Voetbal in Kennemerland Ph. de Koning KLEUTER-Ü OATS DIONIS-DUKEL Zaterdagmiddag in de Haarlemse binnenstad I ,J. N. TROMP Tweedjassen Regenjassen Spertcolberts Sportpantalons 24 Dammers verbroederen zich voor de strijd begint MONTYCOATS PARKA-COATS Hoogovens huldigde weer grote stoet jubilarissen 1 I I I [ROOMBOTERKOEKJES, I I I I I. SPECIALE AANBIEDING Het bestuur van VSV Burgemeester Nielen schiet mee in Castricum Wij brengen Brabander pleegde circa dertig inbraken P.T.T.-kabels gestoord door bomenrooien VRIJDAG 14 OKTOBER 1960 Ze zaten gisteravond alle drie in de con greszaal van Krasnapolsky in Amsterdam: de drie dam-musketiers van IJmuiden, Piet Roozenburg, Ba ris Dukel en Henk Laros. Piet Roozenburg, de oud-wereld kampioen, die nog steeds, als hij verschijnt, het middelpunt is van vele gesprekken. Henk Laros, de sterke, die volgend jaar zich opnieuw in de strijd gaat mengen, en Baris Dukel, die ditmaal de vertegen woordiger van IJmuiden in een wereld kampioenschap zal zijn. Gespannen zullen Roozenburg en Laros de prestaties van hun clubgenoot volgen, en dat zal eveneens gelden voor D.C.IJ.- erevoorzitter Kerst de Jong die al een be ker heeft geschonken voor de man met de meeste overwinningen. Baris Dukel maakt zich niet zo dik. „Och, het moet lopen" zegt hij „Soms ben je in een goede vorm en dan lukt het net niet, soms speel je minder goed en dan zit alles mee". „Pas maar eens op" zegt Henk Laros, die in 1948 vijfde werd, „Dukel is de laatste tijd op zijn club niet zo erg pro- duktief, maar zo'n toernooi is heel iets anders. Hij hoeft nu niet te werken en kan zich geheel geven. Die sfeer doet veel. Het zal grotendeels een kwestie van aus dauer zijn en dan heeft Dukel een goede kans". Ja, aan ausdauer zal het- Baris Dukel per se niet ontbreken. We weten nog veel te goed, hoe hij verleden jaar kampioen van Nederland werd, zo'n beetje tussen het lossen in de vishallen door. Het was een prachtige prestatie, juist ook gezien de omstandigheden. Het is bijna ongelofelijk, zo goed als deze damwereld is geïnformeerd. Toen Dukel 's avonds terugging naar IJmuiden zat hij nog links en rechts te vissen. Naar degene, die verteld had over de partij, die hij woensdag tegen Laros had gespeeld. „Ja, moet je nagaan" zei hij tegen Henk Laros, „die Surinamer komt naar me toe en stelt zich voor. En meteen daarna zegt hij dat ik een zware partij tegen jou heb gespeeld en dat ik naar de remise heb moeten zoeken". Dukel begrijpt er nu nog niets van, hoe de Surinamer dat kan we ten. Maar dat men zegt dat hij naar de remise heeft moeten zoeken zit hem het meest dwars. Al moeten bij zo'n wereldkampioenschap dammen de mannen het werk doen, toch zit er ook voor de vrouwen veel aan vast Niet alleen zitten ook zij een maand lang in spanning, maar ze moeten er ook voor zorgen dat hun man in de goede stem ming blijft. Voor mevrouw Dukel, die gis teren met haar man naar 1 zt diner was gekomen, zat er zowaar 's avonds nog een karweitje aan vast. Want zij moest Dukel helpen zijn zojuist ontvangen me daille op zijn revers te bevestigen, een karweitje, dat voor mannenhanden te moei lijk bleek. Mevrouw Roozenburg was er ook. „Hoe vindt u het, dat uw man nu eens niet meedoet?" wilden we weten. „Och" zei ze, „het doet me niet zoveel. Ik heb wel altijd meegeleefd, maar dat ik me er nu ontzettend dik over maakte, nee. Het was wel altijd hollen naar de radio om elf uur. Ik heb het wel eens gehad, dat ik hoorde, dat mijn man tegen Keller had verloren. „Maar Piet, toch", heb ik toen uitgeroepen, maar dan denk je toch bij jezelf, dat' het nu "eenmaal zo is. Piet vindt het wel fijn dat ik zo ben. Hij zou niet anders willen". De naam van Piet Roozenburg is overi gens vooral tegen het slot van de avond heel wat malen over de tong gegaan daar in Krasnapolsky. St. Fort was niet ver schenen bij de verhalen over de reden Advertentie JONGENS met aangeweven ruit, ma va leeftijd 7 jaar ZU.OU moderne kleuren. vlot, sportief model, in 3 moderne kleuren, gewat teerde rug en plaidvoering, capuchon met echte krul- teddy. Leeft. 8 jaar ®^U wollen mohair kwal. Originele Eskimo-voering, capuchon met krul-teddy. a* aa Leeftijd 2 jaar a\»aU KI. stijging per maat. KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN daarvan kwam telkens de naam Fidel Castro om de hoek en toen moest er nog een ander worden gevonden. De Russen wilden geen derde man in de arena brengen, en toen zou het of een Nederlander moeten worden of de Italiaan Fanelli. Deze Italiaanse meneer, waarvan men altijd spectaculaire daden kan ver wachten, al zijn er collega's, die zeggen, dat hij niet kan dammen, was op eigen houtje toch maar naar Amsterdam geko men. Hij heeft wel een concurrerende bond opgericht wat hem zijn invitatie kostte, maar hij had blijkbaar geroken, dat er een speler niet zou komen opdagen. Men voelde natuurlijk niet zoveel voor die oplossing. Men stelde dan ook maar eerst de spelers voor op St. Fort na natuurlijk en ging daarna praten en nog eens praten. En ondertussen zei men in de zaal algemeen het zelfde: „Ze moe ten Piet Roozenburg vragen". Er viel een beslissing, zoals u op een andere plaats al hebt gelezen, maar het ging niet vlot. Met de toespraken was dat anders, die waren alle kort en krachtig. Zeer indruk wekkend was vooral de herdenking van oud-wereldkampioen Ben Springer, die in Parijs is overleden. Pierre Dionis vertelde er over. Hij memoreerde ook, hoe Sprin ger in Parijs naar Fabre had gezocht. Maar niemand wist daar iets van. Zo kan het je vergaan, zelfs als je zoals Fabre wereldkampioen bent geweest. Zo'n openingsavond is altijd de avond van de prognoses. Iedereen vertelt ieder een wat hij er van denkt, en dat is vaak de aanleiding tot lange discussies. Giste ren was daar weinig sprake van Koeper- man was DE favoriet, en Deslauriers en Schegolev bleken ongeveer gelijk in ap preciatie te staan. „Als Deslauriers kans krijgt zijn slagzetten te spelen kan hij voor een verrassing zorgen" zei Dukel, die echter voor de Canadees vreesde, dat hij door het positiespel van de Russen daar toe geen kans zou krijgen. „De twee Russen, Deslauriers of Bom" zei Hugo Verpoest zeer beslist, ..Koeper- man. Deslauriex-s. Schegolev" zei Laros, die Bom en de andere Nederlanders ook hoog zag eindigen. Over Bba Sy was men het ook wel eens. Men dacht hpm zo'n vijfde of zesde plaats toe gezien zijn ge ringe routine. De man, die verleden jaar in een match door Koeperman werd verslagen, ir. Geert van Dijk, sprak met veel bewondering over het spel van Schegolev. „Hij was toen sterk, hij is nu vast nog wel sterker geworden" zei hij. En 7.o kabbelden de gesprekken en de prognoses voort. Het was een gezellige avond, waarin de internationale verbroe dering hoogtij vierde. Vandaag begint de bikkelharde strijd. Dan zal er gevochten worden, want het gaat om een wereldtitel. Bovendien telt elk punt, in elk geval financieel. OUDERAVOND VAN DER LEEUW- SCIIOOL. In het speellokaal van de kleuterschool „De Duinkrekels', Radarstraat 4 te IJmui den, zal dinsdag om 8 uur een oudex-avond worden gehouden, georganiseerd door de oudercommissie van de Prof. Van der Leeuwschool. Het hoofd van het schoolpsychologisch bureau van de gemeente Haax-lem, drs. H. G. Bos, zal spreken over „Gedragsmoei lijkheden met kinderen en hun achter grond". Advertentie Trouwboekje en Spaarbankboekje horen bij elkaar STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen Vandaag Amsterdam „Ik ben de oudste van de artiesten", zegt de Fransman Dionis lachend, als men hem naar zijn carrière vraagt. „In 1925 begon ik te dammen, en ik heb dacirbij tegen alle groten ge speeld. Dit jaar nog tegen Schegolev. Het werd remise". De taaie Dionis werd dit jaar derde in het Franse kampioenschap. Hij is handelaar in al coholische dranken, maar hij is niet van plan dit toernooi ook maar één glas sterke drank te drinken. „Dit doe ik toch nooit", zegt hij, „veel te gevaarlijk in mijn vak. Ik verkoop, m.aar drink niet". Hij wordt vanmid dag de eerste tegenstander van de Nederlandse vertegenwoordiger Baris Dukel uit IJmuiden. De Kennemers gaat zondag proberen mede om van de onderste plaats te ge raken van Watergr.meer te winnen, VVB ontvangt het sterke Alcmaria Vic- trix, welke ontmoeting wel publiek zal trekken, en Vitesse keert rijker uit Den Heider terug dan het heengaat. In 3A gaan de Beverwijker clubs lasti ge wedstrijden tegemoet, maar op de helft van de zes te behalen punten leg gen zij toch wel beslag. Ook ADO zal het in de uitwedstrijd tegen DTS zwaar te verantwoorden krijgen. Terrasvogels, dat thuis tegen Itenova speelt, geven we meer kans op de overwinning dan Kinheim in de uitwedstrijd tegen Hoofddorp. Op het VVB-terrein vindt zondag een in teressante krachtmeting plaats tussen VVB en Alcmaria Victrix. De Alkmaar- ders zijn in hun nieuwe omgeving uitste kend gestart en nemen met hun 7 punten uit 4 wedstrijden dan ook op fraaie wij ze de tweede plaats in met één punt ach terstand op QSC. Het is echter juist iets voor VVB om tegen een sterke tegenstan- Advertentie CHINESE RIJ3TKQMMEN met modem decor STEEDS IETS APARTS In het Kennemer Theater te Beverwijk waren donderdagavond weer Hoog oven-jubilarissen met hun dames aanwezig, die het eerst werden toegesproken door de adjunct-directeur van Hoogovens IJmuiden, de heer F. W. E. Spies, die er de nadruk op legde dat dit grote bedrijf zo langzamerhand kan rekenen op een grote staf van verantwooi'delijke mensen, die een grote staat van dienst hebben. Velen van hen zijn niet gewoon arbeider gebleven, doch wisten zich in het door hen gekozen vak te bekwamen tot goede en soms tot beste vaklieden, waar elke wex-k- gever trots op kan zijn. In de loop van de jaren hebben allen veel meegemaakt op het bedrijf. Ze hebben het mede door hun ai-beid zien groeien tot wat het heden is. De heer Spies bracht daarvoor de dank van de directie over. Ir. N. Jonkei', chef Technische Dienst Breedband, vertelde dat de heer W. Brou wer altijd met liefde zijn werk heeft ge daan bij dat bedrijf. Ziekte was de oor zaak dat hij enige tijd niet aan het werk kon zijn, maar zijn werkbank staat op hem te wachten, vertelde de heer Jonkei\ Ir. C. J. J. van Riemsdijk Ki-eenen, chef van de nieuwbouw Mekog, richtte zich in het bijzonder tot de heer en mevrouw van Dommelen. De heer G. van Dommelen is jarenlang een goede ki'acht geweest op de tekenkamer. Het heeft wel moeite gekost om zijn medewex-king te krijgen voor de huldiging, voor welke medewerking de di- x-ectie hem dank wilde betuigen. Goede vakmensen moeten geëerd worden. De heer J. Helemich heeft bij het Tx-ans- portwezen heel veel goed werk verricht, vertelde de heer J. P. Kuyper, chef Werktuigkundige Onderhoudsdienst Trans portwezen. En het waren vooi'al de kra nen waaraan de heer Helemich arbeid heeft verricht. In totaal zou hij in die ja ren vijf en zeventig kilometer „omhoog" zijn geklommen, aldus de heer Kuyper en het ging steeds met gx-ote nauwgezetheid. De heer G. Y. Zwaneveld, afdelingschef Kwaliteitsafdeling, vertelde dat de heer L. J. Hooisma vrijwel alle bedrijven van Hoogovens heeft doorlopen en zich steeds een nauwgezet arbeider heeft getoond. Het resultaat daai-van zou zijn dat er vele te vreden kopei-s zijn van de artikelen van Hoogovens. De heer L. J. van der Meys heeft vrij wel al zijn krachten in die vijf en twintig jaar gegeven aan de Buizengieterij, zo vertelde de heer K. J. Severein, bedrijfs- assistent van deze afdeling. In die jaren heeft de heer van der Meys zich opge- wei'kt tot voorman, wat zeker verdiend is, zo stelde de heer Severein. Tenslotte heeft de Hoofdopzichter Bui tendienst, de heer H. Groenenboom, een loflied gezongen over de kwaliteiten van de heer J. W. Stet, die bouwkundige is op deze afdeling. Alle jubilarissen ontvingen het bekende jubileumbox-d en een oox'kon- de. Na het officiële gedeelte kon men ge nieten van een gezellig cabaret-x'evue, waaraan medewerkten Han Bakker, Joop de Leur, Gino Manelli, The Moun.ties, Cor- rie Brokken en Rexis, sterren allen bekend van radio en televisie. Ter afwisseling was er dansmixziek van het Kuphus-kwax'tet. der extra voor de dag te komen, hetgeen o.a. QSC reeds ondervond en waardoor deze ploeg slechts met 1-2 kon winnen. We achten de VVB-ers tot het bewerkstel ligen van een gelijk spel in staat. De Kennemers zit al weer in het hoekje waar de slagen vallen, evenals het vori ge seizoen trouw gezelschap gehouden door WFC. Het zal een hele toer voor de roodzwarten worden de onderste plaats, die zij thans bezetten, aan een ander over te doen. Zondag moeten ze op bezoek bij Watei-graafsmeer en gaan tegen deze club onzes inziens een vrij zekei'e nederlaag te gemoet. Sloegen deze Amsterdammex-s de vorige week niet het sterke West-Frisia op eigen terrein met 0-1? In Vitesse-kringen zal men na zondag jl. weer even ruimer adem halen, niet alleen omdat die dag twee winstpunten in het laatje bracht, maar ook, omdat de 2-0 overwinning op het toch niet zo zwakke Purmersteyn schone perspectieven heeft geopend. We kunnen ons dan ook voorstel len, dat de Castricummers de uitwedstx-ijd tegen HRC met vertrouwen tegemoet zien. In 3 A: DEM—Velsen Velsen heeft zich zondag jl. bij de kop lopers gevoegd door de Castricumse lei ders met 4-2 te kloppen. Mede hierdoor zal de wedsti-ijd DEMVelsen zondag a.s. ze ker in de belangstelling staan. De Bever- wijkers sukkelen nog steeds met een on- produktieve voorhoede twee goals in vier wedstrijden maar hun verdediging die in deze vier ontmoetingen slechts twee maal moest capituleren, mag er zeker zijn. Daarom lijkt een gelijk spel ons een aannemelijke uitslag. Beverwijk gaat in Egmond tegen Eg- mondia een moeilijke wedstrijd tegemoet. Weliswaar heeft de ploeg uit „het derp" ten opzichte van het vorige jaar aan kracht ingeboet, maar ook het Beverwijkse team is minder sterk. Als de roodwitten het tot een gelijk spel brengen, hebben ze naar onze mening een pluim verdiend. De Heemskerker topclub gaat bij DTS op bezoek. De ADOers speelden tot dus ver succesvoller dan ooit, maar komen tegen de DTSers toch wel voor een kx-acht- proef te staan. Als zij minstens één punt rijker huiswaarts keren, hebben zij ons inziens die proef goed doorstaan. Wijk aan Zee speelt thuis tegen Meer- vogels. De Akersloters spelen meestal op eigen grond het sterkst, doch aangezien hun drie thuiswedstrijden toch maar slechts 2 punten hebben opgeleverd, menen we het op een Wijk aan Zeeër overwinning te mogen houden. Terrasvogels versus Renova Tei-rasvogels speelt op eigen terrein te gen „Nieuweling" Renova aan de succes volle afdeling Haai-lem-priode van deze club vallen haar KNVB-prestaties tot dus ver wat tegen: De drie gespeelde wed strijden leverden slechts een punt op. We geven de Vogels dan ook een goede kans op de overwinning. Kinheim, dat zelf ook nog geen dende rende prestaties heeft geleverd, gaat naar de Hoofddorp Boys, die nog geen enkel winstpunt hebben. De kleine 1-0 nederlaag die de Boys echter zondag jl. tegen St. Panaratius^ leden, wijst er op, dat de Kin- heimers toch op hun tellen moeten passen, willen zij zelfs „maar" op één punt be slag leggen. Enkele elftallen zijn: Terrasvogels (thuis tegen Renova) Boe- ser; Disselköter en Bouwer; Nieuweweg, Van Gelder en Van Eden; Otto, Zwanen burg, Kramer, Thoolen en Timmer. Velsen (uit tegen DEM) Van Duin; Van den Pieterman en Geuzenbroek; Span jaard, Hijnen, Schoorl; Bohm, NN, Gx~a- man, .Hoogzaad en Van Schagen. Kennemers 2 (thuis tegen Ripperda 2) Groot; Beentjes en Heere; Zoon, Hofland en Tegel; Sluiter, Fengex-, Joosten, Aar denburg en Vermast. Stormvogels 2 (thuis tegen Fortuna 2) Los; Van den Oever en Kistemaker; Kloostei-man, Minneboo en Doorneveld; Nat, Walraven, Van der Waal, Peters en Ramakers. Stormvogels 3 (uit tegen VVB 2) Van Keulen; Van der Stelt en Visser; De Roos, Venus en De Bruin; Van Vliet, Maarle- veld, Admii-aal, Luppens en Amsing. Iji Haarlem wordt door diverse geïn teresseerden een actie gevoerd om te bereiken dat op de drukke zaterdag middag het zware verkeer geweerd wordt uit de drukke winkelstraten, met name de Grote Houtstraat. Hoe druk het er kan zijn, ziet men op deze foto. Intussen worstelt Haarlem met de moeilijkheid dat zijn bussen door de nauwe binnenstad rijden omdat er geen behoorlijke randwegen zouden zijn nabij het centrum. Het probleem is nog niet opgelost, doch de Haarlemse winkeliers hopen dat het spoedig zal gebeuren. Het bestuur van VSV is als volgt samen gesteld: W. A. de Bruin, voorzitter; W. F. Veldmeyer, secretaris; S. Duineveld, pen ningmeester; H. Tervooi't, 2de voorzitter; B. Keirsgieter, 2de secretaris; J. Niesten, 2de penningmeester; J. Niemeyer, commis saris. Op de Schietbaan aan de Zanderij heeft de politieschietvex-eniging Castricum haar jaarlijkse schietwedstrijden gehouden voor leden en donateurs. Ook bui'gemeester Nielen van Heemskerk was met zijn echtgenote aanwezig en Heemskerks eerste burger toonde zich een aardig schutter die met 75 punten de 22e plaats op de ranglijst der leden innam. De uitslag was als volgt: Leden: 1. adj. J. v.d. Water 92; 2. F. Schefferlie 91; 3. J. Benjamin 91. Donateurs: R. v.d. Werf 85; 2. J. He- mer 83; 3. M. Hopman 83. Poppenschieten 5 poppen: 1. M. Hopman 7,6 sec.; 2. G. Bedeke 9,5 sec.; 3. J. Kloos 10 sec.; 4 poppen: 1. J. Benjamin 6,5 sec.; 2. A. de Bruin 7.- sec.; 3. J. v.d. Water 7,5 sec.; 3 poppen: 1. A. Veen 7,1 sec.; 2. Hemmer 7.5 sec.; 3. De Ridder 7,5 sec. Advertentie WEEKENDREKLAME: Overheerlijke een traktatie voor het hele gezin Deze week voor 1.10 per 250 gram BANKETBAKKERIJ Planetenweg 4 Tel. 4008 De Kennemers (uit tegen Watergraafs meer): Vos; Lejeune en Huisman; Pegge- man, De Bie en Verhagen; Van den Oute- naar. Kops, Zwanenburg, Mosk en Tel- kamp. DEM (thuis tegen Velsen) W. Aardenbui-g; A. Niesten en Beentjes; Stuifbergen, Star mans en J. Niesten; Stelder, J. Aarden burg, Van Lieshout, Pijper en Kleef. Beverwijk (uit tegen Egmondia). Doets; Linthout en Lorjee; Van der Wateren, K. Minneboo en J. Minneboo; Van der Mey, Gerrits, Grapendaal, Ketting en Van Oost. Advertentie dit najaar een prachtige collectie in de zeer bekende fabrikaten Kynoch, Vslmeline, Sturka en Dumak. Wij adviseren u eens binnen te lopen om deze schitterende collec tie te zien. Er is vast wat voor u bij. KENNEMERLAAN Een groot aantal inbraken dat het afge lopen jaar in Midden-Brabant werd ge pleegd is thans opgehelderd. In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebi'oken in een pakhuis in Ollanc en een meisjesschool in Gemonde. Als verdacht van deze inbraken werd een 43- jarige inwoner van St. Oedenrode aange houden. Nadat hij had bekend deze inbra ken te hebben gepleegd, bracht het verde re onderzoek aan het licht, dat hij in on geveer een jaar tijd in Boxtel en omlig gende gemeenten ongeveer dertig inbra ken heeft gepleegd, voornamelijk in al leenstaande gebouwen, zoals scholen, pak huizen, fabrieken en kantoorgebouwen. De buit varieerde van geld (totaal enige duizenden guldens) tot allerlei gebruiks voorwerpen en kledingstukken. Van de goederen die hij de laatste weken had ont vreemd, kon de politie een deel achterha len en in beslag nemen. In het zuiden van het land,, voornamelij tussen Eindhoven en 's Hertogenbosch en tussen 's Hertogenbosch en Utrecht is een vrij ernstige storing ontstaan in de draag- golfkabels van de P.T.T. Het grootste deel van het telefoonverkeer van het zui den met het westen des lands gaat via deze kabels. De oorzaak wordt gezocht in het rooien van bomen langs verscheidene wegen. Er zijn op tal van plaatsen ka bels geraakt en door de gx-ote hoeveelhied neerslag van de laatste dagen is er vee) water in de kabels doorgedrongen. Perso neel van de P.T.T. is bezig de storinger te verhelpen. Ambassadeur. Binnenkort is de ben" ming te verwachten van mr S baron Heemstra tot ambassade:"

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7