Gemeentebestuur wil vandalisme met alle beschikbare middelen bestrijden Amsterdam-Londen, 2 maal per week Normen voor toelating van spijtoptanten verruimd Havenberichten Juwelier DE BOER Stijgend personeelstekort bij Velser politie Gemeentepersoneel en begroting Uitbreidingsplannen moeten worden herzien B. en W.: voorzieningen aan raadhuis nodig aJs Smt met weet wat Lij <gevet\ wioet de v&n StoutenJoeek woHm$mpiektiK§ is een onuitputtelijke Bponvan oH§meIe Hoogovens organiseert nationaal muziekfeest LANGS SLUIZEN EN HAVENS „Arbeidsmarkt geen criterium" PRISMA 9 SPECIALE ST-NICOLAAS-aanbieding van Zwitserse meisjeshorloges Junghans jongenshorloges Strandleven weinig hinder van zuidpier-arbeid livetti CHR. VISMAN IJslands visbedrijf in Delfzijl Bevolkingsgroei staat niet stil in Velsen Een welkom St. Nicolaas geschenk Peignoirs en Dusters OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Koop niet „zo maar" een horloge! WOENSDAG 30 NOVEMBER 1960 Tal van uiteenlopende vragen zijn gesteld bij het afdelingsonderzoek van de be groting. Hieronder geven we een kleine bloemlezing van vragen en/of antwoorden. Is er voor het college van B. en W. ook aanleiding om gezien de roekeloosheid van de jeugd, om niet van vandalisme te spreken, via het onderwijzend personeel de schoolgaande jeugd op meer waardering van het gemeentelijk bezit, zoals gebouwen, plantsoenen en dergelijke te attenderen, vroeg een lid. B. en W. vinden dat vanda lisme met alle middelen bestreden moet worden en zijn bereid nogmaals te wijzen op dit euvel. Zij zijn er echter van overtuigd dat in voorkomende gevallen dit door het personeel van de scholen aan de orde wordt gesteld. Bij de Hugo de Grootschool is een be drag geraamd van 200 wegens „motor- verbruik". Een lid had gaarne een nadere toelichting. Het antwoord van B. en W. is kort en afdoende: het betreft een typefout, bedoeld is „waterverbruik". Het ligt in de bedoeling de gasverwar- mingsinstallaties in de scholen te vervan gen door oliegestookte centrale verwar mingsinstallaties. In verband met de be langrijke kapitaalsinvestering zal de uit voering van de gasverwarmingsinstallaties over enige jaren worden verdeeld. Onder meer zijn al vervangingen tot stand ge komen in de F. L. Ossendorpschool, de Jan Campertschool en de Brederodeschool. In antwoord op de vraag van een lid wanneer ook scholen voor v.g.l.o., u.l.o. en b.l.o. bijbelonderricht krijgen antwoorden B. en W. dat het Ikos Velsen reële plan nen heeft om met ingang van 1 september 1961 dit onderricht aan genoemde scholen te gaan verzorgen. Een lid informeerde naar de plannen tot stichting van een middelbare meisjes school in Velsen. De resultaten van een door B. en W. ingestelde enquête inzake de behoefte aan een middelbare meisjes school gaven het college geen vrijheid om, zonder lyceum, voorstellen tot stichting van een m.m.s. te overwegen. Inzake de oprichting van een gemeentelijk lyceum in Velsen zijn van B. en W. vooralsnog geen verdere stappen te verwachten. Aan leerlingen van de huishoudschool is aan de hand van enkele films seksuele voorlichting gegeven. Een lid achtte het echter niet juist dat daarbij een arts, ver bonden aan de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Voorlichting, de gelegenheid kreeg gestelde vragen te beantwoorden. Een ander lid meende dat seksuele voor lichting zich niet leent voor klassikaal onderwijs. B. en W. zeggen hierop dat in dex-daad een gedeelte van de Velsense jeugd 's avonds een filmvoorstelling heeft bijgewoond, verzorgd door genoemde ver eniging. De films waren goedgekeurd voor vertoning aan leerlingen boven de 14 jaar door de Algemene Commissie voor Keu ring van Films en de R.K. Centrale voor keuring van films. B. en W. zijn voorts van mening dat seksuele voorlichting zich wel degelijk leent voor klassikaal onder wijs, gezien de op de huishoudschool met deze vorm van onderwijs opgedane erva ringen. Voor een oefenschip was op de begroting voor de Visserijschool geen post opgeno men, had een lid opgemei'kt. Hij vreesde daarom dat met de uitvoering van het plan tot aankoop van een dergelijk schip nog weinig vordering is gemaakt. Volgens B. en W. is het gemeentebestuur van Den Haag vooi-nemens een oude logger aan te kopen. Dit schip zal tijdelijk worden ge bruikt als oefenschip voor de visserijschool te Scheveningen. De gemeente Velsen is uitgenodigd ten behoeve van de visserij- Advertentie Kennemerlaan 60-62 Prima gesteende met moderne bandjes v.a. 31.50 Schokvrije v.a. 36.50 Prima Pontlac-herenhorloges v.a. 49.50 Brandweer combinatie mogelijk? Het aantal vacatures bij de gemeente politie van Velsen is gestegen tot negen. Hoewel de situatie nog niet verontrustend is, heerst toch wel bezorgdheid over dit stijgende personeelstekort. Een verder gaande motorisering van de normale sur veillancedienst, in het bijzonder in de nachtelijke uren, zal het stijgende tekort aan personeel kunnen opvangen. Daartoe strekkende plannen zijn in voorbereiding, aldus B. en W. van Velsen op vragen van een raadslid in het afdelingsonderzoek van de begroting. Is er voor de brandweer niet een rege ling mogelijk met de buurgemeente? vroeg een lid. Een gecombineerde brandweer zou zijns inziens voordeliger werken. Burgemeester en wethouders van Be verwijk houden, aldus B. en W. van Vel sen, vast aan een rapport van het Brand- weei-wezen, waarin men tot de conclusie komt, dat het niet mogelijk is Beverwijk te verzoi-gen vanuit de brandweerkazerne te Velsen. B. en W. achten deze conclusie, gebaseerd op een huns inziens verouderd rapport, onjuist en menen dat een samen werking op dit gebied tussen de betreffen de gemeenten aantrekkelijk zou zijn en bij zondere voordelen zou hebben. school van dit schip gebruik te maken. B. en W. hebben hierover echter nog geen beslissing genomen. Zij vi-ezen dat deze aankoop een vertragende invloed op het definitieve plan zal hebben. Voor subsidie aan plaatselijke muziek korpsen is op de begroting een bedrag van f 3200 geplaatst voor de aanschaffing van nieuwe instrumenten. Drie leden vroegen volgens welke sleutel deze subsidie wordt verdeeld. De harmonie- en fanfarekorpsen zijn in grote moeilijkheden gekomen door de wij ziging in toonhoogte (van hoge op lage stemming) van de instrumenten. Zij zullen zich moeten aanpassen als zij nog willen deelnemen aan concoursen en festivals. De financiële gevolgen zijn niet gering, gezien het feit dat een nieuw instrument gemiddeld 450 kost. B. en W. achten het i-edelijk dat de gemeente bijspringt. De totale kosten van de vei-vanging worden geraamd op 83.250. Na verkoop van de oude instrumenten zal dit bedx-ag geslon ken zijn tot ongeveer 63.250. Er wox-dt nog op gewezen dat de verenigingen, als zij deze subsidie ontvangen, niet meer in de noodzaak verkeren een vergoeding te moeten vragen voor het verlenen van me dewerking aan activiteiten op Koninginne dag, 5 mei, intocht van Sint Nicolaas enzo voorts. Zulks zal voor de gemeente een voox-deel opleveren van circa 2000 gulden. In de begroting is een bedrag van 5000 opgenomen voor kosten ter bestrijding van baldadigheid. Reeds geruime tijd zijn be sprekingen gaande om te komen tot een actie, die tot doel heeft de vernielingen van plantsoenen, gemeenschappelijke tui nen en andere openbax-e objecten tegen te gaan. De verwezenlijking van een plan om onder de schooljeugd een actie te voeren wordt in 1961 verwacht. Hoe staat het met de plannen om tot weder in bedrijf stelling of tot exploitatie van de molen „De Santhaes" in Santpoort te geraken, vroeg een lid. Naar een be hoorlijke wijze van exploitatie van de mo len wordt volgens B. en W. nog steeds ge zocht. Overwogen wordt deze molen aan een gegadigde als restauratiegelegenheid in gebruik te geven. Een lid vroeg of het afschaffen van de hondepenning in vex-band met de inkom sten die de gemeente uit deze belasting ontvangt verantwoord is: Is een juiste controle op de naleving van de bepalingen thans nog wel mogelijk? B. en W. verklaren dat van het uitreiken van een hondepenning uit een oogpunt van controle weinig moet worden verwacht. De raad heeft daax-om besloten de penning niet meer te verstrekken. De controle ambtenaar is nu bij de contx-ole in de ge meente voorzien van lijsten, waarop staat welke houders van honden hun hond heb ben aangegeven. Treft hij een houder van Geen vrij op vijfde mei Het gemeentepersoneel in Velsen zal op 5 mei 1961 wel geen vrije dag krijgen. B. en W. hebben op een vraag van een raadslid medegedeeld, dat zij van oordeel zijn, dat aansluiting bij de Rijksmaatre gelen gewenst is. Deze houden in dat het personeel op 5 mei 1961 geen vrije dag zal hebben, tenzij alsnog een andere re geling wordt getroffen. Het college onderzoekt momenteel het vraagstuk van de vijfdaagse werkweek. Het hoofd van het bureau personeelsbe heer is met dit ondex-zoek belast en de raad kan dus te zijner tijd een conclu sie verwachten. Een onderzoek wordt ook ingesteld naar de wenselijkheid van een ideeënbus voor het gemeentepersoneel. Voor ideeënbussen voor de burgerij (op punten in de gemeente op te hangen), voelen B. en W. niets. Met de beschrijving van werkliedenfunc ties is in de loop van dit jaar begonnen. De verwachting is gewettigd, aldus B. en W., dat in het eerste kwartaal van 1961 dit onderdeel van het werk, noodzakelijk voor de indeling van deze functies in loon- groepen op basis van werkclassificatie, gereed komt. De raadsleden zijn niet alleen bezorgd voor het welzijn van het gemeenteperso neel, ook hun eigen welzijn komt om de hoek kijken bij deze vraag „kunnen de werkzaamheden niet zodanig worden ge regeld, dat de raad in de maand augustus op reces kan gaan?" De vragensteller zegt, dat de raadsleden dan een maand van de rompslomp van het raadswerk ont heven zouden zijn. B. en W. willen hier wel naar streven, maar de te verx-ichten wex-kzaamheden zullen hierin toch de door slag geven. B. en W. van Velsen vex-wachten dat het stx-andleven in het aanstaande sei zoen weinig of geen hinder zal ondervin den van de wex-kzaamheden aan de Zuid- piex-. Het college voert regelmatig bespre kingen met Rijkswaterstaat om het onge rief zoveel mogelijk te beperken. De her ziening van het strandplan is in verband met de werken van Rijkswaterstaat in be werking bij de gemeentelijke stedebouw- kundige. Een lid van de raad vroeg of het strandplan, zo mogelijk gewijzigd, nog kan worden verwezenlijkt. Het strandplan (Uitbreidingsplan Zeebad), zoals dit inder tijd is vastgesteld, komt niet meer voor verwezenlijking in aanmerking. Gedepu teerde Staten hebben trouwens aan dit plan hun goedkeuring onthouden, zulks in verband met de bezwaren van Rijkswater staat. In overleg met deze instantie is een herziening van dit plan in voorbereiding. een hond met het dier op de openbare weg aan of constateert hij bij de huis-aan-huis- controle dat een hond wordt gehouden, dan kan hij dus aan de hand van zijn lijs ten nagaan of de betrokkene aan zijn ver plichting tot aangifte heeft voldaan. Een lid vroeg zich af of de voor het onderhoud van het park Kennemergaarde uitgetrokken gelden inderdaad worden be steed. Naar zijn mening verkeert het park in een zeer slechte staat van onderhoud. B. en W. geven toe dat het onderhoud van Kennemergaarde zich in de laatste jaren beperkt tot de houtopstand. Slechte of overtollige bomen zijn gerooid. Met het doen van meer uitgaven voor het verbete ren van de tuin rondom het huis Kenne mergaarde wordt gewacht tot het moment, waarop het tehuis voor chronisch zieken geheel of nagenoeg voltooid zal zijn. Anders zouden een groot deel van de aan het park gespendeerde kosten toch weer verloren gaan. Advertentie Een waarlijk geschenk la»., de wereldberoehxde portable licht haai degelijk en mét tabulator I f 295.- A incl.luxereistas Olivetti Lettera 22 is een cadeau voor het leven £- Onmisbaar in deze moderne tijd. Uit voorraad leverbaar bij KANTOORMACHINEHANDEL MARKTPLEIN 22 - TELEFOON 4619 Herziening van de uitbx-eidingsplannen- in hoofdzaak van Velsen benoorden en be zuiden het kanaal achten B. en W. van Velsen noodzakelijk. Aan de herziening van deze plannen wordt gewex-kt. Voorts zal het wederopbouwplan Nieuw-IJmuiden rhoefën worden 'herzien. Déze herziening beoogt een aanpassing van het plan aan reeds tot stand gekomen incidentele wijzi gingen en is daarom voox-namelijk van formele aard. Verder zal worden herzien het wederopbouwplan voor Oud-IJmuiden. Voor dit stadsdeel zal een nieuwe wijze van bebouwing worden ingevoerd. Ten slotte moet het wederopbouwplan voor Velsen-Noord nog worden herzien. Ook deze herziening is van voornamelijk fox*- mele aax-d. De wedex-opbouwplannen voor Driehuis en Santpoort-Noord zullen worden opgenomen in nieuwe plannen-in-onderdelen voor de beide gebiedsdelen. „Het beter inrichten van het oude raadhuis van Velsen geeft alleen maar vertraging van de bouw van het nieuwe" merken twee leden van de raad op in het afdelingsverslag naar aanleiding *ran de begroting van Velsen. „Meewerken aan al die lapmiddelen is niet in het belang van de gemeente". Een raadslid meende, dat het dienstig zou zijn de onhoudbai-e toestand te be schrijven in het op stapel staande voor lichtingsboekje en tevens de pers en de bevolking er van te doordi-ingen dat er spoedig een nieuw x-aadhuis dient te komen opdat ten aanzien van deze aangelegenheid steeds meer aandrang op de x-egex'ing wordt uitgeoefend. Een ander lid wilde wel eens weten welke argumenten pleiten voor een betere inrichting van het bestaande raadhuis ten behoeve van het fractie- en commissiewerk en van de raadzaal. Nog een ander lid vroeg of er geen uit zicht bestaat dat in 1961 met de bouw van een raadhuis en een centraal kantorenge bouw kan worden begonnen. B. en W. zeggen de gegi-ondheid van de in de aanhef van de vraag gemaakte op- merking niet te kunnen ontkennen. Zij zien zich echter anderzijds voor het feit gesteld dat door het uitblijven van de rijksgoedkeuring voor de bouw van een nieuw raadhuis met betrekking tot de huis vesting van het bestuurs- en administra tieve apparaat in het bestaande gebouw een noodsituatie is ontstaan, welke op korte termijn voorziening eist. „De sugges ties", aldus B. en W., „om op de onophoud- bare toestand te wijzen in publikaties kun nen wij niet zonder meer ovex-nemen. Tot dit. doel zijn in de eerste plaats de geëigen de kanalen in het bestuurlijke vlak aan gewezen". Op de laatste vraag kunnen B. en W. geen antwoord geven. WOONWAGENKAMP De pogingen om te komen tot een regio naal woonwagenkamp worden door het dagelijks bestuur van het IJmond Advies college onverminderd voortgezet. Het dagelijks bestuur heeft inmiddels de be trokken bestuux'scommissie uit zijn midden uitgenodigd een ontwerp samen te stellen voor een gemeenschappelijke regeling (met orgaan) voor de drie IJmondgemcenten. Dit orgaan zou voorlopig belast kunnen wor den met het beheer van de beide bestaande woonwagenkampen, aldus B. en W. van Velsen op de vraag van een lid hoe het staat met de pogingen om tot een i-egionaal woonwagenkamp te komen. Advertentie Oo» §G$ekenkevy In 1961 bestaat de Hoogovenharmonie, die bijna honderd leden telt, 15 jaar. Ter viering van dit feit zal in de week van 17 tot en met 24 juni het „Nationaal Hoog ovenmuziekfeest Klaroen 1961" worden gehouden in de V.E.B.-garage aan de Brink te Beverwijk. Er komen ondermeer een openingsconcert, een muziekconcours, mars- en tamboerwedstrijden. Een IJslands visverwerkingsbedrijf in Reikjavik onderhandelt op het ogenblik met het havenschap en het gemeente bestuur van Delfzijl over de vestiging van een dochteronderneming in deze stad. De besprekingen verlopen volgens ingewijden gunstig. De bedoeling is de bevroren vis in Delf zijl aan te voeren, waar ze dan in een moderne fabriek verder verwerkt zal wor den om over geheel Europa te worden ver zonden. Staat de bevolkingsgroei in Velsen vrij wel stil? Een raadslid maakt er zich be zorgd over en hij heeft B. en W. dan ook naar de oorzaken gevraagd. Maar B. en W. van Velsen kunnen de mening van dit raadslid niet delen. „Van 25 februari 1957, toen deze gemeente het inwonertal van 60.000 bereikte, tot heden is de bevolking met bijna 5000 inwoners uitgebreid. Dit betekent een gemiddelde toeneming van 1250 inwonex-s per jaar. Wel dient opge merkt dat de geringe toewijzing van bouwvolume een remmende invloed op de ontwikkeling heeft." VRAGENUUR. Een raadslid van Velsen heeft B. en W. gevraagd of zij menen dat het zogenaamde vragenuur voor de gemeenteraad aan het doel heeft beantwoord. „Uit het afdelings verslag blijkt dat daarin nog te veel vra gen en opmerkingen voorkomen, die geen vex-band houden met de begrotingen als zodanig en beter in het „vragenuur" zou den kunnen wox-den behandeld", antwoor den B. en W. fijntjes. RIOOLWATER. Tengevolge van de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinrichting zal er een einde komen aan het ongezuiverd lozen van rioolwater op het Noordzeekanaal. Aldus B. en W. van Velsen in antwoord op een vraag van een raadslid. De reinheid van het water zal hierdoor een verbetering ondergaan. In hoeverre deze vex-betering eventueel teniet zal worden gedaan door andere invloeden kunnen B. en W. niet be oordelen. Advertentie (waar U het liefst mee voor de dag komt) Zie de nieuwe verrassende •collectie tn onze zaak PLEIN 1945 De speciaalzaak voor corsetten en beha's 's Avonds van 7.3010 uur geopend ZOLANG HET NOORDZEEKANAAL er is, op 1 november j.l. was het 84 jaar geleden dat het officieel in gebruik werd genomen, onderhouden schepen van de General Steam Navigation Company Ltd. een vaste dienst tussen Londen en Amsterdam v.v. Twee maal per week heeft een afvaart plaats in beide richtingen evenals schepen van de Hollandsche Stoomboot Maatschappij, van de Phoenix Lijn en van de Amsterdam-Londen Lijn. Bovengenoemd scheepvaartbedrijf heeft 43 schepen. Het kantoor bevindt zich op de Trinity Square te Londen en het was in 1824, dat het eerste schip zee koos. De General Steam kan zich de oudste stoom vaartmaatschappij van Engeland noemen en het jaar van oprichting is dan ook in de schoorsteen aangebx-acht met een wereld bol, die omgeven is door een loep. Het schip op de foto is het in 1949 bij S. P. Austin Son Ld. te Sunderland g'ebouwde motorschip „Auk", groot 1238 reg.ton bruto en 1400 ton draagvermogen. De lengte over alles bedraagt 79,04 m, de breedte 12,24 m. en de diepgang 4,62 m. Het merendeel van de vloot bestaat uit schepen kleiner dan 1000 reg.ton bruto. Het grootste schip is de „Royal Daffodil" die 2061 ton meet. Vijfenzeventig jaar geleden heeft de General Steam de Hollandsche Stoomboot Mij. lelijk dwars gezeten. Deze in Amster dam gevestigde rederij werd in 1885 op gericht met het doel een geregelde vaart van Amsterdam naar de havens van Groot- Brittannië. Een zware strijd was hieraan voorafgegaan, want Amsterdam kon moei lijk op tegen Rotterdam. Te verwonderen was dit niet. Zowel door de slechte verbin ding met de Rijn als door de gx-ote omweg, waartoe de Amsterdamse stoomschepen gedwongen waren bij hun tocht over de Zuiderzee en door het Marsdiep, moesten de eerste pogingen, door Paul C. van Vlis- singen ondernomen, spoedig opgegeven worden. Het Noordhollands kanaal bracht ook al geen verbetering. Pas toen het Noordzeekanaal bevaarbaar was werd de gelegenheid geopend, maar dat geschiedde in de beginne niet met schepen onder Ne derlandse vlag. De historie vermeldt, dat het St. Peters burg Steamship Office het eerst een dienst van Londen op Amsterdam opende, die fel ging concurreren met de Nederlandsche Stoomboot Reedex-ij die van Rotterdam uit op Londen voer. Het St. Petersburg Office werd opgevolgd door de General Steam Navigation Company. Deze Britse maat schappij was er mede oox-zaak van dat de balans over het eerste boekjaar van de Hollandsche Stoomboot Maatschappij een verlies van 51.833,80 aanwees In het tweede boekjaar bleef de concur rentie aanvankelijk aanhouden; in het eer ste halfjaar kon slechts de helft der kosten bevaren worden. Gelukkig kwam er in het tweede halfjaar een belangrijke verbete ring, doordat eindelijk in augustus 1886 niet de General Steam een overeenkomst werd getroffen, waarin werd bepaald dat Minister Beex-man heeft aan de Twee de Kamer meegedeeld dat bij de beoor deling van verzoeken der spijtoptanten tot toelating in ons land. De laatste tijd in ruimere mate rekening gehouden wox-dt met factoren van individuele aax-d, dan voorheen het geval was. Ook de selectie procedure is zoveel mogelijk versneld. Geen toelating kan echter worden ver leend indien er, objectief gezien, niet van nood sprake zou zijn, ons land niet tot leniging zou zijn geroepen of de lasten van de hulp te zwaar worden geacht. Ongeveer 50.000 personen verkregen des tijds door of ten gevolge van optie het Indonesische staatsburgerschap. Tot nu toe werd voor ongeveer 13.000 hunner toe lating in Nederland gevx-aagd. De elemen ten, die een beslissing tot toelating naar het oordeel van de regering moeten dra gen, blijven: nood en band met Nedex-- land. De minister overweegt de moge lijkheid om door het instellen van een com missie van advies de beoordeling per vi sum-aanvrage te verbreden in de gevallen, waarin het departement voorshands zou menen, dat een afwijzende beschikking aangewezen zou zijn. Tussen de huidige grote behoefte aan ax-beidskx-achten hier te lande en het aan de ox-de zijnde vraagt stuk bestaat slechts het vex-band dat de genen die daax-toe geschikt zijn hier onder de huidige omstandigheden gemakkelijker aan de slag kunnen komen dan anders het geval zou zijn. Het criterium ax-beids- geschiktheid kan ten aanzien van de toe lating van spijtoptanten niet beslissend zijn. Uitgangspunt van het beleid zijn im mers humanitaire overwegingen. In 1960 zullen voor ongeveer 2400 per sonen visamachtigingen worden verleend. Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 wederzijds geen lading zou worden aange nomen beneden zeker vastgesteld tarief. De exploitatiekosten konden daarna ge dekt worden, maar de toestand was nog lang niet bevredigend, temeer daar tege lijkertijd het vervoer van passagiers moest wox-den stopgezet, omdat de Engelse autori teiten de eis stelden, dat een passagiers schip van een Engelse loods moest zijn voorzien. De verhouding tussen de Gèneral Steam en de H.S.M. is pas goed geworden in 1890. In dat jaar kwam tussen beide maat schappijen een overeenkomst tot stand volgens welke men tot een volledige samenwerking kwam en zo varen er nog steeds schepen van Amsterdam naar Lon den heen en terug. Arie van der Veer Advertentie Bepaal uw keus niet blinde lings - want er zijn horloges en „horloges". Voorkom te leurstelling-laat u adviseren door de vakman...uw eigen horloger. Hij wil u als klant behouden, dat is uw zekerheid! het goede Ankerhorloge Dinsdag kwamen in IJmxiiden aan: Ruhr- stein, Antwerpen. Elpenor, Bremerhaven; Looiersgracht, Walkom; Ilse Schulte, Kirkeness, Rlen Teekman, Mantlyuoto; Dagfrid, Otterbaecken, erts lossen buiten haven IJmuideix: Calvijn, Domsjoe; Chi- quita, Delfzijl; Kano Palm, Las Palmas; Norwich Trader, Londen; Yewmounth, Neath; Natale, Hamburg; Wahehe, Ham burg; Pinehill, Montreal; Gudvor, Karl stad; Canopus Kotka; Ex-ich Haslinger,, Ventspils; Gerd. Londen; Bomma, Kristian- sand; Aino. Kotka. cellulose lossen Velsen; Milos, Rotterdam; Socrates. Rotterdam; Leonidas, Rotterdam; Hans Bernstein, Gdynia: Eos, Rotterdam; Sjaeholm, Rotter dam, bijlegger IJmuiden Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Spaarnestroom, Dagenham; Kemphaan, Londen, laden haringhaven IJmuiden; Adam Mieckewicz. Moermansk; Labotas, Hamburg; Elsa Essberger, Port Amboy; Joseph Frering, Monrovia, erts lossen IJmuiden Togo. Las Palmas; Groennebek, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Mosel, Kiel; Foxfield, Antwerpen: Heijo, Stock holm; Dons, Barbedos; Olav, Hamburg; Archimedes. Hamburg; Dorine, Gdynia, ledig van Velsen; Marin Rotterdam; Chi- quita. Antwerpen; Bilma Le Havre; Pyg malion, Zeebrugge; Lizard. Londen; Greb- bestroom. Huil; Zaanstroom Leith; Clan- gula Rotterdam Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Nor wich trader, Londen: Rijnstroom, Londen; Tetuan. Gothenburg: Yewmounyt. Rotter dam; Ponza, Delfzijl- Mcrie Annick, Rot terdam: Dirike 1 coreham

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9