NSTEN Rivalen K. Steyn en J. Blok blijven toon aangeven Drie jongens, verdacht van inbraak in Velsen, voor Haarlemse rechtbank Meer keus en betere meube!en De Twentsche Bank RADIO BECKER Anderhalf jaar geëist tegen man, die vriend van dak schopte Havenberichten Schilder overleed na val van 16 meter De Warrekam Arend Reym IJmondverenigingen vandaag en morgen Wintercompetitie „Kijk Uit" HAARLEMSE RECHTBANK Chrysanten duur op veiling Beverwijk Bonen en spinazie zijn vrijwel verdwenen H F auto- en U Ei motorrijschool Veel meer leerlingen voor „Pauline Nolthenius" Sint Maartenfeest in de IJ mond Oud-katholieke bazar origineel geopend verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening Russische deskundige over menselijke ruimtevaart ZATERDAG 12 NOVEMBER 1960 O De Haarlemse rechtbank behandelde donderdagmiddag uitvoerig de zaak tegen een 24-jarige handlanger uit Haarlem, die ervan verdacht werd op 7 juli van dit jaar zijn vriend en collega, een 21-jarige constructieschilder uit Haarlem na een driftbui van een 16 meter hoog dak te hebben geschopt. De schilder kwam daar bij om het leven. Wegens zware mishan deling de dood ten gevolge hebbend eiste de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, donderdag tegen de handlanger een gevangenisstraf voor de tijd van anderhalf jaar met aftrek van voorarrest. Het drama speelde zich af op 7 juli bo ven het dak van de Bi-eedbandfabrieken van de Hoogovens te IJmuiden. Een groep je mannen was daar aan het werk en tij dens deze bezigheden ontstond er een ru zietje tussen de schilder en de handlan- gei\ Het ging allemaal over een onbedui dend voorval. De schilder had een porte feuille verloren en had de eerlijke vinder geen beloning gegeven. De handlanger plaagde z'n collega daarmee tijdens de schafttijd en toen hij er boven op het dak mee doorging en de schilder enkele op merkingen maakte over de vrouw van de handlanger laaide de ruzie fel op. Hoe het allemaal precies in zijn werk was gegaan konden ook de collega's van de verdachte als getuigen niet precies vertellen. Wel kwam vast te staan, dat de hand langer plotseling was opgesprongen en zijn collega een trap in het gezicht had ge geven. De schilder verloor zijn evenwicht en stortte naar beneden. Een uur later overleed hij in het Rode Kruis ziekenhuis te Beverwijk. De handlanger gaf voor de rechtbank toe, dat hij geschopt had. „Ik deed het in een vlaag van drift", zei hij, „we waren de beste vrienden. Elke ochtend en avond fietsten we samen van en naar het werk. Ik heb er verschrikkelijke spijt van". De officier van Justitie wilde rekening houden met het feit, dat de vex-dachte be slist niet de opzet had zijn collega te do den en hij eiste daarom wegens mishande ling de dood ten gevolge hebbend ander half jaar met aftrek. De verdediger, mr. A. R. van IJlzinga In „De Luifel" aan het Marktplein in IJmuiden is een expositie ingericht van handgeweven tafelkleden, kussens, vloer kleden en rokken van de handweverij De Warrekam in Laren (N.H.). De Warrekam van de heer Koning is een van de zeer weinige weverijen waar alles nog met de hand geschiedt. Toen de weverij De Knipscheer over ging op machinaal weven, stichtte de heer Koning een eigen bedrijfje. Hij heeft nu tien getouwen en weeft daarop allerlei exclusieve stoffen in gedempte kleuren, roestbruin, zacht blauwgrijs, rood en blauw. De stoffen, vooral tweed zijn zeer degelijk. Dit is te danken aan een bij zondere weeftechniek. Op de kunstnijver heidscholen bestaat een groeiende belang stelling voor het handweven. Vandaar dat de heer Koning dikwijls een volontair af komstig van zo'n school in dienst heeft. Het oude ambacht wordt vooral door mannen bedreven. Ook in andere plaat sen van ons land zijn tentoonstellingen geweest van stoffen in De Warrekam ge weven. De expositie in „De Luifel" duurt tot en met volgende week dinsdag. Op de Beverwijkse bloemenveiling be taalde men vrijdag voor een beste bos chrysanten tot../ 2,-! De aanvoeiren waren deze week niet groot meer. De gele „Golden Seal" ovex-heerste de markt en voor deze chrysant werd on geveer een gulden per bos neex-geteld. Voor een „kleurtje" betaalde men dan al gauw 1,20 per bos of meei\ De aanvoer van grootbloemigen liet ook wel iets te wensen over, de prijzen waren hoog en kwamen tot rond 45 cent per stuk. Freesia lag tussen 35 en 100 cent per bosje, rozen an anjers gingen door hun kleine aanvoer ook al vlot weg. De groot- bloemige Nerinen noteerden 1,10 per stuk. De aanvoer van potplanten blijft beschei den, het zijn wat cyclamens en varens die de markt op deze afdeling vullen. Het wachten is hier op de bolbloemen die dan meteen weer een nieuw seizoen inluiden. Nu op de veiling Kennemerland ook de bonen en spinazie zo goed als geheel verdwenen zijn, is het met de zomerpro- dukten grotendeels gedaan, want de sla en de bloemkool hebben nogal van de laatste nachtvorsten geleden. Goede bospeen bracht het deze week tot goed 40 cent, voor waspeen werd tot 40 cent per kilo betaald, al lag de prijs vrijdag iets lager. Prei kon men goed verkopen, de prijs liep op tot 30 cent per kilo. Andijvie blijft duux-, werd er maandag tot 55 cent per kilo betaald, later kwam deze prijs meer tot het normale en lag tus sen de 15 en 40 cent per kilo. Boerenkool ging deze week grif weg en liep in prijs op tot 28 cent per kilo. Sprui ten daax-entegen kregen woensdag een klei ne inzinking, waardoor de prijs maar heel moeizaam boven 60 cent per kilo kwam, al werd er voor geschoonde wel even meer betaald. Tomaten noteerden vrijdag van 20 tot 67 cent per kilo. Andijvie en glasandijvie waren op de markt van Ons Belang te Castricum vrijdag zeer gewilde produkten waarvoor zeer goede prijzen betaald werden. Ook sperziebonen, waarvan nog een klein partijtje aan de veiling kwam, hadden de nodige belang stelling. Spruiten, waarvan de aanvoex-en nu aanzienlijk groter geworden, noteren goede prijzen want zelfs de grove soort bracht het tot 48 cent per kilo. De noterin gen van vrijdag waren: Spruiten 26—73 cent, grove spruiten 31—48 cent; boerekool 19—20 cent; groe ne kool 7Vs9V2 cent; sperziebonen 61 cent; peterselie per kistje 65 cent; rode kool 11 cent; bloemkool 14 cent44 cent; waspeen 17V2 cent; prei 1420Vs cent; andijvie 24^ ct.; glasandijvie 31 et.; sla 3 cent. Veenstra, bestreed eerst op juridische gronden de tenlastelegging en vervolgens verzocht hij de rechtbank indien men niet met zijn betoog wilde meegaan bij de beoordeling van deze zaak de uiterste clementie te betrachten, vooral ook omdat zijn cliënt in feite door de dood van zijn vriend al bijzonder zwaar gestraft is. De rechtbank zal uitspx-aak doen op 24 november-. Advertentie SANTPOORT Telefoon 02560-8930 KERKWEG 67 Gediplomeerd door ANWB - KNAC - FNOP - KNMV Het leerlingental van de christelijke ver eniging voor het voorbereidend lager on derwijs „Pauline Nolthenius" is in het af gelopen jaar belangrijk toegenomen, ver telde de secretaris, de heer A. Jansen op de jaarvergadering. Bezochten vorig jaar 247 leerlingen de verschillende scholen, nu waren het er 325. Het schoolgebouw aan de Elzenlaan en de dependance in de Ire- nekapel hebben tezamen 158 leerlingen, de overige leerlingen zijn verdeeld over de scholen aan het Moenspein, in de Kerk- beeklaan en in Oostex-wijk. Men heeft de beschikking over een tiental leerkrachten. Het gemeentebestuur van Beverwijk zal aan de vereniging bedrijfsruimte afstaan voor de bouw van een kleuterschool, met twee klassen, in het plan Meeresteyn. In het bestuur kwam een kleine wijzi ging. De voorzitter, ds. W. Oorthuis, legde zijn tijdelijke functie van voorzitter neer en werd opgevolgd door ds. J. A. Ros kam. De heer L. van der Beukei verliet Beverwijk en werd als penningmeester opgevolgd door de heer M. L. van 't Hoff. In een ontstane vacature wegens het be danken van de heer M. Akse werd mevr. T. van Rees Vellinga-Nauta gekozen. Met belangstelling luisterden de aanwezigen nog naar de jaax-verslagen van de hoofd leidsters der scholen. TWEE STUKKEN VAN „NIEUW LEVEN" De geheelonthouders toneelvereniging „Nieuw Leven" te Beverwijk heeft toneel stukken in studie genomen, waarvan het eerste „Flat te huur" op 14 februari zal worden opgevoerd en het tweede „Pimme- tje" op 25 april. Voor de Haarlemse rechtbank stonden donderdagmiddag drie jeugdige Amster dammers terecht, die samen in de nacht van de 25-ste juni zouden hebben inge broken bij een bedrijf aan de Joonstraat in IJmuiden en die daarbij een brandkast opengebroken zouden hebben. De buit be droeg ruim drieduizend gulden. De jon gens maakten het geld op aan een vakan tiereisje, bioscoopbezoek en taxiritten. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste tegen elk van de drie verdachten twaalf maanden gevange nisstraf waarvan negen maanden onvoor waardelijk met aftrek en drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Van de di-ie verdachten, een 18-jarige koperslager, een 19-jax-ige chemicus en een 17-jarige koperslager, werd de eerste door de president als leider van de groep aangeduid. De jongens hadden op de be wuste nacht een koevoet meegenomen toen zij besloten hadden in Velsen te gaan inbreken. Zij reden op hun brommers naar IJmuiden en verschaften zich toegang tot Advertentie vindt u in onze en u koopt rechtstreeks MARKTPLEIN Het Sint Maartenfeest is in de gehele IJmond weer vol enthousiasme door de jeugd geviei-d. In Beverwijk en IJmuiden, in Casti-icum en Velsen-Nooi'd, ovei-al trok de jeugd langs de huizen. Toen de avond was gevallen, zag men overal langs de straten het licht van de lampionnen en hoorde men hoe de kalveren staarten dra gen of hoe een vogeltje rood rood is. Gelukkig voor de kinderen konden ze ook nu weer veel rijke mannen vinden, die wel wat snoep in de buidels wilden doen. Onder de Sint Maax-tenzangers wai-en heel wat opgeschoten knapen, die ook maar eens meededen. Dat ze dodoende ook sneep bemachtigden was niet zo erg. Er waren er die nieteens een zak bij zich had den, „want ze aten toch alles meteen op". Maar minder mooi was, dat ze in Cas- ti-icum er een sport van maakten de lam pionnen van de kinderen in brand te ste ken. De tweedaagse bazaar van de dx~ie sa- menwerkehde vrouwenclubs in de oud-ka tholieke gemeente onder de naam vrou wenvereniging Sint Engelmundus is vrij dagmiddag in het gebouw „De Rank" aan de Wilhelminakade geopend. Pastoor C. F. Nieuwenhuyzen wees op de belangrijke taak van dë vx-ouw in maatschappij, gezin en kerk. De klanken van het orgel, waar voor de fancy fair werd gehouden vertol ken mijn gevoelens en dringen door tot de troon van God, tot 't hart van de mens en zelfs op deze plaats en in deze zaal," zei de pastoor. Hierop volgde een (quasi) telefoongesprek tussen de pastoor in „De Rank" met organist Klaas Gouda achter het kerkorgel. Gevolg hiervan was dat ter symbolisering van het doel van de bazaar op verzoek van pastoor Nieuwenhuyzen het gezang „Heer, onze Heerser", door al le aanwezigen werd gezongen. Nog meer originaliteit bij de officiële opening volgde enkele ogenblikken later door middel van de scheepsbel van- de sleepboot „Helga", die van 1945 tot 1947 de door de bezet ter geroofde vissersschepen van Duitsland terugvoerde naar IJmuiden en daardoor IJmuiden opnieuw de mogelijkheden heeft geschonken tot nieuwe welvaart. Daax-na begaven de talrijke bezoekers zich naai de vele fraaie stands en de diverse attrac ties. Velen ook maakten gebruik van het rustige terrasje. een kantoor in de Joonstraat. Daar vonden zij een brandkast, die zij als volleerde krakers openwrikten. De buit bedroeg on geveer dx-ieduizend gulden, die zij min of meer gelijk opdeelden. De officier van Justitie zei in zijn requisitoir de drie jon gens gelijk te willen straffen en hij kwam vervolgens tot zijn x-eeds genoemde eis. Mr. Van der Valk Bouman ging daarbij even in op het feit, dat hij weinig voelde voor de jeugdgevangenis omdat daar „te veel met de gevangenen gemanipuleerd wordt" en omdat er in de meeste gevallen van een omscholing geen sprake is". De verdedigers, mr. A. R. van IJlzinga Veensti-a, mr. Kranenbui-g en mr. J. M. Moll van Charante, drongen aan op een kortere onvoorwaardelijke straf waardoor hun cliënten niet uitgesloten zouden wor den van de militaire dienst, waarvoor men namelijk niet meer in aanmerking komt wanneer men op zijn strafblad een ge vangenisstraf langer dan een half jaar heeft staan. Advertentie Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld opzij te leggen voor de onverwachte of onverwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentsche Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f 500,- tot f 4.000,-. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men Ugaarne alle inlichtingen verstrekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank, afdeling BL, Postbus^ 407, Amsterdam. 160 kantoren in Nederland Zondag 13 november IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk. Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. H. v. d. Woox-d; 19 uur: ds. G. van Doorn. Geen dienst in De Rank. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkex-k, 10 uur: ds. Joh. Dickhout; 19 uur: ds. mr. Alma, jeugddienst. Jeugdkapel, 10 uur: C. H. Vos. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. A. Pos. Petra- kerk, 10 uur: ds. A. Pos; 19.45 uur: drs. G. H. Homans, bijzondere dienst. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. M. Vlietstra. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 en 20 uur: J. Jeninga. Volle Evangelie Gemeente, Cultureel Centrum, 19.30 uur: C. Mijnsbergen; dinsdag 20 uur: ds. A. A. Leenhouts. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. P. J. van Schayck. Leger des Heils, Edisonstraat A, 10 uur: Heiligingsdiénst; 19.15 uur: openluchtsa menkomst Kennemerland; 20 uur: open bare samenkomst. R.-K. Kerk, Gregoriuskex-k, zondag 8 en 10 uur. In de week: 8 uur. R.-K. Kerk, Petruskerk, Dolfijnstraat, zondag: 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 18 uur. In de week 7 en 8 uur. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vx*oegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers; Woensdag 9 uur: heilige mis. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cultureel Centrum, 17 uur: dienst. Baptistengemeente. Cultureel Gebouw, 10 uur: Jac. Schouten; 11.15 uur: zon dagsschool. Jehovah's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- sex-duinweg 248, 19 uur: wachttox-enstu- die over: Wijsheid haat trots. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: drs. G. H. Homans; 17 uur: ds. W. Diepex-sloot. Kerkgenootschap Lectorium Rosïcrucia- num, Stationsweg 95, 10.30 uur: de heer Kloosterman. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstx-aat, 19 uur: ds. G. Nijenhuis; zondagsschool 10.30 uur. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: J. Kleyn Ha- neveld; 11.45 uur: kindex-samenkomst; woensdag 19.45 uur: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6, 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur; 18 uur Avondmis; in de week 6.30, 7 en 7.45 uur. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: verkondiging van de dood des Heren. Woensdag 20 uur: bij belbespreking. VELSEN: Ned. Herv. Kerk. Engelmunduskei-k. 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. J. W. Wery en ds. Brink, oecumenische dienst. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: jeugddienst, dr. H. v. d. Loos. Geref. Kerk, 10 uur: ds. A. C. van Nood; 17 uur: ds. C. Meijer. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diep.enstraat, 10 uur: W. Pex-a. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.35 uur: ds. J. A. Roskam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskei"k, 10 uur: ds. R. Boonstra: 19 uur: ds. J. C. Remijn. Adventskerk, 10 uur: ds. J. C. Remijn. Jeugdkerk, 10 uur: W. Doevendans. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. J. J. Rebel. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: B. C. F. Bijlsma; 19.30 uur: D. Gutter, Israelavond. Volle Evangelische Gemeente, Koning straat 117, zondag 9 en dinsdag 20 uur: H. Raven. Evang. Luth. Gem., geen dienst. R.-K. Kerken: St. Agatha, H.H. Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis), 9, 10.15 (Hoog mis) en 11.45 uur; ir uur: Avondmis; in de week: 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 uur, 19 uur: Avondmis; in de week 7.00, 7.45 en 8.30 uur; Regina Caeli: 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.15 uur; 19.30 uur: Avondmis; in de week 7, 7.45. 8.30 en 9 uur; St. Jozef 8.30, 10 uur (Hoogmis); in de week 7.30 uur. Ned. Herv. Gemeente, Gx~ote Kex*k, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 uur: ds. W. Oorthuijs, Heilig Avond maal. Oostex-wijk-Meeresteyn, 10 uur: vie. L. A. Nagtegaal; Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: mevi*. OlivierseDen Dikken. Doopsgezinde Kerk, Meerstraat, 19.15 uur: Oecumenische dienst, liturgie, dr. Alb. Vis. Voorganger ds. W. Ooi'thuys. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. Joh. Knol van Heemskex-k; 17 uur: ds. A. C. van Nood van Velsen. Christelijk Geref. Gemeente, Prinsesse- laan, 15 uur: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingsamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein. 10 uur: ds. M. Wendte; 19 uur: ds. G. W. IJzerman uit Beverwijk, jeugddienst. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. Joh. Knol. R.-K. Kerk, St. Laurentiuskerk, 6.30 en 7.15 uur: H. Missen; 9.15 uur: Hoogmis: 11 uur: kindermis; 12 en 17.15 uur: Avondmis. CASTRICUM: R.-K. Kerk. 6.45. 8, 9.15. 11 en 18 uur. Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. Velle- koop. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. v. d. Zee. BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.30 en 10.30 uur. BILJARTEN OM LAMERSBEKER Het biljarttoernooi om de Lamersbeker is in Beverwijk voortgezet met een wed strijd tussen de Beverwijkse vereniging „Excelsior" en „Houtpoort" uit Haarlem. Laatstgenoemde vereniging behaalde een 12-4 overwinning. RECTIFICATIE In ons b'ad van dinsdag j.l. is onder de kop „Bedrijven in Velsen", abusievelijk een regel weggevallen. Het leek daarbij of de heer A. H. Kablau. Trompstraat 9-11 in IJmuiden zijn bedrijf zal verplaatsen naar Den Haag. Dit is niet het geval. Het betreft hier een hinaerwetvergunningaanvrage. Garagebedrijf Kablau krijgt er een com pressor bij voor het oppompen van banden. MOSKOU (UPI) Het Russische blad Pravda heeft vandaag een artikel gepu- bliceex-d van de hand van de Russische ruimtevaartdeskundige prof. Sergeyef, waarin deze zegt, dat Rusland, voordat het een mens in een baan om de aar de brengt, eerst nog meer ervaring moet opdoen met de ingewikkelde appax-aten die deze ondex-neming moeten uitvoeren. De schrijver verklaart in zijn artikel, dat Rus land gereed is te voldoen aan de voox-- waax-den, die wox-den gesteld bij de be mande ruimtevaart, en dat de Russen de technische middelen hebben om een mens in een baan om de 'aarde te schieten. ZATERDAG 12 NOVEMBER Assumburg, Heemskex-k: Bijeenkomst „Jeugd en evangelie", Haarlem. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel avond „De Martinitoren". De Rank, 1523 uur: Fancy fair Oud- katholieke vrouwenvereniging. Patronaatsgebouw, 20 u.: Jubileumcon cert IJmuidens Roem. Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abelen straat, 19.30 uur: Verkoopavond handwex-k- kring van de vereniging van vrijzinnig hervormden. Kennemer Theater, 20 uur: Tavido speelt voor de Gieteling „De blauwe gans". Concordia, Velsen-Noord, 20 uur: Con cert Verkade's Harmonie en „De Een dracht". MAANDAG 14 NOVEMBER Kennemer Theater, 20 uur: Tavido speelt voor De Gieteling „De blauwe gans". Kennemer Theater, Vx-ouwendag P. v. d. A. Royal, 20 uur: Herdenking oktoberrevo lutie door C.P.N, met film jeugdfestival van Moskou. Wijkcentrum, Velsen-Noox-d, 20 uur: Vex*- gadering Nedex-landse Christen Vrouwen bond. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: He- riot uit Leith; Flevoland, Grangemouth; Frey, Londen; Waal, Rotterdam; Jucar, ifaelilla; Kielce, Gdynia; Oranje Nassau, Hamburg; Box~e 7, Kotka, cellulose Velsen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Telaman uit Lissabon; Rigel, Rotterdam; Midas, Gdynia; Tank Princess, Rotterdam; Thuban, Tex-neuzen, voor Haax-lem. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Eem- stx-oom naar Londen; Aegis, Barbados; Et- ly Danielsen, St. Malo; Martha Ahx-ens, Hamburg; Lifana, Curagao; Hindanger, Le Havre; Ore Titan, Puerto Ordaz; Swift, Londen; Anna Elisabeth, Londen, wals- materiaal van IJmuiden; Leliegracht, Dompsö; Vechtstroom, Manchester; Spaar- nestroom, Swansea; Gouweborg, Delfzijl; Wilpouwer, Kotka; Capella, Rotterdam; Doris, Vlissingen; Pegasus, Vlissingen; Moote, Rotterdam; Frema, Gefle; Libertas, Tanger; Westland, Las Palmas; Marathon, Geox-getown; Heringsdox-f, Rostock, wals- materiaal van IJmuiden; Werner Vinnen, Le Havre. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Bolt naar Skiën; Flevoland, Harlingen, Henja, Hamburg, veekoeken van Wormerveer; Le Moyne d'Ibex-ville, Hamburg; Tinda, Aar- huus. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). Advertentie THUIS BIJ DE BEELDBUIS kan het gezellig zijn vooral nu de avonden weer langer worden. Het KAN gezellig zijn als u zich niet behoeft te ergeren aan slechte beeld ontvangst door ondeskundige plaatsing. Neem een goed besluit- en ga eens praten met RADIO BECKER betere service door staf van eigen T.V.-technici; keuze uit Philips - Aristona - Erres en Blaupunkt. TRAWLERKADE 64 TEL. 6490 Ixi de competitie van de IJmuidense schaakclub Kijk Uit zijn de laatste weken een aantal belangrijke partijen gespeeld. Vooral in de eerste afdeling was het een strijd op leven en dood nu verscheidene kanshebbers elkaar moesten bestrijden. Zo zag clubkampioen K. Steijn zich ge plaatst tegenover F. J. Walda en J. Blok, beiden spelers die zo het een en ander van schaken afweten. Tegen Walda liet Steijn zich van zijn beste zijde zien en hij eiste de winst op toen zijn rivaal even verzwakte. Tegen Blok ging de strijd vrijwel gelijk op waar bij de meningen onder de diverse spelers verdeeld bleken aangaande de kansen. Het verloop leerde dat de partijen elkaar goed in evenwicht hielden wat in een remise dan ook tot uitdrukking kwam. Walda zorgde ervoor niet verder achterop te raken en klopte op zijn beurt H. van Nieuwenhuizen die daax-mee voorlopig in de hoek verblijft waar de klappen worden uitgedeeld. C. J. Gordijn en P. Lanser werkten zich middels overwinningen op respectievelijk M. J. Wax-nez en A. Kistemaker op naar de veilige middenmoot. Een serieus gegadigde voor de eerste plaats is nog steeds T. A. Langedijk, die ovex-igens met zijn zege op M. J. Warnez wel iets meer kreeg dan het aanvankelijke verloop van de partij x-echt- vaardigde. De stand in de eerste afdeling luidt nu: 1. K. Steijn 6 2. J. Blok (1) 4 3. F. J. Walda (1) 5 4. P. Lanser (1) 5 5. T. A. Langedijk (1) 3 6. Tj. de Jong 5 7. A. Kistemaker 6 8. C. J. Gox-dijn 5 9. v. Nieuwenhuizen 5 10. M. J. Warnez 6 11. G. H. H. C. Maas 2 12. W. Huiser 2 (1) is een afgebroken pax-tij. De tweede afdeling geeft een herstel te zien van J. L. Wijdoogen terwijl ook G. L. de Haas met betere resultaten voor de dag komt. De kx-achtsverhoudingen zijn hier tot nu toe nog niet geheel duidelijk. De derde afdeling vertoont een opmai-s van J. Plugboer, die overigens een bijzon der fortuinlijke zege op J. Vis behaalde. De vierde afdeling vertoont aan de kop 2 5 1 3 1 1 3V2 2 1 3 1 2% 3 1 2»/« 1 3 2% 2 2 2 4 1 5 1 1 1 2 0 nog een geheel open strijd. A. Oldenmark, A. van Maanen, C. Abspoel en J. Slager zijn hier nu de toonaangevende spelers. De uitslagen zijn: Afd. 1: K. Steijn—F. J. Walda 1—0; J. BlokK. Steijn remise; M. J. Warnez T. A. Langedijk 01; H. van Nieuwen huizenF. J. Walda 01; M. J. Warnez C. J. Gox-dijn 01; P. LanserA. Kiste maker 10. Afd. 2: Th. Hölscher—G. L. de Haas 0—1; J. L. WijdoogenW. Doornenbal 10. Afd. 3: F. J. BroertjesJ. v. d. Doel re mise; J. Plugboex-J. Vis 10; J. Verlaak C. Donker 10. Afd. 4: A. van MaanenC. Abspoel af gebroken; A. OldenmarkP. Kramer sr. 10; P. Kramer sr.C. Bouman 10; C. BakkerJ. Slager afgebroken; J. B. Clee- x-enA. van Maanen afgebroken. HWP—Kijk Uit 2: 1. N. Huyboom—W. Mees 01; 2. J. A. van EmmerikA. Kiste maker 10; 3. H. HartendorpM. J. War nez remise; 4. P. PancrasG. L. de Haas 01; 5. A. HopmanTh. Hölscher 10; 6. N. HooglandW. Huiser remise; 7. H. v. d. VeldeH. van Nieuwenhuizen 01; 8. H. HunekerW. Doornenbal 10; 9. J. ReeuwijkJ. L. Wijdoogen remise; 10. H. BrohetP. Heidenreich remise. Totaal 55. Zaandam 4Kijk Uit 3: 1. A. Schuur manH. Aarts remise; 2. J. MichelJ. G. Bontenbal 01; 3. C. BethlemW. Deelder 01; 4. P. v. d. WerfP. Kramer jr. 01; 5. J. v. d. BroekJ. v. d. Doel 01; 6. J. TaalJ. Plugboer 01; 7. J. ScholW. v. d. Berg 10; 8. W. DekkerC. Grave- maker 01; 9. A. MarsV. Meyn 10; 10. G. van DijkA. van Maanen 01. To taal 37. Kijk Uit 4—SSCH: 1. J. v. d. Doel—A. van Bree 01; 2. F. J. BroertjesJ. Sjoor- dema remise; 3. H. van BockhoovenE. van Molenbroek 10; 4. R. KroeseW. Lubbex-ink 10; 5. C. AbspoelJ. Godde 01; 6. A. Oldenmark-A. Elferink 10; 7. A. van MaanenH. Wouda 01; 8. V. MeijnJ. van Bree 10; 9. J. SlagerL. de Hou ter 10; 10. H. WolthuizenA. ter Haak remise. Totaal 64. De ondex-linge competitie wox-dt maan dagavond voox-tgezet. Kijk Uit 1 tx-ekt woensdagavond 16 november naar Bever wijk om de strijd aan te binden met Pat Mat 1. Het team zal worden samengesteld uit de spelers J. Blok, G. L. de Haas; Th. Hölscher. Tj. de Jong, A. Kistemaker, T. A. Langedijk, C. J. Gordijn, G. H. H. C. Maas, P. Lanser, K. Steijn en F. J. Walda. Re- sei-ve is H. Aarts.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5