Horeca wil bezoek aan café's e.d. animeren NIEUWHONIG RIJSTSOEP HUN lU soepen VAPORISAJOR bij l FIACON VINOLIA AfMAVE IDH0N F3.95 „Lange-afstandspendel" is funest voor gezinsleven I I I I I Niet de eigenaar, maar de houder is verantwoordelijk voor rijden met wrak In westen nog voldoende ruimte voor tuinbouw ILfi Pk,II B royale winkelwaarde f 1.35 for men of 1 flacon Yinolia Pre Shave lotion f4.2 5 for men Zeeuws-V laanderen-Randstad Holland vijf uur vice versa PLEEGZUSTER u Vrijspraak gevraagd voor financieringsmaatschappij Nieuwe „Familie Doorsnee" via Radio-Luxemburg onderdeel van propaganda-actie Firma in Blerick mag bouw hervatten Ook aardgasboringen in Oost-Friesland Drie nieuwe wethouders in Goes Grote offers Proces van garagehouder tegen auto-importeur Surinamers vervalsten hun paspoorten DIT MERK EN DEZE NAAM m garanderen U de j| ECHTE, geneeskrachtige PLEEGZUSTER BLOEDWIJN m Kerkelijk nieuws Verbreding van pier in Hoek van Holland DIRECTEUR VAN DE TUINBOUW: De soep die iedereen zo lekker vindt! Na beroep op minister Opstand op Nienw-Guinea K.V.P. niet meer in college van B. en W. vertegen' woordigd Een Yorstelijk geschenk van Vinolia voor U, deze vaporisator. Eneen vorstelijke lotion van Vinolia voor elke man die er verzorgd wil uitzien*. Natuurlijk profiteert U meteen van deze bijzondere aanbieding. *Voor hem is er bovendien nog HAIRCREAMf2.95 HAIRLOTIONf5.50 SHAVING CREAM ...f2.25 etc. Chauffeur mishandeld en taxi gestolen DONDERD A G 2 4 N O V E MBER 19 6 0 De steeds groeiende werkloosheid in oostelijk Zeeuws-VI aan deren en de zich voortdurend uitbreidende werkgelegen heid elders met name in de Randstad Holland hebben geleid tot een be paalde vorm van pendelen die in kerke lijke en sociale kringen in Zeeuws-Vlaan- deren verontrusting heeft gewekt, name lijk de lange-afstandspendel". Ongeveer een jaar geleden zijn bedrijven in de Randstad Holland, met name in Rotter dam, begonnen met het werven van ar beidskrachten in Zeeuws-Vlaanderen en het instellen van dag-pendeldiensten. Sinds die tijd zitten dagelijks talrijke arbeiders uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen voor de reis van en naar hun werk 275 kilo meter of ineer in een bus. Over deze pendel heeft, in opdracht van de staten- kring Hulst van de K.V.P., drs W. R. V. Dusarduijn, directeur van de katholieke raad voor maatschappelijk werk in Zee land een rapport samengesteld. De rapporteur meent dat de gevolgen van deze pendel, wellicht de langste pen- deltochten die in Nederland worden on dernomen, eerder en ernstiger aan het licht zullen treden dan in andere gebieden van ons land. Pendelen betekent voor de mensen in Zeeuws-Vlaanderen zeer vroeg opstaan, snel ontbijten, 2 '/s uur' over wegen hob belen en na het werk nogmaals 2 lh uur reizen. De pendelaar komt pas thuis als de jongste gezinsleden al naar bed zijn en na de maaltijd is er, omdat er vroeger moet worden opgestaan, slecht^ een korte avond in gezinsverband mogelijk. Al te lichtvaardig wordt, aldus het rap port, ook door de pendelaars zelf ge sproken over de hoge verdiensten. In werkelijkheid worden grote offers ge bracht om een voor Zeeuws-Vlaamse nor- Voor de president van de rechtbank in Amsterdam zijn de pleidooien gehouden in een tweede kort geding in dit jaar tussen een garagehouder in Amsterdam en een importeur in Amersfoort, die thans optreedt als dealer in een deel van Am sterdam voor de verkoop van een Duits automerk. De garagehouder is jarenlang hoofddealer voor Amsterdam geweest. De door hem ontijdig geziene beëindiging van zijn dealerschap op 6 mei 1959 heeft ge leid tot een ernstig conflict met de im porteur. Hierover lopen nog twee proce dures voor de rechtbank in Utrecht. Zo wel in het eerste kort geding van maart als in het thans aanhangig gemaakte heeft de garagehouder gesteld dat de im porteur op velerlei wijzen discrimineren de maatregelen neemt jegens hem. Hoe wel de president bij het eerste geding de importeur gelastte op straffe van een dwangsom geen discriminerende maatre gelen meer te nemen tegen de garagehou der. meent deze dat de importeur „op grote schaal in het verborgene is doorgegaan met deze verboden discriminaties", in het bijzonder door ongunstiger levertijden te bedingen dan voor andere afnemers, on danks het feit dat de importeur twee dwangsommen van elk 2500.aan de garagehouder heeft betaald ter voorko ming van de uitvoering van het vonnis in het eerste kort geding. De garagehou der eist thans het ongedaan maken van acht door de importeur genomen maat regelen op straffe van acht dwangsommen, totaal 12.000.—. Deze maatregelen be treffen onder meer met derden gesloten koopovereenkomsten, de toekenning van provisie, het uitschakelen van de garage houder als tussenpersoon, en het zakelijk contact op een andere, meer gebruikelijke wijze dan uitsluitend schriftelijk. Tenslotte vraagt de garagehouder van de president een discriminatieverbod in het algemeen. Op 30 november zal de president uit spraak doen. De politierechter te Amsterdam heeft twee Surinamers,. 18 en 22 jaar, gestraft met drie weken gevangenisstraf wegens het vervalsen van paspoorten. De Surinamers waren naar Nederland gegaan, omdat zij in hun geboorteland geen werk konden vinden. De 18-jarige veranderde zijn geboortejaar in zijn pas poort in 1939, de andere nam het paspoort van zijn broer weg en plakte er zijn eigen foto in. De vervalsingen waren zeer pri mitief. De jongens reisden als verstekelin gen naar Nederland. Zij werden na hun aankomst niet naar Suriname terugge stuurd. De vervalsingen werden uiteraard direct opgemerkt. Zij werken nu bij een Amsterdamse brouwerij. men relatief hoog weekloon te ontvan- gexi. Uitgedrukt in het aantal uren van huis zijn ligt het gemiddelde uurloon niet eens aan de hoge kant. De meeste pendelaars werken liever dichter bij huis zoals bij een enquête is gebleken. Bij de bestaande loonverschillen van Zeeuws-Vlaanderen met de randstad Hol land wordt echter het pendelen geprefe reerd. De geringe industriële werkgelegenheid in het jongste verleden wreekt zich thans. De groeiende werkloosheid heeft Oost- Zeeuws-Vlaanderen rijp voor het pendelen gemaakt. In het rapport wordt voorts opgemerkt dat niet alleen het scheppen van voldoen de gevarieerde werkgelegenheid, hoe nood zakelijk ook, de oplossing van het pro bleem zal brengen. Het wordt ook gewenst geacht dat de lonen en de secundaire arbeidsvoorwaar den in Oost-Zeeuws-Vlaanderen worden verbeterd. De mogelijkheden hiertoe moe ten, aldus het rapport, serieus worden on derzocht. De pendelaars nemen over het algemeen niet meer deel aan het vereni gingsleven in hun woonplaats. Zij hebben daar geen tijd meer voor. In Zeeuws-Vlaanderen moet ten aanzien van de lange-afstandspendel het sein op rood worden gezet. Advertentie |p Speciale bloedvormende en m zenuwsterkende bestanddelen, |P die aan deze heerlijke wijn zijn m toegevoegd, herstellen Uwener- m gie, verhogen Uw weerstand. UITSLUITEND verkrijgbaar bij apotheker en drogist -1 Geref. Kerken Bedankt voor Roermond A. J. Jelsma te Zaltbommel. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Leerdam (vac. K. Deddens) O. Mooiweer te Zalk en Veecaten. Geref. gemeenten Beroepen te Nunspeet Chr. v. Dam te Rotterdam-Zuid. De procureur generaal bij het gerechts hof te Amsterdam, mr. A. S. de Muinck Keizer, is van mening dat ingevolge arti kel 13 van het Wegenverkeersreglement de „houder" verantwoordelijk is voor het berijden van een ondeugdelijke auto. De eigenaar gaat derhalve vrijuit, indien er een houder kan worden aangewezen. De procureur-generaal requireerde dientenge volge ontslag van rechtsvervolging tegen de directeur van een autofinancierings maatschappij uit Haarlem, die zowel door de kantonrechter in eerste aanleg als door de rechtbank in hoger beroep was veroor deeld tot twaalf gulden boete, omdat de n.v. als finar.cieringsinstituut eigenares was van een „autowrak" in een dermate slechte staat, dat de president van het hof de opmerking slaakte: „Het is ten hemel schreiend". De directeur ging in cassatie bij de Hoge Raad. Deze wees de zaak terug naar het gerechtshof te Amsterdam. De procureur noemde deze zaak een no vum, omdat het nog niet eerder is voor gekomen, dat een financieringsmaatschap pij als eigenaar wordt aangemerkt van een auto, die in een zq.er slechte staat verkeert. Hij achtte dit een weinig reële zaak, omdat het van een bank niet is te verwachten elke auto op de weg te volgen om te onderzoeken of de wagen gebreken vertoont. De officier van Justitie was tot vervolging overgegaan in zijn strijd tegen autowrakken op de wegen. Minder bona fide banken zijn over het algemeen happig op het financieren van autowrakken we gens vergroting van de winsten, zo had de officier aan de procureur verklaard. Arti kel 13 van het Wegenverkeersreglement verbiedt de bestuurder van een ondeugde lijke auto daarmee te rijden en de eige naar of houder te doen of te laten rijden. Aangezien de huurkoper in dit geval de houder was (het kentekenbewijs stond reeds op zijn naam) viel volgens de pro cureur-generaal de basis voor vervolging van de eigenaar weg. Hij achtte de ver dachte derhalve niet strafbaar. De raadsman, mr. J. D. A. Viskil uit Haarlem, had hieraan weinig toe te voe gen. Hij vroeg het hof mee te gaan met het standpunt van de procureur-generaal, nadat hij gewezen had op de haast onmoge lijk uit te oefenen controle van banken op harerzijds gefinancierde auto's Arrest 6 december. 'Advertentie Van de Nederlandse bevolking bezoekt 38 percent geen of heel weinig café's. Ruim 73 percent komt nooit of zelden in een restaurant. Slechts 36 percent van het Nederlandse volk logeert wel eens in een hotel in binnen- of buitenland. Dit blijkt uit een onderzoek, dat door het Nederlands Instituut voor Motieven en Marktonderzoek is ingesteld in op dracht van het Bedrijfschap Horeca. De ze enquête, die zich op een groep van 2000 Nederlanders heeft gericht, had ten doel vast te stellen welke betekenis de Horeca-bedrijven voor de Nederlandse be volking hebben. De resultaten van dit on derzoek zullen het uitgangspunt vormen voor een propaganda-campagne. Voorlo pig is met deze campagne een half mil joen gulden gemoeid. Het geld zal door middel van een bestemmingsheffing, die tweederde van de normale heffing be draagt, door de leden van het bedrijfschap worden opgebracht. De campagne begint midden januari: voor Radio-Luxemburg zullen op zondagmiddag de lotgevallen van een nieuwe „Doorsnee"-familie van Annie Schmidt te beluisteren zijn. Een deel van de vijf ton zal besteed worden aan de in terne voorlichting van de bedrijven, om deze beter aan te passen aan de moder ne maatschappelijke omstandigheden. Merkwaardige cijfers en feiten zijn door het onderzoek aan het licht gekomen. Ge bleken is, dat in de drie grote steden van het westen des lands en „beneden de Moex-dijk" cafés vaker worden bezocht dan elders. Ongehuwden komen, zoals voor de hand ligt, vaker in cafés dan ge huwden. De aantrekkingski-acht van een café in de intieme sfeer van de vrienden- of kennissenkring is veelal sterk gekleux-d door groepsactiviteiten, (kaarten, biljar ten e.d.) Wat voor cafés geldt, geldt ook voor de restaurants: in de drie grote steden wor den zij drukker bezocht dan elders. Het bezoek stijgt naarmate men tot een ho gere welstandsklasse behoort, waaruit on der meer blijkt dat de prijzen voor maal- Zoals bekend is ligt het in de bedoeling in de kop van het eiland Rozenburg een havencomplex voor zeer grote schepen aan te leggen, waarbij een nieuwe mon ding voor „Europoort" nodig is. Voor de ze nieuwe verbinding naar zee zijn reeds proeven genomen in de waterloopkundige laboratoria in Delft en in de Noord-Oost- polder. Daarbij zijn ook vele variant-op lossingen bestudeerd. Daarbij is gebleken, dat het wellicht nodig zal zijn de Noorder- pier in Hoek van Holland aanzienlijk te verlengen, hetgeen om technische redenen een verbreding van de pier aan de land zijde noodzakelijk maakt. Een belangrijke verbreding van de mond van de Nieuwe Waterweg naar het nooi'den ligt niet in de bedoeling. Het is nog niet te zeggen of de verbre ding van de Noorderpier van invloed zal zijn op het aangrenzende gebied. B. en W. van Rotterdam hebben echter, in over leg met de rijkswaterstaat, besloten voor lopig geen werken meer te doen beginnen op de terreinen nabij het einde van de pier. Wanneer tot verlenging en als ge volg daarvan tot verbi-eding van de pier wordt besloten, moeten daar materialen kunnen worden aangevoerd en opgeslagen. B. en W. verwachten niet. dal recreatie gebied blijvend zal worden aangetast. De directeur van de tuinbouw van het ministerie van Landbouw en Visserij, dr. ir. G. de Bakker, heeft tijdens de woens dag in het Haarlemse Concertgebouw ge houden vergadering van de vakgroep tuin ders van de Katholieke Land- en Tuin- bouwbond verklaard dat er in het westen van het land nog voldoende ruimte voor de tuinbouw is. Dit ondanks de stadsuit breidingen en de aanleg van verkeerswe gen. Dr. De Bakker sprak over de „Tuin- bouwvestiging". Hij wees erop dat de tuinbouw zich in de naoorlogse jaren sterk geïntensiveerd heeft. Dr. De Bakker zei dat de tuinbouw zich in de afgelopen jaren voorspoedig heeft ontwikkeld. Van de groenten zijn de om zetten bij voorbeeld van '50 tot '57 ver dubbeld. Het areaal aan bloembollen is met 3.500 ha. toegenomen. Terwijl in de genoemde periode de oppervlakte tuin- bouwgronden over het geheel genomen on geveer gelijk is gebleven, is de produktie zeer/sterk gestegen. „Er heeft een gewel dige investering plaatsgehad," aldus de directeur van de tuinbouw. In Noordhol land is de intensivering echter achterge bleven bij Zuid-Holland. Aan de inrichting van sommige tuinbouwgebieden mankeert nog veel. Het zal daarom nodig zijn de structuur van sommige gebieden te ver beteren. Hierbij dacht dr. De Bakker on dermeer aan de Geestmerambacht. Dat de produktie zo sterk is gestegen schreef dr, De Bakker toe aan het goede inzicht van de tuinders, die de markt goed hebben gevolgd en hun teeltplan hieraan hebben aangepast. „Op de Europese markt ligt een goede toekomst voor de intensieve tuinbouw", al dus de directeur van de tuinbouw. Hij zei voorts dat de vrije vestiging van de tuin bouwbedrijven eimstige studie verdient, ook van de tuinbouwoi-ganisaties. De vraag is belangrijk, hoe in de toekomst nieuwe tuinbouwbedrijven tot stand komen. On der meer is het thans punt van overwe ging, of in de nieuwe Flevopolder een nieuw tuinbouwgebied moet worden ge schapen. zei dr. De Bakker ten slotte. Meegedeeld werd dat tussen de afge vaardigden van werkgevers en werkne mers overeenstemming was bereikt over de c.a.o. voor de tuinbouw 1961-'62. Deze c.a.o. zal thans aan het college van rijks bemiddelaars ter goedkeuring worden voox-gelegd. In de c.a.o. is het aantal va kantiedagen uitgebreid tot vijftien. Voor de jongeren is een aaneengesloten vakan tie van twaalf dagen opgenomen. Ten aanzien van de ex'kenningseisen v„:;; Advertentie MET FIJNE GROENTEN Groot en klein, jong en oud, fijnproevers en gewone liefhebbers van soep: allen zijn enthousiast over HONIG Rijstsoep met fijne groentenEen overvloed van heerlijke, voedzame rijst in krachtige bouillon, samen met fijne groenten. Een tractatie! Maak snel kennis met deze nieuwe HONIG soep. ZES BORDEN UIT ELK PAK èn voordeliger in prijs! Rijstsoep 48 ct. Juliennesoep 48 et. Kalfssoep 48 ct. Vermicellisoep 43 ct. sprak de vergadering zich uit voor een goede theoretische scholing van jonge be- di'ijfsgenoten. Pogingen zullen in het werk worden gesteld om de verhoging van de Engelse invoerrechten ongedaan te ma ken. Ten aanzien van de minimumprijzen voor tuinbouwprodukten was het bestuur van oordeel dat verhoging van de prijzen voor sommige produkten gerechtvaardigd is. Aan het begin van de vergadering werd de heer Jac. Groen gehuldigd, omdat hij meer dan veertig jaar aan de vakgroep leiding heeft gegeven. De voorzitter van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond, de heer E. G. M. Kolfschoten, bracht de heer Groen de dank en bewondering van de leden over en bood een geschenk aan. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft een meubelfabriek annex meubelhandel in Blerick doen we ten, dat zij binnen enkele dagen de bouw van een montagehal, bestemd voor de in richting van toonkajners voor meubelen, zal kunnen hervatten. De funderingen voor een vloex'oppex'- vlakte van 1.550 vierkante meter voor de ze hal waren reeds gestort en de gevel was al opgetrokken, toen onlangs het ge meentebestuur van Venlo stopzetting van de bouw gelastte. De firma kwam hier door in grote moeilijkheden. De montage hal was dringend nodig voor de tentoon stelling en opslag van meubelen, omdat de huur van de tot nog toe gebruikte ruim te per 1 december was opgezegd. Aan 1500 x-elaties moest worden bericht, dat de opening van de hal voor onbepaalde tijd was uitgesteld. Voor een waarde van ƒ200.000,- aan meubelen moest worden op geslagen in een tuinbouwloods te Maas- bi"ee. Het gemeentebestuur had voor deze tij delijke toonkamerruimte een terx-ein ver huurd voor de tijd van vijf jaar. Het gaf ook een voorlopige, mondelinge toezeg ging inzake een bouwvergunning. Toen de bouw in volle gang was, werd medege deeld. dat eerst toewijzing van bouwvolu me en verstrekking van een rijksgoedkeu- ring noodzakelijk was, ofschoon de bouw met geprefabriceerde onderdelen en met eigen personeel uitgevoerd zou worden. Ten einde raad deed de firma een be- roep op de minister, die thans in gunstige zin op haar verzoek heeft beschikt. De firma hoopt nu binnen veertien da gen de toonkamers te kunnen openen. Indonesisch persbureau Volgens het Indonesische persbureau PIA is op Nederlands-Nieuw-Guinea een opstand uitgebroken, waarbij zowel Neder landers als Indonesiërs betrokken zouden zijn. Het persbureau beweert, dat dit be richt reeds werd bevestigd door de Rong de Nieuw-Guinese radio-omroep op Biak. Er zou melding gemaakt zijn van mishan deling en executies zonder vorm van pi*o- ces door agenten van de Nederlanders. De gevangenissen zouden vol zijn met mensen, die verdacht worden van deelne ming aan de opstand, die volgens het pers- bureau reeds het leven zou hebben ge kost aan verscheidene Nederlandse mili tairen. Om de opstand het hoofd te kunnen bie den, zo beweert het persbureau verder, mobiliseerden de Nederlanders hun verse troepen, die onlangs in Nieuw-Guinea ar riveerden om de verdediging te verstevi gen. tijden vaak een grote belemmering vor men. Van de ondervraagden zegt 52 percent vaker een restaurant te willen bezoeken Vrouwen uit alle lagen van de bevolking hebben die behoefte sterker dan mannen Het onderzoek toont ook aan, dat bij dit buitenshuis vertoeven een sterk verlangen naar huiselijkheid blijft bestaan. Al te zeer „gestx-oomlijnde", hypermoderne be drijven zijn daardoor lang niet altijd in het voordeel. Als beweegreden van dit ver langen naar een frequenter bezoek aan res taurants noemde de onderzochte groep on der andere de afwisseling, de gezelligheid en de genoegens van de vrouw om van de besognes van de keuken ontslagen te zijn. De voornaamste ï-edenen voor een hotel verblijf zijn in gelijke mate zakelijke doeleinden en vakanties. Bij velen blijkt een emotionele weerstand, een soort van „drempelvrees" te bestaan, voortkomend uit angst voor het onbekende. Het seizoen pension trekt vooral door zijn huiselijke gezelligheid en zijn bevrediging van het verlangen geheel verzorgd te worden. Het huidige fooienstelsel draagt de goed keuring weg van 45 percent der onder vraagden; 36 percent geeft de voorkeur aan een consumptieprijs, waarbij alles is inbegrepen. Over de vastgestelde hoogte der fooien is meer dan de helft der onder vraagden het eens. Het rapport houdt zich ook met andex-e speciale onderwerpen be zig. Bijna 80 percent van het publiek be zoekt nooit een dancing. Welgestelden brengen hun vakantie meer in het buiten land door dan in Nederland. Van degenen die in 1959 met vakantie zijn geweest heeft 22 percent in een hotel overnacht 9 percent in een pension, 26 percent heeft gekampeei'd en 41 percent heeft gelogeerd bij familie of vrienden. De komende horeca-campagne zal drie jaar duren. Zij zal de nadruk leggen op de aanvullende taak van de horeca-bedrij ven, daarbij er voorzichtig van uitgaande dat veelvuldig horeca-bezoek de huiselijk heid geenszins behoeft aan te tasten. De interne voorlichting heeft tot doel de bedi-ijven zelf te doordringen van de nood zaak van een zo goed mogelijke aanpas sing aan de moderne behoeften van het publiek door een zo soepel mogelijke dienstverlening (jeugdrestaurants, kinder menus, speciale goedkope gerechten). De Duitse mijnbouwm&atschappij „Bri gitte" heeft aangekondigd dat zij zeer spoedig naar aardgas zal gaan boren in de Oostfriese bodem. De geologische formaties aan beide zij den van de Eern* moeten gelijk zijn, is het uitgangspunt va.a de Duitse ingenieurs. Ook aan de Duitse kant van de zeearm kan daarom een „gasbel" in de grond zitten net als in Noord-oost Groningen tussen Delfzijl en Slochteren. De mijnbouwmaatschappij heeft tot nu toe zonder succes tot op een diepte van 800 meter geboord. Na cL officiële bevesli ging in Nederlands van de Groningse gas- rijkdom hel ben de Brigitte-deskundigen besloten tot op 40' 1 meter diepte in de Oostfriese bodem door te dringen. Binnenkort zullen reeds boortorens wor den gebouwd bij het plaatsje Groot Husen in de kuststrook langs de Eems en zelfs binnen de g enzen van de stad Emden. De Duitsers o beu a ngekondigd zo nodig hun boringen en andere vormen van on derzoekingen ook tot de Wadden uit te zullen strekken. Overigens houden sommige Oostfriese kringen rekening met een mislukking van de proefboi ingen. ,.In dat gevol zullen wij stellig kunnen meeprofiteren van het Gro ninger gas" is al van Duitse zijde gezegd en men verwijst naar de onderhandelingen die Nederland met Belgische ondernemers heeft gevoerd over gaslevex-anties uit Gro ningen. De gemeenteraad van Goes heeft woens dagavond drie nieuwe wethouders geko zen. Verleden week woensdag werd door de gemeenteraad een rapport behandeld van een raadscommissie die een onder zoek heeft ingesteld naar het beleid van burgemeester en wethouders. Het gevolg daax-van was dat de wethouders, de heren mr. H. B. Bouwman (P.v.d.A.), J. H. Roo- se (K.V.P.) en J. J. van Melle (C.H.U.) aftraden en zich niet herkiesbaar stelden. Gistex-avond koos de x-aad drie nieuwe wet houders. De stemming had een vlot ver loop, omdat de avond tevoren de raadsle den deze zaak reeds hadden be sproken. Het resultaat van de stem ming was dat gekozen werden de heren J. S. Visscher (P.v.d.A.) en A. G. Heij- boer (C.H.U.) en mevrouw C. A. Griep- Duinker (V.V.D.). In het nieuwe college van B. en W. van Goes zal dus de K.V.P. niet meer verte genwoordigd zijn. De heer J. H. Roose had. vóór de stemming begon, verklaai'd dat in de huidige situatie de K.V.P. geen prijs stelt op een wethouderszetel. Diver se fractievoorzitters legden, voordat tot stemming werd ovex-gegaan, een korte verklaring af. Zij deelden mede dat de moeilijkheden in Goes zo spoedig moge lijk tot het verleden moeten behoren en dat het gewenst is, dat er een sterk college komt, dat eensgezind tracht de perspectieven, die er voor de gemeente Goes zijn te gebruiken. De waarnemend burgemeester van Goes, dr. J. W. Noteboom, spx-ak woorden van waardering tot de aftredende wethouders. Hij hoopte met het nieuwe college vrucht- baar te kunnen samenwerken. De heren Van Melle en Bouwman deelden tenslotte mede niet alleen af te treden als wethouder, doch ook hun ontslag in te die nen als lid van de gemeenteraad. LONDON - PARIS - BRUXELLES - ROTTERDAM Eis van vijf jaar Vijf jaar gevangenisstraf heeft de offi cier van Justitie bij de Arnhemse recht bank geëist tegen een 43-jarige Arnhemse tapijtenkoopman wegens diefstal van een taxi, die toebehoorde aan een inwoner van Venlo, voorafgegaan en gevolgd door ge weldpleging. Een dertigjarige vrouw hoor de wegens mededaderschap zes maanden waarvan vier voorwaardelijk, tegen zich eisen. De tapijtkoopman, die reeds dertig keer veroordeeld is, had zich met deze vrouw per taxi door het halve land laten vervoeren. De eigenaar van de taxi, die tevens de chauffeur was, was na een lange nachtelijke rit, waarbij men in de buurt van Wolfheeze was beland, ongerust ge worden over de betaling van de kosten. Er ontstond een woordewisseling, die over ging in een handgemeen. De tapijtverko per trapte hem de auto uit. en verdween met de wagen. In Alkmaar ruilde de ta- pijtenhandclaar de taxi tegen een autobus je. Hij kreeg 2000 gulden toe. Korte tijd later werden hij en zijn vriendin in Ham burg aangehouden.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15