CHIPBREUK Televisie voor Suezkanaal Tweede Duitse t.v.-programma voorlopig uitgesteld PANDA EN DE MEESTER-VODDENRAPER U KUNT TOGAL ONVERWACHT NODIG HEBBEN Professor Zmipovsk en zijn vreemde avontuur Politieke machtsstrijd achter (beeld)schermen „Blue Diamonds"-duo naar Singapore TO to torrtbw tijb ;9 Critische critici De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Blijspel van Wim Kan Driednizendste Zonnebloem ONS VERVOLGVERHAAL DOOR RUTH ASPiNALL Vertaling: Margot Bakker 8." Nationaal Congres „Film en Jeugd" DINSDAG 8 NOVEMBER 1960 17. Het meningsverschil tussen opa en oude Sammy liep nogal hoog. Zij trokken aan eikaars baarden, dat hun de tranen in de ogen sprongen en probeerden elkaar beentje te lichten. Vergeefs trachtte Pan da. de wilde oudjes te scheiden. Op dat ogenblik kwam Sammy's zoon binnenstor men, in gezelschap van een zwaar ge wapende agent. „Vlug agent!" riep hij, arresteer die oude woesteling!" „Welke van de twee?" vroeg de agent weifelend, „ze zijn allebei nogal woest!" Maar dit duurde niet lang. Uitgeput door de onge wone krachtsinspanning lieten de bejaarde kemphanen elkaar los en gingen duizelend zitten. „D-dat was weer eens een f-fijne ouderwetse st-stoeipartij," bracht opa er hijgend uit. „Ja, ja," zei Panda, „maar U moest het toch wat kalmer aan doen. Hier, neem een pilletje, opa!" Terwijl Panda opa verzorgde, wijdde Sammy's dochter zich aan haar vader. „Arme paps," zei ze, een kussen in zijn rug leg gend, „wat. heeft die oud.e bruut U toege takeld! Hele plukken uit Uw baard!" De agent stond dit alles met open mond aan te kijken, tot Sammy's zoon hem op zijn plichten wees. „Arresteer die twee!" riep hij, op Panda en opa wijzend, „ze breken mijn huis af, mishandelen mijn vader en de politie staal maar te kijken!" Hoewel het gesprek maandagavond in het televisieprogramma van de AVRO overwegend was hadden de samenstellers voor genoeg afwisseling gezorgd om het blijven kijken aantrekkelijk te houden. Het begon met „Pers in persoon", waar in vier televisiecritici van evenveel lan delijke dagbladen (Trouw, N.R.C., De Volkskrant en Algemeen Handelsblad) aangevuld met de redactiechef van Het Vrije Volk onder voorzitterschap van Piet Beishuizen hun mening gaven over televisie en televisiecritiek. Het werd eer lijk gezegd een nogal chaotische discus sie, waaruit de kijkers wel niet veel wij zer geworden zullen zijn. Beeldschermer die dagelijks trouw en naar beste kunnen in dit kolommetje zijn critische beschou wing weergeeft heeft er bepaald een min derwaardigheidscomplex van over gehou den. Want het is hem duidelijk gemaakt dat een goede televisiecriticus een soort schaap met vijf poten moet zijn en zoniet dat hij dan beter zijn critische opmer kingen voor zich kan houden. Forumvoor zitter Piet Beishuizen, een van onze eerste televisiecritici, zei na afloop over de be handelde gesprekstof: „We hebben hier en daar maar een paar bloempjes geplukt". Misschien wist hij ook al dat het geen fraai boeketje was geworden? Een documentaire over Berlijn gaf in teressante beelden te zien over het leven in deze gespleten stad. „Muziek Mozaïek" was een belangwekkend programma over zangers en zangkunst door Willem O. Duys samengesteld. Cruys Voorbergh vertelde hoe hij zijn stem tot ontwikkeling bracht en een arts verduidelijkte de ligging en werking van het stemorgaan. Jo Vincent zei ongezouten haar mening over zange ressen van het populaire lied („Dat zijn geen zangeressen, want ze zingen niet mooi" en „Het is een cultus geworden om zo hard en zo rauw mogelijk te zin gen"). Ook sterren aan het jazzfirmament als Sarah Vaughn en Ella Fitzgerald kon- Advertentie Alleen de CO-OP geeft u DIVIDEND 1 HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken.9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.10 De Wilkinsons, hoorsp. (herh.). 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Radiokrant. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad, lezing. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.20 Gram. 14.50 Congres 1960 van de Jeu- nesses musicales te Berlijn. 15.40 Muzikale lezing. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Hel Spectrum: nieuws-overzicht en report. 18.15 Fanfaremuziek. 18.35 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Lichte muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Carmina Burana, scenische cantate. 21.30 Pianorecital. 21.55 Vragen voor de Ockume- ne, lezing. 22.15 Gram. 22.25 Wereldkamp. dam men. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298. m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. en act 8.00 Nieuws. 8.18 Gram en act. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.55 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws en tentoonst.agenda. 13.20 Lichte muziek. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Jeugdconcert. 14.45 Volks liedjes en -dansjes. 15.00 Toespr. door mevr. A. v. d. Goes van Naters-v. d. Plaats. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Orgelspel. 17.25 Lichte muziek. 17.50 Regeringsuitz.: Jeugduitz.: De brievenbus gaal open. Correspond.club o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. en VARA-varia. 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Zang en gitaar. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Cabaret. 20.35 Gram. 20.45 Opa Draadnagel grijpt in, hoorsp. 21.55 Cello-recital. 22.20 Zestig jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Muzik. discussie. 23.55— 24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 School radio. 14.45 Gram. 15.00 Ork.concert. 15.35 Gram. 16.0 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Operettemuz. 17.00 Nieuws. 17.10 Kamermuz, 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 Voro de sol daten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.30 School- koor. 19.50 Gram. 20.00 Akademie der diskofielen. 21.30 Gram. 22.0 Nieuws. 22.15 Pedagogisch praat je. 22.25 Ork.conc. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journ. 20.20 Filmprogr. 20.30—22.10 Speelfilm. VOOR WOENSDAG AVRO: 17.00 Voor de jeugd. NTS: 17.30—17.40 Jeugdjourn. 20.00 Journaal en weeroverz. VPRO: 20.20 Comm. uitslag Amerikaanse presidentsver kiezing. 20.35 Nationaal jeugdork. 21.00 De oude draaidoos. 21.30 Wat. eten wij?: beschouwing over moderne levensmiddelen en volksgezondheid. Advertentie VergeRjk.en a kiest de CO-OP Advertentie Voor migraine, verkoudheid, griep, reumatiek, spit en andere pijnen hebt U nooit vlug genoeg iets in huis. Iets dat snel én afdoend helpt: Togal. Met Togal hebt U altijd zin in 't leven. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Ten bate van de doelstelling van het Nassi-comité Eindhoven heeft de Nassi- toneelgroep „Roland" onder regie van Berry Smeenk in het Tivoli-gebouw te Eindhoven het blijspel „Roland ons kind" opgevoerd. Dit stuk werd geschreven door Wim Kan tijdens zijn gevangenschap in een Japans concentratiekamp te Nakom- Paton. Wim Kan heeft toestemming gege ven dit stuk, dat tot nu toe niet is uit gevoerd, in première in Eindhoven te ge ven. De belangstelling was bijzonder groot. den bij haar geen goed doen. („Dat zin gen heeft meer met instinct dan met kunst te maken"). Hoe het volgens Mevrouw Vincent wel moest liet de alt Aafje Hey- nis, begeleid door Felix de Nobel horen. Leo Riemens zei er ook het zijne van. Van hem noteerden we tenslotte de merkwaar dige uitlating dat de doorsnee televisie kijker volgens hem cultureel hoger moet worden aangeslagen dan de doorsnee ra dioluisteraar. Beeld-schermer Alex van Wayenburg's radioziekenbe zoek wordt donderdagmorgen voor de 3000 ste maal voor de microfoon gebracht. Typerend voor de opvattingen van Van Wayenburg is zijn aankondiging bij de jubileumuitzending: „Wij zullen het stre ven naar kwaliteit blijven stellen boven de kwantiteit van onze radiobijeenkomsten". Het eerste „Ziekenbezoek" bracht hij op 3 september 1945 voor de radio-omroep „Herrijzend Nederland". Voor duizenden uitzendingen daarna wist Alex van Wayen burg talenten aan te trekken, wier micro- begin werd van hun radiocarrière, o.a. Jules de Corte, Jacq van Kollenburg, Duo Black en White, Corri Brokken, Ria Kuy- ken. Maya Bouma, Willy Driessen. In het feestprogramma werken o.a. mee: Wanda Reumer, Jules de Corte en Jan de Cler. Wanda Reumer, die ook de Zonnebloem-première meemaakte, zal en kele feestgedicht.en declameren, die wer den geschreven door Gabriel Smit en Frans de Clercq. 67. Maar nu mocht die professor nog zo'n knappe en geleerde bol zijnin ge wone dingen was hij daarentegen tamelijk onhandig. Tja, dat heb je meer met die studiebollen. Zo kwam het', dat professor Zmipovsk op een zekere dag op 'n stoel klom, om een nieuw lampje in de fitting van z'n studeerkamerlamp te draaien. En dat deed-die zo onhandig, dat hij met stoel en al omduikelde en lelijk op z'n achterhoofd bonsde. Daar lag de hooggeleerde heer te suizebollen Advertentie Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak MIDDELLANDSE ZEE- TOKIO (AFP) Het hoge gezagsorgaan van het Suezkanaal heeft met twee Japanse ondernemingen overeenkomsten gesloten voor de verbetering van de kanaalinstallaties. De ene onderneming zal een televisie-systeem installeren, waardoor toezicht kan worden uitgeoefend op de scheepvaart, terwijl de andere een baggermolen zal leveren ter waarde van bijna zes miljoen gulden. Het Suezkanaal is een belangrijke bron van in komsten voor Egypte. Het kanaal is ook een „levens lijn" voor de wereld en het is dan ook duidelijk dat Egypte er weinig voor voelt de belangen van het scheepvaartverkeer ondergeschikt te maken aan de belangen van het steeds toenemend wegverkeer. Dit verkeer vraagt dringend om een betere verbinding met Sinai (het deel van Egypte dat aan Israel grenst). De moeilijkheden zullen worden opgelost door de bouw van een tunnel en niet door de bouw van een nieuwe brug, aldus heeft de Egyptische minister Ibrahim in Caïro verklaard. Intussen werken al dertigduizend arbeiders aan de verbreding en verdieping van het kanaal. Dit grote werk wordt ondernomen om het aantal schepen dat maandelijks het kanaal passeert, van 1600 op 1800 te brengen. Ook moet er ruimte ge maakt worden voor schepen tot .35.000 ton. Deze uitbreiding van het kanaal wordt voor een groot deel veroorzaakt door het toenemende olieverbruik in de wereld. De tankschepen worden steeds groter. De huidige impasse in de tankvaart acht men van voorbijgaande aard. De tweehonderd loodsen die in dienst van het kanaal staan, krijgen het ook gemakkelijker, want ingenieurs uit Duitsland zijn bezig met de aanleg van een radionet langs het kanaal. De loodsen zullen met een draagbare ontvang- en zendinstallatie worden uitgerust en in voortdurende verbinding staan met hun hoofdkwartier in Ismailia. (Va>t onze correspondent) BONN Het gerommel dat nu al ge ruime tijd in de Westduitse radio- en tele visiewereld aan de gang is, houdt aan. Zo is te Bonn duidelijk geworden dat het tweede televisieprogramma, dat op 1 januari aanstaande zou moeten beginnen en waarvoor de enorme en peperdure or ganisatie Freles Fernsehen uit de grond is gestampt, zeker vier zo niet acht weken later op de beeldbuis zal verschijnen. Het gaat hier niet alleen om een mate riaalkwestie. Inderdaad wordt het een iet wat kostbare zaak voor de gewone tele visiekijker om zijn toch al niet goedkope toestel aan te laten passen voor de ont vangst van een tweede, en straks een der de programma. Daarvoor zal hij tenmin ste 150, en misschien wel 300 mark op de toonbank moeten leggen nog afgezien van het arbeidsloon voor de aanbrenging van de nevenapparatuur. Klacht van deelstaten Doorslaggevend voor het uitstel van het tweede programma is evenwel de ver wachting van de regering Adenauer die zich zeer heeft ingespannen voor het los van de deelstaten fungerende tweede pro gramma inzake de uitslag van een klacht van de door de socialisten beheer ste deelstaten Hessen, Hamburg, Bremen en Nedersaksen. Deze klacht, ingediend bij 't constitutionele gerechtshof te Karls ruhe, zegt dat het regeringsbesluit tot op richting van een maatschappij tot exploi tatie van het tweede programma „Deutschland Fernsehen" in strijd is met de grondwet. De regering te Bonn gelooft dat Karlsruhe de klagers in kort geding wel eens gelijk zou kunnen geven Het proces hierover begint op 28 novem ber. De regering heeft een reeks rechts geleerden van naam aan het werk gezet om haar standpunt, neerkomende op een uitschakeling van de deelstaten, vast te leggen. Nog geen intendant w~ - Intussen toont de raad van beheer van Deutschland Fernsehen, die is samenge steld op voorstel van Bondskanselier Aden auer, zich lang niet een zo gewillig re geringsinstrument als men aanvankelijk verwachtte. De raad heeft reeds zeer zelf standige beslissingen genomen en maakt bijvoorbeeld op het ogenblik geen enkele haast met de behandeling van het re geringsvoorstel om de Mainzer hoogleraar Karl Holzamer, een radio- en t.v.-autori- teit, tot zijn „intendant" te benoemen. Deze functie opent wijde perspectieven met betrekking tot het algemene toezicht op het tweede programma. Holzamer is katholiek, zeven leden van de raad zijn dat niet en hebben bezwaar tegen een ka tholieke intendant „Rode" bolwerken Hoe sterk politiek en religie de achter grond bepalen van de leiding van de West duitse radio en televisie bleek dezer dagen ook bij de verkiezing van de intendant van de grote Westduitse omroepmaat- schappij te Keulen. De vroegere intendant, Hartmann, is na 10 jaar degelijke arbeid en een ware „intendantenoorlog" wegge stemd omdat hij, volgens de regerings aanhangers in de raad van beheer, „rood" zou zijn en de Keulse radio en televisie zou hebben geïnfecteerd met S.P.D.-denk beelden. Hartmann kreeg 9 stemmen voor en 10 tegen bij 1 onthouding In C.D.U.-kringen wordt al jaren lang geklaagd over het uitermate linkse karak ter van de radio-omroepmaatschappijen te Hamburg, Keulen en Frankfort. Met het ontslag van Hartmann heeft de C.D.U. nu een eerste zege geboekt tegen de zoge naamde rode radio- en televisiebolwerken. Hartmann wordt waarschijnlijk opgevolgd door dr. Sattler, chef van de culturele af deling van het ministerie van Buitenlandse zaken. Crematie. Een Dakota van de Griekse luchtmacht heeft zondag de urn met as van de in Milaan plotseling overleden dirigent Dimitri Mitropoulos naar Athene overge bracht. Het lichaam van de dirigent werd in Lugano (Zwitserland) zaterdagavond ge cremeerd. Daarna is de as naar Italië teruggebracht. Lijkverbranding is in Italië bij de wet verboden. Advertentie Vergelijk en n kiest de CO-OP 15) Hij gaf haar geen antwoord, maar zij zag de nijdige blik, waarmee hij naar de verhoging aan het voeten eind van het bed keek. Daar ging het kistje schuil, dat zij had opgescharreld om zijn vermoedelijk gebroken enkel tegen de druk van de dekens te beschermen. Zij zei: „Die enkel van je is daar best verzorgd. Die kan niet voor- of achteruit. Ik heb de boel prachtig gespalkt, zie je". Zi,; lachte even. De deur werd rustig weer geopend en Nannie kwam binnen met een blad, waarop een dampende kop stond. „Zal ik je nu maar aflossen?" vroeg zij, maar het klonk als een opdracht. „Ja, ik moet eens gaan slapen". „Eten", mompelde de patiënt. Hij keek naar Valen tine op en van ergernis was niets meer te bespeuren. Zijn ogen lachten ondeugend. „Slaap lekker, Valentine". „Wel te rusten, Paul". HOOFDSTUK VI. „O, dokter Manning Valentine, dik ingepakt om de koude buiten te kunnen trotseren, draaide zich om en zag juffrouw Bruce met bijziende ogen naar haar kijken. „Ik heb die familie al gevonden, waarnaar u zocht. Het is een lady Isabella Cleeve en zij woont ergens in Berkshire. Dat is de moeder van deze Paul Cleeve. Zal ik haar een briefje schrijven of doet u het zelf?" „O, wat hebt u dat ongelooflijk vlug gedaan", zei Valentine. „Nee. ik schrijf haar zelf wel. Ik dank u hartelijk voor uw moeite". Zij zag een trek van ver bazing op het gezicht van de sociaal werkster ver schijnen. Juffrouw Bruce was het niet gewend, bedankt te worden voor het feit, dat zij gewoon haar werk deed. Ontzettend, dacht Valentine terwijl zij doorliep naar de vestibule, dat zij juffrouw Bruce twee lange dagen had laten doorzoeken naar een adres, dat volkomen overbodig was. Zij had haar de vorige ochtend al moe ten zeggen, dat het niet meer nodig was de familie van Paul Cleeve op te sporen. Maar zij had het ver geten. Zij had het zelfs vergeten tot aan het ogenblik waarop juffrouw Bruce zelf haar aan haar verzoek herinnerde. Het bezoek, dat zij aan de weggelopen jongen die nu bij mevrouw Spencer thuis lag moest brengen, had zij gisteren ook willen afleggen, maar zelfs daartoe was zij niet gekomen. Er was in het ziekenhuis al te veel te doen geweest en toen zij om zeven uur eindelijk klaar was viel de sneeuw in dichte vlokken neer. Terecht of ten onrechte had zij aangenomen, dat de jongen in middels wel zou slapen en was naar huis gereden. Daar kwam zij tot de ontdekking, dat Paul Cleeve in elk geval wel sliep. Hij was die avond niet meer wakker geworden ook, en daardoor had zij sedert twee dagen geen gelegenheid meer gehad met hem te praten, ofschoon Nannie haar op de hoogte hield met niets dan goede berichten. Vandaag was alles beter gegaan, be dacht zij, terwijl zij de stijfbevroren plaid achter in de wagen werkte. Om te beginnen had de sneeuw zich bescheiden in de bergen teruggetrokken, waar niemand er hinder van had, en het witte landschap maakte een schilderachtige indruk. De omstandigheden in het zie kenhuis hadden al weer een normaler aanzien gehad dan sedert de dag van de schipbreuk. Bovendien hing er in de inrichting een stemming van nauwelijks onder drukte trots doordat juffrouw Bruce te weten was ge komen dat de man met de ingedrukte borstkas Geoffrey Walters heette en doordat de man zelf er iets beter aan toe was. Toch had Valentine heel wat liever rechtstreeks naar huis willen rijden. Zij wist niet goed wat zij tegen die weggelopen jongen zou moeten zeggen en hoe zij hem zou moeten aanpakken. En zij wilde zo graag nog even met haar eigen patiënt praten voor die weer in slaap zou vallen. Mevrouw Spencer deed haar open. „Daar doet u goed aan, dokter Manning", zei zij. „Ik weet me geen raad met die jongen. Maar komt u binnen, daar is het warm". Valentine volgde haar op de tast door de donkere gang naar de binnendeur, die mevrouw Spencer in ver band met de koude zorgvuldig had gesloten. Zij voelde het, toen mevrouw Spencer vlak voor haar bleef staan, de kruk omdraaide en haar voorging in de golf van licht en warmte, die uit de keuken naar buiten kwam. „Het spijt me, dat u last met hem hebt, mevrouw Spencer", zei zij. „Maar ik denk, dat zijn gedrag grotendeels een gevolg is van de schok die hij achter de rug heeft". „Daar gaat het niet om, dokter", zei mevrouw Spen cer. „Hij praat zo lekker, nu hij zich wat beter voelt, en het is een aardige jongen. En zo goed opgevoed. U wilt toch wel een kopje thee? Ik heb het water aan de kook". Valentine zei: „graag", en mevrouw Spencer ging met de theepot in de hand naar het hete fornuis. „Zoals ik al zei", vervolgde zij, „daar gaat het niet om. Op die manier is hij werkelijk niet moeilijk. Hij zegt, dat hij Joe heet, maar een achternaam kan ik er niet uit krijgen. En hij beweert dat hij geen familie heeft, geen vader, geen moeder, zelfs geen ooms of tantes. Helemaal niets". Zij goot de thee op. Valentine keek afwezig naar haar bezige handen. Zij zag de jongen weer voor zich, zoals hij in het Grote Huis op de brancard had gelegen. Het drijfnatte krul lende haar en de kleren die aan zijn lichaam plakten. Zodra hij bij kennis kwam had, hij duidelijk en onmis kenbaar naar zijn moeder gevraagd. „Misschien zijn de ouders kort geleden gestorven en vindt hij het pijnlijk over hen te spreken", zei zij. Maar zij dacht, als er zoiets aan de hand was zou hij waar schijnlijk toch eerder hebben gezegd, dat zijn hele familie gestorven was. dan dat hij in het geheel geen familie had. „Het kan toch niet, dat iemand absoluut geen familie heeft?" zei mevrouw Spencer. „Zelfs al zou hij uit een of ander gesticht zijn weggelopen, dan nog zou er iemand zijn die wilde weten waar hij gebleven was. En dan hebben we dit nog". Zij legde een foto voor Valentine op de tafel. „Toen hij hier kwam had hij niets aan dan een hemd en een oude broek. Maar dat heb ik in een busje gevonden, dat hij in een van zijn broekzakken had, toen ik hem uitkleedde". Valentine nam de foto in de hand en keek er lange tijd naar. De glimlachende maar beschroomde gezich ten van zeven kinderen staarden haar aan. Zij zaten op een of andere lange bank zonder rugleuning. Of nee, de bank had toch een leuning, want toen zij beter keek zag zij, dat juist daarop twee paar handen rustten volwassen handen. Zij herkende Joe ogenblikkelijk. Hij was de langste van het troepje en hij zat op het uiteinde van de bank. De anderen zorgvuldig volgens grootte gerangschikt, daalden af naar een kleine kleuter in het midden en klommen weer op naar een knap lang meisje op het andere uiteinde. „Als dat allemaal geen broertjes en zusjes zijn moet ik nodig r.aar de oogarts", zei mevrouw Spencer. „Op elkaar lijken doen zij zeker". Valentines blik gleed langs de rij krullebollen met de lachende ogen en zij vroeg zich af of er sprake kon zijn van een toevailige gelijkenis. Waarschijnlijk leek dat niet. En door welk ongelukkig voorval was die jongen boven uit een gezin weggeraakt, dat zo gelukkig leek te zijn? „Ik kan het idee maar niet van me afzetten, dat hij ergens weggelopen is", zei mevrouw Spencer. „Hij lijkt me zo zenuwachtig". „Het zou kunnen Er was nog iets zonderlings met de foto aan de hand. Het karton was dubbelgevouwen en op de vouw keurig afgescheurd. Het zag ernaar uit dat het gedeelte waarop de volwassenen, zonder twijfel de ouders, stonden, er opzettelijk van was verwijderd. „Ik zal dan maar even bij hem gaan kijken", zei Valentine, na haar kop thee. Zij was nog nooit bij mevrouw Spencer op de boven verdieping geweest, maar het verbaasde haar niet in de kamer, die zij Joe hadden afgestaan, een pijnlijke zindelijkheid en geen gezelligheid aan te treffen. De jongen lag met twee kussens onder zijn hoofd en zijn ogen schitterden haast al te fel. Hij had een rood kleurtje op zijn wangen. Zodra zij binnenkwam draaide hij zijn hoofd naar de deur. (Wordt vervolgd) Advertentie ZEEROUDE de handigs knoepflas per hele liter De geheide gebelde van Wynand Fockink Twee steeds zenuwachtiger wordende „Blue Diamonds" die woensdagavond voor Radio Singapore moeten optreden, hebben maandag urenlang op Schiphol zitten wachten voor zij tenslotte naar Singapore vertrokken. Dit Indisch-Nederlandse zan gersduo, dat snel op weg is naar wereld faam, arriveerde 's ochtends om half tien op de luchthaven, maar om kwart voor elf werd omgeroepen, dat de Electrama- chine van de K.L.M., waarmee de reis ge maakt zou worden, nog niet gereed was. Tot driemaal toe werd het vertrek uitge steld voor het toestel tenslotte om half vier vanmiddag het luchtruim koos. Indien het toestel onderweg geen verde re vertraging heeft, dat gullen woensdag avond twee vermoeide gebroeders De Wolff, Riem (17 jaar) en Ruud (19 jaar), die twee nachten lang geen bed gezien heb ben, toch nog voor de microfoons 'in Sin gapore staan. Zij zullen ook optreden voor een grote show, die Philips zaterdagavond in Singa pore geeft. Zondag zullen zij tweemaal op treden in Colombo op Ceylon. Op 16 no vember keert het duo via Londen naar Nederland terug. Riem en Ruud kwamen 10 jaar geleden als kleine .jongens met hun vader (die scheepswerktuigkundige bij de K.P.M. was) en hun moeder van Java, waar ze geboren zijn, naar Nederland. Zij hebben vooral de laatste maanden met hun zang, soms met eigen begeleiding van een elek trische guitaar, veel opgang gemaakt. Zo wel in ons land als in Singapore staat hun versie van het voorloorlog'se nummer „Ra- mona" thans in de hitparade op de eerste plaats, in Scandinavië bezet het de tweede en de derde plaats. Thans is de plaat ook in Amerika uitgebracht als eerste Neder landse produktie sinds het „Marina"-num- mer van Willy Alberti. Maandag kwamen „The Blue Diamonds" terug uit Kopenhagen, waar ze voor de televisie zijn verschenen. Op 3 december zullen ze zingen voor de t.v. te Hamburg en reeds hebben ze een aanvraag ontvan gen om in de V.S. op te treden. Verder zijn er uitnodigingen van de televisie in Italië en van de B.B.C. in Londen. De Nederlandse kijkers zullen het duo misschien op hun scherm zien op 17 de cember a.s. in het K.R.O.-programma. Het vijfde nationale congres van het in stituut „Film en Jeugd" heeft plaats op 2 en 3 december te Eindhoven. Op het con gres, dat gewijd zal zijn aan het thema „Film en opvoeding", zullen onder meer het woord voeren prof. dr. M. J. Lange- veld, de burgemeester van Arnhem, de heer Ch. Matser, en ds. G. van Veldhuizen te Rotterdam. Op de eerste dag van het congres zal in een van de Eindhovense theaters de Nederlandse première worden gegeven van „Jazzbandieten". De regisseur Bodo Ulrich leidt deze film zelf in. Aan het slot van de bijeenkomst wordt gespro ken over de instelling van een dienst „Pe dagogisch filmmateriaal voor rijpere jeugd en opvoeders". Advertentie Alleen de CO-OP geeft u DIVIDEND 1 Oprechte Saturdagse Haerlemse Courant den 8 November 1760 KEULEN den 4 November. Saturdag avond tussen 7 en 8 Uuren wierd een vuurig Lucht- Verschynzel, in de Gedaan te van een groote Mast trekkende van West tot Oost, boven deze Stad ge zien.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9