Voetballers en clubs zijn het nog niet eens in Engeland Zuidelijk district wil zich afscheiden van de KNAU Onderscheiding voor Rik van Looy Damesploegen HOC vooraan in de plaatselijke competitie Twee remises voor Lopez Garcia Skoeld-Lopez Garcia Geen buitenlandse spelers voor Italië Gonzales terug in Kramer's circus Agnes Simon won in Scandinavië WOENSDAG 30 NOVEMBER 1960 19 Zonetoernooi Russische grootmeesters komen naar Leiden Wim Snoek bokst niet tegen Cavicchi Wijziging in Nederlandse ploeg tegen Wales Scholtz sloeg ballet danser knock out Van Wooning speelt in het militair elftal Nederlands Jeugdeftal versloeg NEC-ploeg Antonin Janda f Eindstanden kampioen schap betrouwbaar- heidsritten 1960 HVGB bleef Haarlem reserves de baas Hockeysters in Duisburg tegen Duitsland Matthews op 't matje De Engelse voetbalbeker Met tijd mee Tegen knuffelen Het incident tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Eindhoven, waarin de hoofdfiguren waren ir. A. Paulen, dc voorzitter van de K.N.A.U., en de heer P. Th. van der Heyden, voorzitter van het district zuid van de atletiekunie het ging om het al of niet toegang verlenen aan een journalist tot het middenterrein dreigt ernstige gevolgen te krijgen, nu het zuidelijke district heeft gedreigd zich van de K.N.A.U. af te scheiden. De eerste stappen hiertoe zijn gezet middels een telegram aan het hoofdbestuur op een bui tengewone districtsvergadering, die „Zuid" reeds heeft aangekondigd, zal de gelegen heid bestaan nader een standpunt te be palen. Ir. A. Paulen Naar aanleiding van het incident, dat zo hoog liep, dat de heer Van der Heyden als organisator van de kampioenschappen het terrein de rug toedraaide en huiswaarts ging, wendde het districtsbestuur, dat ge noegdoening wenste, zich tot het hoofdbe stuur van de K.N.A.U. Na de Olympische Spelen kwam het districtsbestuur nogmaals op de kwestie terug, waarop de K.N.A.U. reageerde met de vraag aan de districts bestuurders om hun bezwaren duidelijker te omlijnen. Aldus geschiedde en op een hoofdbe stuursvergadering werd de kwestie be sproken, zonder dat men het echter eens kon worden. Om deze reden werd voor 3 december een nieuwe hoofdbestuursverga- Schaken Dinsdag was het voor de schakers in Berg en Dal een rustige dag. Slechts enkele partijen werden uitgespeeld. De baten kwamen overwegend ten goede aan de Spanjaard Lopez Garcia, die tot nog toe vrij ongelukkig had gespeeld. Twee remi ses, respectievelijk tegen de Finse meester Ojanen en met zwart tegen Skoeld haal den zijn score wat op. De afgebroken par tij SchusterJohanessen werd door eerst genoemde terecht zonder verder spelen opgegeven. De uitslagen luiden: 4e ronde: Lopez Garcia (Spanje)Ojanen (Finland) V2- V2. 5e ronde: Skoeld (Zweden)Lopez Garcia (Spanje) V2-V2. De stand luidt nu: 1. Olafsson (IJsland) 5 pnt; 2. Teschner (W.-Dld) 4% pnt -f 1 afgebr. part.; 3. Duckstein (Oostenrijk) 4V2 pnt; 4. Barendregt (Ned.) 4 pnt; 5. Larsen (Denemarken) 314 pnt; 6. Johan- nessen (Noorw.) 2 pnt 1 afgebr. part.; 7./'8. Skoeld (Zweden) en Lopez Garcia (Spanje) beiden IV2 pnt; 9. Ojanen (Finl.) 1 pnt 1 afgebr. part.; 10. Schuster (W.- Dld) V2 pnt 1 afgebr. part. De partij tussen de Zweed Skoeld en de Spanjaard Lopez Garcia uit de vijfde ron de, die was afgebroken, had uit de afge broken stelling het volgende verloop' Wit: Skoeld; zwart: Lopez Garcia: Af gebroken stelling: wit: Kgl Td4 Lel, pion nen b3 g2 h3; zwart: Kg7 Tc2 Pf6, pionnen a7 h7. 41. Lcl-f4 (de afgegeven zet) Tc2-e2, 42. Td4-a4 Kg7-g6. 43. Ta4xa7 Pf6-d5, 44. Ta7- a6 schaak Kg6-f5, 45. Lf4-h6 Te2-b2, het is duidelijk, dat wit. hier op winst staat. 46. Ta6-a5 Kf5-e4, 47. Ta5-b5 Pd5-e7, 48. Tb5- e5 schaak Ke4xe5. 49. Lh6-g7 schaak Ke5- e4, 50. Lg7xb2. nu is de zwarte stelling natuurlijk rijp voor opgeven. Het is des te merkwaardiger, dat de Spanjaard er nog in slaagt remise te bereiken. 50Ke4- d3, 51 Lb2-g7 Pe7-d5, 52. Lg7-f8. wit had natuurlijk door Kf2 en verdere opmars naar de h-lijn eenvoudig kunnen winnen. 52.Kd3-c3, 53. b3-b4 Pd5xb4, 54. Lf8x b4 schaak Kc3xb4. 55. Kgl-f2 Kb4-c5, 56. Kf2-f3 Kc5-d5, 57. Kf3-f4 Kd5-e6. 58. Kf4- g5 Ke6-f7. 59. Kg5-h6 Kf7-g8, 60. g2-g4?. Een elementaire eindspelfout. Wit moet hier eerst de h-pion opspelen, tot h5; daar na de ruil op gó voorbereiden, doch zo danig, dat zwart niet in staat is de oppositie te behouden. Aangewezen was na de op mars van de h-pion de eenvoudige zet g3. 60 Kg8-h8. 61. b3-h4 Kh8-g8. 62. h4-h5 Kg8-h8. 63. Kh6-g5 Kh8-h7, 64. Kg5- f5 Kg7-f7, 65. g4-g5 Kf7-g8, 66. Kf5-f6 Kg8-h8, 67 Kf6-e7. Wit probeert nog wat, maar zwart blijft eenvoudig tempozetten doen. 67. Kh8-g7, 68. Ke7-e6 Kg7-h8, 69. Ke6-f6 Kh8-g8. 70. Kf6-e6 Kg8-h8, 71. Ke6-e7 Kh8-g7, remise. Op dinsdag 20 december zal in de Stads gehoorzaal in Leiden een simultaanseance worden gehouden, waaraan 180 schakers zullen deelnemen. Als simultaanspelers zul len optreden de Russische grootmeesters Flohr en Keres, de Nederlandse kapioen Donner, Van Scheltinga en Withuis. dering uitgeschreven, waar de kwestie de finitief tot een oplossing zou kunnen wor den gebracht. Tot grote teleurstelling van de voorzit- Atletiek ter van de K.N.A.U. heeft district zuid nu, het wachten moe, gedreigd uit het K.N.A.U.-verband te treden, zonder de be sluiten van de hoofdbestuursvergadering van 3 december af te wachten. Zo het zuidelijke districtsbestuur bij zijn voornemen blijft en de buitengewone ver gadering zich achter het bestuur schaart, komt de zuidelijke atletieksport in een zeer moeilijke positie, daar daarmee alle banden met de internationaal erkende bon den zullen worden vei'broken. Vooral voor de topatleten, die in het zuidelijke district hun domicilie hebben, zal dit een geduchte tegenvaller betekenen. Boksen De Nederlandse zwaargewichtkampioen Wim Snoek heeft besloten niet verder in te gaan op de aanbieding van Italiaanse zijde om op 5 december in Bologna tegen de oud-Europese kampioen Cavicchi te bok sen. Snoek, die op 19 december in de Haag se dierentuin tegen Erwin Hack staat, wil met het oog op deze partij geen risico's lopen. Na de afwijzing door Snoek hebben de Italianen de Surinamer Al Cramp uitge nodigd, maar deze krijgt geen toestem ming van de Nederlandse Boksbond. Omdat de zwaargewicht Koos van der Schelling geen vrij van zijn werk kan krij gen is er een wijziging gebracht in de Ne derlandse amateurploeg, die op 9 decem ber in Cardiff een officiële landenwedstrijd tegen Wales bokst. Er zal nu geen ontmoe ting in het zwaargewicht zijn. Met instem ming van Wales zal een tweede partij in het lichtwelter worden gebokst, waarvoor door de NBB Wim Gerlach (Groningen) is aangewezen. De Duitser Gustav „Bubi" Scholz, Euro pees kampioen middengewicht, heeft tij dens filmopnamen in München per onge luk de Italiaanse balletdanser Mario del Marius knock out geslagen. In een scène tussen Scholz en Del Ma rius voorzag het draaiboek een gevecht. De Italiaan trippelde op de bokser toe, maakte een beweging, die niet was voor zien en werd vol getroffen door dc be faamde linkse hoek van ScholzAcht minuten later was Del Marius weer zover opgeknapt, dat hij wist wat er om hem heen gebeurde. Advertentie ecn^ectaJvióf€A£^ kken.fteA «iet, 'Jét&nhZ'' Voetbal Italiaanse voetbalclubs zullen, tenminste tot 1962, geen enkele buitenlandse club meer mogen benaderen om spelers te „kopen". Dit is maandag officieel in Milaan bekend gemaakt. Luigi Scarambone, de officiële woord voerder van de Italiaans^ nationale voet balliga ontkende botweg de Londense pers berichten, dat Roberto Favilla de voorzit ter van Chelsea, Joe Maers, had benaderd om te pogen Jimmy Greaves onder con tract te krijgen. Favilla had gezegd, dat hij een agent was van de voetbalclub Bologna. „Wij kennen Roberto Favilla wel", zei Scarambone. „Hij is een Ier van Italiaanse afkomst en eigenaar van een klein Londens hotel. Maar zover wij weten is Favilla geen contactman voor Bologna of voor welke Italiaanse voetbalclub dan ook met het doel buitenlandse spelers te contracteren. Dit kan niet om de eenvoudige reden dat geen enkele Italiaanse voetbalclub buiten landse spelers een contract mag aanbieden. Dit geldt ten minste voor twee jaar Vol gens onze mening is Favilla alleen maar een voetbalenthousiast". Scarambone ontkende tevens de geruch ten, dat de rijkste en invloedrijkste Ita liaanse clubs er sterk bij het Italiaanse Olympisch Comité op aandrongen, de be slissing met betrekking tot het aankopen van buitenlandse spelers herzien te krijgen. Hij zei, dat alle Italiaanse clubs er mee instemden, niet voor het wei-eldkampioen- schap in 1962 buitenlandse spelers aan te kopen, onder voorwaarde dat het Italiaan se Olympisch Comité een krediet van twee miljard lire aan de nationale voetballiga zou toestaan. Dit krediet is inderdaad eer der in dit jaar verleend. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat dit krediet alleen werd toegestaan, nadat de beslissing was genomen in elk geval geen buitenlandse spelers te contrac teren voordat het wereldkampioenschap was gehouden. Daarna zou er weer over te praten zijn. Een woordvoerder van de Turijnse club „Juventus" zei, dat deze club èvehëenS de' overeenkomst had getekénd.- Wij zullen ons natuurlijk aan onze verplichting houden. Daarom zullen wij er ook niet bij het Italiaans Olympisch Comité op aandringen deze maatregel te herroepen. De Belgische minister voor Openbare Gezondheid en voor het Gezin de heer Meyers, heeft dinsdag aan de Belgi sche wereldkampioen op de weg I960, Rik van Looy, de versierselen uitge reikt behorende bij de hem verleende onderscheiding van ridder in de Orde van Leopold II, een onderscheiding welke zijn grote rivaal Rik van Steen bergen al enige jaren bezit. Rechts op de foto de echtgenote van Van Looy. (Telefoto) Het Nederlands militair elftal, dat woens dag 30 november in Eindhoven een wed strijd speelt tegen het Belgisch militair team, is als volgt samengesteld: Doel: De Hond (PSV). Achter: De Groot (Hermes/DVS) en Veld hoen (Feijenoord). Midden: Van Wooning (Stormvogels), Pronk (Ajax) en Euwes (Blauw Wit). Voor: Heynen (VVV), Bogaerd (Vole- wijekers), Lazeroms (NAC), De Vries (Sparta) en Bergholz (MVV). Reserves: Van Oirschot (Excelsior), Meyers (Sparta), Los (DFC), Hollander (DWS/A) en Seelen (Ajax). Het Nederlands jeugdelftal (16-18 jaar) heeft dinsdag in het Goffertstadion in Nijmegen met 3-0 gewonnen van de Nij meegse tweede-divisicclub NEC. Bij de rust was de stand 0-0. De doel punten werden gescoord door midvoor Van der Graaf (HDVS) 2x en linksbinnen Kei zer (Ajax). Ongeveer 3000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Antonin Janda, de Tsjechische midden voor, die rond 1920 tot de grootste voetbal spelers van zijn tijd behoorde, is in Praag op 68-jarige leeftijd overleden. Antonin „Ocko" Janda was 16 maal middenvoor in het toenmalige, bijzonder sterke Tsjechi sche elftal. Hij scoorde in die 16 wedstrij den 18 doelpunten. Hij was beroemd en gevreesd om zijn harde en snelle schoten. Motorsport Nadat de jury de protesten, die waren ingediend na afloop van de kampioensrit van de KNMV heeft behandeld, heeft de centrale sportcommissie van de Konink lijke Nederlandse Motorrijders Vereniging de eindstanden opgemaakt van de Neder landse kampioenschappen betrouwbaar- heidsritten 1960. De kampioenen van 1960 zijn: Senioren: boven 250 cc: J. Heyboer (Moerkapelle) 58 punten, 175-250 cc: S. Schram (Wolvega) 59 punten, 75-175 cc: D. Muller (Holten) 59 punten, tot 75 cc: F. Mooy (Loenen) 60 punten. Zijspanklasse: B. P. Emmelkamp (De Bilt) 59 punten. Junioren: boven 250 cc: H. Hansen (Bo venkerk) 59 punten, 175-250 cc: J. Sikkema (Den Haag) 54 punten, 75-175 cc: K. Benak (Ruinerwold) 58 punten, tot 75 cc: H. van Lindenberg (Holten) 53 punten. De waterpolocompetitie In het Sportfondsenbad in Haarlem kwa men de dames van HVGB en Haarlem 2 tegenover elkaar voor de waterpolocom petitie. HVGB had door beter samenspel enig overwicht dat in de eerste helft door een doelpunt van Hennie Bosch-Brouwer en een van Joke Fuykschot tot uitdrukking werd gebracht. Na de rust had Joke Ver maas er reeds 30 van gemaakt toen Tin- neke Steenman voor Haarlem een straf- worp kreeg te nemen en inschoot. Uitein delijk werd het een 41 overwinning voor HVGB na een schot van Gerda Diek. Een voltallig NVA nam het op tegen de reserves van HVGB, die met 6 man ver schenen. Ondanks de NVA-meerderheid schoot Aad Rol in de eerste helft driemaal raak waartegenover Niggebrugge voor NVA twee doelpunten stelde. Na de her vatting trok NVA zich nog verder terug in de verdediging. Van Dijk buitte de spelers meerderheid uit (33). Kort voor het einde liet Maassen voor HVGB een fraaie kans op deze zege glippen door een strafworp in de handen van de NVA-doelman te schieten. Met het gelijke spel heeft NVA meer gehad dan haar toekwam. Hoewel de plaatselijke competitie nog niet ver gevorderd is, is in de meeste af delingen al een duidelijke scheiding waar te nemen. Zo zal de strijd om het kam pioenschap van de overgangsklasse heren en de daaraan verbonden promotiewed strijden voornamelijk gaan tussen SC Haarlem, Flamingo's 2, Typhoons 2 en HOC. Exercitia, Antilopen 2 en het Alkmaarse Tornado zijn nu reeds zo goed als uitge schakeld, terwijl ZBVS 2 wel het kind van de rekening zal worden. De Santpoorters hebben na drie wedstrijden een nadelig saldo van twee punten, omdat zij de vorige week niet verschenen voor de wedstrijd tegen Antilopen 2 en zagen bovendien in drie wedstrijden niet minder dan 299 pun ten tegen zich gescoord. In de tweede klasse zijn Typhoons in de A-afdeling en White Stars 2 in de B-af deling favoriet voor de titel. Bij de dames zijn de reserves van HOC oppermachtig in de overgangsklasse. De enige concurrent, White Stars 2, werd Hockey Het Nederlandse dames-hockeyelftal zal op 30 april 1961 in Duisburg een interland wedstrijd tegen Westduitsland spelen. Het is een van de twee wedstrijden, die de Duitse damesploeg in het komende voor jaar speelt. In de andere, die op 15 april in Hamburg wordt gehouden, is Engeland de tegenstander. Het interlandprogramma voor de Duitse herenploeg is als volgt: 17 mei in Keulen tegen Engeland, 28 mei in Hannover tegen Polen, waarna op 5 november in Brussel een wedstrijd volgt tegen België. donderdag duidelijk teruggewezen met 51-24. De damesploegen van SC Haarlem maken een moeilijk seizoen door, want evenals fyet eerste team, staat ook SC Haarlem 2 onderaan.' De HCK-dames aijn pas' ingedeeld in deze klasse en hebben dus De basketbalcompetitie nog geen competitiewedstrijd gespeeld. Dat HOC in het Haarlemse damesbasket bal een vooraanstaande positie inneemt, blijkt ook in de tweede klasse, waar leid ster Rapiditas 2 sterk bedreigd wordt door het eveneens nog ongeslagen HOC 3. De standen luiden per 25 november: Dames Heren Overgangsklasse Overgangsklasse HOC 2 5—10 SC Haarlem 4—8 White Stars 2 46 Flamingo's 2 36 Antilopen 2 56 Typhoons 2 46 Exercitia 44 HOC 34 Rapiditas 42 Exercitia 42 Tornado 42 Antilopen 2 20 SC Haarlem 40 Tornado 30 HCK 0— 0 ZBVS 2 3—0(— 2) Tweede klasse Rapiditas 2 HOC 3 HOC 4 4—8 3—6 3—2 Exercitia 2 HOC 5 Typhoons Antilopen 3 3—2 4—2 3—0 0—0 SC Haarlem 3 00 Tweede klasse A Typhoons 3 36 HOC 2 3—4 Rapiditas 34 HCK 3—2 Cibaba 32 Antilopen 3 30 Tweede klasse B White Stars 2 36 HCK 2 SC Haarlem 2 34 SC Haarlem 3 3—2 HOC 3 Typhoons 4 3—2 3—0 BOKSEN. De Nederlandse welterkam- pioen Theo Baars zal op 17 december in de Wiener Stadthalle in Wenen uitkomen tegen de Oostenrijker Potesil. De partij is vastgesteld op tien ronden van drie mi nuten. Gonzales Pancho Gonzales, de voormalige wereld kampioen der tennisprofessionals, heeft opnieuw een contract getekend met Jack Kramer. Het „cjrcus" van Kramer begint op 20 december in Nieuw Zeeland een wereldtournee. Gonzales verliet de groep beroepsspelers in mei van dit jaar nadat hij de titel van wereldkampioen der profs had gewonnen. Hij beweerde zich uit de tennissport te willen terugtrekken. Tot de spelers, die de tournee zullen meemaken, behoren be halve Gonzales ook de Australiërs Lew Hoad en Ken Rosewall en de Spanjaard Andres Gimeno. Jack Kramer heeft medegedeeld, dat hij na de Challenge Round om de Davis Cup, die eind december in Australië wordt ge speeld, nog enkele huidige amateurs aan zijn groep hoopt te kunnen toevoegen. Op de nominatie staan de Amerikanen Earl Buchholz en Bairy Mackay. de Australiërs Neale Fraser en Rod La ver en de Italiaan Nicola Pietrangc-li. Tafeltennis Agnes Simon, de thans voor de Kaiser- berg uitkomende echtgenote van de vroe gere Nederlandse tafeltenniscoach dr. Bela Simon, heeft, dinsdagavond de titel in het dames enkelspel bij de Scandinavische kampioenschappen in Helsingborg gewon nen. In de finale versloeg zij met verras send gemak de Chinese Ma Kuang-Hung. De cijfers waren 25—23, 21—12, 21—14. Agnes Simon Het was overigens de enige titel die de Chinezen niet mee naar huis hamen. De finale van het heren enkelspel was een Chinese aangelegenheid tussen Yang Jui- Hua en Chou Lan-Sun. De eerste won met 21—16, 21—15, 14—21, 21—14. In het heren dubbelspel vormden de beide enkelspel-finalisten een duo dat veel te sterk was voor de overige deelnemers. In de eindstrijd zegevierden Yang en Chou met 21—12, 21—16, 21—12 over de Zweden Tony Larsson en Boerne Mellstroem. Ma Kuang-Hung en Hu Me-King hadden maandag reeds het gemengd dubbelspel gewonnen. De Engelse. Football Association (F.A.) heeft de veteraan vleugelspeler van het Engelse elftal en van Blackpool, Stanley Matthews, gevraagd of deze inderdaad zondag in een liefdadigheidswedstrijd heeft meegespeeld. Als Matthwes toegeeft, dat hij dat in derdaad gedaan heeft, dan heeft hij de re gels van de F.A. geschonden, zo zeggen de officials. Matthews speelde op de rechter vleugel, met zijn zoon Stanley jr., in een ploeg, die verder bestond uit bekende ten nisspelers, tegen een elftal, samengesteld uit spelers uit de showbusiness. De ten- nisploeg won met 2-1. Matthews voerde als verontschuldiking aan, dat hij in de veronderstelling verkeerde, dat hij voor de wedstrijd alleen maar de toestemming van zijn eigen club Blackpool nodig had. De uitslagen van de dinsdag gespeelde wedstrijden voor de F.A.-cup luiden: tweede ronde: Halifax TownCrewe Alexandra 22; tweede ronde (replays): Oldham AthleticChesterfield 03 (win naar speelt in de volgende ronde thuis tegen Blackburn), SouthportBangor 31 (winnaar speelt uit tegen Stockport Coun try), Bristol CityKings Lynn 30 (win naar speelt uit tegen Plymouth), Watford Cristal Palace 10 (winnaar speelt uit tegen Rotherham United). Het zwaartepunt van het geschil in het Engelse voetbal is op het ogenblik ver plaatst van de spelers naar de clubs. De vraag of de machtige clubs die van de eerste divisie zich van de League zullen afscheiden, wordt langzamerhand het voor naamste punt van gesprek. De verenigingen, die in staat en bereid z\jn de hogere salarissen te betalen en de betere voorwaarden te geven die de beroepsspelers vragen, roeien dat hun toekomst in gevaar wordt gebracht, omdat zij zijn gebonden aan het tempo van de kleinere clubs. Om de reglementen van de League te wyzigen moet een voorstel 75 percent van het aantal uitgebrachte stemmen krjjgen en hierdoor zijn in liet verleden vele vooruitstrevende ideeën verworpen. Alle clubs, die in de League uitkomen, zullen deze week een schrijven ontvangen van Joe Richards, de voorzitter van de League, waarin onder andere een aantal suggesties staan, die de minister van Ar beid heeft gedaan tijdens de vergadering van de spelers en het bestuur van de Lea gue. Deze suggesties, houden in, dat de League alles behoort te doen om verande ring te brengen in de huidige situatie, die de grote clubs dwingt de lijn van de klei nere te volgen. De heer Richards zei: „Het bestuur is zich er van bewust dat de tijden verande ren en dat het met zijn tijd mee moet gaan". Het stelt zondag nieuwe plannen vast en het ministerie van Arbeid zal hier van maandag in kennis worden gesteld. De uiteindelijke beslissing ligt bij de clubs, die 9 december bijeen komen. Indien men de voetbalstaking wil voorkomen, zullen de clubs, die in het begin van de maand het voorstel tot salarisverhoging van de spelers verwierpen en daardoor de oorzaak waren van de crisis, van gedachten moeten veranderen. Om deze clubs over te halen de nood zakelijke wijzigingen aan te nemen, is een weinig aanlokkende taak, want de ge zichtspunten van de grote en de kleine clubs zijn bijna volkomen tegenstrijdig. De mening van de grote clubs wordt gekarakteriseerd door de woorden van Bob Wall, de secretaris van Arsenal: „Er moeten drastische maatregelen worden genomen. Het heeft geen zin als de clubs zeggen „we zullen de sala rissen verhogen". Daar gaat het nu niet om. De spelers wensen een wijziging van de arbeidsvoorwaarden. De clubs die met: de wijzigingen instemmen zul len het bestuur van de League de macht moeten geven enige reglementen te herzien. Als er tegenstand is van de clubs, die niet vooruit willen zien, zou dit kunnen leiden tot het begin van een nieuwe competitie". In antwoord hierop zei Harry Barratt, manager van de vierde-divisieclub Gilling ham: „Laat de grote clubs maar uit de League treden, doch laten zij er aan den ken dat ook zij eens klein waren. In een eerste afdeling van zestien clubs zullen er toch altijd twee zijn, die onder aan staan en niet de recette ontvangen die zij wensen". Bristol Rovers, uitkomend in de tweede divisie, wil voorstellen dat iedere club in staat wordt gesteld twaalf spelers een on- Jim Manning, een sportredacteur van de „Daily Mail", heeft maandag in een artikel een verzoek gericht tot de voet ballers om een einde te maken aan het .kussen en knuffelen" op het voetbal veld, nadat een doelpunt is gemaakt. De sportredacteur is van mening, dat deze ongewone omhelzingen een door de Britten overgenomen gewoonte van t vasteland zijn. „Elke zaterdag moeten miljoenen televisiekijkers deze zoen- partijen aanzien. Zij zullen, evenals ik, ervan griezelen", schreef Manning. Vol gens Manning is de voetbalclub Totten- ham het elftal dat het meeste zoent en knuffelt. „De Tottenham-spelers schij nen er niet genoeg van te kunnen krij gen", aldus de sportredacteur. gelimiteerd salaris te betalen en de overi gen niet meer dan 750 pond sterling (on geveer 8000 gulden) per jaar. Volgens deze vereniging zouden geen contracten mogen worden afgesloten voor een periode, korter dan een jaar en bij af loop van het contract zou de speler vrij moeten zijn naar een andere vereniging te gaan, indien tussen de clubs onderling en de speler overeenstemming bestaat over het transferbedrag. De mening van Bristol Rovers toont aan dat men in de League wel wil veranderen en dat er hoop is op vooruitgang bij de belangrijke vergadering van 9 december.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19