Puzzel nummer dertien Kriterion bestaat 15 jaar WIE WAT WAAR 1961 f2.40 Frankrijk's eretombe: symbool van glorie of van leed? Mededeling voor de adverteerders f22,- Castricum heeft tekort van ruim twee ton Bouwplan van Westduitse marine: 106 bodems meer Experiment bleek groot succes te zijn Mr. Buhrmann neemt afscheid van Ankeveen en 's Graveland Een pakket vol verrassingen 6 DE VLAM EN DE BOOG Man van dak gevallen Visinvoer uit Duitsland wordt stopgezet Jongen vernielde enkele etalageruiten AMSTERDAMS ALLERLEI Een volmaakte breimachine LUIDSPREKERS SATERDAG 26 NOVEMBER 1960 De Triomphe FRANKRIJK sluimert in de kille herfst nacht. In de Alpen onder een klare hemel, waarin de sterren schitteren als ijskristal len, in de Borinage onder de mist, die de rails van de locaalspoortjes doet glimmen van vocht, zodat ze lange strepen licht weerkaatsen. Ergens in een Vogezendorp huppelt een eenzaam hondje langs het plaatselijke monument voor de gevalle nen, ruikt eraan, licht zijn poot en huppelt verder, het duister in. De gestage regen boven Parijs weeft een gordijn om het licht van de lantaarns op de Place de l'Etoile, midden in het wijde van het plein staat vaag en massief de Are de Triomphe. Langs de twaalf Avenues, die op het plein uitkomen, glijden auto's af en aan. Soms houdt de verkeersstroom even op. Dan is er alleen onder de triomfboog het lichtspel van de eeuwige vlam, die brandt voor alle Franse gevallen. VEERTIG jaar nu brandt die vlam daar, symbool van het oorlogsleed en de oorlogsglorie der natie. Het was in no vember 1920, dat onder de Are de Triomphe het lichaam werd bijgezet van een onbekende Franse soldaat, die was gesneuveld in de zojuist geëindigde eerste wereldoorlog. Het grafschrift vermeldt „lei repose un soldat frangais" hier rust een Franse soldaat. De triomfboog, die zich hoog over het Graf van de Onbekende Soldaat weeft, lijkt altijd voorbestemd te zijn geweest het nationale Franse herdenkingsmonument te worden. Het was Napoleon, wiens sol dateske pathetiek het erfdeel aller Fran sen is geworden, die in 1806 opdracht gaf tot het bouwen van het trotse monument. Hij zou er, gelijk de Cesaren van het an tieke Rome, aan het hoofd van zijn zege vierende legerscharen de hoofdstad van zijn machtig rijk door binnen trekken. Maar het waren vreemde troepen, die in 1814 en 1815 als overwinnaars Parijs bin nenmarcheerden en Napoleon stierf, voor dat in 1836 het monument gereed was. En, ironie van het lot: twintig jaar na dat één Frankrijks zonen onder de Are ter ruste was gelegd, omdat hij mede de over winning op de Duitsers van 1918 bevoch ten had, marcheerden andere Duitsers met dreunende stap langs de eretombe. Daarom is dit graf van de Onbekende Soldaat eigenlijk meer een symbool van het Franse verdriet dan van Glorie. Na de eerste wereldoorlog de tweede: wéér doden zonder tal, bezetting, economische ontwrichting die het land tenslotte me de-overwinnaar nog niet te boven is. Daarna Indochina, het roemloos einde voor duizenden jongens, nu het drama Al gerije. De droeve verliezen lijst, die de onbekende soldaat representeert, wordt eindeloos lang. HET LICHT van de vlam boven het graf flakkerde over de pathetische in scriptie „lei repose un soldat frangais", toen Lagaillarde en Ortiz de Algerijnse muiterij ontketenden, waarvoor deze La gaillarde onlangs terechtstond en vrijge sproken werd. Misschien heeft de vlam even onrustiger gebrand toen de eerste salvo's van de muiters een dozijn gendar mes neermaaide. Of: voor déze zonen van Frankrijk niet, omdat zij de glorie van Frankrijk in Afrika in de weg stonden? Brandt de vlam bij het graf er voor de Lagaillardes ter herinnering aan Frank rijks verdriet, of dient ze alleen ter ver hitting van hun gemoederen? Of staat er voor hen op het Place de l'Etoile alleen maar een trotse boog van triomf? Waaraan heeft president De Gaulle ge dacht toen hij zijn atoomparapluie voor Frankrijk verdedigde? Aan de vlam der doden of aan de boog der glorie? En bij zijn jongste rede over de Algerijnse kwes tie, waaruit een duidelijk begrip bleek voor het leed dat de onverzettelijke hou ding der „ultra's" in Afrika heeft veroor zaakt en nog veroorzaken kan. Maar er was een ondertoon in zijn rede, waaruit bleek, dat hij toch ook Frank rijks glorie beslist niet tekort wilde doen. HET IS EEN wat moeilijk verteerbaar brok, die Franse glorie: voor de Westerse politici die met Frankrijk moeten samen werken, voor de buitenlandse toerist, die de Franse samenleving charmant vindt en zich tegelijk afvraagt hoe dit land vol poli tieke en economische feilen nog de preten ties kan hebben van een eerste solist in het Europese concert. De buitenlander kan zich vaak moeilijk onttrekken aan de in druk, dat het levende Frankrijk zijn glorie ontleent aan het heldendom van de doden, waaraan de herinnering wordt levendig gehouden door monumenten tot in de ge ringste dorpen, door het Graf van de On bekende Soldaat onder de hoge Are de Triomphe op het wijde Parijse plein. Veertig jaar geleden werd het lichaam van een Franse strijder in het graf onder de Are de Triomphe gelegd. Een moment van bezinning: voor de Fransen, voor ons Europeanen, met inbegrip van de Duitsers die zich nu op Franse bodem als bondge noten in de wapenhandel oefenen. Daarna zal het, de winter door, stil zijn bij de vlam boven het graf tot de zomer komt en de stromen toeristen. Wie weetmis schien sneuvelen er dan geen zonen van Frankrijk meer, zodat het land met alle energie kan meebouwen aan de glorie van Europa van een vreedzaam en gelukkig Europa, naar wij allen hopen. Een Beverwijkse timmerman, die vrij dagmorgen bezig was op het dak van per ceel Meerstraat 36, is daarvan afgevallen. De timmerman was door een panlat ge zakt. Hij viel zes meter, waarbij hij de rug schaafde aan een muur. Op advies van een arts is de man naar het Rode-Kruiszieken- huis overgebracht, vanwaar hij later ech ter naar huis kon terugkeren. In de nacht van 28 op 29 november te middernacht zal de invoer van vis uit Duitsland naar ons land worden stopgezet tot 1 januari, aldus is officieel in Den Haag meegedeeld. Deze maatregel is genomen omdat het invoer.coptingep.j: dan,.js yjtgq- put. £>it besluit h'e'èft'bij de-handel be vreemding gewekt, vooral geziep de enorme vlucht'die de invoer van Visfilet uit Duits land heeft genomen. Bij cjeze puzzel is het de bedoeling, dat u 'door het goed invullen zelf de nummers en de zwarte hokjes vindt. Horizontaal: 1. Gem. Geneesk. Dienst, afk., 4. tak, overgebracht op andere boom, 6. zeevogel, 9. oud (kaas), 12. haarkleur, 16. bekend Nederl. orkest, afk., 17. hetzelfde, afk., 18. muzieknoot, 19. voertuig, 20. evenzo, afk., 21. voedsel tot zich nemen, 23. omroepvereniging, afk., 25. naschrift, afk., 26. behoeftig, 27. rijkaard. 29. bladzijde, afk., 30. de oudere, afk., 32. korte tijdsduur, 33. ge halte (afk.), 34. lofgedicht 36 Ver. Sta ten, Eng. afk.. 38. in, 39. bep. maand, afk., 41. in slaap sukkelen, 42. ligplaats van schepen, 44. element, afk., 45. mu zieknoot, 46. pech; als voorvoegsel: te leurstellend, 48. riviertje bij Dokkum, 49. op de wijze van, 51. achter, 53. al vorens, 54. geslodten stand, 56. wiel, 57. slede, 58 vogel 60. regelmaat, 62. in orde Eng. afk., 64. voorloorl. politieke ver. afk., 66 Chin, afstandsmaat, 67. bevel, 68. groente, 69. bestendig, 72. verleide lijk stemgeluid, 74. Europeaan, 75. kle dingstuk 76. jongensnaam. Verticaal: 1. doen: houden, 2. soort onderwijs, afk.. 3. lidwoord, 4. voeg woord, 5. element, afk., 6. reeds, 7. kleine hoeveelheid haar, 8. zak voor eten, 9. portie regen, 10. zwarte agaat, 11. para dijs, 13. morsdoekje, 14. erg, zeer, 15. titel, afk., 21. Duitse stad, 22. vochtig, 23. gevuld, 24. hoofd van een abdij, 28. -kind. slecht mens, 31. in-: geen beroep meer uitoefenend, 33. binnenste buiten draaien 34. bejaard, 35. boom, 37. zie 68 horiz. 38. in de, 39. bep. gewicht, 40. soort zijde. 43. rang in het leger, 47. ronddwalen, 48. ernstig, 49. lokspijs, 50. Alg. Transport Onderneming, af., 52. vlaktemaat, 53. bep. gewricht, 55. dus, 57. meisjesnaam, 59. meisjesnaam, 61. deel van een huis. 63. door bergtoppen gevormde lijn, 65. snareninstrument, 68. bëvel, 70. bruto, afk., 71. den lezer heil, afk., 72. maanstand, afk., 73. Jezuïten- orde, afk. Inzenden vóóc donderdag per briefkaart. OPLOSSING PUZZEL No. 12 V;E1RIB E !N AKIW,AA U Ph 'G Rfll E T SI0D|0D U U;R3SIL EiDiE 0 L gSSWE^N S U IR IK IE IA SO UGEBG iE iN iLlTiSEflN E EgfelL K 1 IF!) EBSSN'O n I JJiR.-, ET AG.EIBV A APSISN Prijswinnaars vorige puzzel: 7.50: Mevr. A. Westerwal, Röntgen- straat 2. IJmuiden. 5.W. K. Knuist. Romeinenstraat 47, Haarlem. 2.50: Mevr. W. L. Hezemans, Heem- steedse Dreef 88. Heemstede. Castricums gemeentebegroting, die gis teren aan de gemeenteraad is aangeboden, voor 1961 heeft een tekort van mim twee honderdduizend gulden, wat ruim 40.000 minder is dan voor 1960. Het college van burgemeester en wethouders acht het om het gewenste evenwicht tussen in- en uit gaven der gemeente te bereiken, nodig enige plaatselijke, belastingen te verhogen. Verlaging van uitgaven wordt onmogelijk geacht. De behandeling van de begroting zal plaats hebben op dinsdag 20 december om half tien des morgens. Na de aanbieding van de begroting werd een agenda afge werkt. Het voornaamste punt betrof de aanleg van een rolschaatsbaan in een plantsoen. De bewoners rondom dit plant soen hadden tegen de aanleg bezwaar om dat naar hun mening de rust zou worden verstoord. Maar Castricums gemeenteraad dacht heei anders over het voorstel. Bo vendien werd de suggestie gedaan dat de baan des winters wel met een laagje water bespoten zou kunnen worden, zodat er ook in dit jaargetijde zou kunnen worden ge schaatst. De bezwaren vond de raad niet steek houdend. De baan wordt 40 meter lang en drie meter breed. FLENSBURG (West-Duitsland-(DPA) Vice-admiraal Friedrich Ruge, inspecteur der Westduitse marine, heeft tijdens een bijeenkomst met oud-marineofficieren me degedeeld, dat de Westduitse marine plan nen heeft voor de bouw van twaalf kleine onderzeeboten, veertig motortorpedoboten, vierentwintig mijnenleggers en dertig mij nenvegers. Een dertienjarig Beverwijks knaapje heeft tijdens de afwezigheid van zijn ouders de verveling verdreven door vanuit het raam van zijn slaapkamer aan de Bree- straat met knikkers te gooien. In totaal wierp hij twaalf knikkers in de richting van ruiten aan de overzijde van de straat. Acht knikkers waren raak. Van een mo de magazijn werden vier grote spiegelrui ten vernield, van een apotheek ook een en van een radiozaak ernaast sneuvelde een bovenraam. De politie trof vrijdagavond omstreeks negen uur acht gaten in ramen, hetgeen overeenkwam met het aantal in de percelen gevonden knikkers. (Van onze Amsterdamse redacteur) Kriterion te Amsterdam, Nederlands eerste en dus oudste studentenbioscoop, bestaat dezer dagen vijftien jaar. De ju bileumviering blijft beperkt tot een beslo ten filmvoorstelling voor oprichters en me dewerkers. Verder toont een aantal in de foyer aangebrachte foto's de geschiedenis van deze merkwaardige instelling. Merk waardig, omdat in 1945 slechts weinigen vertrouwen hadden in het experiment. Het oude gebouw van „Handwerkers Vrien denkring" in de Roetersstraat werd om gebouwd tot een modern bioscooptheater. Het publiek kwam en bleef komen, vooral, omdat Kriterion een goede neus bleek te hebben voor goede films. De opzet, dat dit theater een aantal studenten de mo gelijkheid moest kunnen geven hun studie uit het salaris te bekostigen, is volkomen bereikt. Tientallen artsen, sociologen, ad vocaten, economen en predikanten hebben er de bezoekers naar de plaatsen gebracht, Mr. J. C. Bulnmann, burgemeester van Weesp en aanstaande burgemeester van Velsen, heeft als waarnemend burgemees ter van de gemeenten Ankeveen en 's Gra- Vë'lahd" 'afscheiT genohié'n. Ih 'dë «es 'jaar dat hij waarnemend burgemeester was van Ankeveen (dat twee jaar geleden zijn duizendste inwoner verwelkomde) zijn vele verbeteringen aangebracht en er kwam een uitbreidingsplan tot stand. Met soms een bouwvolume van nul per jaar kwamen 4S woningen gereed. Ankeveen kan, ook wanneer deze gemeente in groter verband opgaat, volkomen gerust zijn. Dit geldt ook met betrekking tot het nieuwe streekplan voor het Gooi en de Vechtstreek aldus de heer Buhrmann in zijn afscheids rede. Ook in 's Graveland is veel verbeterd. Zo kwam een gemeenschappelijke regeling tot stand voor de brandweren van Anke veen, 's Graveland en Kortenhoef. Dertig krotten werden gekocht voor sanering en er verrezen veertig nieuwe woningen. Een definitieve oplossing voor het huisvestings probleem zag mr. Buhrmann slechts in de totstandkoming van de nieuwe gemeente 's Graveland met ingang van 1 januari 1961. De heer Buhrmann zei dat het burge meesterschap van de drie gemeenten steeds aantrekkelijk voor hem is geweest. De ge meenten verschillen immers aanmerkelijk in structuur. Een enkele keer was het wel gecompliceerd. Als burgemeester van An keveen was hij tegen en als burgemeester van 's Graveland en Weesp was hij voor nieuwe gemeentelijke indeling. Inderdaad schijnbaar wonderlijk, maar het geheel maakte het voor hem als bestuurder des te aantrekkelijker. Mr. Buhrmann bedankte wethouders en raadsleden voor de hartelijke samenwer king die hij gedurende zijn ambtsperioden heeft mogen ondervinden en omgekeerd had ook de aftredende bewindsman woor den van dank in ontvangst te nemen. Zoals wij gemeld hebben, neemt burge meester Buhrmarn volgende week dinsdag afscheid van Weesp en 'zal hij op 2 de cember als burgemeester van Velsen wor den geïnstalleerd de kaartjes verkocht of de projector be diend. Kriterion werkt thans met 29 werk studenten, die 17 tot 20 uur per week wer ken en nog voldoende tijd overhouden voor colleges en studie. Kleinste schouwburg Boven de foyer van bioscoop Kriterion is het kleinste schouwburgzaaltje van Am sterdam te vinden. Er zijn 200 zitplaatsen en het heeft de naam Hypokriterion ge kregen. Velen kennen het slechts als „weekend-theater", want sinds verleden jaar heeft de toneelgroep Puck beslag ge legd op de zaterdag- en zondagavonden om er toneelstukken op te voeren, die commer cieel gezien weinig aantrekkelijk zijn, mara die de fijnproever niet graag wil mis sen. Verleden jaar hebben „Tchin-Tchin" en „Korczak en de kinderen" zoveel succes geoogst, dat- de stroom bezoekers ternau wernood kon worden verwerkt. Dat gaf Puck moed om de weekendvoorstellingen dit jaar te hervatten. Dat is inmiddels ge beurd met „De Honden" van Brulin. „Nieuwe" buurt Op de plaats, waar de Amsterdammers zich destijds verpoosden in tal van uit spanningen, bij de wielerbaan en de schiet baan, is zestig jaar geleden een begin ge maakt met het stichten van een nieuwe arbeiderswijk, die toen het mekka van de stadsuitbreidingen werd genoemd. Deze wijk, de Indische Buurt, is pas omstreeks 1925 gereedgekomen en had toen een in wonertal gelijk aan dat van Amersfoort. Het oudste deel van de buurt ontstond in dezelfde'tijd als de Oosterparkbuurt, de Pijp en de Kinkerbuurt, de lelijkste delen van Amsterdam. Deze buurten, die tien duizenden krotten tellen, zouden Amster dam wellicht bespaard zijn gebleven als men destijds had geluisterd naar stadsin genieur J. G. van Niftrik, die het „wilde" bouwen in die tijd wilde tegengaan dooi de stadsuitbreiding in het oosten te con centreren. Bijna twintig jaar later wist zijn opvolger Jan Kalff wèl gehoor te krijgen. Het kwaad was toen reeds ge schied. Het nieuwere deel van de Indische Buurt is een fraaie woonbuurt geworden met een eigen recreatiegebied, het Flevo- park, twee grote plassen voor de water sport en de Zuiderzeedijk bij Zeeburg. Spiegeltjes Amsterdams brandweercommandant, de heer P. A. Riedel, dreigde een half jaar geleden de openbare brandmelders te zul len afschaffen, indien het aantal baldadi ge meldingen (toen 2000 per maand) niet drastisch zou verminderen. Dit dreigement heeft de Amsterdammers toch wel tot na denken gestemd. Afschaffing van brand melders zou in geval van nood de komst van de brandweer vertragen. Geschrokken ouders hebben hun kinderen waarschijnlijk op het hart gedrukt de melders te ont zien. Het aantal valse meldingen is nu van 2000 tot 700 per maand teruggelopen. De meeste baldadige meldingen komen in de vroege avonduren binnen. In sommige kazernes betekent dit, dat er vrijwel door lopend een alarmtoestand heerst. Sinds kort is bij een aantal brandmelders het ruitje, dat moet worden ingeslagen om de alarmknop in te drukken, vervangen door een spiegeltje. De knop zelf is nu onzicht baar en wie het spiegeltje wil inslaan ziet vóór hij deze daad verricht eerst zijn eigen gezicht. Zullen de baldadigen daar door worden afgeschrikt? De naaste toe komst zal het moeten leren. is de inhoud van de nieuwe uitgave van Wie Wat Waar. Wij willen dan ook niet alles verklappen, doch alleen een tipje van de sluier oplichten. U kunt er in lezen over aard bevingen en hun gevolgen, over hopperzuigers, snijkop- zuigers en andere baggermolens, over de Olympische Spelen in Rome, over poppen en marionetten, over kerkorgels en ongehuwde prinsen en prinsessen, over Nieuw-Guinea en de samenwerking in Europaen over nog wel vijftig andere interessante onderwerpen, leder vindt in Wie Wat Waar wel iets van zijn gading een fijn bezit een welkom geschenk 288 bladzijden honderden illustraties vele statistieken Uitsluitend verkrijgbaar aan de kantoren van dit blad. Reser vering is niet mogelijk. Toezending per post kan geschieden na ontvangst van 2.75 (35 cent voor porto en verpakking). De grote seizoendrukte en de onmogelijkheid deze op te vangen door meer geschoold technisch personeel in te scha kelen dwingen ons om het tijdstip van inzending van adver tenties vroeger te stellen dan voorheen. Deze maatregel is er op gericht om een tijdige bezorging van onze bladen zoveel mogelijk te bevorderen, hetgeen van groot belang is voor de abonnees en de adverteerders. Wij verzoeken u met het volgende rekening te willen houden: Alle teksten voor advertenties dienen, met name voor don derdag, vrijdag en zaterdag, de dag voor plaatsing uiterlijk om 12 uur 's middags in ons bezit te zijn. Dit geldt ook voor Luidsprekers en Zakenluidsprekers, echter niet voor Familieberichten. Indien de advertenties vóór deze tijd worden ingezonden, kunnen wij plaatsing op de aangegeven dag zonder enig voorbehoud garanderen. Later binnengekomen advertenties zullen nog zoveel moge lijk worden geplaatst, doch wij moeten ons voorbehouden de plaatsing tot de volgende dag uit te stellen. DE DIRECTIE Zijn lage prijs is even verrassend als zijn werking. Do nieuwe AUTOPIN „Model 60" breic volkomen geruisloos hele toeren in snelle handelingen. Tricot-, ribbel-, boord- en fantasiesteken bieden geen moeilijkheden. Geen steken te tellen en do automatische spannings- regoling vergemakkelijkt het breien van pullovers, kinderkleding. kouseh, shawls, handschoenen, enz. Voor f 22.- ontvangt U do nieuwe AUTOPIN „Model 60" met extra onderdelen .hand leiding en breimodellen. Betaling per postwissel of op giro no. 516084 van N.V. Lisa, afd. 33 te Ijmuiden. Desge wenst betaling bij ontvangst. Gratis geïllustreerde brochure met volledige inlichtingen op aanvraag. Prachtig geschikt al» Kerstgeschenk. Bij avondcursus ENGELS VOOR BEGINNERS kunnen nog enkele personen ge plaatst worden. Mej. J. Pool, Lerares Engels M.O., Bloe- mendaalsestraatweg 40, Sant poort-Zuid. Telef. 02560-8458 NET MEISJE gevr. van 8.30 tot 12 uur. A. de Jong, Plei- aaenplantsoen 81, IJmuiden. Gevr. WERKSTER, 1 ocht. per week. Mevr. Commerell, Wijn. Daniëlslaan 43, Sant poort. Telef. 02560-8426, liefst bellen tussen 4 en 5 uur. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt MACH.- STIKSTERS. Stuk loon, hoog loon. JONGENS gevraagd in con- servenfabriek, leeft. 15-18 jr. Interessant werk. Goede ver dienste. N.V. „Edivo", Traw lerkade 48, IJm. Telef. 5378. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt voor di rect JONGEMAN voor de snijafdeling. Te koop aangeb. modern NIEUW WOONHUIS op hoek geb. in 1956, m. gar. te Santpoort. Voor en ach ter goed onderh. tuin. Uit zicht onbelemmerd, ook in de toekomst. Gedeelt. stoff. over te nemen, zoals vast linoleum op slaapkam. (3), colovinyl tegels in keuken, trap en gang edelvinyl. Alle ramen voorz.van Luxaflex. Telef. 02560-7652. A.s. echtpaar zoekt tijdelijk WOONRUIMTE, liefst onge- meub. Brieven L 1440. Gevr. in goede buurt voor dame (68 jr.) ZIT-SLAAPK. met voll. pension. Brieven L 1441. SPOED! Jong echtp. zoekt woonruimte, evt. zolder of iets dergelijks. Br. L 1435. WONINGRUIL. A'dam grote bovenwoning ruilen v. wo ning in IJm. Robijns, W. de Withstraat 99 III, A'dam. WONINGRUIL HILLEGOM (5 min. van centrum) met Velsen/Santpoort eventueel Haarlem-N. Kamer ensuite, keuken en bijkeuken, 3 slaapkamers, voor- en ach tertuin. Huur 12.p. week. Brieven onder L 1450. DEN HAAG. 4-kam. woning, le etage, op het zuiden, dou che, fietsenbox. Vrij uitzicht. 66.p. m. Vreeswijkstraat 435. Voor 4 a 5 kamer ben.- woning, zonnige tuin. Sant poort of omgeving. Brieven L 1449. VERLOREN: voetbalshirt (zwart-wit) gaande van Mar conistraat naar Schonenberg. Gaarne terugbezorgen bij: K. v. Veelen, Marconistraat 12, IJmuiden. SLOOPHOUT. - Baddings, balken, delen, ribben, ra men, deuren, ijzeren balken, golfplaten, tegels, stenen, nw. hardboard, grote partij nw. deuren m/z kozijn, raamko zijnen enz. enz. Afbraakhan- del Baanstraat 61-63b, Telef. 4893. RIJSCHOOL VELSERBEEK. Erk. rijschool, 6.p. uur. Driehuizerkerkweg 54. Tel. 8358. BENT U VAN PLAN UW HUIS TE VERKOPEN? Wij hebben veel vraag naar hui zen in alle prijsklassen. Ma kelaarskantoor De Groot en Stillebroer, J. T. Cremerlaan 28, Santpoort. Tel. 02560-8539 SINT NICOLAAS en ZW. PIET COST, te huur. N. C. Mentink, Driehuizerkerkweg 103, Drieh,-Velsen. Tel. 4250 LUXE VERHUUR V.W. 1960 K. A. van Doesburg, Pla- netenweg 20, Telef. 7320. AUTOVERHUURBEDRIJF A. Uniken. Weekse dagen 15.— p. dag. Z. Z. 20.— p. dag. Wijk aan Zeeërweg 146 Telef. 7839. AUTORIJSCHOOL H. Ane- pool, voor luxe en vracht auto. Erk. Bovag instr. met de nieuwste Opeis. Rijn straat 91. Telef. 4565-6285. TELEVISIE vanaf 9.63 per week. Alle merken, le bet. 3 mnd. na proef. Vr. inlicht. H.A.J.O,, Da Costalaan 36, Driehuis. Telef. 7116. LUXE VERHUUR v. OPELS IvEKORD. E. Groen, Plane- tenweg 206. Telef. 7244. ST. NIC. en ZWARTE PIET COSTUUM te huur. Hofdijk laan 28. Telef. 4710. Geef EEN GRAMMOFOON PLAAT. Prijzen vanaf 1.80. Kom ook naar de gezellige platenkelder van Keizer, Plein 1945 no. 54. Telef. 4516 GELUIDSBANDEN voor alle soorten bandrecorders. Uni ken, Wijk aan Zeeërweg 45, Telef. 7127. Steeds verkrijgbaar IJS TAARTEN v.a. 3.50, 8 a 10 personen. Patisserie Dekkers, Centrum Galerij, Telefoon 4302. Gratis op zicht bij U thuis. BONTMANTELS kort en lang. reeds vanaf 2.p. w. Vraagt vrijblijvend inlichtin gen. Strikte geheimhouding. Brieven L 4898. Verhuur SINT en PIET COSTUUMS. Geh. compl. p. stel 12.50 p. 2 uur. Wijk a. Zeeërweg 87. LEDEREN KLEDING vanaf 2.p. w. Lederen Kleding bedrijf Veldhuis, Breestraat no. 12, Beverwijk. Telef. 5629 VERHUUR DEKKLEDEN v. elk bedrijf. Fa. K. v. Veëlen, Zeilmaker en Tentenfabriek, Middenhavenstr. 27, IJmui den. Telef. 02550-4108. SLIJTERIJ „FLORA", Zee weg 115, Telef. 5307. 1 fles Chiffon d'Amore 2.55. Wijnands en Van Rensen: WEDSTRIJDPRIJZEN, me dailles, bekers, vaantjes. Vij zelstraat 125, A'dam. Zaken- adres voor Velsen: P. J. van Rensen, Kerkerinklaan 70, Santpoort. Telef. 02560-7463. PHILIPS RADIO en TELE VISIE, platenspelers en bandrecorders 100 service (event, ruilen wij uw oude app. in). Velo afd. Radio en Televisie. Trompstraat 68, IJmuiden. Telef. 5198-8191. Wij maken alle SLEUTELS. Fa. N. P. Zwager, Kennemer- laan 77. Telef. 5607. AUTORIJLES in Renault Dauphine tevens luxe ver huur. H. Post, Frans Hals straat 13. IJmuiden. Tel. 7565 DENKT U OM DE BUITEN VOGELS? Vetbollen, strooi- voeders, pinda's en berken houten vogelvoederhuisjes, slechts 9.75. Engelhart, Trompstraat 92. Telef. 4146. Reeds een prima ZANGKA NARIE met kooi v.a. 18.50. Tev. tropische vogels, Beo's, papegaaien, vogelkooien, vo lières enz. Engelhart, Tromp straat 92. Telef. 4146. Reeds een VISKOM met GOUDVISJES voor 2.75. Engelhart, Trompstraat 92, Telef. 4146. FIAT MILLECENTO 1100 1955 1275. Opel Rekord '55 1550. Ford Vendome 1955 775. Inruil. Fin. en 3 mnd. garantie. Zeeweg 269. UW OUDE KWAST of mes is 10.waard; uw oude elektr. apparaat is 15. waard, bij aankoop van het nieuwste Remington scheer- apparaat. Kom nu de scheer- proef nemen. Keizer, Plein 1945 no. 3, Telef. 4516. JONGENSTROMMELS v.a. 15.mondorgels vanaf 3.50, sambaballen vanaf 4.80. Muziekhandel Uni ken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden-Oost. Telef. 7127. WOLLEN VESTEN, truien en jumpers voor dames, heren en kinderen. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden, Telef. 4235. NYLONS MET EN ZONDER NAAD. 1.98. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. ZWART en KHAKI ON DERGOED. Zeeman, Bloem straat 70, IJmuiden. Telef. 4235. INTERLOCK HEMDEN met mouw, en lange pantalons vanaf 2.50. Zeeman, Bloem straat 70, IJmuiden. Telef. 4235. AUTORIJSCHOOL „DRIE HUIS", erkende F.N.Ó.P.-rij- school. Voll. cursus 150. F. Eikelhof, Da Costalaan 53, Telef. 4318. DAME' DRAGEN DAN- LONS. Deze mooie kousen zijn verkrijgbaar in velé tinten, ook naadloos, bij C. Lodder, Driehuis. ONDER DE OPERATIE LAMP. De fascinerende her inneringen van een bekend chirurg. Prijs 3.95. Te be stellen bij Uitgeverij „De Cyclus", Leiden. Telef. 01710- 23734. Of bij de erk. boekh. OVERWIN UW ANGST. Psychologische raadgevingen oi i het leven moedig tege moet te treden. Bestel: Be vrijding van angst, prijs 5.75, bij Uitgeverij „De Cyclus", Leiden. Tel. 01710- 23734. Of bij de erk. boekh. OOK U kunt het woord voeren als U gelezen hebt: „Goed spreken door zelf overwinning", prijs 4.95. Te bestellen bij Uitgeverij „De Cyclus", Leiden. Telef. 01710-23734. Of bij de erk. boekhandel. Voor een BETROUWBARE AUTO naar Veldes Auto handel, Santpoort, Bloemen- daalsestr.weg 148, Tel. 7709, verkoopt uitsluitend onder gar. Momenteel verschillen de merken auto's voorra dig. Financ. mogelijk. Te koop gevr. ANTIEKE KLOKKEN, tafels, stoelen, kasten, schilderijen, porse lein, kristal etc. Maasstraat 7. Telef. 7425. ZEEPIER. Wekelijkse afne mer gevraagd. Jb. Scheltus, Belt 26, Wieringen. KISTEN te koop. Loender- sloot, Lange Nieuwstraat 433-435, IJmuideh. Te koop aangeb. KINDER WAGEN (v. Delft) Hunze- straat 12. Te koop agb. OPEL OLYM- PIA bj. '52-'53, mech. 100 aanrijding vrij z.g.a.n. Nieu we banden. Prijs 875. Bonairestraat 4. TeL 02560- 7030, Santpoort. Door aanschaf van m'n nieuwe Ford TAUNUS te koop, bouwjaar 1952. Prijs 425.Hoofdstraat 91, Santpoort. Telef. 7892. Te koop agb. FIAT 1100 '57, met nwe. ruilmotor, nwe. banden, lak in pr. $t. Wordt met garantie verkocht. Ha- gelingerweg 132, Santpoort. Telef. 02560-7757. Te koop agb. V.W. 1954, in pr. st., met nwe. motor. Prijs 1900.Hagelingerweg 132, Santpoort. Telef. 02560-7757. Te koop agb. FIAT 600 '56, n -e. banden, motorisch en mech. 100 Lak en bekl. als nieuw. Hagelingerweg 132, Santpoort. Telef. 02560- 7757. Te koop aangeb. 1 pr. ROL SCHAATSEN, i elektr. bus, rijdend op fluitsignalen. Hofdijklaan 90. Telef. 5749. Van 1ste eig. OPEL OLYM- PIA 1955, in uitst. st. Km- stand 55.000. Pr. bnd., kachel. Financ. mog. 3 mnd. schrift, garantie, 1750— Telef. 02500-36508. V.W. DE LUXE 1959, van le eig. In pr. onderh. staat. Roldak. Led. bekl. Nieuw prijs 5950.3 mnd. schr. garantie. Financ. mogelijk. 3950.—. Telef, 02500-36106, b.g.g. 36715. Te koop HANDMACHINE 30. 1-pers. opklapbed m. ombouw en bed 25. Lin nenkast 35. Pythagoras- straat 7. Te koop ROLSCHAATSEN Hudora, maat 29-43 z.g.a.n. Na 7 uur. Tollenslaan 6, Driehuis. Te koop mooie LEUNING STOEL 8.en pracht schilderij op tegels 25. Rijnstraat 127, IJmuiden-O. Te kp. witte Eng. KINDER WAGEN, wiegje, kinderled., Vroling heteluchtkachel en 1482 D.E. punten. Kennemer- laan 189. Te koop prachtige LOOP POP. Broekhuyzenstraat 13 Te koop BROMMER, 2 ver- snell., voor- en achtervering. Magneet met Sachs. De Ruy- terstraat 46. Te koop ZAAGMACH. com- ple:t met V-i PK motor. Af- braakhandel Baanstraat 61- 63b. Telef. 4893. Te koop aangeb. 1 uitneem- bare KINDERWAGEN z. g. a. n. Kerkweg 84, Santpoort. Na 7 uur.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6