VOLVO Nederland met 12 renners in Jour Saint Fort weerstond Rus Tsjegolev in 54 zetten Roemeense schakers waren sterker dan men dacht MHBS en HBC blijven op goede pad in de overgangsklasse SNELVERF 500 Hamburger SV won ruim in Bern Baba Sy bleef kans behouden Topspelers in toernooi van jubilerend TOG Saint Fort-Tsjegolev Dl*. Euwe verloor van Ghitescu Smash (Castricum) verre de mindere Roeikalender 1961 15 Ook voor amateurs Ronde van Frankrijk WERELDKA MPIOENSCHA P DA MMEN Om de Europa-beker Zondag in Haarlem Mis gegokt IJshockey begonnen Nederlands jeugdteam won met 3-1 van amateurs Teun v. d. Berg naar een ziekenhuis „Arsenal" boekte winst van 32.267 kf. iveetmfse* Wereldkampioen Bykova verloor laatste partij Verenigingskampioen schappen keurturnen DONDERDAG 3 NOVEMBER 1960 Nederland zal met een 12-manspJoeR mogen deelnemen aan de Ronde van Frankrijk 1961. Deze voor de Nederlandse wielersport zo prettige mededeling hebben de organisatoren van de Tour de France, de bladen „l'Equipe" en „Le Parisien Libéré", woensdagavond in Parijs afgedaan. Zondag 25 juni zal de Tour-karavaan in Rouaan starten, zondag 16 juli zullen de rijders in het Pare des Princes in Parijs arriveren. Aan de Tour de France 1961, die om de noord wordt gereden, zullen elf teams van 12 renners deelnemen, nl. Italië België, Nederland, Spanje, Zwitserland, Luxemburg, West-Duitsland, Engeland, Frankrijk, alsmede drie Franse regionale teams. Evenals in 1960 bestaat de tour uit 21 etappes en is er één rustdag. Al is de Ronde van Frankrijk 1961 door handhaving van de landenploegen weinig van opzet veranderd, toch krijgt 's werelds langste etappewedstrijd op zich een ander aanzien. Tijdens de Tour voor de profes sionals om precies te zijn van 2 tot 16 juli zal namelijk een Ronde van Frank rijk voor amateurs en onafhankelijken be neden de 25 jaar worden gehouden. Aan gezien de prominente amateurs van het heden veelal de professionals van de toe komst zijn, hebben de organisatoren deze Ronde van Frankrijk voor amateurs en onafhankelijken de „Tour de France de De 17de ronde van het wereldkampioenschap dammen in Arnhem stond in het teken van Saint Fort. Deze speler, die gehandicapt is door zyn doofheid, was als her boren. Er is een onderzoek ingesteld of hij te genezen is. Alleen de mogelijkheid hier van gaf hem nieuwe krachten. „Ik verlies beslist niet vanavond", zei hij voor de partij en voegde er nog aan toe. „Tsjegolev mag blij zijn als hy remise haalt". Het? klonk allemaal wat kinderlijk, immers een blik op de ranglijst deed een strijd van de mug tegen de olifant verwachten. Zo leek het ook toen de Russische kampioen, reeds bij de zestiende zet op een damzet speelde en ook kon uitvoeren. Bliksemsnel echter volgde het antwoord van de Haitiaan. David weerstond Goliath. Wielrennen l'Avenir" f de Ronde van Frankrijk van de toekomst) genoemd. Hieraan zullen 10 of 12 landenploegen van 8 renners deel nemen. De rit bestaat uit 15 etappes, de totale lengte van het parkoers bedraagt onge veer 2.000 km. en zal in grote lijnen samenvallen met het traject dat de profs moeten afleggen. De finish van de ama teurs en de profs zal steeds in dezelfde etappeplaatsen zijn. De „Tour de l'Ave nir" zal echter niet dezelfde startplaatsen hebben als de ronde voor de profs. Iedere morgen worden de amateurs en onafhan kelijken zo'n veertigtal kilometers per bus vervoerd, alvorens het startsein wordt ge geven. De renners zullen steeds ongeveer 2 1/2 uur vóór de profs rijden. Zoals gezegd zullen alleen amateurs en onafhankelijken beneden de 25 jaar mogen starten. Voor twee renners van elk team kan echter dispensatie van deze bepaling worden gegeven. In het bijzonder de berg etappes van de amateurs en onafhanke lijken zullen voorts aanzienlijk gemakke lijker worden dan die van de beroeps renners. Onverdeeld gunstig Het bericht dat Nederland in 1961 met een 12-mansploeg zal mogen rijden is in Nederlandse wielerkringen uiteraard on verdeeld gunstig ontvangen. „Dat hebben we jaren geleden al aan secretaris-gene raal Garnault voorgesteld", was het eer ste commentaar van de heer J. J-. vgn Eek, secretaris van de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wiéïren- unie. „Gemakkelijk zullen we momenteel een 12-mansploeg op de been kunnen bren gen. We beschikken zeker over 6 tot goede tour-rijders en hebben dan tenmin ste nog een zestal behoorlijke krachten van het tweede plan. Met Klaas Buchly als ploegleider die man heeft het ver leden jaar toch voortreffelijk gedaan moeten we een bijzonder sterk team kun nen vormen", luidde de mening van de K.N.W.U.-sportcommissie-secretaris ver der. Ook voor deelneming van Nederland aan de „Tour de France de l'Avenir" was de heer Van Eek in principe sterk ge porteerd. Klaas Buchly zelf was bijzonder ver heugd over het besluit van de Franse organisatoren. „Het belooft voor Neder land een zeer interessante ronde te wor den, wanneer wij met 12 man mogen rij den. Dan kan je tenminste eens wat meer proberen. Ook voor de samenstelling van de ploeg is het prettig. Het is nu moge lijk ook een renner waar je niet geheel zeker van bent eens een kans te geven", was de eerste reactie van de Hagenaar toen wij hem van de nieuwe Tour-formule in kennis stelden. Advertentie DUBBELDEKKEND DE BESTE LAKVERF Hamburger SV heeft woensdagavond in Bern voor 45.000 toeschouwers met 5-0 ge wonnen van de Zwitserse kampioen Young Boys. Bij de rust was de stand 3-0. Het was de eerste wedstrijd tussen beide teams voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor clubs. De tweede wedstrijd tussen beide clubs wordt zondag 27 november in Hamburg gespeeld. De Nederlandse arbiter Jan Bronkhorst uit Velp leidde de ontmoeting. Malmö Sofia 1-0 De eerste wedstrijd voor de tweede ron de tussen I.F.K. Malmö en C.D.N.A. Sofia is woensdagavond in Malmö voor 8.000 toeschouwers gespeeld. Dank zij een doel punt in de tweede helft wonnen de Zwe den met 1-0. De tweede wedstrijd staat voor 13 november op de agenda. De partij tussen Agliardi en Sen a Kaw was een zuiver Hollandse opening, waar in Agliardi zyn rechtervleugel liet verzwak ken. Bij ontbreken van een speelplan kroop hij maar naar de rand van het bord het geen in dit soort genre funest is. Wit bleef dan ook beperkt in zijn zettenkcus. Op het moment dat hij dacht zich te kunnen be vrijden volgde een type-zetje op de rand- schyf. De zon ging schijnen voor onze rijks genoot, die met iedereen wil wedden dat de vijfde prijs van het toernooi voor hem en niemand anders is. Het eindspel bood de Surinamer geen moeilijkheden en hij zegevierde dan ook gemakkelijk. Topman Tsjegolev was kennelijk de me ning toegedaan dat de Haïtiaan het klas sieke, gesloten spel, minder goed ligt. Waarschijnlijk dacht hij aan de partij die zijn landgenoot Koeperman speelde tegen zijn tegenstander Saint Fort. Inderdaad kreeg Saint Fort met een verzwakte korte vleugel te kampen. Een snelle beslissing leek in zicht toen de Rus een foutzet uit lokte. Saint Fort had echter nog verder gezien en wat een fout leek, bleek een lok- zet te zijn. Met belangrijk voordeel kwam de Haïtiaan uit de slagwisseling te voor schijn. Men moet heel wat in zijn mars hebben om de overblyvende stand te be rekenen, indien er in een reeks maar liefst twintig schyven van het bord verdwynen. Saint Fort speelde iets te afwachtend waardoor de vraag of winst aanwezig was niet beantwoord werd, want na 54 zetten werd het remise. Grote ruil In de partij De Descallar-Baba Sy, was het de Marokkaanse graaf die vereenvou digingen zocht. De Senegalees probeerde hem van de wijs te brengen door enige ma len van spelsysteem te veranderen, doch meer dan enig terreinvoordeel zat er aan vankelijk niet in. Toen de schijven tot de helft verminderd waren bleek het zelfver trouwen van Baba Sy niet in het minst verontrust. Zelf nam hij nu een grote ruil, waaraan een diepe berekening vooraf ging. In een 5 om 5 stand, die architectonisch fraai aandeed, was het finaal uit. Een goe de zege voor Baba Sy, welke toch meer moeite heeft gekost dan verwacht mocht worden. Een van de weinige malen dat een oude flankspel-opening variant werd gebruikt was in de partij tussen Koeperman en Ver se. De wereldkampioen drong al direct op-, en verdedigde de enige malen aangevallen voorpost. Hij likwideerde deze echter zelf. Verse kreeg gebrek aan zetten, waardoor Koeperman de kettingstelling kon inne men. In feite betekende dit reeds op de 25ste zet het einde van de partij. Fraai combinerend werden de beste zetten van zwart verhinderd. Een niet verwachte po sitiecombinatie gaf aan het geheel een ele gante wending. Wijselijk gaf de Franse kampioen toen op. Geen doorstoten De Belgische kampioen Verpoest kent het recept hoe men Dukel moet bespe len. Wederom trachtte hij het spel in klas sieke banen te leiden. Houwdegen Dukel kreeg geen kans een van zijn befaamde doorstoten te plaatsen. Evenals in de eer ste partij bevatte de stelling van Verpoest Tafeltennis Zaterdag is het vijfentwintig jaar gele den, dat TOG, de oudste neutrale Haarlem se tafeltennisvereniging, werd opgericht. De feestcommissie heeft een feestprogram ma samengesteld, dat bijzonder interes sant is. Men speelde reeds een serie ne derlaagwedstrijden tegen DSB, TYBB, Ho- tac, HBC en Togido, die door Togido werd gewonnen. Onderling speelt men nog een toernooi om de Johnny-cup en eveneens alleen voor de leden is er een diner za terdag in restaurant Brinkmann in Haar lem, na de receptie van 3 tot 5 uur. Het hoogtepunt bij deze festiviteiten is echter zondag, wanneer de top van het Nederlandse tafeltennis te gast zal zijn. In de tuinzaal van het gemeentelijk con certgebouw wordt een toernooi gehouden, waaraan de sterkste vier verenigingen van Nederland deelnemen. AMVJ verschijnt met Onnes, Goudsmit en Mascini, smash vaardigt af Habes, Ken ter en Schoonemeijer, Nedlloyd stuurt eveneens haar eerste team met Schoofs, Scheffer en Pliester en Wibo, de huidige landskampioen, komt met Hogendoorn, Stulemeijer en Hendrix. De teams spelen een halve competitie met teams, die uit twee spelers bestaan, zodat men twee enkelspelen en een dubbelspel speelt. Er is een prijs voor het beste team en een voor de beste persoonlijke prestatie. De wedstrijden duren van twee tot zes uur. TOG heeft in de loop der jaren haar naam (Tot Ons Genoegen) alle eer aan gedaan. Een duidelijk bewijs daarvan is wel het feit, dat diverse leden, die Haar lem verlieten, toch hun club trouw bleven. Henk Beek en Herman Kosters zijn al vanaf de oprichting lid. Eerstgenoemde was 14 jaar secretaris en Hermans Kos- tei's beheerde vierentwintig jaar lang de penningen. Van Abbevé is eveneens met een onderbreking van enkele jaren lid van de oprichting af en voorts spelen De Jong, Van Dam en Truus Lenaarts al meer dan 20 jaar. Technisch kwam TOG slechts één maal tot grote hoogte, toen de hoofdklasse werd bereikt met het team De JongVan Dam Van Abbevé. meer mogelijkheden. Hij wierp onze land genoot terug waardoor de laatste over tem po ging beschikken. In plaats van dit uit te buiten liet de IJmuidenaar een damzet Dammen toe. Verpoest aarzelde niet en nam de com binatie, immers verliezen kon hij toen niet meer en naar eventuele winstmogelijkhe den kon hij in een overzichtelijke stand rustig gaan zoeken. Wat hij zocht was er echter niet, zodat de punten werden ge deeld. Bij de derde zet reeds week Deslau- riers in zijn partij tegen Dionis af van de gangbare theoriën. Toen het spel een nor male opbouw ging vertonen had hij ech ter enige moeilijkheden om zijn lange vleu gel gunstig in het spel te brengen. Vereen voudigen wilde hij niet doch aanvaardde moedig de consequenties. Zijn moed werd beloond in een ogenschijnlijk zeer gunsti ge stand kon Dionis niets anders dan een verzwakkende terugtocht ondernemen. Wat zou hij gaarne gepast hebben in deze stand. Dat ene tempo dat de Parijzenaar tekort kwam gaf de Canadees gelegenheid tot een tijdelijk offer, dat niet alleen zijn stelling verbeterde, doch Dionis volkomen overdonderde. Hij geraakte van de wijs, verloor een stuk en zo ging een zeer goed opgezette partij onnodig verloren. Bom en Gordijn, die eikaars spel door en door kennen, begonnen rustig een klas sieke formatie op te bouwen. Bom tracht te de stelling te verbreken, doch Gordijn slaagde erin door kundig manoeuvreren de opzet van de Utrechter te voorkomen. Bom speelde al vroeg zijn kroonschijf op, ter ondersteuning van de korte vleugel. Kort daarop verkreeg Gordijn het beste van het spel. Door het samengaan van enige op zichzelf eenvoudige dreigingen raakte Bom in grote moeilijkheden en moest in stukverlies berusten. Nog trachtte hij te redden wat te redden viel. Hij moest de zege echter aan Gordijn laten. De resultanten De uitslagen luidden: Agliardi—Sen a Kaw 02, Saint FortTsjegolev 1-1, De DescallarBaba Sy 0-2, KoepermanVerse 2-0, Verpoest—Dukel 1—1, Deslauriers— Dionis 2-0. BomGordijn 0-2. Na de 17de ronde luidt de stand: 1. Tsje golev 28 pnt. 2 en 3. Koeperman en Baba Sy 26 pnt._.4. Deslauriers 21- pnts-5. Sen-a Kaw 18 pnt: 6, 7. 8 en: 9. Saint Fort, Ver poest, Bom en Gordijn allen 17 pnt. 10. Dukel 16 pnt. 13. Dionis 12 pnt. 12. Verse 11 pnt. 13. De Descallar 8 pnt. 14. Agliardi 4 pnt, De partij Saint Fort—Tsjegolev had het volgende verloop: Saint Fort (wit)Tsjegolev (zwart): 1. 32-28 20-24. 2. 37-32 14-20. 3. 41-37 18-23, 4. 31-27 17-21, 5. 34-29 23x34. 6. 39x30 12-18, 7. 30-25 10-14, 8. 44-39 18-23, 9. 50-44 (Krijgt nu zwakke vleugel.) 97-12, 10. 40-34 24-29, 11. 33x24 20x40, 12. 45x34 15-20, 13. 38-33 20-24, 14. 34-30 12-18, 15. 43-38 1-7. 16. 39-34 14-20 (Speelt op een combinatie.) 17. 25x14 9x20, 18. 30-25 (Loopt in de val, doch het komt anders uit dan zwart verwachtte.) 18. 4-10, 19. 25x14 24-29, 20. 33x24 19x50, 21. 28x19 13x24, 22. 14-9 3x14, 23. 49-44 50x31, 24. 37x17 11x22, 25. 32-28 22x33, 26. 38x9 10-14 (Moet wel.) 27. 9x20 8-13 (Het aantal schijven is weer gelijk, doch de kansen zijn aan wit.) 28. 35-30 5-10, 29. 20-15 10-14. 30. 42-38 (Direct 48-43 enz. en dan 25-20 geeft meer kans.) 30. 13-19, 31. 38-33 7-12, 32. 33-29 2-8, 33. 48-43 8-13, 34. 43-39 18-22, 35. 30-25 12-18, 36. 39-34 16-21, 37. 46-4 1 6-11, 38. .34-30 21-27, 39. 30-24 1 9 x30, 40. 25x34 13-19. 41. 34-30 11-17, 42. 29-24 17-21, 43. 24x13 18x9. 44. 41-37 9-13, 45. 30-25 13-18, 46. 47-42 21-26.47. 25-20 14x25, 48. 15-10 25-30, 49. 10-4 30-34, 50. 42-38 34- 39, 51. 38-33 39x28, 52. 4-15 27-31, 53. 36x27 22x42, 54. 15x47 remise. Volgens de Daily Mirror heeft een in Engeland werkende Duitse dienstbode, de 18-jarige IJte Diepold, 45.856 pond in de voetbaltoto gewonnen, doch heeft zij geen recht op uitkering, omdat zij te jong is om ie gokken. Ute, die pas 12 weken in Engeland is, is dienstbode bij de familie Wise in Watford, in Londen. Van de 26-jarige zoon des hui zes, Alan, leende zij 2 shilling en six pence, om haar eerste toto-biljet te kun nen inzenden. Een politieman, de 38-jarige Frederick Ringsell, hielp het meisje bij het invullen. „Ik had aan Alan verteld dat hij de helft zou krijgen als ik zou winnen", aldus Ute. „Het was een inzending van ons beiden". Had ze er mijn naam maar bij geschre ven", klaagde Alan. „Wat moet ik nou doen? In Duitsland zou men het geld voor mij in bewaring hebben gegeven", zei Ute nog. Een woordvoerder van de „Littlewoods"- toto legde uit dat de wet aan personen onder de 21 jaar verbiedt „over de post" te gokken. Het ijshockeyseizoen op de HOKIJ in Den Haag is geopend. Woensdag avond speelde H1JC (Den Haag) de openingswedstrijd tegen een Canadees legerteam, „Raiders". HIJC won met 5-3 (2-0, 1-1, 2-2). Op de foto een Nederlandse aanval. V oetbal In aanwezigheid van bondscoach Elek Schwarz speelde woensdagmiddag op het sportpark Zuid in Bussum het Neder lands .ieugdelftal (1618) een wedstrijd tegen het Nederlands amateurteam. Het jeugdelftal, dat een aantrekkelijke wed strijd speelde, zegevierde met 3-1. Bij de rust was de stand reeds 1-0 voor de jon geren. De doelpunten werden gescoord door Van Straalen (Elin,kwijk) 2 x en Henk Hainje (Heerenveen) voor het jeugdelftal, terwijl Roggeveen (CVV) de eer van de amateurs redde. De opstellingen der beide elftallen wa ren als volgt: amateurs: doel: Van Zanten (ZAC); achter: Blom (WW) en Werdens (Sittardia); midden: Mul (NAC), Molenaar (KFC) en Kuipers (Velocitas): voor: Van Baaren (CVV), B. Hainje (Heerenveen), Bouwman (HFC), Libregts (Excelsior) en Roggeveen (CVV). Jeugd: doel: Van Zoghei (DOS); achter: Veenstra (GVAV) en Hermans (NAC); midden: Pierre (Feijenoord), De Vries (Ensch. Boys) er. Van Buitenen (HDVS); voor: W. Kras (Volendam), Van Straalen (Elinkwijk), Jansen (ADO), Keizer (Ajax) en H. Hainje (Heerenveen). De doelverdediger van EDO, Teun v. d. Berg, is opgenomen in de Mariastichting, waar hij een knie-operatie zal moeten on dergaan. De pogingen om de gekwetste knie met rust te doen herstellen, bleven zonder re sultaat. In het Engelse boekjaar dat per 31 mei 1960 werd afgesloten, heeft de voetbalclub Arsenal 32.267 pond winst gemaakt. De winst was aanzienlijk hoger dan in het voorafgaande boekjaar, toen echter veel meer werd uitgegeven voor het kopen van spelers. De recette van het vorig seizoen was 178.560 pond dat was ruim 21.000 pond lager dan in het seizoen 1958-1959. VOETBAL. Het Engelse voetbalteam, samengesteld uit spelers beneden 23 jaar, heeft woensdagavond in Newcastle met 11 gelijk gespeeld tegen Italië onder 23 jaar. Met de zesde ronde schoot het FIDE- landentoernooi over de helft heen. De Ne derlanders hadden zich woensdag voorge nomen met Roemenië af te rekenen. In dien dit zou gelukken, zou een flinke stij ging op de ranglijst daarvan het gevolg zijn. Het heeft echter maar een haartje ge scheeld of deze goede bedoelingen zouden de weg naar de nederlaag geplaveid heb ben. Aan bord één begon namelijk de jonge Ghitescu met zwart in een konings- indi- schc verdediging van meet af aan agres sief op te treden. Indien dr. Euwe hier tegen omzichtig verdedigd zou hebben, zou hy deze aanval waarschijnlijk hebben kun nen weerstaan. Maar zoals de partij ver liep kreeg de Roemeen gelegenheid een dodelijke aanval op te bouwen, welke hem na 37 zetten de overwinning bracht. Schaken De tegenstander van Donncr bood reeds na negen zetten remise aan. Het was een vier paardenspel dat inderdaad snel tot remise kan leiden, indien beide spelers dit willen. Maar Donr.er sloeg het aanbod re soluut af en begon naar kansen te zoeken om overwicht te krijgen. Inderdaad kwam hij beter te staan, doch juist toen verde digde Drimmer zich bijzonder goed, zodat de partij toch in remise eindigde. Prins koos ook ditmaal weer het Wee- nink-systeem als opening en zette ander- maaKzijn, partij origineel op. Na enige verwikkelingen en 'n algemene afruil ont stond een eindspel met aan weerskanten een toren en een loper en een gelijk aan tal pionnen. Dit eindspel staat gunstiger voor Prins maar zekerheid, dat hij in de tweede zitting Radovici zal kunnen ver slaan bestaat niet. De „held" van de dag was ditmaal Kramer. Hij verdedigde zich dame indisch en streefde onmiddellijk naar complicaties. Deze opzet slaagde en in het verder ver loop van de partij kon hij zijn tegenstan der Mititelu steeds verder insnoeren. Een gevaarlijke dame-manoeuvre van de Roe meen leidde tot een geforceerde afwikke ling, waaraan Kramer twee pluspionnen overhield bij een goede stelling. Onze land genoot zal deze partij zeker winnen. De uit slag zal dus of 2-2 of iVi-Vh tengunste van Nederland worden. Uit de andere ontmoetingen verdiend vermelding de vei*pletterende nederlaag welke Najdorf tegen Tahl leed en de niet minder spectaculaire zege van Fischer met zwart op Sabo. De resultaten van de zesde ronde waren: Advertentie 'n tip, rijdt '■■o/V-. L hoofd-agent topkwaliteit l rayon Haarlem OVERVEEN TEL. K 2500 18997 55602 11123 De volleybalploegen van MHBS en HBC blyven in de dames-overgangsklasse nog steeds op het goede pad. De Heemsteedse Berkenrodecombinatie is zelfs met leid ster TOG nog ongeslagen. In Zaandam bereikte HBC tegen SES een verdienstelijk gelyk spel, na een 20 achterstand: 156, 155, 13—15 en 9—15. MHBS omzeilde in Enkhuizen tegen Madjoe een lastige klip en won na een uitermate spannende strijd in drie sets met 1513, 1513 en 1614. Vooral voor het net kwamen Josien van Calmthout en haar volgelingen tot goede prestaties. In de derde set stond MHBS met 149 achter, doch sterk serveren van Agnes Leeuwenberg bracht de set in Haar lemse handen. Gisteravond speelde MHBS in het Krelagehuis tegen hekkesluitster The Smash uit Castricum, maar ontmoette niet de minste weerstand. In 32 minuten speeltyd won MHBS met 153, 157 en 15—1. In de eerste klasse heren gebeurde wei nig belangwekkends. HVS 2 en Gios be gonnen tegën elkaar als ongeslagen ploe gen en waren ook na een nogal wisselvallig duel nog zonder nederlaag: 158, 515, 1511 en 915. In de sportzaal van HBC speelden de HVS-reserves vrijdagavond tegen de gastheren en na een duel zonder krachtsverschil was ook hier een punten verdeling het resultaat: 1511, 1115, 7 15 en 15—5. Bij de dames heeft OVRA zich met een zege op HBC 2 en op Topscore als enige concurrente van leidster Die Raeckse 2 opgeworpen. Eenvoudig kwam de zege in Heemstede niet tot stand (1115, 158, 1416 en 1315), maar in het Krelagehuis hadden Ank v. d. Dool en haar teamge noten minder moeite met Topscore, dat voor het net nog weinig aanvalskracht toonde. Bij OVRA kwam vooral door toe doen van de spontane smashes van mej. Wieske de stootkracht beter tot zijn recht: 14—16, 15—10, 15—9 en 15—10. Set Up De volleybalcompetitie moest capituleren voor Velox: 1511, 13 15, 159 en 1512. Onze Gezellen en Ves- mia gaven elkaar weinig toe en een lang durige strijd was het gevolg. De Gezellen toonden een betere spelopvatting en won nen dan ook verdiend. In de eerste set gaf Vesmia een ruime voorsprong uit han den (1614) en dit slechte voorbeeld werd gevolgd door OG. Want in de tweede set hadden de Gezellen door goed serveren van mej. D. Henneman en enkele geslaag de smashes van Annie Rose een ruime voorsprong opgebouwd (10—5) die via 10— 9, 12—11 (time-out voor Vesmia), 13—13, 1413 en 1414 met 1614 verloren ging. Dit Vesmia-herstel kwam voor een goed deel voor rekening van Toos van Galen en Cora van Liemt. Frappant was het dat op de score 1414 de ploegen om beurten met opslaan straalden. In de derde set liep OG door onzuiver aangeven een grote achter stand op 51 en 105, in de laatste set leidde OG met 94 doch wees even later het scoringsbord 99. De sprints werden echter twee maal door Onze Gezellen ge wonnen (1513 en 1512), zodat deze strijd met zijn grillige scoreverlopen met 31 door de Gezellen werd gewonnen. De stand in de eerste klasse luidt nu: Dames Heren Die Raeckse 2 5 10 OVRA 5 8 OVRA 6 10 PSCB 5 8 OG 6 7 HVS 2 6 8 Vesmia 5 5 Gios 5 6 Set Up 4 4 HBC 5 5 Velox 5 4 De Blinkert 3 3 Topscore 4 3 Eclecta 1 2 HBC 2 5 3 OSS 3 1 HVS 5 3 Velox 5 1 Eclecla 5 1 CIOS 4 0 In de tweede klasse moest de Haarlemse politie de eerste nederlaag incasseren en wel tegen rivaal OVRA 2: 159, 1513 en nogmaals 1513. Het ontbrak PSVH aan strijdlust. De spanning keerde door deze nederlaag echter volledig weer. Bij de da mes had leidster Gios de handen vol aan Vesmia 2: 31. De uitslagen van de woensdag gespeelde wedstrijden luidden: Heren: OVRA 4Spaarnestad 13. OVRA 2—PSVH 3—0. HVS 2—Gios 2—2. WIK 2—DSS 2—2. Die Raeckse 3—HBC 3 3—0. PSVH 2—PWN 2 1—3. Gios 4—Ener gie 2 0—3. HVS 3—Gios 3 0—3. HBC— HVS 2 2—2. Dames: Set UpVelox 13. OGVes mia 3—1. MHBS—The Smash 3—0. PWN 2Set Up 3 3—0. Topscore—OVRA 1—3. Vesmia 2—Gios 1—3. DSS 2—OG 2 2—2. Set Up 2—Gios 3 3—0. Gios 4—HBC 5 3—1. De Blinkert 4—HBC 4 0—3. Alliance 2— OG 3 0—3. HBC 2—OVRA 1—3. In de sportzaal van HBC aan de Cru- quiusweg in Heemstede wordt vrijdag avond gespeeld: HBC 3—Alliance (dames), HBC 2—WIK en HBC—OSS (heren). Nederland—Roemenië 'AV/s en 2 afg. partijen, EngelandOost-Duitsland V2V2 en 3 afg. partijen, BulgarijeTsjechoslo- wakije V/2U/2 en 1 afg. partij, Joegosla viëWest-Duitsland D/21V2 en 1 afg. partij, Rusland—Argentinië 31/2—V2. Hon garijeVerenigde Staten 1—1 en 2 afg. partijen. De gedetailleerde uitslag van de wed strijd NederlandRoemenië was: dr. Euwe Ghitescu 0-1. DonnerDrimer V2V2, PrinsRadovici afgebroken. Kramer Mititelu afgebroken. De stand luidt na de zesde ronde: 1. Rus land I8V2 pnt. 2. Verenigde Staten 14 pnt. en 2 afg. partijen, 3. Joegoslavië 12'/a pnt. en 1 afgebr. partij. 4 en 5. West-Duitsland en Tsjechoslowakije 12 pnt. en 1 afg. partij. 6. Roemenië IIV2 pnt. en 2 afg. partijen. 7. Argentinië IOV2 pnt. 3. Hongarije 10 pnt. en 2 afg. partijen. 9. Oost-Duitsland 9 pnt. en 3 afg. partijen. 10. Nederland 9 pnt. en 2 afg. partijen. 11. Engeland 8 pnt. en 3 afg. partijen. 12. Bulgarije 8 pnt. en 1 afg. partij. De wereldkampioene schaken, de Russi sche Bykova. die reeds zeker was van de zege in het internationale damestoernooi in Amsterdam, verloor in de laatste ronde van de Frangaise Chaudé de Silans. De uitslagen waren: Rinder (W.Dld.)Lazarevic (J.sl.) 0-1, Chaudé de Silans (Fr.)Bykova (Rusl. 1-0 Benini (It.)Vreeken (Ned.) 1-0, Heems kerk (Ned.Pibei'l (J.sl.) V»V2. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. Bykova 512, 2. Lazarevic 5, 3. Chaudé de Silans 4'/2, 4 en 5. Benini en Heemskerk 3 pnt. 6 en 7. Piberl en Rinder 2V2, 8. Vreeken 2. Op de buitengewone algemene vergade ring van de Nederlandse Roeibond is de roeikalender voor 1961 als volgt samenge steld: 9 april: lange afstand kampioenschap van de Amstel voor heren; 16 april: lange af stand kampioenschap van de Amstel voor dames; 29-30 april, Gouda: lustrum wed strijden Reeuwijk; 7 mei: Varsity; 13-14 mei: Zaanlandsche Zeilvereeniging; 13- 14 mei: comité voor wherry wedstrijden, lustrumwedstrijden; 26-27 mei: Hollandia; 28 mei: Cornelis Tromp; lustrum wedstrij den Loosdrecht; 3-4 juni: Amsterdamsche Roeibond; 11 juni: Bumpingrace Naarden; 17-18 juni: Koninklijke en Holland-beker; 24-25 juni: Laga, lustrumwedstrijden; 30 juni: sprintwedstrijden; 1-2 juli Triton: lustrumwedstrijden en nationale jeugd kampioenschappen; 16 juli: nationale kam pioenschappen; 26 augustus: comité voor wherry wedstrijden: ronde van Loosdrecht; 27 augustus: comité voor wherry wedstrij den Noordzeekanaalbeker; 3 september: Poseidon: nationale .handicaptocht; 9- 10 september: Willem III: nachtwedstrijd; 24 september: De Hoop: grachtentocht; 25 september: De Hoop: grachtenwedstrijd; 7 oktober: comité voor wherry wedstrijden lange afstandwedstrijd Abcoude-Amster dam; 8 oktober: De Laak: Westelijke Roei bond; 15 oktober De Laak: lange afstand wedstrijd Delft-Den Haag; 22 oktober De Hoop: lange afstand skiffwedstrijd; 12 no vember: Willem III: winterhandicap. Turnen Zondag worden in de Energiehal in Rot terdam de verenigingskampioenschappen keurturnen gehouden, waaraan door drie heren- en vijf damesploegen zal worden deelgenomen. Bij de heren, die des ochtends hun wed strijd houden, zal men de steeds zo inte ressante strijd tussen „De Halter" (Alk maar; en „Hercules-Hebe" (Enschede) moeten missen, daar de Enschedeërs voor het eerst sinds deze in 1946 ingestelde wed strijden niet hebben ingeschreven. Het Amsterdamse „D.O.S.", dat o.m. Ge rard Sallé, Kees Pruys en Jan Koopman heeft opgesteld, zal nu moeten trachten de Alkmaarse kampioensploeg met Rob den Broeder, Klaas en Guus Boot, Gerard Lammers en Ernst Ruder zo goed mogelijk partij te geven. „Achilles" uit Aalten is nog niet krachtig genoeg om een beslissen de rol te kunnen spelen. Bij de dames zal titelhoudster „Kralin gen" uit Rotterdam het des middags moei lijk krijgen, want de dames van „De Hal ter" zijn ieder jaar sterke tegenstandsters. In deze damesontmoeting komen o.a. de keurturnsters Nel Reinecke—Wambach, Ria Meyburg, Grietje v. Essen, Ali van Essen, Nel van Bekkum en vele jeugd- turnsters in actie. VOETBAL. De voetbalteams van Zuid- Duitsland en Centraal Hongarije zijn woensdagavond in het stadion van Mün- chen tegen elkaar uitgekomen. De ontmoe ting eindigde in een gelijk spel (3—3). Bij de rust leidden de Duitsers met 10. Meer dan 50.000 toeschouwers woonden de wed strijd bij.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15