Schakers in Ubbergen overleggen over de waarde van Zonetoernooi Burnley en Benefica naar de kwartfinales Europese beker Hoofdklasseleider Libanon moest tegen HVS-ploeg alles geven Nederlandse noch Belgische militairen konden goal maken VAN NIEL Toernooi zal normaal worden beëindigd Teschner naar de leiding in Ubbergen Rivière vraagt geen licentie voor 1961 Toch verloren beide ploegen Fraai volleybal onder aanvechtbare leiding Mol niet in de finale 71/2 In Rallye Monte Carlo startten 356 equipes De Stichting nationale Sporttotalisator TYBB en Scylla gunden elkaar geen voorsprong HORLOGES 1! GRETHA DE BRUIJN GVAV-ers verloren van Rode Ster (2-1) SHS-ers kregen toch toegang tot Duinhorst Enschede verloor ruim van Schwarzweiss BUREN Duitsland-Nederland op 30 april in Duisburg Zaalhandbalteam gaat oefenen DUN DER DAG 1 DECEMBER 1960 Via het hoofdbestuur van de KNSB is de deelnemers aan het zonetoernooi in hotel Groot Berg en Dal de inhoud van twee brieven van de president van dé Wereld schaakbond, de Zweed Folke Itogard, ter kennis gebracht. De brieven, die respectie velijk gedateerd zijn op 22 en 25 november, hebben de geldigheid van het toernooi als FIDE-zonetoernooi als onderwerp benevens de mogelijke oplossingen. Bovendien zijn er de standpunten van de Oosteuropese schaakbonden in naar voren gebracht. We herinneren er aan dat, toen bekend werd dat de Oostduitse grootmeester Wolf gang Uhlmann een visum werd geweigerd, Folke Rogard de gedupeerde schaker de gelegenheid bood een tweekamp of klein toernooi te spelen met bepaalde rechtheb benden om een extra-plaats in het inter zonale toernooi en hem daarna een extra plaats toezegde zonder verplichting tot spelen. In de loop van het weekeinde van Schaken de 20ste november werd dit noodbesluit- Rogard door de Oosteuropese schaakbon den op principiële gronden afgewezen. Zij achtten de discriminatie niet opgeheven. De Joegoslavische Schaakbond verklaarde daarna het toernooi met twaalf spelers in strijd te achten met de statuten. Voor het begin van het toernooi op maandag 21 november ontvingen de tien deelnemers een namens president Rogard uitgegeven verklaring, waarin werd mede gedeeld dat het toernooi in Berg en Dal een FIDE-zonetoernóoi zou zijn. De drie best geplaatsten zouden het recht tot deel neming aan het interzonale toernooi ver werven. Inmiddels had Folke Rogard een plan ter kennis gebracht aan de schaakbonden van de teruggetrokken spelers, dat de volgende oplossing behelsde: voor de acht spelers zou een parallel-zonetoernooi worden ge houden om drie extra plaatsen in het inter zonale toernooi. Gebleken is, dat de be trokken Oosteuropese schaakbonden met dit voorstel niet akkoord zijn gegaan. Zij verlangen dat een nieuw toernooi wordt uitgeschreven, dat op zodanige wijze zal zijn georganiseerd dat alle rechtheb benden kunnen uitkomen. De FIDE ziet zich in deze omstandigheden voor het feit geplaatst, dat haar president een verkla ring aan tien deelnemers heeft afgegeven, die ongetwijfeld op het volgende congres van de Internationale Schaakfederatie een punt van ernstige discussie zal kunnen worden. Een verwarrende neven-factor is, dat de data van dit congres later liggen dan de speeldata van het interzonale toernooi. SKI -UITRUSTINGEN St. Nicolaas-geschenken Uw wagen parkeert u voor de deur De Westberlijnse meester Teschner heeft het moeilijke en tijdrovende eindspel tegen de Finse meester Ojanen na 90 zetten tot winst gevoerd. Door deze zege heeft hij de leiding in het toernooi veroverd met 5Vi Pnt uit zes partijen. In verband met het verzoek van Folke Rogard aan de spelers, eventueel bereid te zijn in een (nieuw) zonetoernooi met 18 deelnemers uit te ko men, werd woensdag geen ronde gespeeld. De tien spelers hebben nog geen besluit genomen. Het ziet er voorlopig naar uit dat vandaag zal worden gespeeld. Een en an der kan afhangen van een telefoongesprek, dat de Deense grootmeester Bengt Larsen vandaag met de president van de Wereld schaakbond (FIDE), Folke Rogard, zal hebben. De stand is nu als volgt: 1. Teschner (W. Did) 5 V2 pnt, 2. Olafson (IJsland) 5 pnt, 3. Duckstein (Oost.) 4% pnt, 4. Barendregt (Ned.) 4 pnt, 5. Larsen (Den.) ZVz pnt, 6. Johannessen (Noorw.) 3 pnt, 7. en 8. Skoeld (Zweden) en Lopez Garcia1 (Spanje) beiden 1/2 pnt, 9. Ojanen (Finland) pnt, 10. Schuster (W.Dld.) V2 pnt. De afgebroken partij tussen Ojanen en Teschner werd na twee zittingen hervat in de volgende stelling: Wit: Ke3, La2, f5, g3, h4. Zwart: Kc5, Pc6, a4, 16, h5. Wit: Ojanen Zwart: Teschner 70Pc6e5 (de afgegeven zet), 71. Ke3e4 a4—a3, 72. Ke4—e3 Pe5—g4 (schaak), 73. Ke3—e4 Pg4—h6, 74. La2—e6 Kc5b4, 75. Le6d5 Kb4—c3, 76. Ld5—e6 Ph6g4, 77. Le6a2 Pg4—e5, 78. Ke4—e3 Pe5d3. (Opwinding veroorzaakte hier de moge lijkheid 78Kb2, met de volgende va rianten 79. Le6, a2, 80. La2, Ka2, 81. Ke4, Kb3 82. Kd5, Xc3, 83. Ke6, Pg4, 84. Kf7, Kd4, 85. Kg6, Ke4, 86. Kh5, en nu zou 86 Kf5 tot pat leiden. En op 86Kf3, 87. Kg6, Kg3, 88. h4, Kf4, 89. h6, Ph6: leidt 90. Kf6 tot remise). 79. 93—g4 h5xg4, 80. h4—h5 g4—g3 (de enige weg om pion h5 te stuiten), 81. Ke3 f3, g3g2, 82. Kf3xg2 Pd3—f4 (schaak), 83. Kg2f3 Pf4xh5 (Hiermede is de partij in feite beslist, de technische afwerking verliep eenvoudig). 84. Kf3—g4 Ph5—g7, 85. La2g8 Pg7—e8, 86. Lg8—e6 Pe8—d6, 87. Le6a2 Kc3—b2, 88. La2—e6 Pd6—e4, 89. Kg4h5 a3a2, 90. Le6xa2 Kb2xa2 (nu kan zwart de pion altijd verdedigen). Wit geeft op. Een vervroegd congres hiervoor wordt de woonplaats van Rogard, Stockholm, genoemd is reeds in de overwegingen betrokken. Direct belangrijk in de ontwik keling is de vraag die Folke Rogard dins dag bij monde van de voorzitter van de KNSB, ir H. J. van Steenis, aan de tien spelers in Berg en Dal heeft laten voor leggen: „Zijn de tien spelers bereid deel te nemen aan een (nieuw) zonetoernooi met alle achttien rechthebbenden?'' Over de beantwoording van deze vraag is al uitvoerig van gedachten gewisseld. Tot een besluit is men niet gekomen. Ver moedelijk zullen de tien deelnemers op nieuw bijeenkomen. De wedstrijdleiding plaatste op verzoek van de spelers voor woensdagavond slechts de afgebroken partij OjanenTeschner op het program ma. De zevende, achtste en negende ronde zullen in de middag- en avonduren van vandaag, vrydag en zaterdag worden ge speeld. De afgebroken partijen worden in beginsel op de ochtenden vastgesteld. Hierbij zij aangetekend, dat een besluit van de tien spelers een (nieuw) zonetoer nooi te spelen zou inhouden, dat men vrij willig afstand doet van het recht, dat de verklaring van de president van de FIDE hun heeft gegeven. Het niet afstand doen van dit recht houdt in sterke mate con flictstof voor de Wereldschaakbond in. Van de zijde van de KNSB is verklaard, dat alles in het werk zal worden gesteld het toernooi normaal te beëindigen. De vraag of het achteraf als zonetoernooi zal worden erkend, staat buiten de organisatie en de uitvoering van het toernooi. HYS versloeg Finnen Wielrennen „Ik zal geen licentie aanvragen voor 1961". Dat is de verklaring, die Roger Ri vière woensdag heeft afgelegd tijdens een bezoek aan zyn vriend Raphael Géminiani. De wereldduurrecordhouder, die tijdens de Ronde van Frankrijk een zeer zware val maakte, klaagt nog steeds over hevige pij nen in zijn heup en zijn rechterbeen. Tevens heeft hij vaak last van slapeloos heid. Wat zijn werelduurrecord betreft is Ri vière van mening, dat de „muur" van 48 kilometer binnen enkele jaren doorbroken kan worden door een coureur uit Oost- Europa. „Dankzij hun trainingsmethoden zullen de Russen waarschijnlijk binnen korte tijd zeer sterke achtervolgers hebben, die met kans op succes mijn record kunnen aan vallen", aldus Rivière. Burnley en Benfica hebben de kwartfi nales van het toernooi om de Europese beker bereikt. Stade Reims, dat woens dagavond in Parijs de tweede wedstrijd tussen beide ploegen voor de tweede ron de met 3-2 won (rust 1-0 in het voordeel van Burnley) werd uitgeschakeld. Burn ley heeft namelijk de eerste ontmoeting tussen beide clubs met 2-0 gewonnen. Ben fica verloor van Ujpest maar plaatste zich toch. In de kwartfinales hebben zich al geplaatst Barcelona, Malmö, Aarhus, Ben fica, Hamburger SV en Burnley. In de eerste helft van de ontmoeting in het Pare des Princes in Parijs, die door ruim 40.000 toeschouwers werd bijge- 'woond, zag het er naar uit dat Burnley zich zonder moeite in de kwartfinales zou plaatsen. Na een half uur spelen namen de Engelsen de leiding. Linksbinnen Rob- son zorgde voor deze eerste treffer. Na de rust ontketenden de Fransen ech ter een hevig offensief, dat al na vijf minuten de gelijkmaker opleverde, ge scoord door. linksbinnen Pianto.pi. .Heel Reims ging hierna'-ten aanval-^en even lan ter was het linksback Rodzik," die uit een hoekschop de Fransen de leiding gaf (2-1). De Engelsen trokken zich terug in de verdediging, slechts drie spelers vormden de Burnley-voorhoede in de laatste fase van de strijd. Toch leverde één van de schaarse Britse uitvallen nog een doelpunt op. Rechtsbuiten Connelly zorgde 'n kwar tier voor het einde voor die treffer (2-2). Daarmee was het pleit in feite beslist. Immers, Reims zou tenminste nog twee Het Groningse GVAV heeft woensdag avond in het Oosterparkers-stadion voor ruim 10.000 toeschouwers met 2-1 verloren van de Tsjechische vereniging Rode Ster uit Bratislava. De stand was bij de rust al bereikt. Rechtsbinnen Kuiper gaf GVAV in de tweede minuut de leiding. Toch ging de overwinning, die volkomen verdiend was, naar de Tsjechen. In de 20ste minuut scoorde rechtshalf Bubernik de gelijkma ker en 18 minuten later zorgde linksbuiten Dolinsky voor het winnende doelpunt. In beide gevallen deed de international Sche- rer het voorbereidende werk. Hoewel de Tsjechen een licht overwicht hadden, wisten de GVAV-ers door hard werken en goed spel van de verdediging verdere doelpunten te voorkomen. Mr. H. Jochems, eigenaar van het sport park „Duinhorst" in Wassenaar, heeft de toegangshekken voor Scheveningen-Hol- land Sport ondanks alle controverses niet gesloten gehouden. Ook nu weer bleek dat de soep niet zo heet wordt gegeten als zij wordt opgediend. De tussen mr. Jochems en het (nieuwe) be stuur van Scheveningen-Holland Sport over de eventuele huurschuld en mogelijke overneming van aandelen gerezen moei lijkheden liepen aanvankelijk zo hoog, dat de eigenaar van „Duinhorst" de poorten van het sportpark voor Scheveningen- Holland Sport wilde sluiten. Dinsdagavond heeft de training van de eerste elftal-spe lers op „Duinhorst", waar alle elftallen behalve het „eerste" de thuiswedstrijden spelen, normaal voortgang gevonden. Het ziet er dus naar uit uitlatingen van beide partijen wijzen daarop dat de besprekingen zullen worden voortgezet, en minnelijke schikking niet tot de onmo gelijkheden behoort. Een zeer sterk spelend Schwarzweiss (Essen) zegevierde woensdagavond in het Diekmanstadion in Enschede met 5-1 over een teleurstellend Enschede. Vooral vóél de rust zagen de 2000 toeschouwers een homogene Duitse ploeg, die met afgemeten passes de defensie van Enschede uiteen speelde. Bij het ingaan van de rust was de stand reeds 4-1 voor Schwarzweiss. De doelpunten voor Schwarzweiss wer den gescoord door rechtsbuiten Schmidt en linksbuiten Klockner terwijl midden voor Rummel de hattrick verrichtte. Het enige Nederlandse tegenpunt kwam op naam van middenvoor Hofman. doelpunten moeten scoren om te voorko men dat de ploeg werd uitgeschakeld. Wel bracht Rodzik de stand even later op 3-2 voor de Fransen, doch een vierde doelpunt bleef uit. Met een hard schot van midden voor Fontaine vlak naast het doel kwam het einde. Ujpest, de Hongaarse kampioensploeg, is woensdagavond voor ruim 35.000 toeschou wers in het Nep-stadion in Boedapest uit- Voetbal geschakeld voor de kwartfinales. Wel won Ujpest deze tweede wedstrijd tegen Benfica (Lissabon) voor de tweede ronde van het toernooi met 2-1 (ruststand 0-1), doch aangezien Benfica de eerste wedstrijd met 6-2 heeft gewonnen gaat de Portugese club over naar de kwartfinales. Al in de zesde minuut nam Benfica de leiding. Pas 10 minuten na de rust scoor de linksbuiten Halapi de gelijkmaker. Het tweede Hongaarse doelpunt kwam van mid denvoor Szusza in de 17de minuut na de rust. In deze tweede helft beheersten de Hongaren het spel volkomen en het was slechts aan het voortreffelijke werk van deelmg^wP^eira. te danl^p, dat de Por tugese nedef):aa^ -tot '2-1 beperkt bleef. HVS' heeft gisteravond in het Krelage- huis in Haarlem tegen de sterke Rotter damse hoofdklasser Libanon, met Reva nog ongeslagen, voortreffelijk volleybal gespeeld. Dit mag men na de slechte pres taties tegen het hoofdstedelijke studenten team US en gezien de precaire situatie op de ranglijest, hoopgevend noemen. Het was spijtig dat de Haagse scheidsrechter Van Kasteel in zyn poging naar de internatio nale arbitrage-jurisprudentie te lonken niet slaagde en niet alleen te lankmoedig was in zijn beoordeling van het aanvals- spel, maar in zijn beoordeling van ver- dedigingsfouten volkomen faalde. Het was in de eerste plaats HVS dat van deze ziens wijze de dupe werd. Met vier harde Tsjechische serves noop te Johan Kooistra de Libanon-coach al di rect tot een time-out (4-0), maar de kan sen keerden snel toen HVS niet bij machte bleek om de Rotterdamse opslagen naar behoren te verwerken. Kansloos verloor HVS deze set in tien minuten: 15-4. In de tweede set werd de spoedig door Libanon verkregen 4-0 voorsprong, in een Haar lemse voorsprong omgezet en via 6-4, 7-5, 9-5 en 9-8 stootte HVS met constante ser ves van Ron Noort door tot 15-8. Zelfs een tweetal time-outs vermochten HVS niet te stuiten. De Libanezen speelden het ver dedigingssysteem met de midachter op de achterlijn, waardoor in het middenveld een groot gat ontstond waarvan HVS, en in het bijzonder tacticus Jan Out, op de juiste wijze profiteerde. Het was spijtig dat HVS in de derde set door het uitslaan van een aantal serves in het produceren van punten geen gelijke tred.hield.met Libanon. Voor het manmoe- Het Nederlandse militaire voetbalelftal heeft woensdagavond op het PSV-terrein in Eindhoven gelijk gespeeld (0-0) tegen de Belgische militairen. Hoewel dus beide ploegen niet tot scoren konden komen, de ongeveer 5000 toeschouwers hebben een aantrekkelijke en snelle wedstrijd gezien, waarin de Nederlanders tot technisch iets beter spel kwamen dan de Belgen, die echter over een betere conditie beschik ten. De grootste handicap bij de Nederlan ders was het matige spel van de mid denlinie, die niet in staat bleek de voor hoede voldoende steun te geven. De Bel gische verdediging, die goed ingreep, had Biljarten In de voorwedstrijden voor het kam pioenschap van Nederland ereklasse groot biljart anker kader 71/2 is de Amsterdam mer Mol afgevallen van het zevental, dat om zes finaleplaatsen moest strijden. Mol eindigde in de Alkmaarse groep waarin ook Ligthart (11.22) en Jacobs (11.34) wa ren ingedeeld op de laatste plaats met een gemiddelde van 9.34, hetgeen voor hem zogenaamde halve degradatie betekent. In de groep Amersfoort werd bijzonder sterk gespeeld. Van Oosterhout, weer te ruggekeerd tot het kaderspel, was de beste met een algemeen gemiddelde van 24.92. Op hem volgden De Kleine (20.75), Vultink (14.18) en Beekman (12.89). In de finale, die van 15 tot en met 18 de cember in gebouw Odeon in Zwolle wordt gehouden, zullen nu uitkomen de van voorwedstrijden vrijgestelden: titelhouder Wijnen en Scholte en voorts Van Ooster hout, De Kleine, Vultink, Beekman, Ligt hart en Jacobs. De kampioen zal deelnemen aan het Europees kampioenschap, dat van 19 tot en met 22 januari 1961 in Thionville (Frank rijk) wordt gespeeld. Nu Wafflard door een schorsing van drie maanden niet aan het Europees toernooi kan deelnemen, is de kans op een Europese titel voor Neder land groter dan in de afgelopen jaren. dan ook weinig moeite met de Nederland se aanvallen. De Vries (Sparta) was in de Nederland se voorhoede de opvallendste speler. Bij zonder actief was ook rechtsbinnnen Boo- gaerd (Volewijckers). Aangezien de Ne derlanders weinig en dan nog slecht scho ten heeft de Belgische doelman het be slist niet moeilijk gehad. Dat Nederland in deze eerste helft het initiatief had, blijkt wel het duidelijks uit de cornerver houding, die 7-0 in het voordeel van de Nederlandse militairen was. Na de rust kwam een enigzins gewijzigde Belgische ploeg het veld op. Opvallend was het, dat in deze tweede helft de Bel gische voorhoede het de Nederlandse de fensie aanmerkelijk moeilijker maakte dan voor de rust. Stopper Pronk (Ajax), die in de eerste helft de dominerende figuur was in de Nederlandse achterhoede, speelde opeens minder solide, waardoor doelman De Hond (PSV) enkele malen op de proef werd gesteld. De PSV-doelman redde veel, zodat ook de Belgen niet tot doelpunten kwamen. Ook Nederlandse doelpunten bleven uit, ondanks het actieve spel van linksbuiten Bergholz en de Ajacied Seelen, die kort na de hervatting Boogaerd verving. Hockey Het Nederlands hockey-elftal zal op 7 mei 1961 in Keulen een interlandwedstrijd spelen tegen de ploeg van West-Duitsland. De wedstrijd DuitslandNederland dames wordt een week tevoren, op 30 april, in Duisburg gespeeld. A utomobilisme Voor dc 30ste Rallye Monte Carlo die van zaterdag 21 tot cn met donderdag 26 januari wordt gehouden, hebben zich 356 equipes aangemeld. Dat is negen meer dan dit jaar het geval was. Opnieuw zorgt Engeland voor het groot ste contingent. Er zijn 110 Engelse teams ingeschreven. Frankrijk wordt door 87 equipes vertegenwoordigd. Er komen voorts 30 Westduitsers. 25 Zweden, 20 Noren, 13 Denen, 13 Portugezen. 10 Nederlanders, 7 Zwitsers, 6 Spanjaarden. 6 Monegasken, 6 Polen. 5 Tsjechen, 5 Italianen, 4 Finnen, 2 Ieren, alsmede een vertegenwoordiger van Zuid-Afrikó Oostenrijk, België, Grie kenland, Iran, net eiland Jersey en Liba non. dig verdedigen en het verdienstelijk aan vallen gaf de setstand 15-5 in het voordeel van de Libanezen een onwaardig en ge flatteerd beeld, ook al kwam de Rotter damse aanval met theoreticus Van Hal en de rijzige Savooyen en Groenhuizen in deze set ten volle tot ontplooiing. Na een goede tweede en derde set kre gen de toeschouwers ook in de vierde set nog waar voor hun geld, al zag het er in het begin niet naar uit toen HVS' zijn De volleybalcompetitie tegenstander een grote voorsprong moest toestaan: 6-2, 6-4 en 9-4. Maar HVS bleef dapper doorstrijden; drie snoeksprongen van HVS'ers voltooiden een formidabele redding en prompt reageerde de Rotter damse coach met een time-out om op 12-8 het terugkomende en enthousiaste HVS te stuiten. Zijn opzet mislukte en HVS redu ceerde tot 12-10. Het was bijzonder spijtig dat juist in deze periode de arbitrage aan vechtbaar was, waardoor HVS, dat na een tweede Libanon time-out tot 13-12 inliep, ten slotte toch moest capituleren en uiter aard een beslissende set, die zeker een ver rassing impliceerde, aan zijn neus voorbij zag gaan: 15-12. Voor de eerste klasse hebben CIOS en Gios fel om de punten gestreden. De betere spelopvatting en de hier uit voortspruiten de opbouw brachten beide punten bij Gios: 16-14, 8-15, 15-13 en 15-4. Die Raeckse 2 stevent recht op de titel bij de dames af; hier heeft ook OVRA, een van de weinige rivalen, niets aan kunnen veranderen. Slechts drie sets hadden de reserves nodig: 15-3, 15-12 en nogmaals 15-12. Vesmia behaalde een verdienstelijke zege op Set up en Velox had geen moeite met Topscore. De resultaten luidden: Heren: CIOS Gios 1-3, Gids 3Dfe Raeckse 2 0-3, Ener gie—Alliance 2 2-2, HBC 3—CIOS 2 1-3, HBC 2—PSVH 2-2, Alliance—OVRA 2 2-2, Die Raeckse 4Energie 1-3, PSVHHBC 2 3-0. Dames: OVRADie Raeckse 2 0-3, VesmiaSet up 3-0, HBC 3Spaarnestad 3-0, OG 3—HBC 5 0-3, Alliance 2—DSS 2 3-0, DSS—JBS 3-1, De Blinkert 2—Ves mia 3 3-0, OG 2Gios 2 0-3, Set up 2 Alliance 2 1-3, Eclecta 2Vesmia 2 0-3, PWNGios 0-3 en VeloxTopscore 3-0. Voor notaris J. E. Bolt in Den Haag is dezer dagen de stichtingsacte verleden van de stichting Nationale Sporttotalisa tor. Aan de statuten van de stichting ont lenen wij ten aanzien van de besteding van de opbrengsten uit sportprijsvragen, dat deze gelden ter beschikking worden gesteld van de Nederlandse Sportfederatie en de Stichting Centraal Overleg Fondsen wervingacties (de Stichting C.O.). Inzake de besteding is bepaald: A. wat betreft de NSF, voor doeleinden gericht op- of ten nauwste samenhangende met de bevordering van de amateuristi sche sportbeoefening en de lichamelijke vorming. B. wat betreft de stichting C.O.,ten be hoeve van belangen op het gebied van maatschappelijk werk, volksgezondheid en cultuur, zowel nationaal als interna tionaal. Een en ander met inachtneming van en overeenkomstig de bepalingen der loterij- daarmee verbandhoudende besluiten van overheidswege. Van de 12 bestuursleden wijst de NSF er 8, de stichting C.O. er 4 aan. Het eerste bestuur bestaat uit: aangewezen door de NSF: jhr. mr. A. Feith, drs. S. C. Bakkenist, J. J. Egberts, P. C. van Houten, A. H. Martens, ir. A. Paulen, A. L. M. Schroder en H. J. L. Thien, aangewezen door dc stichting C.O.: mr H. J. J. van der Biesen, S. Dunlop, mr. W. J. Geertsema en J. Tabak. Het van overheidswege bepaalde per centage van de bruto-inzetten zal in over eenstemming met de van overheidswe ge te stellen voorwaarden moeten worden besteed op reeds eerder omschreven wijze. Indien de gemelde voorwaarden in dit op zicht onvoldoende omschreven zijn of ge heel ontbreken, dan zal het voor beste ding in aanmerking komende percentage van de bruto-inzetten voor gedeelte ter beschikking moeten worden gesteld van de NSF en voor M van de stichting C.O. Handbal Het voorlopig Nederlands zaalhandbal team (heren), dat zaterdag in Eindhoven tegen een plaatselijke combinatie speelt, is samengesteld uit de volgende spelers: F. van der Heyden, J. Ridderbos en J. Groen hof (allen Niloc), H. Theunis (Blauw Wit), S. den Jong en P. Tulp (beiden Aalsmeer), R. Botterman (Operatie 55), H. Borselen- berg, H. Kuipers, Ab Mastenbroek en W. Meyers (allen Olympia, Hengelo), R. de Graaf (Animo), G. van Noesel en Th. Mul der (beiden Swift, Arnhem). De tafeltenniscompetitie De stryd om de leiding van de over gangsklasse van de tafeltenniscompetitie is een fel gevecht geworden tussen Scylla 2 en TYBB, een stryd die in een gelijk spel eindigde en dus geen van beide partijen alleen aan de top hielp. VTC stelde in deze zelfde groep bitter teleur door met maar liefst 82 van Treffers te verliezen In groep F bevocht Hotac een moeizame zege op GTTC en wist Rapidity zich Shell met 64 van het lyf te houden. Togido werkte met grof geschut tegen Barna en nam met 82 de winst mee uit Utrecht. In de eerste klasse gebeurden er niet zulke erg schokkende dingen. In A gingen HBC en TYBB 2 door met winnen, maar verraste Oranje Zwart DSB met 64. Dit betekent, dat de „Sterren" wel uitgescha keld zijn. In B speelde TOG niet en kon Prowano aldus verder uitlopen. In de tweede klasse ontnam TYBB 3 RKTVU met 73 de winst én de eerste plaats. VTC 2 was in B DHC 3 bepaald dankbaar, dat zo vriendelijk was Hotac 3 een punt te ontnemen. De Velser-reserves konden hierdoor de leiding nemen. Bij de dames ging de grote stryd tussen DSB en HBC niet door. ScyllaTYBB was een spannende strijd, waarin beide teams hard voor de punten moesten vechten. Na een vlotte nederlaag van Van Veenendaal tegen Kanbier, maak te Schoof in drie games moeizaam gelijk tegen de sterke Karamoy. De Leidenaren liepen hierna tot 31 weg dankzij Anker en Karamoy, die respectievelijk Witteman en Van Veenendaal versloegen. Witteman maakte er vervolgens 32 van door winst tegen Kanbier, maar opnieuw was het Anker, die tegen Schoof de voorsprong vergrootte: 1521, 2119 en 2119. Karamoy, deze middag slecht op dreef, moest hierna tegen Witteman zijn tweede nederlaag slikken, waarna een sterke par tij van Anker tegen Van Veenendaal de Haarlemmers verder terug drukte. Toen echter een tijdig herstel, ingeluid door een fraaie zege van Schoof tegen Kanbier en een prachtige zege van Witteman-Schoof in het dubbel. VTC zal de bittere pil, die Treffers de Velsenaren te slikken gaf, zeker graag haastig vergeten, v. d. Pol en Oort wonnen beiden een maal van De Wit en invaller Dekker verloor zelfs al zijn partijen. Een lelijke misstap, die hopelijk door een vlot herstel wordt gevolgd. Barna was voor Togido bepaald geen partij en dat bewezen de Haarlemmers met een vlotte zege. Van Eijk en Bakker wonnen drie keer en Hart versloeg Harkema. Rapidity ontmoette verrassend sterke tegenstand van Shell, maar won deson danks verdiend. Theo Keet was met drie punten de grote man, Winder won twee maal en ook het dubbel bleef in Bever wijk. GTTC—Hotac was een vreemde wed strijd, waarin bij de Velsenaren Kuiper met drie nederlagen volkomen faalde, maar daarentegen Weenink met evenveel overwinningen een bijzonder goede beurt maakte. De Loor kon hieraan winst tegen Blom en Moors aan toevoegen, waërna het dubbel GTTC de genadeklap gaf. De standen: F. G. VVGA 7—14 Togido 7—11 TYBB 8—13 Povac 2 710 Scylla 2 813 Victory '55 7—10 Nedllyod 3 6—8 Nedlloyd 4 7—9 AVGA 2 7—8 Rapidity 78 Smash 3 77 Hotac 7— 8 AMVJ 3 6—6 Nufa 7— 5 VTC 6— 4 GTTC 7— 5 Maccabi 6— 3 GTTC 7— 4 Disnie 7— 3 Shell 7— 2 Treffers 7— 7 Barna 7— 2 KLM 7— 1 In 1 A had TYBB 2 hef ditmaal niet zo erg moeilijk en won dan ook met 100 van Togido 2. HBC moest zich tegen Togido 4 wat meer inspannen; Jaap Smits moest aan Reinders en Boot de eer laten waar door het dus 82 voor de combinatie werd. Oranje Zwart speelde een prima partij tegen DSB en won met 64. Vijfhuizen won voor de thuisclub tweemaal, maar voor het overige kon alleen Oosterbroek Putters de baas worden. GTTC 2TOG 2 was een spannende wedstrijd, waarin Franssen met drie nederlagen wel wat onder de maat bleef. Smolders verloor van Sleper en Jansen, en Van Dam won drie maal. Prowano 2 had geen moeite met Rapidity 2: 100. De uitslagen waren: Heren, eerste kl. A: GTTC 2—TOG 2 6—4, TYBB 2—Togido 2 10—0, Prowano 2 —Rapidity 2 10—0, Togido 4—HBC 2—8, DSB—Oranje Zwart 4—6; eerste kl. B: WinfriedDHC 64, HBC 2Prowano 2—8 Johez—GTTC 3 5—5, Togido 3—Rapi dity 3 9—1; tweede kl. A: RKTVU—TYBB 3 3—7, HBC 3—Heemskerk 3—7, TOG 3— DHC 2 6—4, CSV—Hotac 2 1—9, Oranje Zwart 3Togido 5 46; tweede kl. B: ShotOranje Zwart 3 82, CTTCCSV 2 46, DHC 3Hotac 355, VelsenJohez 2 5_5, VTC 2—Ready 7—3; derde kl. A: VTC 3Togido 6 10—RKTVU 2—Hotac 4 37. Velsen 2Heemskerk 2 46; derde kl. B: GTTC 4—Togido 7 5—5, CTTC 3— Spinneweb 010, Prowano 3Winfried 2 46, DokoDroste 19, te Zaanen Heemskerk 3 46; derde kl. C: TZBte Zaanen 2 4—6, VGZ 2—TOG 5 9—1; GTTC 6Johez 3 73, VTC 4Bloemendaal 46, DHC 4—DSB 2 1—9; derde kl. D: Togido 8 —TYBB 4 1—9. HBC 4—GTTC 5 10—0, TOG 4—Shot 2 7—3, Hotac 5—DHC 5 2—8; vierde kl. A: TOG 6Spinneweb 2 28, Droste 2—VTC 5 4—6; vierde kl B: Bloe mendaal 2—DHC 6 5—5, Shot 3—VTC 7 64. Prowano 4Togido 9 73. Bijtelbi 2 —HBC 6 10—0; vierde kl. C: Alliance— DSB 5 9—1, TYBB 6—HTC 3—7, TOG— Droste 3 7—3, te Zaanen 3—Johez 4 0—10; vierde kl. D: HBC 5Spinneweb 3 73, Fusia—Johez 5 2—8, TOG 8—VTC 6 0—10; vierde kl. E: Hotac 6Heemskerk 5 2—8, Heemskerk 4—VGZ 3 8—2, Doko 3—CSV 4 8—2. Dames, tweede kl.: CTTCReady 82, Rapidity—TYBB 1—9 Oranje Zwart—DHC 5—5; derde kl. A: Togido—TOG 6—4, Spin neweb—Shot 8—2, Prowano—VTC 4—6, te Zaanen—VTC 2 8—2: derde kl. B: VGZ— CSV 1—9, VGZ 2—CSV 3 0—10, Doko— RKTVU 1—9, Hotac 2—CSV 2 6—4; vierde kl.: DrosteDSB 2 37, FusiaVTC 3 7—2, DSB 3—te Zaanen 2 2—8. GOLF. Engeland is van plan met zes man uit te komen in de Europese amateur- golfkampioenschappen. die in juli 1961 in Brussel zullen worden gehouden, zo is in Londen bekend gemaakt. J 'Advertentie MODIEUZE SPORTIEVE SPORTMAGAZIJN TwHnderslaan 7-9, Haarlem - Tel. 15116 De ijshockey wedstrijd HYSTampere (Finland), die woensdagavond op de HOKY in Den Haag werd gespeeld, is geëindigd in een 9-5 zege voor de Fin nen. De tussenstanden waren 3-2, 4-1, 2-2. Op de foto een Nederlandse aan val op het Finse doel. Advertentie Reeds vanaf 65. GROTE HOUTSTR. 86 - HAARLEM Speciaalzaak sinds 1883

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19