over deze kandidaatstelling. Voor de laatste maal zijn in 1954 Europese kampioenschappen op de Bosbaan gehouden. Inmiddels staat reeds vast, dat de voorzitter van de Fisa. de Zwitser Thomas Keiler, in verband met de eventuele kandidatuur van Neder land, op 17 en 18 juni 1961 de wedstrijden op de Bosbaan van de Koninklijke en de Hollandbeker wedstrijdvereniging zal bij wonen. Schaken Voor het zoneschaaktoemooi voor dames in Joegoslavië zijn woensdag de afgebroken partijen van de 10de, 11de en 12de ronde uitgespeeld. De uitslagen waren: 10de ronde: TranmerLazarevic 10. 11de ronde: Lazarevic—Rinder 0—1; Jo- vanovicTranmer 1—0; BruceVreeken 0—1. 12de ronde: Ti-anmerAssenova opnieuw afgebroken; RinderJovanovic remise; IvanovaLazarevic remise. Na de 12de ronde luidt de stand: 1. en 2. Chaude de Silans (Fr.) en Rinder (W.Dld.) beiden 7 punten; 3., 4. en 5. Mevr. Heems kerk (Ned.) en Lazarevic (J.sl.) en Akst (W.Dld.) allen 6y2 pnt.; 6. Tranmer (G.B.) 6 pnt. en 1 afgebroken partij; 7. Piberl (J.sl.) 6 punten; 8. en 9. Ivanova (Buig.) en Ivanovic (J.sl.) beiden 5/2 punt; 10. Asse nova (Buig.) 5 punten plus 1 afgebroken partij; 11. Mevr. Vreeken (Ned.) 3V2 pnt; 12. en 13. Bruce (G.B.) en Nepfer beiden 3 punten. In de 13de en laatste ronde van het dames-zonetoernooi heeft de Nederlandse speelster mevrouw Heemskerk verloren van de Engelse Bruce. De overige vijf par tijen werden afgebroken. Wielrennen Vanmorgen vroeg bij de neutralisatie luidde de stand in de zesdaagse van Ber lijn: 1. Rik van LooyPeter Post (België/ Ned.) 391 pnt.; 2. BucherPfenninger (Zwits.) 360 pnt.; 3. ArnoldPatterson (Austr.) 314 pnt.; 4. NielsenLykke (Den.) 280 pnt.; 5. BugdahlJunkermann (Did.) 143 pnt. De overige koppels hadden een of meer ronden achterstand. De 47ste zes daagse van Berlijn eindigt -avond.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19