-WEC EN WIEL- Jubileumdagen van Herman en Aai Bouber: beiden thans vijfenzeventig jaar Greenbriër" autobusje Engelse verzekeringstarieven hoger Citroën cabriolet NIEUWE ENGELSE WAGEN B. en W. Velsen wijzen bezwaren tegen uitbreidingsplan af In de vishal en op zee „Friesland" neemt de „Achilles" op sleeptouw Henny Porten overleden Hektrawler te water Bejaard echtpaar in Beverwijk verongelukt MAANDAG 17 OKTOBER 1960 6 Duitse filmactricedie tot 1933 een grote carrière opbouwde Meer drankvergunningen voor Beverwijk Fietser reed tegen auto op De Chevrolet division van General Motors heeft voor 1961 een serie modellen ontworpen die van de compact-car Corvair is afgeleid. Een van deze modellen is de „Greenbrier", een klein autobusje met zes of negen plaatsen. (Zie foto). LONDEN. Bezitters van een Renault Dauphine en toekomstige kopers van deze populaire familiewagen zullen in Engeland een scherpe verhoging van de verzekeringstarieven voor deze automobielen onder ogen moeten zien. Het voor beeld van een vooraanstaande verzekeringsmaatschappij die x-eeds de polissen van geïmporteerde wagens belast met een aanvulling van 25 percent op de normale premie en bovendien het voorschrift laat gelden, dat de eigenaar de eerste honderd gulden van een eventuele schade dient te betalen, begint meer en meer navolging te vinden. Een woordvoerder van een bekende makelaarsfii-ma vertelde een verslaggever van een internationaal persbureau „dat de tendens zeker in deze richting gaat". Hij voegde eraan toe, dat men onlangs moeilijkheden had ontmoet bij het krijgen van een „verzekeringsdekking" voor de Dauphine tegen de normale Britse tarieven. Gevraagd om commentaar op een bericht van de Daily Mail, dat een maat schappij een verhoging van bijna vijftig percent van de kosten overwoog, vertelde men dat dit bericht „niet geheel zonder waarheid was". Men zei dat de reden van de verhoging lag in het risico van grotere schuldvorderingen, onder meer veroor zaakt doordat de motor achterin was geplaatst, door de hoge invoerrechten op onderdelen en het feit dat deze niet altijd beschikbaar zijn. De reden die door de Daily Mail voor de hogere verzekeringstarieven werd ge geven was het feit, dat de goede wegligging van de wagen bij sommige chauffeurs een te veel aan zelfvertrouwen kweekt, waardoor vooral bij het nemen van bochten de wagen door de te grote snelheid kan omslaan. Een woordvoerder van een andere makelaarsfirma verklaarde, dat men niets officieel had gehoord over het bovenomschreven optreden van grote verzekerings maatschappijen. maar men beschouwde een hogere premie voor wagens van het type Dauphine heel goed mogelijk. Het kantoor van Renault te Londen verklaarde dat men reeds deze rapporten onderzocht en trachtte achter de werkelijke situatie te komen. Zij waren bekend met enkele verzoeken die in het verleden tot eigenaars van Dauphines waren gericht om een hogere premie dan normaal te betalen, maar het aantal hierbij betrokkenen vertegenwoordigde een zeer klein percentage van de totale verkoop. Citroen bracht op de Parijse Salon, die onlangs werd geopend, de ID 19 en de DS 19 in tweedeurs cabrioletvorm uit. Deze fraaigelijnde wagen komt in deze uitvoering bijzonder tot zijn recht. Er is ruim plaats voor vier volwassen personen. Het „Lelijke Eendje" heeft zijn sober jasje voor een jaar geprolongeerd. Er z\)n echter een paar niet onbe langrijk technische wijzigingen aangebracht in de DS 19. Deze kreeg een nieuwe koppelingsautomaat en een nieuw remsysteem. De foto toont de Citroën DS 19 in cabrioletuitvoering. Binnen twee jaar zal er een geheel nieuwe Engelse kleine wagen op de inter nationale automarkt verschijnen, welke zal worden gemaakt door de Rootes-groep in een nieuw fabriekscomplex, dat in het Schotse stadje Linwood zal verrijzen. Het gehele project zal ruim 200 miljoen gulden kosten. Begonnen wordt met een jaarlijkse produktie van 150.000 modellen welke beschreven worden als „kleiner", dan de anderhalve liter Hillman-Minx. De verwachting is dat dit aantal later zal worden verhoogd. De nieuwe fabriek betekent extra werkgelegenheid voor 5500 man. Schotland, dat wat belangrijke nieuwe industrieën betreft vaak stiefmoeder lijk bedeeld wordt, krijgt thans voor het eerst sinds 1928, toen de produktie van personenauto's daar ophield, weer een auto-industrie van betekenis. Het volledige arbeidsproces van de nieuwe wagen zal daar geschieden, los van de Rootes-fabrie- ken in de Midlands welke normaal met de produktie van alle bestaande modellen voortgaat. De nieuwe wagen zal speciaal worden bestemd voor de Europese markt welke een veelbelovend beeld te zien geeft, gezien de voortvarende wijze waarop vooral de Franse, Italiaanse en Westduitse automobielexport zich ontwikkelt. Voor En gelse wagens liggen er met name mogelijkheden in het gebied van de andere zes tot de Efta behorende landen, maar ook over de kansen binnen de Euromarkt is men optimistisch. Minstens vijftig percent van het in Schotland te bouwen model, dat tot de 700 a 800 kubieke centimeterklasse zal behoren ,is bestemd voor de export. Hoewel nog geen bijzonderheden worden losgelaten over het nieuwe model mag men aannemen, dat het ontwerp uiterst modern en aantrekkelijk zal worden om het op het vasteland de grootst mogelijke kansen te geven. HERMAN BOUBER EN ZIJN vrouw Aaf sinds hun gouden toneeljubileum in november 1955 ereburgers van de stad, of liever hun stad, Amsterdam zijn res pectievelijk op 24 september en vandaag vijfenzeventig geworden. Welke gelukwens moet men bij zo'n gelegenheid nu eigen lijk uitspreken? Het liefst zou men hen een rustige levensavond gunnen in een oud huis met uitzicht op de Amstel, waar uitstijgend boven het rumoer der volge- perste straten de speelse klanken uit de vertrouwde Westertoren op gezette tijden doordringen. Maar willen zij dat ook? De gedachte lijkt ongerijmd als men zich dit hartelijke tweetal voor ogen haalt, dat zich letterlijk en figuurlijk bijna levens lang heeft uitgesloofd om hun door en door eerlijke kunst aan de gewone man en de gewone vrouw te brengen. Trouwens: als deze regels in druk verschijnen, staat Her man Bouber op het toneel van de Utrecht se Stadsschouwburg in de generale repe titie van „Pas op de stille wateren" van Calderón, waarvan donderdag door het gezelschap Puck de première wordt gege ven. Hij leert, niet meer zo goed, zegt men, overigens uiteraard zonder enig ver wijt. Maar hij wéét zoveel te meer in zijn kaime wijsheid, verkregen door nauwlet tende waarneming van de menselijke na tuur en eenvoudige humor. Misschien zal hij het toch niet kunnen laten tussen de bedrijven ongemerkt, even te controleren of de decors wel stevig geschoord staan, de ornamenten recht hangen en de requi- sieten klaar liggen, want het gedetailleer de verantwoordelijkheidsgevoel van de ge boren en getogen ambachtsman blijft hem altijd bij. Hun toneelnamen volgens de regis ters van de burgerlijke stand kwamen zij ter wereld als Herman Blom en Aaf je ten Hoope, de eerste in Amsterdam, de twee de in Hoorn zijn met bewijsmateriaal voor hun aritstieke reputatie in naslag werken vereeuwigd. In de Winkler Prins en in Oosthoeks Encyclopedie vindt men de hoogtepunten opgesomd van beider car rières, die bij het amateurtoneel begon nen. Over Herman Bouber, wiens loop baan rijke successen bracht en toch vaak langs de rand van de armoede ging, is naar aanleiding van betrekkelijk recente huldigingen in de kolommen van deze courant reeds zoveel geschreven, dat ik nu slechts in herhalingen zou kunnen ver vallen. Zijn stukken in de volkstoon van romantisch realisme uit de mobilisatietijd en de twintiger jaren, overlopend van on vervalst sentiment, worden nog steeds ge speeld. Ze zijn ten dele verouderd, maar men kan toch heel goed begrijpen waar om destijds de rijtuigen der aristocratie en misschien ietwat snobistisch publiek naar zijn schouwburg in de Plantage Franschelaan brachten, waar het naar hartelust genoot van zijn robuuste en authentieke taal, van zijn kunst om zo als de dichter Martinus Nijhoff het heeft uitgedrukt versleten gemeenplaatsen tot gouden waarheden te herstellen. En la ten wij, uit de geborneerdheid der reactie tegen goedkope speelfilms van voor de tweede wereldoorlog, vooral zijn verdiens te niet miskennen als grondlegger (in sa menwerking met onder anderen Louis Da vids) van de echte Nederlandse muzikale komedie. Het was een voorrecht hem deze zomer in de Amsterdamse Kunstmaand nog eens een paar „schlagers" uit „De Jantjes" in Carré te horen zingen. Sa men met Hans Tiemeyer heeft hij kort na de bevrijding „Voor wie de klok luidt" van Hemingway gedramatiseerd. HET ZOU ECHTER BIJZONDER onbil lijk zijn om Aaf Bouber maar zo'n beetje en passant te huldigen. Herhaaldelijk heb ik haar zien optreden in rollen van stuk ken, waarvan namen en titels mij ont schoten zijn, maar waaruit mij als onver getelijk kenmerk de volstrekte innigheid is bijgebleven. In 1911 kwam zij bij het gezelschap van Colnot en Poons, drie jaar later stapte zij over naar de blijspelen van Louis Bouwmeester jr. en vervolgens trad zij toe tot het ensemble van Sluyters en Bouber, met welke laatste die al spoedig alleen de directie uitoefende zij in het huwelijk trad. Zij speelde Lise in een adaptatie van „Het Land" van Emile Zola en Blonde Greet (later Na Druppel in de reprises) in de reeds genoemde „schetsen van het bonte leven in de Jor- daan" van haar echtgenoot. Bij het in 1930 door Herman Bouber en Ben Groe- neveld opgerichte Groot Volkstoneel maakte zij vooral als Wassilisa in „Nacht asiel" van Maxim Gorki diepe indruk. Na dien heeft zij zich als Juffrouw van der Kooy in „Tropenadel" van Henri van Wer- meskerken en Kniertje in „Op Hoop van Zegen" van Herman Heijermans onder scheiden. OP HET WITTE DOEK heeft men Aaf Bouber eveneens herhaaldelijk kunnen aanschouwen. Na „De Jantjes" en „Sui kerfreule" keerde zij terug in „Vadertje Langbeen" en „Het leven is niet zo kwaad". In „Ergens in Nederland" ver vulde zij eveneens een rol. Zolang haar gezondheid het toeliet is zij blijven toneel spelen. Door een samenloop van onvol doende berekende omstandigheden is bij haar engagement in Rotterdam van een jaar of tien geleden haar grote kans in de titelrol van „Moeder Courage" van Brecht niet bekroond met de triomf, die zovelen haar hadden toegewenst. Maar dat neemt niet weg, dat enkele harer aan doenlijke vrouwetypen velen onverbleekt in herinnering zullen blijven. Met haar door het leven gewaarmerkte naturel heeft zij menigmaal een ontroering kun nen wekken, menselijkerwijs, van het zui verste gehalte. David Koning De IJmuidense zeesleper „Friesland", die zonder sleep op weg was van Engeland naar de oostkust van de Verenigde Staten, heeft zondagavond vastgemaakt aan het Nederlandse vracht- en passagiersschip „Achilles" (5711 ton) van de K.N.S.M., dat midden op de Atlantische oceaan met machineschade ronddreef. De „Friesland" sleept de „Achilles", die vorig jaar in de vaart kwam, naar Ponta Delgada op de Azoren. De „Achilles" was op weg van San An tonio (Chili) via het Panamakanaal naar Amsterdam. Het schip dreef in de ochtend van 14 oktober op 900 mijl ten zuidwesten van de Azoren. Het accepteerde de hulp van de „Friesland" op basis van Lloyd's open form. Voor kapitein Teun van Oosten uit IJmuiden, die het bevel over de twaalf honderd paardekrachten sterke „Fries land" voert, is het zijn eerste reis als ge zagvoerder. Het is de vierde hulpverlening van sleepboten van Bureau Wijsmuller in een week tijds. De „Friesland" is met de zeeslepers „Cycloon" en „Titan" de laatste maanden betrokken bij het verslepen van voor de sleep bestemde Liberty-schepen van Wil mington (USA) naar havens in Engeland. Na het afleveren van de „Achilles" in Ponta Delgada zal de „Friesland" waar schijnlijk opnieuw koers zetten naar Wil mington om nog een Liberty-schip naar Engeland te slepen. Van een dwarshelling op de scheepswerf „De Dollard" in Het Schouw (gemeente Landsmeer) is zaterdag de bijna vijfhon derd ton metende hektrawler „Julie Streiff" (IJM 25) te water gelaten. Dit is het tweede schip voor de n.v. De Marezaten in IJmuiden. Het eerste schip, de IJM 5 „Maria Elisabeth" werd in februari te water gelaten en zal in novem ber van dit jaar in de vaart worden ge bracht. Deze schepen zijn geheel nieuw voor ons land. De vis wordt namelijk niet binnengehaald via de zijkanten maar via een uitsparing in het achterdek. Zij zijn door de werf in overleg met de n.v. De Marezaten ontwikkeld uit reeds bestaande types van Engelse en Duitse afkomst, die echter over het algemeen als fabrieksschip varen. De Nederlandse hektrawlers zijn 50 meter lang, 8V2 meter breed en hebben een holte tot het hoofddek van 6.20 meter. De schepen worden uitgerust met twee moto ren elk van 540 pk, die deze trawlers een snelheid van IS1/» knoop zullen geven. De dat de „Julie Streiff" in maart 1961 zal visserij op de Noordzee tot halverwege de Noorse kust. Het ontwerp van een plan van uitbrei ding, aanwijzende de bestemming onder delen voor het agrarische gebied, gelegen in het ten zuiden van het Noordzeekanaal liggende gedeelte van de gemeente Velsen (met uitzondering van het tussen de zij kanalen en B. en C gelegen agrarische gebied) heeft na voorafgaande bekendma king van 4 mei 1960 af, gedurende vier weken, voor een ieder ter inzage gelegen. In dit ontwerp zijn de gronden, ter groot te van ongeveer 4 hectaren, gelegen ten zuiden van de Amstei-damseweg, bestemd voor de vestiging van de reinigings- en ontsmettingsdienst en het plantsoenbe- drijf. Deze vestiging zal onder meer om vatten kantoren, werkplaatsen, garages £n enige dienstwoningen Aangezien de huidige huisvesting van de genoemde dienst aan de Velserduinweg te IJmuiden(oost) zeer ondoelmatig is voor een goede bedrijfsvoering, is het noodza kelijk, dat de genoemde bestemming op korte termijn wordt verwezenlijkt. In verband hiermede hebben B. en W. de bedoelde gronden in een afzonderlijk ontwerp-uitbreidingsplan in onderde len doen opnemen ten einde spoedig tot realisering van dit plan te kunnen gera ken. De directie nabijheid van deze installa tie biedt het voordeel van combinatie van afvalverwerking. Het mede door adres santen aangevoerde bezwaar, dat de riool waterzuiveringsinstallatie en hetepiripos- teringsbedrijf door de Amsterdamsewëg gescheiden zullen zijn, -is niet houdbaar, omdat de beide installaties door onder grondse buisleidingen kunnen worden ver bonden. Bovendien zal de betekenis van de genoemde door de aanleg van de nieu we Rijksweg no. 6 aanmerkelijk vermin deren. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. de raad voor het genoem de uitbreidingsplan vast te stellen, aan het bezwaar van adressanten niet tegemoet te komen en de „Schadevergoedingsverorde ning Velsen" op dit uitbreidingsplan van toepassing te verklaren Op zeventig jarige leeftijd is in West- Berlijn overleden de Duitse filmactrice Henny Porten. Zij heeft haar grootste triomfen gevierd in de periode van de stomme film en de begintijd van de ge luidsfilm tot in 1933, met de machtsover name van de nationaal socialisten, er een abrupt einde kwam aan haar carrière. Zij was getrouwd met een halfjood en geraak te daardoor uit de gratie van de Duitse machtshebbers, die een scheiding als voor waarde stelden voor het blijven verschij nen van Henny Porten op het witte doek. Haar vertolking van Rose Bernd in een film naar het boek van Gerhardt Haupt- mann de film is na de oorlog door Wolfgang Staudte opnieuw uitgebracht, dit keer met Maria Schell bezorgde haar een enorme bekendheid. Haar talenten als actrice waren trouwens al op het toneel gebleken. Haar vader bezat een eigen ge zelschap, waarin zijn kinderen meespeel den. Toen Henny Porten eenmaal de weg naar de film had ingeslagen, verwierf zij snel een grote reputatie als ingenue, maar ook in komische films schitterde zij. Ze richtte zelfs een eigen maatschappij op. De komst van de geluidsfilm stond haar succes niet in de weg. Zij speelde toen overwegend moederrollen. Men herinnert zich misschien haar creaties in Geierwal- ly" en „Vier en twintig uur in het leven van een vrouw". De opkomst van het nazisme maakte een eind aan haar optreden. Na de oorlog trad zij evenwel weer voor het voetlicht, maar aan een nieuwe filmcarrière kwam zij niet Henny Porten in de tijd van haar grote successen. meer toe. Slechts in één film is zij nog verschenen, de uit 1950 daterende „Afzen der onbekend". Toen de Westduitse film industrie haar links liet liggen, heeft zij het nog bij de Oostduitse geprobeerd. Ze kreeg een kleine rol in „Madame Scuderi", maar men zag daarna af van haar diens ten. Ze moest er zich mee verzoenen dat zij niet meer in de filmstudio's zou ver schijnen. Met haar dood verliest de Duit se film een ster, die haar roem overleef de, maar wier spelprestaties niet snel vergeten zullen worden. Bij Koninklijk Besluit is het maximum aantal drankvergunningen voor Beverwijk verhoogd tot veertig. De raad van die ge meente heeft onlangs een verhoging van tien verlofvergunningen gevraagd, gezien de grote uitbreiding van Beverwijk en de toeneming van het aantal vergunningen. Tegen de bedoelde bestemming hebben de eigenaren en gebruikers van de onder havige gronden bezwaar gemaakt. In het bezwaarschrift wordt verwezen naar het terrein nabij de brandweergara ge, dat naar het oordeel van adressanten beter geschikt is voor de vestiging van het bedrijf c a. Met dit oordeel kan echter niet worden ingestemd, omdat bij voorbeeld een composteringsbedrijf, waarvoor het aan te wijzen terrein geschikt moet zijn, niet in een toekomstige bebouwde kom kan worden gesitueerd. Ook de plaats, waar thans het woonwa genkamp is gevestigd, en waar adressan ten mede op wijzen, kan niet in aarimer- king komen, aangezien dit terrein, nadat het kamp eventueel zal zijn opgeheven, gereserveerd moet blijven voor toekomsti ge uitbreiding van de rioolwaterzuivering- installatie. Zondagmiddag omstreeks half vijf is een bejaard echtpaar afkomstig uit Delft op de Alkmaarscweg in Beverwijk door een automobilist aangereden. Beiden zijn met vrij ernstige verwondingen naar het Rode- Kruisziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van het rooms-katholieke bejaardencentrum „Lom- merlust", waar het echtpaar op bezoek was geweest. Een automobilist minderde vaart om het echtpaar gelegenheid te geven over te steken. Een achter hen rijdende auto mobilist meende echter dat de wagen wilde stoppen en gaf gas om te passeren. Plot seling zag de bestuurder twee bejaarde voetgangers voor zijn wagen. Ondanks krachtig remmen kon hij een aanrijding niet meer voorkomen. De 74-jarige man liep een rechter onderbeenbreuk op. Hij is in het ziekenhuis opgenomen. Zijn vrouw brak een sleutelbeen en werd aan 't hoofd gewond. Zij kon na behandeling huiswaarts keren. Een fietser uit Velsen is zaterdagavond op de Romerkerkweg in Beverwijk tegen een geparkeerde vrachtauto gereden. Hij liep een snijwond aan de kin op. Het slachtoffer is ter observatie in het Rode- Kruisziekenhuis opgenomen. Aanvoer van zaterdag Zaterdag werden aan de IJmuidense visafslag totaal 4280 kisten vis aange voerd. Hiervan waren 494 tong en tarbot, 1 heilbot, 815 schol, 75 schar, 30 bot, 1085 haring, 710 makreel, 125 schelvis, 225 wij ting, 165 kabeljauw en gul, 5 haai, 55 poon 20 koolvis, 20 diversen. Prjjzen van zaterdag In guldens. Per kilogram: heilbot 3,90 2,90, grote tong 4,904,40, grootmiddel tong 43,50, kleinmiddel tong 3,503, kleine tong 1 3,302,70. kleine tong 2 1,541,24, tarbot 1 3,502,50. Per 50 kilogram: tarbot 2 122104, tarbot 3 116106, tarbot 4 8468, grote schol 77, grootmiddel schol 8578, kleinmiddel schol 8078, kleine schol 1 7360, kleine schol 2 5221, schar 3424, bot 1813, verse haring 3117, makreel 17,609, kleinmiddel schelvis 4236, kleine schelvis 1 5040, kleine schelvis 2 2920, wijting 3112. grote gul 4744, middel gul 39—27, kleine gul 2515,20, kleine haai 2720, kleine koolvis zwart 28. kleine rode poon 2 17—13. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 344— 134, grote koolvis zwart 104100, grote koolvis wit 100. Besommingen van zaterdag KW 123 1920. KW 75 f 7630, KW 168 8670, IJM 211 f 4920, IJM 31 1400, IJM 78 1560, KW 93 7550, KW 134 5080, KW 63 6220, KW 71 1550, KW 35 920, KW 60 810, KW 119 910, KW 112 ƒ1070, MO 1 5110. Aanvoer van maandag In IJmuiden bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 7700 kisten, waarvan 295 schel vis. 25 radio, 260 wijting, 50 gul en kabel jauw, 50 koolvis. 1425 haring, 3840 makreel, 620 schol, 150 tarbot, 225 varia, 315 stijve kabeljauwen en 39.000 kilogram tong. De KW 73 (4 okt.) kwam aan de markt met 25 haring. De SH 27 (27 sept.) met 800 makreel en 15 varia. De VL 153 (4 okt.) met 850 makreel en 5 varia. De KW 42 (4 okt.) met 45 wijting, 40 schelvis, 10 gul en kabeljauw, 350 haring, 850 makreel, 5 varia en 100 stijve kabel jauwen. De KW 164 (4 okt.) met 150 schelvis en 30 varia. De KW 49 (4 okt.) met 30 wijting, 15 schelvis, 30 gul en kabeljauw, 10 koolvis 825 haring, 400 makreel, 10 varia en 15 stijve kabeljauwen. De VL 84 (4 okt.) met 20 wijting, 40 \-oolvis en 940 makreel. De kleine vaart was er met 60 scheepjes Prijzen va*n maandag In guldens. Export: grote rijen kabel jauw 96, kleine regels kabeljauw 104, kis ten grote kabeljauw 186284, kisten kleine kabeljauw 190192, grote schelvis 8090, grootmiddel schelvis 80, grootmiddel tong 3,503,60, kleinmiddel schelvis 3,103,20, kleine tong 1 2,602,70, slips 1.251,35, grote tarbot 2602,80. Binnenland: grote gul 6672, middel gul 5460, torren 3240, zwarte koolvis 102 112, kleinmiddel schelvis 7172, pennen 71 72, grote braad 60. kleine braad 3742, wijting 3748, grote tong 4,805, schol 2 4656, schol 3 2737, makreel 1317, bonken 2225, haring 18—26. Voor dinsdag Voor de dinsdagmarkt worden in IJmui den verwacht de SCH 171 met 1000 ma kreel, de SCH 117 met 800 makreel en de VL 7 met 1150 makreel, 30 varia en 40 stijve kabeljauwen. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer vanmorgen 100 schelvis 250 wijting, 50 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 2000 haring, 1600 makreel, 40 schol, 400 kilogram tong en 400 kantjes. Haringvangsten KW2 20, KW5 45, KW6 30, KW7 65, KW9 30, KW16 20, KW47 50, KW170 5, KW 40 34, KW74 30. KW78 10, KW15 25, KW43 34, KW85 10, KW97 25, KW22 10, KW45 20, KW127 35, KW141 5, KW37 65, KW130 30. KW70 5, KW163 50. Trekkers: KW176 65. KW171 300. Gemiddelde vangst: Scheveningen en Katwijk beide 24 kantjes Op zee Het was het afgelopen weekeinde goed weer om de Noord. Ook de vangsten moch ten er zijn. Deze liepen uiteen van 150 tot 400 manden haring, makreel, koolvis. schelvis en kabeljauw per etmaal. De Job Gouda deed zaterdag een trek van twee pakjes en zondag een trek van 20 manden hoops. De Delft gaf een trek door van drie pakjes, de Jacoba Gezina twee trekken van ieder twee pakjes, de Golfstroom een trek van 80 manden ma kreel, de Thorina een trek van 40 manden haring. De Francina ving in twee trekken 120 manden haring. De Nestor boekte za terdag een dagvangst van 300 manden haring en makreel. De visserij op de kuitzieke vis ls nu afgelopen. Zaterdag vertrokken de Deining, Toron to, Claesje en Postboy weer naar zee.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6