Eerste paal geslagen voor toekomstige „universiteitsstad" in Amsterdam A Gr NAAIMACHINES E N D A Ook vannacht lichte vorst Schooljeugd zet in halfuur miljoenen postzegels om 11 EN S K N Campagne kan dit jaar tegenvallen Grote vraag naar arbeiders in bollenstreek 2 KINDERZE GEL A CTIE 1960 EEN NIEUW GELUID! EEN NIEUW GENOT! SPORT-TRUIEN WERK-TRUIEN rvatuuriijh PAARLAARSTEEG 1 Drie gevallen van gasvergiftiging Dader van zedendelict gearresteerd Koniinenziekte maakt op de Veluwe weer veel slachtoffers Kort nieuws Haarlem V eisend J mui den Beverwijk Mijnenveger aan de grond; schroeven beschadigd Akenaar krijgt drie jaar voor doodslag Raceboot overvaren door zandzuiger Amsterdammer verdacht van diefstal uit kerk DINSDAG 8 NOVEMBER 1960 Advertentie wees fris en vrolijk Fanta GEDEP HANDELSMERK smaakt fantastisch IN NEDERLAND GEBOTTELD MET TOESTEMMING VAN DE RECHTHEBBENDE OP DE GEDEPONEERDE HANDELSMERKEN "FANTA- EN "COCA-COLA" In een enorme tochtige loods op het ter- tein van het oude RAI-gebouw in Amster dam wordt thans de laatste hand gelegd aan een miljoenenorder van het Neder landse volk, die door schoolkinderen bij eengebracht is: de kinderpostzegelactie 1960. Het eerste deel van die campagne ken nen wij allen van nabij. Dat is het uit zwermen van de schooljeugd met de be- stelbiljetten. Dit jaar is dat gebeurd op dinsdag 11 oktober. Om tien minuten voor twaalf die morgen hebben onderwijzers in 18.000 schoolklassen aan 600.000 kinderen zo'n biljet uitgereikt. Om twaalf uur stormde dit jeugdleger naar buiten en om halfeen had het reeds voor ettelijke mil joenen bestellingen op kinderzegels en mapjes met prentbriefkaarten geboekt. En zo gaat het ieder jaar weeraan: in twintig minuten tot een halfuur wordt het hele land afgestroopt en heeft vrijwel ieder Nederlands gezin zijn zegels besteld. Daar na gaan de kleine zegelverkopers dan nog een week lang hun verwanten en kennis sen „bewerken", maar het leeuwedeel van de omzet wordt in dat eerste halfuur van de actie geboekt: een pluim op de hoed van de Nederlandse schooljeugd, die nu al voor de dertiende maal in successie deze krachttoer in hogedruk-verkoopkunde geleverd heeft: Ter voorkoming van tijd verlies en overlast krijgt iedereen die een bestelling plaatst, het bekende deurzegel tje: „Wij hebben al kinderzegels besteld". Ook dit jaar is er weer zo'n deurzegel aan de verkopertjes meegegeven: ze prij ken aan welhaast iedere huisdeur. De af beelding op dat deurzegel is dit jaar ver anderd: harde noodzaak, nadat gebleken was dat sommigen het ding na afloop van de actie bewaarden om het volgend jaar weer op hun voordeur te plakken Onder de honderdduizenden kinderen, die de zegels aan de man brengen, schui len bijzonder inventieve handelstalenten. Zoals dat joch van tien jaar in Amsterdam dat met zijn bestellijsten een groot flat gebouw instormde en daar, in de beneden hal, ijlings naast ieder naamplaatje der bewoners een deurzegel plakte, deze han deling vervolgens pijlsnel in twee belen dende flatgebouwen herhaalde en pas daarna op zijn gemak de bestellingen ging opnemen. Zo had hij listig een zestigtal gezinnen voor zichzelf gereserveerd en de „concurrentie" een dikke vlieg afgevan gen De opbrengst van deze actie is totnogtoe elk jaar in stijgende lijn gegaan. In 1948 het eerste jaar bedroeg de omzet (daarbij inbegrepen de kinderzegelverkoop door de damescomité's in de postkantoor kiosken) circa 400.000 gulden. Vorig jaar beliep die omzet 2.350.000, waarvan voor Advertentie een grote collectie TRUIEN en PUILOVERS voor heren en jongens NOORSE - ITALIAANSE BELGISCHE - ENGELSE en bekende HOLLANDSE merken Dongens Pullovers v.a. 11.75 longens Truien v.a. 15.25 Heren Pullovers v.a. 12.25 Heren Truien v.a. 28.85 Zeer sterke wollen truien met rokkraag Voor het beste f 2 miljoen door de kinderen was ver kocht! De organisatrice van de actie, de Stichting voor het Kind, is er echter niet gerust op, dat de omzet dit jaar even groot zal zijn: toen de kinderen met de zegels „de straat opgingen" (op 11 okto ber) en ook de volgende dagen heeft het namelijk vrijwel constant geregend en dat kan de verkooplust bij de kinderen (en bij hun ouders) wellicht geschaad heb ben. Achtduizend pakketten per dag Zekerheid hieromtrent krijgt men pas als alle bestellingen op verzamelkaarten van de deelnemende scholen en klassen binnen zijn: en op het ogenblik ontbreken er nog enkele honderden van deze verza melkaarten op het appèl. Dat appèl wordt dan gehouden in de reeds genoemde RAI- loods, waar men sinds begin vorige week bezig is met het klaarmaken der bestel lingen in een tempo van ongeveer acht duizend pakketten per dag. Aan de ene kant van de loods zitten 's avonds personeels leden van een Amsterdamse drukkerij de van tevoren klaargemaakte zakjes met standaardsets postzegels (elk met een verkoopwaarde van ƒ1,50) in te pakken; aan de andere kant verzamelen jonge vrij willigers er 's middags de bestelde map jes prentbriefkaarten bij: een uitermate secuur werkje, waarbij een vijfvoudige na-controle vergissingen vrijwel uitsluit. En dat is een gebiedende eis, want als een klant ook maar één postzegel te wei nig zou ontvangen, dan zou de hele Kin- derzegelactie daardoor misschien voor ja ren aan goodwill verliezen! Er zijn dan ook praktisch nooit klachten van de af nemers over een verkeerd-gehonoreerde bestelling: wel een bewijs dat de inpak kers aan de eindeloze tafels met duizen den postpakketten-in-wording hun werk met de grootste toewijding verrichten. Vierentwintig miljoen zegels De standaardzakjes met kinderpostze gels bevatten alle 6 zegels van 12 plus 9 cent en drie van 4 plus 4 cent: de com plete serie van vijf verschillende fran- keerwaarden kan men slechts via de „damesverkoop"' in de postkantoren be trekken. De voornaamste klanten daarvoor zijn de filatelisten, die elk jaar zo'n 500.000 complete series afnemen. Een in drukwekkend aantal maar toch nog niets vergeleken bij de totale verkoop, die vorig jaar 24 miljoen kinderzegels beliep en daar dit jaar, naar men hoopt, niet ver beneden zal blijven, omdat uit de op brengst van dit werk een groot deel van de lichamelijke en geestelijke zorg voor het misdeelde Nederlandse kind bekostigd moet worden. Nog deze week begint de aflevering van de bestelde zegels, ook weer door het legioen der schoolkinderen. Door het Jordaanjoch, dat met veel moei te vier zakjes zegels en twee mapjes brief kaarten verkocht heeft. Door het zoontje van de steenrijke Twentse textielbaron, wiens vader voor vijfhonderd zakjes in tekende, en door al die honderdduizenden andere jongens en meisjes, die hiermee hun zwakke of ziekenlijke leeftijdgenoten metterdaad helpen, om tot gezonde en sterke mensen op te groeien en hiermee ons, volwassenen, een voorbeeld geven in praktische naastenliefde. Vergeet u daar om niet, straks uw voorraad kinderzegels op de postkantoren nog eens aan te vul len? Een clandestiene gasaansluiting met een rubberslang buiten de gasmeter om is de 32-jarige bewoonster van een woning in de Doubletstraat in Den Haag bijna noodlot tig geworden. In de slang was een lek ont staan. Door het uitstromende gas werd de bewoonster onwel. Zij moest in een zieken huis worden opgenomen. In de Van Bassenstraat in Den Haag voelden een 42-jarige vrouw en haar drie dochtertjes van respectievelijk dertien, negen en zes jaar, zich 'smorgens niet goed. De meisjes gingen niet naar school. Toen een onderwijzer kwam horen wat er aan de hand was. rook hij een sterke gas- lucht. In de leiding vóór de woning bleek een lek te zitten, waaruit gas ontsnapte. Na behandeling in een ziekenhuis konden moeder en dochters huiswaarts keren. Bij het leegpompen van kelders onder de flatwoningen in de Maartensdijklaan in Den Haag, waarbij gebruik werd gemaakt van een pomp met benzinemotor, is een 37-jarige man onwel geworden door de uitlaatgassen. Hij is ter observatie opgeno men in een ziekenhuis In de bollenstreek heeft de spanning op de arbeidsmarkt zich in de afgelopen maand voortgezet. In het rayon Lisse van het Arbeidsbureau steeg het aanbod iets doordat voor de minder vakbekwame sei zoenarbeiders niet steeds direct een pas sende werkkring kon worden gevonden. Vermoedelijk zal er wel weer seizoenwerk loosheid komen. De bollenbedrijven zullen echter vermoedelijk zo lang mogelijk trach ten de arbeiders in dienst te houden om te voorkomen dat de industrieën uit de om geving de arbeiders wegzuigen. Vooral de kleine kwekers zullen echter wel aarze lend langer dan nodig is hun personeel in dienst houden. Het aanbod van mannelijk personeel in Hillegom bedroeg eind oktober 21, in Lisse 17, in Sassenheim 16. De vraag ziet er als volgt uit: Hillegom 110, Lisse 55, Sas senheim 90. Eind oktober '58 en '59 was de vraag resp. in Hillegom 31 en 74, in Lisse 24 en 54, in Sassenheim 25 en 53. In vergelijking met vorig jaar en 1958 is de vraag dus belangrijk groter. Voora/ groot was de vraag in de bouw- en metaal nijverheid. Voor de officier van Justitie in Rotter dam is een 34-jarige Rotterdamse chauf feur geleid die zich aan een veertienjarig meisje heeft vergrepen. De man, die ge scheiden is, zou het meisje donderdag avond op verzoek van haar vader naar huis brengen. Maar hij nam haar mee naar zijn eigen woning en bracht haar daar onder invloed van drank, voor hij zijn daad beging. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Cals, heeft in de zandvlakte van de in opbouw zijnde Tuin- stad-Buitenveldert in Amsterdam-Zuid een der eerste palen geheid voor de bouw van een omvangrijk, 225 meter lang, labora toriumcomplex van de Vrije Universiteit, dat 80,- miljoen zal kosten. Dit gebouw vormt te zamen met het in aanbouw zijn de ziekenhuis, waarvan de kosten 70,- miljoen bedragen en 'n nog op te trekken hoofdgebouw voor de A-faculteiten de toe komstige „cité universitaire" van de Ver eniging voor Hoger Onderwijs op Gerefor meerde grondslag. De president van het college van direc teuren dezer vereniging, de heer J. Wild schut uit Rotterdam, gewaagde in een toe spraak tot de rond de heistelling verza melde directeuren, curatoren, hoogleraren en studenten van de vreugde van velen over de groei van de Vrije Universiteit. Hij dankte de minister voor diens medewer king, ook voor het feit dat het departe ment medewerking wil verlenen bij het aanschaffen van de zes miljoen gulden kostende cyclotron, die in een apart ge bouw wordt ondergebracht. Minister Cals zei in een geestige toe spraak dat de vriendelijke woorden haast doen denken aan het spreekwoord „Wiens brood men eet, diens woord men spreekt". Maar gelukkig zei de minister ook te heb ben vernomen dat de Vrije Universiteit, zichzelf wenst te blijven als instelling voor hoger onderwijs met een eigen funda ment. Dit nu achtte de minister van zeer groot belang, omdat hiermee niet alleen het hoger onderwijs doch evenzeer het ge hele land is gediend. De minister zei graag zijn medewerking te hebben verleend hoewel er soms wat veel werd gevraagd. Daarna heide de minister, voorzien van helm. jas, handschoenen en laarzen, een der eerste van de 2250 palen, die dit vijf verdiepingen hoge gebouw zullen schra gen, tot 17 meter diepte in de grond. Het gebouw zal volgens de verwachtingen vóór de cursus 1963/64 gereed zijn. Men hoopt de gehele „Cité universitaire" in 1970 ge reed te hebben, het jaar waarin de V.U. naar schatting 4500 studenten zal tellen. Op de Veluwe sterven weer veel ko- In Amsterdam-Zuid heeft minister Cals in heierstenue de eerste paal ge slagen voor het nieuwe laboratorium complex van de Vrije Universiteit, dat het begin vormt van een toekomstige „cité universitaire". Het K.N.M.I. deelt mede: Aan de zuid kant van een hogcdrukgebied, dat zich uitstrekt van Engeland tot Noord-Scandi- navië, stroomt koude lucht naar ons land. In deze lucht daalde de temperatuur de afgelopen nacht op verscheidene plaatsen in het binnenland tot 2 graden onder nul. Ook de komende nacht wordt weer lichte vorst verwacht maar de minimum-tempe raturen zullenv an plaats tot plaats uit eenlopen als gevolg van enkele overdrij vende wolkenvelden, afkomstig van de Noord- en Oostzee, die de afkoeling tem peren. Door de onstabiliteit van de lucht ont staan boven zee nog enkele buien, die met de bovenwind een eind het land kunnen binnendrijven. Ver van zee zal het op de meeste plaat sen droog blijven. De nachtelijke afkoe ling kan evenals in de afgelopen nacht hier en daar mist doen ontstaan. Woensdag 9 november Zon op 7.49 uur, onder 16.58 uur. Maan op 21.55 uur, onder 12.43 uur. Maanstanden 11 november: laatste kwartier. 19 november: nieuwe maan. 25 november: eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 8 november Hoog water 6.27 en 18.39 uur. Laag water 2.05 en 14.15 uur. Woensdag 9 november Hoog water 7.02 en 19.16 uur. Laag water 2.35 en 14.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Ambassades. Nederland en Libanon hebben besloten hun wederzijds gezant schap te verheffen tot ambassade. Binnen kort is de benoeming te verwachten van dr. A. H. Philipse, thans gezant te Beiroet, tot ambassadeur aldaar. Geen motorgeronk. De ANWB zal tij dens de komende waddenconferentie op Texel voorstellen om alle toeristische mo torvoertuigen en bromfietsen van de eilan den Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog in de vakantiemaanden te gaan weren en deze alleen toe te laten indien het strikt noodzakelijk is. Alleen zo zal de rust, die in de laatste seizoenen ernstig verstoord werd, bewaard kunnen blijven. Minister naar Israel. Op uitnodiging van de Israëlische minister van Arbeid, dr. G. Josephtal, is de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, van Schiphol naar Tel Aviv ver trokken, waar hij tien dagen als gast van de regering de ontwikkeling van de wo ningbouw in ogenschouw gaat nemen. Burgemeesters. Aan de heer L. A. Ankum is op zijn verzoek met ingang van 1 december eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Koog aan de Zaan. Voorts is aan de heer P. van de Ven op zijn verzoek met ingang van 1 december eervol ontslag verleend als bur gemeester van Uitgeest. Eveneens ingaan de 1 december is aan mr. F. M. C. Pesch eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Tegelen. Rijksluchtvaardienst. Tot plaatsver vangend directeur-generaal van de rijks luchtvaartdienst is benoemd W. J. Kruijs, laatstelijk vice-admiraal en vlagofficier materieel van de Koninklijke Marine. De heer Kruijs zal naast zijn algemene taak als plaatsvervangend directeur-generaal van de R.L.D. in het bijzonder zijn aan dacht wijden aan technische aangelegen heden bij die dienst. „Verzamelwoede". Een verzamelaar in Lunteren heeft een wat al te grote ver zamelwoede aan de dag gelegd. In de af gelopen maanden heeft hij ruim zeven duizend eieren verduisterd en de opbrengst (circa duizend gulden) in zijn zak gesto ken. De man was in dienst van een eier- handel in Ederveen en haalde de eieren op bij pluimveehouders in de omgeving. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE EU 0% C H GROTE HOUTSTR\AT 181 nUCL TEL. 14444 WEERRAPPORTEN M M Maximum-temperaturen c g binnen- en buitenland. g. «2 9 Neerslag: laatste 24 uur. o c JJ Den Helder half bew. ozo 9 1 Ypenburg half bew. windst. 9 1 Vlissingen licht bew. o 10 6 Eelde zwaar bew. wnw 8 3 De Bilt mist windst. 9 0 Twente mist windst. 9 0,1 Eindhoven onbewolkt windst. 9 0 Zd-Lirnburg mist windst. 9 0 Helsinki geheel bew ono 6 0 Stockholm sneeuw nno 2 2 Oslo zwaar bew. n 5 0 Kopenhagen zwaar bew. no 6 4 Aberdeen half bew. windst. 7 1 Londen licht bew. w 8 0 Amsterdam half bew. windst. 9 1 Brussel mist zzo 9 0 Luxemburg mist n 7 1 Parijs geheel bew. windst. 10 0 Bordeaux onbewolkt no 11 0 Grenoble geheel bew. nw 9 0 Nice half bew. nw 14 4 Berlijn geheel bew. wzw 8 1 Frankfort zwaar bew. zzw 9 0,3 München geheel bew. w 7 0 Zürich geheel bew. nw 8 0,4 Genève zwaar bew. windst. 9 2 Locarno onbewolkt windst. 10 0 Wenen licht oew. wnw 10 0 Innsbruck regen windst. 7 0,2 Belgrado mist 12 4 Athene zwaar bew. w 24 0,2 Rome licht bew. zzo 18 2 Ajaccio onbewolkt ono 16 3 Madrid zwaar bew. nnw 11 0 Mallorca zwaar bew. windst. 18 0 Lissabon regen nno 26 Concertgebouw: Vandaag 20 u.: Orgel concert Piet Kee. Stadsschouwburg: Woensdag 20 u.: Am sterdams Ballet. BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Makkers staakt uw wild geraas", 14 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter vandaag 20 u.: ,.Am Tag als der Regen kam", 18 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Too hot to handle", 18 j. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Chantage voor moord", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Sum- mermadness", 18 j. Minerva Theater: Vandaag en woensdag 20.15 u.: „De woeste hoogte", 14 j. Woens dag 14.30 u.: „Conny, een meisje van 16", a. 1. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Van net terras af gezien", 18 j. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 u.: „De terugkeer van de vlieg", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u.: „Wilde aardbeien", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Kunsthandel Bier (GrootHeiligland): Tot 15 dec. expositie van werken van Hollandse 17de-eeuwse meesters. Dagelijks 1017 u. Zondags 1318 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tot 19 nov. expositie „Ooi-log of vrede" van Gerard Esser. Dagelijks 917 u. ma., wo. en vr. tevens 1820 u. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 dec. expositie van werk van Fiep Westendorp en Poppe Damave. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 4 nov.) DINSDAG 8 NOVEMBER Thalia, 20 uur: „On the beach". Heidestraat 45, 1921 uur: Expositie Jaap Kaal. WOENSDAG 9 NOVEMBER Thalia, 20 uur: ..On the beach". Rex, 20 uur: „Lili, het blondje uit Genua". Heidestraat 45, 19—21 uur: Expositie Jaap Kaal. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30—12 en 1416.30 uur. DINSDAG 8 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Man nen zonder mededogen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zij vochten als helden". \V. B. Theater, geen voorstelling. WOENSDAG 9 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Man nen zonder mededogen". Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: „Zij vochten als helden". \V. B. Theater, geen voorstelling. De kustmijnenveger „Borculo", welke de ondiepwatermijnenveger „Alblas" escor teerde gedurende een reis naar Schotland, is, met een plaatselijke loods aan boord bij het binnenlopen van de haven van Inver ness aan de grond gelopen. Hierbij werden de schroeven van de „Borculo" beschadigd, waardoor de mijnenveger slechts met be perkte snelheid kan varen. "ijnen aan myxomatose. Deze uit Frankrijk afkomstige ziekte roeide een paar jaar ge leden vrywel de gehele Nederlandse ko nijnenstand uit. In de bossen worden reeds vele dode konijnen gevonden en bij een te Ede gehouden drijfjacht, waarbij on geveer honderd konijnen werden geschoten, vertoonden verscheidene dieren myxoma- toseverschijnselen. Ook tamme konijnen zijn voor de ziekte zeer gevoelig. Hazen worden vrijwel niet aangetast. De hazen lijden op het ogenblik echter eveneens aan een ziekte, vermoede lijk een leverbotziekte. Er zijn reeds talloze hazenkadavers gevonden. Dat de myxomatose de konijnenstand opnieuw bedreigt, vinden de meeste bos bouwers niet zo'n bezwaar, want op som mige plaatsen kon weer van een konijnen- plaag gesproken worden. De dieren berok kenen duizenden guldens schade door vre ten aan jonge boompjes. Ook de maat regelen om dat tegen te gaan gaasafzet tingen rond aanplantingen kosten de bosbouwers handen vol geld. De rechtbank in Maastricht heeft de 40- jarige bouwvakarbeider K. B. uit Aken wegens doodslag veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De man heeft op 8 mei van dit jaar in de woning van zijn zuster, een weduwe in Kerkrade, haar kostganger J. Coumans met een broodmes dodelijk gewond tijdens een ruzie, waarbij het slachtoffer in handge meen was geraakt met de zuster van ver dachte. De rechtbank verwierp het beroep op noodweer en veroordeelde B. tot de helft van de door de officier van Justitie geëiste straf. Een 29-jarige inwoner van Numansdorp had gisteren drie meisjes van 17, 19 en 20 jaar uitgenodigd voor een tochtje met zijn raceboot. Op de Dortse Kil sloeg de motor af, juist op het moment dat een zandzuiger naderde. De raceboot kon niet meer wegkomen en werd overvaren. De vier inzittenden, die allen zwemvesten droe gen, schoven onder de bodem van de zand zuiger door zonder door de schroef ge raakt te worden. Zij werden daarna door een in de nabijheid varende sleepboot op gepikt en aan de wal gebracht. De race boot is gezonken. Op aanwijzingen van de koster van de r.-k. Christus Koningkerk in de James Wattstraat in Amsterdam-Oost heeft de politie een 44-jarige vertegenwoordiger uit de hoofdstad aangehouden, die wordt ver dacht van diefstal van geld uit deze kerk. De man, die geen onbekende voor de politie is, ontkent. Hij zal waarschijnlijk toch voor de officier van Justitie worden geleid. De koster zag de man tijdens een vroege mis uit de sacristie komen. Daar worden in een kluis, behalve allerlei voorwerpen die bij de mis gebruikt worden, ook diverse busjes met geld bewaard. De koster liet, nadat hij de benodigde voorwerpen voor de mis uit de kluis had gehaald, de deur ervan half open staan. Toen hij later ging kijken, was alles overhoop gehaald. De vertegenwoordiger had bij zijn aan houding 151 losse centen, een paar kwar tjes en dubbeltjes, alsmede een biljet van tien gulden in zijn bezit.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2