Vice-president Nixon doet een wanhopige inhaalpoging SNELFIX# Veldslag tussen zigeuners en politie: twee doden mijn merk! r Vandaag is het de dag van stunts en laatste stampij NAAIMACHINES Wereldnieuws J De P1anta>af faire „Gross-admiraal" Rader in Kiel overleden 4000 Sovjet-deskundigen assisteren Castro Bomaanslag in New York Echtpaar Sartre door de politie ondervraagd MAANDAG 7 NOVEMBER 1960 3 Van dag tot dag Massale regie Sneeuwbalactie Filosoof wenst geen voorkeursbehandeling Medewerker van dr. Heyde in Frankfort gepakt Verkiezingen in Italië de <~Praatótoel Minister Van Rooy en het bestuur van Unilever hebben samen de Planta-affaire afgedaan. De minister heeft gesproken met het bestuur en alle misverstanden zijn opgehelderd. De minister had in de Kamer verwijten aan het adres van Unilever ge maakt, maar hij ziet nu in, dat die onjuist waren. En nu heeft het bestuur van Uni lever zijnerzijds verklaard dat, ook wat dit college betreft, alles vergeten en vergeven kan worden. Dat is. in het kort, de inhoud van de berichtgeving der laatste dagen. Maar is de zaak daarmee werkelijk af gedaan? Zijn alle vraagtekens en raadsels rondom de geruchtmakende kwestie tot ieders genoegen opgelost? Die vraag moet onzes inziens met een categorisch neen be antwoord worden. Vele detailpunten zijn. althans voor de buitenwacht, nog onduide lijk gebleven en die buitenwacht dat zijn wij allen, de consumentenmassa, het hele Nederlandse volk. Bij herhaling is er ook in ons blad op aangedrongen, dat volledige opening van zaken wordt ge geven, daar alleen dit het geschokte ver trouwen van het publiek in de betrokken instanties kan herstellen. Misschien komt die opening van zaken nog wel, want men kan zich voorstellen dat de minister hiermee wil wachten tot hij de resultaten van de twee commissies van onderzoek de zo genaamde „heren commissie" en de gemengd Duits-Neder landse medische commissie kent. Maal ais dat zijn voornemen is, waarom heeft hij er in zijn jongste, hierboven geciteerde verklaringen over de opgeruimde misver standen, dan geen melding van gemaakt? Die omissie kan bij velen de indruk wekken, dat hij alsnog zou willen proberen, de zaak nu verder maar blauw blauw te laten. Wij delen die indruk voorshands niet, maar moeten toch constateren dat hij psychologisch verklaarbaar zou zijn. Klare taal van de overheid is óók in dit tus senstadium ten aanzien van deze deli cate kwestie alleszins geboden! (Van onze correspondent) BONN Te Kiel is zondag de 84-jarige voormalige grootadmiraal Erich Johann Albert Rader overleden. Daarmee kwam een einde aan een leven dat grote hoogte punten in de Duitse marine heeft gekend, maar ook negen jaar gevangenisstraf in de Berlijnse gevangenis Spandau Rader werd beschouwd als een zeer be kwaam strateeg en tacticus, maar ook als een in politiek opzicht volstrekt blinde of ficier. Zijn sympathie voor de Kapp-putsch in 1919 tegen de democratische regering bezorgde hem zijn eerste ontslag. Rader kwam op 1 oktober 1928 in de Duitse ma rine terug als bevelhebber van de marine. Na 1933, toen Hitier en de zijnen de macht in handen hadden gekregen, geraakte hij sterk en snel onder de invloed van de nazi dictator. Rader werd „Gross-admiral" en wordt beschouwd als de man die in 1937- 1938 de plannen opstelde tot verovering van Denemarken en Noorwegen. Hij meen de dat Duitsland daardoor in staat zou worden gesteld grote onderzeebootbases te bouwen en voorts de macht in de Oostzee in handen te krijgen. Rader struikelde tenslotte in het gewir war van de interne strijd onder de nazi machthebbers en tenslotte moest Rader het veld ruimen voor de actieve en handi ge admiraal Doenitz. In januari 1943 leg de Rader het bijltje er bij neer; In 1946 veroordeelde het Internationale Gerechtshof te Neurenberg hem als oor logsmisdadiger tot levenlange gevangenis straf. Rader zat van 1946 tot september 1955 in Spandau met lieden als Hess, Speer en anderen. Hij werd vrijgelaten wegens zijn slechte gezondheid. In het moderne West-Duitsland heeft Rader geen rol ge speeld. Hij was ere-voorzitter van de bond van oudstrijders van de marine, maar heeft altijd geweigerd vergaderingen van de bond bij te wonen, omdat hij zich hier voor te zwak gevoelde. (Van onze correspondent) NEW YORK. Hoewel er in de laatste dagen voor de verkiezingen meer aan wijzingen zijn dat de Democratische kandidaat Kennedy zal winnen, dan dat de Republikein Nixon met de zege gaat strijken, lijkt het toch wijs geen voorspelling te doen. Twee factoren maken een profetie extra moeilijk: a. hoeveel protestanten zullen tegen Kennedy stemmen omdat hij rooms-katholiek is? b. Zal Nixons wan hopige inhaalpoging, waarbij Eisenhower trouw helpt, op het laatst belangrijke staten nog republikeins doen stemmen? Anderhalve week voor de verkiezingsdag had Nixon in het Witte Huis een ernstig gesprek met president Eisenhower. Het ging niet goed voor de Republikeinen in de belangrijke staten New York, Penn- sylvanië en Ohio. Nixon wilde een laatste, krachtige poging doen om die staten te winnen. Hij vroeg en verkreeg Eisenhowers hulp. Vooral de poging om indruk te maken op de New Yorkers is kolossaal geweest. Kennedy heeft spottend ge zegd, dat daar de republikeinse „reddingsploeg" aan het werk werd gezet. In feite gebeurde dat ook: Eisenhower, Nixon, Lodge en Rockefeller reden gevie ren Broadway op en werden daar bijna bedolven onder de snippers en confetti, die men naar beneden liet dwarrelen uit de wolkenkrabbers. De trottoirs stonden vol gepakt met toeschouwers. Op en bij He rald Square, waar toespraken werden ge houden, moeten wel driehonderdduizend mensen zijn geweest. In de voorsteden, zelfs in het democratische Yonkers, was de menigte indrukwekkend en 's avonds, toen er een betoging werd gehouden in de grote zaal van het Coliseum, moesten duizenden op het plein voor het gebouw blijven staan. In 1952, het jaar van Eisen howers grote overwinning, waren de be togingen in de stad New York minder im posant dan thans in I960.. Toch moet men hieruit beslist niet de conclusie trekken, dat Nixon er goed voor staat in de stad New York. Het is waar schijnlijk juister te zeggen, dat men in Amerika, in de laatste acht jaar, nog veel meer geleerd heeft over reclame en mas sa-bewerking. Een Republikeinse organi sator vertelde mij, dat zijn partij zeven ton confetti had opgekocht en die had la ten distribueren in de kantoorgebouwen van het zuidelijke eind van Broadway. Ook had men de effectenkantoren ver zocht, om gedurende een week de telexstrookjes te bewaren van de koersno- teringen. De doorgaans Republikeinse makelaars hadden aan dat verzoek graag voldaan. Het resultaat was een sneeuwbui van papier, zoals ik die in New York nog nooit heb gezien. Sommige mo toragenten, die met de stoet meereden, raakten vast in die „sneeuw". Prachtig was het zoals de flinke paarden van de Newyorkse politie, door al het gedwarrel en lawaai heen, onverstoord met de op tocht mee-galoppeerden. Dat zijn de juis te woorden voor zulk een parade: prach tig, opwindend, theatraal. Om twaalf uur gaat iedereen lunchen in deze wijk van makelaars en bankiers. Dan zijn de smal le straten altijd al stampvol met kantoor personeel. Juist op die tijd zette de po litie de straten af: om kwart over twaalf kwamen de Republikeinse topfiguren langs! Men had met één klap drommen toeschouwers gevangen. Maar meen niet dat die mensen dat vervelend vonden. Newyorkers kunnen maar zelden genoeg krijgen van parades en dit beloofde een schouwspel te worden, dat men maar zel den kan zien. En bovendien: Eisenhower is nog altijd vrij populair. Hem toewui ven betekent niet per se verraad aan de Democratische partij.' Toch was er een verschil met Kenne dy's tocht van enkele dagen tevoren en een belangrijk verschil. Toen Eisenhower langs kwam was het publiek vrolijk en vriendelijk, maar toen Kennedy door deze straat kwam verbrak men de politie-af- zetting en slechts met grote moeite kon den de auto's toen door de mensenzee heenkomen. Ook de Democraten hadden natuurlijk gezorgd, dat er voldoende pa pier naar beneden zou dwarrelen, maar Advertentie Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever (Van onze correspondent) BONN In de Hamburgse voorstad Niendorf is het zaterdag tot heftige wild west scènes gekomen met een grote groep zigeuners die hier al maandenlang de be volking terroriseert. Het begon 's morgens met een aanval van tientallen zigeuners op een slagerij, waarin een van hun lei ders niet snel genoeg geholpen zou zijn. Mannen, vrouwen en kinderen gingen in de winkel tekeer met messen, mestvorken en bezems en vernielden de slagerij gron dig. Zij dreigden zelfs een politie-agent, die de orde wilde herstellen, onder de voet te lopen. De agent, reeds beroofd van zijn gummiknuppel, bevrijdde zich met een handige beweging van een paar handen om zijn hals en trok zijn pistool. Vier maal vuurde de waarschijnlijk in pa niek handelende man daarmee op zijn be lagers, van wie er drie werden getroffen. Twee van hen waren direct dood, de der de werd levensgevaarlijk gewond. Pas toen een legertje politie-agenten op het slagveld was verschenen, namen de wilde zigeuners de wijk. Later op de mid dag gingen zij ten tweede male in het of fensief. Voor het lijkenhuisje van de Ham burgse G.G.D. kwamen vele tientallen van hen bij elkaar om de lijken van hun twee dood geschoten familieleden te veroveren. Opnieuw kwam het tot heftige vechtpar tijen met de Hamburgse politie en pas na een lange strijd gelukte het de agen ten, het lijkenhuisje te ontzetten. Het gaat bij deze zigeuners om een groep die een jaar geleden door de Poolse autoriteiten op handige maar bepaald niet menselij ke wijze naar de Bondsrepubliek is ge- expedieerd. Hier gaan ze geregeld tekeer als wilden. Zij hebben ook thans te Ham burg weer wraak gezworen, zowel aan de politie als aan de bewoners van het voor stadje Niendorf. HAVANA (Cuba) (UPI) Ongeveer zevenhonderd Russische deskundigen zijn op Cuba aangekomen. Zij brachten een aantal kisten mee, waarvan niemand weet wat ze bevatten. De Russen en hun om vangrijke bagage zijn ondergebracht dicht bij het vliegveld van Santiago, waar een tentoonstellingsterrein is. De gebouwen op dit terrein dienen de Russische experts tot slaapplaatsen. De afgelopen weken is de activiteit van Russische, Tsjechische, Poolse en commu- nistisch-Chinese technici op Cuba toegeno men. Waarnemers schatten dat er thans vierduizend communistische experts gro tendeels militairen, verblijven. Het meren deel houdt zich op bij de Amerikaanse vlootbasis in de baai van Guantanamo. Een aantal Russen heeft besprekingen ge voerd met professoren en studenten aan de universiteit van de provincie Orientg. De regering-Castro heeft het Camp Li- berty-vliegveld gemaakt tot opslagbasis van grote hoeveelheden wapens uit Tsje- J choslowakije en de Sovjet-Unie. het enthousiasme dat oplaaide, dat bete kende meer dan wat uit de lucht naar beneden kwam. Eisenhower, Lodge en Rockefeller speel den bij dit bezoek in hoofdzaak de rol van „jolly good fellow", breed-glimlachend uitbundig zwaaiend en donderend applaus veroorzaken, alleen door uit te roepen: „Wat een grote dag voor New York," Ze ker, Eisenhower deed wel wat meer. Hij liet doorschemeren, dat wie vrede wilde, het best op de Republikeinen kon stem men. In de krantenverslagen maakten die woorden wel indruk, maar de president is geen groot spreker en de massa wordt meer geraakt door zijn verschijning dan door zijn taal. De enige, die waarlijk zwoegde, was Nixon. Acht jaar lang heeft deze man uit gezien naar het presidentschap. Bereke nend en taai-volhoudend heeft hij op zijn doel aangestuurd. De partij heeft hij per fect in de hand weten te krijgen. Mocht Nixon verliezen op acht november, dan zullen velen in Amerika zeggen: „Rocke feller had het kunnen winnen voor de Re publikeinen." Maar Rockefeller kreeg geen kans. Nixon had zijn eigen zaken goed voor elkaar. NEW YORK (Reuter) In een trein van de Newyorkse ondergrondse is zon dagavond (maandagochtend Nederlandse tijd) een bom ontploft, ten gevolge waar van een vrouw om het leven is gekomen en negen personen min of meer ernstig zijn gewond. Het projectiel was geplaatst in het een na laatste rijtuig van een ex presse-trein van Manhattan naar New York, en ontplofte toen de trein bij een station in Harlem stilhield. Aanvankelijk werd aangenomen dat de bom het werk was van de „Sunday Bom ber", een maniak die de afgelopen maand reeds zes bommen heeft laten ontploffen, waarvan vijf op zondag. Men heeft echter kunnen vaststellen dat deze bom met dynamiet was gevuld, en de vorige bom men met een andere springstof. Hoe bitter moest het voor de ambitieu ze Nixon zijn, te beseffen, dat er een goe de kans was, dat het begeerde president schap hem toch nog zou ontgaan. Die bit terheid klonk duidelijk door, toen hij af gaf op „journalisten die in Washington hun handen zitten te wringen en die be togen, dat het niet goed gaat voor Ame rika". Hij moet gedacht hebben aan Ame- rika's grote commentatoren zoals Lipp- man en Reston, die onverbloemd partij hebben gekozen voor Kennedy. Fel werd Nixon ook steeds, wanneer hij Kennedy verweet een depressie te veroorzaken, al leen door tg praten over de mogelijkheid van een economische achteruitgang. Zelden is het voorgekomen, dat een kan didaat, in de laatste dagen het getij nog deed keren, maar Nixon's uiterst felie ac tie maakt het voorspellen van de uitslag toch nog wat moeilijk. Daar komt dan bij, dat de godsdienst een belangrijke fac tor is in deze verkiezingsstrijd. Vele rooms-katholieken, die vroeger Republi keins stemden, zullen dit jaar hun steun aan Kennedy geven, maar heel wat pro testanten, vooral op het platteland, zul len gehoor geven aan wat hun predikanten zelfs van de preekstoel zeggen: „Een rooms-katholiek in het Witte Huis is geen vrij man, doch staat onder het gezag van Rome". Kennedy heeft met alle nadruk verzekerd, dat hij een absolute scheiding wenst van kerk en staat, maar in de echte landbouwstaten zal hem dat niet veel hel pen. Natuurlijk proberen beide partijen in deze laatste dagen nog „stunts" uit te ha len. De Democraten hebben nogal ophef gemaakt over een lening, die Nixon's broer gekregen heeft van een firma, die veel met de Republikeinse regering te ma ken had. De Republikeinen hebben wel licht wat extra stoer gedaan ten aanzien van de Amerikaanse basis op Cuba, was misschien meer bedoeld om indruk te ma ken op de kiezers in de Verenigde Staten dan op Castro. Tot op het laatste moment zal men elkaar in deze campagne besto ken met donderbussen en voetzoekers, maar of die stampij in de laatste dagen nog veel zal uithalen moet men betwijfe len. (Reuter)AFP Kennedy, zal vanavond in zijn huis in Boston de telefoon pakken en een 74-jarige weduwe in San Francisco 4800 km verder opbellen. Zij zal op haar beurt anderen opbellen, die ook weer naar de telefoon zullen grijpen. Deze sneeuwbalactie per telefoon zal 24 uur du ren. Nixon zal vanavond vier uur lang voor de televisie spreken. Hij zal dan vragen be antwoorden die hem door kijkers voor en tijdens de uitzending telefonisch worden gesteld. De Democratische partij heeft verklaard dat zij de middelen niet heeft voor een dergelijke marathon-uitzending voor de televisie. Kennedy heeft zaterdag in een redevoe ring, zinspelend op de belofte var. N'-~^ dat hij indien hij gekozen wordt, naar de communistische landen van U„. zal gaan en misschien een nieuwe top re ferentie zal bijwonen, gezegd. 'n"ev.e' ■-> zijn verkiezing tot president, naar Was hington te zullen gaan en de Verenigde Staten weer aan het werk te zullen zetten. (Van onze correspondent) PARIJS Nauwelijks terug in Parijs van zijn reis door Zuid-Amerika, waarbij in het bijzonder Brazilië en Cuba werden bezocht, zijn de filosoof-dramaturg Jean- Paul Sartre en zijn vrouw Simone de Beauvoir zatei-dag op last van de rechter van instructie Perez door politie-inspec- teurs ondervraagd wegens het geruchtma kende manifest tegen de Algerijnse oorlog en het Franse leger, dat door de schrijver werd mede-ondertekend, zoniet persoonlijk opgesteld. Het schijversechtpaar kon, na het ver hoor, ongehinderd naar huis terugkeren waarover Sartre zei zich te verbazen. Van de 121 oorspronkelijke ondertekenaars zijn er nu dertig in staat van beschuldiging gesteld en een paar zelfs in voorlopige hechtenis genomen. „Ik durf er dus op te rekenen," aldus de filosoof tegen de jour nalisten die bij het gerechtshof hem op wachtten „dat wij hun lot zullen delen". Rechter Perez heeft natuurlijk wel even tijd nodig om van onze verklaringen ken nis te nemen, maar mocht het bij dit ver hoor moeten blijven dan zal ik, aldus Sar tre, niet nalaten de justitie met alle res pect, maar ook de nodige klem te verzoe ken ons dezelfde behandeling als die ande re dertig ondertekenaars te doen onder gaan. Ik zie geen enkele reden waarom er met twee maten gemeten zou worden en ik aanvaard van de justitie in ieder ge val geen voorkeurpositie. Op de vraag waarom Sartre niet onmiddellijk naar Frankrijk was teruggekeerd toen de rege ring haar actie, of beter reactie, tegen de linkse intellectuelen inzette, luidde het antwoord, dat zijn vrouw door ziekte enige tijd rust had moeten nemen. Ze is nu he lemaal hersteld. Ook Simone de Beau voir maakt aanspraak op de hoogste straf ofwel onmiddellijk vooran-est, waarin de wet voorziet wegens opwekking tot deser tie of burgerlijke ongehoorzaamheid. FRANKFORT (West-Duitsland) (UPI) In Frankfort is de 58-jarige Gerhard Böhne gearresteerd, die ervan verdacht wordt dr. Werner Heyde geholpen te hebben tijdens de tweede wereldoorlog om duizenden geestelijk gestoorde patiënten om het leven te brengen. Böhne heeft zich na de oorlog in Dusseldorp gevestigd waar hij een advocatenpraktijk had. Heyde wacht nog op berechting. Hij wordt ervan beschuldigd het plan van Hit- Ier voor een Germaans superras ten uit voer te hebben gebracht door alle mensen van beperkte verstandelijke vermogens om het leven te brengen. In zijn kliniek te Würzburg zou Heyde duizenden geestelijk gest,oorden gedood hebben. ROME (UPI) Zondag zijn in Italië verkiezingen gehouden voor gemeente-, provinciale en regionale raden. Met uit zondering van het gebied van Trentino- Alto Adige in het uiterste noorden, bestaat ook vandaag nog gelegenheid tot stemmen. Advertentie SAMSON SHAG Wedstrijd voor Moeders Tot de edelste gewassen, die deze aard bodem voortbrengt, behoort ongetwijfeld de Schoolplant. In het prille voorjaar kunt u zich zo'n plant via uw schoolgaande spruit voor een habbekrats aanschaffen. Op een mooie dag zien we dan vertederd toe, hoe al die kleine massamensjes, zelfs die rauwe Wildwestknul van de hoek., voetje voor voetje naar huis schuiven, een stukje Na tuur in een pot voorzichtig in de armen klemmend. Het Schoolplantenwezen streeft de edele doelstelling na, de stadsjeugd er op op- m.erkzaam te maken, dat er buiten atoom bommen, tillefisies, straaljagers, teen agers, tophitten en petatfrieten nog zoiets bestaat dat Natuur heet. „Mamma, hier is de Schoolplant," zegt mijn eigen massamensje vluchtig, en hij zet het prille gewas op de aanrecht. Van nu af aan begint de Schoolplant zijn veelbewogen bestaan, dat schommelt tussen verzuipen en verdorren. Een tus senweg schijnt niet te bestaan. Het gaat al net als met de kerstboom, de kat, de nieuwe juf en de meerval na een paar dagen is de aardigheid er af. „André, je Schoolplant!" roep ik in 't begin nog vermanend, en dan komt mijn zoon schuldbewust aanrennen met een gietertje. Een dag of wat later ben ik genoodzaakt, de Schoolplant uit mede lijden op te nemen in de overige planten- familie. En dan komt, in de herfst, de grote dag waarop de Schoolplant weer mee naar school moet. Die van ons was, zoals gewoonlijk, weer een uit z'n kracht gegroeide slungelige puber recht-toe-recht-aan, zonder prijs- bepalende zijscheuten. De hoofdprijs viel dit jaar ten deel aan Grietje Keel, en de tweede prijs was voor Sjonnie Wildwest. Ze kwamen triomfante lijk thuis met hun weelderige groeiselen. „Hoe heppu 'm zo mooi gekregen, buur vrouw," riep mevrouw Keel vanuit het bo venraam naar mevrouw Wildwest, die juist behaaglijk een sigaretje zat te ro ken op de vuilnisbak. „Nou mens, ik gaf 'm geregeld mest, en dan sproeide ik de bladeren, en zo nu en dan knipte ik z'n uitlopertjes bijach, eigenlijk niks bijzonders. Maar die van u, wat is die prachtig!" „Tja, zei Die van Keel. „Daar zit een leuke historie aan vast. Die jonge katjes van de laatste worp van onze Miepie had den 't op die Schoolplant begrepen, en ge bruikten 'm als kattebak. Toen is-ie dood gegaan. Zo sneu voor Grietje, hè. En toen ik en me man toch op de Floriade waren, hebben we een prachtige nieuwe voor haar gekocht". Ik heb zo'n idee, dat ik wel weet, wie er volgend jaar wint. Ik denk, dat het is Uw dw. Paula Spotter Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE II IS C I GROTE HOUTSTRAAT 181 TEL. 14444 Reza. De Sjah van Perzië heeft zondag een proclamatie uitgevaardigd waarin zijn pasgeboren zoon Reza tot kroon prins en troonopvolger is benoemd. Op verzoek van Keizerin Farah zijn hon derden stuks vee en schapen, niet zoals oorspronkelijk bedoeld, geofferd, maar onder de armen verdeeld. Chili. Als protest tegen relletjes tussen ar beiders en politie in Santiago,de hoofd stad van Chili afgelopen donderdag, waarbij twee mensen om het leven kwamen en zesenveertig gewond wer den, zou vandaag in Chili een 24-uur- staking worden gehouden. IJsbreker. Een autofabriek te Gorki (Sov jet-Unie) heeft een vaartuig gecon strueerd, dat ijs ter dikte van een meter kan breken. Het is bestemd om vastgevroren schepen op rivieren te ontzetten. Maanatlas. In de Sovjet-Unie is een atlas van de achterkant van de maan uit gegeven. De atlas werd voltooid nadat een grote groep astronomen telegram men had uitgewerkt die van het auto matische interplanetaire station afkom stig waren, aldus meldt radio-Moskou. Gasvlammen. De gemeentelijke autoritei ten hebben last gegeven de burgers van de Londense voorstad Golders Green te evacueren omdat door een lek in een hoofdleiding van het gasnet gevaar voor ontploffingen is ontstaan. Het gas, dat reeds ontbrand is, komt in grote vlammentongen uit rioolgaten en -buizen. Het juiste ogenblik. In Aylesbury, Zuid- Engeland, hebben dieven in de nacht van zaterdag op zondag bij een inbraak in het hoofdpostkantoor zich meester gemaakt van waardezegels tot een be drag van ruim een half miljoen gul den en contanten ten bedrage van ruim zestigduizend gulden. Het geluid van de explosies, die nodig waren om de kluis open te krijgen, werd vermoedelijk ge dempt door het lawaai van het vuur werk dat in de stad werd afgestoken ter herdenking van de mislukte poging van Guy Fawkes in 1605 om het Britse par lement op te blazen. Ignatjef. Het Russische blad Sowjetskaja Rossia heeft gemeld dat drie van de vier secretarissen van de communisti sche partij van het autonome Tarta- rengebied hun functie hebben verloren. De belangrijkste figuur van de drie is Semjon Ignatjef, die minister van Staatsveiligheid van de gehele Sovjet- Unie is geweest. Hij is de man die aan het einde van de periode van Stalin Joodse artsen van vergiftiging heeft beschuldigd. Fatale sprong. De 18-jarige Italiaanse val- schermspringster Mercedes de Cole, is in Zwitserland om het leven gekomen toen haar valscherm bij een sprong van ongeveer 1300 meter niet open ging.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3