TWEE GOUDEN ECHTPAREN Maandag begint schaakcompetitie van NHSB voor 102 tientallen m° fjes 3 s Vierde heren-elftal van „IJmond" debuteert in handbalcompetitie Hobbytentoonstelling LUSTRUM IJmond-competitie voor volleybal kan maandag beginnen ESSO PETROLEUM Havenberichten Kleed u geed Meer peen naar veilingen P, Onrust Zoon J. de Boer SPEELGOED- ACTIE Faillissementen PETROLEUMHANDEL R.A.P. Onderlinge competitie bij schaakclub Kijk Uit De bril die „vlot" staat DONDERDAG 13 OKTOBER 1960 MAANDAGAVOND 17 OKTOBER zal een begin worden gemaakt met de bonds- competitie van de Noordhollandse Schaakbond. In de hoogste afdeling, de overgangs klasse, zullen die avond zes verenigingen in het strijdperk komen en daarmee het spits afbijten voor de overige 102 tientallen die zich op latere tijdstippen in het strijdgewoel zullen mengen. Wat de kansen van de verenigingen uit de IJmond aangaat liggen de papieren onderling zeer verschillend. In de over gangsklasse treffen wij de eerste teams van Pat Mat (Beverwijk) en Kijk Uit (IJmuiden) aan. Met het Alkmaarder VVV hebben wij dan meteen de drie meest se rieuze gegadigden voor het kampioen schap bij de horens! Zonder twijfel is de grote wedstrijd van de eerste ronde dan ook het treffen VVV— Pat Mat. Vorig seizoen werd het een 5-5 gelijk spel. Een uitslag waarmee de Be- verwijkers vermoedelijk ook nu wel te vreden zullen zijn. Zij komen met de vol gende spelers naar Alkmaar toe: H. Ban nenberg, K. Comis, D. G. Huygen, P. Hart, A. Slings, J. Sonneveld, M. P. Sui ker, P. Tijssen, J. Zoontjes en P. Zwart. Reserves zijn W. Steeman en J. Roden berg. Kijk Uit krijgt thuis bezoek van het pas gepromoveerde Rolland uit Overveen. Normaal moet dit een gemakkelijk over winning worden. Wanneer de IJmuidena- ren niet aan onderschatting van hun te genstanders mank gaan zal de zege wel in IJmuiden blijven. Daarvoor is het team sterk genoeg. Het bestaat uit 1. K. Steijn, 2. J. Blok, 3. P. Lanser, 4. G. Maas, 5. F. J. Walda, 6. A. Kistemaker, 7. Tj. de Jong, 8. C. J. Gordijn, 9. H. van Nieuwen- huizen, 10. W. Doornenbal. Reserves zijn T. A. Langedijk en W. Huiser. Eerste klasse In de eerste klasse A komen de Be- Adver'tentie In onze dames-afdeling de nieuwste des tv JKTnjJPB Dames- en Hérenmodes, f Confectie Maatkleermakers Kennemerlaan 36 IJmuiden Tel, 4453 Zowel voor de groenten als voor de peen was er maar weinig belangstelling op de veiling van Ons Belang te Castricum. Toch worden de peenaanvoeren steeds groter, er was deze keer zelfs 45.000 kilo die ver handeld werd. De prijzen waren overigens niet hoog te noemen, zij haalden niet eens de notering van de eerste speciale peen- veiling. De aanvoer van groenten is woens dags altijd gering en ook nu was er slechts een geringe aanvoer van wat sperziebonen, tomaten en doosjes aardbeien. De noterin gen: peen B 5—5.30; peen C 5.20—8.30; peen D 5>5.70; peen O ƒ5.40; sperzie bonen 6572 ct., tomaten 3581 ct., aard beien per doosje 91 cent. Beverwijk De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren woensdag: andijvie 22 40, sla 310, spinazie 1855, bospeen 10 23, waspeen 1020, snijbonen 85140, sper ziebonen 4591, prei 1020, knollen 11 22, tomaten 3475, bloemkool 1228. Volgende week donderdag zullen de speciale veilingen van schorseneren en waspeen aan de veiling Kennemerland beginnen. Er worden grote aanvoeren, vooral van waspeen, verwacht. De tuinders zoeken de laatste jaren naar teelten die niet al te arbeidsintensief zijn en daarom ziet men hoe langer hoe meer in tuinen een hoek winterpeen of schorseneren. De financiële uitkomsten waren vorig jaar heel goed. Vorig jaar werden, wegens de grote droogte in geheel Europa, prijzen be taald die rond de 25 cent per kilo lagen. Tot nu toe kwam de prijs niet boven de 10 cent per kilo. Omdat men spoedig grote partijen verwacht, heeft de directie van de veiling de aanvoerders die een „ophoud"- prijs willen stellen, geadviseerd niet de ge hele partij aan te voeren, maar een mon ster van ten hoogste 10 kisten. Hierdoor wordt voorkomen dat de beperkte vei lingruimte overvol wordt. Wat de prijzen van schorseneren betreft, men moet nog afwachten, er is nog niets van te zeggen. DUIVENKAMPIOENEN BIJ „ONS GENOEGEN". Het thans geëindigde vluchtseizoen heeft bij de Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „Ons Genoegen" de volgende kam pioenen opgeleverd: Kampioen-generaal: 1. A. v. Son; 2. W. Rijnders; 3. W. v. Wijk; 4. A. v. Leeuwen; 5. C. Baltus. Vitesse 1. W. Rijnders; 2. W. v. Wijk; 3. A. v. Deursen; 4. A. v. Son; 5. C. Baltus. Fond: 1. W. Rijnders; 2. A. v. Son; 3. W. v. Wijk. Oude duiven: 1. W. Rijnders; 2. W. v. Wijk; 3. A. v. Son. Jonge duiven: 1. A. v. Son; 2. A. v. Leeuwen; 3. T. C. Vos. Navluchten: 1. A. v. Son; 2. W. v. d. Raadt; 3. W. v. Wijk. Aangewezen kampioenschap: Vitesse: B. Meulemans; Fond: R. Zoontjes; jonge dui ven: C. Baltus; oude duiven: A. v. Leeu wen; navlucht: W. v. d. Raadt. DEMONSTRATIE-AVONDEN VAN DOK. De Heemskerkse gymnastiekvereniging „DOK" zal op vrijdag 21 en 28 oktober demonstratie-avonden geven. Deze vinden plaats in de gymnastiekzaal aan de Bach- straat. verwijkse clubs Weenink en Pat Mat 2 uit. Met het sterke Schaaklust uit Andijk in de afdeling, dat al vele jaren een abon nement op het kampioenschap heeft, voor zien wij geen kampioen onder de Bever- wijkse clubs. Vermoedelijk zullen zij zelfs hard moeten vechten om de laatste plaats te ontlopen. In IB staat Santpoort inge deeld. De club van Sterk c.s. speelde vo rig seizoen nog in de overgangsklasse en zal daar zeker snel weer in willen terug keren. Met tegenstanders als Bloemen- daal, Halfweg en VHS 3 zal dat niet een voudig zijn. Toch lijkt de kans op het kampioenschap wel mogelijk. Tweede klasse De tweede klasse C herbergt de reser ve-teams van Kijk Uit en Santpoort. Kijk Uit 2 was vorig seizoen nog eerste klas- ser, Santpoort daarentegen derde klas- ser. Dc strijd om het kampioenschap gaat hier een aangelegenheid worden tussen Kijk Uit 2, VHS 4 (Haarlem) en HWP (Haarlem). Santpoort 2 zal dan met Bloc- mendaal 2 en de P.T.T.-schaakclub De Torens (Haarlem) uitmaken wie rode lan taarndrager zal worden. Derde en vierde klasse Bij de derde klassers vinden wij in af deling B het derde team van Pat Mat. De gedegradeerde volgelingen van Suiker moeten hier een vooraanstaande rol kun nen vervullen. Hetzelfde geldt voor Kijk Uit 3 in afdeling C dat echter in Zaan dam 4 en Het Witte Paard (Koog a. d. Zaan) wel een tweetal gevaarlijke concur renten heeft. Temeer daar beide clubs moeten worden bezocht. Het gepromo veerde Santpoort 3 kan hier bewijzen dat het glorieuze kampioenschap in de vierde klasse geen uitschieter is geweest. Van de vierde klasse teams is Weenink 2 in de B-afdeling beland met overwegend vereni gingen uit de Zaanstreek. Dat is gewoon lijk een moeilijke strijd. De Beverwijkers zijn vorig seizoen in de derde klasse op de laatste plaats gekomen en zullen stel lig alle pogingen in het werk stellen het verloren gegane terrein te herwinnen. De schaakclub Driehuis vindt in 4C een onderkomen. Deze club geldt daar stellig als één der favorieten. Toch voorzien wij geen „walk ovef". Daarvoor is het team van Lasker uit Uitgeest een te lastige te genstander. Voor twee seizoenen klopten de schakers uit Uitgeest nog aan de poort van de 2de klasse! Van deze kant kun nen Schouten c.s. dus een bikkelharde strijd tegemoet zien. De spoorwegschakers SSCH uit Haarlem zullen ook wel een woordje meespreken. Dat Kijk Uit 4 en Weenink 3 hier een rol van betekenis zul len spelen lijkt niet waarschijnlijk, maar zal ongetwijfeld door de betreffende clubs worden gehoopt! Het programma voor de komende week luidt: Overgangsklasse: VVVPat Mat, Kijk UitRoland en HeemstedeZaandam 2. Eerste klasse, afd. A: EdamWeenink; afd. B: BloemendaalVVV 2. De andere teams komen een later tijdstip in de schaakarena. De Haarlemse rechtbank heeft in staat van faillissement verkaard de n.v. Ouwel- fabriek Ensof, Westzijde 300, Zaandam. Rechter-Commissaris is mr. H. G. Ram- bonnet en curator mr. C. J. Doorenbos, Zaanweg 66, Wormerveer. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van W. L. van Gerven, Hovers- broekersdijk 14, Lisse. Rechter-Commis saris was mr. N. Smits en curator mr. J. F. M. M. Brons, Damstraat 23, Haarlem. Advertentie de haardoffe met het hoogste rendement (ÉSSO) méér warmt® minder roet zuinig TELEFOON 02550-7227 A. RAS - TROMPSTRAAT 111 H. ALDERS-WIJK AAN ZEEëRWEG 34 TELEFOON 02550-8631 C. J. PORCK v. d. HELSTSTRAAT 19 IJMUIDEN-OOST Bij Pat Mat in Beverwijk en Kijk Uit in IJmuiden zijn weer een aantal partijen ge speeld voor de onderlinge competitie. De uitslagen zijn: Pat Mat: Afd. 1: SonneveldZwart af gebroken, SlingsHart remise, Huygen Bannenberg 01, ComisTijssen 01, SuikerWulms 10, ZwartSuiker 01. Afd. 2: De HaasW. Steeman afgebroken, SchepelBeentjes 10, Van Voorst Vader De Heer 01, JanssenVan Voorst Va der 01. Afd. 3: MostertmanDoets 10, VerkooijenOort 10, DuinH. Steeman 01. Afd. 4: MoolenaarWortelboer 01, Dingerdisv. d. Lely 01, KruijerBij waard 01, Winkelaarvan Leeuwen 10. Jeugdafd.: De SwartJ. Hagen 10, W. van LeeuwenE. Hagen 01. Kyk Uit: Afd. 1: Blok—Warnez 1—0, De JongLanser remise. Afd. 2: Bontenbal Heidenreich afgebroken. Afd. 3: Verlaak v. d. Doel 01, v. d. BergGravemaker remise, BroertjesPlugboer 01, v. Bock- hoove.nv. Niekerken 10. Afd. 4: Meijn Slager remise, van MaanenBouman 10, Kramer sr.Oldenmark 01. De competities duren voort. Vitesse (Castricum) gaat zondag naar Den Helder om daar tegen HRC te voet ballen. De opstelling van Vitesse is als volgt: doel: N. Stuifbergen; achter: F. Res en G. Jonker; midden: P. Liefting, H. Jon ker en J. Veldt; voor: J. de Zeeuw, M. Mertens, H. Zonneveld, Th. Groot en J. Vermolen. 4 Advertentie «MNM99MM9MM9M9NNH VERSE BRAADKUIKENS vanaf 2.90 per stuk SOEP-BRAADKIPPEN 2.10 per pond 8 KIPPEPOULET J 2.25 per pond POULARDE 2.50 pér pond GEEN DIEPVRIES VERS GESLACHT Wij bezorgen gaarne thuis POELIERSBEDRDF Oranjestraat 96 Telefoon 5291 IJmuiden-West MIN9H9tMM9M9HfM9MN Voor de handbalsport blijkt in de IJmond een grote belangstelling te bestaan. De handbalvereniging „IJmond" heeft een zeer groot aantal jeugdleden. Sedert kort is er een vierde herenelftal gevormd. Dit laatste elftal is ingedeeld in de tweede klasse van de afdeling Haarlem en zal reeds de komende zondag met de competi tie beginnen. Overigens eist het handbalprogramma van aanstaande zondag alle senioren-, dames- en herenelftallen voor de compe titie op. De dames van IJmond I, die zondag jongstleden niet speelden, krijgen bezoek van HOC I uit Haarlem. Deze ploeg heeft thans drie punten uit drie wedstrijden, IJmond heeft de beide gespeelde wed strijden gewonnen. Het kan dus een aan trekkelijke strijd worden; de IJmond- dames hebben de beste papieren. Lastiger wordt het voor de IJmond 2- dames, die De Blinkert 2 ontvangen. Toch kunnen de punten in Velsen blijven, maar dan moet het beter gaan dan vorige week, toen een benauwde zege op Concordia 2 werd behaald. Ook het derde IJmond-damesteam speelt op eigen veld en ontvangt Concordia 3. Het moet ook hier mogelijk zijn voor IJmond om te winnen. De heren van IJmond I, die uit hun vier wedstrijden nog maar drie punten ver gaarden, gaan op bezoek bij Rapiditas I in Haarlem. De Haarlemmers missen na vier weds.tri.jden nog maar één punt, zodat aan genomen moet worden, dat de IJmonders het allerminst gemakkelijk krijgen. Met de thans volledige IJmond-opstelling is er echter een kans toch nog een punt te be machtigen. Voor de IJmond 2-heren wordt het tegen Concordia 2 in Haarlem moeilijk en ook de IJmond 3-heren zullen tegen THB 1 in Aerdenhout de handen vol hebben. Dit geldt ook voor het pas gevormde vierde herenelftal van IJmond, dat op bezoek gaat bij TYBB I en voor wie een neder laag bij voorbaat vaststaat. Het jeugdprogramma vermeit: Meisjesaspiranten: ODIN IIJmond 5, ODIN 2—IJmond 8, Full Speed I—IJmond I, IJmond 2ADO I, IJmond 3TYBB I, Jmond 6—Full Speed 3, IJmond 7—ADO 3. Jongensaspiranten: IJmond IODIN I, IJmond 2—De Blinkert 2, De Blinkert 4— IJmond I—ADO I, Concordia 2—IJmond 2, DSO I—IJmond 3. Jongensjunioren: TYBB IIJmond I. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: W. Schoorl; J. Siebers en R. van Buuren; R. Uiten tuis, L. Blom en D. Bonekamp; G. Slatman, D. Marckel- bach, W. van der Kuil, A. Wolters en T. Vos. Heren IJmond I: J. Böhm; C. de Vries en B. Beentjes; J. Wolters, H. Boom en A. Visser; Jonker, E. Sauer, G. Kramer, K. Klesser en G. Noomen. IE V-handbal De handbalafdeling van de r.-k. sport vereniging IEV, die uitsluitend uit dames bestaat, blijkt in de laatste tijd evenzeer flink uit te breiden. Vermoedelijk is de stimulans hiervan het feit, dat de IEV I- dames in dit seizoen naar de eerste klasse van de Haarlemse afdeling zijn gepromo veerd en tot dusver bovendien alleszins redelijke resultaten hebben behaald. Vorige week werd tegen Full Speed I op Schoonenberg met 5-5 gelijk gespeeld. Komende zondag gaat IEV I naar het Haarlemse Concordia I en de IEV-dames maken een goede kans om hier beide punten te bemachtigen. De IEV-dames- junioren trekken naar Heemstede voor een bezoek aan HBC. Voor de aspiranten zijn vastgesteld: IEV ITHB en IEV 2 De Blinkert 5. Advertentie is er voor u zeker bij in onze enorm gevarieerde collectie monturen, maar ook als u niet „vlot" een keuze kunt maken helpen wij u met een uiterste service Mr OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Waver- stroom van Fowey; John M, Ipswich: Eemstroom, Londen: Plato, La Pallice;Storaas, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Essen naar Hamburg; Avon Ranger, New Orleans: Eos, Rot terdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst oi bestemming geen nadere aan duiding volgt., betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Twee gouden echtparen volgende week in IJmuiden. We beginnen met het echt paar M. van der Klooster M. van der KloosterWil- lems, Ruysdaelstraat 23, IJmuiden-Oost. Dat viert het grote feest op zondag 16 ok tober in De Griffioen. Het zal een drukte van belang v/orden want het echtpaar Van der Klooster heeft twee dochters, twee zoons en liefst 24 kleinkinderen. Ach terkleinkinderen zijn er nog niet. De heer Van der Klooster werd op 5 mei 1885 in Nieu we Niedorp geboren, zijn vrouw op 16 januari 1889 in IJmuiden. Zij is een ras echte IJmuidense. Haar moe der woonde nog op de plaats waar nu het Noordzeekanaal stroomt. Haar man kwam al spoedig naar IJmuiden toe, op zijn elfde jaar. Hij was de eerste beroepsvrachtauto- chauffeur van IJmuiden. De Ijsfabriek Noordpool kreeg de eerste vrachtauto. Max van der Klooster kreeg hem onder zijn hoede. Het was een hobbelende kettingwa gen, met massieve banden, die drie ton ijs kon laden. Een Haagse monteur bracht Max van der Klooster de rij vaardigheid bij. Hij woonde destijds in bij de zuster van zijn vrouw. Zodoende kwamen Ma-x en Martha met elkaar in aan raking. Later kwam Max van der Klooster in dienst bij de houthandel M. van Heinin gen. Zijn voertuig ging bij een brand in de houthandel ten onder. Zijn laatste werk gever was de Amsterdamse Antraciet Mij. Ook daar was hij chauffeur. Op zijn acht enzestigste hield hij met werken op, daartoe gedwon gen door een zenuwaandoe ning. Nu zit hij de hele dag thuis, luisterend naar de radio, kijkend naar de tele visie en naar zijn vrouw, die het huishouden nog hele maal zelf doet en dan ook nog tijd over heeft de tuin te verzorgen. Zij houdt veel van bloemen en planten. De grote liefhebberij van haar man is de muziek. Vanaf zijn prille jeugd blies hij de tuba in verscheidene harmonie- en fanfarekorpsen, o.a. in So li Deo Gloria, Euterpe en Duinklank. Zijn kinderen hebben zijn muzikaliteit ge- erfd, want ook zij zitten in hun vrije tijd „in de mu ziek". Een van de zoons woont in Australië. F. van der Pol en J. K. v. d. PolVan Assema vieren op donderdag 20 oktober hun vijftigjarige echtvereniging. Hij is 75 jaar, zij 73. Toen hij elf jaar was werd Fop, die in Scheveningen werd gebo ren, al naar zee gestuurd op een zeillogger. Twee jaar bleef hij varensgezel. Daar na kwam hij bij de vishan del Wed. Groen, waar ook Het echtpaar Van der Klooster met twee van hun 24 kleinkinderen. zijn vader in dienst was. Hij kwam er als manusje van alles en klom op tot meesterknecht-inkoper. Meesterknecht werd hij al op achttienjarige leeftijd. Achtenvijftig jaar lang bleef hij bij de fa. Groen, toen noopte een oogonsteking hem er mee uit te scheiden. Jam mer, want de heer Van der Pol had de zestig jaar graag willen volmaken. Vermel denswaard is dat zijn vader vijftig jaar bij dezelfde fir ma heeft gewerkt en dat zijn zoon er nu al weer ruim der tig jaar zit. Hij helpt nu zijn vrouw wat, die het haar hele leven druk heeft gehad met de huishouding en met de opvoeding van haar zoon en dochter. Het echtpaar Van der Pol heeft zeven kleinkin deren en drie achterkleinkin deren. Fop van der Pol leerde zijn vrouw kennen bij een van de hoge pieten van Vol- ker en Bosch, waar zij dien de. Af en toe neemt hij nog wel eens een kijkje bij de De Santpoortse Huisvrou wen gaan ook dit jaar een hobbytentoonstelling houden. Vorig jaar werd alles in een dermate snel tempo ver kocht, dat eigenlijk niemand gelegenheid had de artikelen rustig te bekijken. Van het tentoonstellingsidee bleef dus niet veel over. Deze keer is het de bedoeling dat het zwaartepunt wél op het ten toonstellen van de werkstuk ken komt te liggen en minder op het spekken van de kas. „Hobbytentoonstelling" gaat de expositie heten en zij wordt gehouden op de mid dag van de zeventiende no vember. Het bestuur van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afdeling Santpoort heeft al verscheidene dames-experts verzocht demonstraties te willen geven van verschil lende werkwijzen en technie ken die een rol spelen bij de handvaardigheid. De ten toonstelling zal omvatten handwerken, breiwerk, knut selwerk, foto's verzamelin gen, bloemstukjes, bakwerk, plakboeken enzovoorts. Wellicht dat de Santpoort- se huisvrouwen voor deze tentoonstelling inspiratie op doen op 20 oktober, 's mid dags in de zaal aan de Schipbroekerweg. Mevrouw I. G. KerpSchlesinger zal dan het een en ander ver tellen over „Schaarkunst". Over deze kunst, die al drie en een halve eeuw als volks kunst in Europa en Azië wordt beoefend, zal zij een tentoonstelling samenstellen. De schepen van de Oostindi- sche Compagnie brachten in het begin van de zeventiende eeuw Chinees knipwerk naar Nederland. De Nederlanders deden hun bijnaam „De Chi nezen van Europa" wederom eer aan, want zij wiemen zich vol geestdrift op deze nieuwe kunst. Mannen en vrouwen uit alle kringen wisten al knippend wonderen van schoonheid fe scheppen. Mevrouw Kerp heeft in haar tentoonstelling 400 antieke en moderne knipwerken uit Europa en Azië bijeenge bracht. De amateurfotografenver- eniging „Fotokring Velsen" gaat op 23 december haar eerste lustrum vieren. In die vijf jaar is de fotokring uit gegroeid van een onderonsje van vijf personen (de heren Kwakkel, Neehus, Borst, Rutgers en Schaap) tot een bloeiende vereniging met 85 leden, van wi,e velen werk leveren dat op een hoog peil staat, getuige de etalage van de Gemeentebibliotheek. Tij dens bondswedstrijden bleek dat de kwaliteit van 't werk een stijgende lijn vertoonde. Nog geen vijf jaar oud en dan reeds de bronzen me daille in klasse B, de tweede prijs in de op een na hoogste klasse van de Bondswed strijd en leden die od een kerstsalon, in een rijkspren tenkabinet en op een inter nationale salon in Dordrecht hun foto's mogen hangen; voorwaar geen slecht resul taat. Over twee en een halve maand ongeveer zal de Foto kring „Velsen" opnieuw een expositie organiseren. Het echtpaar Van der Pol haven en denkt dan terug aan de tijd dat hij als jong maatje rijst met stroop en bier at uit een houten nap aan boord van een zeillog ger. En de tijd daarna, dat nij dagen maakte van vier uur 's ochtends tot tien uur 's avonds. Het feest zal rustig in hui selijke kring worden ge vierd. Ze zijn weer druk aan de gang voor de VARA-speel goedactie, de mannen van de Velsense gemeentereini- gings- en vuilophaaldienst. Het hele jaar hebben zij alle waardevolle onderdelen van autopeds, fietsen en trap auto's opgespaard. Nu ligt in een schuur a.l weer een/.) nieuwe voorraad voor het volgende jaar. Zestig auto peds en twee fietsen zijn in middels al gereed. Het re sultaat van tien man op vele vrije maandag- en vrijdag avonden. Van de mensen kregen zij materiaal, waar voor zij bijzonder dankbaar zijn, want van niets kan men niet iets maken. Met intekenlijsten gingen zij rond bij alle gemeentelijke diensten en instellingen. Vijfhonderdenvijftig gulden bracht dat op. Daarvan werd verf en ander materiaal ge kocht. Een firma sprong bij met vijftig gloednieuwe fiets bellen. Een step vergt acht gulden aan onkosten. Een si garenwinkelier vindt het werk van de geweentewerk- lui so sympathiek, dat hij hen geregeld van een gratis rokertje voorziet. BinneJikort zullen aan al len die geld voor de speel goedactie hebben geofferd convocaties worden gestuurd, waarin men wordt uitgeno digd om in een lokaliteit op het terrein van de gemeente reiniging aan de Veiserduin weg in ogenschouw te nemen wat er met het geld tot stand is gebracht. Vanzelfsprekend mogen ook anderen komen kijken. De show zal op een zaterdagmiddag en op een zondag worden gehouden. DE LOTING VOOR de eerste twee ronden van de volleybalcompetitie voor de af deling IJmond van de NeVoBo heeft plaats gevonden en de wedstrijden die in de komende veertien dagen worden gespeeld zijn vastgesteld. Deze wedstrijden bestaan uit drie sets van elk 15 scorepunten; voor elke gewonnen set wordt 1 punt toegekend. Voor elk team is het derhalve van belang om het puntentotaal zo hoog mogelijk op te voeren in verband met de aan het eind van de zogenaamde Groninger competitie (eind december) toe te passen splitsing in 1ste en 2de klasse. Aan de competitie nemen in totaal 14 dames- en 13 herenteams deel. In Bever wijk zijn dat bij de dames: DEM 1, DEM 2, DEM 3, De Kennemers 2, De Kennemers 3, ODIN en Tyfoon; bij de heren: ADO 1, ADO 2, DEM 1, DEM 2, ODIN, Tyfoon 2, Tyfoon 3. De deelnemende teams uit Vel sen zijn bij de dames: OS, PSV, Sportbond, VCK 2, VCIJ, VGV en VSV: bij de heren: OS. Sportbond, VCIJ 2, VCIJ 3 en VCK. Na de eerste ronde wordt de ranglijst op gemaakt en de wedstrijden voor de derde ronde vastgesteld. Aan het eind van de tweede ronde worden de ranglijsten van de 1ste en 2de ronde verbonden en de wed strijden voor de 4de ronde vastgesteld. Aangezien dit een feitelijke afwijking is van het door de afdeling IJmond toege paste systeem, wordt een tweetal extra ronden toegevoegd, namelijk negen in plaats van zeven, waardoor eventuele risi co's van beïnvloeding van de ranglijst wor den geëlimineerd. De mogelijkheid is namelijk niet uitgesloten, dat twee teams elkaar twee of drie keer zouden ontmoeten. Het programma voor de volgende week luidt voor Beverwijk: maandag (Margi-iet- school): DEM 3—VSV (dames), DEM 2— VCIJ (dames), DEM 2—VCK (heren); dins dag (Plantage): ODINKennemers 3 (da mes), ODINTyfoon 3 (heren), Tyfoon Kennemers 2 (dames), Tyfoon 1DEM 1 (heren). In Velsen wordt gespeeld in het Gymnasium en wel op dinsdag: VCIJ 3 ADO 2 (heren), SportbondDEM 1 (dames), OSTyfoon 2 (heren) woensdag: VCK 2 VGV (dames), SportbondVCIJ 2 (heren), OS—PSV (dames). Overgangsklasse De VCK-dames speelden in de overgangs klasse twee wedstrijden. In Heemstede werd met 30 verloren van HBC (1614, 158, 158). Hoewel technisch wat beter, werd VCK bedolven onder het enthousias me van de Berkenrode-combinatie, die zich in het veld beweeglijker toonde. Aanvan kelijk kon VCK in de eerste set de score bijlopen, maar in de volgende twee sets werd, met de Heemsteedse aanvoerster aan opslag, geen antwoord gevonden. Thuis „AFRIKA DAT MIJ BOEIDE" BIJ K.S.C. Voor de vereniging „Kath. Culturele Samenwerking" te Heemskerk zal pater Hensen W.P. een lezing houden over „Afrika dat mij boeide". Deze bijeenkomst vindt vrijdag 21 oktober plaats. werd deze week tegen het Zaanse Molen wiek gespeeld, dat inmiddels twee verras sende overwinningen boekte. Ditmaal dacht VCK er anders over en onder de gedegen leiding van de Alkmaarse scheids rechter Vossenberg werd, vooral na mooi spel in de eerste en de vierde set, een nut tige 31 overwinning bewerkstelligd (15 8, 15—3, 6—15, 15—8). De Kennemers-dames veroverden een punt uit de thuiswedstrijd tegen Flevo. hetgeen tegen deze taaie Enkhuizense ploeg nog altijd een verdienste is. Nadat Flevo de eerste twee sets op haar naam had ge bracht, wist De Kennemers in de volgende twee het juiste ritme te vinden en een ge lijkspel te forceren (715, 1315, 15—9, 15—11). Het herenteam van VCIJ speelde in het Gymnasium tegen Die Raeckse (Haarlem) en wist in de eerste set op winst te komen, maar in de daarop volgende twee sets werd het achterveld van de thuisploeg dusdanig onder druk gezet, dat de aanval geen voe ding kreeg. Eerst leek het er nog op, dat VCIJ in de vierde set een gelijkspel zou trachten te forceren toen Van Rij aan de opslag Die Raeckse naar een 94 achter stand sloeg. Een time-out van de Haarlem se coach bracht een hergroepering van de opvanglinie en het was gedaan. De ene aanval na de andere golfde daarna in het VCIJ-veld en met succes.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5