tutoua OOG IN OOG MET SENATOR KENNEDY Momentopname van een verkiezingsveldtocht Eyskens verwacht critiek op bezuinigingsprogramma Qïï ereldnieuws Uittocht van Cuba 3 0p de CQraatótoei Enkele vragen Belangrijke wijzigingen zijn echter onaanvaa. baar Amerikaans proefstation op Bahama-eilanden 9 uur gehaald 6 uur weer thuis Haarlems Mairassenhuis Vorig jaar gingen 181 koopvaarders verloren Arabische steun voor de Algerijnse nationalisten DINSDAG 8 NOVEMBER 1960 - televisie grammofoons - recorders Advertentie De Ideale opvoedster voor de huidige grootscheepse propagan dacampagne voor Kroesjtsjev? En wat is er gaande in de legerleiding? Heeft de vervanging van de vermaarde maarschalk Timotsjenko door generaal Komarov geen andere oorzaak dan dat de maarschalk de ..pensioen-gerechtigde leef tijd" heeft bereikt? Of moest hij het veld ruimen voor een Kroesjtsjev-man? Zijn ge neraal Pavlovski en maarschalk Nedelin, de leider van de raketstrijdkrachten, de vorige maand werkelijk door ongevallen om het leven gekomen? Of had hun over lijden misschien iets te maken met. het feit, dat Kroesjtsjev's bezoek aan New York in september niét werd voorafgegaan door een nieuwe adembenemende Sovjet- Russische prestatie op het gebied van de raketwapens en de ruimtevaart, zoals de diplomatiek^ wereld had verwacht? Wij kunnen niet anders doen dan de vragen stellen. De antwoorden zullen ze ker niet per kerende post van het Krem lin komen. Maar het kan zijn nut hebben, die vragen toch in gedachten te houden bij de verdere ontwikkeling van de situa tie in en de politiek van de Sovjet-Unie. Men kan nooit weten, hoe daaruit op het meest onverwachte ogenblik toch een ant woord te voorschijn kan komen. LOS ANGELES, november 1960 Ondergetekende is in zijn hoedanigheid van uw bijzondere berichtgever in wel zéér nauwe aanraking met Kennedy, de kandidaat van de Democratische partij voor het Presidentschap van de Verenigde Staten geweest. Aangezien ik wel mag zeggen, dat ik de enige Nederlandse jour nalist was, die dit voorrecht bij Kennedy's bezoek aan Los Angeles ten deel viel, voel ik mij reeds om die reden verplicht de le zers hiervan iets te vertellen. Hoe het gebeurde? Wel, in hoofdzaak dank zij een brokje geluk, zoals een jour nalist nu eenmaal van tijd tot tijd nodig heeft. Mij was verzocht aan de Universi teit van Zuid-Californië, in Los Angeles, een college te geven. Plotseling kwam er in het, reeds een tijd te voren vastgestel de programma een wijziging. Op het uur namelijk, waarop ik een groep studenten aan die Universiteit een en ander zou ver tellen over de Nederlandse grondwet en ons buitenlands beleid, zou Kennedy op de „campus" der Universiteit verschijnen om er zijn rondgang door en zijn optreden in Los Angeles aan te vangen met een rede. Eerst hoopte ik bij lezing van het kranten bericht nog een ogenblik, dat Kennedy bijzondere belangstelling koesterde voor het door mij te behandelen onderwerp en zich daarom onder mijn gehoor wilde be vinden! Weldra realiseerde ik mij echter dat deze hoop. in tweeërlei opzicht, „ijdel" was. Want natuurlijk ging het college niet door: het werd naar de volgende dag ver schoven. Even natuurlijk was het, dat ik het mijn journalistieke plicht beschouwde, mij on der Kennedy's gehoor te bevinden om te Vice-president Richard Milhour Nixon heeft vanwege zijn officiële positie altijd een indruk wekkende entourage. trachten hem daarna even te spreken te krijgen. Vergezeld door een jonge Amerikaanse vriend, zelf een vurig aanhanger van Ken nedy, begaven we ons per auto naar de plaats van samenkomst. Om daar te kun nen komen vielen er echter heel wat hin dernissen te nemen, in hoofdzaak tengevol ge van de moeilijkheid om nog ergens een plaatsje te ontdekken voor het parkeren van de auto. Het aantal reeds geparkeer de auto's scheen bijkans oneindig. Einde lijk te voet op weg naar de plaats, waai de held van de dag zou optreden, hoorde ik zulk een oorverdovend gejuich, dat ik tegen mijn jeugdige vriend zei te vrezen, dat wij al te laat waren, want dat er na melijk minstens één, zo niet meer „goals" gemaakt waren. „U vergist zich, we zijn toch niet op weg naar een voetbalveld", kreeg ik te horen, maar hetgeen wij in de verte aanschouwden en de bezielde toe juichingen, die we opvingen, maakten toch bepaald wel de indruk dat er een gewel dig grote wedstrijd aan de gang was. Een maal ter plaatse aangekomen, bleef ik bij die mening, want het hele tafreel deed sterk denken aan wat men in Nederland of elders in Europa kan meemaken bij een grote sportgebeurtenis. Een vijftienduizend koppen tellende mas sa was er bijeen. Een grote politiemacht deed haar uiterste best om een, zij het nóg zo smal pad te midden dier menigte vrij te houden op het ogenblik, waarop Kennedy die per helikopter van het vliegveld naar de Universiteit was geko men zich na beëindiging van zijn rede naar de auto zou begeven om zijn triomf tocht door de stad te beginnen. Hoe het gebeurde weet ik niet meer, maar daar stond ik. vlak bij de deur waaruit hij te voorschijn kwam en zo kreeg ik hem prachtig in het vizier. Een frisse jonge ke rel met een uiterst innemend gezicht, op gewekt en monter alsof hij niet een lange reeks vermoeiende reizen achter de rug had, moest zich, daarbij geholpen door zijn naaste medewerkers en een deel der politie, een weg banen door de woelende menigte. Deze bleek volkomen wild te zijn geworden toen hun uitverkoren kandidaat geleidelijk aan als het ware werd opge stuwd door de mensen achter en rondom hem. Het gejuich en gezang, het zwaaien met kleurige schilden en borden ter aan beveling van de Democratische kandi daat scheen geen eind te nemen. Intussen had de journalist in mij er toch nog niet het ware van gehad, want op zijn minst moest ik toch even de hand van Kennedy drukken, zo meende ik, aan gestoken als ik was door al die geestdrift vóór, naast en achter me. En dus spoed den wij ons met ons autootje naar Olvera Street, in het hartje van de kleurrijke Mexicaanse „kolonie" in Los Angeles, waar Kennedy zou gaan lunchen. Nu, daar kreeg ik mijn kans. Met behulp van mijn Nederlandse perskaart wist ik mij door de nauwe straatjes en doorgangen, volge propt met bovenal mannen, vrouwen en kinderen in hun bonte Mexicaanse kleder dracht, heen te worstelen. Zo kon ik mij opstellen vlak voor de ingang van een in menig opzicht schilderachtig restaurant, een heel typisch oud gebouwtje, daterend van 1818. De stoet was nog niet aangeko men. Het wachten viel echter geenszins lang, want afwisselend drongen de klan ken van meer dan één Mexicaans mu ziekcorps en de politieke krijgskreten en -gezangen, door de menigte, niet slechts hoeden en een soort van omhelzingen met van Mexicaanse doch tevens van oor spronkelijk Amerikaanse huize aangehe ven-, tot ons dooi'. Het gedrang nam toe naarmate het gro te moment dichterbij kwam. Een alweer oorverdovend getoeter en enorme golfsla gen in de woelende massa vormden aan wijzingen, dat Kennedy met zijn „gevolg" bezig waren een poging te ondernemen om de toegang tot het restaurant te be reiken. Nu eens kreeg ik een baby van een enthousiaste, al dan niet bekoorlijke aanhangster van de Demokratische kan didaat op mijn hoofd of op mijn schou der, dan weer ontving ik enige porren in mijn rug, zag ik mannen en vrouwen tra nen storten omdat zij blijkbaar niet ge noeg van hun grote kampioen konden aan schouwen. Op eens was hij vlak bij mij; ik pakte hem bij zijn mouw, schudde hem harte lijk de hand en., geen halve seconde la ter lagen wij bijkans in eikaars armen, niet zozeer omdat dit onze bedoeling was als wel dankzij de „medewerking" van de opstuwende, juichende en gillende menig te. Boven al het gejoel uit wist ik Ken nedy, met wie ik aldus op wel zéér nauwe manier in aanraking kwam u ziet, in het begin van dit artikel heb ik letterlijk de waarheid verteld duidelijk te ma ken dat hij op dit moment intiem contact had gemaakt met.een Nederlands jour nalist, die onmogelijk kon nalaten hem (hoezeer hij ook, mét mij, in het nauw zat) naar zijn mening over zekere actuele internationale kwesties te vragen. Sportie ve kerel als hij is, beheerste hij de situatie volkomen. Hoffelijk verontschuldigde hij zich eerst, onder deze omstandigheden niet bij machte te zijn tot een politiek interview dat begreep ik volkomen maar op mijn vraag, wat hij vond van de hem in Los Angeles ten deel gevallen ontvangst, gaf hij hierna onomwonden ten antwoord: „Dit was geweldig en nog ver re boven mijn verwachting." Toen kwam er, als vrucht van het voortgezette ge drang, aan dit wel uitzonderlijk nauw con tact een einde en zag Kennedy zich ten langen leste het restaurant binnengestuwd. Na ongeveer nog een kwartier vriend schappelijke botsingen met Mexicaanse gemeenlijk lieftallige aanhangstertjes van Kennedy die inmiddels de menigte nog even op leutige wijze had toegesproken kwam ik eindelijk op mijn eigen benen te staan. Evenals Kennedy kon ik toen zeggen: dit was waarlijk boven mijn ver wachting. Nu had ik tenminste iets mee gemaakt van wat een presidentiële ver kiezingsveldtocht in Amerika te zien en ook wel.te voelen kan geven. Dr. E. can Raalte HAVANA (Cuba) (AFP) Naar schat ting 140.000 personen, van wie ongeveer 40.000 een beroep uitoefenden, hebben dit jaar Cuba verlaten. Hun vertrek is voor namelijk een gevolg van het feit dat de re volutionaire regering van haar onderdanen verlangt dat zij hard werken tegen een be trekkelijk geringe vergoeding. De vakbon den voeren thans een campagne om hun leden ervan te weerhouden naar elders te vertrekken. WASHINGTON (UPI) Een woordvoer der van de Amerikaanse marine heeft be kendgemaakt, dat de Verenigde Staten van Groot-Brittannië toestemming hebben ont vangen het gebied van de Bahama-eilan den te onderzoeken. Men zal nagaan of het geschikt is voor een Amerikaans proef station voor nieuwe wapens. De Ameri kaanse marine wil namelijk projectielen van het type „Subroc" gaan beproeven. Dit wapen wordt door een onderzeeër af gevuurd. Het legt de weg naar het doel evenwel niet geheel onder water af, doch komt voor een groot deel van de vlucht boven het zee-oppervlak. Van Britse zijde wordt aan deze Ame rikaanse stap nog niet de betekenis ge hecht, dat ergens in het bedoelde gebied een onderzeebootbasis zal worden aange legd voor met Polarisraketten bewapende vaartuigen. Minou Drouet, het Franse literaire won derkind, is met haar pleegmoeder in Am sterdam geweest en daar onmiddellijk door batterijen vulpennen en fototoestel len onder vuur genomen. Dit laatste is niets bijzonders en ook de pleegmoeder is, losgedacht van haar pupil geen bijzon der verschijnsel. Dat mama onder haar onbijzonderheid gebukt gaat, is echter uit de verslagen van het korte verblijf dei- beide Frangaises niet gebleken. Ik heb in tegendeel de indruk gekregen dat de oude re dame haar licht zo fel mogelijk wil laten schijnen en zich niet, gelijk de maan, met een beminnelijke tweede plaats tevreden stelt. Zulk een indruk kan gemakkelijk tot de gevolgtrekking leiden dat de babbel- en bedilzieke pleegmam een gevaar vormt voor de jonge, tere wonderplant, die wie- weet spoedig onder het gewicht van ma ma's gewichtigheid zal worden verpletterd. Afgebeulde en in de kiem gesmoorde won derkinderen vertegenwoordigen een the ma dat romantische snaren in ons ge moed kan doen trillen. Maar aangezien ik voor dergelijke trillingen steeds op mijn hoede ben, heb ik mij afgevraagd of wij in deze pleegmam niet juist de ideale wonderkinderen-opvoedster moeten zien. In de aanvang van haar loopbaan als zodanig is zij erin geslaagd, het vermoe den te wekken dat niet Minou maar ma ma cle schrijfster ivas van de zo opmer kelijke gedichten. Zeker, de oudere vrouw heeft later niets nagelaten om die ver moedens uit de wereld te helpen, hetgeen niet wegneemt dat Minou uit een en ander een dosis bescheidenheid moet hebben ge put. Wat er daaromtrent in haar jeugdige ziel is omgegaan, heeft zij mij weliswaar niet onthuld, maar het lijkt niet onwaar schijnlijk dat zij te goeder trouw heeft aangenomen dat haar prestaties ook door een willekeurige andere, bijvoorbeeld haar pleegmoeder, hadden kunnen worden ge leverd. En nu, na het wonderkind reeds ver scheidene jaren onder haar vleugels te hebben gekoesterdheeft de pleegmoeder nog steeds blijk van een onbedwingbare zucht, zich uitdrukkelijk tegenover de bui- tenwerld te doen gelden, zozeer dat zij het kind nauivelijks aan het woord laat komen Het optreden van pleegmam is dus één eindeloze les in bescheidenheid. Men moge dan niet kunnen zeggen dat zij zelve deze deugd in praktijd" brengt, Minou krijgt alle gelegenheid om haar te betrachten. Men weet van oudsher hoe het over het paard getilde kinderen vergaat: ze wor den onuitstaanbare mensen. Is het dan niet beter dat de onuitstaanbaarheid één generatie eerder komt en Minou, rustig in de schaduw levend, zich van wonder kind tot wondermens ontwikkelt? Aldus beschouwd hebben xvij hier te ma ken met een ideale opvoedster en ik haast mij dan ook de ietwat lichtvaardig op haar toegepaste kwalificatie van on uitstaanbaarheid terug te nemen. M. Mok - Advertentie Is uw matras te dun of versleten, Laat u het ons even weten. Vrijblijvend prijsopgave aan huls. H. DE GRAAFF Gr. Houtstraat 103 Tel. 11485 Senator John Fitzgerald Kennedy heeft veel succes bij de vrouwelijke kiezers. Beloning. Toevia Friedmann, de directeur van 't documentatiecentrum van Haifa (Israel) dat zich bezig houdt met door nazi's gepleegde oorlogsmisdaden, heeft onthuld, dat een Argentijn, die inder tijd het adres van Eichmann heeft ver strekt, 'n beloning van tienduizend dol lar heeft gekregen. Binnenkort ver schijnt in New York het boek De Jager, waarin Friedmann van zijn ervaringen vertelt. Smokkel. De vroegere ambassadeur van Guatemala in Den Haag en Brussel, Mario Rosal, heeft voor een New York- se rechter verklaard zich niet schuldig te hebben gemaakt aan het smokkelen van verdovende middelen in de Vere nigde Staten. Drie personen die met hem werden gearresteerd zeiden even eens onschuldig te zijn. Alle vier be vinden zich tegen een borgsom van 250.000 dollar (circa een miljoen gul den) op vrije voeten. De rechter wei gerde de borgsom te verlagen. Stand cn alcohol. In Zuid-Rhodesië zullen meer Afrikanen sterke drank mogen ko pen, op grond van nieuwe bepalingen. Tot dusver mochten alleen Afrikaanse academici en parlementsleden sterke drank aanschaffen, de andere Afrika nen konden de beschikking krijgen over een beperkte hoeveelheid bier en wijn. Thans mag elke Afrikaan die een iden titeitsbewijs kan tonen sterke drank ko pen. De identiteitsbewijzen worden ech ter alleen uitgegeven aan Afrikanen bo ven de 25 jaar die bepaalde „karakter eigenschappen en stand" hebben. Vliegongeluk. Een passagiersvliegtuig uit Ecuador is maandagavond met 36 pas sagiers aan boord in slecht weer tegen een berg gebotst. Volgens de eerste be richten zijn alle passagiers en beman ningsleden om het leven gekomen. On der hen waren tien hoge regeringsamb tenaren uit Ecuador. Het is niet bekend of zich passagiers van andere nationa liteit aan boord bevonden. Bisschop van Havana. Mgr. Eduardo Boza Masvidal, Bisschop van Havana op Cu ba en rector van de katholieke univer siteit aldaar, heeft zich maandag in een artikel in het Franciscaner blad La Guincena uitgesproken tegen het re gime van Fidel Castro. De Cubaanse revolutie heeft de menselijke vrijheid en waardigheid ontkend en het natuur lijke recht op eigendom, dat onontbeer lijk is voor de uitoefening van de in dividuele vrijheid, niet geëerbiedigd, al dus de bisschop. mische vooruitgang welke sedert septem ber 1959 is geboekt. Hij zei dat de produk- tie met elf procent is gestegen en de export met 27 percent. Het aantal werklozen is met 22 percent gedaald en de prijzen zijn stabiel gebleven. In de afgelopen 27 maan den zijn de kleinhandelsprijzen met slechts 1 percent gestegen. Ondanks de gebeurtenissen in Kongo zijn de Belgische reserves aan goud en vreemde valuta gestegen van 68 miljard frank in 1959, tot 71 miljard frank dit jaar. Nieuwe investeringen beliepen in totaal 26 miljard frank, verschaften werk aan 22.700 mensen. De overheidsinvestering nam toe van 11 of 12 miljard frank in 1956 en 1957, tot 16 miljard frank in 1958 en 20 miljard frank in 1959. LONDEN (Reuter) Blijkens een door Lloyds Register of Shipping gepubliceer de lijst van verongelukte schepen zijn in 1959 in totaal 181 koopvaardijschepen van meer dan honderd ton in de wereld ver loren gegaan. Het grootste aantal veron gelukte schepen had Groot-Brittannië (twintig). Andere Gemenebestlanden ver loren 24 schepen van in totaal 16.475 ton. Verder gingen verloren achttien Japanse, tien Amerikaanse en tien Panamese sche pen. Voor Noorwegen bedroeg het verlies veertien schepen van in totaal 9.801 ton. Nederland zag, evenals Brazilië, drie sche pen verloren gaan. Voor Spanje, Frank rijk en Oost- en West-Duitsland bedroeg het verlies acht schepen, voor Grieken land en Zweden zeven, voor Italië zes, voor Liberia vijf, voor Denemarken vier, voor Portugal en Turkije twee, en voor Costa Rica een schip. De drie Nederlandse schepen die in 1959 zijn vergaan zijn: 't ms Rubicon (499 bruto registerton), het ms. Callisto (5844 brt.) en het ms. Flamingo (421 brt.). De Rubi con verging nabij Majorca op 8 januari, nadat het schip gestrand was. De beman ning wist het schip tijdig te verlaten. Later is het schip gelicht, naar een Spaan se haven gesleept en daar gesloopt. De Callisto zonk in de Noordzee, na in aan varing te zijn geweest met de Liberiaan se tanker Andros Stream. Dit gebeurde op 25 februari. Er gingen geen mensenlevens verloren. De Flamingo ging 10 december ten onder, na een aanvaring met de Duit se Brunswick op de Elbe nabij Cuxhaven. De bemanning werd gered. CAIRO (UPI) De minister van Buiten landse Zaken van de Verenigde Arabische Republiek, dr. Fawzi, heeft aan de Algerijn se nationalisten „alle mogelijke militaire, materiële en technische steun" van zijn land beloofd. De feestelijkheden ter viering van de 43ste verjaardag der Oktoberrevolutie, die zondag in Moskou zijn begonnen, lopen ten einde. Maar het zal vermoedelijk nog wel even duren alvorens de wereld, die dooi de Russen overdadig omtrent deze feeste lijkheden werd ingelicht, ook iets te weten zal komen betreffende datgene wat zich, tijdens die festiviteiten en er tussen-in heeft afgespeeld in de particuliere salons van het Kremlin. Die salons zullen zeer zeker het toneel zijn geweest van lange, en wellicht hefti ge, gesprekken over de marxistisch-leni- nistische ideologie, gesprekken tussen de Russische leiders (aangevoerd door Kroesj tsjev) enerzijds en de Chinezen, niet aan gevoerd door Kroesjtsjev's grote tegen stander op ideologisch gebied, Mao Tse- toeng, maar door de Chinese president Lioe Sjao-tsji, anderzijds. Dat Mao is weg gebleven van de Moskouse feestelijkheden behoeft niet beslist te worden uitgelegd als een demonstratie van animositeit jegens de huidige machthebbers in het Kremlin; het betekent misschien eerder, dat Mao buiten de besprekingen heeft willen blijven om er zich later, nadat Lioe in Peking verslag erover heeft uitgebracht, mét het Chinese Politbureau van te kunnen dis tantiëren. Voor Kroesjtsjev moet dit niet temin een weinig aangename situatie zijn. Wie kan overigens zeggen wat de politieke strategie jegens China was, die Kroesjt sjev ongetwijfeld tijdens zijn vakantie tot vlak vóór de aankomst van de Chinese delegatie heeft zitten uitbroeden? En wie kan zeggen, of die strategie inderdaad de door Kroesjtsjev verwachte instemming van de leiders der Oosteuropese satellietlan- den heeft gehad, of nog heeft? Men kan zich ook afvragen of de enor me propaganda-campagne voor Kroesjt sjev, die dezer dagen in de hele Sovjet- Unie wordt gevoerd, inderdaad betekent dat de premier nu zo populair is geworden dat hij zich eindelijk kan veroorloven, voor zichzelf een „kultus der persoonlijk heid" te laten organiseren naar het (in 1956 door hem zo verguisde) voorbeeld van Stalin? Of is het in tegendeel zó, dat Kroesjtsjev die propaganda broodnodig heeft om te kunnen zegevieren over zijn tegenstanders binnen de partijleiding, on der wie zich nog altijd verschillende aan hangers van Malenkov bevinden? Is het gerucht, dat verleden week plotseling op dook, omtrent een vervanging van Kroesj tsjev door Malenkov, misschien juist ver spreid om eventuele plannetjes van die pro-Malenkov-groep bij voorbaat tot mis lukking te doemen, onder meer door dat gerucht te gebruiken als „aanleiding" Uw verloofde heeft liet bij 't rcchtc eind. In een nieuw-ingcricht flatje hoort ccn nieuwe ARISTONA. Perfect van beeld, geluid cn vorm! En U kunt rekenen op ccn prima service. Iederéén ziet meer in 'n ARISTONA IN EEN WOORD: FA N TAS T1 S C Hl BRUSSEL (ANP) De Belgische eer ste minister professor Eyskens, heeft maandag op een persconferentie in Brus sel het wetsontwerp „voor economische expansie, sociale vooruitgang en finaneie- eel herstel" toegelicht dat vandaag bij het parlement is ingediend. Het wetsont werp, dat voorziet in hesparingen van meer dan elf miljard frank (825 miljoen gulden) op de overheidsuitgaven in het komende jaar en nieuwe belastingen tot een bedrag van 6.6 miljard frank (495 miljoen gulden) over 1961, is een onder deel van het saneringsprogramma, dat met de hervorming van het kabinet-Eys- kens na de gebeurtenissen in Kongo in de zomer van dit jaar is aangekondigd. De belastingverhogingen, aangekondigd als tijdelijke maatregelen om de gevol gen van het verlies van Kongo te compen seren, hebben vooral betrekking op de om zetbelasting, die met twintig percent wordt verhoogd. Andere belastingen, die zullen stijgen, zijn de onderncmingsbelasting, de grondbelasting, de belasting op onroeren de goederen en successierechten. Ifet sterkst wordt bezuinigd op de defensieuit gaven, waarvoor in het komende jaar 2.5 miljard frank minder wordt uitgetrokken. Verdere bezuinigingen worden ingevoerd op het gebied van de staatsspoorwegen, de subsidies aan de kolenindustrie, de fi nanciële steun aan de gemeenten (die nieuwe gemeentelijke belastingen zullen mogen invoeren) en het onderwijs. Het wetsontwerp voorziet verder in een economisch vijfjarenprogramma, dat nieu we werkgelegenheid zal moeten scheppen voor twintigduizend arbeiders per jaar en de nationale produktie tenminste met vier percent per jaar zal moeten verhogen. Professor Eyskens zeide op bepaalde onderdelen van het programma „ernstige critiek" in het parlement te verwachten. Belangrijke wijzigingen zeide hij echter niet te zullen aanvaarden. „Indien het par lement mij de vereiste steun niet kan ge ven, dan zegge men dat zo snel mogelijk", aldus professor Eyskens. „Ik verlang een duidelijke uitspraak". Het Belgische kabinet heeft in september de steun van de twee regeringspartijen in het parlement gekregen voor het opstel len van een „programma van nationaal herstel". Zowel de Christelijke Volkspar tij als de liberale partij hebben daarbij echter als voorwaarde gesteld, dat deze steun niet bij voorbaat betekent, dat het uitgewerkte programma eveneens zal wor den gesteund, doch dat het op zijn meri tes zal worden beoordeeld. Het wetsontwerp aan de pers toelichtend, gaf Eyskens een overzicht van de econo-

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3