«1 aaie plastic voorraadbus ROODMERK koffie SIMON DE WIT 79 39 45 45 39 46 69 24 59 89 Van Nelle's één-twee-drie droog! Uw wasgoed De Radio-stad Comedie met „De model echtgenoot" Sleep van „Melanie Fair" weer in moeilijkheden Sen a Kaw-Dukel 1.56 31 AMSTERDAM Gelderse rookworst per stuk Boterhamworst Haagse leverworst 200 gram Lunchspek Gelderse ham Snijworst tartaar Casselerrib Bloedworst Soepballetjes 4 ballen gebraden gehakt u* 6 Vanavond in Goes Sleepboot „Schelde" naar brandende tanker Oeze fraaie plastic voorraadbus Van Nelle kwaliteit! AEG centrifuge Sd 25 f225.- fijne vleeswaren zóveel kwaliteit voor zó weinig geld! DONDERDAG 2 7 OKTOBER 1960 De katholieke culturele commissie van samenwerkende organisaties te Beverwijk heeft woensdag in het Kennemer Thea ter „De Radio-stad Comedie" voor haar leden laten optreden. Het door dit gezel schap gespeelde stuk „De model-echtge noot", een klucht in drie bedrijven door Avery Hopwood, is een vrolijke historie welke niet meer is dan zij pretendeert te zijn: een probate aanleiding tot amusante ontspanning. De inhoud van deze klucht is met enige woorden naverteld. Billy Bartlett drinkt niet, rookt niet en waagt nimmer een oogje aan een andere vrouw; kortom, hij is „de" model-echtgenoot. Doch daardoor werd hij tevens een saaie droogstoppel, die nu niet bepaald gunstig afsteekt bij de Don Juan, die zich door zijn innemende manieren meer dan de vriendschap van mevrouw Bartlett wist te veroveren. Als dan het harde woord „Scheiden" is gevallen, krijgt de arme Billy een enorme morele opdoffer te ver werken. In deze gemoedstoestand wordt hij aangetroffen door zijn bovenbuur vrouw, die ongeveer in dezelfde situatie verkeert. Met behulp van een aantal zelf bedachte cocktail-recepten weten zij el kaar wonderwel op te fleuren en ofschoon er in werkelijkheid niet het minste is ge beurd waarover zij zich behoeven te scha men, treffen de wederzijdse, van hun es capades thuiskomende echtgenoten het ui termate vrolijk geworden paartje toch in een hoogst bedenkelijke en compromitte rende situatie aan. Maar in een blijspel schijnt dit nu eenmaal geen kwaad te kun nen. Integendeel, beiden hebben zich door deze slordige avond het blijvend respect van hun wederhelft verworven, zodat het doek aan het slot bescheiden een toneel vol louter liefde aan de ogen van het pu bliek onttrekt Het predikaat „origineel" moge dan niet in alle opzichten de inhoud van dit kluch tige blijspel dekken, met de dialoog is dit zeer zeker wel het geval. Deze is geestig en spits en de verschillende hoogst ver makelijke tafereeltjes zijn met een logisch vernuft door de schrijver opgebouwd. Het optredend ensemble was samenge steld uit bekende hoorspelacteurs, die door de radio het komediespelen allerminst ble- Gele Zee" komt te hulp De sleep van de Engelse sleepboot „Me lanie Fair", het achterschip van de Libe riaanse tanker „African Queen", die reeds tweemaal in het nieuws is geweest omdat de sleepboot moest loslaten teneinde het tekort aan brandstof op de Azoren te gaan aanvullen en daarna grote moeite had de sleep weer terug te vinden, bevindt zich weer in moeilijkheden. De sleepboot heeft voor de derde maal brandstofgebrek en is naar Madeira „verwaaid". De sleepboot „Gele Zee" van L Smit en Co. is nu op weg om te trachten sleep en sleepboot in veilig heid te brengen. Toen de „Melanie Fair" met de sleep van de Azoren vertrok in de hoop zonder moei lijkheden Antwerpen te halen, ging het slechte weer de sleep parten spelen. Uit de buurt van Madeira is nu de noodkreet ge komen, dat de sleep daarheen is „ver waaid" en het weer uiterst moeilijk heeft. Het voor sloop bestemde achterschip van de „African Queen" is door al deze zwerf tochten en drijfpartijen blijkbaar zo ge havend. dat gevaar voor zinken bestaat. De eigenaars hebben nu L. Smit en Co. verzocht te trachten de sleep en de sleep boot „Melanie Fair" in veilige haven te brengen. De sleepboot „Gele Zee" heeft direct koers gezet naar de plaats waar de sleep zich bevindt en zal daar vanmiddag waarschijnlijk aankomen. In „De Korenbeurs" te Goes krijgt Dukel vanavond een zeer merkwaardige tegen stander te bestrijden: de Surinamer Sen a Kaw, die tot nu toe ieder heeft verbaasd door zijn originele spel. Het is bij hem echt er op of er onder, en daardoor schommelt hij zeer sterk in de rangschikking. Voor Dukel kon dit wel eens een heel ken te zijn verleerd. Favorieten van de avond waren Maarten Kaptei.jn en Jetty Cantor, als de model-echtgenoot en zijn guitige assistente. De climax in dit optreden werd gevormd door het turbulente tweede bedrijf, met als niet geringe verdienste, dat zij zich door de stormen van hilariteit uit de zaal niet tot goedkope charge lieten verleiden. Dit voortreffelijk blijspeltempo werd me de in stand gehouden door Carrie Poots, Corrie van der Linden, Frans Somers en Hans Veerman, resulterend in een toneel avond van prima gehalte. Een verdiend succes voor het optredend ensemble en de organiserende K.C.C. J. v. D. s 5; -- M 0,;- Sen a Kaw leuke partij worden, want hij zal alle kans krijgen om nu eens lekker te knokken. De Surinamer, die pas op zijn achttiende jaar begon te spelen, heeft zich zeer snel ont wikkeld en ook in dit toernooi doet hij voortdurend nieuwe ideeën op. Ook van Dukel zal hij wel wat kunnen leren. Het vervelende voor de tegenstanders van Sen a Kaw is alleen, dat hij zo snel leert, dat zij dat vaak al tijdens de partij moeten ondervinden. Dodelijke val. De 86-jarige alleenwonende mejuffrou S. Masclee in Retranchement in Zeeuws-Vlaanderen is in een kelder van haar woning gevallen en overleden. Buren vonden haar. De sleepboot „Schelde" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst zal de Noorse tanker „Polyana", die nog steeds brandend in de buurt van Bahrein in de Perzische Golf voor anker ligt, bergen. Het Engelse fregat, dat met een sleepboot van Bahrein de tanker op sleeptouw had. ziet geen kans de brand te blussen en de tan ker verder naar Bahrein te slepen. Men heeft de hulp van de „Schelde" ingeroepen. De sleepboot „Schelde", die met een sleep op weg was naar Karatsji, heeft op dracht zich zo snel mogelijk naar de „Po lyana" te begeven. De sleepboot heeft in Karatsji de sleep afgeleverd. Dit gebeur de in de nacht van maandag op dinsdag. De „Schelde" maakte direct rechtsomkeert en zette koers naar de „Polyana". De tan ker brandt nog steeds fel. Daar het Engelse fi-egat niet beschikt over het materiaal dat nodig is voor het blussen van de brand en het verslepen van de 15.000 tons tanker, is de hulp inge roepen van de „Schelde", die over een krachtige schuimblusinstallatie beschikt. „DE GOUDEN SPELD VAN PIEREWIET" De heer Bert Pijpers, in de IJmond be kend als regisseur van diverse amateur toneelverenigingen en werkend lid van de Beverwijkse rederijkerskamer „Kenne- merland", heeft thans zelf ook een, zijn eerste, toneelstuk geschreven. Het is „De gouden speld van Pierewiet", een sprook jesspel in drie bedrijven. Het stuk zal dinsdag 29 november in het Patronaatsge bouw aan de Willemsbeekweg zijn pre mière beleven, in de opvoering doar de on derwijzerstoneelvereniging „Kennemer- land". De première wordt dan direct nog door acht andere voorstellingen gevolgd, want deze opvoeringen zlillen geschieden in het kader van de jaarlijkse Sint Nico- laasfeesten, voor de leerlingen van de der de tot en met zesde klassen van alle scholen voor lager onderwijs in de ge meente Velsen. De data van deze voorstel lingen zijn vastgesteld op dinsdag 29 en woensdag 30 november, donderdag 1, vrij dag 2, zaterdag 3 (een middag- en een avondvoorstelling), dinsdag 6, woensdag 7 en vrijdag 8 december. De schrijver zal zijn stuk zelf regisseren. ontvangt u GRATIS bij aankoop van 2 pakken Van Nelle's Roodmerk Koffie a 250 gram. Profiteer van deze unieke, tijdelijke aanbiedingU geniet dan van de voortreffelijke kwaliteit van de geurige Van Nelle's Roodmerk Koffie èn u bent een handige aanwinst voor uw keuken rijker! per 250 gr. Door sneller draalen van de trommel een formidabele droogwerking. t En maar 15 kilo lichtl De AEG centrifuge Sd 25 droogt vliegensvlug 2Vi kilo wasgoed in één keer! Veilig door ver grendeld deksel. Bij opening slaat de motor af. En handig verplaatsbaar, want de Sd 25 weegt slechts 15 kilo. Uiterst sterk, uiterst stabiel. En let bovendien op de afwerking. Het deksel, de trechter, de handgrepen en de afvoer zijn van blauw-grijs plastic. Sierlijk en modern. Ga dus eens kijken naar die degelijke, lichte AEG centrifuge. Hij is fe zien bij de gerenommeerde vakman AEG WERELDVERMAARD SINDS MENSENHEUGENIS koelkasten - stofzuigers - strijk ijzers - kacheltjes - haardrogers - mixers - zaklantaarns - klok ken - fornuizen - kookplaten - expreskokers - infragrills - boilers - broodroosters - koffie molens - warmwatertoestellen - verwarmingskussens - acheer- apparaten. 200 gram 200 gram 100 gram 100 gram 100 gram in spekrand 100 gram groot blik

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6