Adenauer opent aanval op Willy Brandt Verhit UNO-debat over Kasavoeboe's delegatie WERELDNIEUWS r J Associatie Belgische minister afgetreden Bondskanselier neemt afstand van De Gaulle's beziwpeningsbeleid Republikeins onderzoek naar onregelmatigheden Kongo verbreekt de diplomatieke betrekkingen met Ghana Lawine in Japan eist 4 doden 3 Van dag tot dag Aanvulling Baron de Vleeschauwer ontkent elke schuld EEN NIEUW GELUID! EEN NIEUW GENOT! Kom eens kijken Kanonnenvoer Paul Faure - tegenspeler van Léon Blum - overleden Niet Paraguay maar Peru in het Haagse Hof 34 bergbeklimmers als vermist opgegeven ZATERDAG 19 NOVEMBER 1960 Het. Europees parlement heeft zich in de afgelopen week beziggehouden met het vraagstuk van de associatie van de zelf standig geworden gebieden in Afrika welke vroeger in een koloniale verhouding ston den tot een der staten van de Europese gemeenschap. Als afhankelijk gebied ge noten zij niet alleen een voorkeursbehan deling in het moederland.'maar konden zij ook van de bijzondere regelingen van de E.E.G. profiteren. 1 De vraag doet zich voor of deze bevoor rechte positie gehandhaafd moet blijven wanneer een dergelijk land een onafhan- lijke staat wordt. Er zijn twee stromin gen welke daarop een bevestigend ant woord geven: in de eerste plaats degenen die menen de nog altijd enigszins vaag ge bleven Europese gedachte meer inhoud te kunnen geven door het aanhaken van zoveel mogelijk lidstaten en vervolgens zij die er rechtstreeks of indirect belang bij hebben dat de commerciële relaties tussen het. zelfstandig geworden land en het vroe gere moederland bestendigd blijven door middel van een associatie met de E.E.G. De Nederlandse regering heeft zich al tijd op het standpunt gesteld, dat die as sociatie niet automatisch op het onafhan kelijk worden behoort te volgen, maar door de E.E.G. in overweging dient te worden genomen. Dat klinkt wat koel en terughoudend, maar het getuigt van een praktisch inzicht dat sommige Nederland se vertegenwoordigers in Straatsburg blij ken te ontberen. Wanneer namelijk de voormalige Belgi sche, Franse en Italiaanse koloniën of mandaatsgëbieden zonder meer aan de E.E.G. worden gekoppeld betekent dit dat juist deze staten een voorkeursbehande ling in de Zes zullen genieten in tegenstel ling tot staten die of reeds zelfstandig wa ren of deel uitmaakten van het Britse Ge menebest. De concrete uitwerking van de zich dan uitbreidende tweespalt tussen de bestaande Europese blokken reikt veel verder dan Afrika. Reeds heeft Brazilië met tegenmaatregelen gedreigd nu zijn koffie-uitvoer de gevolgen ondervindt van de bevoorrechting van Senegal en de Ivoorkust. Deze gang van zaken dient juist Nederland te verontrusten. Het Ne derlandse bedrijfsleven onderhoudt im mers veel meer relaties met de vroegere Engelse dan met de voormalige Franse gebieden in Afrika en heeft tevens grote belangen in Latijns Amerika. Niet alleen Nederland, maar ook Nigeria en Ghana worden straks gedupeerd door een buiten tarief dat de handelsstroom tussen deze. landen belemmert. Ook politiek is het hoogst ongewenst, dat in Afrika een tegenstelling gaat ontstaan tussen staten die met de Zes en andere die met de Zeven verbonden zijn. Dat wakkert de toch al latente onderlinge te genstellingen en naijver aan en speelt de genen in de kaart die voordeel hebben van blijvende onrust in dat werelddeel. Nederland heeft met Duitse steun kun nen bereiken, dat de Zes de huidige asso ciatie van de Afrikaanse gebieden niet langer dan tot 1 januari 1962 zullen voort zetten en daarna opnieuw zullen bekijken. De omstandigheid dat de andere partners in de E.E.G. op hun beurt de associatie van de Nederlandse Antillen weinig geest driftig hebben begroet, kan tezamen met de ervaringen in de landbouwsector een aansporing te meer zijn om de ontwikke ling van de Europese gemeenschap realis tischer te beschouwen dan in het verleden wel eens is geschied. In onze beschouwing over de kwestie Nieuw Guinea onder de rubriek „Van Dag tot Dag" van vrijdag is een deel van een zin weggevallen. Deze zin had volledig moeten luiden: „Ook de Duitse instan ties van '40'45 wisten hun gewelddaden tegen de belagers van hun regiem een schijn van rechtvaardiging te geven." (De belagers vanwas weggevallen). BRUSSEL Baron De Vleeschauwer, de Belgische minister van Landbouw, is gistermiddag afgetreden, om, zoals hij heeft verklaard, de regering geen moei lijkheden in de weg te leggen. Ik ben ech ter, aldus de demissionaire bewindsman, volkomen onschuldig en ik ben van plan dat te bewijzen. Daarmee heeft de campagne, die het, in naam liberale, maar in wezen rechts-reac- tionaire, Brusselse weekblad „Pourqoi Pas?" tegen de t.ot de room-katholieke Volkspartij behorende minister had ontke tend, een voorlopig succes gehad. De li berale ministers uit het kabinet-Eyskens zouden dit heengaan van hun collega heb ben geëist en gedreigd een regelrechte re geringscrisis te zullen ontketenen, wan neer zij niet hun zin zouden krijgen. Zo dicht en zo kort voor het huwelijk van de Koning heeft: de minister-president het ri sico van een dergelijke crisis .niet willen nemen. Mocht De Vleeschauwer inderdaad de beschuldigingen, volgens welke hij be- driegelijke bankbreuk zou hebben ge pleegd, althans daarvan te hebben gepro fiteerd. kunnen ontzenuwen, dan zou het zeker met het voortbestaan van het kabi- net-Eyskcns zijn gedaan. Die beschuldi gingen zijn namelijk zo gedetailleerd dat De Vleeschauwer inderdaad wel sterk in zijn schoenen moet staan wanneer hij ver klaart dat hem geen enkele blaam kan treffen. Eerste minister Eyskens heeft de porte feuille van Landbouw aangeboden aan de Waalse senator Charles I-leger, eveneens lid van de Christelijke Volkspartij. De 58- jarige, uit Namen afkomstige senator heeft het aanbod in beraad gehouden. Hij was reeds minister van Landbouw van 1950 tot 1954. Advertentie IN NEDERLAND GEBOTTELD MET TOESTEMMING VAN DE RECHTHEBBENDE OP DE GEDEPONEERDE HANDELSMERKEN "FANTA" EN -COCA-COLA" (Van onze correspondent) BONN „Wij houden er niet van op nogal theatrale manier op te treden en in de wereld rond te zwerven alsof er niets beters te doen is. Wij blijven liever bij ons werk, ons heel solide, intensief uitge voerde werk", aldus opende bondskanse lier Adenauer gisteren, een dag voor de thuiskomst van de Westberlijnse burge meester en S.P.D.-kandidaat voor het kan selierschap, Willy Brandt, van een grote politieke reis naar Griekenland, Israel en Italië, de eerste aanval op zijn onmiddel lijke tegenstander in de campagne voor de bondsdagverkiezingen van'het volgen de jaar. Zelden zal een verkiezingscampagne zo burgerlijk goedmoedig zijn geopend als de huidige Westduitse. Vijfhonderd rustige en nog lang niet strijdvaardige C.D.U.-be- stuursleden, inderhaast uit het gehele land naar Bonn getrommeld, en meer dan hon derd journalisten vulden de rokerige zaal van de Burgervereniging. De luidspreker installatie deed het niet, de televisie-, ra dio-, en filmapparatuur maakte van de vijftien meter brede zaal een nauwe pij penla. Maar het was gezellig, dicht op elkaar gedrukt in de sfeer van een negen tiende eeuwse kiesvereniging, die mis schien wel goed past bij de tevreden stem ming in dit „Wirtschaftswunderland" Was het symbolisch dat het vergaderge bouw stond in de Kronprinzenstrasse en dat Adenauer zijn rede begon met de woor den: „Wij willen nooit een eenmanspartij worden. Wij hebben in ons midden een groot aantal flinke, zelfbewuste mannen en vrouwen, die het stuur in handen kun nen nemen". Reeds fluistert men te Bonn dat Adenauer na de verkiezingen wel eens zou kunnen aftreden en dat hij „een kroon prins" als zijn opvolger zoekt.... Zijn voor een ieder begrijpelijke strijd- De winkeliers zijn druk bezig met de mooiste exemplaren van hun artikelen uit te stallen tegen de feestdagen. In weelderige vormen komen de produk- ten van Nederlandse en biLitenlandse nijverheid in de etalages, aangeprezen door leuzen die direct of indirect Sint Nicolaas betrekken bij de kooplust. Soms is het riskant, de etaleurs bij de voorbereiding van hun uitstalling te overvallen, want dan kan het gebeu ren dat er vreemde plaatjes met vreemde uitnodigingen ontstaan vaai'dige rede duidde daarop echter niet. De buitenlandse politiek behandelde Ade nauer weer eens op zijn, welhaast beruch te, huis-tuin-en keukenmanier. Hij her haalde dat van een nieuwe Westduitse „Oostpolitiek" niets zal komen. De toon van Moskou is rustiger geworden, aldus Adenauer en dat is waardevol. Maar Berlijn vormt nog immer een open wonde en in Oost-Duitsland worden nog steeds zeventien miljoen Duitsers onderdrukt. „Mijnheer Kroesjtsjev zegt dat wij moeten betalen voor de verloren oorlog welnu wij willen betalen. Maar niet met de vrij heid van zeventien miljoen Duitsers", aldus de bondskanselier. Adenauer vindt de buitenlandse politie ke situatie zeer zorgelijk. Hij pleitte op nieuw voor de gecontroleerde ontwapening van conventionele en kernwapens. Zolang dat niet mogelijk is. moet de Noordatlan- tis.che Verdragsorganisatie goed bewapend zijn. Alleen het N.A.V.O.-lidmaatschap, al dus Adenauer, heeft het ons mogelijk ge maakt de vrijheid van 52 miljoen Duitsers in de Bondsrepubliek te redden. Ook kant te Adenauer zich weer eens tegen de Fran se defensieplannen. Openlijk en wel zei hij, voor de tweede keer in acht dagen, dat er tussen Bonn en Parijs geen enkele over eenstemming bestaat, over de integratie van de strijdkrachten in de N.A.V.O. Als pleister op de wonde wenste hij De Gaulle veel succes met zijn Algerijnse politiek. Het is evenwel de laatste weken duide lijk geworden dat de verhouding tussen Adenauer en De Gaulle steeds slechter wordt. De verhouding tussen Adenauer en Macmillan lijkt beter dan ooit. Goed, zeer goed. uitstekend, waren de woorden die Adenauer daarvoor gebruikte. De Westduitse sociaal-democraten, die maandag te Hannover met een groots op gezet partijcongres beginnen, stonden in het middelpunt van Adenauers kritiek. Men moet, aldus de bondskanselier de NAVO nu eens accepteren en de Westduit se kernbewapening aanvaarden. „Als men hun zin zou doen, zouden Duitse troepen niets anders dan voer voor de tegenstan ders worden. Het is verschrikkelijk", al dus de kanselier, „dat Duitse troepen on voldoende bewapend zouden moeten optor nen tegen subliem bewapende tegenstan ders. Dat zou betekenen dat honderddui zenden Duitse jonge mensen de dood zou den worden ingejaagd". Wie werkelijk de Westduitse troepen, die een wezenlijk be standdeel van de N.A.V.O. vormen, de kernbewapening wil onthouden, vernielt de N.A.V.O., aldus de bondskanselier. De S.P.D. is hierin zijns inziens niet oprecht en niet eerlijk. Adenauer poogde met deze, en andere, voorbeelden voor te stellen alsof een ver kiezingszege van de S.P.D. in september 1961 het land in groot gevaar zal bren gen. En tevens het einde zal betekenen van de welvaartsperiode. Terwijl de C.D.U.-voorzitter en regeringsleider het onderste uit de kan haalde en de gehele Westduitse welvaart, vrijheid, geluk en voorspoed vruchten van zijn eigen politiek noemde, liepen vele C.D.U.-bestuursle den al uit de zaal. Het was hun en alle anderen duidelijk geworden: Adenauer zal de verkiezingscampagne opnieuw voeren onder het motto: „Geen experimenten. Wat we hebben, hebben we." Maar de C.D. U. zou stekeblind en stokdoof zijn, als zij alleen daarop zou vertrouwen. PARIJS (AFP/Reuter) Paul Faure, voormalig secretaris-generaal van de Fran se socialistische partij en voormalig hoofd redacteur van het socialistische partijblad Le Populaire, is vrijdag op 82-jarige leef tijd in Parijs overleden. Hij was onder meer minister in de volks frontregering van Léon Blum. Zijn me ningsverschillen met Blum over de buiten landse politiek vormden een punt van dis cussie op alle partijcongressen voor de tweede wereldoorlog. Hij trok zich in 1940 uit de politiek terug. Hij werd in 1924 voor het eerst als afgevaardigde voor het par lement gekozen. NEW YORK (Reuter) De UNO-As- semblee heeft zes rechters aangewezen ter bezetting van de vacatures bij het In ternationaal Gerechtshof in Den Haag. Zij bekrachtigde de door de Veiligheidsraad gedane keuze van Gaetano Morelli (Italië) en Jose Luis Bustamente y Rivero (Peru). Rivero werd benoemd nadat de Assemblee haar bekrachtiging had onthouden aan de aanvankelijke benoeming van Sapena Pas tor (Paraguay). De overige vier nieuwe rechters, wier benoeming reeds eerder werd bekrachtigd, zijn Philip Jessup (Verenigde Staten), Vla dimir Korjetski (Sovjet-Unie), Kotaro Ta- naka (Japan) en Sir Gerald Fitzmaurice (Groot-Brittannië). (Dit bericht komt neer op een verbetering, omdat gisteren ten onrechte werd gemeld dat de Assemblee de benoeming van Pastor al zou hebben bevestigd.) WASHINGTON. (Reuter) Een woord voerder van het nationale comité der Re publikeinse partij heeft medegedeeld, dat agenten van de partij in acht staten klach ten over onregelmatigheden bij de presi dentsverkiezingen zullen onderzoeken, ten einde te trachten vast te stellen of vice- president Nixon bij hertelling van de stem men de overwinning zou kunnen behalen De staten zijn Illinois, Texas, Missouri Nieuw Mexico, Nevada, Zuid-Carolina New Jersey en Pennsylvanië, die tezamen 127 kiesmanstemmen vertegenwoordigen. Het voor de presidentsverkiezing benodig de aantal stemmen bedraagt 269, senator Kennedy heeft er op het ogenblik 300 De woordvoerder zei, dat op het hoofd kwartier van de partij 25.000 klachten over onregelmatigheden bij de stemming zijn ontvangen. NEW YORK—LEOPOLDSTAD (UPI) - De UNO-Assemblee heeft gisteren verhit gedebatteerd over het probleem van de Kongolese vertegenwoordiging in de Volkenorganisatie. De vergadering werd verdaagd tot vanmiddag half vijf onze tijd, nadat slechts twee sprekers aan het woord waren geweest. De gedele geerde van Ghana verzette zich tegen de aanbeveling van de commissie voor de geloofsbrieven de delegatie van president Kasavoeboe te erkennen, de afgevaar digde van Kameroen was er voor. Tevoren had de Assemblee een motie van Ghana, om de stemming over de toe lating van Kasavoeboe's delegatie uit te stellen, verworpen met 51 tegen 36 stem men. Er waren elf onthoudingen. De meeste Afrikaanse en Aziatische lan den stemden voor. Het grootste deel van de Afrikaanse landen, die lid zijn van de Franse gemeenschap, stemde echter met de westelijke en Latijns-Amerikaanse lan den tegen. Inmiddels is in Leopoldstad bekend ge worden dat Kongo de diplomatieke betrek kingen met Ghana heeft verbroken en het personeel van de Ghanese ambassade op dracht heeft gegeven binnen 48 uur Kongo te verlaten. Politieke waarnemers zien dit besluit als een zet tegen Loemoemba, wiens wo ning al sinds Moboetoe's overname van de macht door diens soldaten wordt bewaakt. Gisteren werd in de Kongolese hoofdstad verder nogmaals onderstreept dat al het mogelijke zal worden gedaan om te ver hinderen dat de UNO-commissie van goe de diensten, die binnen een week in Leo poldstad wordt verwacht, zal landen. „Indien nodig zullen wij de troepen die twee dagen geleden in Leopoldstad para deerden, naar het vliegveld sturen," zo waarschuwde de Hoge Commissaris Nuss- baumer. Slachting Intussen schijnt de situatie in Noord- Katanga verergerd te zijn. Verleden week werden er minstens 119 Kongolezen ge dood. Een woordvoerder van de UNO zei dat de daar gestationeerde UNO-troepen zullen worden gehergroepeerd. De situatie schijnt het ernstigst te zijn in de omgeving van de steden Kabongo, Manono, Loeena, Boekana en Mkoela-Koe- la. De rebellen zouden zich meester heb ben gemaakt van de meeste motorvoer tuigen van de „Geomines"-tinmijnmaat- schappij. Er zijn tachtig doden gevonden in de nabijheid van de Noordkatangese stad TOKIO (AFP/Reuter) Zaterdag zijn 55 Japanse studenten, die op weg waren naar de top van de beroemde berg Fujiya ma, door een reusachtige lawine overval len. Volgens de eerste berichten zijn er vier doden, terwijl nog 34 alpinisten wor den vermist. Zeventien studenten konden worden gered. Langwe, maar details over deze slachting zijn nog niet bekend. De gevechten in Noord-Katanga worden geleverd tussen Baloeba- en Kanioka-krij- gers en tussen Baloeba en Katangese vei ligheidstroepen. De Baloeba-stammen zijn tegen de Katangese president, Moise Tsjombe. Bij voorbaat verouderd Time, het Amerikaanse weekblad, waar op ik alles heb aan te merken, doch dat ik iedere week gretig pleeg te lezen, heeft onlangs een lang artikel gewijd aan alle nieuwigheden die te koop zijn en die, in hun perfectie, schrikbarende perspectie ven openen. Men houdt er de indruk van over, dat de wereld en de mensheid haar meester breinen alleen nog maar nodig hebben om alle andere breinen onnodig te maken. Die meesters zorgen wel voor de verschrik kelijk „menselijke" machines die alles kun nen wat de gemiddelde mens niet kan. Men behoeft maar op knoppen te drukken en slagboompjes om te halen om alles in en kele minuten pas- en panklaar voorge schoteld te krijgen, waar nog maar enke le jaren geleden legioenen mensen vele werkuren lang voor nodig waren. Het is duidelijk dat dit alles niet alleen geperfectioneerd zal worden, maar dat er steeds meer „menselijke" machines bij zullen komen. Er is niet veel fantasie voor nodig om te begrijpen dat er eens een we reld zal zijn waarin voor normale mense lijke intelligentie geen emplooi meer is, maar waarin ook de mens steeds minder te doen zal hebben om niettemin een le ven te leven, dat in vele opzichten leef baarder zal zijn dan het huidige. Het gaat allemaal veel gemakkelijker, óók in het gewone, eenvoudige, huiselijke leven, waarin voor dienstboden zo deze al te krijgen zouden zijn niet eens plaats meer zou wezen. Wasmachines, elektrische contrapties van velerlei aard en gereed voedsel in blik maken mi reeds een groot deel van het voormalige huisvrouwenwerk overbodig, maar er zal nog van alles bij komen: automatische beddenopmakers, ta feldekkers, poetsers en schoonhouders zul len ongetwijfeld het huisvrouwenhart ko men verblijden. En dit betreft dan nog maar een on gecompliceerde vorm van menselijk leven. Wij hebben machientjes die alles uitre kenen, vertalen, schiften en opsporen, waar nog maar enkele tientallen jaren her legioenen heren met morsmouwtjes aan te pas moesten komen. En men vraagt zich af waarvoor eigen lijk al die soldaatjes nodig zijn, nu ook het vernietigingstuig met een druk op de knop zijn werk plichtmatig en nauwgezet verrichten kan. Er zijn geen armada's meer nodig om verre landen op de knieën te dwingen. Raketten kunnen dit heerlijke werk gemakkelijk aan. Men mag zich bij dit alles, rustig en in gemoede, afvragen of het onderwijs, zoals wij dit kennen, nog wel zin heeft en of dit niet, zoal niet geheel afgeschaft, dan toch in ieder geval geheel anders gericht zal moeten worden. De lichte druk-op-de-knop gaat het gerenommeerde schoolboekje on nodig maken. Waarom zouden wij rekenen en talen leren, wanneer de machines ons alles veel vlotter kunnen vertellen? 1-Iet zal nog wel even duren alvorens men de gerechtvaardigheid van deze sim pele vraag zal moeten erkennen. Toch zou minister Cals er verstandig aan doen, nu reeds ermee rekening te gaan houden dat de school voor een groot deel onnodig zal worden. Wat wij nu, op dit en vele andere ge bieden, aan het opbouwen zijn, is trou wens reeds bij voorbaat verouderd. Elias Advertentie Hakenkruisen. Een rechtbank te Karlsruhe heeft twee jonge Duitsers van 19 en 22 jaar wegens het kladden van haken kruisen in januari van dit jaar in Pforzheim, veroordeeld tot gevangenis straffen van respectievelijk een jaar en negen maanden en zeven maanden. Zij hadden pamfletten verspreid met de tekst „N.S.D.A.P. erwache" en ver klaarden hun inspiratie ontleend te hebben aan „Hitiers Mein Kampf". Staking'. Als gevolg van een staking van vijftien arbeiders van de laatste mon tageband in de Fordfabrieken te Da genham, Engeland, hebben circa vier duizend arbeiders eveneens hun werk zaamheden moeten stopzetten. De man nen gingen in staking uit protest tegen de overplaatsing van een hunner naar een andere afdeling. Record. Een Boeing-720 straalvliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Irish International Airlines heeft vrijdag een nieuw record gevestigd voor de over steek van New York naar Shannon. De vlucht duurde 4 uur 57 minuten. Het vorig record van 5 uur 5 minuten stond sinds november 1959 op naam van een straalvliegtuig van de Pan American Airways. Panzer. De Westduitse ambassadeur in Groot-Brittannië, Hans von Herwath, heeft namens zijn regering een in de tweede wereldoox-log door de Britten buitgemaakte Duitse pantsertank aan vaard. De tank, die op het Afrika-korps van maarschalk Erwin Rommel werd buitgemaakt, werd aan de ambassadeur overgedragen door generaal Sir Richard L. McCreery, die vroeger commandant van het achtste leger is geweest. Het opnieuw geverfde voertuig, compleet met zwart kruis en palmboom-symbool van het Afrika-korps, zal naar de „Pan- zertruppenschule" in Münsterlager wor den gezonden. Grafschenders. Onbekenden hebben op de Joodse begraafplaats van Hockenheim, ten noorden van Karlsruhe, een twin tigtal graven geschonden. De regering van de staat Baden-Württemberg heeft een beloning van vierhonderd mark uit geloofd voor opsporing van de daders. Expositie-oorlog. Het Internationale Ten toonstellingsbureau heeft zijn leden ver boden deel te nemen aan exposities die de komende tien jaar in de Verenigde Staten worden gehouden. Een particu liere groep in New York heeft namelijk besloten in 1964 en 1965 een tentoon stelling te organiseren waaraan alle le den van de U.N.O. kunnen deelnemen. Het bureau had echter reeds het plan in 1967 in Moskou een wereldtentoon stelling te organiseren. Thome. Stephen Leslie Bradley, die be schuldigd wordt van moord op de Australische scholier Graeme Thome, is vandaag door twee detectives uit Sydney van Colombo naar Australië overgebracht. Bradley, die enige tijd geleden met zijn gezin per boot uit Australië was gevlucht op weg naar Europa, werd in Colombo op Ceylon in arrest gesteld. Graeme Thorne werd kort nadat zijn vader een grote som geld in een loterij had gewonnen, op 8 juli van dit jaar ontvoerd en daarna vermoord. Bruidskleed. Het Spaanse modehuis Ba- lenciaga heeft van Dona Fabiola toe stemming' gekregen haar bruidskleed te voltooien, waaraan het modehuis reeds enige tijd geleden was begonnen. De japon wordt vervaardigd van wit zijde damast. De stof is het geschenk van de bevolking van Catalonië. De vol tooiing van de japon werd uitgesteld omdat men het niet eens kon worden over de vraag of het kleed in Spanje of België zou worden vervaardigd. Gis teren is dus beslist dat het modehuis Balenciaga de japon mag maken. Het is nog een groot geheim hoe het bruids kleed er uit ziet. Raid op speelholen. Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van Financiën en politie hebben vrijdag in 54 steden overvallen gedaan op 120 speelzalen. Honderdnegen beroepsgokkers werden gearresteerd, verdacht van belasting ontduiking. De razzia werd gelijktijdig in 25 staten ingezet om kwart over drie 's middags plaatselijke tijd. De ambte naren namen 65.500 dollar aan speel gelden in beslag.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3