Simson en Stentor brengen Noor na zware reis veilig binnen Toekomst Noordhollands Noorden besproken op Volkshogeschool HERFSTM0DE 1960 REGENKLEDING „POLARTANK" ZWAAR KARWEI VOOR SLEPERS Kabels braken 's nachts bij windkracht negen Verlangen naar bekend worden uitbreidingsplan Wijk aan Zee SPORTIEF I CAPITULEERT NA HARDE STRIJD TEGEN BDC I Beroepsbevolking en werkgelegenheid dender Havenberichten DCIJ wint van Santpoort RAAD VAN BEVERWIJK BIJEEN: „Niet sexpres" een waar succes Zesduizend buitenlanders naar Gastricum Wintertoernooi DCIJ IJmuiden naar Huizen IJmond bridgetoernooi Kapitein Hogervorst onderscheiden Regen lastig voor land en tuinbouw Bamboe-bakjes JAG 14 OKTOBER 196 0 AAN DE „POLARTANK" HEEFT WIJSMULLER een zware, maar ook een vette kluif gehad. In dichte regenbuien, hevige windvlagen en bliksemflitsen, die zee en schepen in een spookachtig witblauw licht zetten, kwam de Noorse tanker donderdagavond achter de „Simson" en „Stentor" tussen de IJmuidense pieren. Uitvarende schepen dreigden op het kritieke ogenblik, toen de sleep nog even buiten de pieren was, roet in het eten te gooien, maar alles ging goed. Vijf minuten over acht was de sleep in veiligheid binnen de stenen armen. Daar mee was een zeer zware sleepreis achter de rug. Maandagavond zond de Noor noodseinen uit Hij had te kampen met zware ma chineaverij en dreef honderdtachtig mijl ten noorden van IJmuiden rond. Sleepboot- assistentie was dringend gewenst. Die zelfde avond om halfzeven voer de „Sim son" uit. Het weer werd snel slechter. Desondanks legde de sleepboot die 180 mijlen zeer snel af. Reeds de volgende dag om twaalf uur kon de „Simson" vast maken. De „Stentor" voer later uit en kreeg op de heenreis al de volle laag van wind en zee. Een paar uur na de „Sim son" maakte ook de „Stentor" vast. De wind wakkerde aan tot een kracht van acht tot negen. Twee etmalen achter een bleef dat zo, regen en storm. Zeer langzaam vorderden de slepers met hun sleep, een hoog op het water liggende, 12651 ton metende tanker, die vierhonderd vijftig meter achter hun aan danste. Soms brak een sleepkabel. Ook 's nachts. Het zeemanschap van kapitein Arie van der Wiele van de „Simson" en van ka pitein Jan de Koe van de „Stentor" werd op zware proef gesteld. Steeds weer wer den lijnen overgeschoten en zo klaarden de slepers het, niet in het minst door het accurate werk van P. Kalkman die van af de „Simson" het radioverkeer leidde. Hector springt bij Aanvankelijk bleef men angstvallig uit de buurt van de kust. Men vertrouwde het weer niet en bleef liever in volle zee. In de loop van donderdag echter nam de wind aanmerkelijk in kracht af. 's Avonds tegen zessen verscheen de sleep voor IJmuiden. De schepen draaiden bij, de sleepdraden werden ingekort en de vuren ontstoken. Met het vallen van de duister nis begon het te regenen. In felle vlagen. De „Hector" en de „Assistent" voeren uit en maakten achter vast om stuurassi- stentie te geven. De „Hector", onder ka pitein P. Langbroek, was net in IJmuiden aangekomen met een baggermolen, de „Dredgeal", uit Engeland voor Amster dam en moest meteen weer naar buiten om de „Simson" en „Stentor" bij te staan. En dat na vanaf zaterdag in het slechte weer gezeten te hebben met een onhandelbare baggermolen Wachten Uit de warboel van aangloeiende en uit dovende lichten van boeien en schepen voor en tussen de pieren maakten zich ten slotte de zwaaiende sleepvuren van de sleepboten en de onheilspellende twee ro de vuren van de „Polartank" los. Vanaf zeven uur zou het scheepvaart verkeer in IJmuiden stilliggen om de sle pers met hun last Vrij spel te geven. Toch voeren er nog verscheidene schepen, en De eerste wedstrijd van het damtoernooi om het clubkampioenschap van Kennemer- land tussen Santpoort en de DCIJ-reserves is met 137 door DCIJ gewonnen. De uitslagen luiden: J. van StratenJ. H. Bakhuys 2—0; L. Vooys—Teun Hoek 11; A. W. BeukemaJ. Buren 11; L. BinkhorstE. Zuiderduin 20; K. v. d. SteenP. de Kort 11; C. KaanA. Kos ter 20; D. BosmaF. J. Ipenburg 11; D. OttH. de Groot 20; K. de JongP. Wouda 02; H. LeeuwJ. Mensen 11. DCIJ heeft op 19 oktober een thuiswed strijd tegen Haarlemse Damclub 2. Bever wijk speelt op die avond tegen Hillegom te Haarlem in het clublokaal van Damclub 't Oosten. Zandivoort ontmoet VKD. Spor tief ontvangt 21 oktober Santpoort. niet zulke kleintjes ook, naar buiten en moest de „Polartank" wachten op de „Jagersfontein" alvorens de Noordersluis binnen te kunnen gaan. De „Polartank" is in de loop van de nacht naar de N.D.S.M. gesleept door de vier genoemde Wijsmuller-sleepboten. Daar zal de Noor in dok gaan. Zijn tanks zullen worden gereinigd en de machine, waarvan de kruiskoppeling volkomen was vernield, zal worden hersteld. Geen rust De „Simson", „Stentor" en „Hector" voeren meteen weer naar zee en koers ten Rotterdamwaarts om de kruiser Hr. Ms. „Zeven Provinciën" op te halen en naar Den Helder te slepen. En passant na men zij uit IJmuiden de laatste stoom trawler van Nederland, de „Haarlem", mee naar de sloper. Het was na de drie mislukkingen een beste week voor Wijsmuller. De „Nestor" wist bij Texel onder Doeksens neus de Britse „Xmas" weg te kapen. De „Xmas" wordt naar Bremen gesleept. De „Nestor" staat onder bevel van kapitein H. Brons- dijk. De verbinding tussen het Britse vracht schip „Xmas", dat bij Texel dreigde te stranden, en de IJmuidense sleepboot „Nestor" is op een merkwaardige wijze tot stand gekomen. De „Nestor" had een radiotelefonieinstallatie aan boord, de Brit alleen een radiotelegrafietoestel. De En gelse telegrafist kon wel horen dat zijn collega Henk de Weers aan boord van de sleepboot wat te vertellen had. Hij bleek echter geen wijs te kunnen worden uit wat Henk zei. Die heeft toen alles maar met zijn mond in morse geseind. Voor een punt zei hij „tut" en voor een streep „da". Zo heeft hij Lloyds open form helemaal doorgeseind naar de Engelsman. Dit heeft de uitluisteraars van de noodgolven aan hun radio's zeer opgevrolijkt. De meeste tijd heeft de raad van Beverwijk donderdagavond besteed aan het voor stel over de stichting van een sportcomplex te Wijk aan Zee. De raad verenigde zich ermee, na lange tijd gediscussieerd te hebben. Men wilde aanvankelijk niet nu be sluiten, omdat nog te veel onzekerheid over de toekomstige uitbreiding van de bad plaats bestaat. Na opheldering van de wethouder voor sportzaken, was de raad wel bereid het principebesluit te nemen. De P.v.d.A.-fractie zag graag, dat er een redelijk aantal raadsleden in het be stuur zou komen van de „Vleeskeurings dienst Slachthuis IJmond". Ook andere raadsleden maakten opmerkingen, doch die raakten niet de strekking van de regeling, waarmee allen content bleken, omdat daar mee een einde wordt gemaakt aan een se dert jaren bestaande onpraktische situa tie. Vier gemeenten behoren nu tot één vleeskeuringsdistrict: Velsen, Beverwijk, Heemskerk en Uitgeest. De Prot. Chr„ zowel als de VVD-fratie betuigden hun in stemming met de suggestie van de P.v.d.A.- fractie, namelijk meer leden der raden in het bestuur „om de zaak politiek te ma ken", zoals de loco-burgemeester W. Ves- sies het uitdrukte. Maar meer leden zijn toch echt niet in het bestuur nodig om de politieke veelkleurigheid te verkrijgen in dat bestuur, zo werd betoogd. sjuijiia Overlast van de aan te leggen vuilstort plaats om daarop een bos te doen aanplan ten, mdet worden voorkomen, zo betoogde de heer D. Koger (Prot. Chr.) bij het voorstel over goedkeuring van het onteige ningsplan „Sint Aagtenbos". De onteige ning dient te geschieden omdat een voor de gemeente onaanvaardbare prijs werd gevraagd door één grondbezitter. Een raads lid vreesde, dat de chemische industrie later het bos schade zou toebrengen, doch de heer Vessies had goede hoop, dat dit Voor de bondscompetitie dammen 1ste klasse Kennemerland heeft het eerste tien tal van Sportief vrijdag de eerste wedstrijd gespeeld tegen BDC uit Beverwijk in het Cultureel gebouw te IJmuiden. De IJmui- denaren slaagden er ondanks goed spel niet in de ontmoeting in hun voordeel te beslissen. Het werd een 12-8 zege voor de dammers uit Beverwijk. De persoonlijke resultaten waren: Sportief I—BDC I: P. C. Bais—C. Nij- man 2-0, H. VisserK. Kikke 1-1, J. M. JanssenE. Reinhout 1-1, C. LodderJ. Graanstra 0-2, P. J. SmitW. Hoogeboom 1-1, H. van NieuwenhuizenH. Diederiks 0-2, J. VisserR. Conradie 0-2, W. Post N. Adelaar 1-1, F. PostmaS. Hoogvorst 1-1, J. SnelA. van Son 1-1. Uitslag 812. Het tweede tiental van Sportief toog woensdag naar Haarlem om het op te nemen tegen het sterke 2de tiental van VKD. De IJmuidenaren speelden eveneens hun eerste bondswedstrijd. VKD 2, dat :eeds uit twee ontmoetingen de volle winst vist te behalen, moest ondervinden dat de Jmuidenaren hun huid duur verkochten. Iet werd een 10-10 gelijk'spel, waarmee le IJmuidenaren een fraaie prestatie -verden. De persoonlijke resultaten waren: VKD 2—Sportief 2: D. Rump—H. van Jieuwenhuizen 0-2, G. HesselmanP. Jas- ierse 2-0, A. Meijer—P. Westerwal 0-2, A. Vlasteling—H. Holt 2-0. A. v. d. Voorst— 4. Veldman 1-1, V. Andringa—J. J. Wes- -elius 1-1, J. Luiten—H. Dijkhuizen 2-0, J. van RoodenJ. de Ruiter 1-1, T. L. Smakman—J. Groen jr 0-2, P. J. Balm— W. van Dongen 1-1. Uitslag 1010. Het tweede tiental van Sportief gaat maandag wederom naar Haarlem om daar HDC 4 te ontmoeten. De onderlinge competitie Wegens het grote aantal leden zag het bestuur van Sportief zich genoodzaakt dit seizoen met drie groepen aan de onderlinge competitie deel te nemen. De A-groep be staat uit alle eerste tiental-spelers, de B en C-groep zijn uit de overige leden samen gesteld. De' uitslagen voor de onderlinge strijd luiden: Groep A: J. SnelF. Postma 0-2, C. LodderP. C. Bais 1-1, H. VisserJ. Visser 2-0, J. Groen srJ. M. Janssen afgebroken. In deze groep heeft H. Visser de leiding, gevolgd door P. C. Bais. Groep B: G. MooiH. van Nieuwenhui zen 0-2, P. JasperseG. Huigen 2-0, H. HoltJ. Bakker 0-2, P. JasperseH. Veld man 2-0. Jasperse gaat met de volle winst uit vier partijen fraai aan de kop, gevolgd door Jan Bakker. Gi-oep C: H. Dijkhuizen—J. de Ruiter 0-2, H. HuigenJ. Hiemstra 1-1, W. van DongenH. Dijkhuizen 0-2, P. Westerwal J. Lichtendahl afgebroken. J. Lichten- dahl gaat hier aan de kop, gevolgd door P. Westerwal. Tevens spelen de dammers van Sportief dit jaar naast de onderlinge competitie een bekercompetitie. Deze beker is be schikbaar gesteld door het lid Henk Veld man. niet zo'n vaart zal lopen. Het bos zal zeventien hectare groot Zijn. Er wordt eerst een laag van 1 meter bagger opge spoten, vervolgens wordt er vuil opge- stort. Dit laatste betekent een besparing van 40.000.- per jaar op de kosten van vuilvervoer, dat nog steeds per schip ge beurt. Bij het voorstel over 't aangaan van een ovex-eenkomst met Velsen over de aan koop van de vroeger chemische fabriek „Noordholland", vroeg de heer Koger pla gend, wanneer Velsen nu eens een bijdx-a- ge zou leveren voor de instandhouding van het Beverwijkse hertenkamp, dat óók op Velsens grondgebied ligt. Antwoord van de loco-burgemeester: „Wachten op de be- stuurlijke indeling", waarmee bedoeld werd, dat het hertenkamp dan geheel op Beverwijks grondgevied zal komen te lig gen. Vlot afgehandeld werden voorstellen over aanschaffing van een nieuwe dienstauto voor het bedrijf openbare wex-ken en over 't hei-stellen van plantsoenen. Raadselach tig vond de heer Van der Schoor (Prot. Chr.) het, dat men nu een kleine wagen nodig heeft en voorheen een dure station car voor het vervoer van personen werd gebruikt. Er is echter destijds een klei ne vrachtauto aangeschaft. Geruchten Mevrouw Allan-Schilthuis (VVD) voelde er niet veel voor om nu maar meteen te besluiten tot stichting van een sport velden-complex in Wijk aan Zee. Wel had de aanleg van enkele velden haar instem ming, omdat de plaatselijke voetbalclub toch geholpen moet worden, daar het be staande terrein ongeschikt is. De heer Van der Schoor wilde graag weten, wanneer het uitbreidingsplan voor de badplaats zal worden ingediend en bespx-oken. Er zijn zoveel geruchten dat het tijd wox-dt, dat ex- opheldering komt, zo zei spreker. Fractie genoot Koger wilde ook niet nu al in be ginsel besluiten tot stichting van het sport- complex. „We hebben al een duur sport park". Wethouder S. Coelingh deelde mede, dat het college stichting van een complex zeer aantrekkelijk vindt, maar het definitieve voox-stel zal ter zijner tijd aan de raad worden gedaan. Loco-burgemeester Vessies zei te willen proberen, dat het uitbreidings plan zo spoedig mogelijk ter kennis van de raad wordt gebracht. Zeker is, dat een paar huizen op de dorpsweide wox-den ge sloopt. De heer Nieuwenweg (VVD) wilde niet voor stichting van het gehele complex stemmen. „Het is maar de vraag of ex- wat van het gehele uitbreidingsplan Wijk aan Zee tex-echt kan komen, omdat we niets weten van de plannen van Hoogo vens". Ook de PrótiChr.-fractie wilde zich nu niet in beginsel voor het sportcomplex uitspx-eken. De KVP-leden zouden het ook niet erg vinden het punt uit het voorstel te schrappen en alleen te besluiten tot de aanleg van een paar voetbalvelden om de club te helpen. Wethouder Coelingh gaf opheldex-ing over dit voox-stel, dat een „tactische zet tegen over Gedeputeex-de Staten" wex-d genoemd, omdat een paar velden voor 40.000,- wor den aangelegd, als onderdeel van een veel duux-der complex, dat pas later aangelegd zal worden. Men stemde toen in met het beginselvoorstel. Het NIVON IJmuiden heeft met zijn eerste avond in het nieuwe seizoen een goede greep gedaan. Het cabaret Lurelei uit Amsterdam zorgde woensdag voor een kostelijke voox-stelling in het hervox-md jeugdgebouw, die onder de titel „Niet Sexpres" veel bewondering afdwong aan het niet al te talrijke publiek, dat ech ter in aantal dat van vox-ig jaar sterk overtrof. Er zit dus vooruitgang in, en dat js te begrijpen als men zo'n progx-amma ziet als „Niet Sexpres", dat men bekwaam had uitgezocht. Men heeft genoten van enkele pisachti ge vondsten, zoals een zeer gevax-ieex-d drama, de prachtige persiflage „O Ka- rel" en het venijnige „Bruine Rozen", van kostelijke pantimimes van Eric Herfst en van goed pianospel van Kees Bex-gman. Van de medewex-kenden noemen wij Jas- perina de Jong, Kathe Schatborn, Pier van Brakel en Ben Rowold. Jaap van de Merwe en Emile Lopez zorgden in „Let's do it" en „Bruine rozen" voor prachtige vooi-beelden van goed tekstschrijven. Dat het vreemdelingenverkeer ook voor Castricum van bijzondere betekenis is bleek uit de cijfers die de plaatselijke VVV vereniging op een bijeenkomst be kend heeft gemaakt. Van de miljoenen buitenlanders die in Nederland hun vakantie doorbrachten kwamen er ongeveer 6000 in Castricum en naast deze vakantiegangers waren er ook zo'n 30.000 Nederlanders die iets van hun vakantie-toelage in Castricum achter lieten. Door twee overwinningen op ir. M. Krijgsman en Tommy Postma staat Theo Tielrooy met 12 punten uit 8 partijen wel zeer fraai ongeslagen aan de kop van het wintertoernooi van DCY. De meesters La- ros en Dukel volgen met meer verliespun- ten op de tweede en derde plaats. Gei-revink won van Postma. Kees Dui- vebode, leider in de'eerste klasse, blijft winnen; hij staat na zijn partij tegen H. J. Winter, fx-aai aan de kop met 11 punten uit 6 partijen. Pippel moest het afleggen tegen J. de Boer. Moleman won knap van Jan Tijms. Piet Kok versloeg Jan Koppel man. Een bijeenkomst die een jaar geleden op de Volkshogeschool te Bergen plaats had en waarop de toekomst van Noordhollands Noorden (het gebied boven het Noordzee kanaal, met uitzondering van de industriële gebieden IJmond en Zaanstreek) werd besproken, heeft vandaag op „De Zandhoeve" een vervolg gehad. Een werkgroep bestaande uit: mr. E. P. Broekman-Vriesman, A. M. Boelen, C. Egas. mr. O. V. L. Guermonprez, Th. Laan, H. Schelhaas, dr. M. A. J. Visser en drs. W. F. G. Wiese, had een uitvoerige nota opgesteld, die thans in bespreking werd gebracht, waarin een beeld wordt gegeven van de door de samenstellers in bedoeld gebied te verwachten ontwikkeling. Hieruit zijn wensen voortgekomen, die zich richten tot rijks- en provinciale overheid, gemeenten, de kerkelijke instellingen en maatschap pelijke organisaties. Advertentie Vanzelfsprekend was bij de beschouwing van de economische en ruimtelijke ontwik keling de pendel een der belangrijkste on derwerpen. Hierover werd gezegd, dat het economische beleid ten aanzien van Noordhollands Noorden erop gericht dient te zijn het evenwicht te bewaren of te her stellen tussen dë aanwezige bei-oepsbevol- king en wex-kgelegenheid, zodanig dat pen del over te grote afstand wordt voorko men of tegengegaan. Gesteld wordt, dat het aanvaardbaar is dat de bevolking van het zuidelijk deel van Noox-dhollands Noorden in overwegende mate werkgelegenheid vindt in de „Rand stad". Als gevolg daarvan functioneren met name Purmerend en omgeving, zo wel als Noord-Kennemerland, als woon- centra van de Randstad. Vex-kitting van deze nieuwe centra met de Randstad moet worden voorkomen, terwijl het gebied ste debouwkundig fris, open en leefbaar ge houden moet worden. Ten behoeve van de werkgelegenheid ter plaptse en voor een betere spreiding van bevolkingscentra is het dringend gewenst het gehele noordelijke deel, „de Kop van Noordhollend", tot probleemgebied te ver klaren, opdat een snelle en harmonische ontplooiing kan worden bevox-derd. Geadviseerd wordt in de „Kop" primair drie hoofdkernen tot expansie te bi-engen, namelijk Hoorn, Alkmaar en Den Helder. Alkmaar verdient met name aandacht als cultui-eel en verzorgend centrum. Eerste voorwaarde voor een evenwichtige verde ling vari arbeids- en woongelegenheid is de 'zorg voor goede verbindingswegen. Een snelle aanleg van zowel de Coentunnel als de IJtunnel is voor de ontsluiting naar het zuiden noodzakelijk, waartoe dan mede een forse aanpak van de rijksweg Amsterdam Leeuwarden nodig is. 1-Iet uitstel van de bedijking en inpoldering van de Markerwaard is voor Noordhol lands Noorden een ernstige tegenslag. Ont sluiting naar het Oosten dient ten spoedig ste tot stand te komen, in verband waar mee een zeer snelle aanleg van de dijk Enkhuizen-Lelystad moet worden bepleit. Ook de verbindingen vanuit het Nooi-den met Alkmaar, Den Helder en de duinstreek behoeven verdere verbeteringen. Noord-Kennemerland heeft voor alles een woonfunctie en een recreatieve func tie, als gevolg waarvan voor Noord-Kenne- mex-land naast een streekplan ten aanzien van de bebouwing, een „recreatieplan" ge wenst is, ten einde de recreatieve ontwik keling zoveel mogelijk in goede banen te leiden. Het gaat daarbij om verruiming van de strandaccommodatie, verbetering van de toegangswegen tot het strand, be houd van het ongerepte duingebied, en het projectex-en van een reeks voorzieningen in het achter de duinen gelegen gebied, Advertentie SPORTIEVE COATS EN PARKA'S in „STURKA" en andere bekende merken. In kinder- en teenagermaten. BREESTRAAT 6 BEVERWIJK Na de slechte wedstrijd van zaterdag tegen CJVV gaat IJmuiden zaterdag voor de tweede maal van dit seizoen naar Hui zen. Ditmaal om Zuidvogels te ontmoeten, dat evenals IJmuiden 4 punten heeft ver zameld, zij het uit een wedstx'ijd minder. Het elftal is wat de voorhoede betreft weer gewijzigd en als deze voorhoede een beetje draait zit er zeker een gelijkspel in. Het elftal ziet er als volgt uit: doel: W. Prinsse, achter; J. Strijker en C. Post, midden: A. v. d. Steen, R. de Boer jr. en L. v. d. Plas, voor; H. Ver woerd; P. de Boer, L. Hesselingen, T. Zwart en R. de Boer sr. Het gehele programma ziet er als volgt uit: 4 uur: ZuidvogelsIJmuiden; NDSM 2IJmuiden 2; IJmuiden 3TIJBB 1; IJmuiden 5VVSV 2; Telefonia 3IJmui den 6, Stormvogels adsp. AIJmuiden A, ADO'20 cIJmuiden c, DEM fIJmui den d. ten behoeve van recreatie en toerisme in de vorm van kampeerplaatsen, cam pings, picnicplaatsen, bungalowkampen en beschuttende beplantingen. Bij de uitwerking van dit plan dient men de plaatselijke organisaties en de gemeen tebesturen nadrukkelijk in te schakelen. Het zuidelijk veenweidegebied kan in veel omvangrijker mate worden ingescha keld bij de recreatieve verzoi-ging van de Randstad. Ook wordt gepleit voor stimu lering van de recreatieve mogelijkheden in het Westfriese gebied, met name aan de IJsclmeei'kant en een betere verzor ging van de recx-eatieve functies van de Wieringermeei-, Wieringen en de noorde lijke poldei's. Het zou voorts nodig zijn een recreatie plan te ontwerpen voor de noordelijke duinstreek van Camperduin tot Den Hel der, waarbij naast zorg voor -voldoende stx-andaccommodatie, vooral nodig is een betere landschapsvei-zorging en aanleg van kampeerplaatsen, campings en picnic plaatsen buiten de duinen. Texel behoeft vooral een betere vei'keersvoorziening, een betere en intensievere verbinding met het vasteland. Ook op sociaal-cultureel gebied zijn ve le wensen naar voren gekomen. Daar in Noordhollands Nooi-den zich op vele plaatsen een vermenging van stede lijke en plattelandscultuur voordoet, die nen zich nieuwe en grotere maatschappe lijke en culturele behoeften aan, die om tijdige voorzieningen vragen. Bijzondere aandacht wordt gevraagd voor agrarische gebieden waar het afne mend aantal werkers in de agrarische be drijven tot ontvolking van dorpen leidt De ontvolking dient waar mogelijk te worden tegengegaan. Waar de kleine samenlevin gen geen eigen outillage in stand kunnen houden, moet streeksgewijze in gezamen lijk overleg naar nieuwe voorzieningen te worden gezocht. Veelal zullen hier metho den van zelfonderzoek per streek aan de oplossing kunnen meewerken. In net door de IJmuidense bridgeclub „De Jump" geox-ganiseerde toernooi om het bridgekampioenschap van de IJmond zijn thans 3 van de 6 te spelen ronden ge speeld. In de eerste klasse nam het echtpaar De Groot in de tweede ronde de leiding over van de heren Mains-Porck, die hun positie in de derde ronde wisten te vei'ste- vigen. De heren ArbmanWey nestelden zich na een zwak begin op de tweede plaats met de heren AndelaBode vlak achter zich. De kampioenen van vorig jaar, de hex'en SchmidtSchaaper brach ten het tot nu toe niet verder dan de zesde plaats, met een achterstand van 22 percent. In de 2de klasse nam aanvankelijk het echtpaar Hoeting in de eerste 2 ronden re soluut de leiding, doch het zakte na een zwakke 3de ronde naar de 2de plaats en de Hoetings moesten de leiding afstaan aan het echtpaar v. d. Steen. De spanning in deze tweede klasse is wel zeer groot, daar het verschil tussen de nummers 1 en 6 slechts 6 pet. bedraagt. De stand na de derde ronde: lste klasse: 1. Echtpaar De Groot 168.26%, 2. Arbman—Wey 160.32%, 3. An dela—Bode 160.31%. 2de klasse: 1. Echtpaar v. d. Steen 164.69%, 2. Echtpaar Hoeting 162.30%, 3. Mevr-. Slaats en partner 161.52%. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Gertruda C. M., d. van C. Fr. Bloedjes en van A. Beentjes: Anna S„ d. van H. D. Koelstra en H. A. G. van Dru- ten; Hedwig C. P., d. van J. L. P. Rutten en H. A. M. Aardenbux-g; Albertus H. M., z. van H. M. Bleeker en M. H. Oorthuys: Prisca A. G„ d. van M. H. Aardenburg en A. G. de Wit; Jacobus J. M„ z. van J. N. Bleeker en M. S. Kerssens; Anita M„ d. van W. J. Zuikei en C. M. Kayer te Bever wijk; Antonius S. P., z. van A. S. P. de Ruyter en M. J. Koper; Bernardus P. J„ z. van F. Hoekstra en A. A. Stuart; Anetta J., d. van V. M. Berkhout en M. Th. de Boer te Beverwijk; Ingrid M.. d. van D. van 't Hof en G. A. Jol te Velsen; Antonius M. en Nicolaas M., zonen van A. Duin en A. M. Huiberts- Pieter C., z. van M. Dekker en C. E. Bekker; Gerardus A., z. van A. H. de Reus en A. J Brakenhoff te Beverwijk; Albertje R. M„ d, van J. H. Hofman en J. v. d. Boogaart. ONDERTROUWD: J. A. Baltus te Uit geest en E. M. Beentjes. OVERLEDEN- C. Schut, 77 j„ geh. gew. met L. Bruin. OPSTELLING ADO '20 In de uitwedstrijd tegen DTS komen de Heemskerkers in de volgende opstelling uit: Burger; Welloren en Van Tunen: Schouws, Dam en Bruins; G. van Tunen, v. d. Kolk, Van Duivenvoorde, N. van Tunen en De Wit. KOOP NU EEN CENTRIFUGE en uw droogprobleem is opgelost! DE GROOTSTE KEUZE BIT Velserduinweg 175 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN Betaling in overleg Kapitein H. Hogervorst, gezagvoerder van de „Maasdam", die al meer dan 40 jaren bij de Holland Amerika Lijn in dienst is, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Ir. F. Posthuma, direc teur van het Havenbedrijf te Rotterdam, deelde hem dit aan boord van zijn schip mede en overhandigde hem de bijbehoi-en- de versiex-selen. Deze onderscheiding werd kapitein Hogervorst verleend wegens bij zondere verdiensten voor zijn maatschappij en voor de Nederlandse scheepvaart in het algemeen. GEEN SPREEKUUR. De wethouder van Openbare Werken van de gemeente Velsen, de heer R. Verbeek, zal op donderdag 20 oktober geen spreek uur houden. BURGEMEESTER VERHINDERD. De bux-gemeester van Beverwijk zal zaterdag 15 oktober verhindex-d zijn zijn wekelijkse spx-eekuur te houden. Advertentie in moderne najaarstinten Voor 't gehele gezin uitgebreide sortering in elke prijsklasse DREESTRAAT 6 BEVERWIJK I De zware regenval van de afgelopen week stagneert op vele plaatsen de werk zaamheden in de land- en tuinbouw. In verschillende tuinen in Beverwijk staan de sloten tot boven aan toe vol en ze lo pen hier en daar het land op. Het gevolg hiervan' is dat de grond tot de nok aan toe vol water zit. Men kan bijna niet op het land komen en men doet er beter aan er maar niet op te gaan ook, want alles wordt vastgetrapt. Dit is niet erg bevor- delijk voor een vlotte gang van zaken op de bloembollenbedrijven, waar men nu volop in de planttijd zit, want men kan maar heel weinig doen. Op de meeste be drijven moet men voor het .een of andere werk de hulp van de machines inroepen, maar met geen mogelijkheid kan men hiermee op het land komen want dan zak ken ze weg. Het zal dan ook wel laat wor den voor de werkzaamheden op de bloem bollenakkers klaar zijn. Ook de tuinders krijgen ovex-last van het water, want door de reeds gevorderde tijd raakt de groei de grond uit. Hier en daar zagen we reeds wintei-peen en schorseneren met de wor tels in het water zitten, waardoor „rot" punten optreden. In de polder is het'niet veel beter, men is hier nog druk bezig met het rooien der laatste aardappelen en het rooien der bie ten, maar ook hier kan men heel moeilijk op de landerijen komen. De veehouders zien hun laatste gras snel minderen, het is nog even te vx-oeg om de koeien al op stal te zetten, maar als het zo doorgaat zullen voor slachtmaand de stallen in ver- sneld tempo in orde moeten worden ge maakt om het vee een betere plaats te ge ven dan buiten in de koude en natte wei landen. Advertentie NU WEER VOORRADIG veel gevraagde gevuld met cacteeën, strobloe- men en groenblijvende planten. Een sieraad in elk interieur BEATRIX BLOEMSIERKUNST Kennemerlaan 56 - 58 - Tel. 6083 Donderdag kwamen In IJmuiden aan: Heems kerk van Antwerpen; Joost, Geile, hout voor Zaandam; Bolt, Oslo; Zaankerk, Rotterdam; Swift, Londen; Flevoland, Swansea; Anseklis, Swansea; Fehmarn, Stettin;Siebeberger, Swansea; Werner Vinnen, Le Havre; Seven Skies, Aruba; Alioth, Antwerpen; Schipp'ersgracht, Tolkis; Rodenbek, Bremen; Gertrud C. Ertel. Gdynia; Rheinstahl, Wabana; Lucas-Bols 1, Kramfors; Rien Teekman, Burea; Kreon, Trinidad; Melanie, Hamburg; Lin- gestroom, Londen; Barlind. Kristiansand; Patria, Rauma; Labotas, Rotterdam; Jason, Antwerpen; Thorstein, Antwerpen; Marivia, Rotterdam; sleep boot'Hector" en baggermolen, Milfordhaven; Bo nanza, Waterford; Sapphö, Rotterdam; World Drusader, Channerall: Hontestroom, Hull; Hun- ter, Londen, oud papier voor Zaandam; Hinde, Londen; Polar Tank, Noordzee gesleept; Inge borg, Sundsvall; Jans, Londen; Lippe, Hoganess; Loke, Londen; Delfinus, Rotterdam; Argosity, Londen; Novian Coast, Lelth; Dinkelstroom, Fo- wey; Heriot, Leith; Vikaren, Rotterdam; Bese- vier, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Triton van Paramaribo; Draco, Kopenhagen; Berend N, Fo- wey; St. Joseph, Kotka. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Trito naar Rotterdam; John M, Immingham; Brandaris, Sho- reham; Pericles. Rotterdam; Barken, Bohus; Spes, Rotterdam, ledig van IJmuiden; Dotterel, Rot terdam; Lillevann, Bremen; Laarderkerk, Rot terdam; Phidias, Hamburg: Norinda, Trinidad; Kuurtanes, Hamburg; Frans Böhmer, Rotterdam; Jan Herman, Vilvoorde: Gerd, Londen; Lizard, Londen; Belgia, Antwerpen; Amstelstroom, Car diff; Constantia, Rotterdam, ledig van Velsen; Darmstad, Ceta; Grebbestroom, Huil; Black Tern, Abö; Rijnstroom, Londen; Bullfinch, Gravesend; Artillero, Le Havre; Leliegracht, Rotterdam; Bo re 7, Antwerpen; Zaanstroom, Antwerpen; Ad- miralengracht, Rotterdam; Lijnbaan, Bergen; Lu cas Bols 2, Bergen; Texelstroom, Antwerpen; Al- debaran, Abö; Anita Thyssen, Kirkeness: Balkan, Rotterdam; Merweborg, Aberdeen; Chiron, Bre men; Mynias, Hamburg; Jagersfontein, South ampton; Adeny, Nordenham: Castor, Oslo; Swift, Harlingen; Eemstroom, Londen; Flevoland, Har- lingen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Havsoy naar Mena Al Ahmadi; Artemis, Guanta: Brouwers- grach, Gdynia; Vechtstroom. Bristol. (Indien achter de scheepsnaam en de haven var- herkomst oi bestemming geen na-'eie aan duiding volgt, helck'-nt dit ''al het schip van 01 naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5