Kleed U goed koop bij MEIJER LINCO L0ENDERSL00T STREEP Met Jan Bakkum verdwijnt een goed sportsman van de voetbalvelden Rock'n rollen ZINGENDE KLOKKEN SCHAKEN VAN WIE? BAZAAR Wedstrijden voor alle teams van de handbalvereniging IJ mond nieuwe collecties Havenberiehten ESSO PETROLEUM FAILLISSEMENTEN PATENT super convector ƒ425.- Bestuur personeelsvereniging WINKELIERS SPRINGEN BIJ SPEELGOED Orgelconcert J. de Boer DONDERDAG 27 OKTOBER 1960 5 I OP 5 NOVEMBER VIERDE LUSTRUMVIERING Echtpaar De Groot vrijwel zeker winnaar Gaat u dan een „LINCO" kopen Dr. Vis sprak over Israel PETROLEUMHANDEL R.A.P. Feest in kamp Roos wijk Onderscheiding Voor de dieren Tevreden in 't verleden IJmond-verenigingen vandaag en morgen Kennemer Kruimels Nadat vorige week een aantal wedstrij den voor de handbalvereniging „IJmond" in Velsen-Noord moest worden afgelast wegens de terreingesteldheid, zullen de ko mende zondag alle IJmond-teams in het strijdperk komen voor de competitie. Het programma van de IJmonders be helst opnieuw voor de eerste dames- en herenelftallen belangrijke wedstrijden. Het eerste damesteam gaat op bezoek bij Concordia in Hillegom, welke ploeg altijd in staat is voor een verrassing te zorgen. Een niet minder lastige wedstrijd spelen de IJmohd 2-dames tegen Zandvoort- meeuwen I in de badplaats. Mogelijk kun nen de Velsense dames hier winst behalen, maar Zandvoortmeeuwen heeft de beste kansen. De dames van IJmond 3 bezoeken Ra- piditas 2 in Haarlem. Zij zullen flink moe ten aanpakken om zich de betere papieren eigen te maken. Belangrijk wordt de ontmoeting tussen de heren van IJmond I en Aalsmeer 2 op „Watervliet". De Aalsmeerders beschikken over een sterke ploeg, die zich kansen weet te scheppen. Het zou een verrassing zijn als de thuisclub het tot winst weet te brengen. Voor de heren van IJmond 2 is enig of ficieel vertoon weggelegd bij hun bezoek aan Tonegido I, aangezien in Hippolytus- hoef een nieuw sportpark in gebruik wordt genomen. Daarom is deze wedstrijd inge last. De IJmond 3-heren trekken naar Con cordia 3 in Haarlem en kunnen winnen. Voor de IJmond 4-heren bestaat er een kans op eigen veld te winnen van Rapidi- tas 3 uit Haarlem. Het uitgebreide jeugdprogramma ver meldt: Meisjeswelpen: Full Speel I-IJmond 2; IJmond I-nog niet bekend. Meisjesaspiran ten: ODIN I-IJmond 4; De Blinkert 2- IJmond I; Full Speel I-IJmond 2; Concor dia (Hillegom)-IJmond 3; IJmond 5-De Blinkert 4; IJrhond 6-ADO 3; IJmond 8- IJmond 7. Jongensaspiranten: THB I- IJmond I; IJmond 2-De Blinkert I; De Blinkert 3-IJmond 3; IJmond 5-IJmond 4. Meisjesjunioren: IJmond I-Coricordia (Hillegom); DSO I-IJmond 2; IJmond 3- THB I. Jongensjunioren: THB I-IJmond I. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: W. Schoorl; J. Siebers en M. de Vries; R. Uitentuis, L. Blom en D. Bonekamp; G. Slatman, D. Marckel- bach, W. van der Kuil, A. Wolters en T. Vos. Heren IJmond I: J. Böhm; C. de Vries en B. Beentjes; J. Wolters, H. Boom en A. Visser; E. Jonker, E. Sauer, G. Kramer, K. Klesser en G. Noomen. De handbalvereniging „IJmond" zal op zaterdag 5 november in het Kennemer Theater te Beverwijk op grootse wijze Advertentie In onze afdeling damesconfectie en -mode steeds KENNEMERLAAN 36 TELEFOON 4453 Om IJmond-bridgekam pi oenschap In de vijfde en voorlaatste ronde van het toernooi om het bridgekampioenschap van de IJmond zijn de kaarten wat duidelijker op tafel komen te liggen. Met enige zeker heid is nu wel te zeggen wie zich na de zesde ronde kampioen kunnen noemen. In de eerste klasse is dit zo goed als zeker het echtpaar De Groot. Dit echtpaar speelt zeer constant en komt vrijwel elke ronde met een hoge score uit de bus. Ook weer in deze vijfde ronde bezette het de eerste plaats met een score van 63.49 n/o. De naaste concurrenten op wie het echtpaar De Groot slechts 3 voor stond, de heren Mains-Porck, kwamen deze ronde niet verder dan 47.62 zodat het echtpaar De Groot de voorsprong vergrootte tot ruim 18 °/n. Slechts een wonder kan hen nog van titel en trofee afhouden. Noemden wij vorige week de tweede klasse de afdeling waar ware veldslagen geleverd worden, de vijfde ronde bevestig de dit nog eens. v. d. Burg-Kramer, die wekenlang in de schaduw van de diverse lijstaanvoerders verkeerd hadden, meen den dat nu voor hen de tijd gekomen was om hun slag te slaan. Dit ging ten koste van Bakkum-Schadé, die hun zo mooi ver worven eerste plaats moesten afstaan en thans met een achterstand van 11% voor een wel zeer moeilijke opgave staan. Het echtpaar Hoeting. vorige week nog een van de grote kanshebbers, duikelde naar de kansloze 9de plaats. Uitslag 5de ronde: 1ste klasse: 1. echt paar De Groot 63.49%. 2. Bais-Valk 59.52, 3. Andele-Bode 53.17. 2de klasse: 1. v. d. Burg-Kramer 63.49, 2. dames Slaats-Ooms 59.13, 3. Amsing-v. d. Berg 55.96. Stand na 5de ronde: 1ste klasse: 1. echt paar De Groot 283.13%, 2. Mains-Porck 265.08. 3. Bais-Valk 257 14; 2de klasse: 1. v. d. Burg-Kramer 285 33, 2. Bakkum- Schadé 274.22, 3. Amsing-v. d. Berg 262.73. OPSTELLING WIJK AAN ZEE In de uitwedstrijd tegen Z.A.P. komen de badplaatsvoetballers in de volgende op stelling uit: De Blok; Schellevis en De Winter; Burger, Scholten en G. Bol: Seyse- ner, De Boer, Durge, S. Bol en v. d. Wel. haar twintigjarig bestaan vieren met een feestavond. Een cabaretprogramma staat op het pi-ogramma. Deze avond zal een internationaal tintje krijgen omdat van de bevriende handbalclub Bad Homburg (Duitsland), waarmee de IJmonders een jaarlijkse sportuitwisseling hebben, een aantal vertegenwoordigers de jubileumvie ring zullen bijwonen. Gezien het feit, dat de jubileumcommis sie van „IJmond" van acht uur tot half negen die avond de zaal voor laatkomers gesloten houdt zullen in dit halve uur wel de nodige toespraken worden gehouden. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Jastarnia van Oostende, haring laden IJmuiden; Wexford, Boston, laden Koog aan de Zaan; Bosworth, Lon den, laben Binnenhaven IJmuiden; Peregrine, Londen; Vestkist, Rochester; Bele, Gefle; Hilver sum, Le Havre; Balkan, Antwerpen; Daje Böhmer, Concarneau; Chelyuskinets, Leningrad, hout voor Zaandam; Ivan Ryabov, Murmansk; Sarpedon, Paramaribo; Jonan, Par, bijlegger IJmuiden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Draco van Rotterdam; Ara, Dordrecht; Aeneas, Rotter dam, bijladen Binnenhaven IJmuiden; Flevoland, Grangemouth; Argosity, Londen; Brinio, Jacob- stad; Atlas, Antwerpen; Sierra Maria. Hamburg, laden Binnenhaven IJmuiden; Albatross, Holm- sund, hout voor Zaandam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Marchen- land naar Hobroe; Venus, Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Jan Kreumer, Poole, kunst mest geladen IJmuiden; Hanse, Odense, walsma teriaal geladen IJmuiden; Ank T, Skutskaer, zout geladen IJmuiden;. Louise, Gothenburg; Tim S, Lulea; Alexander. Lulea; Astianoman, Londen; Randfontein, Bremen; Tarpenbek, Rotterdam; Pa- namolga, Mobile; Adara, Köping; Lizard, Londen; Elgueta, Bilbao, walsmateriaal geladen IJmuiden; Dorine, Nordenham, ledig van Velsen; Martha Ahrens, Hamburg; Enugu Palm,' Londen; Kreon, Antwerpen; Ariette, Antwerpen; Eros, Rotter dam; Minos, Helsinki; Lebu, Liverpool; Themis, Rotterdam; Imke, Rotterdam; Jacob Teekman, Antwerpen; Cabinda, Hamburg; Jonan, Drammen, bijlegger IJmuiden; Cawi, Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Montfer- land naar Bremen; Wexford, Boston, stroop en stijfsel van Koog aan de Zaan; Amstelstroom, Bristol; Peregrien, Harlingen; Cotes du Nord, Duinkerken; Labotas, Rotterdam; Trito, Rotter dam. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Sylvia P., d. van W. Lijn zaad en W, de Leth; Andreas M. H., z. van J. C. G. Hemmer en M. G. Winkelaar; Mo nique J. M., d. van B. Th. J. de Graaf en M. Beekveldt; Maria C. H., d. van J. Braken- hoff en J. J. Veldt; Nicolette, d. van H. Visser en F. L. Drommel. ONDERTROUWD: A. J. Teeling en A. J. Baltus; L. J. J. J. Holst en G. M. Verhulst; W. de Wit en D. H. Nijmeijer; C. Krijgsman en E. Kijzers; W. C. van Bugnum en J. M. C. Kaandorp. GETROUWD: J. H. J. de Groot en K. F. Brakenhoff; J. C. Demoitié en A. G. M. Schermer; G. Ronk en N. Peijs. OVERLEDEN: A. P. W. Verhoef, 84 j., wonende te Den Helder. 'Advertentie Wilt ti zuinig stoken? De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCONVECTOR met een totale warmtespreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk Meer dan 50 jaar ervaring. Betaling is prettig te regelen. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmuiden De predikant der Doopsgezinde gemeen te dr. A. Vis heeft woensdag avond in een overvol kerkgebouw der Doopsgezinde ge meente aan 'de Meerstraat verteld over zijn reis naar Israel, die hij met zijn vrouw deze zomer heeft gemaakt. Deze reis was het jubileumgeschenk van de Doopsgezin de hem vorig jaar aangeboden ter gelegen heid van zijn 40-jarig ambtsjubileum Het wonder Israel, dat was de indruk die de spreker kreeg toen hij het land verliet De Joden zijn tot nu toe steeds vervolgd al van 600 jaar voor Christus af. Waren er voor de oorlog 18 miljoen joden, na de oor log waren er nog 12 miljoen. Maar God heeft met dit joodse volk een bedoeling; aldus dr. Vis. In het nieuwe Israel vind men 71 volken vereend, deze werken te samen aan de we deropbouw van dit oude land. Maar men weet ook hier dat de toekomst aan de jeugd is, vooral aan die jeugd die in het beloof de land geboren is. Tot slot van zijn causerie vertelde dr Vis nog het een en ander over de Gods dienst in Israel. Er werden een aantal kleurenplaten ge toond van Israel. Voorts had mevrouw Vis- Visser een aantal door haar in Israel ge maakte schilderstukken tentoongesteld. Insiders is het natuurlijk bekend, dat de populaire Velsen-speler Jan Bakkum dit seizoen nog niet voor het eerste elftal van de geelblauwen is uitgekomen. Hij zal naar alle waarschijnlijkheid we zijn erg voorzichtig, want je kan nooit weten, „Beverwijk" haalde immers Aad Marx ook terug toen hij de 40 reeds gepas seerd was? ook in de toekomst niet meer voor dat elftal uitkomen, want Bakkum heeft gemeend, dat ook hij gevolg moet geven aan het gezegde „Er is een tijd van komen en van gaan". Met Jan Bakkum verdwijnt een uitste kend voetballer en een eerste klas sport man van de voetbalvelden. Bovendien is hij een voorbeeld van clubtrouw, want 23 jaar heeft hij voor Velsen achter het brui ne monster aangerend. We overdrijven niet als we beweren, dat hij in zijn goede tijd door iedere eerste klasser met beide handen als lid zou zijn geaccepteerd. Want „Jan" kón voetballen! Aan een al leszins behoorlijk spelinzicht paarde hij een dodelijk schot. Dit laatste zal menige doelman gaarne willen bevestigen. Meer dere malen werd de Velsen-crack uitgeno digd deel te willen uitmaken van verte genwoordigende Haarlemse of Velser elf tallen en ook daarin sloeg hij temidden van hoger geklasseerde medespelers een uitstekend figuur. Advertentie de haardolie met het hoogste rendement (iïso) méér warmte minder roet zuinig TELEFOON 02550-7227 A. RAS TROMPSTRAAT 111 H. ALDERS-WIJK AAN ZEEëRWEG 34 TELEFOON 02550-8631 C. J. PORCK - v. d. HELSTSTRAAT 19 IJMUIDEN-OOST Velsen is aan Jan Bakkum veel ver plicht, niet alleen omdat hij als midden voor tientallen goals heeft gemaakt of op de spilplaats ontelbare aanvallen van de tegenpartij heeft afgeslagen, maar ook omdat hij, was Velsen zonder trainer, de leiding van de oefenavonden op zich nam We hebben Bakkum vaak in actie ge zien, geconstateerd, hoe hij zich met zijn stevige corpus door de vijandelijke verde diging heen werkte, maar nooit heeft een scheidsrechter moeten fluiten voor op zettelijk ruw of gemeen spel van deze sympathieke Velsen-speler. Nog eenmaal kan men „Jan" temidden van zijn oude clubmakkers in actie zien en wel op zondag a.s. wanneer Velsen om half 3 op eigen terrein tegen de Haarlem se '2de klasser Ripperda speelt. We houden ons er van overtuigd, dat vele voetballiefhebbers van deze af- scheidswedstrijd van Jan Bakkum getui gen willen zijn. Het is jammer dat de manschappencan- tine van kamp Rooswijk in Beverwijk niet groter is, want ongetwijfeld zouden er dan nog meer burgers kunnen profiteren van de cabaretavonden, die de Dienst Welzijns zorg Leger voor militairen en burgers or ganiseert. Woensdagavond was er weer geen stoel onbezet. Geen wonder want een keur van artisten werkten mee. De conference werd verzorgd door Jan Pruis, bekend als mr. Doodle. Deze ko miek wist spoedig het nodige contact met de zaal te krijgen. Voor zang zorgden Ans en Jaap Daniels, vaak moesten zij hun op treden met een toegiftje besluiten. The Wimie's zongen begeleid met een gitaar en ook hun succes was groot. Wat Tobi Rix, de muzikale clown, met al zijn wasbord instrumenten weet te be reiken is iedere keer opnieuw indrukwek kend. Jongleur Yoe Andy's behendigheid werd door ieder gewaardeerd. Jos Carpay zorg de voor de muzikale pianobegeleiding. GROENTEPRIJZEN Beverwijk, 26 oktober: andijvie 1736 cent per kilo; bloemkool 1853, sla 411, bospeen 1428, waspeen 1022, sperzie bonen 67135, pronkbonen 2252, prei 1017, knollen 824, spruiten 2688. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard met benoe ming van mr. H. G. Rambonnet tot rechter commissaris: G. J. Willems, vertegenwoordiger, hande lende onder de benaming „Svenska", Sout- manstraat 32, Haarlem. Curator mr. J. F. M. M. Brons, Damstraat 23, Haarlem. C. Lambert, aannemer, Lange Wijngaardstraat 33, Haarlem. Curator mr. J. Jansonius, Park laan 5, Haarlem. De nalatenschappen van P. J. Keirsgieter en A. P. Geensen, gewoond hebbende Lindenstraat 35, Assendelft. Cura tor mr. A. A. M. Leesberg, Vondellaan 20, Beverwijk. W. G. Koning, transportonder nemer, Marisstraat 30, Zandvoort. Curator mr. J. Verheus, Wilhelminastraat 13, Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgehe ven de faillissementen van: J. W. Jong, koopman, Dorpsstraat 47, As sendelft. Curator mr. J. W. Crefeld te IJmui- den-Oost. J. J. Roeland, importeur, Nieuwe Gracht 64, Haarlem. Curator mr. B. J. Lam- bers te Haarlem. A. M. A. W. P. Petit, h.o.n. Handelsonderneming „Wima", groot handel in textiel en huishoudelijke artikelen. Kamperstraat 17 rd., Haarlem. Curator mr S. Boekman te Haarlem. M. Meerveld, aan nemer. Schalkburgergracht 21 rd., Haarlem. Curator mr. H. C. R. M. van Cranenburgh te Haarlem. Een gedempt muziekje, zacht weerkaatsend tegen wanden vol tekeningen van M. van Aardenburg en te gen een plafond vol visnet ten. Jongens en meisjes, in trage bewegingen al hun le dematen op de maat van de muziek uit- en intrekkend. Een groep jongens met witte broeken, die telkens indruk wekkend de trap af- en op liep. Een jongeman aan een tafeltje, die consumptiebon nen uitreikte. En de ver wachtingsvolle stilte, die al les beheerste. Dat was de sfeer vlak voor de aanvang van de grote rock 'n rollwedstrijd, die zaterdag tusen de „Brul boei" uit IJmuiden en het „Volkshuis" uit Leiden werd gehouden. De Bruiboeiers zijn be faamde rock 'n rollers, maai de Leidenaren kunnen er ook heel wat van. Daarom heerste er dan ook zo'n ge laden sfeer vlak voor het begin. Dat trage bewegen op de dansvloer onder de vis netten was slechts het „in- De storingsdienst van de P.T.T. heeft de afgelopen weken naarstig naar de be ruchte „streep" gezocht, die enkele TV-bezitters in IJmuiden zo ergert. Men heeft echter weinig kunnen ontdekken. Men vraagt daarom of kij kers, die er nu nog last van hebben, zich rechtstreeks tot de radio- en TV-storings- dienst, Kortenaerkade 12 in Den Haag, willen wenden. En dan met de tijden van de storing er bij. „En stuur ons geen hand tekeningen", zegt de PTT, „maar adressen, daar heb ben we veel meer aan". Op verzoek van de Maat schappij tot Redding van Drenkelingen heeft de bur gemeester van Castricum, de heer C. F. Smeets, on langs aan zijn gemeentenaar M, Stam de zilveren leg-me- daille, het daarbij behorende getuigschrift en een kleine zilveren draagmedaille van genoemde maatschappij uit gereikt. De heer Stam redde op 14 juni van dit jaar uit de tankval bij Wijk aan Zee een jeugdige Beverwijker, G. van Baars, die een aanval van kramp kreeg. Hij slaag de er in de drenkeling op de wal te brengen en begon meteen met het toepassen van kunstmatige ademha ling. Hij redde daarmee het leven van de Beverwijker. dansen", de jongens in witte broeken waren de „Jumping Jewels" uit Den Haag, die straks voor de opzwepende muziek zouden zorgen. Men heeft volop genoten in de „Brulboei". Natuur lijk. Leider In 't Hout liet de jeugd zoveel mogelijk zijn eigen gang gaan, en dat kon best. De vonken spatten er af, en naarmate de avond vorderde steeg de spanning. Maar uiteindelijk moesten de Bruiboeiers de wisselbe ker nu aan Leiden afstaan. De individuele overwinning was echter toch voor twee IJmuidenaren: Jacky Kar- stenWim Zoeteman. De bekende Nederlandse schaakmeester Th. D. van Scheltinga, nog steeds kans hebber voor een plaats in het interzonale toernooi, kan zich sedert kort IJmuide- naar noemen. Hij werkt nu op de Hoogovens, waar men het natuurlijk wel prettig vindt zo'n beroemde collega te hebben. Maar dan wil men de prestaties van zo'n crack ook wel eens van dichterbij bestuderen. Een simultaan is daarvoor het beste middel, en daarom gaat men nu zo'n schaakfestijn organiseren door en voor de bouwkun dige buitendienst van de Hoogovens, waar Van Schel tinga werkzaam is. In hotel Ammeraal te Castricum zal het gevecht zich vanavond afspelen. En kele genodigden zullen de gelederen van de collega's versterken om het hem niet te gemakkelijk te maken. Elk jaar opnieuw kan men in IJmuiden en Haarlem bij de uitvoering van de Mat- theus-Passie een jongens koor beluisteren: „De Zin gende Klokken". Tijdens de receptie van „Looft den Heer" in IJmui den zijn enkele bijzonderhe den over dit koor aan het licht getreden, die verdere verbreiding via de kolommen van ons dagblad wel waard zijn. Veelvuldig zal men zich namelijk afvragen, hoe het nu na dat eerste deel met die jongens moet. Gaan ze zoetjes achter in de kerk zitten luisteren? Moeten ze naar bed of gaan ze naar de radio luisteren? Niets van dit alles! Ze gaan zingen, doodgewoon zingen. En wel die woeste Nadat de BIMIJ vandaag haar poorten heeft gesloten, zul len de prijzen die in de stand van Dierenbescherming ston den, worden overgebracht naar een etalage van de firma Glas aan het Markt plein. Er waren zoveel prij zen beschikbaar gesteld voor deze loterij ten bate van de plaatselijke afdeling van Dierenbescherming, dat ze niet in de stand op de BIMIJ konden worden neergezet. Vandaar dat de prijzen ge durende enige tijd na het sluiten van de BIMIJ, zullen worden te kijk gezet in een etalage van de firma Glas. Zoals men wellicht weet is de eerste prijs een draagbaar radiotoestel, dat een bedrag van honderdnegentig gulden vertegenwoordigt. De personeelsvereniging van N.V Bureau Wijsmuller heeft haar definitieve be stuur gekozen. Van zee- en havendienst hebben zitting de heren C. Akkerman, C. Jacké, G. Perisutti en A. v. d. Wiele; van werkplaats en magazijn G. Hoek, J. Leef- lang, F. Kist de Ruyter en H. v. d. Knaap; van het kan toor P. Kalkman, P. v. d. Merwe, W. Neehus, H. de Weers en H. de Wit. De heer P. Kalkman is voorzitter, de heer W. Nee hus secretaris en de heer H. de Wit penningmeester. Het programma van de vereniging ziet er voor dit jaar als volgt uit: 28 november: eerste feest avond in Nederlands Her vormd Jeugdgebouw, Rem- brandtlaan te IJmuiden- Oost, aanvang 20 uur. Op treden van het gezelschap van Joop Doderer en Jan Blaaser in „Eurovisitie". 8 december: tweede feest avond met hetzelfde pro gramma. 22 december: gezellige wild-avond met kienen, muziek en een dansje in de bovenzaal van hotel Royal, Kennemerlaan, IJmuiden. Muziek van het kwartet Ni co Schaap. passage uit de Mattheus: „Met donder en bliksem'!. De kelders trillen onder het schallende gezang van de zelfde Zingende Klokken, die boven even te voren het pu bliek stil van ontroering hebben gemaakt. Maar op de receptie is ook het verhaal bekend gewor den van de jongen, die voet balde, maar juist op een spannend moment in de ver te de stem van zijn moeder hoorde: „Jan, de Mattheus is op de radio". Zonder de scheidsrechter toestemming te vragen snelde hij van het veld af, een doelrijpe kans cm zeep helpend. Tien se conden later zat hij ademloos aan de radio te luisteren naar „zijn" Mattheus. Toch komt er wel eens een moment dat het de Zingen de Klokken te veel wordt. Zoals die ene keer, toen de jongens na vier repetities en uitvoeringen vroegen „Wan neer gaan we nu eens met Mattheus-pensioen?" In het tijdvak 17.10.60 tot en met 22.10.60 werden de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven bij de Velsense politie: herders hond, speelgoed konijn, he renpolshorloge, autoped, por temonnee, aktetas, padvin- dersriem, witte bok, blauwe damesschoen, 1 pr zwarte sportschoenen, 1 pr bruine glacé herenhandschoenen, nappa handschoen, babypop, overall, zwarte bouvier, grij ze postduif, boxer, bril, kin derportemonnee, jongens jasje, zilveren gulden, kin derhalskettinkje, kinderwan delwagentje, sleutelbos, zak aardappelen, kachelpijp, 1 pr grijze herenhandschoenen, contactsleutel, Frans boek, bankbiljet 2.50, grijze cein tuur, wit schortje, zwarte glacé handschoen, groene jongenstrui, kaart Alg. Zie kenfonds Kennemerland" no. 2150, dames- of meisjesbril, fietstas met inhoud, grijs ko nijn, aardappelschilmesjes, zwarte ballpoint, herenrij wiel, 2 helmen, grijze kinder handschoen verpakt in pa pier. De hervormde dameskrans in Velsen-Noord heeft in de afgelopen maanden niet stil gezeten. Tussen het huishou delijke werk door, hebben de leden van de krans nog tijd gehad een paar warme sokken en wanten (voor de winter) te breien. Zij hebben zich voorts bezig gehouden rnet het borduren van kle den enzovoort. Er is weer aaan aanzienlijke voorraad gemaakt. En die zal op vrij dag 28 november worden verkocht op de jaarlijkse ba zaar van de dameskrans. Deze verkoopmiddag en -avond vindt plaats in het hervormd wijkgebouw aan de Dijckmanstraat te Velsen- Noord. Er zullen diverse eenvoudige en aardige at tracties zijn. De opbrengst van de verkochte spullen komt ten goede aan de bouw van een nieuw jeugdhuis voor de hervormde jeugd. De Beverwijkse Midden stands Centrale (B.M.C.)' heeft heel veel jaren mogen rekenen op de volle mede werking van de Beverwijk- se Harmoniekapel bij acties en feesten en dergelijke en het kan bijna niet anders of nu deze laatste vereniging in financiële moeilijkheden komt te zitten door het ko pen van een groot aantal uniformen voor de vele nieuwe leden en daarbij ook nog nfeuwe instrumenten moet aanschaffen, of het be stuur van de B.M.C. slaat de handen in elkander om op zijn beurt de harmoniekapel te helpen. Na enig overleg is besloten om een actie te ont ketenen, met de opzet dat er vee] geld binnen komt. En daar dat alleen gaat als er wat tegenover staat, heeft men gedacht aan een loterij met een hoofdprijs van „Een jaar gratis leven". In wer kelijkheid betekent dit dat degene die deze hoofdprijs wint een jaar lang elke week kan rekenen op een waarde bon van veertig gulden. Men kan dit geld besteden in de winkels te Beverwijk, maar men kan het ook opsparen en er een buitenlandse reis van maken. Natuurlijk ko men er ook kleine prijzen. Alle winkeliers werken mee aan deze opzet. De Bever- wijKse Harmoniekapel is de meest populaire vereniging in Beverwijk, zo meent men en die moet geholpen wor den. Tijdens de te voeren actie zal men de winkelstra ten in een feestverlichting zetten en vele bloemwerken aanbrengen, terwijl de in woners van Beverwijk door middel van strooibiljetten op de hoogte zullen worden ge bracht met een en ander. De heren H. Alders en J. Böhm, woordvoerders van de Velsense gemeente-arbeiders die zich bijzonder beijveren voor de VARA-speelgoed- actie, hebben aan allen die hen hebben geholpen het volgende schrijven gezon den: „Langs deze weg betui gen wij onze welgemeende dank aan allen, die door gif ten of andere wijze van hulp verlening onze inzameling voor de VARA-speelgoed- actie zo bijzonder deden slagen. Wij stellen u allen gaarne in de gelegenheid, het speel goed vóór het afgedragen wordt te bezichtigen in de kantine van de Reinigings- en Ontsmettingsdienst en het Plantsoenbedrijf, Velserduin- weg 127, IJmuiden-Oost, en wel op zaterdag 29 oktober van 14 tot 18 uur en zondag 30 oktober van 10 tot 13 uur." De jonge organist Sander van Marion uit Scheveningen komt zaterdagavond in IJ muiden concerteren. Hij zal het orgel van de Ichthuskerk bespelen. De altblokfluitist Pieter van Veen verleent medewerking aan dit con cert. Sander van Marion is tweeentwintig jaar oud. Hij studeert aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag piano, orgel en koor directie. Nog een dikke vijf jaar studeren heeft hij nog voor de boeg. Sander van Marion is organist van de Oude Kerk in het hartje van Scheveningen en dirigent van de „Cantorei", eveneens in Scheveningen. Hij geeft concerten over het hele land. Voor het concert in de Ichthuskerk staan werken op het programma van J. S. Bach, Mendelssohn en Pur- cell. Advertentie maar ook in het heden en vast niet in mindere mate in de toekomst. Dit dan ken wij aan onze bediening en ons vakwerk. Met de bril „draagt" u uw tevreden heid uit Mr OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 DONDERDAG 27 OKTOBER Spaarnberg, Santpoort, 19.30 uur: Con tact-ouderavond muziekschool stichting De Velser Gemeenschap. VRIJDAG 28 OKTOBER Hervormd Wijkgebouw, Velsen-Noord, 15 uur: Verkoopdag Nederlandse Hervorm de Dameskrans. Tijdens zijn driedaags bezoek aan Zuid oost Frankrijk heeft president De Gaulle in Nice een gesprek gevoerd dels in Londen teruggekeerd. met Sir Winston Churchill, die een vakantie hield aan de Cöte d'Azur. Sir Winston en Lady Churchill zijn inmid-

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5