Gezinnen gedupeerd door „slimme" vertegenwoordigers op bezoek d Umó van Alle GERO-artikelen bil LOENDERSLOOT Havenberichten groep meubel- Joonkamers IJmondverenigingen vandaag en morgen Groenteveiling in Beverwijk Adventswijdingen van Oecumenische Raad Tuinders in E.E.G. Meer bloemen op de veiling Uitgevaren visserijschepen Wie rekent voor RIJLES is Cafés in Heemskerk tot 24 uur open Pleidooi voor zondagsrust Vrouwelijke wethouder van 78 jaar gaat heen „De Bitter" had aanvaring &SSFFERS o®k in grote maten A (J 19 NOVEMBER 196 0 „Aan de deur wordt niet gekocht" stond op een briefje op de deur van hel huis Kanaalstraat 17 zwart in het hartje van Oud-IJmuiden. Toch wist een vertegenwoor diger in huishoudmachines zich binnen te praten in de woning van de heer J. Th. Wobben. Hij gaf een demonstratie met het toestel. Het echtpaar Wobben was enthou- iast en tekende het koopcontract. Tekent u maar; als u zich binnen veertien dagen bedenkt, dan kunt u er nog af", zei de vertegenwoordiger. Later dachten de heer en mevrouw Wobben: „Eigenlijk hebben we het ding niet nodig. We hebben twee kin deren en ons huis moet ook nieuw worden ingericht. We kunnen het niet betalen". Het was vrijblijvend had de vertegen- oordiger gezegd, dus de heer Wobben •hreef naar de n.v. die de apparaten vcr- andelt, dat hij van de koop van de huis- '•oudmachine afzag. Hij deed dit binnen !e gestelde termijn van veertien dagen. Later kreeg hij een brief van de n.v. Een gedrukt briefje, waarin stond vermeld dat de annulering niet mogelijk was aange zien een rechtsgeldige opdracht was ge tekend. „Ik heb al vaak ruzie met mijn man gehad als ik iets getekend had zon der zijn voorkennis. Maar dit overkomt ons echt niet weer," zegt mevrouw Wob ben. Door schade en schande wordt men wijs. Meer dan vierhonderd gulden kosten de huishoudmachines. En dat is toch wel oen heel bedrag, al is het dan op afbe taling. Voet bij stuk Mevrouw Duyn, Hoofdstraat 86. Sant ooor t. kreeg bezoek van twee vertegen woordigers, één van hen was een kennis. Ook zij liet zich na een gemoedelijk praat je overhalen het contract te tekenen. Haar man was niet thuis, dus zij tekende ook voor haar man. Dat kon, aldus de ver- 'egenwoordigers. Ook het echtpaar Duyn annuleerde de opdracht binnen de door de vertegenwoordigers gestelde termijn en ontvingen het gedrukte briefje als ant woord. Mevrouw Duyn denkt er echter liet aan het apparaat te accepteren. Zij is van plan voet bij stuk te houden. Tekent u gerust „Tekent u gerust, als u er vanaf wilt zien belt u dan voor zaterdag 12 uur, dan gaat het niet door," sprak een vertegen woordiger op een donderdagavond in juni van dit jaar tegen het echtpaar P. J. Snee- boer, Douwes Dekkerstraat 23, Heems kerk na een demonstratie met een huis- houdmachine. De heer en mevrouw Snee- boer tekenden het orderbriefje met een geruit hart. Daarop ging de heer Snee- boer naar Hoogovens, waar hij die week in de nachtploeg werkte. De volgende och tend was hij tot de slotsom gekomen dat de machine voor zijn gezin niet rendabel zou zijn. Zijn vrouw had er een nachtje over geslapen en was tot de zelfde con clusie gekomen. De heer Sneeboer belde de vertegenwoordiger in IJmuiden om acht uur in de ochtend. Deze was er nog niet, maar zijn zoon zou het doorgeven. Voor alle zekerheid belde de heer Snee- boer 's avonds nogmaals op. „Maakt u zich niet ongerust, de order zal ongedaan worden gemaakt," zei de vertegenwoordi ger. De maandag daarop volgend kwam de hoofdvertegenwoordiger uit IJmuiden naar Heemskerk. Hij stelde het echtpaar Sneeboer gerust en sprak: „U hoort er nog wel van." Inderdaad hoorde men er nog van; het gedrukte briefje.De heer Sneeboer schreef, ging bij de vertegen woordiger op bezoek en kreeg wederom de verzekering dat het echt niet doorging. Toch ontving hij enige dagen later ee manende brief van de n.v. dat hij juri disch zou worden vervolgd als hij zijn „verplichtingen" niet na zou komen. „Be taal maar", raadde men hem aan. De heer Sneeboer betaalde. „Maar als ik die knaap tegen kom.." zegt hij. Bij de Velsense politie zijn tot nu toe geen klachten binnen gekomen over deze vertegenwoordigers, waartegen juridisch moeilijk is op te treden. Het enige wat er tegen is te doen is: niet maar klakke loos te tekenen en geen geloof hechten aan mooie praatjes; goed lezen en een Advertentie bezoekt vrijblijvend de van fabriek naar particulier. DEALERS MARKTPLEIN ZATERDAG 19 NOVEMBER Gereformeerde Kerk, Moensplein Bever wijk, 20 uur: Filmavond CEFA „Dertien ezels". Concordia, Velsen-Noord, 19.30 uur: Gymnastiekuitvoering Sparta. Patronaatsgebouw, 20 uur: Uitvoering IJmuider Harmonie. Hervormd jeugdhuis, 20 uur: Advendo speelt „Bekentenis". Zomcrlust, Santpoort, 20 uur- Jan van Dommelen speelt „Boeven en madeliefjes". ZONDAG 20 NOVEMBER Patronaatsgebouw, 20 uur: Uitvoering IJmuider Harmonie. Cultureel Centrum. 10.30 uur: Bijeen komst humanistisch verbond. T. W. Polet spreekt over „Waarom zouden wij ons druk maken?" Gymnastiekzaal Juliana van Stolberg straat, Castricum, 14 uur: Turnkampioen- schap heren-junioren Nederlandse Katho lieke Gymnastiekbond. Zomerlust, 20 uur: Concert Soli Deo Gloria. MAANDAG 21 NOVEMBER Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur: K.D.O. speelt „De firma Adam en Eva" Zaal Dam, Heemskerk, 20 uur: Contact avond verenigingsraad. Patronaatsgebouw, 20 uur: Klavier schippers spelen voor bejaarden Flora, Heemskerk, 20 uur: Forumavond K V.P. Brulboei, 19.30 uur: Openbare ruilbeurs. Hervormd jeugdgebouw, 20 uur: Film avond commissie voor natuurbescherming Velsen. Jan P. Strijbos over „Van Canada tot Mexico". Roval, 20 uur: Openbare vergadering Partij van de Arbeid. Ds. J. Buskes spreekt over „Blank en zwart in Zuid-Afrika". De laatste tijd zijn in Noordholland verscheidene gezinnen het slachtoffer geworden van dubieuze praktijken van vertegenwoordigers, die een bepaald merk huishoud- en keukenmachines aan de man proberen te brengen. Enkele van deze vertegenwoordigers waren ook in de IJ mond actief. Het bij gaand artikel beschrijft de ervaringen van drie der gedupeerden, zoals zij ons die mededeelden. nachtje er over slapen voor u uw hand tekening zet. Verreweg het grootste ge deelte van de vertegenwoordigers is bona fide. Ook die van huishoudmachines. Er lopen echter enkelen tussen, die een ar geloze huisvrouw cr lelijk kunnen laten in- tippelen. Mondelinge beloften of toezeggin gen zijn meestal waardeloos als het er op aan komt. De grote verrassing op dc Beverwijkse groenteveiling was deze week wel de snel oplopende prijs van andijvie de aanvoer is niet groot, dit in tegenstelling met andere jaren. De prijzen liepen vrijdag op tot 85 cent per kilo. Er kwamen ook nog enige partijtjes glasandijvie, waarvoor tot 90 cent per kilo werd betaald. Prei werd vlot afge nomen tot 25 cent per kilo. selderyknollen brachten tot 23 cent per stuk op. Spruiten komen er nu iets meer, met prijzen die tot. 60 cent. per kilo gingen, ter wijl de geschoonde tot 90 cent per kilo kwamen. Tomaten raken op. al komen er nog heel mooie partijen; de prijs ging Jot 75 cent per kilo. Bospeen is 'n goed te verkopen produkt; de prijzen lagen tussen de 28 en 40 cent per bos. De waspeen was. vooral in het laatst der week, minder vlot te verkopen dan in het. begin, toen men er tot 30 cent per kilo voor gaf en op de laatste marktdag moest de producent met ten hoogste 20 cent per kilo tevreden zijn. De noteringen: andijvie 41—85, sla 4—15. spinazie 52—91, bospeen 2341, waspeen 1019. prei 1023, knollen 1023. spruiten 3291. groene kool 712, rode kool 615, druiven 110155. LEZING OVER RUSLAND De commissie „Katholieke Culturele Sa menwerking" te Heemskerk organiseert op vrijdag 25 november in zaal Dam een bij eenkomst, waarop prof. dr. Zacharias een lezing zal houden over Rusland. Advertentie T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) SUCCES" 77' LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstraat 718 - Tel. 4333 BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: J. M. Hiegentlich—van Coevorden, d„ Jan Haringstraat 84, Haar lem. G. ArgelooBlinkhof, d., Maasstraat 117, IJmuiden. J. M. Dekkervan den El zen, d., Reggestraat 8, IJmuiden. W. G. M. BreenGerritsen, z., Schroder van dei- Kol kweg 8, Bloemendaal. E. A. A. Kerk hovenSteutel, d„ Dc Ruijterstraat 174, IJmuiden-Oost. J. van der RaadtGenzer, d„ Grahamstraat 180, IJmuiden. A. E. Kingmavan der Plas, z., Lange Nieuw straat 780, IJmuiden-Oost. H. M. Stolk Leeuw. d„ Bronsstraat 18, IJmuiden. J. Ch. RackéHoosbeek, d., Terrasweg 62, Sant poort. ONDERTROUWD: O. Maatman, Satur- nusstraat 39, IJmuiden en M. C. van der Starre, M. K. Hofstedestraat 44. IJmuiden, t.a. IJmuiden, M. K. Hofstedestraat 44; F. A. Warger, Diezestraat 27, IJmuiden en H. T. Donker, Van Dalenlaan 12, Santpoort- Zuid; M. Prins, Snelliusstraat 5, IJmuiden en J. van de Veen. IJmuiderstraatweg 148, IJmuiden, t.a. IJmuiden, IJmuiderstraat weg 148; J. L. Carati, Wijk aan Zeeërweg 83, IJmuiden-Oost en A. G. M. Acquoij, Wijk aan Zeeërweg 83, IJmuiden-Oost; R. J. Zoet, Stumphiusstraat 8, Beverwijk en J. C. H. Oosterbaan, Kruisbeeklaan 13, Velsen-Noord; t.a. Velsen-Noord, Kruis beeklaan 13; L. M. Linsen, Fultonstraat 23, IJmuiden en W. G. Vaneker, Oranjestraat 29, IJmuiden, t.a. IJmuiden. Pegasusstraat 29; J. A. van Rosmalen, Elzenstraat 12, IJmuiden-Oost en M. Schepers, Ahorn straat 32, IJmuiden-Oost, t.a. IJmuiden, IJselstraat 36; J. Broek, De Ruijterstraat 78, IJmuiden-Oost en M. M. Leutholff, De Ruijterstraat 78, IJmuiden-Oost; C.' van der Plas, Lekstraat 43, IJmuiden en M. Krause, Lekstraat 43, IJmuiden; J. de Groot, Planetenweg 132. IJmuiden en J. A. van Kampen, Icpenstraat 27, IJmuiden- Oost; M. E. P. Poismans, Aylwalaan 46A, Maastricht en M. G. Arends, Hoofdstraat 97, Santpoort; L. van Biene, Grote Beer straat 37, IJmuiden en M. R. I. Visser, Grote Beerstraat 37, IJmuiden; W. L. Zeil maker, Orionweg 191, IJmuiden en M. E. Zwart, Huijgensstraat 46, IJmuiden. GEHUWD: W. van Opbergen en J. J. Plug, IJmuiden, Dirk I-Iartoghstraat 60; H. J. Wolken en C. E. A. Jansen, Santpoort, Rijksweg 320; N. Lodewijks en A. A. M. van Schagen, Beverwijk, Wijkermeerweg 51; J. de Groot en E. C. Borst, Egmond aan Zee, Plantsoenstraat 6; A. G. Hoven en A. Bakker, Beverwijk, Bergerslaan 170; J. G. van der Hoek en G. E. D. Schouten, IJmuiden-Oost, G. Doustraat 35; A. J. van der Hai't en A. Romeijn, Amsterdam, Vij zelgracht 51 I; L. G. P. van Zijl en H. J. Hoogzaad, Santpoort, Hagelingerweg 64. OVERLEDEN: J. W. Boerkoel, 79 jr., weduwe van P. M. Rooij, Zinneveltlaan 14, Santpoort. A. Stam, 80 jr., echtgenote van F. Wals, IJmuiderstraatweg 41, IJmuiden- Oost. De zaak M.P. (Thalia, IJmuiden) „De zaak MP" draait de gehele week in het Thalia Theater. Het is een Neder landse speelfilm, in dit geval een kome die, die geweven is rond het bekende beeldje in Brussel, „Manneke Pis". Dat beeldje, waar heel België trots op is, wordt gestolen door een knaap, die graag wat meer in de pu bliciteit komt. De diefstal verwekt zulk een schandaal, dat op hoog niveau de amb-' telijke molen gaat malen. Als tegenzet op de studentikoze streek in Brussel ha len Belgische lieden het beeld van het jon getje dat zijn vinger voor het gat in de dijk houdt, Hans Brinker, weg. Bij de grens ontstaat algehele verwarring, als daar de Belgische jongeling zijn „Manne ke Pis" over de grens wil smokkelen naar Nederland en de Belgische bestuur ders van een schietvereniging hetzelfde willen doen met hun gestolen Nederlandse beeld. Het is een dwaze geschiedenis, die ein digt met het op knappe wijze in scène ge zette terugvinden van België's plassende manneke. Er wordt in deze film niet altijd even goed geacteerd. Acteurs als Ko van Dijk. en een man als John Soer in een bijrolletje leveren wel overtuigend spel, maar de rest speelt zijn rol als op het to neel. Overigens heeft Bert Haanstra er voor gezorgd, dat men wel een avond ple zier beleeft aan deze onbeduidende zaak MP. Zondagmiddag: Bliksemflits. Onder vreemde sterren (Rex, IJmuiden). Freddy is een zan ger. die vele aanhangers heeft. Men vindt hem romantisch en dat is ook best te be grijpen. Ook in „Freddy unter fremden Sternen" zal deze Duitse acteur, die met zijn liederen al ettelijke jaren velen heeft beziggehouden, zijn aanhangers zeker niet teleurstellen. Freddy is niet alleen tot en met maandag te zien, ook in de zondag matinee wordt de film vertoond. Woens dag en donderdag een spannende geschie denis „Doorbraak bij Scapa-Flow". Dins dag is er geen voorstelling. Hou je roer recht (Kennemer Theater, Beverwijk). Jerry Lewis komt weer eens in actie, dit maal in „Hou je roer recht". Hij maakt een torpedojager zoek en er komen heel wat verwikkelingen aan te pas voor hij dit schip weer terug heeft gevonden. Zee meerminnen en een worstelwedstrijd zijn zo de ingrediënten van deze lachfilm. Kennemer Theater begint ook met een filmcyclus. Het begin is voortreffelijk: dinsdag en woensdag wordt „Wilde Aard beien" van Ingmar Bergman vertoond, een van de beste films van de laatste jaren. Zondag „Dallas, stad der verschrik kingen". Albert Mol en Ko van D\jk in een scène uit de Nederlandse filmkom.edie van Bert Haanstra „De Zaak M.P.". Blanke squaw W. B.-t.heater, Beverwijk). Een spannende historie over een drinkplaats in een Sioux-reservaat, waar boze mannen trachten het water te vergiftigen. Er ko men vele verwikkelingen en zonder scho ten valt het dan niet meer op te lossen. Maar daar is men m W.B. niet bang voor. Zondag en maandag is het ook weer raak als Kim Novak in het gezelschap van bankrovers terecht komt. Ze kan trouwens zelf ook heel wat van dit gevaarlijke spel en de film is dan ook spannend genoeg. Zondagmiddag „Nattigheid". Laatste trein (Marquette. Heemskerk) „The last train from Gun Hill" is een spannen de Wildwest-geschiedenis, waar we wel eens eerder over hebben geschreven. De liefhebbers van sensatie komen volop aan hun trek. Zondagmiddag wordt er gestre den „Om het goud van de Inca's". Griezelig museum L u x o r (Beverwijk) Een museum met wassen beelden van misdadigers en lugu bere wapens, met geheimzinnige elektri sche installaties en een ketel, die een dui ster geheim in zich bergt, dat is de om geving waar de vrouwenmoordenaar zich gelukkig voelt. Hij bereidt er samen met zijn helper, die onder zijn invloed staat, een serie angst aanjagende moorden voor en pas als alleen de mannen van de politie nog over zijn, keert de rust weer. „Het mysterie van het zwarte museum" is wel een spannende film en men kan er heel wat moorden in zien plegen. Maar toch ontbreekt de wurgende climax, zodat de film meer uit spannende delen bestaat dan dat zij een beklemmend geheel is. Die spannende episoden zijn echter wel zo dat ze mensen met zwakke zenuwen laten sidderen. Waarbij we vooral aan de slaap kamerscène denken. Van dinsdag tot en met donderdag „Straal jagers in de aanval", zondagmiddag half drie „Knalpot ridders", half vijf „Het zwarte museum". De Oecumenische Raad van Kerken Be verwijk-Heemskerk, die in oktober 1959 werd opgericht, gaat weer adventsbijeen- komsten organiseren. Voorgangers van ver schillende kerken zullen voorgaan op de woensdagen 30 november, 7 en 14 decem ber, alle in de Evangelisch Lutherse kerk aan de Koningstraat te Beverwijk. De diensten beginnen steeds 's avonds te acht uur en zullen niet langer dan een half uur duren. Op de Oecumenische zondag, 4 de cember, wordt in de Ned. Hervormde kerk „De Opgang" aan de Florastraat een Oecumenische dienst gehouden. In de ze dienst is ds. W. Oorthuys, hervormd predikant, de liturg. De prediking wordt gehouden door kapelaan A. J. Rinkel van de Oud-Katholieke kerk te IJmuiden. De ze dienst begint te zeven uur 's avonds. Bij de Oecumenische Raad van Kerken Beverwijk-Heemskerk zijn thans aange sloten de Doopsgezinde Gemeente, de Evangelisch Lutherse gemeente, de Neder lands Hervormde Gemeente (vijf wijken). De Oud-Katholieke Kerk. Leger des Heils, Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. De Gereformeerde Kerk heeft in deze Raad waarnemers en de Rooms-Katholieke Kerk wil bepaalde activiteiten van de Raad steunen. De leden van de LTB hebben vrijdag avond in Beverwijk met belanstelling ge luisterd naar de heer P. P. A. Teunissen van de Koninklijke Nederlandse Boeren- en Tuinders-Bond, die de positie van de boer en tuinder in de EEG besprak. Spre ker, die deel uitmaakt van de Neder landse delegatie voor de sector groenten en fruit, vertelde allereerst het een en an der over de doelstelling van het E.E.G., de samenbundeling van een zestal Euro pese landen. De agrarische sector gaat hier een belangrijke rol spelen, maar het landbouwbeleid zal met zorg moeten wor den gevoerd. De heer Teunissen toonde aan de hand van cijfers aan welke rol Nederland straks in de nieuwe Europe se Gemeenschap zal gaan spelen. Van de totale bevolkingsdichtheid wordt door ons land 6,6 percent bezet. In Nederland maakt 12 pet van de beroepsbevolking deel uit van de agrarisch sectie, in België is dit 10 pet, in West-Duitsland 20 pet, in Fran krijk 29 pet. en in Italië 37 pet. Zodat wij het niet alleen voor het zeggen hebben in de E.E.G. Wat zal straks voor de agrariër de door slag moeten geven om zijn rol in de nieu we samenleving te kunnen behouden? Hij zal niet met massaprodukten aan de markt behoeven te komen; wel zal hij moeten trachten door het leveren van pri meurs, en vooral van een eerste-kwali- teit-produkt zijn rol te kunnen meespelen. De ligging van ons land ten opzichte van 't afzetgebied met name van het Roergebied en van Frankrijk is gunstig. Maar wij zul len er voor moeten waken niet alles op één kaart te zetten. Volgens de beschik bare cijfers was de bloembollenafzet over de eerste tien maanden van dit jaar 35.5 miljoen gulden meer dan vorig jaar; een groot deel is in 1959 naar Wesb-Duitsland gegaan. Met de snijbloemen is dit het zelfde. Wij zullen ons afzetgebied meer moeten spreiden. De gemeenteraad van Heemskerk komt in openbare vergadering bijeen op don derdag 24 november aanstaande. Op de agenda van zestien voorstellen, staat on der meer de benoeming van een ambte naar van de burgerlijke stand. Voorge steld wordt de heer F. Sant te Hoorn, die met 1 december aanstaande in dienst zal kunnen treden. Benoemd moet ook worden een nieuwe commissie Woonruimtewet 1947. Het gemeentebestuur wil het slui tingsuur van zeven verlofhouders in Heemskerk van elf uur des avonds bren gen op twaalf uur des nachts. Dit naar aanleiding van een verzoek. B. en W. heb ben daartegen geen bezwaar, temeer daar toch herhaaldelijk verzoeken binnenkomen om tot middernacht geopend te mogen blijven in verband met uitvoeringen en verenigingsbijeenkomsten. Voorgesteld wordt verder een subsidie te verstrekken aan de gemeente Beverwijk voor de in standhouding van het onlangs opgerichte lyceum. Per leerling wordt 400,- ge vraagd. Voor Heemskerk betekent dit een bijdrage van elf maal 400,-. Veertien per sonen en instellingen in Heemskerk heb ben bezwaar aangetekend tegen de hun opgelegde aanslagen in de straatbelasting over 1959. Om reden van jurisprudentie van de Hoge Raad wordt de raad voorge steld in de veertien gevallen ontheffing van de straatbelasting te verlenen. DIPLOMA ZWEMMEN. Trots het slechte weer waren er vele ouders naar het „Velserbad" getogen om het diplomazwemmen van hun kinderen gade te slaan. Onder het wakend oog van de heer Van Schreeven, directeur van het Velserbad, en de heer Stinne uit Haarlem, hebben 28 van de 31 kandidaten het A-diploma be haald en alle 27 kandidaten het B-diploma. Met recht kunnen de Watervrienden van IJmuiden weer trots zijn met dit goede resultaat. Advertentie IN DE KENNEMERLAAN Op de bloemenveiling te Beverwijk was de aanvoer deze week iets groter. Er kwamen nu verschillende latere soorten aan de markt. Traditiegetrouw gingen de prijzen iets naar beneden. Maar men gaf de bloemen toch ook weer niet cadeau want de meeste soorten lagen nog boven of net onder de gulden per bos. Dit wa ren dan de troschrysanten, die zeker 97 percent van de aanvoer op de veiling uit maken. Voor een extra kleurtje of een bos van extra kwaliteit betaalde men grif tot 1,60 per bos. De aanvoer van grootbloe- mige chrysanten wordt kleiner, er werd tot 54 cent per stuk betaald. De aanvoer van rozen en anjers is ook niet groot meer; wel komen er enige aardige par tijtjes freesia uit de naaste omgeving iets dat enige jaren terug nog voor onmogelijk werd gehouden. Cyclamen (bloemen) en Nerinen gaan vlot en voor goede prijzen weg. De aanvoer van potplanten wordt iets groter, maar ook het sortiment breidt zich uit. Er is een levendige handel, met goe de prijzen. Aan de bloemenveiling het Centrum te Beverwijk werden vrijdagmiddag de eerste blauwe druifjes aangevoerd. Evenals vorig jaar zorgde de heer B. Broeze uit Beverwijk ook ditmaal voor de primeur. Er werd 68 cent per bosje betaald. PATER SUASSO DE LIMA DE PRADO OVER PAN-AFRIKA „Zolang wij termen blijven gebruiken als „naturellen", „achtergebleven gebieden" of „onderontwikkelde volken" is toenadering tussen de Europeanen een illusie", aldus pater P. J. Suasso de Lima de Prado tijdens een lezing over Pan-Afrika voor de stich ting Volksuniversiteit Velsen en het NI- VON in Royal te IJmuiden. Hij viel wat dat betreft vooral de pers aan, die in het bijzonder met betrekking tot Kongo over dreven en onjuiste voorlichting zou hebben gegeven. Pater Suasso noemde de basis van de Pan-Afrikaanse wereld de gemeenschappe lijke vijand, namelijk het handvest van de Verenigde Naties, dat gelijkheid voor ieder belooft, maar waarvan in de praktijk niets terecht komt. „De blanken hebben nog steeds een op niets gebaseerd superiori teitscomplex", aldus spreker. Hij vertelde verder op levendige wijze over zijn leven en werken in Afrika en over de gewoonten en opbouw van de negermaatschappij. „Een Afrikaanse leider heeft de onvoorwaarde lijke steun van de familiegroepen waartoe hij behoort. Dat betekent de steun van twee- tot driehonderdduizend man", zei Pater Suasso, „onderschat dus zo'n man niet". MEDISCHE VERZORGING In onze rubriek „Medische verzorging tij dens het weekeinde" in ons blad van vrij dag hebben wij achter de arts H. Paleari het adres van dokter J. Noorda vermeld. Het adres van dokter Paleari luidt echter: Pegasusstraat 50, zijn telefoonnumer is 8085. De Internationale Federatie van Chris telijke Fabrieks- en Transportarbeiders bonden, die een conferentie over Europe se problemen gehouden heeft in Amster dam. heeft een resolutie aangenomen waarin bij de regeringen, parlementen en de organen van de Europese instellingen wordt aangedrongen maatregelen te ne men die zullen bevorderen dat de zondags rust behouden blijft, respectievelijk her steld wordt. In de resolutie wordt voorts opgemerkt dat de federatie met grote be zorgdheid kennis neemt van de toenemen de uitbreiding van zondagsarbeid op grond van technische en economische motieven De oudste vrouwelijke wethouder in Ne derland, de 78-jarige mej. W. M. Bier man te Oosthuizen, heeft met het oog op haar leeftijd haar raadszetel ter beschik king gesteld. Woensdag zal zij afscheid nemen van de Oosthuizer gemeenteraad Mej. Bierman, die lid is van de Partij van de Arbeid, was bij de gemeenteraads verkiezingen in 1958 op haar verzoek reeds op een niet-verkiesbare plaats van de kandidatenlijst gezet, maar de inwoners van Oosthuizen verijdelden haar plannen om het raadswerk vaarwel te zeggen door een zeer groot aantal voorkeursstemmen op haar uit te brengen. Zij werd in 1926 raadslid te Oosthuizen en in 1946 wethou der en loco-burgemeester. Vier jaar gele den werd zij benoemd tot ridder in de Or de van Oranje Nassau. Vrydag in IJmuiden aangekomen: Heriot van Leith; Hunzestroom, Fowey; Marie Annick, Londen; Niagara, Jacobstad; Uta, Rotterdam; Karimun, Antwerpen; Hoegh Skiën, Carapito; Louise Schupp, Odda; Wulp, Rotterdam; Wolanda, Londen; Wil lemstad, Plymouth; Sappho, Rotterdam, ledig IJmuiden. Zaterdag in IJmuiden aangekomen: Phi- letas van Hamburg; Ommenkerk, Rotter dam; Krefeld, Caibarien; Malta, Goole; Catharina F, Rotterdam; Pallas, Rotter dam; Draka, Porthhouth; Audacia, Swan sea; City York, Livrepool; Aardenburgh v. Antwerpen; Oranjefontein, Antwerrmn. Vrijdag van IJmuiden vertrokken: Be- ninkust naar Freetown; Nestor, Rotterdam; Esso Antwerpen, Londen; Eemstroom, Lon den; Wexford, Boston met stijfsel voor Zaandam; Celebes, Manchester; Vlie- stroom, Liverpool; Jarensk, Tallin, wals- materiaal IJmuiden; Anna Elisabeth, Sho- reham; Chesluskinets, Odessa, ledig Zaan dam; Friesland, Kaapstad: Neckarstein, Aruba; Anna K Fritzen, Narvik; Tank Princess, Curaqao. Zaterdag van IJmuiden vertrokken: Nero naar Rotterdam; Aptity, Londen, Ank T, Delfzijl. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming gp<m nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). Het vissrij-inspectievaartuig hr. ms. fre gat „De Bitter" heeft vrijdag bij dichte mist op de rivier de Tyne bij Newcastle (n.o. Engeland) een kleine aanvaring ge had met een kustvaartuig. Beide schepen werden licht beschadigd. Advertentie diverse prijzen G. VAM TELGEN DE SPECIAALZAAK VOOR IJMUIDEN Trompstr. 2 - 4 en 10, IJmuiden-O. - Tel. 4078 De koorts van de rassenhaat in Ame rika is thans overgeslagen naar New Orleans in de staat Louisiana, waar grote horden blanken het hebben op genomen tegen vier kleine negermeis jes. die niets anders willen dan rustig naar school gaan. Trawlvlsserij Donderdag 3 november: m.l. Nestor KW 101. Zaterdag 5 november: m.l. Onderneming U SCH 27. Onderneming IV SCH 153. Maandag 7 november: m.t.. Jacoba Gesina IJM 36. Medan IJM 57, Job Gouda IJM 79. Golfstroom KW 4. Michiel HD 108; m.l. Astra KW 115, On derneming KW 175, Dolfijn RO 2; m.k. Stern KW 36, Neeltje Johanna KW 84. Alnilam KW 90, Pie- tertje HD 87, Alie WR 59 (18 nov. binnen). Dinsdag 8 november: m.t. 's-Gravenhage IJM 26, Dirkje RO 53: m.l. Bertha KW 38. De Vier Gezusters KW 162: m.k. Esperanza KW 102 18 nov. binnen). Woensdag 9 november: m.t. Egmont IJM 99, Sakina Martine KW 32, Brittenburg KW 121, Cor- nelis den Duik KW 144, Jan Maria KW 171, Voor loper VL 16. Donderdag 10 november: m.t. Johannes Polder man IJM 20. Amsterdam IJM 28. Post Boy IJM 35, Deining KW 8. Maria Theresia KW 99. Vrijdag 11 november: m.t. Elie Chenevière IJM 32. Toronto IJM 97, Protinus IJM 154, Claesje RO 46. Cornelia Maria SCH 135. Zaterdag 12 november: m.t. Michiel Jan VL 110; m.l. Willem Robert RO 27. Maandag 14 november: m.t. Beatrice IJM 72, Ant.jc WK 49, Albatros KW 87, Emma Wilhelmina KW 135, Soli Deo Gloria KW 152 eerste reis), Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171, Petronella VL 131; m l. Annie IJM 14, Jan IJM 81. Verwachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Adriana KW 19, Cornelis KW 24, Concordia KW 26. De Verwachting KW 28, De Vrouw Anna KW 52, Floris KW 59, Elizabeth KW 64. Henk KW 66. Saturnus KW 69, Doggers- bank KW 75. Willempje KW 89. Molva KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104. Jacoba KW 107, Geer tje KW 108. Arie Jacob KW 116, Sursum Corda KW 124, Petronella WK 125, Bali KW 129 (18 nov. binnen), Jacoba Catharina KW 132. Willy KW 154, Willem Groen KW 158, Vertrouwen KW 166, Alei- da KW 169, Drie Gebroeders HD 79; m.k. Dage raad IJM 4. Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Ma ria Lovisa IJM 16, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38 (18 nov. binnen). Arend Willem IJM 40, Margrita IJM 42, De Hoop I IJM 45, De Hoop II IJM 59 (17 nov. binnen). Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61. Jaap IJM 62 Michiel IJM 63. Ronny IJM 64. Frank IJM 65. Paul IJM 66, De Hoop III IJM 73, Corrie IJM 78, Wiron VII IJM 206, Wiron VI IJM 207. Wiron V IJM 208. Wiron I IJM 210, Neeltje IJM 240. Magda IJM 272. Deo Volente II KW 11 (18 nov. binnen), Leendert Jacoba KW 12, Arend je Jacoba WK 21 (17 nov. binnen), PJetronella WK 31. Tiny KW 34, Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Cornelia Adriana KW 58, Ludi KW 61, Alice KW 62, Margriet Jozien KW 63. Arend Cornelis KW 68, Nico KW 72. Adriana Ca tharina KW 92 (18 nov. binnen), Willem KW 94 (18 nov. binnen). Nico KW 96, Arendje KW 98, Wim KW 103, Jacoba KW 105, Karla Eiken KW 106, Gijsbert Dirk KW 109 (17 nov. binnen). Wil- ma KW 113. Mare Liberum KW 117, Cornelis KW 118, IJsbrand KW 119 (17 nov. binnen), Agatha Arie KW 126, Adriana KW 131, Koningin Juliana KW 133. Dirk Taat KW 134, Urania KW 136, Maar tje Jacoba KW 137, Dirk van Beelen KW 148, Wil ly Alida KW 155, Peter Leonard KW 156, De Vrouw Alida KW 160, Helena KW 164, Alida Ja- ccba KW 165, Jana KW 210. Arie Geertje TX 51, Samenwerking HD 125, Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Petra WR 32. Tiny Dieuw WR 33. Jan Willem WR 34, Sagitta WR 37, Internos WR 49. Flevo WR 50, Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58. Albert MO 1. Dinsdag 15 november: m.t. Delft IJM 37. Fran- cina KW 153; m l. Robert William KW 123, Gezina Geertrui KW 176; m.k. Frederika Maria IJM 52 (16 nov. binnen). Swift IJM 54, Anne Marie KW 27, Limanda KW 33, Maartje KW 71 (18 nov binnen), Stella Maris WR 51. Woensdag 16 november: m.t. Allan Water IJM 31, Nicolaas Senior KW 42, Stadt Enckhuysen KW 82. Liesje en Rutger VL 153: m.l. Avontuur KW 114. Donderdag 17 november: m.t. Emma IJM 15, Thorina IJM 33, Dirk Maria KW 80. Ada VL 7, Jan Senior VL 84, Willem VL 121; m.l. Onderne ming III SCH 117; m.k. Frederika Maria IJM 52, Gijsbert Dirk KW 109, IJsbrand KW 119. Haringdrijfnetvisserij Dinsdag 1 november: m.l. Vertrouwen KW 6, Rijnmond II KW 43, Huiberdina Gijsbertha KW 85. Zaterdag 5 november: m.l. Hollandia KW 18, Noordster KW 67, Maria Jacoba KW 73, Janna KW 163. Maandag 7 november: m.l. Ella Christina KW 97, Wilhelmina III KW 147. Dinsdag 8 november: m.l. Everard Christina KW 40, Noordzee KW 47, Cornelis Marinus KW 48 (18 nov. binnen). Vrijdag 11 november: m.l. Annie KW 54. Maandag 14 november: m.l. Fierman Eduard KW 5 (16 nov. binnen). De Arend KW 7 (17 nov binnen). Hubertha Gerarda KW 9 (17 nov. bin nen). Rijnmond IV KW 15. Willem Cornelis KW 16. Orion KW 22, Wilhelmina I KW 25, (15 nov. binnen). Rijnmond III KW 44, Nelly Maria KW 70 (16 nov. binnen), Hette Margaretha KW 74, Excelsior II KW 78 (18 nov. binnen), Toenadering KW 95, Rijnmond V KW 110 (16 nov. binnen), Borneo KW 127. Wilhelmina II KW 138 (16 nov bir.nen) Willy KW 141. Dinsdag 15 november: m.l. Grietje KW 20, Wil helmina I KW 25. Woensdag 16 november: m.l. Volharding KW 23 Nelly Maria KW 70 (18 nov. binnen), Wilhelmina II KW 138. Donderdag 17 november: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Fierman Eduard KW 5, De Arenr KW 7. Hubertha Gerarda KW 9. Nederland VI KW 37 (18 nov. binnen), Aafke Jacoba KW (18 nov. binnen), Neptunus KW 45, Rijnmond KW 110.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9