Zwaargewicht-kampioen Wim Snoek boekte snelle k.o. overwinning Teschner naar top van ranglijst in het zone-schaaktoernooi Europese voetbalbeker dit keer niet voor Real Madrid Gaaf volleybal van US was HVS-ploeg te machtig Duitse voetballers in eindfase verslagen Engeland veel te sterk voor Wales Kokmeyer versloeg de Nigeriaan Constance Opwindende ronde in beslissingsvierkamp Dames van Die Raeckse wonnen in drie sets Australiërs komen niet Weinig verschuivingen in de landelijke competitie Barcelona bleef met 2-1 voor Tegen Bulgaren Geen Surinaamse reis voor Kruin en Sparendam Nederland-Mexico zal toch doorgaan Fortuna versloeg het militair elftal Hoge transferbedragen in Engeland Sfiort in het kort Ferry Spinks biedt Neill deel van gage aan Aanbod voor Wim Snoek Oostrum tegen Fisou Trainer van Xenocraat kreeg waarschuwing Ook echtgenote van Scharch naar Westen u 11 D H K D A U 2 4 NOVEMBER 1960 Real Madrid, sinds de instelling van het toernooi om de Europese beker voor na tionale kampioenen, vijf jaar achtereen winnaar, is woensdagavond bij zijn groot ste rivaal, F.C. Barcelona, verslagen. Na dat de eerste wedstrijd tegen Barcelona, die in Madrid werd gespeeld, voor de achtste finales in een gelijk spel (2-2) was geëindigd, bleef Barcelona woensdag avond met 2-1 in de meerderheid. Real Madrid was onttroond, van welke historis- sche gebeurtenis 100.000 mensen getuigen waren. In een hoog tempo trokken beide ploe gen ten strijde. Na een kwartier kreeg Gento een mooie kans de score te openen, maar door resoluut ingrijpen van doelman Ramallets werd deze verijdeld. Real Ma drid kreeg nog enkele mooie scoringskan sen, vooral door toedoen van Puskas, en in de 25ste minuut scoorde Del Sol, maar het doelpunt werd afgekeurd. Het was ten slotte in de 34ste minuut, dat Verges uit een hoekschop Barcelona aan de leiding bracht (1-0), met welke stand ook werd gerust. Met hoogstaand technisch spel trachtten de Madrilenen in de tweede helft hun ach terstand weg te werken, maar de verde diging van Barcelona, met doelman Ra mallets aan het hoofd, was gelijk een on neembare vesting. Na 24 minuten werd wederom een Madrileens doelpunt afge keurd, nu van de voet van Di Stefano, die buitenspel stond. In de 36ste minuut viel de beslissing, toen Olivella het tweede doelpunt voor Barcelona liet aantekenen (2-0). Vijf minuten later kon Puskas de achterstand tot 2-1 reduceren, maar het baatte niet meer. Een laatste krachtsin spanning van de Madrilenen, die op volle sterkte ten aanval trokken, was vergeefs. Het Bulgaarse voetbalelftal heeft woens dag in Sofia ten aanschouwen van 50.000 toeschouwers met 2-1 gewonnen van Duits land. Bij de rust leidden de Duitsers met 1-0. De eerste overwinning van Bulgarije op Duitsland kwam pas ver in de tweede helft tot stand. De gasten namen reeds na twaalf minuten spelen de leiding door een treffer van linksbuiten Vollmar. Tot negentien minuten voor het einde bleef deze stand gehandhaafd. Toen zorgde linksbuiten Kolev na een langdurig Bul gaars offensief voor de gelijkmaker: 1-1. Dezelfde speler werd zeven minuten voor tijd de held van de dag, door de Duitse doelman Evert voor de tweede maal te passeren. Ondanks verwoede pogingen lukte het de Duitsers in de resterende speeltijd niet meer de balans in evenwicht te bi-engen. Het Engelse voetbalelftal heeft woens dagmiddag in het Wembley-stadion in Londen met 5-1 gewonnen van Wales. Bij de rust leidden de Engelsen reeds met 3-0. Met passes, die wanneer men het zware veld in aanmerking neemt ver rassend zuiver waren, heeft de voorhoede van het Engelse elftal voor 65.000 toe schouwers de onzekere defensie van Wales vaak volkomen weggespeeld. Reeds in de derde minuut van de ont moeting opende rechtsbinnen Jimmy Greaves de score na een pass van midden voor Bobby Smith. Linksbuiten Bobby Charlton zorgde 18 minuten later met een ontstellend hard schot voor de tweede treffer en nog voor de rust werd het 3-0, toen Bobby Smith een voorzet van Greaves met het hoofd langs de doelman van Wales sloeg. Tien minuten na de hervatting was het aanvoerder-linksbinnen Johnny Haynes, die met een schuiver succes had (4-0) en acht minuten later bedroeg de marge al vijf doelpunten door toedoen van Greaves (5-0). Pas daarna deed Engeland het wat kal mer aan, zodat middenvoor Ken Leek van Wales een kwartier voor het einde een overigens verdiend tegendoelpunt kon scoren. Michel Kruin en Erwin Sparendam zul len niet worden opgesteld in het Surinaam se elftal, dat zondag 27 november in de voorronden voor het wereldkampioen schap tegen de Nederlandse Antillen zal uitkomen. Aangezien enkele vaste spelers van het vertegenwoordigende Surinaamse elftal niet beschikbaar waren, was in Pa ramaribo het plan geopperd de twee Elinkwijkspelers voor deze interland naar Suriname te laten overkomen. Om rede nen van financië'e aard heeft de Surinaam se Voetbalbond echter van dit voornemen moeten afzien. De interlandwedstrijd NederlandMexi co zal dit seizoen toch doorgaan. De KNVB en de Mexicaanse Voetbalbond zijn over eengekomen de wedstrijd woensdagavond 19 april te spelen. Waar de ontmoeting wordt gehouden is nog niet bekend. De wedstrijd is mede bedoeld als voor bereiding voor de wedstrijden tegen Hon garije en Oost-Duitsland voor de voor ronden van het toernooi om het wereld kampioenschap, waarvan de eindronden in 1962 in Chili worden gespeeld. De ere-divisieclub Fortuna behaalde woensdagavond voor 3000 toeschouwers in Seleen een overwinning met 42 (rust -—2) op het Nederlandse militaire elftal. Het scoreverloop was als volgt: 25 min. Kohn 10. 40 min. Kohn 20, 42 min. La- raroms (NAC) 21. 44 min. De Vries fSparta') 22, rust 18 min. Angenent 32. 21 min. Munsters 42. Real Madrid zal over enige maanden de Europese beker uit zijn prijzenkast zien verdwijnen. De overwinning is terecht gekomen bij de sterkste ploeg. Jarenlang is Real steeds met de zelfde sterrenformatie in het veld gekomen en het leek of voor de „oudjes" nu de jaren begonnen te tellen. Een wil loos slachtoffer van de jeugdige, felle ploeg van Barcelona zijn zij niet gewor den, maar zij zijn er geen ogenblik in ge slaagd die hun wil op te leggen. Meestal was Barcelona in de meerder heid en bovendien beschikte deze ploeg over een doelman Antonio Ramallets die met verve de moeilijkste ballen uit zijn doel ranselde. Het zal voor de concurren tie moeilijk worden dit Barcelona, dat hogeschoolvoetbal paart aan felheid, geest- V o et bal drift en uithoudingsvermogen, de Europese beker uit handen te houden. Het enige ruwe spel kwam van Santa- maria en Kocsis, die vijanden zijn sedert de wereldkampioenschappen van 1954, toen Kocsis voor Hongarije speelde en Santamaria voor Uruguay. Sedertdien hebben heel wat botsingen tussen hen plaats gehad. Gisteravond waren die bij zonder hard. De Oostduitse kampioensploeg Wismut (Karl Marxstadt) heeft de tweede wed strijd tegen het Weense Rapid voor de achtste finales gewonnen met 2-0. De beslissing in deze wedstrijd, die voor 30.000 toeschouwers in Aue werd gespeeld, viel pas in de tweede helft door doelpunten van rechtshalf Bamberger (49 min) en rechtsbuiten Zink (62 min.). Daar de eer ste, in Wenen gespeelde, wedstrijd eindig de in een overwinning met 3-1 voor de Oostenrijkers, is er een derde wedstrijd noodzakelijk geworden om te bepalen, wie van beide overgaat naar de kwart-finales. In Amsterdam? Onmiddellijk na afloop van de wedstrijd Wismut-Rapid kwamen de clubleiders bij een om te spreken over plaats en datum van de derde ontmoeting. De keus viel hierbij op Amsterdam, waarmee men zich in beide kampen kon verenigen, terwijl als data uit de bus kwamen zaterdag 17, zondag 18 of woensdag 21 december. Gezien de weigering om de Oostduitse schaker Uhlmann, die zou deelnemen aan het zone-schaaktoernooi in Ubbergen, een visum te verstrekken waardoor, zoals bekend, alle Oosteuropese schakers zich uit het toernooi terugtrokken lijkt het weinig aannemelijk, dat ten opzichte van de Oostduitse voetballers een andere re geling zal gelden. De heer D. J. Bessem, directeur van het Olympisch stadion in Amsterdam, waar Wismut reeds eerder speelde, deel de ons mede, nog geen enkele aanvraag voor offerte van een der beide clubs te hebben ontvangen. De heer Bessem was van mening, dat ook in dit geval, vooral daar het twee buitenlandse clubs betreft, van het standpunt niet zal worden afge weken en de Oostduitsers visa zullen wor den geweigerd. Terwijl de gehele Engelse voetbalsport in rep en roer is geraakt door de voorge nomen stakingsactie van de Britse profs, die te weinig verdienen, hebben enkele clubs dezer dagen opzienbarende trans fers afgesloten. Nadat Arsenal voor bij na een half miljoen George Eastham van Newcastle had overgenomen, wordt dit bedrag nu al weer overtroffen door de 575.000 gulden, die Everton donderdag neertelde voor de Schotse internationals Alex Young (middenvoor) en Georges Tompson (achterspel er), die afkomstig zijn van Heart of Midlothian. VOETBAL. De oorspronkelijk voor van daag vastgestelde voetbalwedstrijd tussen een westelijk en een zuidelijk amateur team, die in „De Vliert" in Den Bosch zou worden gespeeld, is uitgesteld tot donder dag 1 december. Een slagenwisseling tussen Snoek, (rechts) en Herold. De bokssport is in Amsterdam weer in opmars na een periode waarin het bij zonder moeilijk was voor de promotors om het publiek te trekken. Evenals zes weken geledeif bij de opening van het hoofdstedelijk profseizoen in Krasnapol- sky was ook woensdagavond bij de eer ste boksgala sinds vele jaren in de Apol- lohal de zaal volkomen uitverkocht. Ruim tweeduizend toeschouwers zagen de Ne derlandse zwaargewichtkampioen Wim Snoek een snelle k.o. overwinning behalen op de Duitser Horst Herold. In de derde ^onde trof Snoek zijn tegen stander met een linkse zuiver op de lever, hetgeen voor Herold het einde betekende. Reeds in de tweede ronde had Snoek een goede kans op eer. snelle zege, toen hij met een rechtse hoek Herold vol op de kaak trof. Maar Snoek gaf de Duitser daarna te lang gelegenheid om zich te herstellen en liep daarbij onnodige risico's. Want He rold kwam enkele malen met brede swings gevaarlijk door. Snoek had toen tegen de, tegen een embonpoint vechtende Herold het' tempo moeten verhogen, het geen de Amsterdammer echter naliet. In het weltergewicht debuteerde de Am sterdammer Chris Kok in de beroeps klasse met een k. o. zege (ook in de derde ronde) op de Antilliaan Curley Ko, die voor de eerste maal in de Nederlandse ring kwam. Alleen in de eerste ronde kon Ko enige indruk maken met een strak ke rechtse. Daarna werd hij door Kok in het defensief gedrongen. Maar toch kwam zijn k.o.nederlaag nog onverwacht. Nelis Oostrum won zijn partij tegen de Duitser Helmuth Hoemann. Maar niet de Nederlander, doch de Duitser kreeg na afloop een ovatie. Dat lag min of meer aan de scheidsrechter, die een weinig ge lukkige beslissing had genomen. In de zes de ronde namelijk ging Hoemann op een Voor de Berlijnse meester Teschner was het woensdag een goede dag. Hij won zijn afgebroken partijen uit dc eerste twee ronden van het zone-tournooi tegen zijn landgenoot Schuster en de Noor Johanne- sen en kwam daardoor tezamen met de Oostenrijker Duckstein aan de top. Tegen Schuster was dit overigens geen groot pro bleem. Deze ruilde de dames, om prompt rijp was voor opgeven. Tegen Johannesen in een pioneindspel terecht te komen, dat had Teschner groot voordeel verworven. Hij heeft dit regelmatig uitgebuit. Uit de eerste ronde resteerde ook de ontmoeting JohannsenLopez Garcia. Hier besloten de spelers tot ruil van maar liefst vier torens. Dat de overgebleven ongelijke lopers tot remise zouden leiden, namen spelers en publiek vrij spoedig aan. Olafsson speelt moeizaam. Zijn hangpar- tij tegen Schuster vertoonde alle kenmer ken van een beslissend overwicht, doch het kwam er maar niet uit. In deze ont moeting, die opnieuw werd verdaagd, is de IJslander reeds driemaal in tijdnood geraakt. De voor Nederland belangrijke ontmoeting Barendregt—Ojanen is niet voortgezet. De Amsterdammer heeft wegens drukke bezigheden uitstel tot vrijdag ge kregen. Overigens staat wel vast, dat hij gemakkelijk kan winnen. De resultaten van de afgebroken partijen uit eerste en tweede ronde waren: Schus ter (West-Duitsland)Teschner (West- Duitsland) 01, Johannesen (Noorwegen) —Lopez Garcia (Spanje) remise. Tweede ronde: Teschner (West-Duitsl.) Johannesen (Noorw.) 10. Olafsson (IJsl.) Schuster (West-Duitsland) opnieuw af gebroken. De partij Barendregt (Ned.)Ojanen (Finl.) uit de tweede ronde zal vrijdag wor den gespeeld. De stand luidt nu: 1/2. Teschner en Duckstein (Oostenrijk), beiden 2 punten; 3. Larsen (Denemarken) 1% punt; 4. Olafsson (IJsland) 1 punt en 1 afgebr. partij; 5/6^7. Johannesen, Skoeld (Zweden) en Lopez Garcia, allen lA pnt.; 8/9/10. Barendregt, Ojanen en Schuster, allen 0 punten en 1 afgebroken partij. De p'artij Van Scheltinga (Nederland) Bertok (Joegoslavië) voor de derde ronde van de beslissingsvierkamp verliep als volgt: Wit: Van Scheltinga. Zwart: Bertok (Ko- ningsmdisch). 1. d2d4 Pg8—f6, 2. c2—c4 g7—g6, 3. g2g3 Lf8g7, 4. Lflg2 O—O. 5. Pbl— c3 d7d6, 6. Pgl—f3 Pb8—d7, 7. O—O e7e5, 8. b2—b3 e5xd4, 9. Pf3xd4 Tf8—e8, 10. Lel—b2 c7—c6. 11. Ddl—c2 a7—a5 (al les theorie). 12. Tal—dl Pd7—c5, 13. Lb2— a3 (Niet nieuw, wel zeer onderne mend). 13Dd8—b6, 14. h2—h3 (Een bekende voorzorg tegen Lg4). 14h7g5, 15. Tfl—el Lc8—d7, 16. e2e3 (In aanmerking kwam 16. e4, doch zwart had dan na torenverdubbeling op de e-lijn vrij sterke druk gekregen). 16Ta8—d8, 17. Pc3—a4 (Wit achtte dit misschien goed, zwart vond de manoeuvre af te keuren. Rustig 17. Td2 kwam zeker in aanmerking). 17Db6 a7!, 18. Pa4xc5 (De consequentie, maar zwart krijgt een gevaarlijk initia tief). 18d6xc5, 19. Pd4—c2 Ld7—f5, 20. Dc2cl a5a4 (Nu moet wit ook zijn aandacht op de damevleugel richten). 21. Pe2c3 (Vermoedelijk was ruil op d8 en daarna Pc3 met dreiging e4 sterker). 21a4xb3, 22. a2xb3 Td8xdl, 23. Telx dl Da7b6, 24. e3e4 (Beslist ster ker was 24. Pa4, Db3, 25. Pc5). 24 Lf5xe4, 25. Pc3xe4 Pf6xe4, 26. Tdlel f7—f5, 27. Lg2xe4 (Niet 27. f3, wegens Schaken 27Ld4 schaak met sterk overwegend spel). 27f5xe4, 28. Dele3 Lg7 d4, 29. De3g5 (Verhinderd gevaar lijk slaan op b3 wegens dreiging Dg6 schaak). 29Kg8—g7, 30. La3cl Db6 xb3, 31. Dg5h6 (schaak) Kg7f7, 32. Dh6h7 (schaak) Kf7f6 (Nu dreigt zwart metDg3 schaak te winnen). 33. Lel f4 (Te overwegen viel: 33. Dc7 met dreiging x 34. Lg5 schaak na 33Df3 zou er echter niet veel aan de hand zijn geweest). 33Db3c2, 34. Telfl Dc2xc4 35. Dh7xb7 Dc4f7 (Hoewel de zwartspeler een zee van tijd had, koos hij toch de minder sterke voortzetting. Beter is 35. De6, zwart vreesde hierop 36. Lh6 of 36. h4). 36. Db7xc6 schaak Df7e6, 37. Dc6—c7 De6—f7, 38. Dc7—e6 schaak Te8—e6, 39. Dc6—d5 Kf6—g7, 40. Tfl—bl Te6el, 41. Dd5g5. Afgebroken. De beslissingsvierkamp De derde ronde van de beslissingsvier kamp is de opwindenste tot nog toe ge worden. Dat lag in de eerst plaats aan de Hongaar Bilek, die tegen de Joegoslavi sche grootmeester Matanovic een combi natiepartij ontwierp, waar urenlang op zal moeten worden geanalyseerd. De partij is afgebroken in een eindspel met ongelij ke lopers. Het vellen van een oordeel is zeer moeilijk. Van Scheltinga had het tegen Bertok verre van gemakkelijk. De Joegoslaaf bracht onze landgenoot in het middenspel sterk in benauwdheid, doch de Beverwij- ker hield stug vol. In de afgebroken stel ling heeft hij zeker nog volop spel. De resultaten van de beslissings vierkamp: Van Scheltinga (Nederl.) Bertok (Joegoslavië) afgebroken; Bilek (Hongarije)Matanovic (Joegoslavië) afge broken. De stand luidt nu: 1/2. Van Scheltinga en Bilek, beiden VA punt en 1 afgebr. partij; 3/4. Matanovic en Bertok, beiden A punt en 1 afgebroken partij. linkse hoek op de lever neer, stond, zoals men in het buitenland gewoon is, bij de tiende tel weer overeind, maar was volgens de scheidsrechter te laat en werd k.o. verklaard. Misschien wel omdat Hoe mann, zoals in Nederland gebruikelijk is, de armen niet hoog in de de bokshouding had. Maar terecht dekte de Duitser zijn geteisterde lever bevreesd voor een nieuwe aanval van Oostrum. Dit weinig bevredigende slot bracht een verrassende overwinning voor de Neder landse halfzwaargewicht-kampioen, die Boksen aanvankelijk geen raad had geweten met de rechts voorstaande Hoemann. Deze bokste taktisch een zeer goede partij. Fysiek was Holmann de mindere van Oostrum, maar hij verleidde de Neder lander voortdurend tot. onbesuisde aan vallen, om dan met hoeken naar de maag en de lever het initiatief over te nemen. Op het moment dat de scheidsrechter hem uittelde, stond Hoemann zeker op punten voor. Een zeer goede partij bokste Harko Kok meyer, die met een ruime puntenzege op de Nigeriaan Hector Constance tevens de vacante Nederlandse middengewichttitel opeiste. Kokmeyer had in het afgelopen jaar tevergeefs getracht een Nederlandse tegenstander voor een titelgevecht te vin den. Hij greep nu echter met beide han den de kans, die de NBB hem bood tegen Constance, een zeer geroutineerde knaap, die uitstekend op de hoogte bleek te zijn van alle ongeoorloofde proftrucjes. Kokmeyer gebruikte vier ronden om de ze voor hem totaal onbekende tegenstan der te peilen. Toen had de Amsterdammer de zwakke plekken gevonden. Met hoeken naar het lichaam,-afgewisseld met felle se ries en linkse stopstoten, begon Kokmeyer punten te verzamelen. Zijn voorsprong groeide in elke ronde. In de zevende ron de had hij een kans op een k.o. zege, toen Constance op een prachtige rechtse op de kaak even door de knieën ging. Kokmeyer stond de Nigeriaan echter toe op hem te blijven hangen en had zijn kans verspeeld. Constance kwam nog een keer bij een to tale nederlaag in de tiende en laatste ron de. Zijn enorme incasseringsvermogen hielp hem echter op de been te blijven on der de geduchte afstraffing, die Kok meyer hem tot besluit van de partij toe diende. De Britse kampioen boksen vederge wicht, Terry Spinks, heeft woensdag zijn onfortuinlijke uitdager Bobby Neill een gedeelte aangeboden van de 5000 pond die hij met de titel incasseerde. Bobby Neill, die in de veertiende ronde knock out ging, bevindt zich nog steeds in het ziekenhuis na een hersenoperatie te hebben onder gaan. Zijn toestand was iets beter, maar nog kritiek. Neill heeft aan de partij geen cent over gehouden. Van tevoren was de overeen komst gemaakt dat de winnaar alles, de verliezer niets zou krijgen. De Britse Boxing Board of Control had gestaan op een 60-40 verdeling van de verdiensten, daarom hadden Spinks en Neill een on derlinge afspraak gemaakt. Spinks zei gisteren: „wanneer Neill her stelt zal ik hem vragen of hij een gedeel te van de 5000 pond wil aannemen. Ik zeg niet hoeveel, want dan zou het publiek den ken dat ik geld te veel heb". De Nederlandse zwaargewichtkampiocn Wim Snoek heeft een aanbieding gekre gen om op 5 december in Bologna uit te komen tegen de bekende Italiaanse zwaar gewicht Cavicchi. De onderhandelingen voor deze partij gaan nu over de beurs. Snoek vraagt een belangrijk hoger bedrag dan hem van Italiaanse zijde is geboden. De Nederlandse halfzwaargewichtkam- pioen Nelis Oostrum zal op 19 december in de Haagse dierentuin niet uitkomen te gen de Duitser Holloway maar tegen de kampioen van Syrië, Fisou. Deze ontmoe ting en een gevecht tussen de Nederland se zwaargewichtkampioen Wim Snoek te gen de Duitser Erwin Hack zijn de hoofd partijen in de boksgala in de Dierentuin, waarmee promotor Termeulen na een on derbreking van enige jaren weer beroeps boksers in de Haagse ring brengt. Voorts zal de weiter Jan de Vos het moeten op nemen tegen de Duitser Karl Wagner, de oud-kampioen van Europa der amateurs, die kort geleden naar de beroepsklasse is overgegaan. BOKSEN. Een Nederlandse amateur- boksploeg zal op 8 december in Cardiff in een officiële landenwedstrijd uitkomen tegen Wales. In verband met deze ont moeting heeft de NBB een uitnodiging van Zweden voor een landenwedstrijd op 9 december moeten afslaan. Het hoofdstedelijke studententeam US heeft gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem met voortreffelijk volleybal de aandacht gevestigd op de technische te kortkomingen van de HVS'ers. Want de effectvolle serves en de harde smashes, niet afdoende geblokkeerd, werden door de Haarlemmers onvoldoende opgevangen, resulteerden vaak in technische fouten of onzuivere passes, waardoor de HVS-aan- val geen basis verkreeg om met drang op de hoofdstedelijke defensie, de US'ers het initiatief te ontnemen. De bezoekers kon den dan ook vrijuit spelen en vergastten de talrijke toeschouwers op een gave partij volleybal die eindigde in een duidelijke en verdiende Haarlemse nederlaag. De volleybalcompetitie Onzeker ging HVS van start; de eerste pass mislukte onophoudelijk en op een 50 achterstand voelde coach Van Veen zich geroepen cfe strijd te onderbreken. Op 70 verving hij Koning door Petersen, echter zonder succes want de achterstand was tot liefst 141 uitgegroeid, eer Johan Kooistra enkele Tsjechische serves in de Amsterdamse verdediging kon priemen: 141, 144 en 154. In de tweede set hield de druk van de studenten aan en HVS zocht vergeefs naar een afdoende verdedi ging. Een serie goede slagen en een aantal goede serves van aanvoerder Visser plaat ste HVS voor een 81 achterstand. Het optrekken van een driemans-blok bracht enige verlichting (8—6), maar nog geen op lossing: 158. De derde set vormde een gunstige uitzon dering; trouw aan het spelbeeld liep US uit tot 94, waarna HVS, aangemoedigd door de toeschouwers, naar deUaatste stro halm greep en als ontwaakt op enthou siaste wijze aan de reducering van de grote achterstand begon. Johan Kooistra aan op slag leidde HVS naar 1010, US nam nog maals de leiding 11—10. op welke stand de punten ongekend duur werden. US in acht serve-beurten niet scoorde en HVS pas na negen opslagbeurten naar 1311 kon uit lopen. Veel spanning en aantrekkelijk spel sierden de slotfase van de set. die ten slotte door HVS werd gewonnen met 1512, Cricket Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Cricketbond heeft uit Australië be richt ontvangen dat het Australische test team, dat in de zomer van 1961 een tour nee door Engeland maakt, geen gelegen heid zal hebben naar Nederland te komen. Wel zijn de Australiërs genegen bij hun volgend bezoek aan Europa in 1964 dus een wedstrijd tegen een Nederlands elf tal te spelen. De basketbalcompetitie In de landelijke basketbalcompetitie zjjn weinig schokkende dingen gebeurd. Zo bleven in de eredivisie de Amsterdamse ploegen Blue Stars en Wolves domineren en de rollen van Flamingo's en ZBVS bleven uiterst bescheiden. In de eerste klasse A telt Antilopen nog volop mee, terwijl White Stars zich verder van de onderste plaats werkte. In de eerste klasse B bleef AMVJ ongeslagen en Typhoons kwam in het geheel niet in het veld. Bij de dames staat HOC in de eerste klasse A ongeslagen öp de tweede plaats achter landskampioen Lancflust. White Stars bezet de vierde plaats. In de B-af deling spelen de Haarlemse ploegen geen rol van betekenis. Antilopen bezet de vier de plaats, maar heeft nu al een flinke ach terstand op de leidende ploegen AMVJ en Blue Stars. SC Haarlem staat kansloos onderaan. De uitslagen luiden: Heren, Eredivisie: Punch—Flamingo's 7659, ArgusArrows 6067, USMo- nark 4445, WolvesLandlust 5352, DED—Blue Stars 78—86 (na verl.). Arrows Herly 42—62, Punch—US 47—60, Blue StarsArgus 6258. Eerste klasse A: KVHAntilopen 3949, HAV—Agon 48—88, White Stars—Pink Stars 68—34, ASVU—Pink Stars 60—38, Thor—HAV 87—26, ASVU—Agon 69—54. Eerste klasse B: ROVSEBBC 27—39, UW—Rotterdam Z. 86—32, AMVJ—Al monte 5423, EBBCAm. Ambassade 31 —30, ROVS—Rotterdam Z. 42—38, UW— Te Werve 46—40. Te Werve—ROVS 42—39. Dames, Eerste klasse A: LandlustHAV 9914, FortunaWhite Stars 2641, FAC —Agon 39—57, HAV—Rohda 35—37. Eerste klasse B: HudigVODO 2730, Blue StarsSC Haarlem 9015, Herly Antilopen 4325, HudigAMVJ 30130, VODO—AMVJ 22—46 De standen zijn: HEREN Arrows 6— 6 Eredivisie Argus 7— 6 Blue Stars 7—12 US 7— 6 Wolves 5—10 Punch 7— 6 Herly 6—-8 Landlust 5— 4 DED 7— 8 ZBVS 6— 2 M on ark 5— 6 Flamingo's 6— 0 Eerste klasse A DAMES dankzij het sterke netspel van Jan Out, die met tactische slagen zijn tegenstanders steeds te glad af was. De kentering bleef tot de derde set beperkt, want in de vierde set werd HVS door de gaaf spelende stu- dentenploeg volkomen weggevaagd en na 93 en 145 won US de set en de wed strijd met 158. De damesploeg van Die Raeckse had slechts drie sets nodig om het Voorburgse DES te kloppen. Wat wij van dit duel zagen was zeker niet groots, maar Die Raeckse speelde niettemin belangrijk beter dan haar tegenstandster, zoals in de set standen tot uiting komt: 157, 1510 en 15—10. MHBS won voor de overgangsklasse zonder krachtsinspanning met 1512, 151 en 159 van het Enkhuizense Flevo. De Blinkert moest met 31 de eer laten aan het bezoekende Alkmaarse Octopus. In de eerste klasse dames blijft de reser ve-ploeg van Die Raeckse als leidster on grijpbaar. Ook de scholierenclub van de Rijkskweekschool was tegen Die Raeckse niet opgewassen: 158, 156 en 154. Velox en HBC 2 deelden de punten: 1513, 1215, 1517 en 1510. Machteloos vol leybal speelden HVS en Topscore. HVS won met 15—6, 7—15, 15—12 en 15—13. De slechte resultaten van Topscore, aanvan kelijk niet verwacht, zijn een gevolg van de veel gemaakte fout om een team op te bouwen uit zes spelers of speelsters zonder wisselspelers. Bij verhindering van een speler is direct het verband zoek en zijn uiteraard de prestaties veel minder. Hoe wel het reglement een maximum-aantal van 12 spelers per ploeg toestaat, wordt het. nut van het meetrekken van wissel spelers niet onderkend en aanvaardt men bewust of onbewust de consequenties en laat men het individuele belang men staat niet. gaarne zijn plaats af aan een wisselspeler preveleren boven het team- of clubbelang. Vroeg of Iaat zal een ploeg door deze misvatting devalueren. In de tweede klasse heren verhoogt de overwinning van OVRA 2 op PWN de spanning: 1315, 154, 158 en 1513. De uitslagen van woensdag luidden: Heren: PWN—OVRA 2 1—3. HVS—US 13, EclectaGios 03, PSVH 2Energie 2 2—2, PSVH—CIOS 3 3—0, Alliance 2— Die Raeckse 4 13. EnergieTopscore 3—1, Topscore—HVS 4 3—0. Dames: VeloxHBC 2 22, Die Raeckse —DES 3—0, HVS—Topscore 3—1, Die Raeckse 2—Set up 3—0. MHBS—Flevo 3—0. Dc BlinkertOctopus 13, Vesmia 2 OVRA 2 2—2, DSS 3—Die Raeckse 4 0—3. OG 3—Set up 3 3—1, WIK—Gios 4 0—3. I Azimma 5—10 Eerste klasse A Antilopen 4— 8 Landlust 5—10 Thor 5— 8 HOC 4— 8 Agon 6— 8 Agon 4— 6 ASVU 6— 8 White Stars 6— 6 Pink Stars 6— 4 Rohda 4— 4 White Stars 6— 4 HAV 6— 4 Zeemacht 4— 2 FAC 4— 2 HAV 6— 2 DED 5— 2 KVH 6— 0 Fortuna 4— 0 Eerste klasse B AMVJ 5—10 Eerste klasse B Te Werve 6—10 AMVJ 6—12 Tvphoons 4— 6 Blue Stars 4— 8 UW 5— 6 VODO 6— 8 Maasvogels 4— 4 Antilopen 4— 4 ROVS 5— 4 Herly 5— 4 EBBC 5— 4 ROVS 3— 2 Am. Ambass. 4— 2 DTV 4— 2 Rotterdam Z. 5— 2 Hudig 4— 0 Almonte 5— 0 SC Haarlem 6— 0 Paardesport De deskundige, die belast is met het chemisch onderzoek naar ongeoorloofde middelen, heeft het speekselmonster van de draver Xenocraat, afgenomen na de eerste afdeling van de Grote Prijs van het Gooi- en Ommeland op woensdag 9 novem ber jl in Hilversum, als „twijfelachtig" gekwalificeerd. In verband hiermee is de trainer van dit paard, de heer P. A. S. te 't Zand, door het bestuur van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport gewaar schuwd bij de bewaking van de hem toe vertrouwde paarden grotere zorgvuldig heid te betrachten. Wielrennen De echtgenote van de voormalige presi dent van de Oostduitse Wielerbond, Willi Scharch, die op 10 oktober naar het Wes ten vluchtte, heeft het voorbeeld van haar man gevolgd en is dinsdag met haar tien jarige zoon in West-Duitsland aangeko men. Ondanks de bewaking door partij en veiligheidsorganen slaagde mevrouw Scharch er bij haar vlucht in, bewijsma teriaal mee te nemen, waarmee de leu gens, die de Oostduitse persorganen in het geval Scharch wereldkundig hadden ge maakt, gelogenstraft kunnen worden. Scharch heeft na zijn vlucht openlijk verklaard, dat in de Oostduitse wieler sport de amateurbepalingen met de voe ten worden getreden. Het Oostduits Olym pisch Comité heeft naar aanleiding van Scharchs uitlatingen in een brief aan de kanselier van het Internationaal Olym pisch Comité, Otto Mayer, geprobeerd de ze beschuldigingen te weerleggen. IJSHOCKEY. De Haagse ijshockeyclub HIJC heeft woensdagavond op de Hokij met 8—6 (tussenstanden 21 31 34) gewonnen van een ploeg van de derde Ca nadian Horse-Artillerv.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 23