C0R0LY Oudheidkundige vondsten HULP GEZOCHT BROMFIETS ƒ435.- ESSO PETROLEUM Finale Nationaal Landjuweel in mei 1963 in Haarlem LINCO L0ENDERSL00T Samenstelling Noordhollandse raad voor de Volksgezondheid SPEELGOEDACTIE PATENT super cenvector ƒ425.- Installatie op 10 november EEN STROP Onbestelbaar 4 iti Causerie over het maatschappelijke werk Gymnastiekuitvoeringen van RKSV „Velsen" Wintersportavond in Royal Minder melkverkoop in afgelopen zomer Bridgekampioenschap van de IJmond PETROLEUMHANDEL R.A.P. Filmavond en modeshow Faillissementen 29.90 SCHOENHANDEL DONDERDAG 3 NOVEMBER 1960 De voorbereidingen tot het houden van een tweede Nationaal Landjuweel voor amateurtoneelverenigingen, zijn thans in een dermate vergevorderd stadium, dat inmiddels definitief tot de organisatie hiervan kon worden besloten. Men is voor nemens dit evenement te doen aanvangen in het seizoen 1961-1962, met een provinciale voorronde, waarvoor de inschrijving mogelijk zal zijn voor alle Nederlandse toneel verenigingen. Of alle gegadigden echter kunnen deelnemen wordt afhankelijk gesteld van het aantal, omdat per provincie waarschijnlijk een limiet van vijftien vereni gingen zal gelden. Hiervan worden de steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag uitgezonderd, omdat hier afzonderlijke competities zullen worden gevormd. Voor elke deelnemende stad en provincie wordt een speciale commissie benoemd, welke zich met de organisatie zal belasten. Tevens zal deze eventueel tot selectie overgaan, wan neer de inschrijvingen het aantal vijftien overschrijden. Ook zullen zij zich belasten met het samenstellen van de diverse jury's. Op deze wijze kunnen dus veertien to neelverenigingen de finale bereiken en wel de elf provinciale en de drie stedelijke overwinnaars. Met de „Haarlemse Toneel Club", welk ensemble zoals bekend het eerste Landjuweel heeft gewonnen en daar door niet meer in deze voorronde behoeft uit te komen, zal deze finale vijftien to neelverenigingen omvatten, waaruit de jury de nieuwe triomfator kan aanwijzen. Deze eindstrijd wordt dan in mei 1963, met vijftien achtereenvolgende toneel avonden in de Haarlemse Stadsschouw burg gehouden. Deze mededelingen werden dinsdagavon verstrekt door de heer H. H. Kraneveld, voorzitter van de Haarlemse afdeling van de Nederlandse Amateur Toneel Unie, tij dens de goed bezochte jaarvergadering, welke in de studio van „Postaal Genoegen" in de Lange Lakenstraat werd gehouden. De heer Kraneveld had echter nog meer belangwekkend nieuws. Zo onthulde hij, dat ook het hoofdbestuur van de N.A.T.U. de mogelijkheid zal onderzoeken tot het verkrijgen van financiële steun uit de op brengst van de sporttoto, ten bate van het Nederlands amateurtoneel. Verder liet hij doorschemeren, dat door het afdelingsbe stuur reeds contact is opgenomen met een vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur van Haarlem, ten einde de huidige moeilijke positie van de plaatselijke to neelverenigingen te bespreken. De heer Kraneveld meende hiervan een gunstige uitslag te mogen verwachten. En ten slotte maakte hij bekend, dat binnenkort een aanvang zal worden gemaakt met een cursus voor amateur-regisseurs. Het ligt in de bedoeling hiervoor drie jaar uit te trekken en deze in Haarlem of Velsen te houden. Na afloop wordt aan de geslaagde deelnemers een N.A.T.U.-diploma uitge reikt. Daarvoor had de heer J. Bisenberger, secretaris-penningmeerster van de afde ling, de gebruikelijke jaarverslagen reeds voorgelezen. Zij waren in optimistische trant gesteld, niet alleen door een behoor lijk batig kassaldo, doch ook omdat het toetreden van zes nieuwe leden kon wor den vermeld. Hierdoor bedraagt het aan tal bij de N.A.T.U. aangesloten toneelver enigingen in deze omgeving thans negen enveertig. Zoals te verwachten viel, werd voorts de periodiek aftredende heer Kraneveld bij acclamatie en met een spontaan applaus, opnieuw als voorzitter benoemd. De heer Bisenberger maakte van deze gelegenheid gebruik bekend te -maken, dat -de heer Kraneveld heeft getracht zowel zijn vijf entwintigjarig jubileum bij' „Postaal Ge noegen", als zijn veertigjarig ambtsjubi leum bij de P.T.T. geheim te houden. Een bescheidenheid, welke hem door spreker bijzonder kwalijk werd genomen, omdat hij hierdoor de N.A.T.U.-leden de gelegen heid heeft onthouden, hem van hun grote waardering voor zijn enthousiaste activi teiten te doen blijken. Men had echter ontdekt, dat de heer Kraneveld dezer da gen ook vijftien jaar afdelingsvoorzitter is geweest van de N.A.T.U., hetgeen voor spreker aanleiding was nu eens in het openbaar uitdrukking te geven aan de ge voelens van waardering en sympathie, welke in deze kringen algemeen voor hem worden gekoesterd. Als bewijs hiervan overhandigde de heer Bisenberger hem een fi-aai ingelijste reproduktie van een schil derij van Jan Steen, welke geschenk dooi de kennelijk verraste voorzitter dankbaar werd aanvaard. Nadat de heer Kraneveld nog had me degedeeld, dat de jaarlijkse landdag van Advertentie Wilt u zuinig stoken Gaat u dan een „LINCO' kopen De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCONVECTOR met een totale warmtespreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk 9 M E H de N.A.T.U. ditmaal op Hemelvaartsdag in Friesland zal worden gehouden, voor welke bijeenkomst een buitengewoon at tractief programma wordt samengesteld, wijdde hij ook enige woorden aan het verscheiden van de heer J. B. Schuil. Spreker noemde de overleden critucus een man, die het amateurtoneel steeds met een grote liefde en deskundigheid tegemoet is getreden. Zijn kritieken waren altijd eerlijk en mild en hebben daardoor een niet te onderschatten stimulerende invloed gehad. Op verzoek van spreker, werd door de aanwezigen ter nagedachtenis van de heer Schuil een minuut stilte in acht ge nomen. Ter wille van de volledigheid, vermel den wij ten slotte de samenstelling van het huidige afdelingsbestuur. Dit zijn de heren I-I. H. Kraneveld („Postaal Genoe gen", Haarlem), voorzitter; J. Bisenber ger („Op Hoop van Zegen", Zandvoort), secretaris-penningmeester; D. Schut („Jan van Dommelen", Santpoort), Tweede se cretaris; B. Peper („Herman Heijermans" Haarlem) en T. Nierop („Palvu", IJmui- den), commissarissen. Woensdagavond was een groot aantal le den van de afdeling Beverwijk van de N.V.V.-vrouwenbond bijeen in het speel tuingebouw „Grapy", om te luisteren naar mejuffrouw E. Roadsen, maatschappelijk werkster bij Hoogovens, die heel veel ver telde over haar werk op het bedrijf waar ongeveer 17.000 mensen werken. Spreek ster gaf enkele voorbeelden van wat da gelijks gedaan wordt en hoe men dat werk met behulp van een groot aantal andere diensten zo goed' mogelijk tracht te doen. Zij verdeelde dit werk in: bemid delen, adviseren, steunen en het nemen van preventieve maatregelen, al of niet in overleg met instanties als Sociale Za ken, Arbeidsinspectie, Bureau voor Ge zinsmoeilijkheden, de Kinderrechter en nog vele anderen. Met nadruk verklaar de zij dat van het gesprokene tussen de arbeider en een maatschappelijk werkster niets naar buiten komt. Het is van het grootste belang dat men met een gerust hart'de moeilijkheden vertelt, de manier om ze het vlugste onder de knie te krij gen. zo besloot mejuffrouw Roadsen. Zij moest' heel wat vragen beantwoorden. Meer dan 50 jaar ervaring. Betaling is prettig te regelen. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmuiden De afdeling gymnastiek van de r.-k sportvereniging „Velsen" geeft in het komende weekeinde enkele uitvoeringen Onder leiding van de heer J. Oldenburg de heer J. Smit en mejuffrouw T. Delver zullen de kinderen op zondagmiddag 14.30 uur een uitvoering geven in de gymnastiek zaal van de r.-k. scholen aan de Terrasweg te Santpoort. Des avonds om half acht is daar weer een uitvoering. Maandagavond om half acht begint de uitvoering in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. Be halve jongens en meisjes treden ook op de keurgroepen en de dames. De nadering van de winter was voor het Reis- en Passagebureau n.v. Ver. Scheepsagenturen in IJmuiden en de In tern. reisorganisatie Hotel-Plan in Den in Den Haag aanleiding woensdagavond in Royal te IJmuiden de wintersport te propageren. Er werden kleurenfilms ver toond van Noorwegen, een nog weinig be kend wintersportland, Zwitserland en Oos tenrijk. Voor een toelichting zorgden de heren P. J. Bakker en C. A. Kramer. Deze laatste vertoonde ook nog enkele dia's van Egypte, Marokko en de Cana- rische eilanden, oorden waar het voor koukleumen in de winter best is uit te houden. Tussen de bedrijven door hield de n.v. Nederland een korte en aantrek kelijke show van wintersportkleding. Er bestond voor deze avond veel belangstel ling. n Castricum De Castricumse melkslijtersvereniging „de Eendracht" heeft in zaal Roozendaal een algemene bijeenkomst gehouden tij dens welke zowel de voorzitter als se cretaris en penningmeester gegevens heb ben verstrekt over het afgelopen seizoen. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter de heer J. Nijman mede dat het vreemdelingenseizoen, hetgeen door hen steeds wordt gerekend vanaf 1 juni tot en met. augustus, deze keer een teruggang in de omzet te zien heeft gegeven. Was de omzet in 1959 ongeveer 4 percent hoger dan in 1958 thans vertoonde deze zelfs een teruggang van 8 percent. Was n.l. over het jaar 1959 een omzet bereikt van 1.562.677 liter melk in 1960 was dat onge veer 1.300.000 liter. De verkoop van flessenmelk en koffie melk was gestegen. A.B.V.A.-LEDEN KOMEN BIJEEN De afdeling Beverwijk van de A.B.V.A. begint dinsdag 8 november het seizoen met een bijeenkomst in één der zalen van „De Opgang" aan de Florastraat. De dis trictsbestuurder de heer C. W. Francken zal verschillende voor de ambtenaren be langrijke zaken bespreken. Advertentie met versnelling volle naven Breestraat 108 Beverwijk De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland zal donderdagmiddag 10 november in het Provinciehuis te Haar lem de Provinciale raad voor de volksge zondheid in Noordholland installeren. Ingevolge de Gezondheidswet 1956 heeft de vergadering van de Provinciale Staten van Noordholland een provinciale raad in gesteld. De taak van de raad omvat uit sluitend het stimuleren en coördineren van de gezondheidszorg binnen de provincie, het uitbrengen van adviezen en het samen werken met andere provinciale raden. De nieuwe raad bestaat uit vierentwin tig leden; voor de helft uit vertegenwoor digers van particuliere organisaties en in stellingen en voor de andere helft uit ver tegenwoordigers van openbare lichamen. Voor „Het Witte Kruis" hebben zitting in de raad de heren dr. W J. Lojenga te Alkmaar, P. Waardenburg te Santpoort en L. B. J. de Wilde te Haarlem; voor „Het Wit-Gele Kruis" de heren R. M. J. A. Schlatmann en mr. A. A. J. J. M. Takx, beiden te Haarlem; voor „Het Oranje- Groene Kruis" de heren J. Baggelaar te Amsterdam en mr. W. Glastra te Haar lem; voor de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid de heren M. Fernhout te Laren en dr. C. J. Hut te Alkmaar; voor de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst mevrouw J. W. van den Blink-Rolder te Amsterdam met in overleg met de Algemene Neder landse Vereniging voor Sociale Geneeskun de de heer C. van der Harst te Wormer- veer; voor de in de provincie werkende algemene ziekenfondsen de heer D. J. Dekker te Breezand. De openbare lichamen zijn in de raad vertegenwoordigd met leden van de Pro vinciale en Gedeputeei-de Staten, met ver tegenwoordigers van de overige gemeen ten (de laatste aangewezen door de Ver eniging van Nederlandse gemeenten). De leden van het college van Gedeputeerde Staten in de raad zijn de hex-en J. de Jong Czn te Hilversum, die als voorzitter zal optreden en W. Mensink te Haarlem, die FILM OVER DE BOUW VAN S.S. „ROTTERDAM" Het bestuur van de afdeling IJmond van de Nederlandse Vereniging voor Lastech niek, waarbij zijn aangesloten de lasclubs Velsen en Haarlem, heeft voor zijn leden en hun dames een unieke kans geschapen om de in opdx-acht van de Rotterdamse Dx-oogdok Maatschappij vervaardigde film over de bouw van het vlaggeschip s.s. „Rotterdam" van de Koninklijke Rotter damse Llovd, te zien. Deze film illustreert de kiellegging en de bouw tot en met de overdracht op de Noordzee en de proefvaart. Vóór de filmvertoning zullen dia's beel den geven van de problemen, die voor de bouw van het grote schip moesten worden opgelost. Aangezien een grote belangstel ling van de IJmondlassers en hun dames wordt verwacht, zal de vertoning worden gehouden in het Kcnnemer Theater te Be verwijk op woensdag 9 november. De avond begint om kwax-t voor acht. ondervooi-zitter wordt. Mevrouw J. A. A. Luijck-Sleijfer te Amsterdam en mr. P. S. Winkel te Hoox-n zijn de vex-tegenwoox-di- gers van de Provinciale Staten, de heren K. Ittmann en mr. W. Bakhuys Roozeboom die voor Amstex-dam en mevrouw mr. E. A. J. Scheltema-Conradi zal de gemeen te Haarlem vertegenwoordigen. De verte- genwoordigex-s van de overige gemeenten in Nooi-dholland zijn de heren G. H. Es- sing te Oosterblokker, B. A. P. bai-on van Harinxma thoe Slooten te Nederhorst den Berg, mr. G. D. Rehorst te Den Helder, dr. J. W. van Rooy te Hilversum en J. Tilkema te Zaandam. Na een spannende laatste ronde zijn de bridgekampioenen van de IJmond bekend geworden. In de 1ste klasse werd het echt paar De Groot nog bedreigd door de heren Mains-Porck, die alsnog een verwoede poging deden om de titel de behalen. Zij slaagden hierin echter net niet, hoewel zij hun aanvankelijke achterstand van 18% op keurige wijze wisten te verkleinen tot slechts 3 Hoewel op het nippertje werd het echtpaar De Groot verdiend kampioen. In de 2de klasse viel evenals in de vijf voorafgaande ronden weer de grootste ver rassing te noteren. Hadden in de vijfde ronde Kramerv. d. Burg met een voor sprong van 11 de leiding overgenomen van BakkumSchadé en daarmede bijna de kampioenstitel, in de zesde ronde boek ten BakkumSchadé een score van 66.27% tegen Kramerv. d. Burg slechts 46.83%. Hiei-mede veroverden BakkumSchadé toch nog onvexwacht het kampioenschap. Na afloop x-eikte voorzitter Warmerdam van „De Jump" de bij dit kampioenschap behorende wisselzuilen uit benevens een blijvend aandenken voor de kampioenen Uitslag 6de ronde: 1ste klasse: 1. Mains Porck 65.87 2. Laman—v. d. Vis 55.56; 3. Bais—Valk 53.97. 2de klasse: 1. BakkumSchadé 66.27; 2 DrijverTimmer 57.94; 3. dames Schaap— Schaaper 56.35. Eindstand: 1ste klasse: 1. echtpaar De Groot 334.10; 2. MainsPorck 330.95; Bais—Valk 311.11. 2de klasse: 1. BakkumSchadé 340.49; 2 Kramer—v. d. Burg 332.16; 3. Amsing— v. d. Berg 317.10. KAMPIOENEN BIJ „DE VREDESDUIF Bij de postduivenhoudersvereniging „De Vredesduif" te Heemskerk zijn de kam pioenen bekend geworden. De vei-schillen de kampioensprestaties zijn: Vitesse: 1. A. Cassee; 2. A. Bx-uins; 3. G Duin. Fond: 1. A. Nielen; 2. G. Duin; 3. P. Lot- terman. Oude duiven: 1. A. Cassee; 2. G. Duin 3. A. Bruins. Jonge duiven: 1. J. van Vlaanderen; 2 G. de Boer; 3. H. Gooyer. Navluchl: 1. A. Cassee; 2. G. Duin; 3. A Bruins. Generaal kampioen: 1. G. Duin; 2. A Cassee; 3. A. Bx-uins. Kanipioensduiven: Oud: G. Duin; Jong J. Peekei. De heer B. J. Wieland Los, die zich vex-dienstelijk heeft gemaakt door zijn bemoeie nissen bij graafwerkzaamhe den in de IJmond, waax-door kon worden voorkomen dat sommige waax-devolle oud heidkundige vondsten geheel en al verloren gingen, is, on danks het goede voornemen van de betrokken gemeente- lijke autoriteiten, niet ge heel en al gerust: hij vreest, dat passende maatregelen die een einde moeten maken aan de jammerlijke onver schilligheid op dit teri-ein vooralsnog zullen uitblijven. Hoewel Velsen, naar de mening van de heer Wie- land Los, archeologisch ge zien tot de belangx-ijkste ge meenten van het land be hoort, heeft hier tot dusver een systematisch bodem onderzoek geheel en al ont broken. Een wel bijzonder ex-gerlijk staaltje van cul- tuurvandalisme noexnt bij het omspuiten van het Huis te Velsen met omgeving. Het desbetreffende terrein werd door de gemeente enige ja ren tex-ug vex-kocht aan een bollenbedrijf. Buiten een proefonderzoekje en waarne mingen door een amateur is er verder maar niets aan ge daan. Op een andere plaats, bij het Huis ter Spijk in Hof- geest, was het beter: hier dreigde de oostelijke x-and- weg een deel van de wallen of kaden aan te tasten, maar gelukkig bleek Waterstaat bereid het gehele complex te spax-en. De heer Wieland Los ver- wijt Velsen, dat het zijn cul turele belangen verwaar loosd heeft, door de voor werpen die werden gevonden bij het tunnelonderzoek niet in eigen huis te houden. Bij dit onderzoek zei de heer Wieland Los tevergeefs om hulp te hebben aangeklopt bij de gemeente en toen later bleek, dat men de gevonden voox-werpen aan Leiden wil de afstaan en hij hiertegen protesteerde, heeft hij hier op geen antwoord mogen ontvangen. Een collectie gevonden voox-werpen, afkomstig van de Spanjex-sberg, wex-d inder tijd afgedragen aan de ge meente, maar de zakken met schei-ven „liggen ex-gens te liggen", men doet er niets mee Is het nu zo, dat gemeen te, provincie en rijk alleen door woox-den „blijk van be langstelling" geven voor de archeologische schatten in onze bodem en het verder maar ovex-laten aan ama teurs zo nu en dan iets te redden De afcïeling Velsen-Bever- wijk van de Nedex-landse Vex-eniging tot Bescherming van Diex-en heeft een flinke strop. Ruim tweehonderd pakken lucifers zijn name lijk spoorloos. Elk pak vcr- tcgenwoox-digt een waarde van 0.75. De lucifers waren naar de stand van Dieren bescherming op de BIMIJ ge- bx-aehl om ze aldaar te ver kopen. Bij de afbraak van de stands echtex-, vorige week vrijdag, waren de luci fers verdwenen. Hoe men ook heeft gezocht, nergens waren ze te vinden. Het ver moeden bestaat, dat een van de afbx-ekende standhouders de balen per ongeluk met zijn eigen spullen in een auto heeft geladen. Betreurens waardig is het intussen, dat niemand van de standhouders een zogenaamd uitvoerpasje behoefde te hebben. Het was dus mogelijk, dat iemand iets meenam, wat niet het zijne was. In ieder geval zijn de balen lucifers spoox-loos en dat betekent een strop voor de diei'enbescherming. Misschien kunnen heren standhouders nog even in hun mggazijn kijken, wel licht staan de pakken achter een schotje of een paar kis ten met BIMIJ-attributen. De activiteiten voor de Vara-speelgoedactie in Vel- sen-Noord door de gezamen lijk werkende vex-enigingen „Jonge Strijd", de P. v. d. A.- vx-ouwengroep en de Vara- afdeling zullen na de op 12 november in het St. Jozef huis te houden gx-ote bazaar worden voortgezet. Er zal namelijk voor dit mooie doel op dinsdag, 22 november 's avonds in het sportpavil- joen „Watervliet" aan de Koningsweg een gx-ote open Iciaverjasdrive wox-den ge houden. De opbx-engst van deze kaartwedstrijd komt ge heel ten goede aan het kin dertehuis „Endegeest" te Oegstgeest, dat door de sa menwerkende verenigingen is geadopteerd. In dit tehuis worden 175 debiele kindex-en VAN WIE? Bij de Velser politie is aan gifte gedaan van de volgen de gevonden voorwei-pen: Wit. schortje, zwarte glacé handschoen, gx-oen gebreide jongenstrui, kaart Alg. Zie kenfonds „Kennemerland" No. 2150, damesbril blauw montuur, grijs konijn, aax-d- appelschilmesje, zwarte ball point, zilveren gulden, kin derhalskettinkje, herenrij wiel, kinderwandelwagentje, 2 helmen, grijze kindei'hand- schoen verpakt in papier, donker blauwe hex-enregen- jas, 1 paar grijze hex-enhand- schoenen. houten autoped, bankbiljet van 2.50, x-ode vulpen-etui met sleutels, teddybeer, wollen sjaal, da mesrijwiel, 3 zakken aard appelen, einde uitlaatpijp van bromfiets, glacé heren- handschoen. badhanddoek washandje met zeep, snel binder, hoes van pax-aplu, gele meisjesmantel, repara tiedoos inh. contactsleutel, grote speelgoedauto, kinder leesboek, klein bruin-zwart hondje, damesparaplu, sta tief, kinderportemonnee met inh., meisjesrijwiel, hex-en- portemonnee, kindex-wantje, 1 paar zwarte dameshand schoenen, x-ode hoofddoek, bruine dameshandschoenen, bruine herenportemonnee m. inh.. jongensrijwiel, metalen klapstoeltje. NIEUWE YELL De Velser handbalvereni ging „Full Speed" heeft een nieuwe „yell". Men was het niet eens met de oude yell „Jippie Hoei". Van de aspi ranten kwam het voorstel er „Doel, doel, doel, dicht, dicht, dicht" van te maken. De aanvoerster roept „doel", de andere speelsters ant- woox-den met „dicht". Als het doel er inderdaad zo potdicht van wordt, dat er geen doel punten meer bij Full Speed gemaakt worden, kan het zeer waardevol blijken dat de aspiranten deze yell hebben uitgevonden. Men zal er echter nog een tweede deel bij moeten ma ken: „Ik, ik, ik, schiet, schiet, schiet". De aan- voex-ster roept dan „ik. ik, ik", waarna de anderen ant woorden „schiet, schiet, schiet". Vermoedelijk zal de scheids rechter dan al hebben ge floten omdat de aanvoerster te lang heeft gestaan met de bal in de handen. „Wij willen alleen begrip, geen medelijden, geen senti mentaliteit." Deze woox-den komen uit de mond van de heer L. C. Molenaax*. Zowel hij als zijn vrouw is blind. Zij hebben een winkeltje in rookwaren en snoepgoed aan de Tuinderstraat 73 in IJmui- den-Oost. Vroeger verdien den zij als straatmuzikanten hun brood. Er zijn twee kin deren, een meisje van veer tien, dat op de v.g.l.o.-school zit en graag wil doorleren, en een jongen van elf, die op de lagere St. Antonius- school gaat. Het echtpaar Molenaar heeft al enige tijd geen hulp in de huishouding en hulp is noodzakelijk. De x-eden dat een meisje zich niet aanbiedt of wegloopt? Zij oen paar dagen of weken? Zij vinden het griezelig bij blin de mensen in huis te moe ten zijn. Ze zeggen dan: Ik heb zo'n medelijden met die mensen dat ik het echt niet langer kan aanzien„Wij worden vaak moedeloos dooi de wijze waax-op wij door veel mensen worden behan deld. Wij zijn toch gewone mensen", zegt mevrouw. Om op die hulp in de huis houding terug te komen. Het echtpaar Molenaar moet hulp hebben. En sociale za ken dan? „Sociale zaken wil wel een hulp in de huishou ding zoeken, maar er dan ook alles over hebben te ver tellen. We willen ook een vinger in de pap hebben. Het is tenslotte onze hulp in de huishouding. Het loon is goed: 30.per week en kost en inwoning vrij". Soms bleef een meisje een of twee jaar, maar veel vaak korter. En dikwijls kwam het voor dat een meisje een af spraak maakte om te komen maar het op het laatste ogen blik af liet wéten". Is er nu werkelijk geen huishoudelijke hulp te vin den, die het aan durft? verpleegd en men wil hen gx-aag een prettig Sinter klaasavondje bezox-gen. Voor een luttel bedrag kan men aan deze drive, waaraan vele mooie prijzen zijn verbon den, deelnemen. Aanmelden bij: Dijckmanssti-aat 13, Van Diepenstraat 32, Grote Hout- of Koningsweg 38 en Lad derbeekstraat 3, alle te Vel- sen-Noord. Op 21 oktober gooide de Umuidenaar C. Zeegers, die voor Wijsmuller werkzaam is in Brazilië, in de haven stad Recive een brief in de bus. Deze bx-ief was aan zijn vrouw gericht en als volgt geadresseerd: Aan Mevr. C. Zeegers, Meeuwenlaan 11, Holland. Zodoende kreeg de bi-iet' na aankomst in Neder land al direct een stempel „onbestelbaar wegens onvol ledig adres". Maar met dat „onbestelbaar" liep het ech ter nog al los. Eind vox-ige week kreeg mevrouw Zee gers de brief van haar man toch in haar bezit. Tante Pos was weliswaar begonnen met de brief reglementair „onbestelbaar" te verklaren, maar onmiddellijk werd het speurapparaat van PTT in werking gesteld. De brief die, met enige verti-aging, geadresseerde bereikte dx-oeg er de bewijzen van: Infoi-ma- tie Bevolkingsreg. Amster dam vruchteloos; Niet ge vonden, Meeuwenlaan 11 A'dam (N.) onbekend; zie Woerden, Velsen, Katwijk (Z.-H.)(, IJmuiden; Waar? En dit alles met stempels en rood potlood. Tante Pos staat voor niets! FARA In de bus tussen IJmuiden en Haax-lem voerden op een dag deze week twee meisjes van een jaar of zeven een ge- spx-ek over de wereldsituatie. „Zeg, ken jij Fara, je weet wel, die van de Sjah?" vroeg de een. „O, die Fara Diba be doel je" zei de ander met een alwetend gezicht, „ja, die ken ik wel." „Nou, die heeft een zoon gekregen" onthulde de eerste, „leuk hè?" „Ja," mij merde de andei', „het zijn tegenwoordig allemaal jon gens. Mijn moeder heeft er laatst ook een gekregen en de buurvrouw ook." De nieuwbrengster luister de niet eens. Ze mijmerde verpier over Fax-a Diba. „Ze was helemaal dol. stond er in de krant" zuchtte ze. „En x?u wordt ze keizerin. Dat zou ik ook wel willen zijn. Maar ja, don moet je eerst een zoon krijgen." Twee haltes verder moest ze de bus uit. „Dag, Farah, tot morgen" zei ze verstrooid. En ze knikte keizex-innelijk. COLLECTE Mejuffrouw Tony Bakker, we schatten haar op twintig lentes, heeft een aardig steentje bijgedragen aan de collecte die voor met „Pit op Pad" in IJmuiden is gehou den. Zij heeft honderdveertig gulden bijeen weten te garen. Daarmee bezette zij van alle collectanten de eerste plaats. Nu moet worden gezegd dat Tony een bijzonder gunstige plaats had uitgekozen om haar collectebus te laten x-in- kelen, namelijk in en om de IJmuidense vishal. Dus het was „een knakie hier, pielde daar". Advertentie de haardolle met het hoogste rendement fïsso} méér warmte minder roet zuinig TELEFOON 02550-7227 A. RAS - TROMPSTRAAT 111 H. ALDERS-WIJK AAN ZEEëRWEG 34 TELEFOON 02550-8631 C. J. PORCK v. d. HELSTSTRAAT 19 IJMUIDEN-OOST „SPORTIEF" VERSLAGEN DOOR HAARLEMSE DAMMERS Het derde team van de Haarlemse Dam club is erin geslaagd de IJmuidense „Spox-- tief'-spelers hun eerste nederlaag toe te brengen. Het was overigens een verdiende zege, daar de Haarlemmers een grotere routine aan de dag legden. H. van Nieu- wenhuizen leverde aanvankelijk uitstekend spel, doch in het eindspel verkeek hij zich. Het resultaat van de wedstrijd was 15-5 voor de Haarlemmers. De filmdienst van de Nederlandse Reis- vex-eniging (NRV), die een toux-nee door het land maakt, zal op dinsdag, 8 novem ber ook een bezoek brengen aan het Ken- nemer Theater te Beverwijk. Tijdens dit bezoek zal de nieuwe kleux-enfilm onder de titel „Zuid-Italië" worden vex-toond. Het eerste deel van deze film is gewijd aan Napels, waarvan de opnamen zijn ge maakt door de cineast Ed. van Ellinck- huijsen. Het tweede filmdeel van de trilo gie bi-engt interessante beelden van Apu- lië, in de „hiel van de laax-s". Van dit deel maakte Reinier Muller de opnamen. Hij was in 1956 de prijswinnaar van de NRV voor de beste toeristische film. Evenzeer verzorgde de heer Muller het dei'de deel van de filmtx-ilogie over Sici lië. De heer J. F. van Lunteren zal de film van commentaar voorzien. Deze film avond krijgt bovendien een interessant cachet wegens de medewei-king van de „Eex-ste Nederlandse Reizende Mode show". Dames en hex-en van dit gezel schap zullen laten zien wat men op een x-eis mee móet nemen, wat men kan me- nemen en wat men als toerist veel beter thuis kan laten. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: H. Laar mans, schilder, Ringweg 33, Zaandam. Rechter-commissaris: mr. J. P. Petersen en curator: mr. C. J. Doorenbos, Zaanweg 66, Wox-merveer. Bij arresten van het gerechtshof te Am sterdam zijn na hoger beroep vernietigd de vonnissen van de Haarlemse rechtbank van 20 september 1960, waax-bij A. de Bot, stratenmaker, Wijkerstraatweg 150, Vel- sen-Noord en S. J. Meegdes, architect, Wil genstraat 36, IJmuiden-Oost, in staat van faillissement zijn verklaard, met benoeming van mr. H. J, Pot te Haarlem tot curator. Advertentie SYSTEEM HANDWERK Past als een maatschoen, verbazend mooi. KENNEMERLAAN 63 - IJMUIDEN Telefoon 4781 MARKTBERICHT De notex-ingen van groenten waren gis- tex-en in Beverwijk: andijvie 22—39; bloem kool 1864; sla 412; spinazie 2278; to maten 20—76; knollen 8—23; prei 10—16; spruiten 3387; bospeen 1838; waspeen 10—30.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4