Eerste winkelgalerij in nieuwe wijk van Beverwijk geopend /ATA. CUL COR v. O. M „Bloembollencultuur Hillegom" verwerpt bouwplan Krelagehuis Bestrijding „ziek" in krokussen verdient ruime aandacht KRIJGER Schroothandelaren contra de heer Voskuil en de VARA 5 december nader! WOON-WIJZER f. SE GR0ST SPECULAASPOPPEN KUNSTHANDEL IJmondverenigingen vandaag en morgen Radiocommentaar zou onrechtmatig zijn geweest Castricums zwembad in discussie LOENDERSLOOT Bouwvakarbeiders namen tegeltjes weg Koperdieven bij Hoogovens ingerekend LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT Nieuw uurwerk voor de watertoren KIENZLE WOENSDAG 30 NOVEMBER 1960 In het Beverwyks-Heemskcrkse uitbreidingsplan „Oosterwijk" is thans de eerste winkelgalerij gereedgekomen. Het betreft hier een galerij van tien winkels, onder gebracht in dertien panden. Voor de circa vijfhonderd gezinnen die nu in „Oosterwijk" .vonen betekent de galerij, die dinsdagmiddag officieel door de burgemeesters J. G. S. 3ruinsma (Beverwijk) en II. Nielen (Heemskerk) is geopend, een uitkomst. Want er was tot gisteren slechts een klein aantal zaken, ondergebracht in garages. Tot de dag ier opening was slechts één kruideniersbedryf behoorlijk gehuisvest. Voor een groot deel van hun benodigd heden waren de honderden huismoeders aangewezen op de middenstand elders in Beverwijk, waarvoor een flink eind moest worden gefietst of gelopen. Maar sedert dinsdag is daarin verande ring gekomen. Nu zullen de inwoners voor veel artikelen in hun eigen wijk terecht kunnen. De winkelgalerij mag er wezen. En dat is nog niet het einde, want tegen over de zaken zal een ander complex van veertien winkels worden gebouwd. Met de bouw daarvan denkt men reeds in het volgende jaar te kunnen beginnen. Pas als deze galerij klaar is zal het Europa plein een grootsteedse allure hebben. Op het ogenblik is daarvan geen sprake: men moet er nog door de modder zeulen. Dat het met de samenwerking in de IJmond, wanneer het erop aankomt, best meevalt, bewijst de bouw van het winkel complex. Want deze is een onderdeel van een Beverwijks plan, bij de verwezenlij king waarvan men op Heemskerks ge meentelijk grondgebied moest bouwen. Heemskerk gaf zijn medewerking en er werd heel snel een werkgrens vastgesteld. Het gehele complex van 294 étagewonin gen (gebouwd door Smits Bouwbedrijf) staat dus voor een klein gedeelte op Heemskerks grondgebied. Nu zijn er misschien al teveel winkels gemeten naar het aantal inwoners van „Oosterwijk". Maar voor de middenstan ders is een behoorlijk stuk brood in het verschiet, want over maar een paar jaar zullen in „Oosterwijk" achtduizend men sen wonen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma, staan de op een podium voor de winkelgalerij, herinnerde aan de moeilijkheden die het gemeentebestuur had te overwinnen alvo rens met de bouw van de woningen en winkels kon worden begonnen. Hij was dan ook dankbaar dat een stichting, gebo ren uit het particulier initiatief, de taak van het gemeentebestuur gedeeltelijk heeft verlicht. Dank bracht de heer Bruinsma ook aan de Rijksmiddenstandsconsulent te Haarlem voor diens medewerking bij de opzet van de winkelgalerij. Winkeldeur voor winkeldeur werd ver volgens door de beide burgemeesters, me vrouw Bruinsma en enkele wethouders ontsloten. Van de winkeliers aan de Plantage had den de „verre" collega's in Oosterwijk een mooie vlag gekregen, voorstellende een gedeelte van de kaart van Europa (in grijs blauw) met de naam Europaplein (in zacht oranje) erdoorheen geschreven. Het interieur van de tien winkels dwingt be wondering af. In de galerij treft men oa. aan een melkzaak, zelfbedieningszaak, broodwinkel, speelgoedzaak (Oosterwijk is tamelijk kinderrijk!), een zaak voor rook artikelen, een drogisterij, een slagerij, een groentezaak, en een textielzaak. EXPORTVEILING BIJ ONS BELANG Bijna 70.000 kg bedroeg de aanvoer van peen op de speciale exportveiling van Ons Belang te Castricum. Zeer hoge prijzen werden ook nu niet gemaakt, al kwam een enkele partij wel boven 9.de 100 kg. Vooral de B-peen was dit keer in trek, hetgeen begrijpelijk is nu de uitvoermoge- lijkheden iets ruimer geworden zijn. Over het algemeen echter kon men niet van een levendige handel spreken, ook niet voor het binnenland, want de noteringen waren ook hier niet bijzonder hoog. De prijzen waren: peen B 5,70f 9,80; peen C f 6,10—/" 8,20: peen D 5,00 —f 7,10; peen O 5,00—/ 8,50. Advertentie DIKKE STUKKEN TAAI 3 pond DIKKE VRIJERS 5 pond ZEILSCHEPEN 8 pond POPPEN 1, Va en V« pond van de Fa. GE BR. PRONK uit DEN HELDER Het bekende adres GEMBERTAAI in poppen 3 p. en pakken 1 p. CHOCOLADELETTERS en -FIGUREN, MARSEPAIN LUXE DOZEN BONBONS van Verkade, Ringers enz. KENNEMERLAAN 131 - TELEFOON 5386 IJMUIDEN 1 pnd 1.30, 1/j pnd 0.65 met hele amandelen 1 pnd 1.70, Vj pnd 0.85 W Bestel s.v.p. vroegtijdig Ook suikervrije chocoladeletters De afdeling Hillegom van de Koninklij ke Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur gaat niet akkoord met de plan nen tot modernisering van het Haarlemse Krelagehuis. Dat is gebleken op de maan dagavond in hotel Sistermans in Hillegom gehouden afdelingsvergadering bij de be handeling van de beschrijvingsbrief voor de op 19 december in Haarlem te houden algemene vergadering. Het voorstel van de adviescommissie beursgebouw tot ver bouw en uitbreiding van het Krelagehuis in etappes, waarvoor tot een contributie verhoging moet worden besloten, werd door de ruim tweehonderd aanwezigen éénstemmig verworpen. Het voorstel van de adviescommissie kan pas worden uitgevoerd als een con tributieverhoging van ongeveer 25 percent wordt aangenomen. De verbouw zou dan in etappes tot stand komen. Voor de eer ste en tweede etappe zou een bedrag van ongeveer twee miljoen gulden nodig zijn. Hoeveel kosten met de derde etappe ge moeid zijn, is niet bekend. De voorzitter van de afdeling, de heer Fr. van der Kolk, zei dat „op lichtzinnige wijze met miljoenen zal worden gegooid" als het hoofdbestuur voor de verbouwin gen blanco volmacht zal worden gegeven. De leden worden onmondig vei'klaard. Zou er een enquête onder de werkelijke beurs bezoekers worden gehouden, dan was ver werping van het voorstel allerminst denk beeldig, aldus de heer Van der Kolk. Burgemeester .7. G. S. Bruinsma van Beverwijk en burgemeester H. Nielen van Heemskerk hebben dinsdag de eerste winkelgalerij in Oosterwijk ge opend. Advertentie Wij bieden U een welhaast onuitputte lijke bron van geschenken apart en origineel en in elke pry's zoals Aparte wandschaarlamp 19.75 Wandlampje17.50 Staande verlichting v.a9.95 Voorts: Serviezen - Houtwerk Wandkleden - Schemerlampen Keramiek - Colliers Tassen - Glaswerk Aardewerk en nog veel meer - IJMUIDEN KENNEMERLAAN 55 WOENSDAG 30 NOVEMBER R.K. Jeugdgebouw, Heemskerk, 20 uur Zwartwitwedstrijd fotokring Heemskerk. Patronaatsgebouw, 19.30 uur: Onderwij zerstoneelvereniging met „De Gouden Spiegel van Pierewiet" Hervormd Jeugdgebouw, Dijckmanstraat Velsen-Noord, 20 uur: Concert Klavier- schippers voor Bejaarden. DONDERDAG 1 DECEMBER Patronaatsgebouw: als woensdag. Hervormd Vjjkhuis, Dijckmanstraat,, Velsen-Noord, 13.30 en 15.00 uur: Decla matie van Albert Vogel voor de school jeugd Maandag heeft de vereniging „Het Bij goed" in het Haarlemse café-restaurant Brinkmann vergaderd. De voorzitter, de heer J. J. Bos, wees er op dat de be strijding van de aaltjes in krokussen wel de aandacht waard was, zodat hiervoor veel tijd werd ingeruimd in deze verga dering. Hi.i deelde mede, dat in het af gelopen jaar de amarylliskwekers het in stellen van een keuringsdienst hebben kun nen voorkomen, door hun partijen op virus te gaan onderzoeken. Er zijn nog wel kwekers die dat nog eens zeer se rieus moeten doen. Het bestuur wil nog steeds proberen een boekje uit te geven over het bijgoed. De heer P. Krabbendam schrijft zo'n boekje. Getracht zal worden het uit te geven. De heer P. J. Bos zal de plaats in het bestuur gaan innemen van de heer J. J. Bos. De heer P. Drost komt weer achter de groene tafel op de stoel van de heer Cor Res en de heer H. J. M. Eldering staat zijn zetel af aan de heer J. Ben schop te Sassenheim. Het jaarverslag over 1959 van de secre taris, de heer H. A. G. de la Mar ver meldde o.m. dat de vereniging op 1 janua ri 1959 860 leden telde. Het jaarverslag van de directeur van de Keuringsdiensten, de heer F. Limburg, vertélde uitvoerig hoe de gezamenlijk ge voerde bestrijding van de gewassen ver loopt. In de krokussen tobt men op het ogenblik met virus en aaltjesaantastin gen. Verleden jaar bracht men het aantal door aaltjes aangetaste partijen terug tot een kwart van de hoeveelheid van het jaar daarvoor. Het aanvankelijke optimis me over het verloop van de strijd werd dit jaar afgestraft door een stijging van de aangetaste hoeveelheid met honderd percent. Er is 11.135 r.r. afgekeurd. De oorzaak, ervan is bekend, het is on juist geweest om de knollen maar 2Va uur te dompelen bij 43 graden C. Het had drie uur moeten zijn. Het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek neemt nog steeds proeven, maar weet de tijdsduur zeker. De heer Limburg maakte de controleurs van zijn dienst een compliment voor hun speurzin, want hoewel het ziektebeeld te veld zeer gecamoufleerd is, weten zij toch wel de aangetaste partijen te vinden. Men moet er wel degelijk op letten met welk aaltje men te doen, heeft, zodat er steeds monsters worden gegeven aan het labora torium. De bestrijding van het virusziek in kro kussen verloopt beter. In 1957 moesten de controleurs nog 15 Va percent van de op pervlakte afkeuren, dit jaar was het maar twee percent. De andere ziekten, zoals roest, penicillium, botrytis en fusarium veroorzaken nog wel eens afkeuringen. Als de kwekers hieraan ook voldoende aandacht besteder, zouden zij het produkt niet in diskrediet brengen. Drs. A. F. G. Slootweg heeft de verga dering besloten met een uiteenzetting over de huidige kennis van de bestrijding van de twee aaltjes ditylenchus destrctor en aphlenchoides subtenuis. Er is gebleken, dat verschillende rassen anders reageren op de warmwaterbehandelingen. Een ding hebben ze gemeen: ze gaan er zeker het eerste jaar door achteruit. Aan de hand van grafieken liet hij zien, hoe de onder zoekers stapje voor stapje zijn verderge- komen op de weg naar het juiste advies. Eerst moest worden vastgesteld welke temperatuur dodelijk was. Men wist die: 43'/2 graden C. De tijdsduur van de be handeling is daarna onderzocht en dat bleek drie uur te zijn een week na het rooien en vier uur bij twee weken na het rooien. Men zocht daarna uit of de knollen de krachtproef beter zouden doorstaan als ze eerst bij een hogere temperatuur zou den worden gelegd en zo ja welke? Men kwam tot de ontdekking, dat croc, pur purea zich het best voelt als de bewaar- afdeling 25 graden c. is geweest voor de behandeling 17 graden daarna. Grand Mai- tre doet het beter bij 23 graden voor en 17 na de behandeling en King of the Stri ped reageert weer als purpurea. De heer Staats vond het onjuist dat in de adviescommissie beursgebouw geen le den uit de „oude bollenstreek" Sassen heim, Lisse, Hillegom zijn opgenomen (als men over de „oude bollenstreek" spreekt, kan men beter denken aan Haar lem en Heemstede, want daar ligt de ba kermat van de Nederlandse bloembollen cultuur - red.) De heer Stokman miste in de begroting van de vereniging voor 1961 een juiste spe cificatie van de exploitatie der huidige Haarlemse beurs. De heer Dannijs vond onduidelijk vermeld wat het Krelagehuis buiten de beursdagen aan verhuur op brengt. De heer Witteman zei dat de adviescom missie onkundig is met betrekking tot het geen het vakbelang e:st. Het vader lijk vermaan „in het bollenvak is rust no dig" mist een zakelijke argumentering. De heer Van der Kolk zag meer heil in een commissie, waarin deskundigen op het ge bied van de bouw en financiën zitting heb ben, aangevuld met mensen uit het bol lenvak. Aan het begin van de vergadering her dacht voorzitter Van der Kolk de overle den vakgenoten. Hij overhandigde de heer R. N. J. Bijl van Duyvenbode een boek werk en diens echtgenote bloemen we gens het feit dat de heer Bijl veertig jaar lid van het afdelingsbestuur is. Over de export zei de voorzitter dat het geringere aantal zgn. vroege orders in het komende exportseizoen wellicht zijn oor zaak zal vinden in de lagere minimum exportprijzen. De secretaris, de heer Bijl van Duivenbode en de penningmeester, de heer C. G. N. Meskers, brachten de jaarverslagen uit. In het voorjaar zal een studievergadering worden belegd over het Advertentie VOLLEDIG ASSORTIMENT Uw dealer MARKTPLEIN TELEFOON 5596 tulpenstengelaaltje. De heer C. Ph. Fre- riks werd benoemd tol bestuurslid van de stichting Hillegoms beurs. De heer Van der Kolk wijdde aandacht aan de Euro- markt en deed verslag van besprekingen die in Brussel met dr. S. L. Mansholt zijn uitgevoerd. Getracht zal worden in de Euromarkt erkenningseisen in te voeren De heer Van der Kolk zei dat de taak van het Produktschap voor Siergewassen aan verandering en beperking onderhevig zal zijn. Tot nieuwe penningmeester werd de heer G. Meskers gekozen,, tot bestuurslid de heer P. Hulsebosch in de vacaturen G. G. N. Meskers en Wm. Zaadbergen Mzn. De heren H. Nieuwenhuis en W. Dekker werden afgevaardigd naar de in Haarlem te houden algemene vergade ring. Voor de civiele kamer van de rechtbank te Amsterdam zijn gisteren de pleidooien gehouden in het proces dat de negen leden van de Vereniging van Fabrieksleveran- ciers van geslagen schroot, aanhangig hebben gemaakt tegen de hoofdredacteur van Het Vrye Volk, de heer Voskuil, die in zy'n „Socialistisch Commentaar" van 2 juli, een onrechtmatige daad zou hebben gepleegd. De strekking van dit commentaar zou volgens de dagvaarding zijn, dat in de schroothandel corruptie en oneerlijkheid welig tieren. Eisers stellen de heer Voskuil en de V.A.R.A. aansprakelijk voor de schade welke zy lijden doordat bij een deel van het publiek de indruk is gewekt, als zouden zij corrupt en frauduleus zijn en in het algemeen op oneerlijke wijze hun handel dryven en hun geld verdienen. De raadsman der vereniging, mr. H. S. Blaisse, zei onder andere: „De heer Vos kuil heeft de heer Spierenburg (vice-voor- zitter van de Hoge Autoriteit der EGKS) in zijn commentaar in Straatsburg laten verklaren, dat veel schroothandelaren zich aan corruptie en fraude hebben schuldig gemaakt". De heer Voskuil had geconclu deerd dat de fraude in het kartel diep was ingevreten tot nadeel van de EGKS. Voor Nederland is onjuist, aldus de advocaat, dat vele schroothandelaren hebben gefrau deerd. Er bestond tot juli maar één schrootkartel in de EGKS, gevormd door de negen eisers. De verklaring van de heer Spierenburg, zo vervolgde mr. Blaisse, is onjuist weer gegeven. Deze heeft niet gesproken over het kartel, alleen over schrootzwendel. Volgens mr. Blaisse was de conclusie van de heer Voskuil, dat het kartel corrupt en frauduleus zou zijn, niet gerechtvaardigd en dus een onrechtmatigheid. Volgens een recente verklaring van de procureur-ge neraal in Den Haag aan pleiter is tot nu toe maar één geval (De Zeeuwse Metaal- handel) door een veroordeling gevolgd. Volgens mr. Blaisse maakte de heer Vos kuil zich schuldig aan opinie-vergiftiging: ten onrechte werd blaam geworpen op on- schuldigen. Hier werd, aldus mr. Blaisse, het algemeen belang niet gediend. De gevolgen voor eisers zijn onder ande re geweest, dat vroeger aan hen op factuur werd geleverd en dat nu vooruitbetaling wordt geëist. Voorts zijn er verschillende transacties aan hen voorbijgegaan. In zijn pleidooi heeft mr. Blaisse nog opgemerkt: „de heer Worms staat op de achtergrond van alles wat hier gebeurt". De raadsman van de heer Voskuil en de VARA, mr. M. G. Rood, stelde dat er in het commentaar gesproken is over schroot- fraude en kartellering. Verreweg de meer derheid van het publiek weet niet wat er aan de hand is. Mr. Rood haalde mede delingen aan van de heer Spierenburg in het Europees Parlement over een reeks van fraudegevallen. Zonder kartel is deze handel in schroot en staal niet denkbaar en deze vergaande vorm van economische samenwerking heeft fraude bevorderd en opsporing belemmerd. De heer Voskuil heeft uitsluitend gesproken over Europese gebeurtenissen. Kartel is gebruikt als soortnaam. De actie van eisers doet, al dus mr. Rood, wat overtrokken aan. Zij hebben maar anderhalf percent van de omzet in handen. Het commentaar van de heer Voskuil is niet onrechtmatig. Eisers zijn niet genoemd en niet be doeld. De vereniging heeft zelf een pers communiqué rondgestuurd, waarin zij zegt dat de heer Voskuil met het kartel haar bedoeld had. „Of zou het misschien alleen maar een reclamestunt zijn om mede door deze procedure de aandacht er op te ves tigen, dat zij de schroothandelaren zijn", aldus de raadsman. Met betrekking tot de V.A.R.A. merkte pleiter nog op, dat het doel van de uit zending was geweest voorlichting te geven aan de luisteraars over Europees bedrog van groot formaat. Deze uitzending heeft de grenzen van een toelaatbare voorlich ting bepaald niet overschreden: zij was derhalve evenmin onrechtmatig. Mr. Rood zei tenslotte, dat het krachtens de voor de omroep geldende wetten en beschikkingen niet mogelijk is, zoals geëist wordt, het vonnis door de heer Voskuil voor de V.A.R.A.-microfoon te doen voorlezen. De rechtbank zal op 10 januari uitspraak doen. Advertentie Vraagt onze nieuwe 34 pagina's nieuws over onze enorme C 20-meubeJ collectie MARKTPLEIN Bestuur en enkele leder, van verschillen de commissies hebben in hotel Komman een vergacering gehouden als de stichting Castricums Zwembad. Voox-zitter Gerkens gaf na een inleidend overzicht de penning meester het woord, die aantoonde dat on danks de verschillende bijeenkomsten de stichting nog over een kasgeld beschikt van 5000 Vervolgens gaf de voorzitter een uiteen zetting over het door hem en de heer Kaandorp met de n.v. Spox-tfondsenbad in Beverwijk en dc gemeentelijke zwembad commissie Heemskerk gehouden vergade ring. Er was n.L contact opgenomen met deze beide gemeenten om gezamenlijk te trachten tot positieve resultaten te komen. Genoemde plaatsen beschikken al over plannen en middelen dankzij medewerking van de Hoogovens maar men stuitte op weigering van Den Haag om bouwvolume beschikbaar te stellen. Zelfs werd het aan bod van oe Hoogovens om het hiervoor benodigde volume af te staan .afgeslagen. Zonder nu de eigen plannen voor een eigen zwembad aldus de voorzitter, op te geven, zal de Stichting Castricums Zwembad zo groot mogelijke steun verlenen aan Bever wijk. Er werd tenslotte een commissie gevormd die zal onderzoeken wat de kosten zijn van een klein openlucht-instructiebad binnen de gemeente Castxicum. NIEUW Advertentie Philips stofzuigers in verschillende moderne modellen, vanafƒ120.. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - IJMUIUI' DE REDDING BIJ LABRATJARG In gebouw „Bloemlust" aan de G. van Assendelftstraat heeft de Heemskerkse af deling van de verenigiixg „Volksonderwijs" dinsdagavond een bijeenkomst gehouden. Deze avond werd verzorgd door de Ko ninklijke Noord Zuid Hollandse Redding maatschappij. Na een inleiding van de heer J. G. Wittpen, werd de film „De redding bij Labratjarg" vertoond. De belangstellenden waren na afloop diep onder de indruk van de film. Advertentie Voor de moderne man is er maar één electrisch scheerapparaat goed genoeg: DE PHILISHAVE met gegolfde scheergleuven v.a. 44 50 LOENDERSLOOT Centrum Galerü -Lange Nieuwstraat 433 435 Twee Haarlemse bouwvakarbeiders zijn in Velsen bij het wegnemen van een flinke hoeveelheid tegeltjes, afkomstig van een bouwwerk, betrapt door de politie. De mannen droegen twee zakken tegeltjes in een gereedstaande auto, toen de politie in greep. De mannen zijn na verhoor weer naar huis gezonden. Advertentie EEN GOED IDEE VAN SINT! Een electrische koffiemolen, reeds v.a. 14 95 Bekende merken zoals: Tornado. Philips, PéDé, Rotel, Peugeot, Sorel, Elaul. LOENDERSLOOT Centrum Galerü - Lange Nieuwstraat 433 435 Twee arbeiders uit Velsen-Noord zijn door de bewakingsdienst van Hoogovens te IJmuiden aangehouden op verdenking van diefstal van een hoeveelheid koperen kabel. De mannen zijn aan de politie overgeleverd die hen op haar beux-t insloot in het hoofd bureau. Advertentie GEEN DROOGPROBLEMEN MEER met de Principal-centrifuge v.a. 149. Vrijblijvende demonstratie LANGE NIEUWSTRAAT 433 - IJMUIDEN BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: J. H. M. A. Grimbergen- Sassen, z.. Driehuizerkerkweg 90, Driehuis; C. de Jong-Lukkien, d.. Rijnstraat 17, IJmuiden; N. Spierings-De Jager, d., Lin- naeusstraat 70. IJmuiden; J. Zwart-Hoek, z., Conradstx-aat 3rd., IJmuiden; M. van Tongeren-De Jong, z„ Van Collemstraat 23 I, Haarlem; A M. Brekelmans-Jansen, d., Linnaeusstraat 151, IJmuiden; G. Wolf- De Vos. d.. Reggestraat 4, IJmuiden; M. J. Clazing-Kortekaas. d., Corverslaan 63, Velsen-Noord; G. N. Satoer-Lie, z., Wet houder Twaalfhcvenstraat 21, Uitgeest; W. Vlietstra-Koster d„ Marconistraat 5, IJmuiden; S. Harting-Boers, d., Lange Nieuwstraat 87. IJmuiden; J. F. de Weers- Van der Salm, dReinier Claeszenstraat 5, IJmuiden-Oost. OVERLEDEN- P. Looij 60 j„ echtg. van J. Ars. Hoofdstraat 103. Santpoort. Advertentie Heerlük knappend geroosterd brood Een electr. BROODROOSTER v.a. 14.75 CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 De watertoren van IJmuiden krijgt een nieuw uurwerk De klokken leden reeds geruime tijd aan het euvel dat ze niet px-ecies de tijd aangaven, soms stil stonden. Te vex-wonderei) is dit niet, als men be denkt dat het uurwerk al enkele tientallen jaren oud is. Thans is men bezig een nieuw uurwerk aan te brengen Gedurende en kele weken zal derhalve de klok buiten bedrijf zijn. Advertentie JONGENSHORLOGES.... v.a. 19.25 Prachtige Zwitserse 17-steens DAMESHORLOGES v.a45.75 Moderne HUISKAMERKLOKJES v.a. 27.50 ZAANSE KLOKKEN in voorraad Kennemerlaan 30 DE GERO-SPECIAALZAAK

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11