VELO Bakkum van Velsen speelde tegen Ripperda af scheids wedstrijd MODE Bezinning op onbevredigende ziekenhuis-situatie in IJmond Alleen Eechtrop werkte een volledig programma af Seizoen komt heel langzaam op gang in Breskens deMldear Geen onderzoek naar toekomstige behoefte Nieuwe K.R.O.-revue in IJmuiden DEM en Wijk aan Zee wonnen HOCKEY IN DE IJMOND MAANDAG 31 OKTOBER 1960 5 IJ mond-Adviescollege verzoekt raden Korczak en de kinderen9 in Kennemer Theater Onderzoek naar behoefte aan recreatievoorzieningen in de IJmond Oriëntatierit bij slecht weer natuurpermanent Dameskapsalon JAN SUYK VOETBAL IN KENNEMERLAND DEM Wijk aan Zee 1EV Aan de Hongaarse grens STOFZUIGERS Jong Hercules Eerste winstpunt voor Watervliet-korfbal De situatie van liet ziekenhuiswezen in het ijmondgebied is allerminst rooskleurig te noemen. Het IJmond-Adviescollege, stelt de leden nu voor het in 1957 genomen besluit tot het verlenen van machtiging aan genoemd college om een onderzoek in te stellen naar de toekomstige behoefte aan ziekenhuisruimte, in te trekken. Maar daarmee kan men niet tevreden zijn. Het :s daarom dat het Adviescollege de raden der drie IJmond-gemeenten (Velsen, Beverwijk en Heemskerk) in overweging geeft bij hun beleid naar sa menwerking te streven, wat kan leiden naar een ziekenhuisaccommodatie, waar op de ingezetene in het gebied recht heeft. Verder wordt in overweging gegeven, dat zolang deze accommodatie niet is bereikt, maatregelen moeten worden getroffen, op dat wordt tegemoet gekomen aan het ge rechtvaardigd verlangen van iedere irige- zetene om bij ziekte te worden opgeno men in inrichtingen, die over de gewenste accommodatie beschikken. Dat nu wordt voorgesteld een eerder ge nomen besluit weer in te trekken, is het gevolg van het feit, dat de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid toezeg gingen heeft gedaan met betrekking tot het stichten van een rooms-katholiek zie kenhuis in Heemskerk en de uitbreiding van het Rode Kruis ziekenhuis in Bever wijk. Daardoor werden de pogingen van het ÏJmond-adviescollege om bepaalde prognoses te verkrijgen doorkruist. Later heeft de minister een speciale commissie ter bestudering van het zieken- huisvraagstuk in de IJmond, doen weten, dat hij een onderzoek evenwel zeer nuttig achtte. Daarvoor was de medewerking van de ziekenhuisbesturen onontbeerlijk. Het bleek, dat enkele besturen daarvoor niet veel voelden. Ook niet voor een open gesprek van alle belanghebbenden. Het overkoepelende IJmond- en Advies college kan echter niet tevreden zijn met het voorstel tot intrekking van het besluit een onderzoek te doen instellen. De ont wikkeling van het ziekenhuiswezen is niet in overeenstemming te brengen met de eisen die in het eenmaal volgroeide IJ- mond-gebied gesteld zullen worden. Het college heeft uiteraard waardering voor het particulier initiatief, maar niet uit het oog mag worden verloren, dat bij de tegenwoordige stand van de medische wetenschap een zeer kostbare apparatuur nodig is. En het lijkt uitgesloten, dat bij de thans optredende „versplintering" ieder ziekenhuis in de IJmond zich een dergelijke apparatuur kan aanschaffen. Slechts ziekenhuizen met een vijf- tot zes honderd bedden kunnen een dure appara tuur aanschaffen en de benodigde specia listen aantrekken. Grote zorg De ontwikkeling tot nog toe vervult een Gerard Walden met Rikketik Het lijkt erop dat Gerard Walden zich niet zijn revuegezelschap bij de K.R.O. een schier onaantastbare positie heeft ver worven, voor de verzorging van de jaar lijkse propaganda-toernee. Hij zorgt dan ook jaarlijks voor een fleurig, beschaafd en amusant kijkspel dat, mede kosturons en décors betreft, steeds op smaakvolle wijze is verzorgd. Vrijdag is IJmuiden een der eerste Ne derlandse plaatsen geweest, die zich van de goede hoedanigheden van Waldens nieu we revue „Rikketik" heeft kunnen overtui gen. Het publiek werd in het Patronaats gebouw onthaald op de gebruikelijke se rie divertissementen: muziek, zang, schetsjes en dans. Wel zagen wij enige voor dit ensemble nieuwe gezichten, die over het algemeen even zoveel aan winsten zijn gebleken. Dit geldt in de eerste plaats voor het populaire duet „De Selvera's". Zij gaven in deze revue blijk zich voortreffelijk te kunnen aanpassen. In de diverse fleurige tafereeltjes, behoor den zij dan ook tot de meest succesvolle medewerksters en dat waarlijk niet alleen door haar vocale prestaties. Nieuw was hier ook een nog jeugdig tap-danser, Chris- to Ruscello. Hem was nog slechts een be scheiden positie toebedeeld, doch na zijn virtuoze solo kon hij zich erop beroemen, de grootste ovatie van de avond te heb ben behaald. Voorts debuteerden bij dit gezelschap het trio Willy Ré, dat niet meer deed dan traditionele accordeonklanken voortbrengen. Fons Dankaart en Liesbeth Lunow, een vocaal duo, dat zich met veel genoegen liet beluisteren en Nol Kievits. Deze laatste is in staat een groot aantal „gekke mannetjes" te creëren, zonder welke kolderfiguren een goede revue nu eenmaal ondenkbaar is. En tenslotte bleek het danspaar Francis inmiddels tot. een kwartet te zijn uitgegroeid, met welke uitbreiding de artistieke prestatie echter geen gelijke tred hebben gehouden. Resten ons nog de oude getrouwen van dit ensemble: Berry Kievits, Gerard Wal den en Harry Boda, waaraan vooral de beide eerstgenoemden de vrolijke basis van deze show zijn gebleven. André van Wattingen zorgde met zijn orkest voor een sublieme muzikale begeleiding, zodat alle onderdelen aanwezig wax-en om het publiek tot enthousiasme te brengen. Hedenavond speelt Puck in het Kennemer Theater „Korczak en de kinde ren" van Erwin Sylvanus; vertaling Hans Roduin, regie Egbert van Paridon, met Jan Hündling, Ab Abspoel, Egbert van Pari don, Karin Haage en Marie-José Nysten. Dit stuk heeft indertijd in ons blad een bijzonder lovende bespreking gehad. Het verhaal van een arts, die de door hem be schermde Joodse kinderen vergezelt als zij naar de gaskamer gebracht worden; is in de sobere vex-tolking door Puck aangi-ij- pend. Het is verheugend dat het gezel schap met dit stuk in Beverwijk te zien zal zijn, een unieke kans omdat „Korczak en de kinderen" niet meer in het lopende re pertoire is opgenomen. Wij bevelen een bezoek aan deze knappe toneelgebeurtenis klemmend aan. groot deel van het I.Jmond-adviescollege met grote zorg. Hiérbij komt, dat de over heid meer te doen heeft dan alleen het par ticulier initiatief te bevoi-deren en te sti muleren. Een ander deel van het college gelooft wel in het particulier initiatief, dat met stimulering van overheidswege, het gestelde doel bereikt zal kunnen worden. Al zijn dan de standpunten vex-schillend, het gehele college doet nu een beroep op de raden van de drie IJmondgemeenten om de kwestie te ovex-denken en bij hun beleid te streven naar een samenwex-king die kan leiden naar een ziekenhuisaccom modatie, waarop de ingezetene recht heeft. Enkele jaren geleden werd gesproken over het stichten van een Interkerkelijk ziekenhuis met 120 bedden, met de bouw waarvan de minister kon instemmen. Ex- was toen al een stichtingsbestuur. Er was echter ook een verzoek ter tafel gebracht tot stichting van een algemeen ziekenhuis in de IJmond. Een commissie gevormd uit het bestuur van het Adviescollege voor het Ijmond gebied acht het wenselijk dat er een on derzoek wordt ingesteld over de vraag welke voorzieningen nodig zijn voor de actieve recreatie in de openlucht, zoals sportvelden en dergelijke in de IJmond. Genoemde commissie heeft zich op ver zoek van burgemeester en wethouders van Heemskerk over dit probleem beraden. Ook de behoefte aan tux-nlokalen, zwem baden en open speelvelden voor de jeugd dient te woi'den bezien. Aangezien ver schillende voorzieningen zoals gymnastiek lokalen dienen voor gemengd bezoek zal het onvermijdelijk zijn, dat ook het onder wijs in het onderzoek wordt betrokken. Mee zal aandacht geschonken moeten worden aan de belangen van de bedrijfs- spox-t. De commissie is tot de conclusie gekomen dat er behoefte bestaat aan do cumentatie over een voor de toekomst op te stellen programma op dit gebied, waar bij ex-van moet worden uitgegaan dat de outillage uit economische ovex-wegingen zo intensief mogelijk wordt gebruikt. Dit impliceex-t tevens dat voor het ondex-zoek een gezamenlijke opdracht die het hele IJmondgebied omvat moet worden ver leend. Het dagelijks bestuur van het IJmond- Adviescollege is het met deze conclusies volkomen eens en is met de commissie van mening dat het begx-ip „behoefte" niet als een vaststaand gegeven kan wor den gehanteex-d. Naar de mening van het college moet hetondex-zoek worden opge dragen aan de Vereniging van Nedei-land- se Gemeenten in Den Haag. De kosten van dit onderzoek zouden ongeveer vijfdui zend gulden bedragen. Het dagelijks be stuur stelt het IJmond Adviescollege voor in te stemmen met het geven van een dex-gelijke opdx-acht. Ondanks de slechte weersomstandigheden hebben 34 personen zich goede motor, en autobezitters getoond door deel te nemen aan de door de Castricumse Motor- en Autoclub georganiseerde oriëntatierit. Zelfs enkele Amsterdammers, IJmuidenaren en één uit Medemblik trotseerden regen en wind om de 50 km lange rit, via Akersloot, Uitgeest, Heemskerk weer naar Castricum, mee te maken. Geen der deelnemers eindigde zonder straf- punten alhoewel bij de bromfietsers de heer Groot uit Medemblik het presteerde om slechts 2 strafpunten te behalen. De uitslagen in de drie categoriën waren: Motoren: 1. G. Verhoef (MAC) 31 strafpunt.; 2. J. Esser (B'wijk) 35 strafp.; 3. P. Langen- dijk (MAC) 80 strafpunten. Auto's: 1. Glasstra (Alkmaar) 60 strafp.; 2. H. Louwe (MAC) 79 strafp.; 3. J. Los (B'wijk) 89 strafp.; 4. J. Ademan (A'dam) 96 strafp Bromfietsen: 1. G. Groot (Medemblik) 2 strafp.; 2. J. Handgraaf (IJmuiden) 27 strafp. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne gehad btf WUkerstraatweg 259 - Velsen-Nd - Tel. 3585 Woensdagmorgen wex-d de handel in IJmuiden verrast met een voor IJmuiden ongekend grote aanvoer van „spanharing". Zeker een 6.000 kisten zijn verkocht, en wat meer zegt: tegen een voor de visserman alleszins lonende prijs. Zo zelfs, dat er weer een aantal kottex-s overgeschakeld- zijn op de haring. De middensoort makreel wordt langza merhand schaars. En zo zagen wij, dat de bonken zaterdag goedkoper waren dan de meest gevraagde soort, de „één-persoons"- makreel. Dat de grote voorraden bonken in de vrieshuizen ook een rol spelen, ligt voor de hand. En bovendien gaat de kwaliteit (voor de handel de ,,vet"heid), ook een woordje meespreken. Begon België vorige week maandag ook „hoog van de toren te blazen", zowel voor schelvis als kabeljauw, naarmate de week verliep daalde echter de kabeljauwprijs gestadig, en betaalde de handel op woens dag, wat toch als de dag bij uitstek voor België is, beduidend minder dan waax-mee men de week begonnen was. Bij gebrek aan voldoende aanbod bleef de grove schelvis nog duur. Engeland bleef als gewoonlijk weer de gx-ote afnemer van de grove schol, al krijgt men de indruk, dat de maar steeds hoge prijs van de gx-ofste soorten schol ook aan de overzijde te lang gaat duren. Wat niet wegneemt, dat er toch altijd nog ruim 55 per kist wordt betaald. De aanvoeren zijn en blijven echter te klein. Er is ook een behoorlijk aantal kotters op de haringvangst gegaan. De flinke vangsten (meest kleine) tongen, vooral van de zgn. overweekse loggers en kotters zorgden voor een zeer behoorlijke aanvoer. Lappen kon den toch nog een prijs noteren van 4,50 tot 5.per kg. De grootmiddel tong bleef vast op de 3.50 tot 3,80; de meest aan gevoerde drie kleinste soox-ten lieten echter een daling zien. Slips lagen rond de 1,30, terwijl de tong 1 en kleinmiddel tong resp. ongeveer 2,70 en 3,opbrachten. Het binnenland kan zeker „geen brief naar huis schrijven" over de aanvoer van de voor Nederland specifieke vis. De afge lopen week was er zeker weer één, die ge noeg zoi-g heeft gebaard. De knappe braad was en bleef duur, terwijl ook de kleine braad (gestripte radio) flink aan de prijs bleef. Ook de schol bleef bij gebrek aan voldoende rondvis prijshoudend. Voor de wedstrijd Velsen-Ripperda be gon is afscheid genomen van de bekende Velser crack Jan Bakkum. De voorzitter van Velsen, de heer B. P. C. Maas was de eerste die Bakkum huldigde voor alles wat hij in zijn 23-jarige voetballoopbaan voor Velsen heeft gedaan en is geweest: een trouw lid, dat niet voor het zoete ge fluister van hoger geklasseerde verenigin gen is bezweken, een kundig doelpunten maker, een sportief speler en, zo nodig, een ambitieus invaller-trainer. Als dank bood de heer Maas hem een vulpen en rookartikelen aan. De voorzitter van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B., de heer H. W. van Turn hout, x-oemde Bakkum eveneens als een uiterst sportief speler, wiens optreden in het veld een ieder tot voox-beeld kan strek ken en die bij de afdeling hoog staat aan geschreven. Hij bood Bakkum een boeken- bon aan. Ripperda's voorzitter deed zijn waarde- x-ende woox-den vergezeld gaan van bloe men en Hijnen, de aanvoerder van Vel- sens eerste elftal, zei dat het voor iedere Velsenaar een px-ikkel moest- zijn qua clubtrouw en sportiviteit in Bakkums voet spoor te treden. Namens de spelex-s over handigde hij de scheidende speler ondex-- meer twee boekwerken. Onder de steeds harder neerplenzende regen bedankte Bak kum allen voor de hem toegezwaaide lof. Om Bakkum in de gelegenheid te stel len zijn afscheidswedstrijd te spelen te midden van zijn oude clubmakkers, had de elftalcommissie in de wedstrijd tegen Rippex-da om de Zilveren Schaal, een drie tal spelers opgesteld die momenteel geen deel uitmaken van het eex-ste elftal. Des ondanks boekte Velsen een verdiende 4-2 zege op de Haai-lemse tweede klasser. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, want de eerste tijd had Ripperda het spel in handen. Velsen wist geen antwoord op het enthousiaste aanvalsspel van de Haar lemmers. Het duux-de dan ook niet lang of doelman Kaasenbrood werd door een zeldzaam mooi schot van de Haarlemse x-echtsbinnen gepasseerd. Nadat Bakkum Slechts op de velden van Eechtrop is zondag een volledig hockeyprogramma van vijf wedstrijden afgewerkt. Door af keuringen van de eigen velden en die der tegenpartijen konden zondag alle leden van de Beverwijkse vereniging Scheybecck en de Kennemer hockeyclub Strawberries hun hockeyattributen ongebruikt laten. Eechtrop 8 heren was het enige elftal dat een wedstrijd speelde voor de compe titie promotieklasse C. Het werd tegen Amsterdam IV 1-1. Van de zeven doel punten wei-den er slechts twee door de scheidsrechters goedgekeurd. Dit geschied de pas in de tweede speelhelft. Peter Hen driks gaf Eechtrop de leiding toen hij de bal buiten het bereik van de Amster damse doelverdediger inpushte. Tien mi nuten later maakte Amstex-dam gelijk. Vooral voor rust speelde de thuisclub sterk; een geringe zege zou zeker ver diend zijn geweest. Eechti-op II verloor terecht van Kraaien met 1-3. Wel had Eechtrop voor rust enige tijd de leiding door een doelpunt van G. Post. BMHC VI vex-loor op eigen terrein met 0-2 van Alkmaar II. Hermes en HBS III deelden in Den Helder de punten (1-1). Eechtrop III zegevierde in Bevex-wijk met 1-0 over Kraaien. Met dit doelpunt, ver kregen door Johan Bal jeu, uit een straf- bully in de eerste halve speeltijd, kreeg Eechtx-op op gelukkige wijze twee winst punten. Twee dameswedstrijden Eechtrop en Amsterdam III (dames) verdeelden de punten (2-2). Tot twee maal toe, voor en na de rust, namen de Amsterdamse gasten de leiding. De eex-ste keer maakte mej. Annemax-ie Padding gelijk en mej. Ankie Duurtsema deed dit na de x-ust. Een oppermachtig Kraaien, op bezoek bij Eechtrop II, won slechts met 0-2. Viering twintigjarig bestaan In het Kennemer theater heeft Eechtx-op zaterdagavond het twintigjax-ig bestaan ge vierd. Onder de genodigden waren de bux-- gemeester van Beverwijk, de heer J. G. Bruinsma en echtgenote. Dit feest was voor de senioren. Voor de junioren volgt een apart lustrumfeest. Burgemeester Bx-uinsma toonde zich er Er ligt al een klein vlootje kotters in de haven van Breskens. Enkele Texelse schippers zijn al weer bezig hun huis in orde te brengen. Dit weekende halen ze de laatste spullen op en dan zal het gezin de winter weer in Zeeuws-Vlaan- dex-en gaan dooi-brengen. Ook onder de Ux-kcrs zijn er enkelen die zo te werk gaan, maar de meesten doen net zoals ze dat in IJmuiden plegen te doen: een weekje varen en vissen en dan vrijdagsmiddags naar Urk. Alleen gaan ze vanuit Bi-eskens met een busje dat in Vlissingen bij de boot klaar staat. Er is nog niet zo bar veel haring aange voerd in Bi-eskens. Vrijdag waren er ze ven spannen, en de prijs was ongeveer 3033 per ton. De haring wordt nu voornamelijk ter hoogte van Schevenin- gen gevangen, waar ze 15 mijl uit de wal zit. Als stx-aks de sandettietijd begint komt in Bx-eskens pas de gx-ote invasie van voor namelijk spanvissers, die hun haring daar elke dag op de max-kt brengen. Dan liggen er soms 60 tot 70 schepen in de haven. Elke dag opnieuw jagen ze dan op de kuitschietende haring, en in de vismijn van Bi-eskens vex-zamelen zich dan de ko- pei-s, waai-onder veel Belgen en ook veel IJmuidenaren, om de haring op te kopen. Maar nu is het nog niet zover. De los- ploeg van 41 man kan het gemakkelijk af. Vx-ijdag waren er zo'n goede honderd ton en dat is echt de moeite niet. De lossers worden er per ton betaald, maar ze krij gen natuurlijk wel een basisloon. Buiten het seizoen doen ze werk in de landbouw, dan is er aan de haven niet veel te vex-die- nen. De haring wordt over de klok afge slagen. Veilingmeester J. P. Jacobs bedient het apparaat. Het gaat heel eenvoudig, het bedx-ag dat gedx-ukt wordt, wordt ook be taald. Dit systeem is daar mogelijk, omdat de handel daar niet hoeft te veilen rond de haring in kwestie. In het seizoen is het behoorlijk betaald werk voor de lossex-s, die vaak boven 150 per week komen. Maar dat is na tuurlijk maar een bepaalde periode van het jaar zo. Er wordt in Breskens tot 6 uux-, vi'ijdags zelfs tot zeven uur gelost. Zaterdags kan men er tot een uur terecht. Vis die voor de vismeelfabriek wordt be stemd, gaat naar Son bij Eindhoven. Om een klein beeld te geven van de aanvoer in deze aanlooppex-iode: de UK 33 voerde 5% ton aan, (een ton is 100 kilo), de TX 17 18 ton, de UK 204 15 ton. over verheugd dat de leden van Eechtrop veel zelf doen en dat het vi-agen van sub sidie bij deze vereniging niet op de eerste plaats komt. De burgemeester noemde dit een zakelijke aanpak van zaken. Namens de oud-leden sprak de heer K. van Loenen. Ir. Drijver bood namens het curatorium een wisselbeker aan. Deze zal ter afwisseling niet bestemd zijn voor de beste prestaties en het behalen van de meeste punten, doch voor de grootste sportiviteit. Voorzitter Reijnders dankte voor de vriendelijke woorden en geschenken. Ex- waren bloemen onder meer van het Be verwijkse gemeentebestuur en van de r.k. hockey vereniging „Scheybeeck". DRIEMAAL KAMPIOEN Bij de Castricumse duivensportvereniging „De Luchtpost" is thans ook de kampioen van de navluchten bekend. Het is de heer J. Zentveld die met 147,9 pnt, bijna 20 punten ho ger kwam dan zijn naaste concurrent de heer H. Jaspers. Van de vier kampioenschappen heeft hij er ook dit jaar weer drie in de wacht gesleept en dat betekent weer een goede prestatie van deze duivenkenner. De uitslag was als volgt: 1 en kampioen J. Zentveld, 147,9 pnt: 2. H. Jaspers, 128,3; 3. Verdonk, 127.3; 4. A. Metse laar, 105,8; 5. J. A. Steenman, 97,3; 6. P. G. Kappers, 92.4; 7. J. A. Beentjes, 60,1; 8. H. San. ders, 40; 9. G. F. Tromp-J. Lust 35,8; 10. N. Hollenberg, 28; 11. J. W. Houtenbos, 22,4 pnt. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige winteravonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS-DEALER TROMPSTRAAT 68 - TEL. 5198 - 8191 een kans op de gelijkmaker had gemist, profiteerde zijn Haarlemse collega-aan valsleider van een mistrap van spil Hij nen (0-2). Het pleit voor Velsen dat het, ondanks deze achterstand en de steeds slechter wox-dende weer- en terreinomstandigheden dapper bleef volhouden en zelfs een lichte veldmeerderheid wist te vex-krijgen. Na dat Bakkum tegen de lat had geschoten, verkleinde Hoogzaad met een machtig schot de achterstand tot 1-2 en vlak voor de rust werkte Bakkum deze zelfs geheel weg. Ook na de x-ust was Velsen het meest in de aanval, al dient erkend, dat Ripper da soms gevaarlijke tegenaanvallen on dernam. Tot 10 minuten voor het einde bleef de stand 2-2, maar daax-na brachten Van Schagen en Graman gezamenlijk de score op 3-2 en vijf minuten later maakte Gra man aan alle onzekex-heid een einde (4-2). DEM heeft de ruime 0-4 overwinning tegen Egmondia te danken aan het zeer zwakke spel der Egmondse achterhoede. Alleen de doelman liet uitstekend werk zien en hij behoedde dan ook zijn ploeg voor een debacle. Over alle linies waren de Wijkers stex-ker, maar het duurde toch nog ruim een half uur voor zij de leiding konden nemen. Stelder passeex'de de Eg mondse keeper onhoudbaar. Na de hervatting lanceerde de thuis club enkele aanvallen, maar de achtei-hoe- de van DEM had geen moeite om ze weg te werken. De Beverwijkers waren heer en meester en al spoedig glipte midvoor Van Lieshout door de Egmondse defensie heen (0-2). Weliswaar kwam Egmondia tegen het einde wat opzetten, maar de voorhoede kon het net niet vinden. Op nieuw tx-of aan de andere kant Stelder doel (0-3) en stelde de zege van DEM hiermee veilig. De Egmondei's gaven zich volkomen gewonnen en dat de score niet groter wer-d dan 0-4 (rechtsbinnen Stuif bergen nam de vierde treffer voor zijn rekening) was te danken aan het goede werk van de Egmondse keeper. Wijk aan Zee toonde ook in deze wed strijd tegen ZAP zijn goede vorm en wist zich in de topgx-oep te nestelen. Al na 12 minuten had Wijk aan Zee succes, toen Bol een voorzet van v. d. Wel met een doelpunt afi-ondde (0-1). Wijk aan Zee was veel sterker en het doel van ZAP kwam onder zwax-e dxuxk te staan. Maar op het nogal gladde veld bleef succes voorlopig uit. In de tweede helft duurde het geruime tijd voor Wijk aan Zee een voet aan de grond kx-eeg. ZAP had als midvoor wederom Van Oosten op gesteld en doelman De Blok kreeg een van de beproefde harde schoten van deze speler te verwerken. Bij een snelle uitval van Wijk aan Zee bracht linksbuiten v. d. Wel de stand op 0-2 en kort voor het einde liepen de be- zoekei-s uit tot 0-3 toen midvoor Snijders een doeltx-effend schot afvuux-de. IEV heeft zondagmiddag op het gladde veld van het sportpark „Rooswijk" moe ten ervaren, dat het altijd kwaad vechten is tegen de laagst geklasseerde, in dit ge val de wedstrijd tussen de hoogste en de laagste van de afdeling. DSOV heeft in elk geval gedemonsteerd met de laagste plaats lang niet te zijn ingenomen en heeft het gepresteerd om de IEV'ers, die in de ze wedstrijd een nog ruimer voorsprong op de ranglijst konden behalen, lelijk de voet dwars te zetten. Dit gebeux-de al na dx-ie minuten, toen de IEV'ers, die met het gladde veld moeite hadden, verzuimden tijdig in te grijpen bij een DSOV-aanval en Jansen passeerden (0-1). De gasten ble ven het beste van het spel houden. Na een half uur werd een goede aanval opge bouwd en Jansen, nu door de modder in de doelmond, werd voor de tweede maal met een kopbal geslagen (0-2). Toen zag IEV het gevaar in en kwam tot beter veld spel. Ofschoon het Velsense doel enige ke ren aan een doorboring ontsnapte, was het Kramer, die aan de andere kant met een listig pasje J. de Reus in staat stelde om onhoudbaar te scoren (1-2). Buur bracht later met een fraaie kopbal de partijen op gelijke voet (2-2). Na de hervatting zorg de IEV direct voor een veldoverwicht en overspeelde DSOV. J. de Reus scoorde na een mooie aanval (3-2). Na 24 minuten be- Op een veld in Oostenrijk, luttele meters van de Hongaarse grens, kam peert een groep pelgrims, na een mars van ongeveer 500 km welke in Mün- chen begon. De pelgrims willen tot 4 november op deze plaats blijven. Zij brengen hun dagen door met meditatie en gebed. Leider van de groep is Tape- schwar Zoetschi uit India (achter het derde bord van links). (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) De nieuwe wintermode is heel vrouwe lijk en prettig te dragen. We zagen dit al eerder en ook „LEON" toonde ons dit gis teren tijdens een show in Dreef zicht, waar door mannequins van Instituut „ELE GANCE" modieuze japonnen en pakjes gepresenteerd werden. Alle strengheid is verdwenen, tailleurs zijn makkelijk draag bare pakjes geworden en de japonnen val len niet meer strak en recht, maar heb ben een zachtere ronding gekregen. Er bestaat een grote voorkeur voor de che- misier, het prettig draagbare jurkje in overhemdstijl. Vaak ontbreekt de kraag en de ronde hals wordt dan opgevuld met een ketting, shawl of wit kraagje. Dit is trouwens een veel voorkomend verschijn sel in de mode van dit seizoen. De kleu ren zijn vaak zo somber en donker, dat ze opgehaald moeten worden met een fleu rig accessoir, waardoor men toch een flatteus effect krijgt. Men zoekt dit ook wel in een accent met witte piqué, een garnering waarmee de Franse en Italiaan se mode ex-g kwistig zijn. De ingezette mou wen zijn over het algemeen vrij lang en vaak voorzien van een manchet; hoxiten knopen vormen een dankbare garnering, evenals een afbiezing in een contrasteren de kleur. In het donkere genre zijn an- thracietgrijs met zwart, bruin met zwart en cognac met gx-ijs en groen zeer ge slaagde kleurencombinaties. Onder de geklede namiddagjaponnetjes vielen naast de modellen in dunne jersey, die van alpaca het meeste op. Deze stof, die een menging is van wol met zijde, laat zich zeer soepel venverken en geeft door haar zachte glans een zeer gekleed effect. Enkele mooie knopen of een aparte rokval zijn al voldoende om een model in deze zijde-stof tot iets aparts te ma ken. De losvallende pullovex-s en de im- primé overhemdblouses in rijk gevarieer de kleuren en dessins beantwoorden in ruime mate aan de grote vraag naar ge makkelijke en soepele kleding. Katy Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro. Ruton, AEG enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg. VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 nutte J. de Reus de hattrick toen hij een strafschop benutte (4-2). In een latere pe riode bemachtigde Jansen bij een DSOV- aanval wel de bal, maar op de grond lig gend werd de bal hem uit de handen ge trapt en in het doel gewerkt (4-3). Toen ieder dacht, dat IEV de strijd op het nip pertje zou hebben gewonnen, zorgde DSOV nog voor een verrassing in de laatste mi nuut (4-4). Het zit de Beverwijkex-s helemaal niet mee in deze competitie. Hoewel zij tegen SIZO 2 voor de x-ust het beste van het spel hadden en vele doelrijpe kansen kx-e- gen, bleef succes uit. Vooral De Bree kwam enige kei-en gevaarlijk dicht voor het doel van SIZO, maar hij zag zijn schoten gestopt door de doelman. Na een kwartier in de tweede helft openden de bezoekers bij een snelle aanval de scox-e (0-1). Zij waren nu dui delijk sterker en bij Jong Hercules ont brak het volkomen aan zelfvertrouwen. Na een half uur wer-d doelman Kramer met een onhoudbaar schot opnieuw'gepas seerd en kort voor het einde werd het nog 0-3. In tegenstelling tot vele vastgestelde wedstx-ijden, die wegens onbx-uikbaarheid van terreinen moesten worden afgelast, konden de twaalftallen van Watervliet 1 en 2 uit Velsen-Noord in Amsterdam op het gx-avelveld tegen DTV 1 en 2 hun. com petitie wél voortzetten. Watervliet 1 is hier eindelijk aan het eerste winstpunt in de zesde wedstrijd van het seizoen gekomen, hoewel dit pas in de tweede speelhelft gebeux-de toen er nog een achtex-stand van 5-3 was. Ook nu bleek de schotvaax-digheid van de Velsenax-en niet erg gelukkig. DTV 1 nam al vrij spoedig na het begin met een doorloopbal de leiding, doch daarna werd DTV iets te zwaar, wat de goed leidende heer Rees niet ontging. Veerbeek benutte deze strafworp (1-1). Na de vakwisseling was de thuisclub beter op schot dan de bezoekers en zij liet met drie achtereen volgende doelpunten de partijen zelfs tweemaal wisselen (4-1) voox-dat Scholting er nog voor de rust in slaagde uit een doorloopbal de achterstand te verkleinen. (4-2). Na de hei-vatting had Veex-beek voor Watervliet weer succes (4-3), doch voox-dat de bezoekers kans kregen om gelijk te ko men liet DTV met een succesvolle door loopbal opnieuw wisselen (5-3). In de laat ste fase was de Watei-vliet-aanval iets vinnigex-. Hiex-uit scoox-de Vos van afstand (5-4) en kon tenslotte met behulp van me vrouw Ax-gelo J. van Ladesteyn met een fraaie doox-loopbal vlak voor het einde het eerste Watex-vliet-winstpunt noteren (5-5). De Watervliet-reserves deden het overi gens op hetzelfde veld tegen DTV 2 heel wat beter, hoewel de thuisclub aanvanke lijk taaie tegenstand bood. In de eerste opstelling scoorde A. Redeker voor de Vel senax-en met een doox-loopbal. Een straf worp tegen liet de stand op 1-1 komen. In de tweede opstelling was het A. Verkerk, die de leiding weer aan Watervliet gaf (1-2), maar opnieuw benutte DTV 2 een toegekende strafwox-p (2-2). Hierna werd en bleef Watervliet 2 sterker en konden de DTV'ex-s geen onheil meer in de Vel sense verdediging stichten. Met doelpun ten van T. van Ladesteyn, J. Floor en A. Redeker werd de overwinning op 3-5 ge- bx-acht Watervliet 4 moest op eigen terrein te gen ZKC 1 met een gelijk spel genoegen nemen. Voor de beide aspirantenteams was het een goede dag. Watex-vliet A won met 7-0 van Sport Vereent A, waarbij Hen- ny Zwart topscorer was. Door een doelpunt van Rolien Kolk won Watervliet B van Animo Ready B met 1-0.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5