Kroesjtsjev kreeg wel niet alles maar toch.... wat ev hij wenste, Er was eigenlijk zich met hem niemand die kon meten WERELDNIEUWS r N Michelin, verdacht van moord op zijn vrouw gearresteerd NAAIMACHINES Van dag tot dag Voor mensen met zin voor humor ENGEL DINSDAG 18 OKTOBER 1960 3 Mannen en vrouwen apart 0p de raatótoel Blanke dwong negerin tot een omhelzing „Geweer ging af na val tijdens jachtpartij," zeggen de familieleden levensverzekering AMSTLEVEN De aanwas der Nederlandse bevolking de industrialisatie, de snelle ontwikkeling in de economische en technische sectoren der samenleving en tal van andere facto ren geven aanleiding tot grote verande ringen in het beeld van de Nederlandse huishouding. Deze veranderingen voltrek ken zich niet globaal, doch concentreren zich op bepaalde punten sterker dan op an dere. Een goed voorbeeld daarvan levert de stad Eindhoven, die door gunstige om standigheden van ligging en verbindingen een magneet is gebleken voor grote indus trieën en dus ook voor de werkende bevol kingsgroep. Deze stad groeit in een snel tempo en zal volgend voorjaar de vijfde stad van Nederland zijn. Factoren van groei en uitbreiding hebben op een stad als Haarlem toevalligerwijs veel minder invloed gehad, ook al omdat de overbevolking van West-Nederland zo wel voor het individu als voor de be stuursorganen een alsmaar grotere stads- vorming in dit geval ongewenst maakt. Met andere woorden: het zou niet moge lijk en ook niet gewenst zijn dat Haarlem ongebreideld zou groeien, niet voor de men sen die er moeten wonen en niet voor de functie van deze stad in het gewestelijk patroon. Uit dat oogpunt bezien is.er in de „over vleugeling" van Haarlem door Eindhoven in de rangorde der getalsterkte alles te zeggen en ligt zij zelfs in de logische, vol komen natuurlijke" gang van zaken be sloten. Zelfs het stedelijk chauvinisme is zozeer verouderd en ongebruikelijk geworden, dat het in een dergelijke ontwikkeling nog in aanmerking zou kunnen worden genomen. Men kan slechts in een goedmoedig, raye- rend gesprekje nog eens gewagen van ste delijke naijver, zoals men ook Mn een ge zellig praatje kwasi-chauvinistisch kan pra ten over gewestelijke verschillen. Doch rea liteit is er dan niet meer. Groningers en Limburgers mogen elkander goedbedoelde schimpscheuten toevoegen, in werkelijk heid voelen ze zich helemaal niet elkan ders superieuren of mededingers. In die zin heeft een onzeer redactieleden de groei van Eindhoven tot grotere stad dan Haar lem aangegrepen voor een volkomen on serieus én als grap bedoeld artikel, waarin op overdreven wijze wat kwasi-chauvinis- me werd gelegd. Het gebeurde in af spraak met Eindhovense journalisten en stedelijke functionarissen, die het wel leuk vonden de „overwinning" van Eindhoven vooraf te doen gaan door een zogenaamde strijd, om straks met nog meer eensge zindheid gezamenlijk de bloemetjes buiten te zetten en het feest van Eindhoven en Haarlem aldus te vieren. Een zogenaamde strijd, waarvan de ar gumenten en steken onder water zo dik en zo nadrukkelijk in het onzinnige waren ge trokken, dat niemand met enig gevoel voor humor er werkelijk aanstoot aan zou kun nen nemen. Het was de enige manier om enig contact te leggen tussen het winnen de Eindhoven en het verliezende Haarlem, want in feite betekent noch de, overwin ning, noch de nederlaag iets anders dan een ver-schil in aantal en inwoners, dus helemaal niets van belang. Nu zijn er blijkens ontvangen brieven zowel in Eindhoven als in Haarlem men sen, die deze zaak volkomen ernstig ge lieven op te vatten. Mensen dus, die het inderdaad belangrijk vinden dat Eindho ven een wiegekind meer of minder heeft en die er een zaak van leven en dood van willen maken. Er zijn echter ook lieden, die de gepubliceerde grapjes aan Eind- hovens adres onsportief en onhoudbaar" vinden en vooral, deze laatsten zal moeilijk nog duidelijker aan het verstand kunnen worden gebracht, dat het hier en kel om een wederzijds grapje gaat. Want eigenlijk hadden ze dat toch wel kunnen begrijpen Intussen is wel gebleken, dat het „ste delijk chauvinisme" nog niet zo dood is als we hadden gemeend. En dat is een veeg teken. Want het betekent, dat men zich nog steeds laat meeslepen door senti mentsoverwegingen die gebaseerd zijn op zinloze opwellingen of onberedeneerde ge voeligheden. Zij zouden zich moeten rea liseren dat de inwoner van een stad niet gelukkiger of ongelukkiger wordt met het stijgen en dalen van het inwonertal en dat een stad niet bewoonbaarder of onbewoon baarder wordt door een wisseling in de ranglijst. Dat alles hangt van andere fac toren af en daarom menen wij grapjes te mogen maken en onhoudbare argumen ten te mogen aanvoeren als het gaat om dingen die er niets, maar dan ook niets toe doen. Ons „dagboek van de strijd" (voor mensen met zin voor humor) zal dan ook op gezette tijden blijven verschij nen tot de dag waarop Eindhoven vijf de stad zal zijn. En tot slot nóg een grapje: die dag valt waarschijnlijk op 1 april. (Van onze correspondent) WASHINGTON. Kroesjtsjev is weg. Geen sirenes meer in Manhattan, geen drommen politie-agenten meer, geen wilde scènes meer in de UNO-Assemblee. In de stilte na de storm vraagt men zich af: wat moet de moraal zijn van deze unieke „conferentie van Manhattan"? Kroesjtsjev heeft beslist niet alles bereikt wat hij hoopte. Hij moet er op gespeculeerd hebben, dat de neutrale, en vooral de nieuwe neutrale staten sterk naar zijn zijde zouden overhellen. De wereld bleek nog wat meer in evenwicht dan hij waarschijnlijk plezierig vond. Dat even wicht werd echter niet in stand gehouden doordat tegenover Kroesjtsjev en de Sovjet-Unie een grote Amerikaan stond, die zijn land zo vertegenwoordigde, dat de wereld het gevoel kreeg: deze man vormt een heilzaam tegenwicht tegen deze bijna mateloos-energieke Kroesjtsjev. Het was niet voldoende, dat Macmillan zijn man wist te staan, het was goed, maar niet genoeg, dat Hammarskjoeld zich staande wist te houden. Amerika ontbrak tezeer op het appèl en pas wanneer Amerika zich weer kan doen gelden als een volwaardig tegenspeler, zal de Sovet-Unie ervan doordrongen kunnen zijn, dat de balans niet bezig is door te slaan naar links. President Eisenhower heeft een goede rede gehouden onmiddellijk bij het begin van de Assemblee. Er waren begrijpelijke redenen, waarom hij een ontmoeting met Kroesjtsjev wilde vermijden. Maar dat ontnam hem de kans Kroesjtsjevs oppo nent te kunnen zijn. Eerlijk gezegd was dat nog zo ongunstig niet. Niet velen in in Amerika, met hoeveel sympathie zij ook over hun president denken, zullen de over tuiging hebben, dat hij in het debat tegen Kroesjtsjev opgewassen geweest zou zijn. Maar ook Herter, Amerika's minister van Buitenlandse Zaken, vertoonde zich maar vrij zelden in de zaal. Ook hij, hoe sympa thiek ook, leek niet de figuur voor een duel met Kroesjtsjev. De man, cïie de zware taak had in de rauwe praktijk van de Assemblep Amerika te vertegenwoordigen, was in feite "Wads- worth, een goedmoedige, aardige reus, <die het vak geleerd heeft onder Cabot Lodge. Wanneer Wadswordth een korte rede of een antwoord op schrift had. maakte hij meestal wel enige indruk. Hij reageerde scherp, maar ziin toon had iets bezadigds, iets humaans. De interventies van Wads- worth waren niet subtiel of verfijnd, maar getuigden van 'n rondborstige beschaving. In die zin was deze man een goed repre sentant van zijn land. Moest hij echter voor de vuist weg op scherpe aanvallen van Kroesjtsjev reageren, dan schoot hij be slist te kort. Dan zocht hij er zijr kracht in te wijzen op Kroesjtsjevs gebrek aan par lementaire manieren, terwijl het veel meer indruk gemaakt zou hebben, wanneer hij raak en duidelijk zou hebben aangetoond, wat er onjuist, wat er gelogen was in de woorden van zijn tëgëh'stahdër. Op een lunch beweerde Wadsworth dat Kroesjtsjev niet veel succes had gehad in deze periode. Hij zou meer grond verloren hebben, dan gewonnen. Ik vroeg hem toen. of hij wat meer specifiek kon zijn: in welk opzicht had Kroes.itsiev gewonnen, in welk opzicht verloren? Zijn antwoord was niet overtuigend, maar wel kenmerkend voor de manier waaron de Amerikaanse rege ring in deze verkiezingsperiode de zaken voorstelt. Wadsworth was van oordeel, dat,Kroesj tsjev diverse delegaties „bang" gemaakt had door zijn ruwe gedrag. Voorts wees hij erop, dat hij verscheidene nederlagen had geleden: toelating van China zou niet wor den besproken, de Assemblee deed geen beroep op Eisenhower en Kroesjtsjev om hun contact te hervatten, enzovoort. Toen hadden de Russen nog niet hun twee nederlagen geïncasseerd in procedure kwesties (ontwapening en U-2). anders had de Amerikaan ook die nog kunnen noemen als bewijs van het povere succes van Kroesjtsjev. De enige overwinning die in cijfers werd behaald, was het besluit, ge nomen op Russisch initiatief, om een ver klaring over vrijheid voor koloniën ineens in de voltallige zitting te behandelen. Dat besluit verkreeg overigens unanimiteit, wat wel iets wegnam van het karakter van een specifiek Russische zegepraal. Wadsworth zei dat hij niet wist, wat de Russen eventueel bereikt hadden in hun vele gesprekken met de vertegenwoor digers der neutrale staten. Alleen daar zag hij de mogelijkheid van enig Russisch succes. Ook Nixon legt, in zijn verkiezingstoe spraken, vooral de nadruk op de stem mingsuitslagen in de UNO alsof er in Manhattan een voetbaltoernooi wordt ge speeld. Vooral die overwinning van 700 in de Kongo-kwestie wordt steeds door Nixon vermeld. Men moet echter niet ver geten, dat die cijfers maar zeer betrekke lijke waarde hebben. De resoluties zijn. om succes te kunnen hebben, vaak vlees noch vis en het betekent vaak maar heel weinig om aan de winnende kant te zijn. En als men dan zoveel respect voor het spel en de doelpunten" heeft. zoals Wadsworth dan past het. toch niet om, vrijwillig, op te merken: „Ik weet nog niet of Amerika als het zover komt met communistisch China in dezelfde organisatie zal willen zitten". Deze hoge Amerikaanse vertegenwoordiger opperde dus, ongevraagd, de mogelijkheid dat Amerika zich niet bij een besluit van de meerderheid zou neerleggen, maar eventueel de UNO zou verlaten. Achteraf hadden de Amerikanen kennelijk spijt over deze uitlating en zoveel mogelijk trachtte men deze woorden te bagatelliseren. Niet om hun feitelijke inhoud waren ze zo belangrijk, maar wel om de hele men taliteit, die tijdens die lunch tot uiting kwam. De Amerikaanse delegatie speelt hier inderdaad een politiek spel. waarbij De vroede vaderen van Catania op Sicilië hebben besloten aparte bussen voor mannen en vrouwen te laten rij den. Dit naar aanleiding van klachten van vrouwen, dat zij zo dikwijls in de bussen door mannen werden lastig gevallen. Problemen Niet immoreel volgens Zuidafrikaans recht JOHANNESBURG (Zuid-Afrika) (UPI) Een Zuid-Afrikaanse politierechter heeft uitgemaakt, dat het niet onzedelijk is wan neer een blanke man een zwarte vrouw kust. John Lang (23) werd ervan beschul digd de kamer van een negerin te zijn binnengedrongen, door zichzelf als politie man aan te dienen, en haar daarna ge kust te hebben. De vrouw gilde om hulp. De politierechter C. Willmann vond de man niet schuldig aan immoraliteit, maar legde hem een boete op van vijf pond voor het feit, dat hij zich als politieagent had uitgegeven. allerlei manoeuvres worden gebruikt om overwinningen te behalen. Dat mag men niet kwalijk nemen. Vakkennis is een goed ding. Elk parlementslid zal het daarmee eens zijn. Maar de aandacht is wel heel erg op de doelpunten gericht en op het pareren van eventuele aanvallen. Acht jaar lang heeft Amerika geen man gehad, die in de wereldorganisatie op een klare, simpele en geloofwaardige manier enthousiasme wist te wekken voor Ame rika's streven in de wereld. Neem 't aller belangrijkste onderwerp: de ontwapening. De Russen spreken daarover uitermate eenvoudig en radicaal: algemene ontwa pening in vier jaar. Maar geloof aan hun oprechtheid hebben zij niet kunnen wek ken. Het Westen doet veel gecompliceerder voorstellen. Misschien zijn ze „gezonder", maar ook het „Westen heeft geen woord voerder, die er de wereld van overtuigen kan, dat Amerika, Engeland en Frankrijk, om de grootsten te noemen, werkelijk alles op alles zetten om een einde te maken aan de bewapeningswedloop en om serieus de bewapening te verminderen. Tot nu toe heeft iedere bewapeningswed loop tot oorlog geleid. Nu de wapens zo oneindigd veel vernietigender zijn, is er wel alle reden om een energieke poging te ondernemen om de wereld van ondergang te behoeden. Maar helaas, de stem van Amerika was niet helder en niet overtui gend in het debat met Kroesjtsjev. Onge twijfeld had Kroesjtsjev slechte manieren en gebruikte hij ruwe taal. Hij liet door schemeren dat hij Eisenhower een dwaas vond, noemde de Veiligheidsraad „erger dan een spuwbak" en karakteriseerde de UNO als een filiaal van de Verenigde Staten. Zulke uitlatingen hebben sommige neu tralen inderdaad wel te denken gegeven, maar die ruwe taal wordt wel weer ver geten en de Sovjet-Unie ook al gaat het proces misschien wat langzamer dan men in het Kremlin dacht krijgt toch wel een kans de banden met de nieuwe staten nauwer aan te halen. Vandaar dat het van het hoogste belang is, dat in Amerika de man gevonden wordt, die op beschaafde, maar vooral op overtuigende manier de volken der wereld ervan kan overtuigen, dat Amerika alles wil doen wat mogelijk is om de wereld door deze bijzonder ge vaarlijke periode heen te brengen. (Van onze correspondent) PARIJS Het parket van Dours, een stad in Midden-Frankrijk, heeft de arres tatie gelast van Patrice Michelin, de ver mogende 32-jarige afstammeling van de befaamde Franse autobandenkoning. De arrestatie is een onmiddellijk gevolg van een onderzoek dat de justitie al eerder had ingesteld, naar de omstandigheden waaronder tijdens een jachtpartij gedu rende het afgelopen weekeinde, Madame Michelin, de 29-jarige dochter van een rij ke industrieel uit Parijs, om het leven is gekomen. Zondagmiddag om drie uur bracht de heer Michelin zijn zwaar gewonde vrouw en moeder van zijn drie kinderen naar het ziekenhuis in Loches waar ze een uur later overleed. Ze had een schotwond ach ter het linker oor en de heer Michelin vertelde, dat de kogel uit zijn jachtge weer afkomstig was. Hij stond een paar meter van zijn echtgenote verwijderd van wie een kreupelbosje hem scheidde en toen hij naar haar toe wilde gaan, zou hij zijn gestruikeld met het noodlottige ge volg. Horizontaal Gisterochtend hebben politie-inspecteurs in de tuinen van het kasteel van de heer Michelin, waar de jacht gehouden werd, het ongeluk pogen te reconstrueren en daarbij is verhoogde twijfel aan de ver klaringen van de heer Michelin gerezen, die, zoals gezegd, dan ook in staat van arrest is gesteld. Volgens de medici, die de lijkschouwing hebben verricht, is me vrouw Michelin geraakt door een kogel, die in bijna horizontale richting op haar Patrice Michelin en zijn echtgenote. (Telefoto ANP) werd afgevuurd. Niettemin wordt de le zing van de struikeling niet alleen door de heer Michelin, maar ook door al zijn familieleden en die van zijn omgekomen echtgenote volgehouden. Uit zekere getuigenissen van het perso neel van de familie Michelin zou de po litie zekerheid hebben gekregen, dat het jonge echtpaar sinds enige tijd in ernsti ge onmin leefde. Bovendien is bekend ge worden, dat de heer Michelin meermalen tekenen van een wankel psychisch even wicht heeft gegeven en al eens in een gesticht moest worden opgenomen. Er zijn problemen die zich met tussenpo zen komen presenteren in het leven van een mens. Problemen waarmee je het een tijdlang duchtig aan de stok kunt hebben, die zich dan ineens terugtrekken of waar van je jezelf door groei en verande rende omstandigheden weet te distancië- ren, maar die jaren later weer even springlevend en klemmend aan je deur staan te mofrelen, opnieuw al je aandacht eisend. Het zijn de problemen in de orde van: wat is het kookpunt van ether, de sterf datum van Filips de Goede, wat zijn de bestaansmogelijkheden op de Hebriden en de geheimenissen van de Evenredige Volksvertegenwoordiging? Het zijn dingen die je een tijdlang voor een deel je gemoeds- en nachtrust kosten, die de zorgeloosheid en het „schone" van de door de Duitsers zo druk en huilerig bezongen „Juuuugendzeit" behoorlijk ver gallen. Alle honderd-,tachtig-, veertig-, en tienjarige oorlogen mitsgaders hel ont staan ervan en de uiteindelijke vrede (die nooit deugde), alle exponenten, de afdalen de en opklimmende machten, stikstofmest onder de Chileense Atgcamaivoestijn en de moleculair-theorie bederven je eetlust en dwingen je tot een grauw, dor bestaan dat zich sleept van wet tot wet, van boek tot boek, van vogeltrek tot kerkvorst. Op een gegeven momen schijnt 't dan goddank toch allemo.al te zijn doorleden. Ergens in je duistere onderbewustzijn hoopt zich alle moeizaam verworven ken nis op, een onproduktieve bult van opper- dijbenen en stellingen van Pythagoras, keurvorsten en conditionels, dr. Abraham Kuyper en Hannibal, en jarenlang denk je: gut, waarom moest ik dat nou zo nodig leren? Wat heb 'k eran? Niemand vraagt me ooit wat er stond in de Akte van Seclusie en hoeveel kiezen heeft het rund En met wat simpele breukkennis kom ik een heel eind bij de kruijenier en Het Stoffenhuis Maar dan, na jaren en jaren, komt 't allemaal opeens weer terug: alle dorre boekjes vol problemen in de trant van „Als A naar B wil om C af te ranselen, hoelang moet D dan om de badkuip ren nen om E te bereiken?" Werd Flor is V werkelijk vermoord of was 't alleen maar een ongelukje van d'Eedlen? Weet iemand precies wat er onder de Oeral gevonden wordt? Hoe berekenen we de verstelbare benen van een rechtlijnige glazenwasser en hoe werkt Moeders eigen fluitketeltje? In de brede handen van het nageslacht worden deze en dergelijke problemen je -huis en je belangensfeer weer binnen ge dragen. Ze beginnen terstond, en alsof er sindsdien niets is gebeurd, opnieuw te kna gen aan je gemoeds- en nachtrust. Je gaat weer naar bed met „der Russe, die Rus sen" en je staat weer op met Wallenstein. Het leven wordt weer een moeizaam be staan dat zich sleept van boek tot agen- de, van wet tot jaartal en van lebmaag tot Minahassa. Sommige problemen loeten je te vin den, hoezeer je ook dacht ze ontgroeid te zijn! Cri Stellweg Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE GROTE HOUTSTRAAT TEL. 14444 181 Scheldpartij. President Nasser van de Ver enigde Arabische Republiek heeft in Damascus voor een opgewonden menig te verklaard dat Koning Hoessein van Jordanië „een imperialistische agent" en een „uitbuiter" van het Jordaanse volk is. Verscheidene ministers van de V.A.R. noemden Hoessein „de kleine huurling", de „dwerg-koning" en „de gehuurde agent". Vangnet. De Stockholmse politie heeft let terlijk een gevaarlijke misdadiger in haar net gevangen. Hij sprong er zelfs uit eigen vrije wil in. De opgejaagde man had zichzelf opgesloten in een ka mer op een vierde etagewoning, nadat hij zijn moeder met een mes had dood gestoken. De politie maakte toen ge bruik van traangas, welk goedje de misdadiger niet goed bleek te kunnen verdragen. Hij sprong uit het raam en kwam in het vangnet terecht, dat de politie beneden in de straat voor hem klaar hield. Jeugdige moordenaar. Een vijftienjarige zoon van een Amerikaanse kolonel heeft tegenover de Parijse politie be kend, dat hij een 35-jarige Duitse vrouw heeft vermoord. De vrouw woonde vlak bij het huis in Parijs, waar hij met zijn ouders verbleef. „Vredesduiven". Radio-Moskou meldt dat ontmantelde Russische legertanks thans in het plaatsje Naltsjik, aan de voet van de Kaukasus, worden gebruikt voor takelwerk in het bouwbedrijf. Voorts worden vroegere 11-28 straalbommen- werpers op elf van de grootste Sovjet- russische vliegvelden gebruikt voor meteorologische waarnemingen. De 121. De vooraanstaande Franse wis kundige Laurent Schwartz is ontslagen als professor in de analytische wis kunde aan het polytechnische instituut van het Franse leger omdat hij het handvest van de 121 heeft ondertekend. In dit handvest van Franse schrijvers en andere intellectuelen wordt gezegd dat Franse soldaten het recht hebben dienst te weigeren in Algerije. Advertentie Jan Cottaar schreef pocket over Olympische Spelen 1960. Vol foto's en anecdoten. Stuur briefkaart met 24 ct. extra aan postzegels aan Amstleven, Postbus 1072, A'dam en u ontvangt het boekje franco thuis, Hulp. De Deense regering heeft meege deeld dat de Deense bijdrage aan ver schillende UNO-hulpprogramma's, die ongeveer zeven miljoen kronen per jaar bedroegen, tot dertien miljoen zul len worden verhoogd. Twaalf miljoen daarvan is bestemd voor de technische hulpverlening en het speciale fonds. Verheven: Een te Kairo verschijnend weekblad heeft bericht dat de diploma tieke vertegenwoordigingen van Groot- Brittannië en de Verenigde Arabische Republiek over en weer binnenkort ver heven zullen worden tot de rang van ambassades. Premier Macmillan zou zich te New York in deze zin hebben uitgelaten tegenover een correspondent van het weekblad. 300 jaar oude molen verwoest. Een aard verschuiving heeft gisteren de bijna 300 jaar oude molen tussen Fridingen en Bronnen in de Donauvallei verwoest. De eigenaar van de molen, zijn vrouw en een 12-jarig zoontje zijn omgekomen. Het vijfjarige zoontje van het omgeko men echtpaar werd levend onder een omgevallen kast vandaan gehaald. Stokslagen. Een huilende Afrikaanse jon gen kreeg een aantal stokslagen toege diend. Hij was hiertoe veroordeeld, om dat hij tijdens de laatste onlusten in Rhodesië, een bus met stenen had be kogeld. De jongen zou ongetwijfeld een jaar gevangenisstraf hebben gekregen, als hij volwassen zou zijn geweest. Voor negers opengesteld. Vier grote Ame rikaanse maatschappijen en warenhui zen hebben bekendgemaakt dat de cafetaria's in hun warenhuizen in 112 steden in het zuiden van Amerika zijn opengesteld voor negers. In de ver klaring werd gezegd, dat men hiertoe had besloten na besprekingen met ambtenaren van de regering, de desbe treffende staten «en steden. Eichmann. Er is nu definitief een eind ge komen aan het geschil tussen Argenti nië en Israel over de ontvoering van de SS-er Eichmann, doordat gisteren te Jeruzalem en Buenos Aires bekend is gemaakt dat nieuwe gezanten zijn aan gesteld. Tot. Israëlisch gezant in Argen tinië is benoemd .Yosef Avidar, voor malig ambassadeur te Moskou. Hij zal binnenkort naar Buenos- Aires vertrek ken. Algerije. In Bern is op initiatief van stu dentenkringen een comité voor hulp aan Algerije opgericht, dat een beroep zal doen op de medewerking van be staande hulporganisaties en zich tevens voorstelt op zakelijke wijze publikaties uit te geven over de ontwikkelingen in Algerije. Binnenkort zullen in Zwitser land twintig studiebeurzen voor Alge rijnse studenten beschikbaar worden gesteld.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3