Bobby Neill kan het vechten niet laten Sjoukje Dijkstra is weer terug uit Scandinavië Qui Suit kan concurrenten voor blijven in Hilversum SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE De opstellingen Gatsonides-Van Noord- wijk in rallye Monte Carlo Dr. Barendregt tussen kop- en staartgroep Rusland erkent het zonetoernooi niet René Vingerhoedt wordt prof Teamsporten zijn niet populair Typhoons versloeg UVV-ers met 63-40 Hockeyspeelsters geselecteerd 19 Het zonetoernooi Wilma Rudolph 's werelds beste atlete in 1960 In Olympische kringen Duilio Loi behield zijn Europese titel Calderwood brak neus op twee plaatsen JOHNNIE WALKER ZATERDAG 26 NOVEMBER 1960 Met een prachtige bos bloemen in de armen is Sjoukje Dijkstra, de 18-jarige Europese kampioene kunstrijden, gister middag met een lijntoestel van de SAS in gezelschap van haar moeder uit Oslo op Schiphol teruggekeerd. Op uitnodiging van enkele schaatsenrijdersbonden heeft ze in de afgelopen 5 dagen demonstraties gege ven op open kunstijsbanen in Kopenhagen, Malmö en Oslo. Schaatsenrijden „Ik kan niet zeggen, dat de eerste de monstraties, twee in Kopenhagen en een in Oslo, een groot succes waren," zei ze bescheiden, „maar gisteravond heeft Oslo alles weer goed gemaakt". Het had nl. voortdurend geregend en aangezien de Scandinavische ijsbanen onoverdekt waren en het publiek bovendien moest staan om dat er geen zitplaatsen waren, was er in Kopenhagen en Malmö slechts geringe be langstelling. Ondanks de regen echter was de ijsbaan in Oslo dicht bezet. Onder de toeschouwers bevond zich daar prinses Astrid met haar verloofde. Sjoukje glimlachte veelbetekenend in antwoord op de vraag of ze net zoals Joan Haanappel spoedig professional denkt te worden. „Ik houd veel te veei van wed strijden," zei ze en daar bereidt ze zich dan ook nu weer danig op voor. Het rijden laat haar geen tijd voor iets anders en hoewel ze dus niets verdient behalve kam pioenstitels is ze er tevreden mee, dat ze Automobilisme Louis van Noordwijk zal in de 30ste ral lye van Monte Carlo optreden als co-equi pier van Maus Gatsonides, die in de enige wagen rijdt welke de Franse face! Vega- fabrieken heeft ingeschreven. Van Noord- wijk heeft vooral in de Tulpenrallye grote sterrit ervaring opgedaan. Met Piet Jetten als co-equipier kwam hij uit in elf van de twaalf Tulpenrallyc's, die gereden zijn. Niet alleen voor de Franse organisato ren wordt de dertigste rallye Monte Car lo de eerste sterrit naar het zuiden werd precies 50 jaar geleden georgani seerd een jubileum, ook Maus Gatso nides jubileert in de komende sterrit. De Nederlandse rallyerijders startte name lijk 25 jaar geleden, in januari 1936, voor het eerst in de monsterrit naar Monaco. Voorts is inmiddels bekend geworden, dat de Amsterdammer John Swaab, die in Warschau met een Renault Gordini zal starten, de heer Oei als mederijder heeft. Mevr. Vader-Vlaanderen uit Haarlem zal voorts de enige Nederlandse deelneemster zijn. Zij zal als co-equipier optreden van Joek Tak, die met een NSU Prinz uit Stockholm vertrekt voor de ruim 3700 km lange tocht. Schaken In Ubbergen hebben de deelnemers aan het zonetoernooi een rustige dag gehad. Toen tegen zes uur vrijdagavond de klok ken voor de drie afgebroken partijen in beweging werden gebracht, bleken Duck- stein en Teschner reeds tot remise te heb ben besloten. Zeker niet onverwacht, maar desondanks toch plezierig voor de Neder landse aanhang was de zege van dr. Ba rendregt op de Fin Ojanen. De afwerking vroeg nog slechts vjjf zetten, die hieronder Olafsson moest het dame-eindspel tegen Schuster nauwkeurig afspelen. Toen hij een pion kon laten promoveren en eeuwig schaak vermocht te ontwijken, streek de Westduitser de vlag. Hij had toen de 90ste zet reeds ver achter zich. De stand luidt nu: l.#t/m 4. Olafsson, Duckstein, Larssen en Teschner allen 2V2 punt. 5. Bai-endregt IV2 punt. 6./7. Johan- nessen en Skoeld 1 punt, 8./9./10. Schus ter, Ojanen, Lopez Garcia V2 punt. De Russische Schaakfederatie heeft de pi'esident van de Intei'nationale Schaak federatie, de Zweed Folke Rogard, meege deeld, dat zij het schaaktoernooi, dat thans in Berg en Dal wordt gehouden, niet als zonetoernooi kan erkennen, nu de Oostduitser Wolfgang Uhlmann een in reisvisum voor Nederland is geweigerd en als gevolg daarvan een groot aantal deelnemei-s zich heeft teruggetrokken. De Russische Schaakfederatie is van mening, dat het zonetoernooi moet worden gehou den in een land, waar alle deelnemers ge lijke rechten hebben. De Amerikaanse atlete Wilma Rudolph, die tijdens de Olympische Spelen 1960 in Rome drie gouden medailles veroverde (100, 200 en 4 X 100 meter estafette), is door specialisten uit 24 landen verkozen tot ,,'s werelds beste atlete 1960". Het Duit se blad „ISK" organiseerde een enquête om de beste atleet of atlete 1960 aan te wijzen. De volgorde ziet er als volgt uit: I. Wilma Rudolph (VS), atletiek, 145 pun ten; 2. Armin Hary (Did), atletiek, 143 pnt; 3. Hei'b Elliot (Austr.), atletiek, 136 pnt, 4. Rafer Jonhson (VS), atletiek. 124 pnt; 5. Yuri Vlasov (Rusl.), gewichtheffen, 98 pnt; 6. Pjotr Bolotnikov (Rusl.), atletiek, 61 pnt; 7. Otis Davis (VS), atletiek, 43 pnt; 8. Boris Chakline (Rush), turnen, 38 pnt; 9. Ralph Boston (VS), atletiek, 37 pnt; 10. Chris von Saltza (VS), zwemmen 33 pnt; II. Bill Nieder (VS), atletiek, 33 pnt; 12. Floyd Patterson (VS), boksen, 32 pnt; 13. Abebe Bikila (Ethiopië), atletiek, 27 pnt; 14. Ingrid Kramer (Duitsl.), zwemmen, 24 pnt; 15. Carl Kaufmann (Duitsl.), atletiek 24 pnt. toch in ieder geval gratis half Europa doorreist. Zondag vertrekt ze naar haar vertrouwde kamer in Richmond bij Lon den om daar op de „ice rink" enkele we ken te trainen. Tegen Kerstmis komt ze dan weer thuis in Amstelveen, maar vlak voor Nieuwjaar zal ze nog een aantal de monstraties in verschillende steden van Zuid-Duitsland geven. Op 1 januari trekt ze naar Davos, waar ze na een demonstx-atie drie weken gaat ti*ainen voor de Eux-opese kampioenschap pen, die van 26 tot 29 januari in West-Ber- lijn gehouden zullen worden en waar ze dus haar Europese titel moet trachten te vei-dedigen. Misschien kan ze die als ver jaardagscadeau aan zich zelf geven, want op 28 januari wordt ze 19 jaar oud. Na West-Berlijn keert ze terug naar Da- vos om zich daar verder voor te bereiden op de wereldkampioenschappen, die half februari in Praag volgen. Biljarten Volgens de Gazet van Antwerpen zal het voorbeeld van René Gabriels, die dezer dagen prof is geworden, worden gevolgd door Jef van Schoor en René Vingerhoedt. Deze stappen zouden verband houden met een verstrakking in de houding van de Kon. Belgische Biljartbond wat betreft het geven van demonstraties, die tot vier per seizoen worden beperkt. Vingerhoedt zou tot de conclusie zijn gekomen, dat hij weinig meer kan toevoe gen aan zijn titels en sportieve roem. De Gazet vat zijn standpunt als volgt samen: „Vroeger maakte ik caramboles voor jullie (lees: de Kon. Belgische Biljartbond), nu zal ik caramboles scoren voor mijzelf". Reeds is gemeld dat Wafflard voor drie maanden geschorst is. Volgens een nader bericht uit Brussel is dit niet geschied omdat hij de -->mateurbepalingen tijdens een toernooi in Luxemburg zou hebben overtreden, maar omdat hij zich op be ledigende, wijze gedragen heeft ten op zichte van de Belgische bond en van de bondsvoorzitter, ir. tegenwoordigheid van derden. Naar aanleiding van het in Rome geno men besluit om het aantal takken van sport bij de Olymnische Spelen drastisch te beperken het plan is dit van 22 terug te brengen tot tenminste 15 of ten hoog ste 18 heeft het Internationaal Olym pisch Comité bij zijn leden een enquête ge houden om een indruk te krijgen, welke takken van sport het minst in de gunst zijn. Van de 67 leden van het I.O.C. reageer den er 56 en daarbij kwamen de volgen de sporten in volgorde: handbal, voetbal, volleybal, judo, boogschieten, waterpolo en hockey. Een hard vonnis voor de team sporten. Voorlopig heeft deze enquête nog slechts statistische waarden, daar in 1964 in To kio volgens de bestaande plannen alle 22 takken van sport op het programma zullen staan. Pas na 1964 zal worden over gegaan tot inkx-imping van het aantal Olympische sporten. Bij de selectie van de diverse sporten zal evenwel in elk ge val het organiserende land een belangrij ke stem in het kapittel hebben, daar de populax-iteit van sommige sporten regio naal zeer verschillend is. Zo lijkt het-weinig aannemelijk, dat wan neer inderdaad de Spelen 1968 aan Rus land zullen worden toegewezen, voetbal Boksen De Italiaan Duilio Loi heeft vrijdag avond in Rome met succes zijn Europese titel in het weltergewicht verdedigd tegen zijn uitdager, de Fransman Maurice Auzel. Na een gevecht over vijftien ronden werd Loi tot winnaar op punten uitgeroepen. De wedstrijd, die werd gehouden in het grote sportpaleis, werd bijgewoond door 17.000 toeschouwers. Chic Calderwood, de Schotse kandidaat voor de wereldtitel in het halfzwaarge- wicht, heeft tijdens de dinsdag gehouden bokswedstrijd tegen Sonny Ray uit Chica go zijn neus op twee plaatsen gebroken. Tengevolge van deze verwondingen zal Caldèrwood tot februari 1961 niet in de ring verschijnen. Calderwood, tweede kandidaat voor de wereldtitel, won op punten van zijn tegen stander Ray in een gevecht over tien ron den. Het was Calderwoods 29ste wedstrijd als professional en tevens zijn 29ste over winning. De basketbalcompetitie Voor de landelijke competitie werd vrij dagavond in het Krelagehuis in Haarlem alleen de wedstrijd TyphoonsUW ge speeld. De UVV-ers. versterkt met enkele Amerikanen, die drie achtereenvolgende zege's behaalden, waren kennelijk niet op dreef en verloren kansloos met 63-40. Ty phoons won vooral door de produktieve Ruud van Elk, die niet minder dan dertig punten voor zijn rekening nam. Ook de Haarlemmers kwamen niet tot groots spel, zodat de wedstriid weinig indruk maakte. Het scoreverloop was: TyphoonsUW 14-5 28-15 (rust), 44-23 54-25 63-40 (einde) Topscores: Ruud1 van Elk (Typhoons): 12- 18. Reunslag (UW): 2-13 en Eigen (UW): 5-8. De overige uitslagen luiden: Dames: Antilopen 2SC Haarlem 2 30- 16. Heren: S Haarlem 2SC Haarlem 3 29-17, HOC 3—White Stars 2 12-54. Anti lopen 2ZBVS 2 (ZBVS n.o.), Typhoons 3 HCK 46-44. VOETBAL. Dinsdag 29 november zal het Nederlands jeugdelftal (16-18 jaar) in het Goffei-tstadion in Nijmegen een lichtwed- strijd spelen tegen de Nijmeegse tweede- divisieclub NEC. Voor het eex-ste grote lange-afstands- nummer over ruim 3400 meter, dat zondag middag in het Hilversumse Sportpark wordt verreden, zijn voor negen paarden de inschrijvingen gehandhaafd. Aan de hand van de getaxeerde tijden is het een volkomen open nummer, dat met een ge sloten aankomst tussen Qui Suit, Urania, Velduil, Roi de Cing Mille en Qwiek Karei zal eindigen. Daar Qui Suit al enige keren heeft bewezen over een schier onuitputte lijk uithoudingsvermogen te beschikken, wordt verondersteld dat hij in de eind strijd de snelste zal zijn, gevolgd door Velduil. Een mogelijk outsider is Qwiek Karei. Het internationale nummer mist deze keer de klassepaarden, hetgeen na de moor dende strijd in de Matadorenprijs te ver wachten viel. Hiervan kan de goede Upie Scott P profiteren door Sjakie Scott en Ur- ma Norton naar de plaatsen te verwijzen. Een vei'rassing van de wispelturige Very Nice is' mogelijk." Zoals te verwachten viel maakte Ulrica B na een lange afwezigheid een zegevierende entree. Ook nu ziet het er naar uit, dat zij haar gunstige startpositie zal uitbuiten en de opkomende Umber, als mede Vainqueur naar de plaatsen zal ver wijzen. In de andere autostax'tkoers over een 400 meter langere afstand vertrekt Winston Hanover als de favox-iet. Dit snelle paard is echter niet volkomen betrouwbaar, zodat het aanbeveling verdient de regelmatige paarden als Wanda van Gonny en Walter Mitty bij de toto-keuze niet buiten be schouwing te laten. De stei-k verbetex-de Tea is als outsider eveneens een gulden waard. De driejarige Y Norton staat voor zijn vijfde achtereenvolgende zege, al zal zijn voorsprong op X Signal en Xaveriu II nu niet groot zijn. Ook in het amateursnummer zou een Koersen in Hilversum driejarige de favoriet zijn, als hij zich in handen van een amateur maar goed ge droeg. Dit is echter niet te verwachten, zo dat de voorkeur gaat naar Xessidor, vóór Xelinotte en Woelwater. Hoewel Xon Mes- sidor tot nu toe geen openbaring is, is de klasse van zijn tegenstanders deze keer zo gering, dat hij nu kan winnen vóór X Tello en de verbeterde X Bond. Het openingsnummer is zoals gebruike lijk weer enorm zwaar bezet, waardoor de met 40 meter gehandicapte paarden voor een extra zware taak komen te staan. Ylo- gie M zal daarom vermoedelijk kunnen winnen van Yardley W en Y Saint Parisien. De 1-0I van outsider is in goede handen bij Y Dolius, die regelmatig kleine vorderingen maakt. VOETBAL In de eerste divisie A is voor Stormvogels een thuiswedstrijd vastgesteld tegen een tegenstander van ongeveer gelijke kracht. Het is Fortuna uit Vlaardingen, dat een plaats hoger staat met een punt meer. Na het herstel van de IJmuidenaren zou de situatie na morgen wel eens precies anders om kunnen zijn. EDO heeft in deze afdeling een uitwed strijd tegen AGOVV. een moeilijk te klop pen club op eigen veld, maar een gelijkspel moet er toch wel inzitten. RCH krijgt voor de eerste divisie B een zware opgave in de thuismatch tegen SVV. Wij geloven niec dat de Racing het zal kunnen klaren. VSV speelt uit tegen Hee renveen en heeft het dus ook moeilijk en met een puntenverdeling mogen de Velse- naren dan ook dik tevreden zijn dunkt ons. De standen zijn: Eerste divisie A: Eerste divisie B: D F C 11 18 Blauw Wit 11 19 H D V S 11 17 Heracles 11 17 Volewijkers 11 15 Excelsior 10 14 Volendam 11 15 Be Quick 11 14 Vitesse 11 15 Sittardia 11 13 K F C 10 14 S V V 11 12 Ensch. Boys 11 14 't Gooi 11 12 Limburgia 11 14 D H C 10 11 Veendam 10 11 Z F C 10 11 B V V 11 9 Go Ahead 11 10 AGOVV 11 9 Eindhoven 11 10 Leeuwarden 11 9 Heerenveen 10 9 Fortuna(Vh) 11 8 S H S 11 9 Stormvogels 11 7 RCH 11 8 EDO 11 6 VSV 11 8 RBC 10 5 EBOH 11 7 H V C 11 5 Wageningen 11 5 Helmondia 10 3 Helmond 11 5 Haarlem blijf* in de tweede divisie wis selvallig spelen, maar kan zich morgen in de thuiswedstrijd tegen Tubantia revan- cheren voor de nederlaag van vorige week. Wij geven de roodbroeken een beste kans weer iets van de opgelopen achterstand in te lopen. De stand is hier: NEC 11 19 Baronie 11 11 Roda Sport 10 15 Oldenzaal 10 10 Tubantia 11 15 Velox 10 9 Hilvei'sum 11 14 Wilhelmina 10 9 Haarlem 11 13 Graafschap 11 9 U V S 11 13 Zwolse Boys 10 7 Rigtersbleek 11 12 P E C 11 6 L O N G A 10 11 Zeist 11 4 Zwartemeer 11 11 De Valk 11 4 SCHERMEN In het gebouw van de Haarlemse Kegel bond in Haarlem wordt zondag 't districts kampioenschap Noordholland KNASB ge houden op sabel en floret (dames). Er zijn voor deze scherm wedstrijden, die om half elf beginnen en omstreeks vijf uur beëin digd zijn. '5 deelnemers en deelneemsters ingeschreven. KORFBAL In verband met een microkorfbaltoernooi in Utrecht heeft de KNKB-competitieleider voor zondag een inhaalprogramma vastge- Advertentie BORN--I820 STILL GOING STRONG Bobby Neill is een vechter. Dat had iedereen al rap door zo gauw Bobby de korte broek ontgroeid was. Zijn vader en moeder, zijn vriendjes in de nette straat in Edinburgh en weer later zijn leraren op de St. Mango's Academy, waar hij een pientere student was. Maar ze moch ten hem allemaal graag. Per slot van rekening schuilt er niets slechts in een eerlijke vechtpartij waar het naast kracht vooral op slimheid aankomt. Dat gaat wel over als hij groter wordt, zei ieder een die Bobby goed kende. Dan gaat hij de ernst can het leven wel inzien en komt. hij tot de ontdekking dat niet alle geschillen in een duel hoe fair ook kunnen worden uitgevochten. Maar Bobby's karakter veranderde niet. Hij bleef vechten. Niet alleen in de ring. waarin hij zich een steeds capabeler bokser toonde, maar ook in 't maatschappe lijk leven. Ook al heb je dan een goede schoolopleiding, goede manieren en kan je je in alle kringen bewegen, cadeau krijg je niks, wist Bobby al snel. Vooral niet op het grote kantoor waar hij terecht kwam met jonge kerels die wat ontwik keling betreft niets voor hem onderde den. En de lust tot vechten kwam in onver minderde hevigheid boven. Hij zou al die concurrenten wel eens laten zien dat hij, Bobby Neill, een karaktereigenschap be zat die hem boven al die anderen zou brengen. Hij zou voor zijn toekomst knok ken. Hij kreeg de baan die hij voor zich bestemd had en die iedereen hem benijd de. Neill heeft gewonnen, wisten zijn con- currenten. En ze waren er niet vei-baasd over. Bobby Neill won toch immers altijd als hij dat pertinent wilde? Maar ook al zat dan Bobby alles mee, er bleef één moeilijkheid. Hij moest een uitweg vinden voor al die physieke ener gie die hij op z'n kantoorstoel niet kwijt kon. En dus bleef hij boksen. En goed boksen. Met grote zelftucht hield hij zijn conditie op een zo hoog mogelijk peil, sloeg nooit een trainings uur over en als er weer een partij voor hem op het programma stond ergens in Schotland of Engeland, dan nam hij eenvoudig een paar snipperdagen om zich goed te kunnen voorbereiden en met een maximum aan vechtlust in de ring te kun nen verschijnen. Ook onder de grote lampen boven het canvas van de boksring bleef hij winnen. Duizenden juichten hem toe hij, de man Bobby Neill gaat knock out Terry is winnaar. die nota bene door de doktoren voor eeuwig verloi'en was verklaard voor de bokssport toen hij op zeventienjarige leef tijd zijn rechterdij zo vervaarlijk brak dat men zijn botten aan een zilveren plaat moest vastmaken om hem het lopen weer enigzins mogelijk te maken. Maanden lag hij in het ziekenhuis en iedereen wist dat het met de bokser Bob by Neill gedaan was. Andei-half jaar zat zijn been in het gips, maar anderhalf jaar droomde Bobby Neill dat hij eens zo ver zou komen dat hij Joe Louis zou kunnen verslaan. Had hij niet altijd gevochten en altijd gewonnen? Zijn zelftucht werd steeds strenger. Hij zette 's winters een tentje op in de tuin van zijn ouderlijk huis, sliep er en hardde zich zo voor de gevechten die dat wist hij zeker weer voor hem zouden komen. En toen kwam dat ongeluk op de weg naar Glasgow naar Edinburgh. Toen men Bobby uit zijn vernielde auto trok wist iedereen die hem kende dat dit nu defini tief zijn laatste knock out was geweest. Het dijbeen met de zilveren plaat was wéér gebroken op dezelfde plaats als eersten ernstiger. Maanden later kwam hij op ki-ukken op een grote boksavond ergens in Schotland. En weer juichten duizenden. Dit keer voor de moed die Bobby Neill altijd als bokser had getoond en het doorzettings vermogen waarmede hij altijd een voor beeld voor de sportieve jeugd van zijn land was geweest. Bobby kreeg een chèque van duizend pond sterling. Uit dank en vooral als troost voor wat men wist dat Bobby de vechter zijn verdere le ven zou moeten gaan missen. Maar acht maanden later stond Bobby Neill weer in de ring. Hij had weer met zichzelf gevochten en. .gewonnen. Hij kon dan wel niet zo best meer achteruit stap pen, maar ook dat zou wel weer komen. Maar het kwam niét en misschien wel daardoor kon Bobby in een gevecht met 'n Belgische tegenstander diens punch niet snel genoeg ontwijken. Maar wat betekent een gebarsten kaak als je de pijn van twee ernstige dij- fracturen nog voelt? Toen het allemaal weer over was liep Bobby Neill zijn oude boksvx-iend Terry Spinks tegen het lijf. Twee keer hadden ze tegen elkaar gebokst en ieder een keer gewonnen. Zullen we nog eens, had Bobby gevraagd. De partij kwam op het programma met een prijs van 5000 pond sterling als inzet. De boksbond ging akkoord en decreteer de: 3000 voor de winnaar, 2000 voor de verliezer. Goed zeiden Bobby en Terry, maar ze maakten persoonlijk nog een an dere afspraak: alles of niets. Voi-ige week dinsdagavond stapten ze in de ring. Het applaus was vooral voor Bobby Neill, de onvex-zettelijke. Ronde na ronde ging het gelijk op. Ronde na ronde was er geen sprake van vrienden-zijn. Ook dat was afspraak, zij het een stilzwijgen de. De veertiende ronde brak aan. Weer kon Bobby, die intussen al twee keer te gen het canvas was geslagen, niet snel genoeg achteruit en Terry's punch kwam hard aan. De scheidsrechter telde tot tien. Terry had gewonnen. In het ziekenhuis was Bobby's toestand dagen lang kritiek. Het werd een gevecht op leven en dood. maar Neill was nog sterk genoeg om de zware operatie, die nodig was om de bloedprop uit zijn her senen te verwijderen, te kunnen door staan. Straks, als hij helemaal is opgeknapt, zit Bobby Neill weer op z'n kantoorstoel. De energie zal weer komen, de vechtlust zal weer komen. Zal hij het vechten kunnen laten? De mensen die altijd gezegd hadden dat zij hem zo kenden, weten het nu niet meer. Wacht maar af, zeggen ze, Bobby is een vechter. E. Koning De clubs uit Haarlem en omgeving zijn voor de competitiewedstrijden van het betaalde voetbal mox-gen als volgt samengesteld: EDO (uit tegen AGOVV): Punt; Pet- terson en Berends; Koster, v. d. Oord en Koenen; Plaizier, Duivenvoorden, Belfroid, Peters en Spiers. RCH (thuis tegen SVV): Tukker; Schoo- nenberg en Romviel; De Vries, Roo- ders en Liefhebber; Peper, Brouwer, Blom, Biesbrouck sr. en Van Egmond. Stormvogels (thuis tegen Fortuna): De Graaf; Smits en Fx-eriks; Van Woo ning, Janssen en Doorneveld; De Boer; Van der Lugt, van der Waal, Vessies en Ramakers. VSV (uit tegen Heerenveen): Geerlofs; Schoon en Reynders; Versluys, Kort, en Brom; Van Dolder, Zoeteman, Fahrenhorst, Brederwold en Heymans Haarlem (thuis tegen Tubantia): Van 't Kruys; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goedhart, Doornbosch, Veen en Jonker. Ja ik denk wel dat het ernstig is dok ter hij zegt dat hij vanmiddag niet naar het voetballen gaat. (Football Monthly) steld. Daa'door staan er slechts 22 wed strijden op het programma. Van de Haarlemse twaalftallen zijn vrij Watervliet, Oosterkwartier, Nieuw Flora, Oosthoek, Animo Ready en Sport Vereent. Aurora gaat op bezoek bij staartploeg Hespa, dat vooral op eigen terrein nog wel eens voor verrassingen zorgt. Victoria komt naar de Kleverlaan en speelt zijn return wedstrijd tegen Haarlem. TAFELTENNIS Voor TYBB staan dit weekeinde grote belangen op het spel in de uitwedstrijd tegen Scylla 2 (Leiden). De reserves staan namelijk met de Haarlemse ploeg boven aan de ranglijst. Indien Cees Schoof weer van de partij is, zal er gewonnen kunnen worden. VTC bezoekt Treffers in Boven- karspel en krijgt het daar minder moeilijk. De Velsenaren zullen normaal gesproken voor een fikse zege kunnen zorgen. In gx-oep F is er op 2 december in het Tafeltennishuis aan de Jansstraat in Haar lem een derby tussen Togido en Rapidity. Het is wel waarschijnlijk dat de gastheren de winst in huis zullen houden. GTTC be zoekt het hoofdstedelijk Nufa en kan zeker winnen. Hotac daarentegen maakt bij Vic tory '55 in Volendam niet zo heel veel kans. ZAALHANDBAL In de Apollohal in Amsterdam begint zondag de zaalhandbalcompetitie voor het district west A. De Blinkert-heren ontmoe ten om tien voor twaalt het Utrechtse Achilles. Voorts speelt voor de eerste klas se Aalsmeex tegen UD, Blauw Wit tegen Sport Vereent en Zeeburg tegen Spirit (dames). VELDHANDBAL In verband met de start van de zaal- handbalcompetihe wordt slechts een be scheiden veldhandbalprogramma afge werkt voor de districtscompetitie. IJmond bezoekt in de hoofdstad Unitas en kan beide punten bemachtigen en Concordia trekt naar SSVTJ in Utrecht. Een kleine Haarlemse ze* moger. we verwachten. Voor de afdelings-eersteklasse klopt Full Speed in Heemstede HBC (12 uur), verslaat leidster Concordia TYBB op eigen terrein, benoeft IJmond IEV niet te vrezen en mogen we spanning bij RapiditasHOC verwachten (elf uux-). Bij de heren reist Concordia 2 naar Tonegido, krijgt IJmond 2 om half twaalf bezoek van AVA en zul len Rapiditas 2 en HOC om tien uur felle strijd levex-en om de winst. WA TERPOLO De ADZ-dames komen vanavond acht uur in het Sportfondsenbad in Haarlem voor de Bondscompetitie de krachten meten met HVGB. Éveneens uit Amster dam komen de reserves van De Meeuwen voor het duel met HPC. De reserves van Nereus (Zaandijk) binden vervolgens de strijd aan tegen het herenteam van zwem- club Haarlem, waarna de wedstrijd DWR 3 DWT 3 gespeejö zal worden. De ontmoe ting DWR 2Niord sluit de rij. De dames-elftalcommissie van de Ko ninklijke Nedex-landse Hockeybond, heeft de navolgende speelsters aangewezen de centrale training te volgen: J. Brommer (BDHC), C. Keers (Kievieten), L Nolte Martens (EMHC), L. Roos (Deventer), W. van Houten (Groningen), Th. Janssen (Ox-anje-Zwart), N. Klarenbeek (Union), J. de Vleeschouwer (Fox-ward), L. Muller (Gooi), D. Hietbrink (Alliance), E. Beyer (PW), E. ten Bokum (SCHC), E. Comman deur (PW), A. Dienske (Deventer), V. Die ters (Be Fair), L. Dekker (BDHC), J. Küpers ('s-Hertogenbosch), M. Weytens (Oranje-Zwart), A. Rouwenhorst (Arn hem), T. Nillesen (EMHC), G. van Rooy (Voordaan) en G. Vos (Breda). De doelverdedigsters C. F. Lemmens (Oranje-Zwart), F. Spruyt (Voordaan), A. Versnel (Breda) en M. van der Wel (Kie vieten zullen een aparte training volgen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19