MEISJES-COATS Betoging voor vrede in Algerije verboden NAAIMACHINES Nobelprijs voor theorie en praktijk van transplantatie WERELDNIEUWS r Van dag tot dag Meisjes-pantalons Rechter redde leven van Britse baby Amerika versterkt marine op Cuba Franse regering meet met twee maten iNGEL Bondsdagzitting in Berlijn afgelast? ''Praatstoel u w 48 Ambassadeur Bonsai uit Havana teruggeroepen Êmmmmm. jH„DE MODE VOOR TEENAGERS"' Farha coats ?jr '2^' 46.75 Pantalons '2 iaar 19.75 Negers eisen 400.000 na rel in Sharpeville Onderhandelingen in Laos over duurzaam bestand Anita Ekberg slaags met persfotografen Qp de FRENCH MOCCA en JAMAICA RHUM... zijn HI-LIFE tinten -O c. i U A 1 U u L De dolle speculatie die gisteren aan de Londense goudmarkt, waar uitsluitend particulieren handelen, resulteerde in een sterke verhoging van de goudprijs, be wijst nog eens hoe groot de vrees voor de devaluatie van de dollar is toegenomen. Deze zou neerkomen op een verhoging van de officiële goudprijs, die nu op omstreeks dollar 35,- per ounce fijn ligt. Het is bekend dat de positie van de dol lar in het internationaal betalingsverkeer de laatste rijd aanmerkelijk is verzwakt en dat de Verenigde Staten nog gedurig goud verliezen. Dit goud stroomt naar Europa en versterkt de positie van de Europese ruilmiddelen. Een devaluatie van de dollar zou echter niet tot deze valuta beperkt blijven. Het pond sterling, de Duitse mark en alle an dere Europese ruilmiddelen (dus ook de gulden) zijn te sterk aan de dollar gekop peld om een val van deze geldsoort te kun nen weerstaan. Er zou dan weinig aan de verhoudingen in het internationaal ver keer veranderd zijn. Alleen de goudprodu- cerende landen, Zuid-Afrika en de Sovjet- Unie, zouden van deze devaluatie profi teren. Speculaties van een omvang als de te genwoordige wijzen echter wel op een on stabiele situatie. De krachtige uitspraak van de Amerikaanse regering, de officiële goudprijs, die in overleg met het Interna tionale Monetaire Fonds is vastgesteld, niet te zullen verhogen, heeft wel enige olie op de haussegolven gegoten. Maar of dit op den duur voldoende is zal nog moe ten blijken. Beter zou zijn wanneer de V.S. als grootste goudbezitter goud zouden verkopen boven de officiële prijs van dollar 35,- ten einde op die manier aan de speculatieve vraag te voldoen en zo de goudprijs weer tot het normale ni veau terug te brengen. Dit echter zou de Amerikaanse goudvoorraad, die overigens nog altijd groot genoeg is, verder vermin deren en dus in feite een verdere ver zwakking van de dollar inhouden. Toch moet dit risico genomen worden, immers een tekort aan goud zou de prijs verder opjagen. De andere mogelijkheid, namelijk het voeren van een deflatoire politiek door de Amerikaanse regering, is door binnenland se Amerikaanse oorzaken vrijwel onmoge lijk, immers de recessie zou zich dan pas goed doorzetten. Trouwens, de daarbij aan te wenden middelen werken eerst op lange termijn. Het is te hopen dat de „boom" op de goudmarkt snel tot het verleden behoort, want speculaties als deze verstoren het in ternationale handels- en betalingsverkeer en vormen een bron van onrust die econo misch en politiek riskant is. 'Advertentie Heerlijk warme wollen AaBe kwa liteit, zowel in ruiten als in Unie. Geheel, dus ook de cap, met teddy gevoerd. Vanaf 4 jaar 30.75 in pletvrije tinneroy en wollen melton. Div. kleuren, vanaf 6.50 MODEHUIS Gen. Cronjéstr. Telefoon 61790 Een rechter te Cambridge (Engeland) heeft een ouderpaar, dat op godsdienstige gronden bezwaar maakte tegen een voor hun baby van levensbelang geachte bloed transfusie, tijdelijk uit de ouderlijke macht ontzet teneinde de redding van het kind mogelijk te maken. De ouders zijn Getuigen van Jehova. Aan de hand van bijbelteksten zeiden zij, onder geen voorwaarde te kunnen instemmen met de grote bloedtransfusie, die nodig was om hun „blauwe" baby. die tengevolge van acuut zuurstofgebrek in levensgevaar ver keerde, te redden. In dergelijke gevallen moet al het bloed van het kind vervangen worden door bloed van donores om de baby in leven te kunnen houden. Toen de ouders volhardden in hun wei gering, werd het geval door de artsen ter kennis van de rechter gebracht. Deze oor deelde dat de ouders ongeschikt waren om de ouderlijke macht uit te oefenen en ont zette hen daarom uit hun ouderlijke be voegdheden. Daarmee waren de beletselen weggenomen en kon de bloedtransfusie worden uitgevoerd. De doortastendheid welke in dit geval aan de dag werd gelegd, vindt zijn oor sprong in het feit dat dit jaar al twee kinderen zijn overleden omdat de ouders in beide gevallen Getuigen van Jehova, weigerden met bloedtransfusies in te stem men. In juli van dit jaar is bovendien een vrouw overleden omdat haar man, ook een Jehova-getuige, geen toestemming gaf voor de transfusie. WASHINGTON (Reuter/AFP) Gene raal David Shoup, opperbevelhebber van de Amerikaanse marinetroepen, heeft tegen over de pers verklaard, dat de troepen op de Amerikaanse marinebasis Guanatano mo op Cuba zijn versterkt. Hij wilde niet meedelen hoeveeel man er naar Cuba zijn gestuurd. Philip Bonsai, de ambassadeur der Ver enigde Staten op Cuba, zal voor overleg naar Washington vertrekken. De functio narissen te Washington, die dit mededeel den, verwachtten dat 'n Amerikaanse am bassadeur hetzij Bonsai, hetzij een an der later naar Havana zal gaan. De me dedeling over het ontbieden van ambassa deur Bonsai werd gedaan 24 uur nadat Washington de uitvoer van bijna alle goe deren naar Cuba had verboden. Volgens dezelfde functionarissen zou Bonsai voor onbepaalde tijd te Washington blijven. Zij voegden hieraan toe, dat dit ontbieden van de ambassadeur geen inleiding is tot een verbreking van de diplomatieke betrekkin gen met Cuba. De Democratische presidentskandidaat senator Kennedy heeft er op aangedron gen, dat de Verenigde Staten alle Cubaan se bezittingen in hun land zouden over nemen als schadeloosstelling en afbetaling voor de confiscatie van Amerikaanse goe deren en de afbetaling van de grote be dragen die Cuba aan de Verenigde Staten schuldig is. Volgens Kennedy zal het uitvoerverbod van de regering het communisme op Cuba niet doen verdwijnen. Hij beschreef de nieuwe Cuba-politiek van zijn Republikein se tegenstander, vice-president Nixon als „niet afdoende en te laat". De Republikei nen hebben zich een goede kans laten ont gaan", aldus Kennedy. Advertentie fijne poplin-kwaliteit met glanzende superfinish, gevoerd metoriginele gletscher-vacht. Italiaanse orlon-kwaliteit (Van onze correspondent) PARIJS Na enkele dagen kennelijk geaarzeld te hebben, heeft de Franse mi nister van Binnenlandse Zaken zijn veto uitgesproken over de demonstratie die volgende week donderdag in Parijs, op initiatief van de Nationale Studentenfede ratie voor vredesonderhandelingen met het Algerijnse F.L.N. gehouden zou wor den. Vier andere organisaties, waaronder de Franse onderwijzersbond en de socia listische, communistische en christelijke vakcentrales hadden hun leden al opge roepen zich bij de studenten aan te slui ten. De leuzen die op de spandoeken zou den worden vermeld luidden: „Onderhan delingen met de Algerijnen, loyale toe passing van het zelfbeschikkingsrecht, strijd voor het behoud der democratie en menselijke grondrechten". Daags tevoren was de vice-president van de studentenfederatie waarin vrijwel deze hele studerende jeugd van Frankrijk verenigd is, door de minister van Oorlog meegedeeld dat zijn militair studieverlof, zonder opgaaf van redenen, was ingetrok ken. De student heeft een proces tegen de minister aanhangig gemaakt, terwijl de federatie van haar kant bekend maak te dat de betoging donderdag toch zal doorgaan. In een lang communiqué heeft de re gering vele woorden nodig gehad om haar verbod te rechtvaardigen. Het heet in die rechtvaardiging dat tegendemonstraties kunnen worden verwacht en dat de „se reniteit en de nationale eendracht, waar aan de overgrote meerderheid van het Franse volk verknocht is" daarom een verbod onvermijdelijk maakte. Inderdaad had de bond van Noordafrikaanse oudstrij ders zijn leden ook opgeroepen om voor de eer van de Franse soldaat te getuiegn en de kans op botsingen was dus zeker niet geheel denkbeeldig. Niettemin had de regering geen bezwaar gehad tegen een massale demonstratie voor Frans-Algerije op 3 oktober op de Champs Elysée, die ontaardde in een be toging tegen generaal De Gaulle bij het Elysée, het ambtspaleis van het staats hoofd. Bij diezelfde gelegenheid werden bij het gebouw van het weekblad L'Ex- press onder het oog van de politie de ra men stuk gesmeten. Zacht gezegd, mag dus wel worden vast gesteld dat de balans tussen de vrijhe den van de ene en de andere bevolkings groep door de regering niet scrupuleus in evenwicht wordt gehouden. En ook dat bij het meten met twee maten de rechtse ultra's zich niet beklagen mogen, terwijl in hun kringen zonder twijfel wel het meest tegen het regime en de persoon van generaal De Gaulle wordt samenge zworen. Tegen manifest (Reuter) Een groep gematigd linkse £n radicale Franse politici heeft een ma nifest gepubliceerd, waarin gezegd wordt dat er alleen vrede in Algerije kan komen als dit land in de Franse republiek blijft. De groep noemt zich „de linkervleugel voor een Frans Algerije". Tot de onder tekenaars van het manifest behoren ex- premier Bourges-Maunoury, de socialisti sche ex-minister voor Algerije, Robert La- coste en de radicale ex-minister voor de Sahara, Max Lejeune. Amerikaanse suggestie NEW YORK (AFP) De „Afrikaanse Liga" een groep Amerikaanse deskun digen op het gebied van de politiek tegen over Afrika heeft de Amerikaanse re gering verzocht haar steun te verlenen Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE GROTE HOUTSTRAAT TEL. 14444 181 aan het plan om in Algerije verkiezingen te houden onder toezicht en garantie van de UNO. De Liga verzoekt de Amerikaan se regering te trachten van Frankrijk de verzekering te krijgen dat de Amerikaan se wapens, die krachtens het NAVO-ver- drag aan Frankrijk geleverd worden, uit sluitend zullen worden gebruikt voor de verdediging van Europa en nimmer in de strijd tegen de Afrikanen. De Liga doet ten slotte een beroep op Nixon en Kenne dy „dadelijk een duidelijk standpunt in te nemen tegenover de Algerijnse kwestie". JOHANNESBURG (Zuid-Afrika) (UPI) De Zuidafrikaanse regering zal niet zon dermeer de schadeloosstellingen uitbetalen welke geëist worden door de verwanten van personen die gedood zijn tijdens de schietpartij in het negerdorp Sharpeville enkele maanden geleden. Er zijn 216 eisen tot schadeloosstelling ingediend, tot een totaalbedrag van ruim 400.000 pond sterling. De Zuidafrikaanse minister van Justitie, F. C. Erasmus, zal als aangeklaagde partij bij de gerechte lijke behandeling van de eisen in verweer komen. Het voeren van verweer betekent niet dat de Zuidafrikaanse regering geen scha devergoedingen zal uitkeren. De beslissing hierover ligt bij de rechter, die eisers en gedaagde partij zal horen. Het is niet bekend wanneer de eerste eisen in behan deling zullen komen. Sir Frank MacFarlane Burnet STOCKHOLM (UPI) De 45-jarige Britse hoogleraar in de biochemie Peter Brian Medawar en de 61-jarige Australi sche hoogleraar in de experimentele ge neeskunst Sir Frank MacFarlane Burnet, aan wie de Nobelprijs voor de Genees kunst is toegekend worden geëerd voor hun ontdekking van „verworven immuno logische tolerantie", die de weg heeft ge baand voor transplantatie van organen van de ene mens op de ander. Zulke ope raties waren technisch al mogelijk, doch de „immuniteitsbarrière" vormde een be letsel. Hun ontdekking betekende dat het probleem in theox-ie was opgelost. Daarna begonnen medische ondex-zoekers met kli nische experimenten. Evenmin als men sen nooit gelijke vingerafdx-ukken hebben, hebben zij hetzelfde immunologische pa troon. Als bij weefseltransplantatie een vreemd patroon het menselijk lichaam wordt ingebracht, wordt het onmiddellijk als „niet eigen" onderkend en wox-dt een immune reactie opgewekt. Na ongeveer twee weken wox-dt het overgebrachte weefsel, dat inmiddels geheeld had kun nen zijn, afgebakend en afgestoten. Daar om is het bij voorbeeld onmogelijk een nier van de ene op de andere mens over te brengen tenzij in speciale gevallen, zoals bij identieke tweelingen. Bui-net kwam tot de ontdekking dat het herkenningsvermogen van het lichaam niet erfelijk is, doch geleidelijk wordt vex- worven tijdens de ontwikkelingsperiode. Hij voorspelde dat een vreemd patroon, ingebi-acht tijdens de vormingsperiode, op soortgelijke wijze zijn indruk zou achter laten en, als het later opnieuw zou wor den geïnti-oduceerd, zou woi-den aanvaai-d als „eigen" en zou worden getolereerd door het immuniteitproducei-end systeem. Deze these werd experimenteel getoetst en bevestigd door Medawar en zijn me- dewerkei-s. Men moet in de toekomst pa tiënten die het slachtoffer zijn geworden van ï-adio-activiteit, te kunnen behandelen, Peter Brian Medawar alsmede leukemie en bepaalde allergische ziekten. De Nobelpi-ijs bedraagt dit jaar 225.986 Zweedse kronen en zal, volgens traditie, in Stockholm worden uitgereikt op 10 de cember bij de jaarlijkse hei-denking ^an de stex-fdag van Alfred Nobel. BONN (Reuter) In de Westduitse hoofdstad verluidt dat het onwaarschijn lijk is dat de Westduitse Bondsdag dit jaar in West-Berlijn een zitting houdt. Se- dert 1954 is er elk jaar een Bondsdagzit ting in West-Berlijn geweest. Deze indruk, zo zei men, is gewekt op een bespreking die de voorzitter van de Bondsdag, dr Gerstenmaier, en de leiders van de frac ties hebben gehad. In een verklaring werd alleen gezegd dat de deelnemers hadden vastegesteld dat de Bondsdag het recht heeft in Berlijn bijeen te komen. Een da tum voor een dergelijke zitting wei-d ech ter niet bepaald. VIENTIANE (Laos) (Reuter) De re gering van Laos heeft onderhandelingen geopend met de communistisch gezinde Pathet-Lao-opstandelingen om te komen tot een duurzaam bestand in het gehele land. De neutralistische premier Soevanna Phoema heeft de bevolking in 'n radiorede opgewekt de middenweg van strikte neu traliteit te bewandelen. Zijn pogingen om het land deze weg op te voeren worden naar zijn zeggen voortdui-end gedwars boomd door links en rechts extremisme. De Zweedse filmster Anita Ekberg, die op het ogenblik in Rome bezig is aan een film die de titel „de bai-bai-en" draagt, heeft zich dondex-dagmorgen tegen foto grafen verdedigd met pijl en boog. De fotografen hadden haar in de vroege moi'genuren van nachtclub tot nachtclub achtei-volgd tot de geïrriteerde filmdiva de politie te hulp riep. De moeilijkheden begonnen toen Anita de nachtclub „II Pipistrello" vei-liet om zich naar „The Shaker' 'te begeven, een bar die door leden van de Romeinse adel pleegt te worden gefrequenteerd. Toen zij de bar verliet, stonden de fotografen haar opnieuw op te wachten. Haar smeekbeden hielpen niets, evenmin de waai-schuwingen van de politie. De vasthoudende fotogra fen achtervolgden haar tot haar villa en reden zelfs de pooi-t door, vlak achter haar auto. De filmster hitste haar twee waakhon den op tegen haar achtex-volgers die haas tig bescherming zochten in hun auto. Vex-volgens ging Anita haar huis binnen en keerde terug met pijl en boog. Met verrassende trefzekerheid schoot ze enkele pijlen af. Een pijl trof de auto. Toen een fotograaf ex-uit sprong, wex~d zijn camera geraakt, vervolgens een flitsapparaat en tenslotte de fotograaf. Zijn dikke jas be schermde hem echter voor een verwon ding. Toen liet Anita de boog vallen blijk baar was haar munitie uitgeput en ging haar belagers met de vuisten te lijf. Een der fotografen greep zij bij zijn haar en zij trachtte hem op de grond te weipen. Tenslotte verdwenen de indringers met grote spoed om hun „exclusieve" plaatjes te gaan afdrukken. Op jaren Het is weer zo ver: Poolse specialisten hebben onlangs een middel „tegen hoge ouderdom" gemaakt, „geriokaïne", dat de mensen opnieuw jong en krachtig maakt. De hersenen fungeren weer als nieuw. Het middel is op 3000 personen geprobeerd met fantastische resultaten. Het zou vooral ge schikt zijn voor mensen met zittend werk. Kijk, daar heb ik nu jaren op gewacht. Ik heb als maar zitten te werken, in de hoop dat een of andere mooie chemische gek zou zeggen: een snufje „geriokaïne" en we leveren hem, als nieuw. Ik heb ter stond in mijn beste Pools geschreven, stuur me maar een pondsky, want ik wil een beetje voorraad hebben, voor het geval ik voor de tweede keer op de veiling kom. Ik heb ook de wederverkooprechten voor heel Benelux aangevraagd, want ik vermoed dat er wel business in zit. Ziezo, en nu maar oud worden. De eer ste die ik er fijn mee te grazen neem is de heer Zijlstra. Terwijl hij stiekum zit te hopen dat ik na een paar jaar AOW lek ker afpijger, word ik gewoon 372 jaar oud. Dat wordt eindelijk voor mij een voorde lig zaakje: veertig jaar bijdragen, driehon derd jaar plukken. De tweede die ik jén, dat is de man die mij levenslange garantie op mijn klokje heeft gegeven. Dat kost hem, als het een beetje wil, het hele Zwarte Woud en half Zwitserland bij mekaar. Want hoe oud ik ook word, ik wil altijd wel blijven zien hoe laat het is. De derde die ik, als groep, op de fles help zijn al die maatschappijen en vereni gingen, die bejaarden boven de 65 reduc tie geven. Een paar eeuwen voor half geld door de rim-bam gaat ze vast niet in de kouwe kleren zitten. De vierde categorie die ik lekker te pakken neem, zijn al die ouwe mannetjes. Als zij gaan oppijpen dat ze al twee-en tachtig zijn en nog kaarsrecht in het za del, dan kom ik met mijn autopedje voor bij en zeg: wat, broekie, jij 82, wat denk je van 334 jaar, drie maanden en zes da gen? Dan je paspoort trekken om het te bewijzen. Hier, uitgereikt in 1946 door Utrecht, weetjewei die buitenwijk van Amsterdam, tussen de Amersfoortse kei en het Loosdrechtse plantsoentje. Oud worden: het houdt de mensheid maar bezig en je vraagt je soms werkelijk af, waarom? En het allervreemdste is, dat het altijd Polen en Russen zijn, mensen achter het IJzeren Gordijn, die zo oud wil len worden. Zou het daar dan tóch lek kerder zijn dan bij ons? Pinokkio Advertentie nylons Er zijn nylons... nylons en ge selecteerde Hi-life nylons. Hi-life kwaliteit nylons zijn - ook naadloos reeds vanaf 2.95 verkrijgbaar in alle beterezaken. Militair. Tijdens het congres van het „Amerikaanse Legioen" dat in Miami in de Vex-enigde Staten wordt gehouden, is een resolutie aangenomen waarin er bij de Amerikaanse regering op wox-dt aangedrongen militaire maatregelen te nemen tegen de Cubaanse regering. Verdwijnende romantiek. De naam „Ox-ient-Expres", die tot een symbool van internationale reisromantiek is ge- wox-den, gaat uit de spoorboekjes ver dwijnen. Deze treinverbinding zal met ingang van mei volgend jaar tot het traject CalaisParijsWenen beperkt wox'den en daarom een andere naam krijgen. Op het traject ParijsBoeka rest was de passagiersbezetting te ge ring. Karei XII. De beroemde tocht van de Zweedse Koning Kax-el de Twaalfde in 1714 van Tux-kije naar Stralsund in Zwe den zal nog eens worden overgedaan. De radiovex-slaggever Mats Linday en ritmeester Rudolf Oeberg willen dezelf de afstand te paard gaan afleggen. Zij zullen Zweedse uniformen dragen uit de tijd van Karei de Twaalfde. Hun tocht zal ook over Russisch gebied voeren en dat kan enige moeilijkheden veroox-za- ken. De Zweedse radioluistex-aars zul len van dag tot dag over hun wederva- i-en wox-den ingelicht. Karei de Twaalf de en zijn adjudant reden destijds te paard van Pistest in Tux-kije naar Muel- bach en vandaar per koets naar Wenen. De afstand Wenen Stralsund legden zij in zeven a acht dagen af. Ruimtevaarders. Radio-Moskou heeft ont kend dat een of meer Russische ruim- tevaax-ders zijn omgekomen bij pogin gen hen veilig op aarde te laten "terug keren. De radio riep in herinnering dat px-emier Kroesjtsjev in de UNO-Assem- blee dergelijk nieuws heeft tegenge- spx-oken en voegde daaraan toe dat de Sovjet-Unie gewend is ruchtbaax-heid te geven aan haar mislukkingen in de ruimte „wanneer die plaats vinden". Uitbuiting. Het Comité van Nationale Eenheid in Turkije heeft op voox-stel van de minister van Binnenlandse Za ken een wetsvoorstel aanvaard dat tot doel heeft een einde te maken aan het dorpsfeodalisme en uitbuiting van de godsdienstige gevoelens van de bevol king. Dox-psfeodalen en geestelijken kunnen op grond van de maatregel eventueel worden gedwongen zich bui ten hun woonplaats te vestigen. Oorlogsgod. Ten noordoosten van Damas cus in Syrië heeft een boer op zijn veld een bronzen beeldje van een oorlogs god gevonden. Volgens de eerste schat tingen is het zesduizend jaar oud. Er zal in dit gebied binnenkort met opgra vingen worden begonnen, daar al meer vondsten zijn gedaan. Sovjet-Marine. De Britse schout-bij-nacht, H. E. Hox-an, heeft in Brassey's jaar boek voor 1960 een speciaal artikel ge schreven over de Russische marine. Hij zegt dat hij de omvang van de Russi sche marine, op basis van de tot nu toe beschikbare gegevens, schat op 325 duikboten, 50 kx-uisers, vijf torpedoboot- jagers met raketten, 125 gewone torpe doboot jagex-s, 65 escortevaartuigen, 500 mijnenvegers, 600 snelle patrouillebo ten, 1.000 hulp- en andere schepen en 3.000 vliegtuigen van diverse typen. De Russische marine is volgens hem 500.000 man sterk. Brassey's jaarboek is het jaarboek van de Britse strijd krachten. Vriendschappelijk. De Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Selim Sarper, is met zijn echtgenote in Athene aan gekomen voor een officieel bezoek van twee dagen als gast van de Griekse re gering. De Turkse minister zei, dat zijn bezoek hem de gelegenheid zou bieden de betekenis te ondex-stx-epen, die de Turkse regering en het volk hechten aan vx-iendschappelijke betrekkingen tussen Griekenland en Tux-kije. Judy Garland. De Amex-ikaanse zangeres Judy Garland zal volgende week bij de Amerikaanse troepen in West-Duitsland trachten stemmen te verwerven voor Kennedy, de democratische presidents kandidaat. Zij deelde mede dat zij woensdag naar Frankfort zal vliegen en donderdag naar Wiesbaden om voor de soldaten te zingen en hen aan te moedigen te'stemmen, „bij voorkeur op Kennedy". Moord met injectienaald. Te Valence in Frankrijk is gisteravond een lid van de Algerijnse politiebrigade, die tegen terx-orisme optreedt, met een injectie naald vei-moord. De 25-jax-ige Kihlou Rachid liep door een drukke straat toen hij door een onbekende met een injec tienaald werd geprikt en een snelwer- kend vex-gif in zijn lichaam wex-d ge spoten. Enkele seconden later viel Ra chid, die door vier collega's werd vex-- gezeld, dood neer.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3