Weinig kritiek op beleid van college, maar wel veel wo ningbouw-wensen Badmintonclub „IJmond" wil jeugd van de straat houden Hoogbouw biedt niet veel woongelukmeent raad P. DE GROOT Uitleenpost van Gemeentebibliotheek in „De Brulboei" opent morgen Zondag 4 december begint de zaalhandbalcompetitie Klaagzang over financiële verhouding van Rijk-gemeente Alweer het gas Herdenking Alle GERO-artikelen bij LOENDERSLOOT in de Kennemerlaan Gezellige sportavond voornaamste doel 7 BEGROTINGSBEHANDELING IN BEVERWIJK KIENZLE Laatste veldwedstrijden IJmond LOENDERSLOOT Goed nieuws voor lezers in IJmuiden-West Faillissementen DONDERbAG 24 NOVEMBER 1960 Weinig critiek op het beleid van het gemeentebestuur hadden de raadsleden van Beverwijk bij hun algemene beschouwingen over de begroting voor het vol gende jaar. Maar wel hadden zij veel wensen en lieten zij waarschuwende ge luiden horen. Veel wensen vooral op het gebied van de woningbouw. En de waarschuwingen lagen ook al voor driekwart in deze sector. Zo lieten vele raads leden hun gedachten gaan over de hoogbouw in de gemeente, die de ingezetenen toch maar weinig woongeluk biedt. Want de doorsnee-mens wil het liefst in een huis met een tuintje ervoor wonen. En stedebouwkundig, zo vonden de meesten, verkrijgt men een somber, doods stadsbeeld door al die flats. De heer J. H. v. d. Schoor (Prot. Chr.) vond, dat het Beverwijkse gemeentebestuur de hoogbouw met een zekere „stedebouwkundige wellust" heeft begroet, iets wat zijn instemming zeker niet kan wegdragen. Behalve dat de raadsleden het hoge begrotingstekort hebben betreurd, hebben zij bijna alle facetten van het gemeentelijk leven belicht. De eerste die een algemene beschouwing hield, was KVP-fractievoorzitter, de heer Jac. De Weyer. Hij wees op de scheve financiële verhouding tussen het rijk en de gemeente. Of de nieuwe wet op deze verhouding veel verbetering zal brengen, is nog maar een vraag. In ieder geval zit ten de gemeenten bijna alle met tekorten en het het is zaak er rekening mee te hou den. De heer De Weyer vroeg het college dan ook grote voorzichtigheid te betrach ten bij het personeelsbeleid. De spreker legde ook nog de nadruk op het spoedig bekend worden van de beslissing over de bestuurlijke indeling in de IJmond. „Die is op korte termijn noodzakelijk, opdat wij weten waaraan wij toezijn". De heer F. Kaebisch (P.v.d.A.) kon in zijn beschouwing niet voorbijgaan aan de landspolitiek. Hij was in het geheel niet te spreken over de woningpolitiek. Wat dich ter bij huis blijvend, vroeg hij het gemeen tebestuur de aanleg van groenstroken be zijden de Zeestraat te willen bevorderen, in verband met de uitbreidingen van Hoog ovens. Tegen de luchtverontreiniging moest zijns inziens meer gedaan worden. De heer Kaebisch vroeg ook waar het zwembad blijft. De bouw schijnt slechts af te han gen van de rijksgoedkeuring. Hij was blij 'Advertentie JONGENSHORLOGES....- v.a. 19.25 Prachtige Zwitserse 17-steens DAMESHORLOGES v.a45.75 Moderne HUISKAMERKLOKJES v.a. 27.5(1 ZAANSE KLOKKEN in voorraad 1 Kennemerlaan 30 DE GERO-SPECIAALZAAK Het huishoudgas Is gisteren in het Bever wijkse stadhuis weer eens het onderwerp voor uitvoerige discussie geweest, zulks naar aanleiding van een voorstel vatti het gemeentebestuur om een gedeelte van de winst van het gasbedrijf te reserveren en te bestemmen voor een egalisatiefonds. Dit fonds is in het leven geroepen om prijs- schommelingen van het gas op te vangen en dus een bepaald tarief zo lang mogelijk te handhaven. Met dit onderdeel van het voorstel kon de gehele gemeenteraad het roerend eens zijn Er vloeit nu uit de winst van het gasbedrijf (ruim 200.000 over 1959) 40.000 in dit egalisatiefonds. Er waren wel een paar leden, die graag wat meer opzij zagen weggelegd. Maar met het an dere onderdeel van het voorstel, namelijk 75.000 uit de winst te nemen ten nutte van de algemene dienst der gemeente, waren velen het niet eens. De Protestants-Christelijke fractie vond dit bedrag te hoog en stelde voor dit vast te stellen op 50.000. Over de hoge winst van het gasbedrijf, merkte de heer M. A. de Ruyter op, dat een vast recht dan toch eigenlijk overbodig is. Voorts zag hij graag dat voor de minstdraagkrachtigen een lager tarief tot stand zou komen. Met deze gedachte waren de meeste raadsleden het wel eens. Wethouder E. Gerritse (KVP) betoogde, dat er zeker een tijd komt, dat de raads leden blij, zullen zijn met een reservepot, gevormd uit de winst van het gasbedrijf. Nu werd uit de winst een halve cent per gebruikte kubieke meter gas, opzijgelegd ten bate van de algemene dienst van de gemeente. „Het zou onverantwoord zijn, indien nu zou worden besloten het bedrag op 50.000 te stellen, in verband met de financiële toestand, waarin de gemeente verkeert," aldus de wethouder. De tariefspolitiek zal, zo antwoordde de heer Gerritse verder, steeds nauwkeurig worden bekeken en bepaald. Maar het zal moeilijk zijn voor de minst-draagkrachtige kleinverbruiker lagere tarieven vast te stellen, omdat dan eerst een onderzoek naar het inkomen zal moeten worden in gesteld. Maar in tweede instantie was de heer De Ruyter nog niet tevreden. Hij vroeg zich af waarom niet nu tot verlaging van het tarief kon worden overgegaan, daar de winst zo hoog is geweest. Verder vond hij het niet juist, dat de gasverbruiker wordt gebruikt or de gemeentekas te spekken. „Waarom neemt u de bromfietsbezitters bijvoorbeeld niet?". De spreker bleef bij zijn eis, dat de gemeente niet meer dan 50.000 uit de winst mag nemen. Dit cul mineerde in een motie, die werd verwor pen. Maar niet op alle punten kreeg de wet houder zijn zin. Zo sprak de raad zich tegen de halve cent per kubieke meter uit. Staande heeft de raad van Beverwijk gisteren, vóór de aanvang van de be grotingsbehandeling 1961, het feit her dacht dat twee inwoners zijn omgeko men bij de ramp met de baggermolen in Calcutta (India). De Beverwijkse slachtoffers zijn de heren A. van der Mey en G. P. Schelvis. „De nabestaan den kunnen ervan verzekerd zijn, dat wij met hen meelevenaldus burge meester J. G. S. Bruinsma, die de ver gadering vervolgens enige tijd schorste. met de wetenschap, dat er plannen bestaan in een nieuwe wijk een bejaardencentrum te stichten. Tot slot informeerde het raads lid naar de bezetting bij de gemeentelijke politie. Het beleid Erop wijzende dat het gemeentebestuur op alle terreinen van het gemeentelijk be leid een culturele taak heeft, betreurde de heer M. A. de Ruyter (Prot. Chr.) het, dat aan het onlangs geopende gemeente lijke lyceum nog geen godsdienstonder wijs wordt gegeven. Ook in deze heeft het college een taak. Het raadslid zei in de loop van de beraadslagingen met een voor stel te zullen komen. Bij het beleid is het voorts nodig, dat er een loyaal samenspel is met andere gemeenten en ook met de industrie, aldus de heer De Ruyter, die tot slot het college ook nog attent maakte op het sociologisch rapport over de IJ mond, waarin richtlijnen voor het te voe ren beleid worden gegeven. Daarvan zou Beverwijk de vruchten kunnen plukken. Ook mevrouw Ailan-Schilthuis(VVD) be treurde het hoge begrotingstekort. Zij hoop te dan ook, dat het wetsontwerp voor de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten, niet ongewijzigd het Staatsblad zou bereiken. Het vrouwelijke raadslid was zich ter dege; bewustdatde gemeenten de tering naar de nering moe ten zetten. In dit verband vroeg zij. zich af of bij het bedrijf Openbare Werken wel voldoende efficiency wordt betracht. „Een dure dienst". Over de woningbouw merk te zij op, dat het beter ware meer woning wet (laagbouw) woningen te bouwen dan flats „waar men flatneurose krijgt". Zij betreurde het dat het gemeentebestuur afwijzend staat tegen vex-koop van de wo ningwetwoningen aan de bewoners. De heer W. Swarts CPN) vond dat de gemeentelijke autonomie een fictie is en dat wel zal blijven ook, gezien de ontoe reikende bedragen die de gemeente van het rijk krijgt, gezien ook de afhanke lijkheid van Den Haag. „Den Haag be veelt", zo riep dit raadslid uit, eraan her innerend, dat de met veel fanfare aange kondigde spaarregeling voor het gemeen - tepersoneel in de „ogen van Den Haag" geen genade heeft kunnen krijgen. Betreu renswaardig vond de spreker het dat be jaarden een hoge pensionprijs moeten be talen. Een huur van 20 per week voor een woning vindt de heer Swarts ook te hoog voor een arbeider, die dan 10.000,- per jaar zou moeten verdienen Verscheidenheid Nog andere raadsleden hielden algeme ne beschouwingen: er waren er eigenlijk maar een paar die dat niet deden. De heer Reijkers (KVP) brak een lans voor de bouw van meer ééngezinswoningen. Hij stond stil bij het eentonig stadsbeeld door hoogbouw. „Het is niet voldoende om alleen maar voor huisvesting te zorgen, maar ook moet er ruimte rond het huis zijn", zo betoogde het raadslid en hij waar schuwde het gemeentebestuur voor teveel hoogbouw. Woningdifferentiatie is nodig. „De woning dient geschikt te zijn voor het rijk geschakeerde gezinsleven". Voorts wil de de heer Reijkers ingelicht worden over de scholenbouwplannen. Beverwijk heeft volgens hem ook dringend een cultureel centrum nodig en het muziekonderwijs en het geven van toneelvoorstellingen voor de schooljeugd, moeten spoedig mogelijk worden gemaakt. De heer T. Ettema (KVP) en de heer J. Scholten (P.v d.A.) hadden het beiden over de woningbouw. De laatste vroeg het gemeentebestuur de bouw van premiewo ningen te willen stimuleren, omdat het aantal woningzoekenden (nu meer dan duizend) hoog is. Ook over de hoogbouw had de heer Scholten, al begreep hij de noodzakelijkheid ervan, weinig vleiende woorden over. „Waarschijnlijk wonen de voorstanders van de hoogbouw zelf in bun galows". Een goede suggestie vond de heer Schol ten het, als de gemeente begroetingsavon den gaat houden voor de nieuwe inwoners. De heer De Weyer had deze suggestie al eerder tijdens de vergadering gedaan. Tot slot vroeg de heer Scholten ook cultuur geschiedenis van het christendom te on derwijzen aan het gemeentelijke lyceum, gelijk dat in tal van andere plaatsen en steden het geval is. Ondergronds Mevrouw Schmohl zorgde voor wat vro lijkheid in de raad, toen zij na stelling te hebben genomen tegen de flatbouw, bij de openbare waterplaatsen aan kwam. Die vond zij vooral op het nieuwe sta tionsplein van Beverwijk bepaald ontsie rend. Overigens vond zij het onbegrijpe lijk, dat in heel Beverwijk nog geen gele genheden voor dames zijn. „Is er onder gronds niet iets mogelijk", zo informeer de zij. (Burgemeester J. G. S. Bruinsma Advertentie TIJD IS GELD ook voor St. Nicolaas Dank zij ons zelf-keus systeem voor PANTOFFELS slaagt u snel en goed. Onze, werkelijk grootse, sortering overziet u in 5 minuten. Prijzen vanaf 3.95 t/m 24.90 Burgemeester J. G. S. Bruinsma liet zich toen het woord „rioolcultuur" ontvallen, waarop luid werd gelachen). De heer W. Alberda (P.v.d.A.) vroeg zich af wat het nut is van een voorlich tingsambtenaar. Is die nu werkelijk wel nodig in een tijd, dat de gemeente met een totaal begrotingstekort van vijf mil joen gulden zit? „De man kan nu betaald worden van de verhoging van de reini gingsrechten om pret voor te bereiden", zo zei het raadslid ironisch. Hij achtte voorts x-eorganisatie van het bedrijf Open- bai-e Werken geboden. Wat de hertenkamp aan de Velserweg betreft is gebleken, al dus de heer Albei-da, dat de kosten veel hoger zijn dan was geraamd. Woxxlt het nu geen tijd ook de gemeente Velsen om een bijdi-age te vragen, temeer daar de her tenkamp er ook is voor de inwoners van Velsen-Noord? De heer D. Koger (die 28 minuten heeft gesproken, zo bleek uit een controle dooi de, burgemeester) vond dat Beverwijk zich over het begrotingstekort voor 1961 1.750.000,-) niet behoefde te schamen, aangezien ook Heemskei-k, dat enkele ja ren achtei-een immers geen tekorten had, er voor het komende jaar wel een heeft. Raadslid Koger vroeg welke maatrege len genomen zijn om te bezuinigen. Het moet, aldus de heer Kogei-, toch mogelijk zijn hier en daar te bezuinigen. Inderdaad moet Beverwijk nu i-oeien met de riemen die zij heeft. Over het IJmond-Adviescollege zei het raadslid, dat opheffing zeker niet nu dient plaats te hebben. Dat kan pas indien de fusie met Heemskei-k een feit zal zijn, zo vond hij. Uitvoerig ging de spreker in op de wateroverlast-affaii-e in de Laan van Kanaan te Beverwijk. Volgens de heer Koger die over deze zaak destijds schriftelijke, vragen heeft gesteld treft de...gemeente zeker wel enige schuld. Hij. 'vroeg daarom een nader ondei-zoek in te stellen, omdat er thans twee stand punten tegenover elkaar staan, namelijk dat van de gemeente (die geen schadever goeding wil betalen) en van de gedupeer den, die menen, dat de ï-iolering foutief geconstrueerd is De heer J. Nieuwenweg, die de rij van sprekei-s sloot, vond dat het gemeentebe stuur meer dan actief op het gebied van de woningbouw moet blijven. Voorts vi-oeg dit raadslid hoe het met de plannen voor de nieuwe city staat. Want die moeten ex- zijn, als Bevex-wijk en Heemskex-k zouden woi-den samengevoegd. Tot slot verzocht dit x-aadslid of het colle ge bij de begx-oting in het vex-volg een in- vesteringsprogx-amma wilde ovex-leggen. Vandaag zullen de x-aadsleden ant- wooi-d krijgen van het college. ALBERT VOGEL VOOR SCHOOLJEUGD De voordrachtkunstenaar Albert Vogel zal op donderdag 1 december in het Her vormd Wijkhuis aan de Dijckmanstraat in Velsen-Noord en vrijdag 2 december in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden, optreden voor de Velsense schooljeugd. Hij zal sprookjes van Andersen vertellen. Een en ander is georganiseerd door de Com missie Cultux-ele Lagere Schooljeugd Vel sen. De verregende zondag van vorige week, die de beide eerste dames- en heren elftallen van de handbalvereniging „IJmond" in Velsen-Noord de kansen ont hield om zich mogelijk van de eerste plaatsen op de ranglijst te kunnen ver zekeren, hoewel sportpark „Watervliet" bespeelbaar was, zal nu gevolgd worden door de laatste competitiewedstrijden voor veldhandbal. Zondag 4 december gaat namelijk de zaalliandbalcompetitie voor senioren beginnen. Voor de IJmon- ders, die met zeventien senioren- en jeugdteams voor deze zaalhandbalwedstrijden hebben ingeschreven, betekent het deelnemen hieraan het brengen van grote financiële offers, aangezien voor het huren van de speelruimte, het verbruik van licht, verwarming enzovoort per team zestig gulden is verschuldigd. Elk team zal in het algemeen zes tot acht wedstrijden spelen. Nu Haarlem deze winter nog verstoken is van een voor zaalhandbal geschikte zaal is „IJmond" ook dit seizoen aangewezen op de gastvrijheid van de Veilinghal te Alkmaar. De „IJmond",handballers, die in de zaalhandbalwedstrijden een prettige over brugging naar het betere weerseizoen vin den, zullen om te kunnen deelnemen ook in de zak moeten tasten. Door een aantal jeugdteams wordt zon dagmiddag in Alkmaar reeds met de zaal handbalcompetitie begonnen. De veldhand- balcompetitie vraagt voorlopig voor zon dag de aandacht, met een zeer uitgebx-eid px-ogramma voor „IJmond". De kans die de IJmond 1-dames vorige zondag hebben gemist om de bovenste plaats van de ranglijst te bereiken is nu aanwezig met het bezoek aan de IE V I- dames op het naburige Rooswijk-sport- park. De dames van IJmond 3 mogen de gelegenheid niet missen om op eigen veld van de Haarlemse TYBB 2-dames te win nen. Belangrijk is ook de uitwedstrijd van de IJmond 1-heren bij Unitas I in Amster dam, waar de IJmonders in staat moeten zijn om de aanspraken op de bovenste plaats van de districtsklasse West A te handhaven. Unitas neemt hierop een lage re plaats in, maar de Amsterdammers zijn lastige tegenstanders. Voor de heren van IJmond 2 wordt de ontvangst van AVA 1 uit Alkmaar moei lijker, maar ook hier kan de thuisclub winnen. De wedstrijden tussen de heren van IJmond 3-Concordia 3 uit Haarlem en te Heemstede van De Blinkert 2-IJmond4 zullen bijna gelijkwaardige ploegen tegen elkaar stellen. Het jeugdprogramma voor veldhandbal vermeldt: Meisjeswelpen: IJmond 1-IEV 1, IJmond 2-IEV 2. Meisjesaspiranten: De Blinkert 5-IJmond 5, IJmond 6-ODIN 2, Full Speed 3-IJmond 7, TYBB 2-IJmond 8, Jongensaspiranten: ODIN 1-IJmond 1, De Blinkert 2-IJmond 2, IJmond 3-Rapiditas 2, IJmond 4-Concordia 2, Meisjesjunioren: HBC 2-IJmond ,2 Jongensjunioren: TYBB- IJmond. Voor zaalhandbal in Alkmaar spelen zondag: Meisjesaspiranten: Fores ters 1-IJmond 1, IJmond 1-CSV 1 en IJmond 3-AVA 2. De opstellingen zijn: Dames IJmond 1: W. Schoorl, J. Siebers en M. de Vries, R. Wagenaar, L. Blom en D. Bonekamp, G. Slatman, D. Marckel- bach, R. Uitentuis, A. Wolters en T. Vos. Heren IJmond 1: J. Böhm, C. de Vries en B. Beentjes, J. Wolters, H. Boom en A. Visser, E. Jonker, E. Sauer, G. Kramer, K. Klesser en G. Noomerx. Advertentie Heerlijk knappend geroosterd brood Een electr. BROODROOSTER v.a. 14.75 CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwslraat 433 - 435 VEERTIG JAAR ONDERWIJZER Donderdag 24 november a.s. herdenkt de heer Philippoom, onderwijzer aan de cen trale openbare lagere school te Bakkum, de dag waax-op hij 40 jaar geleden zijn loopbaan bij het onderwijs begon. Behou dens een kleine onderbreking heeft hij ge durende deze gehele pex-iode de jeugd van Castx-icum onderwezen. De oudercommissie van de school heeft gemeend dit jubiieum niet ongemerkt te moeten laten voorbijgaan en daarom zal de jubilaris op 24 november een receptie worden aangeboden in de gymzaal van de school. Tijdens deze receptie zal hem na mens de collegae en leerlingen een cadeau worden overhandigd. Advertentie EEN GOED IDEE VAN SINT! Een electrische koffiemolen, reeds v.a. 14.95 Bekende merken zoals: Tornado. Philips. PéDé, Rotel, Peugeot. Sorel. Elaul. LOENDERSLOOT Centrum Garlcrü Lange Nieuwstraat 433 435 Advertentie OP HET OGENBLIK is personeel van de Velsense Gemeentebibliotheek in een vertrek van het clubhuis „De Binlboei" aan de Kanaalstraat in IJmuiden druk bezig een uitleenpost in te richten. Morgenmiddag om vier uur gaat deze uitleen- post voor het eerst open, zonder enig officieel vertoon. Voorlopig kan men er eens per week en wel iedere vrijdag van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur terecht, kinderen alleen 's middags. Is de belangstelling echter zo groot dat uitbreiding van het aantal openingsuren gerechtvaardigd is, dan zal dit zeker geschieden. In het lokaal, dat op de eerste verdie ping van het gebouw ligt en waar vanuit men een prachtig uitzicht heeft over het sluizencomplex, wox-dt een collectie van ongeveer duizend boeken ondergebracht, voornamelijk de meest gevraagde. Dus veel over zeevaart en visserij. De collec tie wisselt steeds, zodat men nooit uit gelezen raakt. Het gehele boekenbezit van de centrale bibliotheek aan Plein 1945 staat ter beschikking van de uitleenpost. Men kan dus elk boek bestellen. Vooral heeft men bij de keuze van de boeken rekening gehouden met de wensen van bejaarden en kinderen, voör wie het be zwaar kan opleverden helemaal vanuit IJmuiden-West naar de bibliotheek aan Advertentie So laet u omringhen door schoone dinghen Plein 1945 te komen. Een ondex-zoek heeft tx-ouwens uitgewezen, dat slechts een ge ring percentage van de leden in IJmui- den-West in de centi-ale leest. Mevrouw W. A. de Pagtex'-Wijker, gebo ren en getogen in IJmuiden „over de brug" krijgt de leiding over de uitleenpost. Het denkbeeld van een uitleenpost in „De Brulboei" is afkomstig van het be stuur van dit clubhuis, dat de combinatie bibliotheek-jeugdhuis wel aantrekkelijk voorkwam. Óok de gemeentei-aad van Vel sen ging akkoord met het plan. De boe kenkasten vervaardigd in de werkplaats voor minder-validen, kunnen met schot ten volkomen wox-den afgesloten. Zodoende is het vertx-ek buiten de openingsui-en voor andere doeleinden beschikbaar. De kas ten voor de kindei-boeken zijn laag aan gebracht, zodat de kleintjes overal zelf bijkunnen. Voorts is er een zitje inge richt met een tafeltje met enkele popu laire tijdschx-iften. Staat men bij de uitleenpost als lid in geschreven dan kan men evengoed le nen bij de centrale en omgekeerd ook. GROENTEPRIJZEN Beverwijk, 23 november Andijvie 34 88, bloemkool 2966. bospeen 2340, was- peen 1021, prei 1019. knollen 921, spruiten 28—70, boerenkool 1223, groene kool 512, witlof 5695. ZIJ WILDEN DE JEUGD van de straat houden, de twee IJmuidense echt paren, die vijf jaar geleden geregeld met elkaar de badmintonspoii; beoefenden en dachten dat zij best eens een badmintonclub zouden kunnen oprichten. De gedachten werden in daden omgezet. Op 1 september 1956 kreeg Velsen er een nieuwe sportvereniging, de tweede badmintonclub, bij. Het eerste jaar had de nieuweling nog geen naam. Later werd hij Badmintonclub IJmond genoemd. Het echtpaar J. F. Sehr en C. Wals hadden hun doel ten dele bereikt. De vereni ging was er, maar de jeugd hing nog rond op hoeken en portieken. HET BEGON MET een avond per week spelen in een' zaaltje van Moerbergplant- soen, dat eigenlijk niet voor de badminton- sport geschikt was. Het was te klein en vooral ook te laag. Er was maar een baan. In 1957 gi-oeide de vereniging snel, dank zij ook de propaganda die er tij dens de Velser Sportweek voor de badmin- tonsport was gevoerd. Toen gaven top- spelers demonstraties die gx-ote geestdrift bij de toeschouwex-s opwekten. Er moes ten twee speelavonden in de week wor den gehouden, want er waren liefst een kleine veertig leden, waax'onder aanvanke lijk veel jeugdige. De opzet was bereikt, er was een gezellige sportavond. Zo bleef het helaas niet. De stx-aat en de televisie lokten de jeugd weer weg, de getrouw den bleven over. Zelfs ovei'leg met de heer H. G. F. Snakman, ambtenaar van de lichamelijke opvoeding en sport, mocht niet baten. Nu zijn er nog twintig leden, die het uitstekend met elkaar kunnen vinden. De geest in de Badmintonclub „IJmond" laat niets te wensen over. Het spelpeil ook niet, voor zo'n jonge vex-eniging. Verschei dene leden, allen eigen kweek, hebben bui ten verenigingsverband prijzen behaald. In competitie Dit seizoen speelt „IJmond" voor het eerst mee in de districtscompetitie en kan daarin best meekomen. Het eerste team bestaat uit de dames R. Kok en L. T. H. Stam en de heren J. F. Sehr en J. Plug. Alle gezindten en mi lieus zijn vertegenwoordigd in de Badmin tonclub „IJmond". Het oudste lid is de heer C. Wals, die 37 jaar is, de jongste is mejuffrouw M. Webbe, 16 jaar. Teke nend voor de clubgeest is het feit dat leden die naar andere plaatsen zijn ver huisd hun lidmaatschap niet opzeggen, maar blijven spelen in „IJmond". Het bestuxxr bestaat nu uit J. F. Sehr voox'zitter, C. Wals penningmeester-wed strijdleider, mejuffrouw A. van Beelen se cretaresse. Het materiaalbeheer heeft de heer Sehr. Een verenigingsblad is in de pen. Er is al'contact opgenomen met een drukkerij. De Badmintonclub „IJmond" heeft in middels de beschikking gekregen over een andere zaal, die zich voor badminton uit stekend leent, namelijk de gymzaal van de Don Boscoschool in IJmuiden. Ieder die kennis wil maken met de bad- mintonsport is elke woensdagavond wel kom in de Don Boscoschool. Dan houdt de vereniging haar oefen- of speelavon den. Voorzitter Sehr, Rijnstraat 117, IJmui den, is te allen tijde bereid inlichtingen over de badmintonsport en over „IJmond" te geven. De contributie van de Badmintonclub „IJmond" bedraagt f 3,50 per maand. Een racket kan men al kopen voor een tientje, er zijn er echter ook. van honderd gul den. Witte kledij is verplicht. Badminton is een sport waarbij het voor al op snelheid en reactie aankomt. Soms loop een partij uit op een ware uitputtings slag, die meer dan een uur kan duren. Een dames-enkelspel gaat tot elf punten, een heren-enkelspel tot 15 punten, evenals de dubbels. Er moet net als bij tafel tennis twee punten verschil zijn. Dit heeft vaak langdurige verlengingen, soms tot 26 punten, tot gevolg. Het spel is rijk aan actie, dal toont de foto, een spelmo ment uit de wedstrijd IJmond-Duinwijk die woensdagavond werd gespeeld, wel aan. De heren Sehr en Wals zetten in het dubbelspel hun beste beentje voor. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: S. van Schagen. loodgieter en dakdekker, Colensostraat 16 te Haarlem. Rechter-com- missaris mr. J. P. Petex-sen en curator mr. H. Luijken te Haarlem. Wegens gebreix aan actief werden dins dag opgeheven de faillissementen van: F. C. M. Dalm-Mulders. echtgenote van J. Daim, Asterstraat 19. Haarlem; P. Dekker, Padangstraat 22 Haarlem, uitgesproken 27 september 1960; en J. van der Eijk, chauffeur, wonende Keukenhof 6, Lisse.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7