VEEL TE DOEN L ieuwe Schol naar Milaan Twee emmertjes water halen Eerste paal voor nieuwe visafslag in Sctieveningen CQR OLY ESSO PETROLEUM Havenberichten PIONIER IN IJMUIDEN Terrasvogels gaat clubhuis bouwen WISKER - Marktplein Geen uitspraak over vetgehalte melk fïïïS} Velsen gaat meer doen aan voorlichting Om de bridgetitel van de IJmond Kleed u goed Koop bij M E IJ E R J. de Boer Herfstgeuren J. Anepool over hondenshow VAN WIE? Torenkruis DONDERDAG 20 OKTOBER 1960 EtaSaaanse tinneroy heeft 't Oriëntatierit KAMC motor- en hromfiets- onderdelen Ria Valk zondag bij r.-k. Instuif Interpar WI3KER voor VERLICHTING Faillissementen PETROLEUMHANDEL R.A.P. Ambtenaar en fotoboek De bril die „u staat" Kinderpostzegels Schoolconcerten Kennemer Kruimels De wethouder van Economische Zaken van Den Haag, mr. R. M. van Reenen, heeft op de noordwestelijke oever van de eerste binnenhaven in Scheveningen de eerste paal geslagen voor een nieuwe vis afslag. Hierbij waren aanwezig vertegen woordigers van het ministerie van Volks huisvesting en Bouwnijverheid, de rijks waterstaat, de directies en inspecties van de scheepvaart en het loodswezen en de visserijen, het provinciaal bestuur en de provinciale waterstaat, het hoogheemraad schap Delfland, de Kamer van Koophandel, publiekrechtelijke en privaatrechtelijke or ganisaties van reders en handelaren en andere belanghebbenden. Voordien had de wethouder in een rede geschetst, waarom de Scheveningse haven in zijn accommodatie steeds meer achter bleef bij de daaraan te stellen eisen. Wel werd het visafslaggebouw aan de dr. Le- lykade uitgebreid en werd in later jaren een nieuwe seinstelling gebouwd, maar de visafslag bleef te klein en de essentiële tekortkomingen van de haven bleven be staan. Tot op heden zijn van rijkswege nog zelfs geen voorbereidende maatregelen getroffen ter verbetering van de buitenhaven. Wat d ter verbetering van de buitenhaven. Wat de zaak meer in eigen hand. Na de vorm verandering van de binnenvoorhaven kan begonnen worden met het plaatsen van damwanden en het verlengen van de oever- glooiïngen. Omdat de fundering en de vloer van het visafslaggebouw in de oever verdediging moeten worden opgenomen, wordt deze eerste paal ingeheid. Voor het bouwen van het gebouw zelf heeft de ge meente nog geen toestemming, aldus de wethouder. De fundering zal bestaan uit ongeveer 1300 betonnen palen. Het ge bouw, dat 350 meter lang en 26 meter breed wordt, krijgt een capaciteit van 18.000 viskisten tegenover de 4.000 kisten Advertentie XCO^CCOCOOOCOOOCCOCC<XOCC<X<X^>CCOCODOCODCOOOOOCOOCOCOOC (XCO^CCOCOCOOCOCCODCODIODD^OOCOOCCCOIKXXICOCCOOCCCCOOO Ligt de pi-achtig geslaagde oriëntatierit van vorige week zondag nog vers in het geheugen, het bestuur van de Kennemer Auto- en Motor Club te Beverwijk heeft voor de komende zondag weer een andere route uitgestippeld, die nu zestig kilome ter lang is. Ook nu weer kunnen niet-le- den meedoen; men kan zich opgeven zondag op de Meerstraat om half twee. De eerste deelnemer vertrekt om twee uur. Het is een rit voor auto's, motoren, scoo ters en bromfietsen. Op 26 oktober beginnen de kaartavon den weer, die tot 29 maart van het vol gend jaar om de veertien dagen zullen worden gehouden. Op 10 december is de grote feestavond In Het Centrum. Wat de verdere sportivi- teiten aangaat overweegt het bestuur nog het houden van een avondrit. Het is waar schijnlijk dat men mee kan doen met de Motocross te Assendelft, die vermoede lijk in het laatst van november of begin december zal worden gehouden. Advertentie De grootste voorraad bij BREESTRAAT 108 BEVERWIJK van het oude gebouw. Het zal grotendeels boven de oeverglooiïng van de haven wor den uitgebouwd en dus gedeeltelijk boven het water hangen. Aan de havenzijde komt een drie meter brede loswal met daarover een luifel; 67 hefdcuren geven toegang van deze kade tot de hal. Aan de straatzijde komen eveneens hefdeuren, die toegang geven tot een perron, dat ruim één meter boven straatniveau ligt. De kosten van het. gehele project bedragen ruim ne gen miljoen gulden. In het „Terrasvogels"-nieuws deelt de voorzitter van deze vereniging, de heer A. M. Disselköter, mede, dat over enkele we ken zal worden begonnen met de aanleg van de nieuwe sportvelden in Santpoort- Zuid. „Na lang wachten", zo zegt hij ver der, „zal het toch eindelijk gebeuren, dat onze vereniging weer over een „eigen home" zal kunnen beschikken. Verwacht mag worden, dat aan de kleedgelegenheid een oefenzaaltje zal worden gebouwd voor de judo-vereniging „Dschen Dui", welke vereniging feitelijk in dezelfde omstandig heden verkeert als onze vereniging. Al thans zo liggen de plannen. Het zal echter velen bekend zijn, dat ik het plan heb opgevat ten behoeve van onze jeugdafdeling, en mogelijk ook voor de jongeren van andere verenigingen, te ko men tot een soort clubhuis. Dit plan zou te verwezelijken zijn door het aanbrengen van een zaaltje boven de kleedlokalen. Om tot dit doel te komen is het nood zakelijk, dat onze leden zich beschikbaar stellen voor het verrichten van werkzaam heden. Het gemeentebestuur zou dan de materialen ter beschikking kunnen stellen, onze leden moeten zorgen voor de bouw. Ik hoop, dat ik op 1 november in het bezit zal zijn van een grote lijst van deel nemers. Laat ons tonen, dat het onze op rechte wil is de jeugd dat te geven waarop zij recht heeft." De r.k. Instuif Interpar, die wegens de toenemende belangstelling het ontspan ningsterrein van Velsen-Noord in het St. Jozèfhuis steeds meer naar Beverwijk gaat verleggen, heeft voor zondagavond in het Kennemer Theater een groot dans- festijn op het programma. De Instuifbestuurders zijn er in geslaagd de steeds meer op de voorgrond tredende teenager-gitariste en zangeres Ria Valk voor zondag te engageren. Deze jeugdige zangeres, die in Amster dam woont en reeds veel gramofoonpla- ten op haar naam heeft, zal, na haar suc ces van zondagavond bij IEV, ook van avond (20 oktober) van acht tot elf uur op treden op de BIMIJ te IJmuiden. Advertentie Zeer aparte modellen voor elk interieur Advertentie Produktschap onmachtig Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel is vanmorgen in haar in Den Haag gehouden vergadering wederom niet tot een uitspraak over de verhoging van het vetgehalte van de melk van 2,5 tot 3 per cent kunnen komen. Na ampele discussies en een tot drie keer herhaalde stemming heeft men in ai-ren moede maar besloten het onderwerp van de agenda af te voeren. De Haarlemse rechtbank heeft op dins dag failliet verklaard: J. van der Eijk, chauffeur, Keukenhof 6, Lisse. Curator: mr. J. H. van Wijk, Kenaupark 24, Haar lem; R. J. Schweitzer, winkelier in elek- triciteits- en huishoudelijke artikelen, Preangerstraat 11, Haarlem. Curator: mr. F. M. Oberman, Kruisweg 63, Haarlem. Mevr. F. H. van Dijk, echtgenote van J. Smeenge, Potgieterweg 11, Haarlem. Cura tor: mr. J. W. Rutgers, Nieuwe Gracht 51, Haarlem. N.V. ENSOF, gev. en kantoorh. te Zaandam aan de Westzijde 300. Curator: mr. C. J. Doorenbos, Zaanweg 66, Haar lem. A. J. Grootveld, Lange Nieuwstraat 389, Velsen, h.o.n. Bouwbedrijf C. J. van Heyst Pzn. Curator: mr. A. R. van IJlzin- ga Veenstra, advocaat en procureur te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht 92. In deze faillissementen treedt als rechter commissaris op mr. H. C. Rambonnet. Geëindigd zijn de faillissementen van: Massametaal N.V., metaalindustrie, Botei-- straat nummer 2-D, Haarlem. H. J. Dame, houthandelaar, Kruisweg 70-b, Haarlem. De Handelsvennootschap o/f Haarlemse Houthandel H. J. Dame, gev. en kantoorh. Spaarndamesweg 76-80, Haarlem, en haar vennoot J. H. Klijn, Kruisweg 70-C, Haar lem. Na gedaan verzet is vernietigd het von nis waarbij de n.v. Ouwelfabriek ENSOF, Westzijde 300 te Zaandam, is failliet ver klaard. de haardolie met het hoogste rendement méér warmte minder roet zuinig TELEFOON 02550-7227 A. RAS - TROMPSTRAAT 111 H. ALDERS-WIJK AAN ZEEëRWEG 34 TELEFOON 02550-8631 C. J. PORCK - v. d. HELSTSTRAAT 19 IJMUIDEN-OOST Dc gemeente Velsen gaat een voorlich tingsambtenaar in dienst nemen. Op de begroting 1961 is een post „Kosten van voorlichting" opgenomen ten bedrage van 13000. Een stelselmatig contact van het ge meentebestuur met de burgerij door mid del van pers, publicaties, folders en der gelijke heeft tot dusverre ontbroken. B. en W. menen echter, dat het geven van voor lichting en inlichtingen aan de burgerij omtrent de arbeid van de plaatselijke over heid vooral in de gemeente Velsen met haar bijzondere structurele aspecten van veel belang kan zijn. Daardoor kan de belangstelling voor de publieke zaak wor den versterkt. Daarnaast verdient het volgens B. en W. aanbeveling ook de voorlichting omtrent de gemeente buiten haar grenzen (public relations) meer aandacht te schenken. Voor het op gang brengen v«an dit werk in de loop van 1961, waarvoor een des kundige kracht in dienst zal worden ge nomen, wordt 10.000 geraamd. Het ligt in de bedoeling een boekje met foto's van de gemeente en daarbij beho rende tekst te doen verschijnen. Een uit gever is bereid een dergelijk boekje uit te geven met garantie van de gemeente, hetwelk gedurende vier jaren ten hoogste 3000 per jaar zal vorderen. N.V.V.-VROUWEN IN BEVERWIJK HEBBEN GEBREK AAN RUIMTE. Het aantal leden van de N.V.V.-vrou- wenbond in Beverwijk neemt zodanig toe, dat het bestuur om moet zien naar een andere vergaderzaal. Woensdagavond werd de eerste bijeenkomst gehouden in het Speeltuingebouw aan de Moensstraat, waar de voorzitster mevrouw Ruiter mededeling deed van deze groei. Nadat enkele andere huishoudelijke zaken waren geregeld sprak de heer P. Rijken over „Mens en aarde in de oneindigheid", waarbij het ging over kunstmanen, planeten en de onmetelijke afstanden in het heelal. De vierde ronde van het toernooi om het bridgekampioenschap van de IJmond heeft weer zoveel verrassingen opgeleverd, dat het haast onmogelijk is voor de zesde en laatste ronde te voorspellen wie de kam pioenstitel zal verwerven. In de eerste klasse verliep de strijd ta melijk rustig. Het echtpaar De Groot wist zijn eerste plaats te behouden. De heren Mains-Porck maakten een flinke sprong en stegen van de vierde naar de tweede plaats. Met slechts 3% achterstand blijven zij ernstige kandidaten voor de eerste plaats. Voor de overige paren wordt het nu wel moeilijk omdat hun achterstand op nummer één reeds 14% en meer bedraagt. In de tweede klasse is een ware veld slag geleverd, waaruit de heren Bakkum- Schadé als de grote overwinnaars tevoor schijn kwamen. Door een score van 73.81% rukten zij op van de negende naar de eerste plaats. De heren KremerVan de Burg blijven met slechts %°/o achterstand tot de kanshebbers op de eerste plaats beho ren. De grote verliezers waren hier het echtpaar Van der Steen en de dames- Slaats-Ooms, die respectievelijk terugvie len van de eerste naar de zevende en van de derde naar de achtste plaats. Het echt paar Hoeting en de dames Berkhout-Ko- ningstein blijven met respectievelijk 5% en 8°/oachterstand goed volgen. De stand is nu: (in lc klasse: 1. Echtpaar De Groot 220.64%; 2. Mains-Porck 217.46; 3. Arbman-Wey 206.35; 4. Schmidt-Schaaper 201.58. 2e klasse: 1. Bakkum-Schadé 222.23; 2. v. d. Burg-Kramer 221.84; 3. Echtpaar Hoeting 217.86; 4. Berkhout-Koningstein 214.70. OPSTELLINGEN. Terrasvogels (uit tegen ETO): Boeser; Disselköter en Bouwer; N.N., Van Gelder en Van Eden; Rijke, Kramer, Otto, Thoo- len en Postma. Velsen (uit tegen ZAP): Van Duin; Van den Pieterman en Geuzenbroek; Spanjaard, Hijnen en Schoorl; Böhrn, N.N., Graman, Hoogzaad en Van Schagen. Advertentie In onze dames-afdeling de nieuwste Advertentie „zit" natuurlijk ook goed. Dat „ligt" aan de nauwkeurigheid waarmee wij u bij staan als u kiest en de fantastisch secure afwerking van al ons werk. Mr OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Sanden- burgh van Stockholm; Wexford, Londen, ledig n. Zaandam; Gabonkust. Freetown; Yapeyu, Ham burg; Noorderkroon, Koppmansholmen; Meer- drecht, Rio de Janeiro, erts voor Hoogovens; Ma rie, Fowey; G.iendefjell, Hamptonroads: Mutter- segen. Slottsbrunn: Eemstroom, Londen; Elsa, Skutskaer; Mountblair, Grangemouth; Poseidon. Slemmestad: Hansa. Köping; Randfontein, Ant werpen; Notos, Stade, kruit voor Buitenhuizen; Geziena Hendrika, Londen; Hunzestroom, Par; Lijnbaansgracht, Wallkom; Draco, Rotterdam; Yewhill, Rotterdam, ledig n. Binnenhaven Hoog ovens; Dorina, Vaasa, naar Papierfabriek Velsen; Anayansi, Karlstad. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Flevo land van Grangemouth; Ciudad de Quito, Bre merhaven; Celebes. Antwerpen; Lillevann, Ant werpen; Chiron. Rotterdam: Woltersum, Le Havre. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Orata naar Antwerpen, ledig van Hoogovens; Hestia, Sint Thomas; Scheldestroom, Shoreham; Regine, Zee- brugge; Nieuwe Waterweg, Rotterdam; Brinda, Swansea, walsmaterialen van Hoogovens; Ashanji Palm, Rotterdam; Ingeborg, Fredericia; Seven- skies, Amoybay: Willem Barendsz, Trinidad; Ko- ra, Londen, walsmateriaal; Bullfinch, Londen; Rijnstroom, Londen; Sandenburgh, Rotterdam; Peregrine, Harlingen; Colette, Rotterdam; Gerd, Londen; Blink, Delfzijl; Saggat, Gothenburg, le dig van Hoogovens; Patria, Rotterdam, ledig van Velsen; Lizard, Londen; Novian Coast, Londen, walsmateriaal van Hoogovens; Caribia, Skiën; Glaucus, Hamburg; Stavos, Hamburg; Amyntas, Rotterdam; Ciudad de Bucaramanga, Antwerpen; Theano, Rotterdam: IJstroom, Bristol; Start, Ips wich, maismeel van Koog aan de Zaan. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Moril naar Antwerpen; Nautic, Falkenborg; Birka, Ant werpen' (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Het Reis- en Passagebureau N.V. Verenigde Scheeps agenturen en de internatio nale reisorganisatie Hotel- Plan organiseren op 2 no vember in Royal te IJmui den een wintersportavond. Er zijn films en dia's be schikbaar gesteld door de Zwitserse en Oostenrijkse verkeersbureau's, de Bergen Line en Hotelplan. De toe lichting wordt gegeven door de heren P. J. Bakker en C. A. Kramer, aanvang acht uur. Voor het historisch ge nootschap Midden-Kenne- merland zal mr. C. M. J. de .Jongh maandag 24 oktober een causerie houden over „Op zwerftocht door Oud- Haarlem". De lezing begint cm 8 uur in „Terpsichore", Beverwijk. In aansluiting op deze lezing door de voorzit ter van de vereniging „Oud- Haarlem" zal op zaterdag 29 oktober een excursie worden gehouden, een zwerftocht door Oud-Haarlem. Aanvang 14.30 bij Station Haarlem aan het Stationsplein. De ouderavond, die van avond om 8 uur in de kleu terschool „De Zandhaasjes" aan de Orionweg te IJmui den wordt gehouden, heeft een aantrekkelijk program ma. Er zullen twee Canadese kleurenfilms worden ver toond, waarin men twee-, drie-, vier- en vijfjarige kleuters thuis en op school bezig ziet. Er zullen ook Het Nederlands comité voor Kinderpostzegels in Velsen zal uit de opbrengst van de Kinderpostzegelactie 1959 de volgende bedragen aan Vel- sense instellingen verstrek ken: Aan het Kinderhuis de Voorzienigheid van de St. Hieronymus Aemilianus Stichting te Amsterdam 1.086,86; aan de stichting 't Vinkennest in Velsen 971,57; aan die zelfde stich ting een bouwsubsidie van een ton; aan het Wit-Gele Kruis 1000; aan de afdeling Kinderhygiëne .van het Witte Kruis 1000; aan „De Burg" in Santpoort van het hoofd bestuur van de Voogdijver eniging „Tot Steun" in Am sterdam 151,18. In het to taal is dus in de gemeente Velsen uitgekeerd 104.209,61. De Kinderpostzegelactie 1960 is alweer gedeeltelijk achter de rug. De schoolkin deren hebben hun aandeel weer blijmoedig verricht en vele postzegels en kaarten verkocht. Vanaf 14 novem ber aanstaande tot 13 januari verkopen dames van de Unie voor Vrouwelijke Vrijwilli gers in het hoofdpostkantoor aan de Houtmanstraat in IJmuiden nog bijzondere kaarten en postzegels. Ook kan men nog bestellingen op geven aan het Comité voor Kinderpostzegels, De Genes- tetlaan 11, Driehuis, tel. 4937. Op de speelplaats van de Van Tuyllkleuterschool heb ben de kinderen en hun juf op een dag van deze week de neusjes dicht moeten knij pen, zo erg stonk het. Er was een doos met viskoppen gedeponeerd, maar er was geen kaartje bij, zodat nie mand weet wie de milde schenker is. Rondom de school wonen alleen maar vriendelijke mensen, verze kerde de kleuterleidster. Het wordt zo wel moeilijk de kleuters over de herfst en herfstkleuren en -geuren te leren zingen nieuwe oudercommissieleden worden gekozen. De oudercommissie van de Jan Camperschool te Velsen houdt ook een ouderavond en wel op dinsdag 25 okto ber in de tekenzaal van het gymnasium aan de Van Ho- gendorplaan. Aanvang 8 uur. Mevrouw B. LysenKist zal spreken over „Wat zeggen ons kindertekeningen en kinderhandschriften". „De Gieteling" gaat zater dagmiddag 29 oktober in de Kennemerduinen wandelen. Om 2 uur vertrekt dan een autobus van het station Be verwijk via het Marktplein in IJmuiden naar de Berg weg te Bloemendaal. Maan dag 24 oktober spreekt dr. J. Zeldenrust voor de „Gie teling" over „Gerechtelijke Geneeskunde". Aanvang 8 uur in het „Centrum", Be verwijk. In alle vroegte zondag morgen (6 uur) heeft zich een flink aantal atleten van de atletiekvereniging Suomi bij het oude raadhuis van Wijk aan Zee en Duin verza meld ten einde een grote tocht te maken van veertig kilometer. Onder de wande laars waren enkele vroegere sterren, Ruud Hoffmann, Ni co Westers, Harry van Wil ligen, Udo van Wijngaarden en anderen, die Suomi in de jaren 19531954 bekendheid in de atletiekwereld brach ten. Lieuwe Schol en Wim Kok gebruiken de wandeling als welkome oefeningen voor de komende veldlopen. Schol heeft uit Milaan een uitnodi ging gekregen deel te nemen aan een snel wandel wedstrijd van honderd kilometer, waaraan ook zullen deelne men de Engelsman Thomp son (Olympisch kampioen), de Italiaanse kampioen Be- rutti en de Zweed Lundgren, die in Rome respectievelijk tweede en derde werden. Lieuwe Schol heeft in het buitenland al vele successen geboekt. Vooral in Engeland. Wegens zijn prestaties is hij thans opgenomen in de orde van de „Royal English Cen turion Long Distance Atletic Club". Hij is de enige bui tenlander die is opgenomen in het „Golden book" tussen de allergrootsten, zoals Ken Norris, Langley en Thomp son. Lieuwe Schol traint iedere avond samen met zijn sport- broeder Kok. Zij lopen dan vanaf Watervliet een ronde van tien kilometer over Wijk aan Zee. Zij leggen die af stand in ongeveer 35 minu ten af, dat is 7/8 van het wedstrijdtempo. Beide sport mensen interesseren zich bij zonder voor een zogenaamde „veldloopploeg". Het ligt in net voornemen in het vol gende seizoen een complete veldloopploeg te vormen. Liefhebbers voor deze harde maar mooie sport kunnen zich aanmelden bij het Ken- nemerstatenhuis aan de Vel- serweg in Velsen-Noord. Meindert de Boer, 71 jaar oud, is een Nieuwedieper van geboorte, Cornelia Radema ker, even oud, is IJmuidense. Ruim vijftig jaar geleden maakten zij kennis met el kaar en op 27 oktober vieren zij hun gouden huwelijks feest. Meindert de Boer wedde om een glaasje bier met een paar vrienden dat hij het meisje dat iedere dag water kwam halen bij de pomp op het Willemsplein in Oud- IJmuiden, zou durven aan spreken. Hij durfde het en vroeg aan het meisje: „Mag ik je emmer water naar huis brengen?" Zij knikte. Sa men liepen zij naar het huis van kruidenier Kesting, waar het meisje in betrekking was. Zo haalde Meindert de Boer zijn glaasje bier en zijn vrouw binnen. Mindert was negen jaar oud toen hij voor het eerst ter visserij voer, op de Zui derzee. Op zijn elfde kwam hij op een trawler, voor vijf tien gulden in de maand. Hij was matroos toen hij zijn vrouw voor het eerst ont moette, achttien toen hij tot stuurman werd bevor derd en als 21-jarige maak te hij zijn eerste reis als schipper op de „Trio" IJM 175 van de heren Bonekamp, van Toor en Rademaker (een oom van zijn vrouw). In 1917 ging hij over naar de grote vaart als kwartier meester op de grote drie- Lea de Boer en Leo Rom- merts zullen in het Patro naatsgebouw te IJmuiden- Oost een reeks schoolconcer- ten gaan verzorgen voor de schooljeugd. Maandag om 13.45 uur ko men de Willem de Zwijger- ULO en de Huga de Groot- ULO aan de beurt. Om 15.15 uur worden ze opgevolgd door de St. Adalbert VGLO, het Gymnasium, het Marnix van St. Aldegonde Lyceum en de Papiervakschool. Dinsdag om 13.45 uur kun nen de leerlingen van de Prof. Dr. Ph. Kohnstamm VGLO en de Huishoudschool gaan luisteren, om 15.15 uur de leerlingen van de Rijks HBS. Woensdag 26 oktober om 13.45 uur is het de beurt van het R.-K. Gymnasium Pau- linum, de Visserijschool en de R.-K. Internaatschool. Om 15.15 uur volgt tenslotte de St. Joannes ULO. Hier ziet u een der eerste vrachtauto's in IJmuiden. Max van der Klooster, de eerste beroepsvrachtwagen bestuurder in IJmuiden over wie wij vorige week schre ven. (hij staat hier voor de vrachtauto, die eigendom was van de Houthandel M. van Heiningen), heeft het toen malige wonder enige tijd be stuurd. De vrachtauto werd later bij een grote brand verwoest. pijper Limburgia. Vier rei zen (van honderd dagen) maakte hij op Amerika. Na de eerste wereldoorlog kreeg Meindert de Boer het bevel ever de gloednieuwe trawler Derika van de V.S.. Terwijl Meindert de Boer het druk had met varen, had zijn vrouw het druk met de opvoeding van haar drie kinderen, twee zoons en een dochter. Er zijn tien klein kinderen en twee achter kleinkinderen. Drieëndertig jaar lang voer Meindert de Boer als Schipper. Hij was streng, maar maakte beste reizen. Nog is hij iedere ochtend bij de haven te vinden. Dat is al zo sinds 1948 toen hij met varen ophield. Het feest wordt in huise lijke kring gevierd. De heer De Boer zoekt al jaren naar een ansichtkaart van de IJmuidense vissers haven, zoals die was in de jaren rond de Eerste We reldoorlog. Wij hebben ons archief al nagesnuffeld, maar konden geen geschikt plaat je vinden. Misschien kan een van onze lezers de heer De Boer aan zo'n foto helpen. Hij zou er reg blij mee zijn. Hij woont aan de Eenhoorn straat 12 in IJmuiden. Men kan de foto ook naar het bureau van deze krant zen den. De veertienjarige Jan Ane pool uit de Tuinderstraat 63 is de eersteprijswinnaar van de opstelwedstrijd, die was uitgeschreven ter gelegen heid van de hondenparade op zaterdag 8 oktober in de garage van Van Oosten te IJmuiden. Die eerste prijs bestaat uit vijf gulden. Jan vertelde, dat hij van dat geld voor vier gulden hondenvoer gaat kopen en de rest in zijn spaarpot deponeert. Graag willen wij Jan's verslag van de IJmuidense Dierendag 1960 afdrukken. Jan schrijft dan: „Toen ik op het Marktplein aankwam, stond een kwart van het plein vol met hon den. Even later werd het bord gebracht met het op schrift: „Wordt lid van die renbescherming". Toen wij van het Marktplein vertrok ken werden we begeleid door een paar jongens die de orde moesten handhaven. Na en kele minuten lopen, kwamen we aan het eindpunt (garage Bii de politie te Velsen is aangifte gedaan van de vol gende gevonden voorwerpen: passer - 3 bankbiljetten - bromfietsgereedschap - kin derportemonnee - herenpols horloge - schooltas - slipover - kentekenplaat - jongensjack - trouwring - 1 pr. witte gymn. schoenen - damesportemonnee - damesring met steen - jon genspet - keeshondje - bad handdoek - zwembroek en handdoek - paraplu - dubbele fietstas - sjaal - padvinders pakje - 1 pr. zwarte dames schoenen - vulpen - armband - kinderschoentje - kinderfietsje - portemonnee - jong poesje - aansteker beige jasje met rits - kinderfietstasje - 1 pr. bruine kinderschoentjes - zwarte da messchoen - plastic damestas - lipssleutel - sleutel aan wit koordje - nikkelen dameshor loge - kinderarmband - koffer inh. kleding en schoenen - 1 pr. katoen dameshandschoe nen - dameshorloge - 1 pr. zwarte wollen handschoenen - zwaluwstaart van uitlaat en rozenkrans. Deze voorwerpen zijn terug te halen elke dinsdag van 17.00 tot 1800 uur en elke zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur aan het hoofdbureau van politie alhier. Van Oosten). De honden zochten een plaatsje met hun baasjes. Iedereen heeft het kunnen zien. Op volgorde werden de hondenbaasjes op geroepen om voor de jury te verschijnen. Zij werden op een verhoginkje gezet, zodat de jury het beter kon zien. Toen zij de honden gezien hadden en naar hun plaats mochten, kregen zij eerst nog een stukje worst en hun baasjes een koekje. Toen zij allemaal geweest waren, werd het erg moeilijk, want er waren twee honden die erg mooi waren, zodat de jury voor een moeilijke taak stond. Tenslotte besloot de jury dat allebei de honden een eerste prijs hadden ver diend. Voldaan keerden de kinderen weer naar huis toe. Na eerst nog een blikje hon devlees bij Engelhard te heb ben gekregen. Ik voor mij heb een plezierige dag gehad. En zal proberen zoveel mo gelijk een ieder ervan te overtuigen van het goede doel van de vereniging van dierenbescherming. Want hierdoor is het dier en de mens gebaat. Ik zelf ben ook natuurlijk lid. En hoe meer leden er komen hoe meer wij voor het dier kunnen doen." Een lichtend torenkruis za] over niet al te lange tijd hoog boven Oud-IJmuiden staan, op de St. Gregoriuskerk. Een torenkruis van ruim twee meter hoog. vervaardigd van stalen balken en neonbuizen Dit kruis zal 650 kosten. Dat is goedkoop, dank zij de belangloze medewerking van zovelen. Het enige dat nog nodi': is: een stuk stroom kabel (vijfaderig) van 45 meter lengte. De restauratie van de Gregoriuskerk door vrijwilligers is nu bijna ge reed. Deze week nog. als al les goed gaat. De voddenactie gaat door. De voddenraper- tjes hebben al bijna duizend gulden ingezameld. Dat is echter niet genoeg. Giften kunnen eventueel worden overgemaakt aan de Nuts- spaarbank Velsen, gironum mer 116147 met op de strook de vermelding „voddenraper- tjes van IJmuiden, boekje 15604".

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5