VVB versloeg topploeg Alcmaria, Kennemers kwam tot gelijkspel VELO Velsen deed gooi naar de top, Vitesse kreeg klop van HRC Rijkswaterstaat nam afscheid van Wortman-machinist Hekman Strawberries en Eechtrop delen in derby de punten (1-1) VOETBAL IN KENNEMERLAND Wijk aan Zee' behaalde 3-0 zege op Meervogels Vijfde verlies voor Watervliet Velser verenigingen heden en morgen Ook de reserves van deze ploegen speelden gelijk met 2-2 MAANDAG 17 OKTOBER I960 De Kennemers Vitesse VVB ADO Wijk aan Zee DEM-Velsen Beverwijk T err asvo gels IEV Kinheim IJmuiden Stormvogels 2 Korfbal HOCKEY IN DE IJMOND natuorpermanent Dameskapsalon JAN SUYK Fraai succes van bokser J. Geertsema (De Ring) In de tweede klasse A hebben de topploegen QSC en Alcmaria Victrix tot nu tóe ongeslagen een nederlaag geleden, respectievelijk van WA en VVB. De Kennemers boekte een verdienstelijk gelyk spel, maar Vitesse leed een zware nederlaag. In 3 A bleef ADO aan de top, behaalde Beverwijk in Egmond één winstpunt en legden Wijk aan Zee en Velsen op knappe wijze beslag op beide punten, respectievelijk tegen Meervogels en DEM. De Velsense vierdeklassers kwamen samen niet verder dan één winstpunt. Voor Alcmaria Victrix en QSC was het een zwarte dag. Ze verloren allebei met 21 respectievelijk van VVB en WA. Men kan dit niet anders dan kranige prestaties van de Breesapers en Amsterdammers noemen! Vitesse ging weer eens met een fikse nederlaag naar huis: met 6—3 moes ten de Castricummers de punten aan HRC laten. Dan deed De Kennemers het beter: in de lastige uitwedstrijd tegen Water graafsmeer brachten de roodzwarten het tot een gelijk spel (2—2). De stand is thans: QSC Alcm. Victrix West-Frisia Watergr.meer Zandvoortm. VVB ADO bleef aan de top In 3 A kon ADO het in de uitwedstrijd tegen DTS weliswaar niet tot een over winning brengen het werd 11 maar toch bleven de ADO'ers aan de top, mede doordat CSV niet speelde. Door een knappe 24 overwinning op DEM voegde Velsen zich by de liefhebbers voor de eerste plaats. We verwachten dat de Santpoor ters nog wel meer van zich zullen laten horen! Wijk aan Zee leverde eveneens knap wérk door Meervogels met een 30 neder laag naar Akersloot terug te sturen. Bever wijk heeft vooralsnog geen zin in de on derste plaats: met weer een aantal „oud jes" in de ploeg wist het tegen Egmondia tot een gelijk spel te komen. De stand in 3 A is nu: 5 8 WA 5 5 5 7 Purmersteyn 4 4 4 6 HRC 5 4 5 6 Vitesse 5 3 5 6 WFC 5 2 5 5 De Kennemers 5 2 ADO CSV Velsen DTS Wijk aan Zee 3EW DEM Egmondia Alkm. Boys Beverwijk Meervogels ZAP Terrasvogels verloor I-n 4 C stelden de Terrasvogels hun sup porters danig teleur door van Renova, dat nog geen enkele wedstrijd gewonnen had, kansloos met 2—0 te verliezen. Kinheim deed het iets beter door tegen Hoofddorp althans op één punt beslag te leggen (22), hetgeen betekende dat de Haarlem- mermeerders hun eerste winstpunt binnen haalden. De stand is hier: 3t. Martinus 4 8 Renova Bloemendaal ETO Lijnden 5t. Pancratius Onze Gezellen Terrasvogels Kinheim THB Hoofddorp 4 3 5 3 5 3 4 2 4 1 De Kennemers sleepte in Amsterdam op het zware veld van Watergraafsmeer een kostbaar puntje in de wacht door met 22 gelijk te spelen. De Beverwijkers kwamen met een geheel nieuwe opstelling in het veld en speelden over het algemeen een goede wedstrijd. Daarom was het jammer dat de thuis club na 20 minuten door een ietwat onbe nullig doelpunt de leiding kon nemen. Doelman -Vos schoot bij een uittrap tegen een speler van Watergraafsmeer op en de bal belandde in het Beverwijkse doel (1—0). Niet ontmoedigd speelde De Kennemers verder, maar moest het hoofd bieden aan talrijke aanvallen. Na 31 minuten vergroot ten de Amsterdammers hun voorsprong met een doelpunt dat naar buitenspel riek te (2—0). In de 40ste minuut liep De Kennemers in toen Telkamp een pass gaf aan Zwanen burg en deze raak schoot (21). In de tweede helft gaven de Beverwijkers de toon aan. Na een kwartier schoot Jan Mosk uit een hoekschop goed voor doel en Kops maakte voor De Kennemers gelijk (22). De Wijkers waren nu steeds voor het Amsterdamse doel te vinden en men dacht Zwanenburg nog De Kennemers de leiding te zien geven, maar op het kritieke moment gleed hij voor het doel uit. Overi gens gaf de gelijke stand de verhouding goed weer. Vitesse trok in Den Helder aan het kort ste eind, want de Castricummers verloren met 63 van HRC- De verdediging van Vi- Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige winteravonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS-DEALER TROMPSTRAAT 68 - TEL. 5198 - 8191 tesse was weer eens nergens en binnen het kwartier stonden de bezoekers al met 40 achter. Hiertoe had overigens Stuif bergen zijn deel bijgedragen doordat de bal bij een slechte uittrap tegen de rug van een tegenstander botste en in het Cas- tricumse doel terugketste. Het tweede doelpunt ontstond door een fatale dekkingsfout van de Vitesse-defen- sie en het derde uit een strafschop, nadat Jonker de bal met de hand uit het doel had geslagen. Ook de vierde Helderse treffer kwam tot stand uit een strafschop, toegekend wegens ongeoorloofd spel. Dat de Castricummers voor rust toch nog tot twee doelpunten kwamen, vond zijn oorzaak in een straf schop van Jonker en een kogel van De Zeeuw die onhoudbaar was voor de HRC- keeper. Na de hervatting kwam Vitesse niet meer aan het spel te pas. Het Castricumse aan- valsvuur was uitgeblust. Wel kon Vitesse de achterstand nog verder inlopen en be nutte Mertens een strafschop, nadat HRC even tevoren zijn derde penalty in een goal had omgezet, maar toen de Heldenaren de zesde treffer op hun naam brachten, kwa men de Castricummers de morele klap niet meer te boven. VVB heeft het zondag gepresteerd kop loper Alcmaria Victrix na een spannende en sportieve wedstrijd met lege handen naar de kaasstad terug te sturen. De Alk- maarders kregen hun eerste nederlaag in deze competitie te slikken, maar die was volkomen verdiend. De Breesapers sloe gen direct na de aanvang hun slag. Doch ook Alcmaria Victrix kon zeer gevaarlijk uit de heek komen. Het eerste doelpunt kwam van de schoen van Kooimans, die een gaatje zag, nadat tot tweemaal toe de doelman een schot had weten te keren. Er kwam direkt een snelle Alkmaarse tegen aanval, waaruit werd gespoord. Doch de scheidsrechter had gefloten voor een vrije trap aan VVB. Na rust forceerde VVB een paar hoekschoppen op het Alkmaarse doel. Ambagtshéer van Alcmaria Vixtrix zorgde evenwel aan gene zijde voor een verras send harde kopbal, die doelman v.d. Boog aard buiten zijn doel wist te houden. Al lengs nam de druk op het VVB-doel toe. Na 26 minuten echter kreeg A. Luitjes een kans onhoudbaar langs doelman Huiberts te schieten (2-0). Kooimans verliet ge blesseerd het veld. De Alkmaarder Schmidt kreeg zijn kans met een kopbal, zodat de stand 2-1 werd. VVB slaagde er daarna niet meer in te doelpunten. Met een 2-1 nederlaag keerden de Alkmaarders huiswaarts. ADO legde in Oudkarspel beslag op een kostbaar puntje door tegen DTS 1—1 gelijk te spelen. De eerste aanvallen waren voor de Heemskerkers en met kunst- en vlieg werk moest DTS zich twintig minuten staande zien te houden. Toen werd het ADO-doel onder vuur gelegd en Burger moest enige verraderlijke schoten stoppen. Midvoor Beentjes opende na een half uur voor ADO de score (0—1), maar DTS had meteen het antwoord klaar. Linksbuiten Beers had succes en het was 11. In de tweede helft zag men het eerste halfuur hetzelfde spelbeeld. Beide doelen kwamen op beurten in gevaar. Jammer ge noeg verhardde toen het spel van DTS en het Heemskerkse doel kwam enige keren in gevaar. Het bleef echter 11. Wijk aan Zee moest het eerste kwartier even wennen aan het overrompelende spel van Meervogels, maar kon toen het spel verplaatsen, waarbij het-doel van de gas ten steeds meer onder druk kwam te staan In de 40ste minuut lokte Snijders de doelman uit zijn doel en wipte de bal over hem heen naar de vrij staande Seijsener die inkopte (10). Kort voor rust werd Sanders tegen de grond gelopen en G. de Winter zette de strafschop in een doelpunt om (2—0). In de tweede helft lanceerde Wijk aan Zee in de derde minuut al een gevaarlijke aanval en Seijsener schoot raak (30). Bij de schaarse aanvallen van Meervogels had De Blok weinig te doen. Kort voor het einde kreeg Wijk aan Zee opnieuw een strafschop te nemen, maar doelman Van Zutphen wist dit keer het schot te stoppen. DEM verloor met 42 van Velsen. Het begon zo hoopvol voor de Beverwijkers. want na een verrassende en snelle aanval plaatste Stelder goed voor doel en Pijnen kopte in (10). DEM bleef sterker, maai de ploeg had geen schutter in de voorhoede die de voorsprong kon verhogen. Toen Vel sen naar voren kon trekken, was het Gra- man die een verre pass uit de achterhoede oppikte en meteen langs Aardenburg knal de (1—1). De tweede helft was nog geen drie mi nuten oud, toen Velsen door treffers van Hoogzaad en Graman tot 13 uitliep. Dit deprimeerde de Wijkers wel even en men kreeg een onbenullig spel te zien. Velsen trok nu steeds meer samen voor het doel van DEM en uit een voorzet van Böhm maakte Hoogzaad er 14 van. DEM hield nog wel vol en kort voor het einde werd het uit een strafschop door Niesten nog 24. Beverwijk moest op een uitstekend Eg- mnndia-veld genoegen nemen met één punt, hoewel de ploeg recht had op de volle buit. De Beverwijkse aanvallen waren veel talrijker en gevaarlijker. Na 12 minuten opende Egmondia de score, maar nog voor rust maakte Gerrits gelijk (1—1). In de tweede helft kwam Beverwijk met enige verrassende aanvallen voor het Eg- mondse doel en midvoor Grapendaal hielp zijn ploeg aan een 12 voorsprong. Even verrassend als deze goal was het opzetten van Egmondia en met een harde schuiver van de linksbinnen was het weer gelijk (22). Beide ploegen vochten hard om de winst. Ketting gaf Beverwijk de leiding, maar kort voor het einde snoepte de thuis club Beverwijk een der beide winstpunten af (3—3). De Terrasvogels kunnen hun draai maar niet vinden, ondanks het feit dat het elftal naar het heette, door het toetreden van een paar nieuwe voorhoedespelers aari kracht zou hebben gewonnen. Nu werd weer van benjamin Renova verloren en wat de zaak nog erger maakt volkomen verdiend. Reeds met de rust had Renova een 2-0 voorsprong en deze was volkomen ver diend, al zat er dan mogelijk aan het twee de punt een buitenspelluchtje. Na de rust kwamen de bezoekers welis waar niet meer tot doelpunten, maar zij bleven toch het betere spel leveren, terwijl hun verdediging volkomen in staat was zich de slap spelende Terrasvogels-voor hoede van het lijf te houden. In de 20 stand kwam dus geen verandering. Het jubilerende IEV (25 jaar oud) heeft op sportpark Rooswijk te Velsen-Noord zondag voor een -verrassing gezorgd door te winnen van Van Nispen. Hiermee heeft IEV uit Velsen-Noord zich begeven naar de leidende plaats op de ranglijst. Koplo per Van Nispen moest in deze wedstrijd, die zich voor honderden ogen afspeelde, alle zeilen bijzetten. IEV-man Korver maakte het eerste doelpunt, waarop Van Nispen zich hevig begon te verzetten. Door een verzuim in de achterhoede, kreeg de bezoekende club de kans gelijk te maken. Wat later was het J. de Reus die de doel man van Van Nispen feilloos passeerde. De strijd werd met gevaarlijke aanvallen van beide zijden voortgezet. Na de hervat ting begon Van Nispen een offensief, waarbij IEV weinig anders kon doen dan zich in verdediging terug te trekken. Er kwam echter een moment waarop de linksbuiten van de gasten de bal voor de tweede maal inschoot (2-2). Toen tegen het einde De Reus de bal te pakken kreeg, be zorgde hij IEV de overwinning. Heel lis tig omspeelde hij de zich goed werende Van Nispen-mannen en plaatste de bal hoog in het doel. Het gejuich van het pu bliek na dit doelpunt was niet van de lucht. Een. dubbel feest voor de vijfentwin tigjarige Velsen-Noordse voetbalclub. Met een 2-2 gelijkspel is de Velsen- Noordse voetbalclub Kinheim uit Hoofd dorp teruggekeerd, na een prettige wed strijd tegen Hoofddorp Boys. Kinheim mis te doelman Pigmans, die evenwel werd vervangen door de zich uitstekend weren de Van Dijke. In de eerste speelhelft toonden de Hoofddorpers zich sterker, zij produceerden de meeste aanvallen, waar tegen Kinheim zich flink moest verdedi gen. Een enkele keer kwam Kinheim wel tot een aanval, maar die liep op niets uit. De aardigste combinaties van de Vel- sen-Noorders kwamen na rust. Mede dank zij een wat vreemde loop van de bal, za gen de Hoofddorpers de bal in hun doel verdwijnen. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. Drie minuten later kon Weideman uit een lage voorzet sco ren (1-2). Zich toen heer en meester voe lend op het Hoofddorpse voetbalveld, kwam Kinheim tot sterkere aanvallen. Maar twee minuten voor het einde werd een ingooibal Kinheim noodlottig. Hoofd dorp Boys kreeg een vrije trap toegewe zen, waaruit de bal via diverse benen toch nog achter doelman Van Dijke te rechtkwam. Het gelijkspel 2-2 gaf de krachtsverhouding tussen beide clubs goed weer. Na een matige wedstrijd heeft .IJmui den" zaterdag opnieuw een 1-0 nederlaag geleden, nu in Huizen tegen het toch heus niet zo sterke Zuidvogels. Deze nederlaag is hoofdzakelijk te wijten aan het zwakke spel van de voorhoede die enkele prachti ge kansen om zeep wist te brengen. T. Zwart die de plaats van J. de Boer innam, was voor rust nog de produktief- ste speler in deze voorhoede. Enkele harde schoten gingen net naast. Na rust was IJmuiden sterker, wat te danken was aan rechtshalf v.d. Steen, die steeds achter zijn voorhoede aan zat. R. de Boer sr., Hesselingen en Verwoerd misten prachti ge kansen voor de gelijkmaker, en toen 5 min. voor het einde rechtsback Strijker van achteren de bal mee naar voren nam, en vlak bij het doel aan Verwoerd gaf, dacht iedereen al aan de gelijkmaker. Maar van drie meter afstand geschoten ging de bal toch langs de verkeerde kant van de paal. Gheleel tegen de verwachting in heeft het bezoek van Watervliet I korfbal uit Velsen-Noord aan BEP I in Purmerend geen winst, maar opnieuw en voor de vijf de achtereenvolgende maal een nederlaag opgeleverd. Hierdoor vergaat het de Vel sense korfballers in de eerste klasse steeds slechter en zij zullen er goed aan doen zich hierover te bezinnen om te voor komen, dat de promotie naar deze klasse een vergissing zou zijn geweest. Overigens is het moeilijk te vatten, dat de Water- vlieters deze keer ook niet van de in het vorige seizoen tamelijk zwakke Purmers hebben weten te winnen, al moet worden opgemerkt, dat de overwinning voor BEP geheel tegen de verhouding is. Het veld in de Purmer was door de vele regen zeer moeilijk bespeelbaar en hier paste zich de thuisclub aanvankelijk beter bij aan. Het was geen wondei-, dat reeds binnen tien minuten BEP niet slechts de leiding nam, maar met twee doelpunten de vakken ook liet wisselen(2-0). In de volgende opstelling was het Hartman, die voor Watervliet de achterstand verkleinde (2-1), maar verder kwamen de toen steeds beter spelende bezoekers niet, hoewel zij zelfs in het veld een overwicht bezaten. Daarentegen was BEP op het gladde veld veel gelukkiger met de schietkansen en wist voor de rust zelfs een 5-1 voor sprong te nemen. Na de hervatting zag Watervliet kans om het grote overwicht in doelpunten uit te drukken. Eerst bracht D. van Lade- steyn met een afstandschot en een door loopbal de achterstand terug tot 5-3, waarna in de volgende aanval H. Scholting de score zelfs op 5-4 wist te brengen. In deze periode zag Watervliet geen kans om vérder door te drukken, waartegen BEP zich hevig verzette. De Watervlieters mis ten zelfs een strafworp en toen BÉP bo vendien de stand op 6-4 had gebracht was ook deze strijd in het nadeel van de Velse- naren, die nu nog geen enkel winstpunt hebben, beslist (6-4). Op eigen veld heeft het verzwakte Wa tervliet 2 toch nog kans gezien om tegen Swift 3 een gelijkspel te behalen. Water vliet drukte voor de rust het overwicht uit met twee doelpunten van J. de Roos en A. Redeker, waarna B. Ducrocq zelfs voor 3-0 zorgde. Eerst daarna kwam van Swift een tegenpunt (3-1). In de laatste fase kwamen er van de bezoekers nog drie doelpunten waartegenover A Verkerk voor Watervliet nog eens scoorde, zodat met 4-4 werd geëindigd. Tegen Sport Vereent 2 heeft Watervliet 3 het niet kunnen bolwerken. De Santpoor ters wonnen met 8-3, waarbij voor Water vliet de doelpunten kwamen van H. Allon en J. van Dijk (2x). Watervliet 4 leed tegen Aurora 4 een nederlaag (4-0) en ook de Watervliet A-as piranten moesten van Animo Ready A een 1-0 nederlaag incasseren. MAANDAG 17 OKTOBER Royal, 20 uur: Voor het Nut spreekt dr. E. F. Jacobi over „Dieren met gevoel en vér's~tah:d".-1 *- Cultureel Centrum, 20 uur: Schaakclub Kijk Uit—Rolland (Overveen). Bij „Unie", Marktplein, wordt dinsdag een modeshow gehouden. De aanvangs tijden zijn half drie en acht uur Voor de promotieklassers Strawberries Eechtrop stond zondag een plaatselijke wedstrijd op het programma, die met een verdeling der punten eindigde door een ge lijk spel van 1-1. Ook voor lagere elftal len werden er enige wedstrijden gespeeld tussen deze ploegen van boven en beneden het Noordzeekanaal, waarbij de Strawber- ries-ploegen de meest succesvolle elftal len bleken te zijn. De bondscheidsrechters hebben in de ogen van de toeschouwers en van de spe lers van beide ploegen uitvoerig getoond, dat een spelregelboekje nog veel leerzaams voor hen kan hebben. De wedstrijd werd op Schoonenberg in Driehuis gespeeld, waar de thuisclub over niet meer zo'n sterk elftal bleek te beschikken als vo rig jaar. Eechtrop heeft een meerderheid slechts in het veld tot uitdrukking kunnen bi-engen; in de cii'kel faalde het schot van de voorhoedespelers. Eechtrop's ï'echtsbin- nen Frans Hamann opende voor de rust de score. Vijf minuten voor tijd bi'acht Han Korting van Strawberries de beide ploegen op gelijke voet.Voordien had Eech trop twee tegenvallers moeten aannemen: de scheidsrechter ei'kende een door Straw berries achter de doellijn gestopte bal niet als doelpunt. Voor het zitten op de bal gaf deze ai'biter een korte hoekslag in plaats van een sti'afbully. Strawberries achtte de voorhoede van hei-en I veel te onproductief. Om het gemis aan schotvaar digheid goed te maken werd ruw tot soms onsportief spel gespeeld. In dezelfde afdeling won BMHC II in Bloemendaal met 2-1 van Hilversum III. De tweede elftallen van Eechtrop en Sti-awberries speelden in Beverwijk een wedstrijd voor de competitie tweede klas se. De gasten wonnen door een buitenspel doelpunt, ongeschoten door Aad Hop. De eindstand was reeds bij rust bereikt. Bei de ploegen bleken goed tegen elkaar op te wegen. Eechtrop was echter niet zo gelukkig met schietkansen; Strawberries had een uitstekend spelende verdediging. Aanvoerder spil Bart van der Zijl speel de een uitstekende partij en was de ster van het veld. De in deze afdeling gespeel de ontmoeting" Kraaien-Scheybeeck eindig de met een verdeling der punten door een gelijk spel van 2-2. Deze vooral voor Scheybeeck belangrij ke ontmoetingontaardde in iets te fel spel, waarbij de behaalde uitslag volledig voldoet aan de sterkte der elftallen. Nadat Kraaien een voorspi'ong had genomen zorg de nog voor rust Ton Groen niet alleen voor de gelijkmaker, maar tevens zette hij de achterstand van Scheybeeck in een voorspi'ong om. Vooral de beide vei'dedi- gingen lieten uitstekend werk zien. Toch kon die bij Scheybeeck niet vex-hinderen, dat Kraaien een kwartier voor tijd uit een korte hoekslag gelijk maakte. Bij deze stand bleef het in dit spel tussep twee gelijkwaardige ploegen. In de derde klasse D speelden in Bever wijk dé' derdé elftallen van E'ëcHtföp en Strawberries. Degasten wonnen met 0-5, nadat zij bij rust reeds met 0-2 de lei ding hadden. Voor het jonge elftal van Eechtrop werd het een moeilijke strijd Een buitengewoon snel reagerende en zich steeds goed opstellende Vlaardingse doelman was er de oorzaak van, dat Storm vogels 2 in de wedstrijd tegen Fortuna 2 bijna met een gelijk spel genoegen heeft moeten nemen. En dat hoewel de IJmuide- naren in het veld zeke^ de meerderen van de Vlaardingers waren. Hoe verrassend hard en goed Wortel en Van der Waal meermalen schoten, de For- tuna-doelman behoedde bekwaam zijn doel voor een doorboring. Anders hadden de Vogels al met de rust de leiding gehad. Nu moesten zij wachten tot vijf minuten voor het einde. Toen kopte Walraven een goed door Nat genomen corner fraai en onhoudbaar in (10). Heeft de IJmuidënse zege dus aan een zijden draadje gehangen, veel kans op een nederlaag is er niet ge weest, omdat de Vlaardingse voorhoede over het geheel niet tegen het solide back- spel van Van den Oever en Kistemaker was opgewassen. „Een moeder kon niet beter voor haar kind zorgen'als Hekman voor de „Wort- man" sprak zaterdagmorgen in het volle Noordersluispaviljoen de heer C. O. H. Hindriks, Rijkshavenmeester te IJmuiden tot L. Hekman, machinist van de „Wort- man", die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid van Rijkswaterstaat nam. De heer Hindriks zei verder dat „Bertus van de Wortman" langs het kanaal bij ieder bekend staat als een zeer hulpvaardig mens Ook als „bakkies- zetter" genoot hij grote faam. De door hem gezette koffie was niet te overtreffen. Ber tus was echter een strenge meester, aldus de heer Hindriks. Hij zei niets als de „Wortman" bij het meren tegen de steiger bonkte, maar keek slechts naar de roer ganger met een blik die alles zei. Dat was voldoende. Namens alle waterkantei's langs en op het kanaal zoals het personeel van Rijkswatex-staat, van Wijsmuller, van Goedkoop, de vletterlieden, de Scheeps agenturen enzovoorts, Ijood de heer Hin driks de scheidende machinist van de „Wortman" een prachtige nieuwe fiets aan. Mevrouw Hekman, die voor haar man altijd een grote steun is geweest, werd in de bloemen gezet. Verder werden hartelijke woorden ge sproken door de heer Exalto, hoofd van de dienstkring IJmuiden, door de heer Meyer, sluismeester van de Noordzeesluizen, door de ondersluismeester van de Amsterdamse Oranjesluizen en namens „de bond", in dit geval de A.B.V.A. Gezagvoerder V. d. Meulen van de „Wortman" liet zijn heul, steun en toever laat Hekman node gaan. Als er een dikke De gezagvoerder van de „Wortman" neemt afscheid van zijn machinist. mist over het kanaal hing en niemand kon wat zien, dan stak Bertus zijn neus uit de machinekamer erf zei tegen mq: „Jaap we zijn daar en daar". Daar kon ik altijd op vertrouwen", zei de heer V. d. Meulen. De heer A. J. Tik sprak als laatste woor den van lof tot de heer Hekman. Deze was door de gi-ote belangstelling bij zijn af scheid zeer getx-offen. WIELRENNERS VIERDEN FEEST In het Kennemer Theater te Beverwijk hebben leden en donateurs van de Bever wijkse wielrenners club „Kennemerland" za terdagavond een feest gehad, dat er wezen mocht. Een keur van artisten zorgde voor een prettige ontspanning. Medewerking verleen den onder meer Han Bakker (conferencier), Joop van Marrel (gitaar), de twee „Calteens" (acrobaten), de goochelaar Steffani en het Holland Quartet. Na afloop was er een ge zellig bal. „DE HONDSRUG" De Gronings-Overijselse vereniging „De Hondsrug" te Beverwijk, maakt zaterdag- 22 oktober een aanvang met haar winter activiteiten met een toneelavond in ge bouw ,.'t Centrum". De toneelvereniging „S.P.W." uit Stadskanaal verzorgt dan een gastvoorstelling met de opvoering van „Onrust om ain houfnoagel", een blijspel in drie bedrijven. tegen de veel geroutineerdere oudere spe lers van Sti-awberries. Bij Strawberries scoox-den Jaap Schols (2x), Joost Otto (2x) en Kees Rijkeboer. In deze afdeling werd de ontmoeting tussen I-Iermes en BMHC VI afgelast. HBS III verloor op eigen ter rein met 0-1 van Alkmaar II Dames-wedstrijden In vijf competitiewedstrijden behaalden de dames van Strawberries drie over winningen, een gelijk spel en leden zij slechts een nederlaag. Voor de dames van Eechtrop wrd allen door Eechtrip I ge speeld; de overige wedstrijden werden af gelast. Strawberries won de thuiswedstrijd tegen TOGO II voor de competitie in de twee de klasse D met 3-0. Middenvoor mej. Ria Disma verrichtte in deze ontmoeting haar hattrick door alle drie doelpunten voor haar x-ekening te nemen. Strawberries was voor TOGO een te sterke tegenstandster, ofschoon de speelstei's uit Driehuis beslist meer kansen hadden kunnen benutten. In deze afdelingen waren er winstpunten voor Leiden (2-1) tegen E. Swift), voor BDHC III (2-1 tegen Alliance II) en voor Rood Wit (1-0 tegen Kieviten II). In de afde ling C tweede klasse verloor Eechti'op da mes de uitwedstrijd tegen FIT met 4-0. Eechtrop's achterstand bij de ï'ust was reeds 2-0. De thuisclub bleek niet uit te blinken in een prettige sfeer en het spoi'- tief spelen van een wedstrijd. Eechtrop was met invalstex's verzwakt. Voor decompetitie derde klasse D won Strawberries II de op eigen terrein ge speelde ontmoeting tegen Zandvooi't I met 1-0. Mevrouw van 't Hof van Malsum en mej. G. Nijssen waren de uitblinksters in het Strawberriesveld. In Wormer- veer Zegevierde Kraaien met 3-1 over Scheybeeck-dames De thuisclub leidde na een kwartier al met 1-0. Voor Scheybeeck maakte mej, Mai'griet Versteeg, linksbui ten, gelijk. De thuisclub zette veel meer door dan de gasten en slaagden er in nog twee maal te scoren, zodat de Woi'- merveerse zege veilig werd gesteld. In de viei'de klasse D. speelden op Schoo nenberg in Driehuis de derde elftallen van Strawberries en HIC. De thuisclub noch de gasten gaven elkaar een centimeter grond toe, zodat de ontmoeting eindigde zoals deze begonnen was 0-0. Dit puntlo ze gelijke spel leverde beide elftallen een winstpunt op. Competitie Onderbond N.H. Voor de cornpetitie in de Onderbond Noox-dholland was het zondag de tweede wedstrijdzondag. De wedstrijd HBS IV- Scheybeeck III werd op verzoek van HBS en bij een veldengebx-ek in Bloemendaal gespeeld in het sportpark Adrichem in Be verwijk. De bewoners van deze tei'reinen moesten in HBS de meerderen erkennnen. Dit geschiedde bij een uitslag van 13-0! liet elftal van Scheybeeck bestaat uit jon ge meisjes, voor een gi'oot deel junioren, die zaterdags verhinderd zijn te spelen. Het elftal van HBS daarentegen was veel forser en goed opgewassen tegen de jon ge Beverwijkse speelsters. Wegens terreinafkeuring werd de uit wedstrijd van Scheybeeck II tegen Alk maar V afgelast. In Haarlem won Ever Swift II met 6-0 van Strawberries IV. De Haax-lemse speelsters hadden bij rust al een voorsprong van 5-0. Strawberries had een goed vei'dedigend backstel, maar het ontbrak aan het juiste inzicht van de doelvex'dedigster. Deze speelde het vori ge seizoen nog in het juniorelftal en heeft nog onvoldoende tijd gehad zich aan het spel van de senioren aan te passen. De voox'hoede van Strawberries zal zeker tot scoren in staat zijn als in de cirkel meer geslagen en gedacht) wordt. Straw berries V was in Wox-merveer de gast van Kraaien IV en won met 0-1. Voorhoe despeelster Lea de Boer maakte het enige doelpunt in deze ontmoeting, in de eerste speelhelft. Sti-awberries won verdiend, maar de uitslag had bij beter spel meer doelpunten moeten aanwijzen. Bij de heren won Eechtrop IV de uit wedstrijd tegen Ever Swift III met 0-4. Voor de spelers uit Beverwijk scoorden Theo Reijnder, Klaas Witkamp, Jaap Edel en Guus Janssens. Eechtrop V won met 3-6 in het Van der Aart Spoi'tpark van Ever Swift IV. Kraaien V en StrawbeiTies V deelden de punten met een gelijk spel van 1-1. S. Mulder opende voor Strawber ries de score, na de rust. Scheybeeck II won met 8-0 van Alliance VII en is nog ongeslagen. Voor de doelpunten zorgden Dekker(3x), F. Mohr (2x), Vrught, De Wijs en Kpckx. Strawberries VI won op eigen terrein met 3-1 van Ever Swift II. Voor de rust brachten H. van Rij en A. Wedemeyer de voorsprong van Strawber ries op 2-0. Na de ï'ust scoorden beide par tijen nog eenmaal. Piet Siebbeles deed dit voor de thuisclub uit een voorzet van rechts, van Co Allan. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne gehad by Wykerstraatweg 259 - Velsen-Nd - Tel. 3585 Vrijdagavond heeft de lichtwelter gewicht •J. Geertsema van de IJmuider boksclub De Ring tijdens wedstrijden in Amsterdam een fraai resultaat in de C-klasse behaald door zijn tegenstander Edman al in de eerste ronde uit te schakelen. Geertsema beukte er zo enthousiast op los, dat de Amsterdamse instructeur het wijzer oordeelde de handdoek in de ring te werpen. De lichtgewicht P. Schultz verging het niet zo goed. Hij moest na een boeiend gevecht na drie ronden zijn meerdere in de Amster dammer Lubbes erkennen. Deze partij ken merkte zich door hoogstaand technisch bok sen van beide vuistvechters. In de Noordhollandse boksploeg, die zater dag 29 oktober in Maastricht de handschoen zal opnemen tegen een Limburgse formatie zal de Ring met twee boksers vertegenwoor digd zijn, namelijk Geertsema en de licht welter D. Parker.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4