Eis van Goereese vissers bedreigt goede verstandhouding met Polen In de vishal en op zee Havenberichten enkaluxW 1 1 Leger des Heils neemt afscheid van kapiteins Bilder 6 Poolse vissers vragen nooit vergoeding voor terugbrengen van netten Expositie van werken van Jaap Kaal geopend Bejaarde werd ernstig aan hoofd gewond Reinigingsdienst voor T.V. Taptoe voor „zilveren" echtpaar Kwint IJmond-verenigingen vandaag en morgen &mè Twee jonge musici in de Ichtuskerk Liefde is geen speelgoed Afscheid van Stormvogels TIT BGRST's Fruithandel fileAerv6 MAANDAG 31 OKTOBER 1960 De eis van de Goereese schippers aan de Poolse Staatsvisserijmaatschappij tot het betalen van een hoog bergingsloon voor het vinden en het aan wal in Sche- veningen brengen van het kostbare drijf net van de „Delfine II", dreigt de goede verstandhouding tussen de Poolse en Ne derlandse vissers ernstig te verstoren. De schipper van de „Delfine II", Julius So- kal, heeft van de Poolse Staatsvisserij- maatschappij opdracht gekregen de ha ven van Scheveningen zonder de netten te verlaten. „Deze kwestie zal nu op di plomatiek niveau worden behandeld," zei ons de heer D. Joh. Krijger te IJmuiden, vertegenwoordiger van de Poolse vissers in Nederland. „Tegen de houding van de Goereese schippers zal door Polen bij de Nederlandse ambassade in Warschau een officieel protest worden ingediend." De Goereese schippers hebben het door de heer Krijger aangeboden bedrag van ƒ1500 als vergoeding voor het bergen van het net en als derving voor verloren vis dagen geweigerd. Zij eisen thans 4800. Op het departement van Buitenlandse Zaken was overigens over het door de heer Krijger genoemde officiële protest nog niets bekend. De Poolse Staatsvis serij maatschappij heeft in elk geval zeer boos gereageerd op de weigering van de Goereese schippers om de netten zonder een hoge vergoeding af te geven. Volgens de heer Krijger gebruikte de directeur van deze maatschappij zelfs het woord „zeeroverij". De verstandhouding tussen de Poolse en Nederlandse haringvissers op de Noord zee is altijd uitermate goed geweest, al dus de heer Krijger. Veel Nederlandse ha ringvissers waren enige jaren geleden nog de leermeesters van de Polen. Een aantal Polen spreekt Nederlands. Regel matig onderhouden de Nederlandse en de Poolse schippers radiotelefonisch contact met elkaar over de visserij. Bovendien hebben de Poolse vissers duidelijke in structies om door hen gevonden netten van Nederlandse loggers zonder vergoe ding aan de eigenaars terug te geven. Het is al heel vaak voorgekomen, dat de Po len een stel netten aan de schipper van het hospitaalkerkschip „De Hoop" gaven Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Brinda, Fowey; Maas, Rotterdam; Scheldestroom, Par; Gouwegorg, Swansea; Jan Brons, Mantyluoto; Boffa, Le Havre; Ruegen. Hamburg San Se- bastiaan, Coascalcos; Langresse, laden bin nenhaven IJmuiden; Democraat, Gravelines, laden staalhaven IJmuiden; Walcheren, Fo wey; Elpenor, Londen; Taurus, Ulu; Tarpen- bek, Rotterdam; Gefle, Prijs, binnenhaven; Twente, Swansea; Frida Blokzijl, Londen, oud papier lossen Wormerveer; Loosdrecht, Ham burg; Baldur, Lulea; Heemskerk, Antwerpen; Denwick Head, Sunderland; Cawi, Londen; Grebbestroom, Hull. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Wiema, Stockholm, hout lossen Zaandam; Herman Buisman, Londen; Minna Schupp, Odda; Fis- bek, Hamburg: Kreon, Hamburg; Prerow, Antwerpen, laden binnenhaven IJmuiden; Beninkust, Le Havre; Calchas, Aarhus; Rijn stroom, Londen; Frey, Londen; Argosity, Lon. den; Perowsky, Riga; Wolanda, Aboek; Essen, Antwerpen; Kaap Falga, Rundvik; Neth- Coast Newcastle, gedeeltelijk lossen binnenhaven IJmuiden; IJssel, Bremen; Gerd, Londen; Martha Ahrens Hamburg. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Ball- duin, Halden; Bullfinch. Londen; Monte San to, Mormugoa; Cli. Helsinki; Ritornel, Lon den, oud papier lossen Wormerveer; Zaan- stroom, Leith. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Aeneas, Atlas, Kalundborg: Egda, Antwerpen; Pioneer, Houston; Kajsa Kristen oen, Emden, ledig IJ muiden; Lion, Nooresunbij; Sierra Maria, Bil bao, walsmat IJmuiden; Daje Boehmer, Ham burg; Finn Germa, Trondheim; Admiralen- gracht. Gdynia; Hereford Beacon, Rotterdam; Start, Goolne, maismeel van Koog a/d Zaan; Gabonkust, Hamburg; Racisce, Londen; Tito Campanella, Gent; Dahomeykust, Bordeaux; Seiby, Goole; Houtman, Stockholm; Stein- hoeft, Bremen; Jans, Londen; Rigel, Gothen burg; Scheldestroom. Londen; Hinde, Lon den; Midas, Odense; Wavarstroom. Liverpool; Plato, Bordeaux; Draco, Stavanger; Honte- stroom, Huil; Lingestroom, Londen; Hans Bernstein, Nordenham; Toluma, Mena eel Ah- madi. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Brinda, Delfzijl; Ara, Vaeteraes; Max Manus, Casa blanca; Lasbek, Hamburg; Heriot, Leith; Ar- manistan, Antwerpen; Ahrenshoop, Rostok; Stentor, Hamburg; Viskan, Odense, walsmat, geladen IJmuiden: Rugard, Odense, cokes ge laden IJmuiden; Balkan, Le Havre; Batu, Antwerpen; Eemstroom, Londen: Storaas, Londen; Ruegen, Hamburg. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Rote. Stockholm; Dagrun, Houston. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). In de ruime expositiezaal van de vere niging „Felison" is zaterdag een tentoon stelling van werken van Jaap Kaal geo pend. Voorzitter van die vereniging de heer L. J. Probst zei zich er over te heb ben verbaasd dat het werk van wijlen Jaap Kaal niet een grotere bekendheid geniet. Hij betreurde het, dat hijzelf het werk zo laat heeft ontdekt. De heer v. d. Veen herinnerde vervolgens aan de me dewerking van diverse particulieren en het Van Looy-museum te Haarlem, die schilderijen en tekeningen beschikbaar hebben gesteld. Tot nog toe heeft Jaap Kaal slechts twee exposities van zijn werk gehad. De heer v. d. Veen merkte op, dat Jaap Kaal zich nauw verwant heeft ge voeld aan Van Looy. Jaap Kaal werd in de Zaanstreek geboren en is opgegroeid in een weeshuis te Zaandijk. Op kastpa pier begon hij te tekenen. Ofschoon de regenten van het weeshuis besloten hem een opleiding tot bankwerker te geven, heeft Jaap Kaal het tekenen niet verwaar loosd. Dank zij zijn bezoek aan een avond school, leerde hij de tekenaar Engel ken nen, die hem stimuleerde. Eenmaal wer kend in een liftenfabriek, kreeg Jaap Kaal de kans voor een studieverblijf in Italië van een jaar. De directie van dat bedrijf gaf zonder meer verlof. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 19-21 en zaterdag en zondag van 14-17 uur. Tot en met 13 november. met het verzoek ze aan de eigenaar terug te geven. De houding van de Goereese schippers dreigt aan deze goede verstand houding een eind te maken. Volgens de heer Krijger betreuren ook veel Scheve- ningse reders de starre houding van de Goereese schippers, want zij stellen de goede samenwerking met de Polen zeer op prijs. De Goereese schippers vinden hun eis echter normaal. Zij behbren niet tot de haringvissers en staan dus ook buiten de met deze gemaakte afspraken. Zij hebben hun visserij moeten afbreken om de net ten binnen te kunnen brengen. Zij hebben daardoor ieder ruim duizend gulden min der besomd. Advertentie Met een zware hersenschudding en een hoofdwonde is een 69-jarige inwoner van Santpoort in het IJmuidense Anlonlus- ziekenhuis opgenomen. De man bereed een fiets. Nabij de Velser tunnel kwam hij in botsing met een 26-jarige bromfietser uit IJmuiden. Er is het afgelopen weekeinde nog meer gebeurd in IJmuiden. Een aantal auto's is, als gevolg van het natte wegdek, geslipt. Zaterdagavond reed een auto het trottoir van de Zeeweg op, na een stilstaande vrachtauto te hebben geramd. Zondag slip te een wagen in de Waalstraat te IJmui den. De bestuurder kon door de regen niet goed meer zien, zodat zijn wagen een ge parkeerde auto aanreed. Een boompje sneuvelde. Ook al door de gladheid werd een auto van een negentienjarige militair uit Beverwijk aangereden door een slip pende personenauto. Een botsing op het natte wegdek ontstond tenslotte ook op het. kruispunt Zeewég-Willemsbeekweg i IJmuiden-Oost. Er waren geen slachtof fers, maar de schade was groot. WINKELDIEFSTALLEN Als verdacht van het plegen van winkel diefstallen in een zelfbedieningszaak te IJmuiden, heeft de politie twee dames aangehouden. Het zijn een 27- en een 34- jarige huisvrouw. MAN KREEG STUK IJZER OP ZIJN BEEN. Een 35-jarige kraanman uit Beverwijk, de heer J. Woordman is tijdens werkzaam heden in het schrootpark van Hoogovens te IJmuiden getroffen door een naar be neden glijdend stuk schroot. De heer Woordman kreeg dat op zijn linkerbeen, dat brak. Het slachtoffer is in het Rode- Kruisziekenhuis te Beverwijk opgenomen. Vreemd gedrag van een Haarlemse stukadoor De Velsense politie heeft zaterdag een 28-jarige stucadoor aangehouden. Deze man werd de laatste tijd veel gezien nabij het Rex-theater in IJmuiden-Oost. Daar waren dan jongens, die hij op zijn brom fiets liet rijden. Zaterdag was dat weer het geval, maar toen een jongen naar de zin van de stucadoor wat te lang weg bleef, sneed deze laatste met een mes de fietsbanden van de knaap stuk. De politie heeft de man daarop aangehouden. Het is niet uitgesloten, dat de man iets te maken heeft met het plegen van sexuele hande lingen met minderjarigen. In verband met die mogelijkheid houdt de politie hem nog vast. Het personeel van de reinigingsdienst van de gemeente Velsen debuteert aan staande zondagavond voor de V.A.R.A.- televisie. Maar het gaat niet alleen om die mensen van de dienst, als wel om wat zij in hun vrije uurtjes aan speelgoed fabri ceren. De V.A.R.A. heeft zowel op hen als hun speelgoed het (televisie) oog laten vallen. Er zijn zaterdag jongstleden al op namen gemaakt van het speelgoed en de reinigingsmannen bij de vuilniswagen. In het afgelopen weekeinde hebben de man nen hun werk tentoongesteld. JUBILEUM De heer J. W. W. Korting in Santpoort is donderdag veertig jaar in dienst bij de firma F. G. Wendelaar, commissionairs in effecten. De heer Korting was de laat ste zestien jaar als procuratiehouder bij genoemde firma werkzaam. Schijnwerpers wierpen hun licht op de in gala-uniform gestoken IJmuider Har monie, die zaterdagavond een schitterende taptoe uitvoerde in de grote tuin van Drie- huizer Kerkweg 18, waar mr. M. M. Kwint en zijn echtgenote, bij gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest, een aantal ge nodigden ontvingen. Het was een aardige verrassing, die zowel door het jubilerende echtpaar als de gasten zeer werd gewaar deerd. MAANDAG 31 OKTOBER B.B.-gebouw, 16 u.: Vergadering kring- raad B.B. DINSDAG 1 NOVEMBER Antoniusziekenhuis, 1417 u.: Receptie dokter C. F. J. Lange. Patronaatsgebouw, 14.30 u.: Ledenver gadering Algemene Nederlandse Bond van Gepensioneerden. Advertentie Daar kunt u trots op gaan ongeëvenaard mooi 6 modetinten nieuw in alle opzichten Voordelige breedte van 1 20 cm. en5 jaren garantie. INTERIEURVERZORGING ïi MARKTPLEIN UMUIDEN Zeer velen hebben zondagavond de zaal van het Leger des Heils gevuld toen daar het kapiteinsechtpaar Bilder afscheid nam wegens overplaatsing naar IJmuiden. Loco-burgemeester De Boer was onder de aanwezigen en hij kon na afloop kapitein Bilder welgemeend danken voor het vele dat deze kapitein voor de gemeente Velsen heeft gedaan. Ook kapelaan Rinkel van de Oud-katholieke Kerk was aanwezig. Zong van de jeugd en de korpskadetten opende de afscheidsdienst, ivaarin verschil lende het kapiteinsechtpaar toespraken. De korpskadet, twee vertegemvoordigers van de jeugd, de secretaresse van de gezins bond, de secretaris, de kapelmeester, de sergeant-majoor, zij allen getuigden van grote waardering voor alles wat het echt paar in de drie jaar, dat het in IJmuiden heeft gestaan, heeft gedaan. Er werd op gewezen, dat de kapiteins Bilder het leeuwendeel hebben gedaan in de volledige vernieuwing van de legerzaal. De financiële positie is sterk vooruit ge gaan. Kapitein Bilder en zijn zoon zijn bo vendien van onschatbaar belang geweest voor de muziek. Onder de sprekers was ook de heer Kel derman, die met zijn 79 jaar nog altijd mee op pad gaat. Hij herinnerde aan de eerste toespraak van kapitein Bilder; „Wij zul len zijn in uw midden als één die dient", en concludeerde, dat het kapiteinsecht paar inderdaad trouw is geweest. Nadat ook nog een vertegenwoordiger van de be- jaardenbond het wooi'd had gevoerd en de korpssergeant namens het gehele korps een afbeelding van het semafoorduin had aangeboden, hield kapitein Bilder een af scheidstoespraak. Hij herinnerde aan het bericht, dat men in Hollywood vier films gaat maken over het leven van Jezus, waar men voor de hoofdrol een man met droefgeestige ogen zoekt. „Het Christendom is juist een vro lijke zaak" zei hij. Hij toonde zich verheug dat loco-burgemeester De Boer aanwezig wilde zijn, en herinnerde kapelaan Rinkel Pieter van Veen en Sander van Marion, twee ondernemende jonge Haagse muziek studenten, hebben eigener beweging zater dagavond een muziekuitvoering in de Ichlhuskerk georganiseerd. Het getuigde van druf en vertrouwen in eigen kracht. Er waren echter slechts twintig bezoekers. Van Marion, 22, is organist van de Prins Willem kerk in het centrum van Scheve ningen en dirigent van het koor „De Can- torei" aldaar. De altblokfluitist Van Veen heeft zich bij zijn studie als hoofdvak viool gekozen. Twee sonates voerde laatstge noemde uit: Telemann's stijlvolle opus in F-groot en de geestige tweede in A-klein van Handel. De combinatie altblokfluit en kerkorgel is een vrij ongebruikelijke. Niettemin laten zich beider klanken voortreffelijk mengen. Het solo-instrument vertoont er veel over eenkomst met de oude schalmei in. Met fraaie toon en gevoelvolle voordracht maakte de solist van Telemann's compo sitie een waar klassiek juweeltje naar welke vertolking het goed luisteren was. Johann Sebastian Bach was op het pro gramma vertegenwoordigd met twee be kende koraalvoorspelen en de veeleisende Fuge fique, die Van Marion technisch knap en in de juiste tempi vertolkte. Echter heeft Purcell's vrolijke muziek, Trompet Tunes, meer geboeid, omdat de organist deze luchtige wijsjes levendig en kleurrijk voordroeg. Een Handel-prelude en adagio sloot zich er voortreffelijk bij aan. De solist bewees hierin het juiste gevoel voor registerspel en voordracht te hebben, hetgeen in zijn Bachspel niet altijd waar neembaar geweest was. De uitvoering van het slotallegro was een hoogtepunt in dit orgelconcert, dat in Mendelsohn's markante vierde orgelsonate eveneens boven het gemiddelde niveau uit steeg. Sander van Marion, die de avond opende en sloot met composities van eigen hand, die qua thema's een ietwat monotone indruk maakten, zal als uitvoerend kunstenaar in de toekomst ongetwijfeld nog van zich doen horen. A. van der Weijden er aan, dat hij nog eens in de legerzaal had gepreekt. De kapitein zei met vreugde terug te zul len denken aan de IJmuidense periode, waarin onder anderen het Apendorp een hoogtepunt voor hem is geweest. Hij wilde graag de kerken in IJmuiden er nog even op wijzen dat het Leger des Heils er niet naar streeft het leger zo groot mogelijk te maken. „Wij willen de mensen alleen tot Christus brengen" zei hij. „Het gaat ook niet om een bepaald stelsel, een voorbeeld of een prediking, het gaat om Jezus Christus zelf". Tot slot werd de vertrékkenden het „Vaarwel, tot wederziens" toegezongen. A mateurtoneel Als ik mij wel herinner, is de Hervorm de Toneelgroep uit IJmuiden nu reeds het vierde amateurgezelschap, dat in deze om geving Willem van Boxtels toneelspel „Liefde is geen speelgoed" voor het voet licht heeft gebracht. Dit geschiedde zater dag in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandt.laan, welke voorstelling dins dag wordt herhaald. Deze aldus betoonde voorkeur kan gemakkelijk worden ver klaard. De auteur heeft dit stuk namelijk zoveel sterke speelscènes meegegeven, dat het publiek gaarne bereid blijkt de lichte lijk melo-dramatisch inslag van het ver haal over het hoofd te zien. Nu kan een regisseur een dergelijke historie van twee kanten benaderen: hij legt in zijn mise- en-scène juist de nadruk op de soms on waarschijnlijk gezwollen spreek- en spel- trant, of hij kan de melo-dramatsiche ef fecten door een sober spelvoorschrift zo veel mogelijk verzwakken. Helaas heeft Paul van Ginkel bij de Hei-vormde Toneel groep aan het eerste de voorkeur gegeven, waarmee hij niet alleen de auteur, doch ook de voorstelling als zodanig een slechte dienst bewees. Want taferelen, die met enige beheersing in woord en gebaar waarschijnlijk nog te accepteren zouden zijn geweest, werden in de nu gedemon streerde stijl onwaarachtig en vol vals sen timent. Het publiek is hier evenmin onge voelig voor gebleven, gelet op de hilariteit in de zaal bij de overdreven zwakke ma nier, waarop de zieke Maria zich voort bewoog en het nauwelijks onderdrukt ge lach bij de hevig gechargeerde dronken schap van Hubert. Dergelijke ongewenste reacties zouden waarschijnlijk niet te be luisteren zijn geweest, wanneer de regis seur de nodige beheersing had voorge schreven. Deze overdrijving kenmerkte practisch de gehele voorstelling, hetgeen ongetwijfeld moet worden betreurd, omdat de spelers reeds meermalen hebben be wezen ook voor een natuurlijke karakteri sering capabel te zijn. Nu vestigde me vrouw J. Kalkhoven-Geiteman als Maria Ernberg voortdurend de indruk, dat zij zich met overgave toelegde op de vertol king van een boze koningin uit een sprook jesspel en A. de Jong, die eveneens als een verdienstelijk speler kan worden be schouwd, begaf zich nu met een te gefor ceerde Hubert Ernberg met volle zeilen in de richting van de ouderwetse marqué. Mejuffrouw G. Wolthuizen daarentegen, beheerste zich in dit opzicht juist op een wijze, die haar omgeving tot nadenken had moeten stemmen. Zij speelde de ver bitterde Helga Stuber immers strak en met een innerlijke gespannenheid, welke de excessieve kanten van dit karakter vol doende bijslepen, om haar het, predikaat van de best gespeelde rol van deze avond te verlenen. Van een prettige natuurlijk heid was ook P. Kalkhoven als Karl Hohenstein, ofschoon hem toch een duide lijker articulatie dient te worden aanbe volen. De dames W. H. Baart-van der Burgh en J. de Zeeuw en de heren H. Dolfing en C. de Bruin maakten gezamen lijk nog het traditionele dienstpersoneel compleet, dat in hun uitbeeldingen een ple zierig contrast van oud en jong verkreeg. Ten slotte zij dan herinnerd aan de fleuri ge Tyroler kostuums en de verzorgde toneelaankleding, welke entourage de lo cale sfeer duidelijk onderstreepte. Jan van Dam Aanvoer van zaterdag De totale aavoer van vis in IJmuiden was zaterdag 6530 kisten vis, waarvan 1137 tong en tarbot, 1 heilbot, 1155 schol, 70 schar, 15 bot, 2095 haring, 700 makreel, 575 schelvis, 260 wijting, 330 kabeljauw en gul, 5 leng, 30 haai, 7 ham, 60 poon, 65 koolvis, 25 diversen. Pryzen van zaterdag Per kilo: heilbot 2.90, grote tong 4.80 4.40, grootmiddel tong 3.703.30, kleinmiddel tong 2.902.30, kleine tong I 2.80—2.20, kleine tong II 1.34— 1.08, tarbot I 2.90—2.30. Per 50 kilo: tarbot II 112—100, tarbot 111 94—88, tarbot IV 74—59, grote schol 8166, grootmiddel schol 88 58, kleinmiddel schol 7357, kleine schol I 6358, kleine schol II 40 ,f 21, schar 26—14, bot 18—17, verse haring 2417, makreel 20—8, grote schelvis 5545, grootmiddelschelvis 4640, kleinmiddel schelvis 4237, kleine schelvis I 4034, kleine schelvis II 3711, wijting 26—11, grote gul 5238, middel gul 41—34, kleine gul 2812, kleine haai 1512, ham 140—108, poontjes 19—9, horsma kreel 6.50, kleine koolvis zwart 37 28, kleine koolvis wit 42, kleine rode poon II 22—20. Per 125 kilo: grote kabeljauw 248 134, grote koolvis zwart 10494, gro te koolvis wit 102, grote leng 78. Besommingen KW 135 15.210, KW 104 6640, KW 89 4080, KW 124 4660, KW 78 1280, KW 20 850. KW 74 11.700, IJM 11 2670, IJM 31 f 3410, IJM 211 9910, IJM 154 6900, IJM 45 3610, IJM 40 f 2540, IJM 206 6220, IJM 59 2280, IJM 16 4060. KW 112 640, KW 116 f 370, KW 128 630, KW 109 2560, KW 178 6120, KW 177 640, KW 103 f 10.730, KW 35 910, KW 93 9050, KW 146 11.900, KW 119 1200, KW 164 5340, KW 71 1070, KW 68 f 2750, KW 60 1320, KW 92 940, KW 165 3530, KW 21 f 1880, KW 96 4610, KW 61 830. HD 125 4040, WR 7 3790, TX 51 2490. Aanvoer van maandag Tijdens de eerste losbeurt losten van morgen in IJmuiden vijf trawlers en acht loggers 250 kisten wijting, 1370 schelvis, 160 radio, 250 gul en kabeljauw, 200 kool vis, 1965 haring, 2055 makreel, 267 varia, 175 stijve kabeljauwen, 1250 kilogram tong en 200 kleine kisten haring. Tijdens de tweede losbeurt losten 57 scheepjes van de kleine vaart 1100 schol, 117 tarbot, 181 wij ting, 6 gul en kabeljauw, 42.500 kilogram tong en 263 stijve kabeljauwen. De totaal- aanvoer bedroeg 9088 kisten. De KW. 116 (24 okt.) kwam aan de markt met 120 schelvis, 10 haring, 5 wijting, en 5 gul en kabeljauw. De WR. 58 (24 okt.) met 100 radio en 150 schol. De IJM. 73 (24 okt.) met 20 radio, 5 wijting, 200 schelvis, 5 gul en kabeljauw en 10 varia. De KW. 34 (24 okt.) met 60 radio, 130 schelvis en 35 varia. De WR. 25 (24 okt.) met 58 radio. 160 schel vis en 45 radio. De KW. 57 (25 okt.) met 300 vleetharing. De KW. 123 (24 okt.) met 10 schol, 120 schelvis en 80 gul en kabel jauw. De IJM. 15 (20 okt.) met 200 kleine kisten haring en makreel, 150 schelvis, 55 gul en kabeljauw, 55 koolvis, 320 haring, 230 makreel. 50 varia -en 15 stijve kabel jauwen. De KW. 101 (10 okt.) met 120 wij ting, 50 schelvis, 110 koolvis, 450 haring, 10 makreel, 60 varia en 70 stijve kabel jauwen. De KW. 49 (10 okt.) met 50 wijting, 20 schelvis, 25 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 725 haring, 150 makreel, 20 varia, 30 stijve kabeljauwen. De VL. 121 (10 okt.) met 1465 makreel en 15 varia. De KW. 42 (20 okt.) met 30 radio, 70 wijting. 230 schelvis, 30 gul en kabeljauw, 25 koolvis, 160 haring, 200 makreel, 20 varia en 60 stijve kabel jauwen. Prijzen van maandag In guldens. Export: grote rijen kabel jauw 130154, kleine ï-egels kabeljauw 5365, kisten grote kabeljauw 156174, kisten kleine kabeljauw 146156, witte koolvis 116108, grote schelvis 5860, grootmiddel schelvis 4854, zetschol en schol 1 6573, grootmiddel tong 3,303,40. kleinmiddel togn 2,602.80, kleine tong 1 2.502.70, slips 1,101,30, grote tarbot 2,40 —2,70. Binnenland: grote gul 5458, middel gul 3848, torren 2535. zwarte koolvis 90 108, koolvis 1 3536, koolvis 2 2730, kleinmiddel schelvis 4353, vleetharing 27,5029, makreel 1218, grote tong 4,40 4,60, pennen 3760, grove braad 2835, kleine braad 1923, wijting 2226, schol 2 3944, schol 3 2335, trawlharing 1823. Besommingen van maandag Emma f21.900, KW 101 f21.900, KW 49 f21.400, KW 42 f21.100, KW 57 f8900, KW 116 f3500, KW 34 f4750, IJM 73 f 5430, IJM 207 f 5000, WR 58 f 5480, WR 25 f 5220. Haringvangsten KW 9—5 kantjes, KW 23—20, KW 138 50, KW 147—20, KW 16—10, KW 140—5, KW 40—45, KW 97—50. KW 22—35, KW 127—80, KW 48—20, KW 141—5, KW 37— 20, KW 70—25, KW 163—70. Gemiddelden: Scheveningen 9, Katwijk 29 kantjes. Proefvaart De vriestrawler „Egmont" van de n.v. visserij maatschappij Batavia in IJmuiden maakt zaterdag aanstaande zijn officiële proefvaart uit IJmuiden. Er zal een tocht langs dc kust tot Egmond en terug worden gemaakt. Woensdagmiddag komt de „Eg mont" uit Vlaardingen in IJmuiden aan. Op zee Het was het afgelopen weekeinde goed weer om de noord. Zondag stond er een bries. De vangsten van de trawlers waren niet slecht, maar erg ongelijk, zij varieer den van 100 tot 350 manden makreel, ha ring, schelvis, koolvis en kabeljauw per et maal. De Toronto deed een trek van drie pakjes, de Medan een trek van twee pakjes, de, Deining boekte een dagvangst van 250 manden makreel en haring, de Dirkje gaf een trek door van drie pakjes, de Alberta Hendrika een trek van 40 manden hoops, de Drie Gebroeders een trek van twee pakjes, de Golfstroom een trek van drie pakjes, de Alida had een dagvangst van 300 kisten makreel, haring en koolvis. De loggers en kotters bij de P-boeien vingen zaterdag 200 tot 350 kilogram tong, 10 tot 20 manden schol en wijting en 2 tot 3 manden tarbot. Voor dinsdag Voor de dinsdagmarkt zijn reeds binnen de KW. 120 met 42 kisten, de KW. 63 met 40 kisten, de IJM. 209 met 94 kisten, de KW. 122 met 800 kisten en de SCH. 6 met 300 kisten. Verder worden verwacht de VL. 153 mot 80 schelvis, 300 haring, 240 makreel, 40 wijting, 10 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 15 varia en 130 stijve kabeljauwen en de SCH. 171 met 900 haring, 200 makreel en 150 varia. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer vanmorgen 100 kisten schol, 100 wijting, 200 schelvis. 50 gul en kabeljauw, 540 ha ring, 2500 makreel, 2700 kilogram tong, 450 stijve kabeljauwen en 8000 kantjes haring. In de bovenzaal van „Kcnnemcrhof" heeft Stormvogels jl. zaterdagmiddag af scheid genomen van de spelers Luppens, H. Snoeks en Fr. Venus en van de com missie-leden Van der Plas, Van Olst, Dijkhuizen en Nat. Dit geschiedde in aanwezigheid van het bestuur en alle commissies, alsmede een afvaardiging van de beide supportersvere nigingen. De voorzitter, de heer Suwerink. betreurde het dat de heer Westerwal, we gens zaken, en de heren Luppens en Nat, wegens familieomstandigheden of ziekte, niet aanwezig konden zijn. Hij bracht dank aan de scheidende spe lers voor hetgeen zij voor Stormvogels hebben gedaan. Ook de commissieleden werd dank gebracht voor het vele werk. Namens het bestuur bood hij allen een geschenk aan. Vervolgens sprak de heer Verhoef zijn grote waardering uit en deed in het bijzonder op de scheidende spelers een beroep om, te zijnder tijd, een plaats in één der commissies te willen innemen. De heer Kramer, het woord voerende namens beide supportersverenigingen, bracht hulde aan de stille" werkers die vrijwel nooit in het licht der publiciteit staan, maar wier taak daarom niet min der belangrijk is. Na dank gebracht te hebben aan de scheidende spelers bood hij allen een boekenbon en grammofoon plaat aan. Nadat de heren Snoeks, Venus en Van der Plas hun dank hadden geuit voor al het goede dat zij in Stormvogels hebben meegemaakt, waarbij eerstgenoemde een dringend beroep deed op de spelers van het eerste elftal om tot betere prestaties te komen, bleef het gezelschap nog enige tijd in gezellige sfeer bijeen. Haute couture voor U ERRES radio vanaf f 125.- ERRES TV vanaf f 745.- Ranke, slanke modellen nu slechts 28 tot 30 cm diep! Uitgebreide kleurenfolders en demonstratie worden gaarne gegeven door: 'EL»S B6UINWJO 174- '/MUIDEN-rUL. «<403 Betaling in overleg FRUITMANDEN en FRUITSCHAALTTES (P. J. Booy) KENNEMERLAAN 32 Telefoon 4331 Verzending door geheel Nederland KfNNCMEfHMQN KGNMSMERLAGiN KSNNiM EALAAN

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6