Geen beroepsbrandweer voor IJmond, zeggen B. en W. van Beverwijk Vs Vele woningbouwplannen Viering jubileum IJmuidens Roem werd een zeer gezellig feest Fascinerend optreden van Josephine Baker fêc&KOH ffreA&rv6 Havenberichten Luxe- en huishoudelijke artikelen L0ENDERSL00T in de Kennemerlaan Vitrage* fïlaköMen Weg naar Hoogovens doorkruist plannen voor alg. begraafplaats Harmonieconcert in Concordia Geslaagd concert door operakoor Bel Canto 5 VRAGEN OVER DE BEGROTING VOOR 1961 NATUURPERMANENT Dameskapsalon JAN SUYK Ruim 1300 gulden voor „Endegeest" Paard afgemaakt Auto rijdt op onverlichte wagen in: vier gewonden Waar ook ter wereld MAANDAG 14 NOVEMBER 1960 DE EERSTE RONDE VAN DE BEGROTINGSBEHANDELING 1961 is in Beverwijk al begonnen. Namelijk het schriftelijk onderzoek, waarover de commissie van rappor teurs verslag heeft uitgebracht en waarin het college van Burgemeester en Wet houders zijn antwoord geeft op de vele vragen van de raadsleden niet minder dan 132 vragen. Een van de belangwekkendste antwoorden gaat over het instellen van een beroepsbrandweer voor de gehele IJmond, naar de mogelijkheid waarvan een raadslid had geïnformeerd. B. en W. houden vast aan een rapport van de districts inspecteur van het brand weer wezen, die van mening is dat, gezien de te volgen re route en de rijtijden, het niet mogelijk is de gemeente Beverwijk, ja zelfs Velsen- Noord te verzorgen vanuit de kazerne bij de Velsense tunnel. Voorts blijven B. en W. van Beverwijk by het instandhouden van de vrijwillige brandweer. Alleen reeds op economische gronden, is het instandhouden van de vrijwillige brandweer in Beverwijk te prefereren bo ven het instellen van een beroepsbrand weer voor de gehele IJmond, aldus B. en W. in hun antwoord. Reeds in 1956 werd een bespreking ge houden met de districtsinspecteur voor het brandweerwezen en de commandant van de brandweer te Velsen. Daarbij werd ge sproken over het instellen van een be roepskern in Velsen, die tevens Beverwijk en Heemskerk zou verzorgen. De mogelijkheid werd onderzocht door de districtsinspecteur en die kwam toen tot de conclusie, in de aanhef genoemd. Nog meer vragen, de IJmond betreffen de, zijn door B. en W. beantwoord. Met name over de stichting van een regionaal woonwagenkamp, waarover al enkele ja ren gesproken en geschreven wordt. De zaak is in studie bij het IJmond-Adviescol- lege. „Maar de oprichting is niet binnen afzienbare tijd te verwachten", zo schrij ven B. en W. Wel heeft de sociale commissie van het IJmond-Adviescollege zich met het vraag stuk bezig gehouden en binnenkort zal dan ook een coördinatiecommissie worden ge ïnstalleerd. De commissie heeft ook op dracht gekregen een ontwerp op te stellen, volgens welke het beheer van de kampen te Beverwijk en Velsen geregeld kan wor den. Over de weinige openbare vergaderin gen van het IJmond-Adviescollege wordt in antwoord op vragen medegedeeld, dat dit waarschijnlijk een gevolg is geweest van het klaarblijkelijk gering aantal on derwerpen dat voor afdoening gereed was. Het algemeen bestuur zal in de tweede helft van januari volgend jaar worden bij eengeroepen voor de behandeling van een uitvoerige agenda. Geen teken van leven Een raadslid heeft gevraagd in welk sta dium de plannen van de afdeling Velsen- Beverwijk verkeren tot het doen bouwen van een asyl in Beverwijk. Het raadslid vraagt of niet meer dan honderd gulden subsidie aan de vereniging moet worden gegeven, in verband met een exploitatiete kort van het asyl te Velsen van ruim 5000,-. Het gemeentebestuur van Beverwijk deelt mede, dat enkele jaren geleden met een wethouder is gesproken over een asyl in Beverwijk. Van het bestuur van de ver eniging, dat met uitgewerkte begrotingen zou komen, is sindsdien niets meer verno men. Een raadslid vraagt of de beëindiging van de exploitatie van het badhuis niet geboden is, gezien de toenemende tekor ten. „Zolang echter nog geen Rijksgoed keuring is verkregen voor de bouw van een zwembad-badhuis, is het niet verant woord de exploitatie te beëindigen", ant woorden burgemeester en wethouders van Beverwijk. Bouwplannen Over de woningbouwplannen in Bever wijk delen B. en W. in antwoord op vragen daarover mede, dat het door oprichting van een stichting „Pro Omnibus" mogelijk is in Meerestein 208 woningen te bouwen, plus nog 120 woningen en een complex van 32 woningen in Oosterwijk en 16 in Wijk aan Zee. Voorts staat nog op het program ma de bouw van 110 woningen in Meere stein. Een lid vraagt nog of het gemeentelijke Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Greifswald van Rostock, ledig n. Hoogovens; Werna, Sunds- Ardeas, Rotterdam; Notec, Felixstowe, ledig Hoog ovens; Lijnbaansgracht, Mantyluoto, ledig; Blue Master, Monrovia, erts vaah Hoogovens; Roelof Buisman, Teignemouth; Celebes, Norrsundet; Munte, Harlingen, ledig Hoogovens; Steinhauk, Rotterdam; Schouwenbank, sleepboot, Maassluis; Amigo, Portsmouth, ledig naar Hoogovens; Egon Wesch, Otterbacken, erts voor Hoogovens. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Dinkelstroom van Fowey; Magdalena Finnen, Antwerpen; La- don, Antwerpen; Angeja, Kingslyn, ledig van Hoogovens; Oranje, Southampton, Ritornel Lon don. Zaandam; Eden, Londen; Sottern. Narvik, erts Hoogovens; Friesland, Antwerpen; Vanda, Londen; Simba, Rotterdam; Grebbestroom, Huil; Jesse Lykes, Rotterdam; Beninkust, Hamburg; Rijnstroom, Londen; Eemland, Hamburg; Velma, Rotterdam; Jans, Londen, Bawean, Le Havre; Bullfinch, Londen; Corsica, Londen, papier voor Zaandam; Taras, Aarhus; Lizard, Londen; Neth. Coast, Newcastle; Witmarsum, Le Havre; Ank T, Norsundet; Tim S, Lundjevik; Vaika, Lundvik; Scheldestroom, Londen; Magas, Stockholm; Hans Bernstein, Gdynia. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Gabonkust naar Bordeaux; Nieuwe Waterweg, Plymouth, bij legger IJmuiden; Alja V, Oxelosund, walsmate- riaal van Hoogovens; Henny, Fredericia; Odile R, Londen, walsmateriaal van Hoogovens; Ilse Feldt- mann, Rouwen, bijlegger IJmuiden; Wexford, Boston; Orion, Kopenhagen; Asmidiske Norfolk; Lista, Antwerpen; Cascave. Belfast; Luise Schupp, Oóda; Foxfield, Londen; Madison Friendship, Bremen; York, Goole; Waverstroom, Hull; St. Louis, Duinkerken; Congokust, Bremen; Filleigh, Londen; Vatnajokull, Londen; Bonanza, Ahus; Travestein, Bremen; Corvus, Flekkefjord; Elisa beth, Ventspils; Gerd, Londen; Kielce, Stettin, walsmateriaal van Hoogovens; Frey, Malmö; Oos- terdiep, Antwerpen; Bertenstein, Aruba; Wodan, Bremen; Alabama, Randers; Herioth, Leith; Nore, Stockholm; Hinde, Londen; Aagtedijk, Marseille; Lasbek, Kingston; Notec, Rostock, walsmateriaal Hoogovens. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Hontestroom naar Huil; Ardeas, Hamburg; Reint, Odense; Waal, Tunis: Rigel, Gothenburg; Helga, Schroder, Bremen: Lingestroom, Londen; Glaucus, Pt. Said; Schouwenbank, Brunsbüttel; Baarn, Curagao; Alk, Rensborg; Seirios, Piraeus. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Zaanland var. Hamburg; Truus, Rochester; Rigel, Kotka; Zaanstroom, Leith; Mynias, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven var. herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). woningbedrijf niet zelfstandig gemaakt kan worden. Zulks is in studie. Tot ver koop van eengezinswoningen aan de be woners, is het college van B. en W. niet bereid, daar in de toekomst de toewijzing van deze woningen aan het college moet worden voorbehouden ter hüisvesting van die gezinnen, voor wie een ééngezinswo ning noodzakelijk is. Een ander lid vraagt of de bouw van étagewoningen te prefereren is boven die van eengezinswoningen. Uit het antwoord blijkt dat het gemeentebestuur zoveel mo gelijk rekening wil houden met de behoef te van de bewoners. Over de geluidsisola tie wordt gezegd, dat daaraan speciale aandacht wordt besteed. Verdiepingsvloe ren zijn sterk geluidsisolerend, door toe passing van zogenaamde zwevende vloe ren. Slaap- en woonvertrekken zijn zodanig gesitueerd, dat overlast van de buren vrij wel uitgesloten is. Veel trappenhuizen wor den open ontworpen, „zodat lawaai naar buiten kan vervliegen". De trappen, aldus B. en W. worden los van de muren ge bouwd, zodat contactgeluiden worden ver meden. Overigens blijkt uit hun antwoord, dat het niet steeds mogelijk is de bewoners zodanig te groeperen, dat onderlinge wrij ving wordt voorkomen. Bij de toewijzing van woningen wordt echter zoveel moge lijk rekening gehouden met de grootte en de aard van de gezinnen, zeggen B. en W. De groenstroken Of het niet tijd wordt dat het college met voorstellen over aanleg van groenstro ken aan weerszijden van de Zeestraat (Be verwijkWijk aan Zee) ter tafel komt, zo vraagt een raadslid, die zich zorgen maakt over de uitbreidingsplannen van Hoog ovens in IJmuiden. B. en W. antwoorden dat het overleg daarover met de directie van Hoogovens nog gaande is. Verderop delen B. en W. mede, dat be richten over voorgenomen uitbreidingen Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne gehad by Wijkerstraatweg 259, Velsen-Noord, Tel. 3585 Twee bekende harmoniekorpsen hebben zaterdagavond in het gebouw „Concordia" weer eens laten horen hoe fraai goede harmoniemuziek kan klinken; de kapel „De Eendracht" der papierfabrieken Van Gel der Zonen en het korps van Verkade speel den er beide onder leiding van dirigent Jan Schaap, die het voorrecht heeft twee verenigingen met een reputatie, die tien tallen jaren oud is. aan te voeren en die deze niet gemakkelijke taak voortreffelijk vervult. Het vlotte musiceren van „Verkade" ver ried een stevige orkestdiscipline; de grillige danssuite op motieven van A. Meulemans waren door de blazers grondig bestudeerd. Het is trouwens een der concoursnummers voor „Verkade" evenals. „Nell Gwyn". Het werd alles knap gespeeld, maar zonder veel nuancering en voordracht. De leden van het korps waren met deze composities (Carnaval-ouverture en Spaanse dansen inbegrepen) aan de grens van het technisch vermogen, waardoor andere belangrijke factoren niet de zorg en attentie konden ontvangen, die voor een ideale verklanking nu eenmaal noodzakelijk zijn. Moskowsky was verreweg het best uitgevoerde, dat „Verkade" presteerde. Een pluim voor de markante ritmiek. De harmoniekapel ..De Eendracht" kwam met een allesbehalve eenvoudige opgave; de vertolking van Rimskv Korsakov's vijf delige suite „Capriccio espagnol". De klank van het ensemble was bijzonder fraai; koper- en houtblazers excelleerden en met name het vaardige spel van de soloklari nettist verdient afzonderlijk vermeld te worden. Het samenspel was opvallend goed terwijl alle finesses van voordracht, ritme en dynamiek uitnemend verzorgd waren. Het was voor de vele liefhebbers van har moniemuziek. die de zaal geheel vulden, een muzikaal genot naar deze boeiende vertolking te luisteren. De kapel handhaaf de met dit concerteren haar reputatie een der prominente harmoniekorpsen van ons land te zijn, volledig. „De Eendracht" en „Verkade" brachten daarna gezamenlijk een interessante uit voering van een selectie uit de Ameri kaanse show Oklahoma", die door de massale bezettmg een forse verklanking kreeg. A. v. d. W. CMAC-ORIëNTATIERIT Aan de door de Castricumse Motor- en Autoclub georganiseerde oriëntatierit na men zondag meer dan 30 personen deel. Het werd overigens een Castricumse aan gelegenheid, zowel bij de auto's als bij de motoren en brommers bezetten Castricum- mers de eerste plaats. De heer Wijkstra werd nummer 1 in de afdeling auto's en de heer P. Langendijk haalde met eenzelfde aantal strafpunten (29) de eerste plaats bij de motoren. Bij de bromfietsers werd eerste de heer Van Kessel met 21 strafpunten. van Hoogovens, het noodzakelijk maken dat het college zich opnieuw beraadt over het verloop van een aantal wegen in het plan Warande. Een lid kan zich niet onttrekken aan de indruk dat bij de dienst Openbare Werken de nodige zuinigheid wordt betracht, om dat de begroting jaarlijks een onevenredi ge verhoging van lasten vertoont. Ant woord: „Bij Openbare Werken wordt steeds de nodige zuinigheid betracht". Over de waterschade als gevolg van ver meende foutieve constructie van de riole ring in de Laan van Kanaan te Beverwijk, delen B. en W. mede, dat de riolering juist was aangelegd. Er zijn vijf verzoe ken om schadevergoeding binnengekomen, maar aangezien de verzekeringsmaat schappij van de gemeente niet wil bij springen, is er geen aanleiding de 2000,- schade van gemeentewege te vergoeden. Met de situering van de algemene be graafplaats in Beverwijk zit men thans ook omhoog. De geplande uitbreiding van de begraafplaats, wordt namelijk door kruist door een grote aanvoerweg vanuit het noordoosten naar Hoogovens. Deze weg is door de provincie geprojecteerd. Onderwijs Over de scholenbouw wordt nog gemeld, dat in dit jaar waarschijnlijk nog in uit voering zullen komen de bouw van een christelijke lagere technische school, een Dpenbare lagere school, een rooms katho lieke school, een nieuwe r.k. huishoud school en een permanent gebouw voor het Pius X-college. De vestiging van een uit gebreid technische school zal in het IJmond-Adviescollege worden besproken. Het gemeentebestuur heeft goede hoop dat in het voorjaar van het volgende jaar Rijksgoedkeuring zal worden verkregen voor de bouw van een nieuwe gemeente- Het Velsense operakoor „Bel Canto" bestaat binnenkort vijf jaar. Het heeft sedert zijn oprichting een aantal drukbe zochte uitvoeringen gegeven. Ook over de toevloed van zangers en zangeressen heeft het bestuur niet te klagen. De be langstelling voor het opera-repertoire is na de oorlog zeer toegenomen en koren, die zich aan deze zang wijden, beleven een ongekende bloei. Sedert het begin van dit jaar heeft Henk Weimar de leiding over deze tachtig Vel- seenaren, die zondagavond in het Patro naatsgebouw te IJmuiden-Oost een uitge breid programma zongen. Tien bekende koren, alle van Italiaanse oorsprong, be wezen dat niet alleen „Bel Canto" het met de vocale studies ernstig meent, maar ook, dat men in Weimar een vakkundig diri gent gevonden heeft van wie men veel kan leren. In feite heeft, men dit trouwens reeds gedaan: de vooruitgang was opval lend. Nog nimmer heb ik „Bel Canto" bij voorgaande uitvoeringen zo'n fraaie koor klank horen ontwikkelen. In het bijzonder boeide het zingen van het vrouwenkoor. „Bel Canto" heeft in tegenstelling tot veel andere zangverenigingen niet te klagen over een zwak bezet mannenkoor. Echter zal de dirigent het klankgehalte ervan moeten verbeteren; het klonk dit maal nog niet edel genoeg om in solozang geheel te kunnen voldoen. Evenzeer kwam dit aan het licht in „Norma, viene", dat knapjes rubato werd voorgedragen. Niet temin viel er deze avond vocaal veel te waarderen. Daartoe behoorde eveneens het optreden van het drietal vaste medewer kers: de dames Marijke van der Lugt (so praan), Elsa van Bueren (mezzo-sopraan) en Nino Adami (tenor). Hun prestaties, waarop wij reeds vele malen de schijn werper hebben gericht, vielen ook ditmaal zeer in de smaak bij het dankbaar ge stemde publiek, dat gul met zijn applaus was. A. v. d. W. Advertentie De accordeonvereniging „IJmuidens Roem" heeft zaterdagavond het vijfendertig jarig bestaan met een groot feest gevierd in een stampvol Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. IJmuidens Roem neemt een grote plaats in het leven van honderden IJmuidenaren, die trouw hebben gezworen aan de accordeon. Op 23 november bestond de vereniging vijfendertig jaar. Wie de vereniging heb ben opgericht, kon de voorzitter de heer D. de Groot zaterdagavond niet medede len. Veel van het archiefmateriaal is in de tweede wereldoorlog verloren gegaan. Voor de oorlog stonden de verschillende orkesten onder de bekwame leiding van de heer Engel Paap uit Zandvoort en na de oorlog werd de heer D. Wijker aan getrokken. Tot de oudste bestuursleden be horen zeker de heren Drijver en Kramer. Onder leiding van D. Wijker heeft IJmui dens Roem inderdaad veel roem verwor ven. Sedert de vereniging is aangesloten bij de Nederlandse Accordeon Bond, ver wierf zij in de afdeling uitmuntendheid de eerste prijs. De heer De Groot was zaterdagavond tamelijk zenuwachtig, maar dat was te begrijpen. Zo'n volle zaal ook! Hij riep de heer en mevrouw Wijker voor het gor dijn en overhandigde hun geschenken: de heer Wijker kreeg een akten tas (voor de partituren) en zijn vrouw een ruiker bloe men. De aanwezigen waren het met deze aanbieding volkomen eens, want zij klap ten ooiwerdovend hard. Het jeugdorkest A, B en het A-orkest speelden werkjes voor de pauze. Er wa ren ook solisten, te weten Ina Bruis- schaart, Gerda Rosmalen, Margreet Kos- sen en de heer R. v. d. Zwet. Met het verdienstelijke optreden van de verschillende orkesten, was overigens de avond niet ten einde. Veel plezier beleef den de honderden aanwezigen aan het ca baretgezelschap van Frans du Mee, die in IJmuiden een goede bekende is. Met onder andere Ellen Castell, Wim Bosch, de Corita's en Rieta Corieta, is de vie ring van het vijfendertigjarig bestaan van IJmuidens Roem, een succes geworden. Het feest werd besloten met een bal in „Du Commerce". Om dertien minuten over half drie zaterdagnacht barstte in het City-theater te Amsterdam een welkomstovatie los voor de 54-jarige Josephine Baker, die precies 65 minuten later het podium verliet, de armen vol bloemstukken. In die tijd had ze 26 liedjes gezongen, honderden danspassen gemaakt en tientallen spontane grapjes door haar conferences geweven. Zy tracht niet het wervelende, lichtzinnige revue sterretje van weleer te zyn. Ze zou het trouwens niet kunnen daarvoor heeft het leven haar teveel veranderd, want in de tyd dat ze sinds haar eerste huwelyk (1933) tot haar „come-back" na de oorlog teruggetrokken leefde heeft zij zich metterdaad ingezet voor de stryd tegen de rassendiscriminatie en verwierf zy in de oorlog de hoogste onderscheiding die het Franse leger kent. dat de wereldbevolking ongeacht ras tot een grote familie behoort. Deze bewonderenswaardige vrouw weet ruim een uur achtereen haar publiek te hypnotiseren met haar sterke persoonlijk heid, zelfs wanneer zij liedjes als bijvoor beeld „Mustapha" zingt, die eigenlijk niet in haar repertoire thuishoren. Wanneer wij echter aan haar optreden zullen blij ven terugdenken zal dat voornamelijk zijn om haar onvergetelijke voordracht in „Pauvre Noir" (arme zwarte), de bede van de kleurling. Hoe is het mogelijk dat een vrouw van in de vijftig een ondeugend chanson als „Don't touch my Tomatoes" kan zingen zonder dat het weerzin op wekt? Josephine is hiertoe in staat en wij kunnen dat niet anders verklaren dan dat de fascinerende persoonlijkheid die erach ter steekt een aansluiting met het publiek geeft welk voorrecht uitsluitend de aller grootste kunstenaars is voorbehouden. Welke artieste durft het zich te permit teren het repertoire te onderbreken voor spontane opmerkingen? Zoals in het geval dat een toeschouwer hevig kabaal maak te tegen een hem het uitzicht belemmeren de persfotograaf en zij zich van het to neel af in het conflict mengde en later, tij dens een door de zaal lopende gebracht chanson, zij bij deze geïrriteerde man de hand las en tot de conclusie kwam dat hij zich kennelijk kort geleden had opge wonden, maar dat hij toch wel een vrien delijke inborst had? Wij namen het gehele programma op de koop toe: Corry Brokken en Willy Alberti, die via op maximum volume geschakelde luidsprekers een aanslag op onze trom- melvriezen deden, de bijdrage van Rita Reys met de combo van Pim Jacobs, het barbaarse lawaai van het orkest van Ed die de Latte, dat na de pauze overigens voortreffelijk begeleidde en de verschij ning van de band van Roy Bradley, die uit louter krankzinnigen schijnt te bestaan en die eerder medelijden dan lachlust opwek te. Josephine Baker De kapitalen die zij destijds had ver diend smolten weg in die strijd voor haar idealen en straatarm vond zij de weg te rug naar het theater om het onderhoud te verdienen voor haar gezin van elf geadop teerde kinderen van velerlei huidskleur die zij in haar kasteeltje „Les Milandes" opvoedt in een groot gezin om te bewijzen Zaterdagavond nadat de geweldige druk te in het St. Jozefhuis aan de Banjaert- straat in Velsen-Noord voor de VARA- speelgoedactie in de daar gehouden ba zaar wat was geluwd, kon mevrouw Van Eijkelen namens de samenwerkende ver enigingen Vrouwengroep Partij v.d. Ar beid, VARA-afdeling en „Jonge Strijd" de verheugende mededeling doen, dat de groots opgezette actie nog beter was ge slaagd dan vorig jaar. Op dat moment be droegen de baten voor het kindertehuis „En de geest" te Oegstgeest naar ruwe schatting 1300,-. Voor „Eendegeest" was de heer Spie ring bij het sluitingsuur de tolk voor de dankbaarheid van het tehuisbestuur, dat niet alleen het resultaat waardeerde maar in niet mindere mate het prachtige ge baar, dat een grote morele steun is. STEEN DRONG DOOR HELM VAN VGZ-ARBEIDER In de afgelopen nacht heeft een arbei der van de koninklijke papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen-Noord tijdens werkzaamheden een steen op zijn met een helm bedekt hoofd gekregen. De steen drong door de helm heen, zodat de man een hersenschudding opliep. Ter ver pleging is hij in het ziekenhuis opgeno men. Op de Zeestraat te Beverwijk heeft za terdagavond een ernstig ongeluk plaats gehad. Drie inzittenden van een persenen- auto werden gewond. Een van hen is in het Rode-Kruisziekenhuis opgenomen. Een paard brak een been, nadat een personen auto op een onverlichte wagen was inge reden. Een dierenarts moest een einde ma ken aan het paardeleven. De wagen was geheel onverlicht. Om ongeveer kwart voor zes gebeurde het on geluk, de bestuurder reed ö'p de achter kant van de wagen in. Deze werd volko men vernield en in de berm geworpen. De personenauto, waarin drie personen, sloeg enkele malen over de kop, daarbij nog in botsing komend met een andere personenauto. Er was een onbeschrijfelijke ravage op de weg naar Wijk aan Zee ont staan. De drie inzittenden van de perso nenauto liepen verwondingen op. Twee van hen konden na verbonden te zijn naar huis teruggebracht worden, een is ter ver pleging opgenomen. De wagenmenner liep lichte verwondingen op. Het paard was meegesleurd en had een been gebroken. Het dier werd door een ijlings gealar meerde dierenarts snel uit zijn lijden ver lost. De personenauto was zo zwaar be schadigd, dat hij met een kraanwagen moest worden weggesleept. KSNNtMEALAAN' KtHNCMtlUAAN KtNN£ ME ALA AN' Kt NNtMtAlAAN Onzichtbaar stoppen Mot-, scheur- en brandgaten Repareren, veranderen van dames- en herenkleding THEO v. ECK, Kleermaker Kennemerlaan 176 TE KOOP (leeg te aanvaarden) WOONHUIS Groeneweg BOVENWONING J. v. Heemskerkstraat WOONHUIS Hoofdstraat, Santpoort Inl. CORN. JANUS en ZN., Makelaars N.B.M. Stationsweg 81 Velsen Elke Lucky Strike uit dat wereldberoemde pakje vertolkt de internationale smaak voor de ware Amerikaanse sigaret. Er is immers maar één Lucky Strike ter wereld: de échte! Overal ter wereld dezelfde kwaliteit; de kwaliteit die Lucky Strike terecht zo beroemd maakte. Nu ook in Nederland onbeperkt verkrijgbaar voor per 20 stuks. .v.*"**' „n,v

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5