Rode Kruis en BIMIJ zoeken „Crocus-koningin 1961" Hugo thans de Grootschool in IJmuiden officieel geopend Voetbal in Kennemerland fm FRANS LIST AARTSEN's Fikse eisen tegen automobilisten voor rijden „onder invloed" rijwiel- en bromfiets onderdelen urWERF Teddy en Henk Scholten komen maandag bloembollen uitdelen Beursberichten HOOVER op de BIMIJ Veel lof voor architect Peters formule meubelen Nieuwe rijksdaalder begin volgend jaar En kronen koningin donderdagavond Bij uw kakker steeds vers Vijfhonderd namen voor „Arosa Sun" 192 woningen voor plan Meerestein Vier winkels in Heemskerk HAARLEMSE RECHTBANK Geen „oesterproeven" in Veerse Gat? Woonhuis verkocht Ansems op gelijke hoogte met v. d. Berg en Beeke ran Haarlemse rechtbank Gevangenisstraf voor valsheid in geschrifte VRIJDAG 21 OKTOBER 1960 Teddy en Henk Schol ten komen naar IJmuiden. Op maandag aanstaande zullen beide populaire artiesten in IJmuiden bloembollen komen uitdelen.... aan de bejaarden in het W. F. Visserhuis. Teddy en Henk hebben ook nog het plan opgevat naar een ziekeninrichting in de IJmond te gaan om daar hetzelfde te doen. Welke instelling dat is, willen wij nog niet verklappen. Het aardige is, dat iedereen, die een bloembollenbakje bezit, een bedrag van tienduizend gulden in contanten kan winnen. De organisatie van de Beurs van Industrie en Middenstand in de IJmond (BIMIJ) heeft besloten volledige steun te geven aan deze Rode Kruis Bloemen-Actie 1960. Het Nederlandse Rode Kruis wil proberen in de IJmond zoveel mogelijk bloembollen- bakjes te verkopen. Daarvoor behoeft z\j echter de medewerking van tientallen jongedames en dames, die bereid zijn op maandag, dinsdag, woensdag cn donderdag deze bloembollen (crocussen) te verkopen. Wat Teddy en Henk Scholten hiermee te maken hebben, zal op donderdag de laatste BIMIJ-dag duidelijk worden. Zij zullen namelijk de dame, die de meeste bollen heeft verkocht uitroepen tot crocus- koningin. Deze dame zal beloond worden met een prijs van tweehonderdenvijftig gulden. Advertentie Eerst sparen dan kopen STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen De tweede-prijswinnares krijgt een be drag van honderd gulden en de derde prijswinnaar een bedrag van vijftig gul den. Deze prijzen zijn beschikbaar gesteld door de BIMIJ-organisatie, die het Rode Kruis een warm hart toedraagt. Een wedstrijd De actie heeft tot doel zoveel mogelijk bloembollenbakjes te verkopen, waarvan de opbrengst ten bate komt van het Ne derlandse Rode Kruis. De actie is gegoten in de vorm van een wedstrijd, waaraan iedereen kan deelnemen. Zodra de kleur van de bloem van een van de crocusbloemen zichtbaar is, dient de koper zich zo spoedig mogelijk telefo nisch in verbinding te stellen met notaris mi-. F. A. de Gelder te Amsterdam (020: 24 33 66). Deze notaris zal dan medede len waar en wanneer de koper zijn in bloeistaande crocussen aan een jury moet tonen. Voor 15 januari 1961 zullen de deelne mers zich niet mogen melden. Dit in ver band met de natuurlijke bloeiperiode van de bollen. Voor de prijs van tienduizend gulden komt uitsluitend in aanmerking diegene, die de bollen door de juiste ver zorging en op natuurlijke wijze tot bloei heeft gebracht. Een jury, bestaande uit deskundigen on der voorzitterschap van de heer P. G. Bal kenende (oud. hoofdassistent A bij de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst), zal de inzendingen beoordelen. De prijs zal wor den uitgekeerd aan degeen die zich het eerst telefonisch heeft gemeld en volgens de mening van de jury de bollen op de juiste wijze heeft verzorgd. Nu de BIMIJ-organisatie zich achter de actie van het Nederlandse Rode Kruis heeft gesteld, en er in de komende dagen wellicht veel bloembollenbakjes zullen worden verkocht, wordt de kans groot dat de prijs van tienduizend gulden in een van de IJmond-gemeenten valt. Het hangt er maar vanaf hoeveel dames zich komen melden voor de te voeren vierdaagse actie. Gegadigden kunnen zich opgeven elke dag tot zaterdagavond acht uur in het BIMIJ-kantoor (vlak bij de ingang). Za terdagavond, morgen dus, zal nader wor den uiteengezet hoe de bollenverkoop zal plaats hebben. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het BIMIJ-restaurant om half negen precies. Alle kandidaat-bloem bollenverkopers worden tegen half negen morgenavond in het restaurant verwacht. Het ligt in de bedoeling om maandag morgen om negen uur met de huis- aan- huis-verkoop van de Rode Kruis-bloem- bollen te beginnen. De organisatoren rekenen op de medewer king van veel dames om deze actie ten bate van het Rode Kruis te doen slagen. De heer H. L. Hirschjeld, de directeur van het tentoonstellingsorganisatiebureau ORBETO uit Amsterdam, was donderdag morgen tevreden over het bezoek op de eerste dag van deze jaarlijkse beurs in IJmuiden. Meer dan duizend personen gingen langs de kassa. „We moeten ze ker de twintig mille kunnen halen", zei de heer Hirschjeld. De heer Hirschjeld heeft gisteren als steekproef bezoekers gevraagd wat zij van de beurs denken. De antwoorden wa ren zeer gunstig: er is meer overzicht dan in voorgaande jaren, de paden zijn breder en je loopt niet in een kringetje. Met ingang van vandaag zal het niet meer zo koud op de Bimy zijn, daar er verwarmingsbronnen zullen worden aan gebracht. Vele IJmuidenaren hebben de eerste dag een prijs gewonnen op hun toegangs kaart. Maar toen. de heer Guus Pelten van de Gusoniansde ïiummers van de winnaars bekend maakte kwam nie mand zich melden. Wij laten hier de pro- grammanummers volgen, waarop de win naars alsnog hun prijs bij de BIMIJ kun nen afhalen. Nummer 3498 heeft een doos postpapier gewonnen, nr. 3482 een taart, nr. 3421 een koffiekan, nr. 3030 een keu kentrapje, nr. 3458 een elektrische koffie molen, nr. 3499 een staande schemer lamp. Advertentie SPECULAAS 250 gram 50 ct met amandelen 250 gram 80 ct SPECULAASBROKKEN met amandelen 250 gram 80 ct BANKETSTAAF, per stuk 1.10 Ook bij de bezorger. Banketbakker ij STEPHENSONSTR. 72-74 - TEL. 4713 Meer dan vijfhonderd werknemers van Hoogovens en aangesloten bedrjjven te IJmuiden hebben een nieuwe naam be dacht voor het pas aangekochte pension schip, de „Arosa Sun". De jury zal in de komende maanden moeten bepalen welke naam voor het schip het meest geschikt is. De directie zal dan de beslissing nemen. De „Arosa Sun" ligt momenteel in Am sterdam, waar diverse herstelwerkzaam heden worden verricht. Het interieur moet worden aangepast aan de eisen, die men aan een drijvend pension dient te stellen. Een aantal Hoogoven-beambten was reeds naar de „Arosa Sun" gegaan toen het schip zich nog in Bremerhaven bevond, om diverse noodzakelijke voorbereidingen te kunnen treffen. Zo heeft hoofdbrand meester Verhoeff in Bremerhaven de brandbeveiliging van 't schip onder de loep genomen. Hij was daarover goed te spreken Er zullen evenwel nog enkele brandblusappa- raten moeten worden aangebracht. Een andere praktische maatregel is, dat op de borden in de gangen van het schip in ver schillende talen moet worden aangegeven welke weg men bij brand dient te volgen. Want er komen voornamelijk buitenlan ders (Italianen en Duitsers) op het schip. GEMEENTEAVOND HERVORMDEN De Hervormde Gemeente te Wijk aan Zee houdt op vrijdag 28 oktober een bij eenkomst in ï-estaurant Bou Sada. Dr. van Leusen uit Velsen zal hier spre ken over het onderwerp „De wonderen van het leven, gezien door een arts". De raad van de gemeente Beverwijk heeft donderdagavond ingestemd met het voorstel tot de bouw van 192 woningen in het uitbreidingsplan „Meerestein". De ver gadering begon om half acht en om vijf minuten over half acht was ze ten einde. Het raadslid D. K o g e r van de Protes tants-Christelijke fractie informeerde naar de bestemming van de bedrijfsruimten, die in het plan zijn gecreëerd. De heer W. A 1 b e r d a (P.v.d.A.) wilde weten hoeveel woningen voor de eigen in gezetenen zijn. In de bedrijfsruimten, aldus de heer W. V e s s i e s, wethouder van openbare wer ken, zullen geen winkels worden gevestigd. Het ligt in de bedoeling diverse culturele instellingen een plaatsje te geven in het uitbreidingsplan. Wat het aantal ingezete nen betreft dat een woning van het com plex krijgt toegewezen, deelde de wethou der mede, dat dit ongeveer veertig percent zal zijn. Advertentie STAND 12 HOOVER-DEALER VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 De burgemeester van de gemeente Heemskerk, de heer H. Nielen, heeft don derdagmiddag door elke winkeldeur te openen officieel de opening verricht van een kleine winkelgalerij in de Deutzstraat. Aanvankelijk zouden er drie winkelpanden verrijzen, maar dankzij het initiatief van de Velsense aannemer A. M. Jacobs wer den nog twee panden aangebouwd, die spoedig daarna werden verkocht aan mid denstanders. In de galerij zijn gevestigd de schoenen zaak van de heer A. Minneboo, de textiel zaak van de heer J. W. Antonijssen, de haardzaak van de gebroeders Groot en de radio annex tv-zaak van de heer De Boer. Het ligt in de bedoeling nog een pand aan te bouwen waarin dan de rooms- katholieke leesbibliotheek zal worden ge huisvest. Eén zakenman was nog niet ge reed gekomen met de inrichting van zijn winkel, zodat burgemeester Nielen die deur niet kon openen. De zaken hebben een fris interieur en zijn een aanwinst voor het gesaneerde deel van de gemeente Heems kerk. Met de regelmaat van een klok staan ze elke week voor de Haarlemse rechtbank, de automobilisten die na een overvloedig alcoholgebruik achter het stuur kruipen en daardoor anderen en zichzelf in levensge vaar brengen. De verbalisanten getuigen zonder veel variatie: waggelende gang, be lemmerde spraak, rood gezicht, adem riek te naar alcohol. Meestal komt daar dan nog een opgave van de officier van Justi tie bij hoeveel promille metylalcohol de verdachte in zijn bloed had. De straffen, die geëist worden zijn niet mis. Zo ook vanmorgen: twee en drie maanden gevan genisstraf en twee en drie jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Een 26-jarige kantoorbediende uit Ben- nebroek was in de nacht van 16 juli in de Zandvoortse Kerkstraat beschonken naast zijn auto aangetroffen. Getuigen hadden gezien dat de wagen slingerend achteruit in verboden richting reed. Tien a elf gla zen bier zou de verdachte die avond in verschillende Zandvoortse gelegenheden hebben gedronken. Hij gaf mede de schuld aan vermoeidheid na een autorit van Ham burg naar Haarlem. De officier van Justitie mr. J. Wiarda wilde echter van geen excuus weten. Hij eiste twee maanden gevangenisstraf en 2 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid SINDS DE OPENING van dit schooljaar is de Hugo de Grootschool voor uitgebreid lager onderwijs aan de Grahamstraat in IJmuiden in gebruik, maar eerst donderdagavond werd deze nieuwste en architectonisch gezien fraaiste school van Velsen officieel geopend. De heer M. Hol, rijksinspecteur voor lager onderwijs van de kring Zaandam, toonde zich niet ontevreden over de voor Nederland snelle wijze waarop de Hugo de Grootschool tot stand is gekomen; in 1956 werd het raadsbesluit tot de bouw genomen, in 1957 verkreeg het project een urgentieverklaring, in 1958 werd rijksgoedkeuring verkregen, in 1959 kreeg men geld voor de bouw en in 1960 kwam het gebouw gereed. Alle sprekers waren vol lof voor archi tect II. A. Peters van het Bureau Openba re Werken, naar wiens ontwerp de Hugo de Grootschool is gebouwd. Ook elders in ons land bestaat voor het ontwerp van ar chitect Peters belangstelling. „Het gebouw mag er zijn", zei de heer Hol. „Niet alle wensen zijn echter ver vuld. Dat kan ook niet in een land waar de scholenbouw zo in een harnas van beper kende bepalingen zit". Hoewel de problemèn voor het lager on derwijs zich opstapelen .(personeelsgebrek en mammoetwet) en men zich daardoor wel eens beklemd kan voelen bij het betreden van een nieuw schoolgebouw, sprak de heer Hol de hoop uit dat de leerkrachten er in zullen slagen de kinderen op te voe den tot vrijheidslievende burgers. Wethouder R. Verbeek en gemeentese cretaris J. Veenstra vertegenwoordigden het Velsense gemeentebestuur. Ook de heer Verbeek complimenteerde architect Peters en wenste de heer R. Bos, hoofd van de Hugo de Grootschool, geluk met het nieuwe gebouw. Verder spraken de heer Reitsma na mens het Nut en Volksondei-wijs, de heer Westra namens de Nederlandse Onderwij zersvereniging en mevrouw Brolsma, die namens de oudercommissie een plant aan bood. Tenslotte gaf de heer J. Algera, gemeen telijk inspecteur van het onderwijs, het woord aan de heer A. H. Wedemeyer, con sulent lichamelijke opvoeding. Deze be treurde het, dat er weer een school zon der gymnastieklokaal in gebruik is geno men. De heer Bos dankte alle sprekers, waarna de vele aanwezigen het gebouw bezichtigden. Veel gins De Hugo de Grootschool, die nu voor de helft is voltooid, bevat acht leslokalen, een fysicalokaal en een tekenlokaal. Verder is er een prachtige aula. De docentenka mer, die aan de aula grenst, kan eventu eel tot toneel worden omgetoverd. Voorts zijn er kamers voor het schoolhoofd en de concierge, een keuken en een magazijn Het interieur is afgewerkt met geluiddem pend materiaal, natuursteen en houten be timmeringen, die het gebouw ondanks de ruime opzet een intiem karakter geven Ook de vrij hangende trappen zijn van hout. De lokalen zijn voorzien van het mo dernste meubilair. Het schoolgebouw, dat fraai bij de omgeving is aangepast, is gedeeltelijk op pilaren gebouwd. Onder het betreffende deel zijn fietsenrekken ge plaatst. Glas vormt een zeer belangrijk bestanddeel van het gebouw. Twee wan den van elk lokaal en van de hal worden door glas gevormd. In de muren van de trappenhuizen zijn kleine ruiten aange bracht. Planten en aantrekkelijke repro- dukties vervolmaken het geheel. Er wordt in de Hugo de Grootschool les gegeven aan drie eerste klassen, twee tweede klassen en een derde klas. In Zeeland heerst ongerustheid over het feit dat de minister van Landbouw en Vis serij zich in zijn toelichting op de begro ting voor 1961 veel minder positief heeft uitgelaten over de proefnemingen voor de oester- en mosselcultuur in het Veerse Gat dan zijn ambtsvoorganger heeft gedaan. Minister Marijnen heeft in zijn toelichting op de begroting geschreven dat thans nog bezwaarlijk kan worden medegedeeld hoe de ontwikkeling van de vraagstukken rond het Deltaplan in 1961 zal verlopen, daar zeer veel zal afhangen van de beslissing of de technische proefnemingen in het Veerse Gat al dan geen voortgang zullen vinden. De ambtsvoorganger van minister Marij nen heeft op 28 augustus 1957 aan het pro vinciaal bestuur van Zeeland geschreven dat hij instemde met het nemen van prak tijkproeven ten dienste van de oesterteelt en het verwateren van mosselen in het af te dammen Veerse Gat. Naar aanleiding van deze tegenstrijdig heid heeft het provinciaal bestuur van Zeeland aan de leden van de visserijcom missie uit de Tweede Kamer twee memo randa doen toekomen over het Veerse Gat- opgesteld door de provinciale waterstaat in Zeeland en het Economisch Technolo gisch Instituut in Zeeland. Beide instanties zijn van oordeel dat het economisch ren dabel is de proefnemingen op grote schaal in het Veerse Gat te doen plaatshebben. Men neemt aan dat als de oesterproef slaagt een verhoging van de oesterpro- duktie in het Veerse Gatproject tot onge veer tien miljoen stuks per jaar mogelijk zal zijn. Notaris J. F. L. Engelhard te Beverwijk heeft donderdagmiddag in het Kennemer Theater in het openbaar verkocht het per ceel Heemskerkerweg 102, een woonhuis met tuin. De belangstelling hiervoor was zeer bevredigend. Bij opbod was de heer F. Spies te Beverwijk de hoogste bieder met 6200,-. De heer H. Jaapies mijnde het perceel op 2800,- in totaal dus/ 9.000. In 2-A krijgt De Kennemers het sterke West-Frisia op bezoek en gaatVVB de hechtheid van de Vitesse-defensie beproe ven. Voor ADO staat de moeilijke wed strijd tegen Wijk aan Zee op het program ma. Ook Beverwijk en DEM, resp. thuis- en uitspelend tegen SEW en Egmondia hebben hun wedstrijden nog niet gewonnen en wanneer CSV tegen 'fc weliswaar lager geklasseerde Meervogels gelijk zou spelen, zou ons zulks niet verwonderen. Velsen staat tegen ZAP in gewonnen positie, maar de Velser vierdeklassers komen voor zware opgaven te staan. De Kennemers krijgt West-Frisia op be zoek, hetgeen inhoudt, dat het een tegen stander krijgt te bekampen, die, gezien de tot dusver behaalde resultaten, zich beschouwd wenst te zien als één der kan didaten voor de bovenste plaats. De enige wedstrijd, die werd verloren, was de ont moeting tegen Watergraafsmeer en nu was het juist deze club, waartegen De Kenne mers zondag j.l. een alleszins verdienste lijke gelijkspel behaalde. Daarom zijn we niet al te pessimistisch gestemd. VVB trekt naar Vitesse en nu hangt het er maar net van af, in welke „bui" de Breesapers de Castricummers aantref fen. Is de verdediging van laatstgenoem den, evenals in de uitwedstrijden tegen OSC en HRC, „slecht gemutst", dan wint VVB onherroepelijk. Anders houden we het op een gelijk spel. ADO-Wijk aan Zee In Heemskerk zal het tussen ADO en Wijk aan Zee geducht spannen, want beide clubs hebben zich tot nu toe zeer goed ge weerd. Op eigen terrein hebben de Heems kerkers nog geen enkel punt verspeeld, al waren de behaalde overwinningen, 3-2, 2-1, 2-0, nu niet direct overtuigend. We houden het op een verdeling der punten. CSV komt voor een lastige uitwedstrijd te staan, nl. tegen Meervogels, één en ander niet, omdat de Vogels zo'n gunstige plaats op de ranglijst innemen, maar wel, omdat de Akersloters op eigen terrein „meer mans" zijn en zich daar stevig voe len aangetrokken, om zelfs tegen sterke clubs een gelijk spel te bewerkstelligen. DEM is na 5 wedstrijden al 6 verlies- punten „rijk". Wanneer de oud-2de klas- sers dan ook mogelijk nog plannen hebben om het verloren terrein te herwinnen, dan zullen ze spoedig het betere tapvaatje moeten gaan opzoeken. We verwachten een kleine Beverwijkse nederlaag. Beverwijk krijgt SEV, de benjamin uit de afdeling, op bezoek. Deze benjamin voelt zich overigens al aardig thuis in de nieuwe omgeving en daarom heeft Bever wijk nog lang niet gewonnen. Zelfs met de „oudjes" weer in de gelederen moeten de roodwitten o.i. met een gelijk spel ge noegen nemen. Velsen weert zich de laatste tijd zeer goed, zo zelfs, dat het met CSV de tweede plaats deelt. Het is dan ook niet te ver wachten, dat het in de uitwedstrijd tegen ZAP minder dan 't volle pond zal krijgen. Alleende Santpoorters mogen de hekkensluiters niet onderschatten. Lastige wedstrijden voor de 4de klassers Voor onze beide vierdeklassers staan lastige wedstrijden op het programma. De Terrasvogels trekken naar ESO en als we bedenken, dat deze Hoofddorpers nog geen enkele wedstrijd verloren en zondag j.l. zelfs Lijnden op eigen terrein een neder laag toebrachten, dan ligt het voor de hand, dat we verwachten, dat de Santpoor ters hun puntenaantal niet zullen vergro ten. Kinheim speelt thans tegen St. Pancra- tius. Ook deze vereniging gooide tot nu toe vrij hoge ogen. Toch achten we de Velsenaren in staat de Badhoevedorpers een gelijkspel af te dwingen. DEM (uit tegen Egmondia): Aardenburg Niesten en Beentjes; Pijnen, Starmans en Niesten; Stelder, Stuifbergen, Van Lies hout, Aardenburg en Kleef. DEM 2 (uit tegen RCH 3): Alkemade; F v. Buggenum en A. van Buggenum; Gode- rie, Bakker en Van Lieshout; Half, Porte- gies, Jansen, Noordermeer en De Boer STORMVOGELS 2 (uit tegen Excelsior 2): Los; Van den Oever en Kistemaker Kloosterman, Minneboo en Doorneveld Visser, Walraven, Vessies, Wortel en Pe ters. STORMVOGELS 3 (thuis tegen Kenne mers 2): Van Keulen; Van der Stelt en Vis ser; De Roos, Venus en De Bruin; Van Vliet, Maarleveld, Admiraal, De Vries en Plug. DE KENNEMERS (thuis tegen West- Frisia): Vos; Lejeune en Huisman; Pegge- man, De Bie en Verhagen; Van den Oute- naar. Kops, Zwanenburg, Mosk en Tel- kamp. KENNEMERS 2 (uit tegen Stormvogels 3): Groot; Beentjes en Zoon; Horeman, Hofland en Tegel; Sluiter, Aardenburg, Joosten, Niesten en Vermast. BEVERWIJK (thuis tegen SEW): Doets Linthout en Lorjé; Van der Wateren, K. Minneboo en J. Minneboo; Van der Mey, Gerrits, Grapendaal, Ketting en Van Oost. Advertentie 'n Kempkes produkt MARKTPLEIN J. H. Ansems is er in geslaagd met J. H. Beeke (GS) en P. van den Berg (DCIJ) op gelijke hoogte te komen in de strijd om het damkampioenschap van Noordholland. Hij speelde remise met J. Verhey en won van L. de Rooy. De stand aan de kop met nog een ronde te spelen is nu: J. H. An sems 12—17, P. v. d. Berg 12—17, J. H. Beeke 12—17. Zaterdag wordt in „Die Raeckse" in Haarlem de laatste ronde gespeeld. Van den Berg speelt tegen Arie Grooteman, Ansems ontmoet Westerveld en Beeke speelt tegen Mekken. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Mariette N., d. van A. A. Kensen en N. M. Weers; Caroline D., d. van J. de Jong en H. Th. de Kuyper; Jaco bus H. M., z. van Th. J. Kortekaas en G. A. D. Sap; Manfred, z. van B. W. Wagenaar en P. Maan Voogd Bergwerf. ONDERTROUWD: A. J. J. van Duin en M. M. Neelissen. GETROUWD: A. Hamberg en J. C. Neb- beling; P. J. van Staveren en L. Diemei; Th. Steeman en A. Beentjes. OVERLEDEN: A. Snijder, 84 j., wonende te 's-Gravenhage; T. de Winter, 59 j. „Mijn stuur heeft een speling van vijf tig percent", zei een 38-jarige koopman uit Schoorl toen hij op 24 augustus om één uur 's nachts op de Leidsevaart in Heem stede door de politie werd aangehouden. Dat was om een verklaring te geven voor zijn slingerend rijden. Voor de rechtbank was de koopman veel minder zeker van zijn zaak. Hij gaf toe die avond twee gla zen bier en twee glaasjes jenever te heb ben gedronken. „Ik heb er veel spijt van, edelachtbare. Ik heb altijd beweerd, dat het onverantwoordelijk is te drinken voor je gaat rijden. Zo ziet u, hoogmoed komt voor de val". Ook tegen deze verdachte vorderde de officier twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzgging van de rijbevogdhid. Van de weg Een 50-jarige directeur van een n.v. in Schagen was in de nacht van 27 juni met zijn auto van de provinciale weg tussen Hembrug en Limmen geraakt. Daarbij had hij een verkeerspaaltje vernield. Met een kapotte achterband was hij doorgereden. Witte wijn, tonic en bier zouden deze „scheve schaats" hebben veroorzaakt. De officier van Justitie mr. J. van den Oever achtte het, vooral gezien het alco holgehalte in het bloed van verdachte (2,2 promille), een vaststaand feit dat de direc teur onder invloed van sterkedrank was geweest. „Een man van uw positie had toch beter moeten weten", merkte hij op. De eis luidde drie maanden gevangenis straf en drie jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De raadsman van verdachte mr. H. Scholten bepleitte met klem een geldboete of een voorwaardelijke gevangenisstraf. Hij vestigde er de aandacht op, dat een on voorwaardelijke celstraf voor zijn cliënt, die gunstig bekend staat, fataal zou zijn. De president van de rechtbank mr. F. P. E. Bloemarts bepaalde de uitspraken in deze strafzaken op donderdag 3 november des middags om twee uur. Advertentie Voor alle naar Kennemerlaan 19 - Tel. 6317 De rechtbank in Haarlem heeft vanmor gen een 40-jarige boekhouder van een aan nemersbedrijf in Beverwijk veroordeeld tot één maand gevangenisstraf. Twee we ken geleden had de officier van Justi tie wegens valsheid in geschrifte een ge vangenisstraf van twee maanden geëist. Verdacht van het uitlokken van valsheid in geschrifte werd een 54-jarige firmant van het aannemersbedrijf veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Tegen hem was drie maanden geëist. De firmant zou zijn boekhouder heb ben opgedragen gefingeerde facturen te maken, die in de administratie moesten worden verwerkt. Op deze wijze werd 24.000 „gekweekt", bestemd voor een pot je waaruit later zwarte lonen betaald kon den worden. Een 41-jarige slager uit Beverwijk, die van 1954 tot 1957 valse belastingaangif ten zou hebben gedaan, waardoor hij in totaal 3.000 te weinig aan inkomsten belasting betaalde, werd veroordeeld tot één maand gevangenisstraf en een boete van 4000. Er was tegen hem geëist twee maanden en 5.000. Een 37-jarige procuratiehouder werd we gens „rijden onder invloed" veroordeeld tot twee maanden en drie jaar ontzegging. Er was tegen hem drie maanden en drie jaar ontzegging geëist. De procuratiehou der zou onder invloed van sterke drank op 2 augustus van dit jaar over de rijks weg Den Haag-Amsterdam hebben gere den, waarbij hij over een afstand van twaalf kilometer over de verkeerde rij baan had gereden. Hij had daarbij de auto van een tegenligger geschampt zon der dat hij het gemerkt had. De nieuwe zilveren rijksdaalders zullen begin volgend jaar in circulatie worden gebracht. De papieren rijksdaalders zullen dan echter niet buiten omloop worden ge steld. Minister Zijlstra deelt dit mee in een nota aan de Tweede Kamer naar aan leiding van het verslag van de Tweede Kamer over de begroting van het Staats- muntbedrijf voor 1959. De produktie van rijksdaalders is wat achtergeraakt op het programma, zo deelt de minister mee, doordat in 1959, afgezien van drie miljoen munten die voor het buitenland werden gemaakt, nog twaalf miljoen kwartjes, dubbeltjes, stuivers en centen werden ge slagen, waarmee bij het opstellen van de begroting voor dat jaar geen rekening was gehouden. Deze extra hoeveelheid was no dig om te voldoen aan de aanhoudende vraag naar deze munten. Advertentie Slijterij en Wijnhande Lange Nleuw- straat 447 Telefoon 7281

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5