Koningin opende in Den Haag nieuw Rode Kruis-ziekenhuis mijn merk! Nfemefjer Rode Kruisgedachte werd op bloedig slagveld geboren Laatste dag van het Thaise vorstelijke bezoek EDEL...PITTIG.. .ZACHT J. Henry Dunant grondlegger van het Rode Kruis, stierf 50 jaar geleden Oorkonde ingemetseld met troffel die Koningin Emma in 1922 voor het oude ziekenhuis gebruikte Finse kustvaarder vergaan, bemanning gered Gestrand schip vlot Het Unox-conflict Scheur in stakersfront Gastoptreden van twee Russische topsolisten T immermansknecht werd ingenieur Oma Smit in Terapel wordt 107 jaar zo'n verse half zware Samson! 'n Eerlijke sigaret. Pittig en zo zacht. Samson roken: mannenwerk! Niemeijer garandeert de kwaliteit DONDERDAG 27 OKTOBER 1960 Vijftig jaar geleden precies op 30 ok tober 1910 overleed te Heiden (Appen- zell) de Zwitserse schrijver, philantroop en Nobelprijswinnar Jean Henry Dunant. Hij was de auteur van „TJn souvenir de Solferino", een werk dat in elf talen ver taald is en dat indirect leidde tot de slichting van het Rode Kruis. Henry Dunant werd op 8 mei 1828 te Ge- nève geboren. Zijn ouders behoorden tot de aanzienlijken van de stad die toen nog een kleine zelfstandige republiek was. Jean Jacques Dunant, zijn vader, was lid van de raad van bestuur en zijn moeder, Anne Antoinette Colladon, stamde uit een oud adelijk geslacht, afkomstig uit Mid den-Frankrijk. De jonge Dunant groeide op in een Calvinistisch gezin, waar liefda digheid een normale dagelijkse bezigheid was. Dit blijkt onder meer uit het feit dat zijn vader jarenlang hoofd van een insti tuut voor pleegkinderen was en zijn moe der zich met de zorg voor enkele weeshui zen belast had. Ook Jean Henry legde reeds op jonge leeftijd een duidelijke be langstelling voor sociale problemen aan de dag. Nauwelijks 18 jaar, meldde hij zich als lid van het „Aalmoezengenoot- schap", een Geneefse liefdadigheidsinstel ling. Hij bezocht mensen die in nood ver keerden en hield lezingen voor gevange nen. Met een groep vrienden werden be sprekingen gevoerd waarin hij hen voor zijn idealen wist te bezielen. Dit gebeurde allemaal in zijn vrije tijd want in het da gelijks leven was Dunant jr. in een ban kierskantoor werkzaam. Florence Nightingale's voorbeeld Om zijn kennis en ervaring uit te brei den maakte hij verschillende reizen naar het buitenland. Op een van deze tochten ontmoette hij te Utrecht Nicolaas Beets, die hij deelgenoot maakte van zijn plan nen een internationale beweging te vor men op het gebied der praktische naas tenliefde. Intussen was in 1854 de krimoorlog uit gebroken. Engeland, Frankrijk en Sardi nië hadden zich bij Turkije aangesloten in de strijd tegen Rusland. De Britse Floren ce Nightingale was naar het front getrok ken om de gewonden te verplegen en te verzorgen. Haar volharding maakte een enorme indruk op Dunant. Tijdens een reis door Italië was hij op 24 juni 1859 ge tuige van de vernietigende veldslag bij Solferino tussen Oostenrijkse en Sardi- nisch-Franse troepen, een slag waarin de legers van keizer Franz Jozef een gevoe lige nederlaag te incasseren kregen. De beschrijving die Dunant van de gevechts handelingen heeft gegeven, zou later in elf talen verschijnen. Het was „Un souvenir de Solferino," dat diepe indruk in de we reld zou maken. Mateloos was de ellende onder de gewonden. Aan letterlijk alles was gebrek. Overweldigd door al het leed, begon de toen 31-jarige Henry Dunant een hulpverlening te improviseren. Dat was het begin van het werk waaraan voor al tijd zijn naam verbonden zou worden. Een vrijwillige hulpverlening, internationaal en zowel in oorlogstijd als in perioden van vrede, dat is zijn ideaal geworden. Met zijn boek was de fundering voor een mach tig instituut, het Rode Kruis, gelegd. In februari 1863 werd een commissie samen gesteld om Dunant's denkbeelden in stu die te nemen. Dit had een rondschrijven aan de Europese regeringen tot gevolg, waarin verzocht werd, medewerking te verlenen bij de oprichting van nationale verenigingen voor hulp aan gewonde mi litairen. Tevens werd gevraagd, militair geneeskudig personeel onaantastbaar te verklaren, en hun vervoer naar de oor logstonelen te begunstigen. De Zwitserse Bondsraad stuurde uitnodigingen aan 25 regeringen om een diplomatieke conferen tie bij te wonen die de ontwerpconventie ter verbetering van het lot van gewonde soldaten moest goedkeuren. Op 22 augus tus 1864 werd deze conventie getekend. Het „Rode Kruis" was een feit geworden. Waarom naar Solferino? Hoe het nu precies kwam dat Henry Du nant zich op het juiste, of beter kritieke, moment in Solferino bevond? Door som migen wordt verondersteld dat hij op het bewuste tijdstip volkomen toevallig als toerist in die contreien rondreisde. Een andere lezing is, dat de man die in 1901 de Nobelprijs voor de vrede zou ontvangen, zich doelbewust naar het gevechtsterrein had begeven om de verschrikkingen van de oorlog van zeer nabij te kunnen aan schouwen. Tenslotte is er een derde op vatting die de zaken voorstelt, als zou Du nant naar het strijdtoneel zijn getrokken om keizer Napoleon III voor handelsplan nen te winnen. Dat Dunant, ontwikkeld man als hij was, niet op de hoogte zou zijn van wat er tus sen Franse en Sardijnse legers enerzijds, en Oostenrijkse troepen aan de andere kant afspeelde, lijkt een ietwat naïeve stel ling. Zelf heeft hij eens gezegd: „Wat mij er toe dreef gedurende de oorlog van 1859 naar Italië te gaan, was het werk, dat Florence Nightingale in de Krim verricht te." Met deze verklaring in gedachte kan gevoeglijk aangenomen worden dat een vaak gehoorde bewering, als zou een han delsmissie naar keizer Napoleon III de enige reden van zijn tocht naar Solferino geweest zijn, niet steekhoudend is. Wel had hij in zijn bagage twee met charita tieve onderwerpen niets uitstaande boek werken het ene handelde zelfs over fi nanciële zaken welke hij Napoleon wil- De 500 ton metende Finse kustvaarder „Stella" heeft donderdagochtend geseind, dat hij ten zuiden van het Zweedse Oost- zee-eiland Gotland zinkende was. De be manning is in de boten gegaan en later ge red door een helikopter. TONEELGROEP „PUCK" SPEELT VOOR „DE KEERKRING" De toneelgroep „Puck" verzorgt maandag 31 oktober in het Kennemer Theater te Be verwijk een toneelavond voor de katho lieke culturele stichting „De Keerkring". Opgevoerd wordt „Korczak en de kin deren", toneelspel in drie bedrijven door Erwin Sylvanus, die in Nederlandse ver taling van Hans Roduin en Egbert van Pa ridon. In dit stuk treden op Karin Haage, Marie-José Nysten, Wim van den Heuvel, Jan Hundling en Piet Römer. De regie is van Egbert van Paridon. de aanbieden, maar verondersteld mag toch worden dat Dunant voor handelsbe sprekingen naar het hoofdkwartier en niet naar het slagveld zou zijn gegaan. Vijftig jaar geleden is deze, door vele zware beproevingen gelouterde internatio nale figuur ten grave bedragen. Ter nage dachtenis van de stichter van het Rode Kruis vervaardigde de Franse regisseur Christian Jacques in 1948 de film „d'hom- me a hommes" en werd in 1953 te Zeist een door de Oostenrijker Foderl gemaakt beeld onthuld. Het onder Liberiaanse vlag varende vrachtschip „African Princess" dat giste ren tengevolge van de dikke mist voor de kust bij Schiermonnikoog strandde, is 's middags op eigen kracht vlot gekomen. In het stakersfront te Oss is een scheur gekomen. Woensdagavond heeft een groep van ongeveer veertig stakers besloten, van morgen half acht het werk te hervatten Het zijn vertrouwensmannen van de r.-k. vakbonden „St. Joris" en „St. Willibror- dus", bij welke organisaties vrijwel alle 1500 stakers georganiseerd zijn. Het besluit om weer aan het werk te gaan werd genomen na langdurig en ern stig beraad onder leiding van de hoofdbe stuurders. De politie heeft de werkwillen- den gegarandeerd dat zij beschermd zullen worden tegen eventuele pogingen tot mo lestatie. (Van onze Haagse redacteur) De marinierskapel heeft vanmorgen nog twee keer het Thailandse volkslied ge speeld ter ere van koning B]j,oemïbol en koningin Sirikit. De eerste keer gebeurde dat even na tien uur, toen het vorstelijke paar het bordes van het Huis ten Bosch af daalde waar het vier dagen heeft verble ven. Deze laatste dag van het staatsiebe- zoek aan Nederland begon met een korte ontvangst in de Oranjezaal van het Haag se buitenverblijf van een delegatie van de Nederlands-Indische Bond van Ex-Ge- interneerden en het comité Birma-Siam- spoorweg. De koning, in zijn uniform van opperbe velhebber van de Thaise strijdkrachten, en de koningin in een rode, met zwart bont afgezette mantel, welke haar zeer goed stond, hebben geluisterd naar een korte toespraak van de president van de NIBEG, de heer B. A. van Ketel die herinnerde aan het gedwongen verblijf van 18.000 Ne derlanders in Thailand die daar zware en uitputtende arbeid voor de Japanners moesten verrichten. Het medeleven en de sympathie van de Thailandse bevolking zijn echter balsem geweest voor de vele door de gemeen schappelijke vijand geslagen wonden. De heer Van Ketel wilde daarom van de dankbaarheid getuigen welke vele Neder landers jegens Thailand koesteren. Als herinnering bood hij de koning een boek werk over Rembrandt aan. Mevrouw E. S. Kok-Dijkhuis overhandigde koningin Siri kit een boeket roze anjers, waarvoor de vorstin op charmante wijze dankte. Koning en koningin onderhielden zich nog even met de heer Van Ketel, waarna de overige leden van de afvaardiging hun opwachting bij het vorstelijke paar maak ten. Onmiddellijk daarna werden de direc teur, drs. F. Tiemstra, en het hoofd van de centraleprogrammadienst van Radio Ne derland Wereldomroep, de heer J. W. Acda, aan koning Bhoemibol en koningin Sirikit voorgesteld. Drs. Tiemstra wees in enkele woorden op het werk dat Radio Nederland verricht ten behoeve van een goede verstandhouding tusen oost en west en bood de koning twee albums met grammofoonplaten aan, een met moderne Nedex-landse muziek en de andere met lichte muziek van Nederlandse huize. Ko ningin Sirikit ontving een album met pla ten met kamermuziek van Nederlandse componisten. Het vorstelijke paar toonde zich met deze geschenken bijzonder ingenomen. Daarna vertrokken koning en koningin naar het Vredespaleis. In de Japanse zaal werden de gasten opgewacht door de president van de raad van beheer van het permanente hof van arbitrage, minister Luns en de secretaris generaal van het hof, prof. mr. dr. J. P. A. Frangois. Minister Luns wees de hoge gasten op het geschenk dat het Vredespaleis destijds van Thailand heeft ontvangen, namelijk twee grote olifantstanden en twee koperen inktstellen. Wijzend op de stoelen, waarop van ieder land het wapen is geborduurd, maakte minister Luns lachend zijn ver ontschuldiging voor het feit, dat de stoel met het wapen van Thailand niet meer zo nieuw was. Dit komt, zo zei hij, omdat uw land een der eersten was, die tot het per manente hof van arbitrage toetraden. Tijdens het plaatsen van hun handteke ning in het gastenboek namen de koning en de koningin achtereenvolgens plaats in de zetel van Thailand en gebruikten zij de door Thailand geschonken inktstellen. Na een korte rondgang door het paleis namen de koninklijke gasten op het bordes afscheid van het bestuur der Carnegie- stichting. Per auto ging het gezelschap naar Huis ten Bosch, vanwaar het naar het vliegveld Ypenburg vertrok. In de Japanse zaal keken koning Bhoe mibol en koningin Sirikit enige ogenblik ken aandachtig naar de twee grote olifants tanden, welke hun land destijds voor de verfraaiing van het Vredespaleis heeft ge schonken. Overigens was de belangstelling van de koning voor het Internationale Hof van Justitie, waarvan alle rechters aan wezig waren, niet louter academisch. Hij heeft zich namelijk door de pas benoemde griffier, de heer J. Garnier-Coignet, laten voorlichten over de procedure van het hof met het oog op de behandeling van het geschil tussen Thailand en Cambodja over de tempelruïne van Preah Vihear, welk conflict niet alleen betekenis heeft voor de formele soevereiniteitskwestie, maar waar aan ook een religieuze zin moet worden toegekend. Op Ypenburg Wanneer dit blad verschijnt zal de Fok ker Friendship van de Nederlandse re gering TH-PBF al wel veilig geland zijn op het vliegveld van Genève. De „Gerben Son- derman" werd gevlogen door gezagvoerder kapitein H. J. Holswilder met als tweede vlieger majoor K. van Gessel, een adjudant van de staf van de Prins. Twee andere Friendships van de luchtmacht vlogen mee met het gevolg en de bagage. Het afscheid van de Thailandse vorsten van Koningin Juliana en Prinses Irene voor de gereedstaande Friendship was bijzonder hartelijk. Voor het. laatst richtten de tien tallen fotografen, filmers en cameralieden van de televisie, onder wie ook televisie mensen uit Thailand, hun lenzen op het zo innemende hoge gezelschap. Om de vorstelijke personen heen stonden in een wijde kring de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer van de Staten- Generaal, de minister-president, de minis ter van Buitenlandse Zaken, allen in hun geklede jassen en de chef van de lucht machtstaf. Ook de Nederlandse ambassa deur in Bangkok was aanwezig, evenals de Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land en de burgemeesters van Rijswijk en Delft, alsmede de Thailandse ambassadeur in ons land. Voor zijn vertrek heeft hij nog samen met Koningin Juliana de erewacht en de luchtmachtkapel geïnspecteerd. Voordat de sierlijke Friendship zich in de lucht ver hief en de luchtmachtkapel het Thailandse volkslied had gespeeld, had dit orkest nog de daverende Glenn Millermars laten horen, welke vrolijke klanken op de Azia tische gasten een bijzonder aardige indruk maakten. „Wij zijn u uiterst dankbaar, dat u zich bereid heeft verklaard dit herbouwde zie kenhuis vandaag te openen, daarmede blijk gevend van uw sympathie met het werk, dat hier wordt verricht. Wij zijn blij met de gedachte, dat wij hierin een voortzetting mogen zien van de belang stelling van de zijde van ons vorstenhuis, waarin ons ziekenhuis zich ook in het ver leden heeft mogen verheugen. Dat zei vanmiddag dr. J. Th. Wilkens, voorzitter van de stichting Rode Kruis- ziekenhuis in Den Haag tot Koningin Ju liana, die zich bereid had verklaard het gebouw officieel te openen.Dit geschiedde in de grote hal bij de hoofdingang. Dr. Wilkens voerde als eerste het woord en dankte o.m. minister Van Rooy, die de opening met vele andere genodigden bij woonde. Zonder een op grote hulpvaar digheid gebaseerde medewerking van overheidszijde zou de bouw niet mogelijk zijn geweest, aldus dr. Wilkens. Ook de gemeente heeft in alle opzichten steun verleend. Hij bracht ook hulde aan de architect, de heer M. J. Luthmann, die een gebouw ontwierp, dat aan de vele en hoge eisen welke een modern ziekenhuis stelt, in alle opzichten voldoet. Nadat nog andere sprekers het woord hadden gevoerd, droeg mej. K. H. R. de Josselin de Jong een door haar voor deze gelegenheid geschreven gedicht voor. Ver volgens begaf de Koningin zich naar de muur van de grote hal. In deze muur legde zij een koker, met daar in twee oorkonden. Een ervan was de oor konde die ter gelegenheid van de eerste steenlegging voor het vroegere Rode Kruis- ziekenhuis aan de Sportlaan, in 1922 vervaardigd werd. De andere had betrek king op de opening van het nieuwe zie kenhuis. De ruimte, waarin de koker gelegd was, werd afgedekt met een koperen plaat, waarop de woorden „H. M. Koningin Ju liana heeft dit ziekenhuis 27 oktober 1960 geopend". Voor het aanbrengen van de plaat gebruikte de Koningin dezelfde trof fel als die, waarmee in 1922 Koningin Emma de eerste steen legde voor het eerste Rode Kruis-ziekenhuis. Zuster I. H. Adrianus uit Suriname overhandigde de vorstin vervolgens een fotokopie in kleu ren van de oude oorkonde en een exem plaar van de nieuwe.De Koningin bezich tigde hierna het nieuwe ziekenhuis. In de recreatiezaal van de zusters gebruikte zij de thee met een aantal leden van het ver plegend personeel. Nederlands Ballet (Van onze Amsterdamse redacteur) Met een Tupolev-toestel van de Russische maatschappij Aeroflot zijn vanmorgen op Schiphol aangekomen de prima-ballerina van het Bolsjoi-ballet uit Moskou, Reissa Stroutchkova, opvolgster van de beroemde Oelanova, en de danser Youri Zjdanov van hetzelfde ballet. Hun viel een warme ontvangst ten deel van de leidster van het Nederlandse Ballet Sonia Gaskell, die twee jaar bezig is ge weest om de beide Russische topsterren naar Nederland te krijgen. Raissa Stroutchkova en Youri Zjdanov zullen als gastsolisten in het Nederlandse Ballet optreden in acht voorstellingen, waarvan de gala-première op 1 november in Den Haag wordt gegeven. Zij dansen Giselle, welk werk zij reeds eerder als gastsolisten brachten in Stockholm en Hel sinki. De Russische leraar Koemisnikov is reeds twee maanden bezig de Russische bezetting van Giselle met het Nederlandse Ballet in te studeren Van de acht voor stellingen hebben er drie plaats in Den Haag; de overige zijn in Amsterdam, Rot terdam, Maastricht, Breda en Utrecht. De 33-jarige heer G. H. Braakman is aan de Technische Hogeschool te Delft ge slaagd voor natuurkundig ingenieur. Zijn examinator, prof. dr. ir. P. M. de Wolf, gewaagde daarbij van „een studie langs kronkelige wegen" en van een opmerke lijk doorzettingsvermogen. De heer Braak man was van 1945 tot 1948 timmermans knecht in Angerlo bij Doesburg. Na de lagere school doorliep hij de ambachtschool maar toen moest hij gaan verdienen. Zijn grote kans kreeg hij in militaire dienst toen hij op Deelen was gelegerd. In die tijd was er een avondlyceum in Arnhem. Twee jaar lang studeerde hij voor zijn einddiploma h.b.s., dat hij in 1953 behaal de. Hij werkte daarna een jaar bij de KEMA en besloot toen in Delft te gaan studeren. Nu heeft de heer Braakman, die reeds leraar wis- en natuurkunde aan de gemeentelijke h.b.s. in Delft was, zijn di ploma behaald. Hij woont met zijn vrouw bij de grens van Delft en Schipluiden in een tot gerieflijke woning getransformeer de oude wagon van de spoorwegen. Hun „villaatje" draagt de toepasselijke naam ,,'t Kan toch..." Mevrouw H. Smit-Meijering in Terapel wordt 7 november 107 jaar. Haar gehoor is niet zo best meer, maar ze is nog vitaal en scherp van geheugen. Zij heeft een moeilijke jeugd gehad en moest al vroeg meehelpen bij het ver dienen van de kost. Onderwijs heeft zij daardoor niet kunnen volgen, maar ze leerde zichzelf lezen, rekenen en schrijven. Op 19-jarige leeftijd trouwde zij. Haar echtgenoot overleed in 1922 na een echt vereniging van bijna vijftig jaar. Zij woont sinds twaalf jaar bij een kleindochter. Van de negen kinderen van oma Smit zijn er nog twee in leven. HET ROTTERDAMS VERZETS- MONUMENT De stichting Centraal Verzetsmonument Rotterdam heeft de beeldhouwer H. C. M. van Lith te Edam verzocht schetsontwer pen te maken voor een verzetsmonument. Omtrent de plaats van het monument is nog geen beslissing gevallen, vandaar dat meer dan één schetsontwerp is gevraagd. Het denkbeeld van plaatsing op het Beurs plein heeft men nog niet laten varen. Ook wordt gedacht aan het Kruisplein. Adverteert In dit blad Gevr. een NETTE WERK STER, liefst donderdag- en vrijdagmorgen. Mevr. Zwier, Kennemer Garage, Kenne- merlaan 226, IJmuiden. Gevr. een HANDIG MEIS JE 15 jr. voor de ochtend uren. Zaterdag vrij. Gijzen- veltplantsoen 119. Gevr. ZELFST. MEISJE v. d. Zelfbed. Stroet, Lange Nieuwstraat 9. gev venfabriek, leeftijd 15-25 jr. Interessant werk en goede verdiensten. N.V. Edivo, Trawlerkade 48, IJmuiden. Telef. 5378. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt MACH- STIKSTERS. Stuk loon, hoog loon. B.z.a. voor de huish. NET MEISJE voor halve dagen. Brieven L 828. Gevr. ZIT-SLAAPKAM. met volledig pension voor dame, 69 jaar. Brieven L 829. Echtpaar zonder kinderen zoekt WOONRUIMTE onge- meub. Brieven L 843. Aanst. jong echtpaar zoekt WOONRUIMTE met gebr. van keuken. Brieven L 844. Jongedame zoekt GEMEUB, KAMER met pension, in IJ muiden. op goede stand. Spoed. Brieven L 834. WONINGRUIL Amsterdam- West.-IJmuiden. 1 woonkam., keuken, 3 slaapk., 1 zolder kamer, 1 gr. hal, waranda. Telefonisch te ber. 020- 120593. LUXE VERHUUR v. OPELS REKORD. E. Groen, Plane- tenweg 206. Telef. 7244. TELEVISIE met antenne, voor nog geen gulden per dag, zonder vooruitbetaling. Service uit uw eigen plaats. Vraagt inlicht. H.A.J.Ö., Da Costalaan 36, Driehuis. Tel. 7116. AUTORIJSCHOOL H. Ane- pool, voor luxe en vracht auto. Erk. Bovag instr. met de nieuwste Opeis. Rijnstr. 91. Telef. 4565-6285. LUXE VERHUUR zonder chauffeur v. Opeis 1960 en 1961, en Renaults '60. Werk dagen v.a. 15.S. Diepen- daal, Esdoornstraat 2, t/o ingang Ziekenhuis. Tel. 8108 NYLONS MET EN ZONDER NAAD. 1.9S. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden, Telef. 4235. MANCHESTER BROEKEN, vesten en jassen. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. LAAT UW TRAP door ons beleggen met Marmoleum in mod. kleuren. Vraagt prijs opgave. Botman. Kennemer - laan. Telef. 5537. SINT NICOLAAS PAKKET TEN OVER ZEE. Tijdig op geven s.v.p. Canada uiterlijk 29 okt. Ned. Antillen uiter lijk 31 okt. Suriname uiter lijk 31 okt. Hazenberg, Cen trum Galerij. Telef. 6479. HAARDEN - KACHELS - OLIESTOOK. Alleen de ge renommeerde merken. Velo afd. Verwarming. Tromp straat 68, IJmuiden, Telef. 5198-8191. SANSON SHAG SPIJKERBROEKEN in alle herenmaten 8.95. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. HUUR EEN HOOGTEZON voor uw „bleekneusje". Kei zer. Plein 1945 no. 3. Telef. 4516. Dagelijks verkrijgbaar: BOE REN KRENTEBROOD 1.85 per stuk. Patisserie Dekkers, Centrum Galerij. Telef. 4302 GRAMMOFOONPLATEN. Muziekinstrumenten. blad muziek. Muziekhandel Uni- ken, Wijk aan Zeeërweg 45, Telef. 7127, IJmuiden-Oost. GRAMMOFOONPLATEN. De grootste collectie vindt U bij Keizer, Plein 1945 no. 54. Telef. 4516. SLIJTERIJ „FLORA", Zee weg 115, Telef. 5307. Extra aanbieding: 1 fles Sherry Garvey van 5.95 voor 4.50. STOFZUIGER INRUIL- MAAND. Neem nu een nieu we stofzuiger en ruil die „sofzuiger" in. Keizer, Plein 1945 no. 3. Telef. 4516. VOORDELIGER TEXTIEL door onze Jubileumpolis. Hier kunt U ook van profi teren. C. Lodder, Driehuis. GRATIS OP ZICHT BIJ U THUIS! Bontmantels, kort en lang, reeds v.a. 2.p. w. Vraagt vrijblijvend inlichtin gen. Strikte geheimhouding. Brieven No. L 3751. Vervolg Luidsprekers op pagina 16

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9