Prof. Baan vraagt meer zorg voor „lichte gevallen" Itiss® ZEVEN PAPOEA'S OP REIS DOOR NEDERLAND AGENDA en Droog, kans op nachtvorst gezondheid VOLOP BLOEMEN Vijf arbeiders gewond bij ontploffing in aardewerkfabriek Er moet in Nieuw-Guinea nog veel gebeuren, wil het zelfstandig worden M Militairen pompen water uit polder Straaljager in brand, piloot gewond Felle brand in school te Heerlen ZATERDAG 15 OKTOBER 1960 2 GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID Huisartsen moeten meer psychiatrisch inzicht krijgen BI o e m e n - m es t kegeltjes Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Nederlands-Belgisch cultureel verdrag C Sc Onder voorzitterschap van prof. W. F. J. M. Krul wordt in Leeuwarden een landelijk congres gehouden van het „Nederlands congres voor openbare ge zondheidsregeling". Dit congres, dat tot thema heeft: „de geestelijke volksgezond heid in Nederland", werd gisteren onder meer bijgewoond door minister Klompé en prof. Muntendam, directeur-generaal voor de volksgezondheid. De heren J. Smallenbroek, lid van de Tweede Kamer en van Gedeputeerde Sta ten van Drente, en prof. dr. mr. P. A. H. Baan hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, bespraken de achtergronden van de toenemende behoefte aan geestelij ke gezondheidszorg in Nederland. De heer Smallenbroek constateerde, dat de migratie vanuit het noorden naar het westen een halt moet worden toegeroepen en dat de industrialisatie in het Noorden sterk dient te worden bevorderd, wil men grote spanningen die de geestelijke volks gezondheid bedreigen, voorkomen. De overgang van de landbouw naar de indus trie, van het platteland naar de stad en van de eengezinswoningen naar de flatwo ningen brengt psychologische spanningen mee, die een maatschappelijke, sociale en culturele begeleiding vragen. „Flatneurose" Hoogbouw mag geen stedebouwkundig modeverschijnsel woeden, met als gevolg een algemene flatneurose. Uitgangspunt, ook bij de woningbouw, moet zijn de har monische ontplooiing van het gezin, en waar hoogbouw toch wordt toegepast, zal aan de geluidsisolatie de grootste zorg moeten worden besteed. Prof. Baan betoogde dat de geestelijke gezondheidszorg lange tijd niet die erken ning heeft gekregen, waarop zij recht had. Nu is men tot de ontdekking gekomen, dat de geestelijke gezondheidszorg in het verlengde ligt van de somatische genees kunde. In verband hiermee achtte de spre ker het gewenst, dat bij de opleiding van de psychiater meer aandacht wordt ge schonken aan zijn toekomstige functie in de maatschappij. Tot nu toe ligt het accent te veel op de ambachtelijke kant van zijn werk, terwijl aan de vorming van inzicht in de mens en de samenleving te weinig aandacht wordt Advertentie Voortaan en gezonde planten met Meststoffenmengsel 6-13-18 Ontheffing nr. 513 Bloeibevorderend Organisch; daardoor wortelverbranding uitgesloten. Gemakkelijk en hygië nisch in het gebruik. Lees de ETISSO bloementips in „Margriet" en vraag ook. naar de speciale mesttabletten voor cactussen. •- MEDICA-'s HERTOGENBOSCH besteed. Ook bij de opleiding van huisart sen dient hier meer rekening mee te wor den gehouden. De gestoorde vastgelopen mens zal steeds weer moeten worden be zien in zijn relatie tot zijn medemens. Te veel is volgens prof. Baan de aan dacht ook nog geconcentreerd op de gees telijke gestoorden met grove afwijkingen. Er zijn daarnaast echter zoveel andere noodlijdende mensen zonder spectaculaire afwijkingen, doch dit feit accepteert men slechts zeer moeilijk. Vijftig percent van de bedden in ziekeninrichtingen is door psychiatrische patiënten bezet, doch slechts tien percent van het geld voor de gezondheidszorg gaat naar de psychiatri sche inrichtingen en de geestelijke ge zondheidszorg. Daar hapert dus iets. Steeds meer en mooier ziekenhuizen ver rijzen er en al duurder wordt de gezond heidszorg, doch men gaat maar vrolijk voort met deze struisvogelpolitiek. De so matische geneeskunde vierde dank zij re search en investeringen enorme triomfen. Dat moet bij de psychiatrie ook mogelijk zijn. Er is een duidelijk toenemende behoef te aan geestelijke gezondheidszorg, maar deze zorg staat nog slechts aan het begin van haar ontwikkeling. Zij verdient een volledige kans, opdat de geestelijke en de lichamelijke gezondheidszorg hand in hand verder zullen gaan tot heil van de mede mens. Vrijdagavond omstreeks kwart over ze ven heeft zich in het gasontvangststation, waar de Staatsmijnen rechtstreeks gas aanvoeren voor het bedrijf van de N. V. Koninklijke „Sphinx-Céramique" aan de Boschstraat in Maastricht een ontploffing voorgedaan. Een onderhoudsploeg van vijf man van de Staatsmijnen was bezig met het schoonmaken van filters in het appa raat, waardoor de gaslevering naar de ovens van de fabriek geschiedt. De ex plosie ging gepaard met een grote steek vlam, waardoor alle vijf de mannen wer den getroffen. Geneeskundige hulp van de G.G.D. was spoedig aanwezig. De mannen werden naar-het ziekenhuis „St. Annadal" gebracht, waar drie van hen: H. van M. en F. St. uit Geleen en J. Kr. uit Stein moesten worden opgenomen met ernstige brandwonden. De brandweer behoefde niet in actie te komen, daar er geen brand was uitgebro ken. De ontploffing heeft gelukkig geen al te ernstige gevolgen gehad, omdat de deu ren van de machineruimte wijd open ston den in verband met de aanleg van een hulpleiding. Door de ontploffing is de vei ligheidsklep van de gastoevoer naar de „Sphinx-céramique" automatisch gesloten, waardoor de gasdruk voor de batterij van zeven ovens, die vol stonden met sanitair en aardewerk, uitviel. De schade die aan dit baksel is toegebracht, kan nog niet worden vastgesteld. „Wat in Kongo gebeurt beschouwen wij allen als een afschrikwekkend voorbeeld. Wü zien terdege in, dat na de zelfstandigwording van Nieuw-Guinea een periode van neergang als in Kongo tot elke pry's moet worden vermeden. Wat wij in Nederland tot nu toe hebben gezien toont wel aan dat er in Nieuw-Guinea nog heel veel moet gebeuren, als wij zelfstandig willen worden. Wy hebben tenvolle vertrouwen in de Nederlandse regering en voelen niets voor internationalisering. Hoe moeilyk het kan worden met die internationalisering hebben we aan Kongo gezien. We weten, wat we hebben en hebben gezien, tot welke verwikkelingen een toezicht van de UNO ban leiden". Advertentie 1 .4 NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND Het kwekerscentrum in de polder bij Nederhorst den Berg heeft veel overlast van de zware regenval van de laatste dagen. De burgemeester van Nederhorst den Berg, baron Van Harinxma thoe Sloo- ten, heeft daarom de hulp van de militai ren ingeroepen. De mobiele colonne uit Laren is onder leiding van kolonel J. P. van der Graaf naar Nederhorst den Berg gegaan en is sinds donderdagmiddag bezig met een tiental pompen het water uit de polder in de rivier de Vecht te lozen. Het water is sindsdien aanmerkelijk gezakt. Dit is het standpunt van de zeven Pa poea-landsdienaren, die een oriëntatiebe- zoek van ongeveer twee maanden aan Ne derland brengen. De eerste helft van dit bezoek is thans ten einde. In de tweede helft zullen de zeven gasten uit het over zeese rijksdeel, die tot nu toe logeerden in een Haags hotel, worden ondergebracht bij Nederlandse families buiten de grote steden en zal ieder van hen in de gele genheid worden gesteld, zich te oriënteren op het gebied waarop hij werkzaam is. Zo zullen enkelen hunner enige weken op genomen worden in de bestuursorganisa tie van een middelgrote of kleine Neder landse gemeente. De gastvrouw van de groep is de Nederlandse regering, haar mentor is oud-gouverneur S. L. J. van Waardenburg. De Papoea's bezochten reeds een groot deel van ons land: Den Haag (opening Staten-Generaal, Tweede Kamer-debat in stelling Nieuw-Guinea-Raad), Rotterdam (Unilever), IJmuiden (Hoogovens), Am sterdam (Tropeninstituut, Alg. Handels blad), Hilversum (Wereldomroep), Zaan dam (Bruynzeel), Eindhoven (Philips), Tilburg (Missiemuseum, Doofstommenin- stituut te St. Michielsgestel), Heerlen (Staatsmijnen), Antwerpen (voetbalwed strijd), Arnhem (Heidemaatschappij), Le lystad (Zuiderzeewerken). Eindhoven (DAF), Rotterdam (Shell-Pernis, boottocht op de Maas en stichting wetenschappelijk Stadsschouwburg: Vandaag 20 u.: Haag se Comedie met „Heeft Constance gelijk?" Zondag 20 u.: Haagse Comedie met „Het proces Andersonville". BIOSCOPEN Cinema Pal»ce: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Waarover men niet spreekt", 18 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „Liefde en be geerte", 18 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Te jong voor liefde", 14 j. Zondag 11 u.: „Dwars door Afghanistan", a. 1. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „De Woeste Hoogte". Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Funny Face", a.l. Zondag 14 en 16.15 u.: „Jerry als baby-sitter", a.l. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „De zaak MP", a.l. Zondag 11 u.: „Van Algiers tot Kaapstad", a.l. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Verraad op bevel", 14 j. Maandag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Trommelvuur op Monte Cassino", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u., zondag echter 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Wilde aardbeien", 18 j. Zondag 11 u.: „Madame Butterfly", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 u.: „Verraad op bevel", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Een aanslag op Rusty", a.l. Maandag, woensdag en donderdag 20 u.: „De mummie", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Kunsthandel Bier (Groot Heiligland): Tot 15 dec. expositie van werken van Hol landse 17de-eeuwse meesters. Dagelijks 1017 u. Zondags 1318 u. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 nov. expositie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave. Dagelijks 10—22 u. Vleeshal: Tot 18 okt. expositie „Open oog voor de natuur" met werken van Jan Voerman. Dagelijks 1417 en 2022 u., zondags 13—17 u. Vishal: Tot 31 okt. natuurexpositie (zie Vleeshal). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van vrijdag 14 okt.) ZATERDAG 15 OKTOBER Thalia, 19 en 21.30 uur: „Storm over Rusland". Rex, 20 uur: „De bruiden van Dracula". Pieter Vermeulenmuscum, Cultureel entrum, 9.3012 en 1416.30 uur. St. Jozefhuis, 35 uur: receptie ter ge legenheid 25-jarig bestaan I.E.V. Vergaderlokaal Abelenstraat, 20 uur: Toneelavond „De Martinitoren". ZONDAG 16 OKTOBER Thalia, 15 uur: „Lassie's beste vriend", 20 uur: „Storm over Rusland". Rex, 20 uur: „De bruiden van Dracula"; 15 uur: „Gun battle at Monterey". MAANDAG 17 OKTOBER Thalia, 20 uur: „Nacht der vergelding". Rex, 20 uur: „De bruiden van Dracula". Brulboei, 19.30 uur: Openbare ruilbeurs. Kraak, 19.30 uur: Bridgekampioenschap IJmond. Royal, 20 uur: Dr. E. F. Jacobi spreekt voor het Nut over „Dieren met gevoel en verstand". Cultureel entrum, 20 uur: Schaakclub Kijk Uit-Rolland. ZATERDAG 15 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vijf helse uren". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Katja, de ongekroonde keizerin". W.B. Theater, 20 u.: „Pawnee". ZONDAG 16 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Met ruw geweld"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Plaats aan de top". Luxor Theater, 14.30 u.: „Op verboden terrein"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Katja, de ongekroonde koningin". W.B.-Theater, 14.30 u.: „De hinderlaag"; 16.30 cn 20 u.: „Overval in de midder nachtexpresse". MAANDAG 17 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Plaats aan de top". Luxor Theater, „Katja, de ongekroonde keizerin". W.B. Theater, 20 u.: „Overval in de mid dernachtexpresse". Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 u.: „De man die verdwijnen moest"; zondagmiddag 14.30 u.: „Bij de luchtbe scherming". onderzoek Nieuw-Guinea), Delft (Prinsen hof) en Haarlem (Droste). Vrijdag werd een tocht gemaakt naar een deel van de Deltawerken: de bouw put met de grote sluizen in het Haring vliet Op de vraag aan de heer M. W. Kai- siepo, de oudste van de groep, wat nu de voornaamste indruk van hun bezoek aan ons land was, luidde het antwoord: „We moeten het allemaal nog eens goed verwerken. De voornaamste indruk op het ogenblik is, dat we geen tijd hebben ge had om moe te worden." Zij vonden het erg belangrijk dat zij bij vele Nederlan ders de indruk hebben kunnen wegnemen, dat een Papoea iemand is, die zonder kle ren en met het een of andere versiersel door zijn neus rondloopt. Voor hen zat er aan het bezoek ook nog deze positieve kant, dat zij bv. de directie van Unilever hebben kunnen wijzen op de mogelijkheid haar grondstoffen als copra, aardnoten, soja en palmpitten niet alleen uit Afrika en Zuid-Amerika, doch ook uit Nieuw-Gui nea te betrekken. De directie van Droste werd gewezen op de goede kwaliteit van de Nieuw-Guinea-cacao en de directie van Bruynzeel op het Nieuw-Guinese hout. Niet „dekat" Op de vraag naar hun indruk van het Tweede-Kamer-debat over de instelling van de Nieuw-Guinea-raad verklaarden zij dat zij aanstoot hadden genomen aan de uitlating van de heer De Kadt, die in dit debat heeft gesproken over „Salon-Pa poea's". Niet alleen dat zij dit een grie vende bejegening vonden maar de heer De Kadt was hier helemaal niet „dekat" (maleis voor dichtbij) de waarheid. Zij, als intellectuelen, konden deze uitlating van een woordvoerder der oppositie ech ter wel begrijpen. „Welk een indruk moet zoiets echter maken op onze mensen ginds, als zij ervaren, dat iemand, die dit heeft gezegd, tenslotte toch voor het regerings ontwerp heeft gestemd?" zeiden zij. Oud-gouverneur Van Waardenburg zei: „Wij hebben met onze gasten heel pretti ge ervaringen opgedaan. Hun leergierigheid is zeer groot. De rondreis is bijzonder in structief geweest. Hierbij is hun o.m. dui delijk geworden, wat er allemaal komt? kijken, wanneer men zich in de moderne Zeven Papoea-landsdienaren, die een rondreis door ons land maken, hebben vrijdag een bezoek gebracht aan de Deltawerken. Hier bezichtigt de groep onder leiding van de heer H. Schuite maker, voorlichtingsambtenaar van Rijkswaterstaat, de bouwput in het Haringvliet. maatschappij als zelfstandige staat staan de wil houden. De Papoea-leiders hebben de zaak nu in vogelvlucht bekeken. Het tweede deel van 't bezoek zullen zij het van onder-af doen. Hun ervaringen zullen zij en de na hen komenden kunnen uitdragen onder hun volksgenoten, waarvan door het de laatste tien jaren enorm toegenomen onderwijs de brede onderlaag langzamerhand naar bo ven komt. Straks komt de „sneeuwbal" van degenen, die goed onderwijs hebben gehad. Het hoogste onderwijs in Nieuw- Guinea was tien jaar geleden de volks school op Nieuw-Guinea-niveau.Thans stu deren de eerste Papoea-jongelieden in Lei den. In het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen wordt de 36ste drie daagse vergadering gehouden van de ge mengde technische commissie ter uitvoe ring van het Nederlands-Belgische cultu rele verdrag. Tijdens deze vergadering, die gehouden wordt onder leiding van mr. H. J. Reinink, directeur-generaal voor de Kunsten en Buitenlandse Culturele Betrek kingen. is een sub-commissie geïnstalleerd die tot taak zal hebben na te gaan hetgeen op het gebied van de volksontwikkeling en de jeugdbeweging tussen Nederland en België geschiedt en de commissie te advi seren omtrent activiteiten, die om tot een goede ontwikkeling te komen de steun van de beide regeringen zouden no dig hebben. De sub-commissie zal eveneens een adviserende taak vervullen voor het grensverkeer op cultureel gebied tussen Nederland en België. De commissie is ge ïnstalleerd. Gistermiddag is tijdens een oefenvlucht aan boord van een F 86 K Sabre-straal- jager van de vliegbasis Twente brand ont staan. De vlieger zag zich genoodzaakt op de dichtstbijzijnde vliegbasis, Deelen, een noodlanding te maken. De daar ge reedstaande brandweer heeft de vlieger bij het brandende toestel vandaan gehaald en de brand geblust. Het toestel moet als verloren worden beschouwd. De straaljager werd bestuurd door de 28-jarige eerste luitenant J. Dekker. Hij heeft nog gebruik gemaakt van zijn schiet stoel onmiddellijk nadat het toestel de grond had geraakt. Hij kwam enkele tien tallen meters van het brandende vliegtuig op de grond neer en liep daarbij ernstige verwondingen op. Tank verloren boven Duitsland Een Nederlandse straaljager van het ty pe Thunderstreak, afkomstig van de vlieg basis Volkel, heeft gistermiddag op een navigatievlucht boven Duitsland een onder de vleugel bevestigde brandstoftank ver loren. Dit vierhenycder-straat„eeniêccm te maakte zich van het vliegtuig los, toen het optrok uit een duikvlucht. Tijdens de val stroomde de zich er in bevindende ke rosine naar buiten en verbrandde in de lucht. De brandstoftank viel op een sport veld, ongeveer honderd meter van een woonwijk van het plaatsje Neckarsulm. Brokstukken ervan zijn door Amerikaan se militairen geborgen. De Nederlandse regering heeft via de Nederlandse ambassade in Bonn haar spijt over het voorgevallene betoond. Bij de luchtmacht wordt een onderzoek inge steld naar de oorzaak van het losraken van de tank. Met acht stralen heeft de brandweer te Heerlen vrijdagavond de strijd aangebon den tegen een felle uitslaande brand in de b.l.o.-school aan de Looierstraat aldaar. Zij kon niet verhinderen dat de helft van de school, een zogenaamde Oostenrijkse school uitbrandde. Behalve een groot overblijf lokaal, twee leslokalen en een onderwij zerskamer gingen veel leermiddelen ver loren, die door het onderwijspersoneel zelf waren vervaardigd. Omstreeks tien uur was de brandweer het vuur meester, maar het nablussen duurde de gehele nacht en vanochtend nog voort. De brand werd ont dekt door passerende kinderen. Burgemeesters. Tot burgemeester van Sleen is benoemd drs. G. W. B. Borrie, wetenschappelijk medewerker van de Dr. Wiardi Beckmanstichting. Hij is lid van de Partij van de Arbeid. Tot burgemeester van Sliedrecht is be noemd de heer Chr. van Hofwegen, thans burgemeester van Nieuwe Tonge. De heer Van Hofwegen is 44 jaar. Hij is lid van de Partij van de Arbeid. Meisje overvallen. In Rotterdam-Zuid werd avonds laat een 21-jarig meisje door een man beetgegrepen. De onverlaat sleurde haar naar een zandterrein. Daar bedreigde hij haar met een mes. De over- vallene gaf echter niet toe, verzette zich hevig en wist zich aan de greep van de man te ontworstelen. Zij waarschuwde de politie, die korte tijd later aan de hand van het duidelijke signalement dat het meisje had opgegeven, een 23-jarige ma troos van de binnenvaart kon arresteren. Schaking. Tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een boete van 75 gulden heeft de rechtbank in Dordrecht een 21-jarige betonijzervlechter uit Leerdam veroordeeld, omdat hij mede plichtig werd geacht aan de schaking van een minderjarig meisje. Hij had voor een paartje, dat in Schotland wilde trouwen tegen de zin van de ouders van het meisje, vliegtuigpassage geboekt. Het meisje werd echter op Schiphol aangehouden en door (je politie naar haar ouders teruggebracht. Acht miljoen tekort. De ontwerpbe groting 1961 van de gemeente Utrecht sluit met een tekort van 9.273.250. De ver hoging van de uitkering uit het Gemeente fonds van 4 percent verkleint dit tekort met ongeveer 1,2 miljoen. Zonder een hogere raming van de opbrengsten uit een door de regering verlangde verhoging van de straatbelasting en de riool- en reini gingsrechten zpu het tekort voor 1961 nog 1,4 miljoen groter zijn geweest. Ook de begroting 1960 vertoonde een tekort van ongeveer f 8 miljoen. Werknemer voorzitter. Voor het eerst in de P.B.O.-geschiedenis is een werk nemersvertegenwoordiger gekozen tot voorzitter van een bedrijfschap. Het be drijfschap voor de handel in pluimvee, wild en tamme konijnen heeft met algemene stemmen de heer Chr. Nordberg gekozen als zijn voorzitter voor de zittingsperiode september 1960-september 1962. De heer Nordberg is bestuurder van de Algemene Bedriifsbond voor Voedings- en Genot middelen. Fruit voor zieken. De jaarlijkse fruit- inzameling voor patiënten in ziekenhuizen, sanatoria en inrichtingen, heeft ditmaal ruim 40.000 kilo fruit opgebracht. De zieken in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Arn hem, Amersfoort en Hilversum ontvangen dit fruit via het Rode Kruis. Maandag ver trekt een wagen van een internationaal ex peditiebedrijf met 2.000 kilo fruit naar Zwitserland voor de patiënten van het Ne derlands sanatorium Davos. Raadadviseur. Bij Koninklijk Besluit is de Directeur van Scheepvaart, mr. K. Vonk, benoemd tot raadadviseur in al gemene dienst bij het ministerie van Ver keer en Waterstaat. Advertentie 15 vitaminen en mineralen in één dragée DAGRA 'N.V. - DIEMEN Het K.N.M.I. deelt mee: Een hogedrukgebied bij Schotland is het afgelopen etmaal geleidelijk verder in be tekenis toegenomen en heeft zich boven dien over Scandinavië uitgebreid. Te gelijkertijd zijn de resten van de oude depressie bij Denemarken vrijwel ver dwenen. Alleen in de hogere luchtlagen handhaafde zich nog een gebied van lage- druk. Een actieve depressie bereikte in de afgelopen nacht Noord-Italië. Zij bracht zware regen in de Po-vlakte, in Zwitser land en Oostenrijk. De storing koerst via Oostenrijk naar Tsjechoslowakije. Samen met het eerdergenoemde hogedrukgebied zal zij in ons land een noordoostelijke wind veroorzaken, waarmee vrij koude lucht wordt aangevoerd. In de afgelopen nacht is de temperatuur hier en daar al tot iets beneden het vriespunt gedaald. Ook in de komende nachten zal plaatselijk nachtvorst voorkomen. De regenkansen zijn voor de komende dagen gering. WEERRAPPORTEN Zondag 16 oktober Zon op 7.06 uur, onder 17.45 uur. Maan op 2.12 uur, onder 16.15 uur. Maandag 17 oktober Zon op 7.08 uur, onder 17.42 uur. Maan op 3.19 uur, onder 16.40 uur. Maanstanden 20 okt. 13.03 uur nieuwe maan. 27 okt. 8.34 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 15 oktober Hoog water 11.56 en uur. Laag water 7.03 en 19.32 uur. Zondag 16 oktober Hoog water 0.29 en 13.05 uur. Laag water 8.30 en 20.44 uur. Maandag 17 oktober Hoog water 1.29 en 13.57 uur. Laag water 8.27 en 21.39 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen bulten- en binnenland cm van gisteren. c o- d e 1 Neerslag laatste 24 uui c-a H u S S Sa Den Helder licht bew. O 13 Ypenburg mist ono 12 0 Vlissingen licht bew. zzo 12 0 Eelde mist nw 13 1 De Bilt mist windst. 12 0 Twente mist windst. 11 0 Eindhoven mist windst. 11 0 Zd-Limburg half bew. ono 11 0 Helsinki half bew. ono 5 0 Stockholm geheel bew. n 9 0 Oslo zwaar bew. nno 8 0 Kopenhagen regenbui ono 9 7 Aberdeen regenbui n 12 6 Londen licht bew. n 12 2 Amsterdam motregen windst. 12 1 Brussel half bew. zzo 11 0 Luxemburg half bew. no 10 0 Parijs onbewolkt windst. 13 0 Bordeaux licht bew. windst. 13 0 Grenoble geheel bew. nw 8 4 Nice geheel bew. nnw 16 50 Berlijn half bew. zo 10 2 Frankfort geheel bew. no 11 1 München geheel bew. n 9 2 Zürich regen n Genève regen ono 10 0,2 Locarno regen ono 11 31 Wenen regen O 13 0,1 Innsbruck regen windst. 14 3 Belgrado zwaar bew. ozo 17 0 Athene zwaar bew. no 26 Rome regen wzw 20 2 Ajaccio regen O 21 14 Madrid onbewolkt windst. 17 0 Lissabon onbewolkt nnw

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2