Strengere straffen gevraagd voor kinder-aanranders Peek kloppenburg „Gebedsgenezers als Osborn een gevaar voor het volk" 1000 BROEKEN! Wisselend bewolkt Polyester dassen Minister doet geen toezeggingen AGENDA Ameland is kwaad op de ANWB IHl*1 ft eens kijken bij Bro&ich letten Rotterdamse stak haar dronken man dood Opzichter liet zich door aannemers omkopen N Nederlander betrokken bij grote wolfraude tg 2 PETITIE VAN ACHTDUIZEND MOEDERS Er is een Boldoot geschenk naar ieders wens... Kerkelijk nieuws Haarlem Wegens verspreiding van vals bericht in Duitsland „wasboar en kreukvrij" terlenka 2»9° trevira 3m9° tery/ene 4«9° trevira de luxe S»9° terital ^9 so V.U.-PROFESSOR OP R.-K. STUDIEDAG: V eisendJmuiden Beverwijk Laffe list van insluiper Anderhalf jaar geëist Politie stelt hond in arrest Hoofdcommissaris Staal nam afscheid Kort nieuws Wat xal ik geven...? wt mm Volkswagendealer verloor kort geding Vier Belgische bedrijven voor miljoenen gedupeerd Berlijnse kinderen vieren St. Nicolaas in Eindhoven Student overleed tijdens laboratoriumproef NIET LANGER ZOEKEN! si ONDERDAG 1 DECEMBER 1960 Meer dan drie kwartier heeft woensdag i Venlose mevrouw E. M. Dommeck-Van lemert in het departement van Justitie .an het Plein in Den Haag een onderhoud net minister Beerman gehad. Mevrouw Jommeck was niet alleen: zij werd in de ;eest gesteund door een pakket met ruim /Üfduizend handtekeningen van particulie ren plus nog eens meer dan drieduizend ïamens een aantal vrouwenverenigingen in ons land. Men weet wat mevrouw Dom- neck wil: scherpe maatregelen tegen de jedrijvers van aanrandingen tegen kinde- •en. De duizenden adhesiebetuigingen, zo heeft zij de minister voorgehouden, zijn :en bewijs van de ongerustheid die bij vele huismoeders ten aanzien van dit ge vaar heerst. Minister Beerman heeft toe- jezegd, de nodige aandacht aan de brie ven te zullen besteden. Het was half een toen mevrouw Dom- -neck, in gezelschap van haar man, de ïeer H. K. M. Dommeck, bij het minis erie arriveerde. Talrijke camera's wer den door de persfotografen gericht op de vrouw, die namens vele moeders wil pro beren een betere bescherming voor hun kinderen te krijgen. Drie kwartier later daalde in de hall het kennelijk nogal zenuwachtige Venlose echtpaar weer van de trappen. Er ontstond een incident toen mevrouw Dommeck, ken nelijk nog onder de indruk van het in dringende betoog dat ze moet hebben ge houden, over de laatste trede van de trap struikelde en nogal pijnlijk ten val kwam. Toch kon ze direct daarna de in groten Advertentie getale verschenen verslaggevers te woord staan: „De minister heeft zelf kinderen. Ik heb hem gevraagd: als het nu eens UW kind was, die het slachtoffer werd van zo'n afschuwelijke aanranding, zoudt u dan niet willen dat er scherpe maatregelen tegen dergelijke deliquenten worden geno men?" Minister Beerman heeft, zo vertelde me vrouw Dommeck, haar verzekerd, dat der gelijke gevallen bij de justitie toch be paald anders bekeken moeten worden dan bijvoorbeeld inbraken. Het blijft een moei lijke materie, omdat de gevallen zo vaak op psychisch terrein liggen. Mevrouw Dommeck bepleitte strengere straffen voor mensen die zich hieraan schuldig maken, desnoods rigoreuze medische ingrepen, zo als men dat in Denemarken wel doet. De minister dacht dat de aard van het Nederlandse volk een dergelijke aanpak niet zou toestaan. Zoals men weet, is mevrouw Dommeck haar actie gestart na het drama van Se- venum. Zij heeft echter de minister ge zegd, niet namens de mensen in het zuiden des lands te spreken maar namens alle moeders uit Nederland. Ten bewijze daar van: bij de 3212 adhesiebetuigingen die van de zijde van vrouwenverenigingen bin nenkwamen waren er 1900 van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen in Den Haag. Ook na dit onderhoud was mevrouw Dommeck er nog niet ten volle van over tuigd dat de justitiële autoriteiten weten, welke gedachten over dit onderwerp bij het Nederlandse volk leven. „Strengere straffen en groter toezicht" blijft haar leuze, ofschoon ze haar actie voorlopig heeft gestaakt. Geref. Kerken Beroepen te Twijzel J. ter Horst, kand. te 's-Gravenhage. Aangenomen naar Bode graven (2de pred.pl.) in samenwerking met Nieuwerbrug aan de Rijn C. J. Tissink te Giessen-Rijswijk (N.Br.). Tweetal te Zeist (5de pred.pl.) R. J. Beukema te Ermelo en T. J. Hagen te Deventer. Beroepen te Delf zijl (vac. J. W. Vlaanderen) R. van Reenen te Klundert. Benoemd tot hulpprediker te Onnen (Gron.) F. A. den Boeft, beroepbaar predikant te Groningen. Examens: Aan de Joh. Calvijn Academie te Kampen slaagde voor het doctoraal examen de heer H. H. Steendam te Gro ningen. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Schiedam M. Baan te Dor drecht en W. Ruiter te Baarn. Aangenomen naar Eindhoven S. van Zwoll te Kampen. Bedankt voor Leerdam M. S. Roos te Al phen aan de Rijn. Tweetal te Murmer- woude G. J. Buys te Papendrecht en Joh. Prins te Groningen; te Sneek M. Drayer te Drachten en Joh. Prins te Groningen. Rem. Broederschap Aangenomen naar Rotterdam (vac. F. E. van Leeuwen) J. M. Lindemans te Dor drecht. Ned. Hefv. Kerk Beroepen te Haarlem (wijkgem. I) J Streefland te Almen; te Nieuw-Lekkerland P. J. F. Lamens te Kamerik; te Waddinx- veen (vac. J. van der Haar) C. Vos te Ben- nekom. Aangenomen naar Fijnaart J. Dol te Medemblik. Beroepen te Nunspeet (vac. N. Kleer maker) Joh. van de Velden te Dordrecht te Wezep L. Trouwborst te 's-Grevelduin- Capelle te Hilversum (vac. A. Klein Kranenburg) (toez.) J. van Rootselaar te Delft. Bedankt voor Schoonhoven G. van Estrik te Nieuwland voor Rhoon Ph. F. Faber te HoensbroekNuth. BIOSCOPEN Stadsschouwburg: Vandaag en vrijdag 20 u. De Nederlandse Comedie met „Rino ceros". Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Gervaise", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Ridders van het zwaard", 14 j. (Maandagavond al leen 19 u.). Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Gevaarlijke puberteit", 18 j. Van vrij dag af 14, 19 en 21.15 u., echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „Zolang er mensen zijn", 14 j. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Minnespel", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Lemmy Caution", 18 j. „Helena van Troje", 14 j. Vrijdag en zater dag, 14, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het loon van de angst", 18 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 u.: „Hoffmanns vertellingen", 14 j. Vrijdag 20.15 u., zaterdag en zondag 19 en 21.15 u.: „Rivalen zien niet om", 14 j. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Het appartement", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Paradies der Matrosen", 14 j. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „De geheimzinnige vreemdeling", 14 j. Vrij dag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u., zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De grote bluf", 14 j. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „La grande guerra", 14 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u., zondag echter 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Nachttrein", 14 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vrijdag tot en met zondag 20 u.: „The Glenn Miller Story", a.l. TENTOONSTELLINGEN Kunsthandel Bier (Groot Heiligland): Tot 15 dec. exposities van werken van Hollandse 17de eeuwse meesters. Dagelijks 1017 u. Zondags 1318 u. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 12 dec. expositie van werken van H. F. Boot en zijn leerlingen. Dagelijks 10—12.30 en 13.30—17 u. Zondag 14—17 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 3 dec. expositie bekroonde inzendingen voor Ta- lens Prijs 1960. Dagelijks 1017 u., zon dags 1417 u. kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 4 dec. expositie van schil derijen en tekeningen van Greet Visser. „Ameland kan zijn eigen boontjes zelf wel doppen", zei wethouder J. Brouwer dinsdag tijdens de rondvraag in de raads vergadering van de eilandgemeente. Deze opmerking lanceerde hij naar aanleiding van een radiouitzending van zondagmorgen j.l. en van berichten in de Duitse pers over het tegengaan van gemotoriseerd verkeer op Ameland tijdens het vakantieseizoen. In de betreffende ra diouitzending deed de ANWB de sugges tie, de toevloed van auto's te beperken en volgens de krantenknipsels, die wet houder Brouwer uit Duitsland toegestuurd gekregen heeft, zou men al bijna aan een verordening toe zijn. „Foutieve voorlichting", zei de heer Brouwer „het is al zover gekomen, dat ik van vele Duitsers een smeekbede heb gekregen, om het toch vooral niet zo ver te laten komen". Hij was van oordeel, dat de toeristenre clame van het eiland door deze berichten ernstig is geschaad. „We steken elk jaar honderden guldens in de reclame, maar die wordt nu volkomen teniet gedaan". Volgens de wethouder „zit het de ANWB niet lekker" dat zij betreffende het ver keersverbod voor de eilanden bakzeil heeft moeten halen op de laatstgehouden Wad denconferentie en dat zij nu ondanks al les wil doorzetten. „Maar Ameland kan zijn verordeningen zelf wel vaststellen, als het nodig blijkt om de toevloed van auto's te beperken. Er hoeft voor ons niet ge dacht te worden", aldus wethouder Brou wer. Advertentie Een r'/k gesorteerde wereldcollectie Exclusieve import Ia.! ïilïïïï*ïï«ïïïIïïiï;?"»ïïïïïï!ï?"«ïI"ïïJj»ïïÏM"! Meer dan twaalfhonderd personen, on der wie de minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé en de bisschop van Rotterdam hebben woensdag in Utrecht de studiedag over „het ver band tussen het lijden en de geestelijke volksgezondheid" van de thans dertig jaar oude „Katholieke Centrale vereniging voor geestelijke volksgezondheid" bijge woond. Prof. dr. F. J. J. Buytendijk, voorzit ter van de vereniging, opende de bijeen komst. Prof. dr. G. A. Lindeboom, van de Vrije Universiteit te Amsterdam, sprak vervolgens over lichamelijk lijden en gees telijke gezondheid. Alleen de geestelijk gerijpte mens, zal, naar zijn oordeel, ziekte of lijden niet lou ter als een pijnlijke onvrijheid ervaren, maar met de hem gebleven mogelijkhe den komen tot het stellen van daden waar in hij zijn vrijheid beleeft en anderen geestelijk sterkt. „Bij ziekte is het lichaam voortdurend Advertentie Hoestdrank in tabletvorm. 95ct Dagelijks 9—17 u., tevens ma., wo. en vr. 18—20 u. De Waag (Damstraat): Tot 12 dec. expo sitie van reisschetsen van Margaretha Verheus en W. A. van der Kolk. Dagelijks 1317 u., zondags 1417 u. In 't Goede Uur: Tot 1 januari expositie van schilderijen, tekeningen en aquarellen van Dik van Gulik. Dagelijks 1022 u. DONDERDAG 1 DECEMBER Thalia Theater, 20 u.: „In die nacht". Rex Theater, 20 u.: „De zoon van een gangster". VRIJDAG 2 DECEMBER Thalia Theater, 20 u.: „Genadeloze jeugd". Rex Theater. 20 u.: „Angst". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 uur. DONDERDAG 1 DECEMBER Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: „Les diaboliques". VRIJDAG 2 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Die Brücke". Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: „Bittere rijst". W. B. Theater, 20 uur: „De zoon van de gangster". Een der meisjes, die dinsdagavond een catechesatieles hadden gevolgd in de Waalkerk te Amsterdam, bemerkte na af loop der les, dat uit haar mantel een bos sleutels en een tramabonnement waren ontvreemd. Zij deed hiervan gistermorgen aangifte bij de politie. Gistermiddag werden haar ouders opge beld door een onbekende, die mededeelde, dat hun dochter een ongeluk was over komen en dat zij was opgenomen in het Wilhelmina-gasthuis. De ouders, de heer en mevr. D van Oost veen, spoedden zich per taxi naar het zie kenhuis, waar men echter niets van een ongeluk met hun dochter afwist. Thuis te ruggekeerd bemerkten zij, dat tijdens hun afwezigheid uit hun woning aan de Roose- veltlaan een fototoestel ter waarde van 500 gulden was ontvreemd. De politie zoekt nog naar de dader van beide diefstallen. Na 36 jaar huwelijksellende „Hier staat een uitermate fatsoenlijke vrouw voor u terecht. Zij is 36 jaar ge trouwd geweest en geen jaar gelukkig. Zij is 36 jaar getreiterd en geslagen door haar man. Zij heeft zich ingehouden. Tot de nacht van 30 op 31 mei",aldus zei de of ficier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam, mr. J. M.van Leeuwen in de zaak tegen een 55-jarige Rotterdamse huis vrouw die in die nacht haar 61-jarige echt genoot met een keukenmes doodgestoken zou hebben. Van het begin af waren er moeilijkhe den in dit huwelijk. De man dronk te veel en zorgde niet voor een behoorlijke betrekking. Zijn vrouw werd werkster bij de politie. Hoewel dit financieel nodig was, schold hij er haar bij elke gelegenheid om uit. Met het oog op een hartaandoening werd de man eerder gepensioneerd. Drank mocht hij niet meer hebben en zijn vrouw wees hem daar steeds op. Op de fatale zaterdagavond was het echtpaar op bezoek bij kennissen in zuid. De man ging met nog iemand naar een café. Het tweetal bleef lang weg en de vrouwen gingen op onderzoek uit. Het bleek dat de man van verdachte veel gedronken had. Het echtpaar kreeg ruzie die thuis tot een uitbarsting kwam. De man sloeg de bril van zijn vrouw af en be dreigde haar. Toen moet zij gestoken heb ben. Volgens het psychiatrisch rapport is de vrouw, die aan toevallen lijdt, zeer sterk verminderd toerekeningsvatbaar. De officier van Justitie achtte zware mis handeling de dood ten gevolge hebbend bewezen en eiste een jaar en zes maan den gevangenisstraf. De verdediger meende dat de vrouw in noodweer heeft gehandeld en vroeg ont slag van rechtsvervolging. Zijn verzoek tot onmiddellijke invrijheidstelling wees de rechtbank af. Uitspraak op 13 december. De politie van Delft heeft zich genood zaakt gezien tot de arrestatie over te gaan van. ...een hond. Het dier is opge sloten in cel no 10 op het politiebureau en zal daar moeten verblijven zolang het onderzoek naar zijn „schuld" duurt. De hond wordt ervan verdacht, in Ambtswou de, achter schapen te hebben gejaagd Een dierenarts heeft hem een injectie gegeven, waardoor de inhoud van de hon denmaag naar buiten moet komen. Be vindt zich daarin schapenwol, dan is de hond schuldig en zal de eigenaar van het dier aansprakelijk worden gesteld voor de misdragingen van zijn viervoe ter. aanwezig in het bewustzijn van de patiënt. Vaak ook wordt het geweten wakker en vraagt de patiënt zich af. of zijn ziekte niet het gevolg is van een oude zonde." Volgens prof. Lindeboom worden dergelij ke schuldreacties nogal eens aangetrof fen bij kankerpatiënten. De opvatting van de ziekte als een rechtstreekse straf op een onbeleden zon de heeft steeds een grote rol gespeeld, zo zei prof. Lindeboom, die in dit verband herinnerde aan het bezoek van Osborn aan Nederland. Hij verklaarde, dat God na tuurlijk op gebed kan genezen, maar dat het ook zeker is, dat door Osborns optre den schade is aangericht aan menige god vruchtige ziel. In deze vorm gebracht en met geweld opgedrongen, betekent de op vatting dat ziekte een gevolg is van de zonde, volgens hem, een bedreiging voor de geestelijke volksgezondheid, niet al leen van de enkeling, maar ook van het volk. Prof. Lindeboom besprak ten slotte enkele, positieve geestelijke reacties op lij- dén "en zlèkte. „Lijden aan zijn tijd" De tweede inleider prof. dr. ir. F. Ph. A. Tellegen, hoogleraar in de Wijsbegeer te aan de Technische Hogeschool te Eind hoven en bijzonder hoogleraar in de tho mistische wijsbegeerte aan de T.H. te Delft. Hij behandelde het onderwerp lij den aan zijn tijd. Wie zijn tijd niet op zich neemt, er aan vervalt of zich op voorhand tracht te redden, weigert de authentieke opdracht van het menselijk bestaan: leven in zijn tijd en deze op zich nemen met alles wat dat inhoudt," aldus prof. Tellegen. Aan gepast is, volgens hem, die mens die van uit oorspronkelijkheid en vrijheid voor de mogelijke verrijking openstaat en tegelij kertijd beperking en mislukking, onvermo gen en leed aankan. In hoeverre dat be reikbaar is noemde hij een vraag op zich zelf. Volgens prof. Tellegen bestaat er geen geloof meer in een zonder meer gelukkig- makende maatschappijstructuur. Wij zijn machtiger in het bouwen van een maat schappij dan in het verwerkelijken van een samenleving, zo zei hij. De laatste spreker, prof. F. Haarsma, professor in de dogmatiek aan het Groot- Seminarie Rijsenburg te Driebergen, ging nader in op „lijden en geestelijke gezond heid in heilshistorisch perspectief". De rechtbank te Maastricht heeft de 33- jarige bouwkundig opzichter J. W. J. P. H. uit Maastricht veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf omdat hij in 1958 en '59 respectievelijk 9000 en 27.000 gulden te weinig op zijn aangiftebiljet voor de in komstenbelasting had vermeld. De officier had 9 maanden geëist. Tijdens de behan deling van deze zaak. die twee middagen in beslag nam. zijn vele misstanden in de bouwwereld aan het licht gekomen. De opzichter kreeg ïegelmatig grote sommen gelds van de aannemers In ruil hiervoor lichtte hij dan de hand met zijn toezicht. Schoven de aannemers niets af dan ge beurde het vaak dat bouwwerken onge motiveerd werden afgekeurd. Ook liet hij de aannemers dure rekeningen voor auto huur e.d. betalen. Zulke nota's beliepen soms tienduizenden guldens. Voorts zette hij aannemers ertoe aan. de aannemings som belangrijk hoger te zetten. Hij ver telde dan de aannemers de raming van de architecten en eiste van de verhoogde aan nemingssom bil gunning provisie. De ver dachte heeft ontkend, geld te hebben aan genomen. Het betreft volgens hem geld leningen. Schuldbekentenissen, kwitanties enzovoort kon hij echter niet meer tonen. De opzichter zal nu eerst de acht maanden moeten uitzitten, alvorens hij naar Afrika kan vertrekken, waar hij opnieuw een be langrijke functie in de bouwwereld heeft verkregen. Hij werd algemeen als zeer kundig op het gebied van calculatie van bouwwerken aangemerkt. De hoofdcommissaris van politie in Rot terdam, de heer H. M. C. A. Staal heeft vandaag officieel afscheid genomen. Bur gemeester Van Walsum deelde tijdens zijn rede mee dat de Konigin de heer Staal heeft benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse leeuw. Diepere havens. De gemeenteraad van Dordrecht heeft het voorstel van B. en W. aanvaard om de zeehavens van Dordrecht, de Wilhelminahaven en de drie Juliana- havens, bij de mondingen uit te diepen tot 10 meter beneden NAP. Een grotere diepte is nodig omdat b nnenkort de vaarweg van Dordrecht naar zee. de Oude Maas, zal worden uitgebaggerd tot 9,70 meter bene den NAP. De diepte van de havens langs de losplaatsen zal worden gebracht op 11.50 meter beneden NAP. Advertentie Zo'n handig reiswekkertje- een smaakvol luxe klokje, beide zijn altlld welkom... maar koop ze. uitsluitend bij de vakman, uw eigen horlogen. wereldmerk voor wekkers en kleine uurwerken. De president van de rechtbank in Am sterdam mr. H. J. Hütschler, heeft uit spraak doende in kort geding, de huidige Volkswagendealer voor Amsterdam, de fir ma Autopon, veroordeeld tot het uitvoeren van met derden gesloten koopovereenkom sten via de vroegere dealer, thans garage houder, Kost n.v. op dezelfde wijze als waarop Autopon soortgelijke overeenkom sten sluit met derden via andere garage houders, zulks onder een dwangsom van f 2500,-. Dit is de enige van de acht door garage Kost tegen Autopon ingestelde vorderingen die de president heeft toegewezen. Alle zeven andere volgens garage Kost stuk voor stuk discriminerende maatregelen van Autopon jegens haar wees de rechtbank af, voornamelijk omdat de eiser deze discriminatie niet aannemelijk heeft kunnen maken. De president verklaarde het vonnis bij voorraad uitvoerbaar en veroordeelde bei de partijen ieder tot betaling van de eigen kosten in dit geding. In samenwerking met „Interpol" is de Belgische politie begonnen met het onder zoek van een grootscheepse wolfraüde, waarvan vier bedrijven in Verviers (Bel gië) het slachtoffer geworden zijn. De vier ondernemingen hadden bij een wolfirma in Buenos Aires („Argentine Top- makers" geheten) order geplaatst voor wolleveranties ter waarde van 7 a 8 mil joen Belgische francs. De wol die op deze bestellingen ontvangen werd was echter, in strijd met de leveringsbepalingen, van minderwaardige kwaliteit. Volgens de Belgische politie heeft de sa menwerking met „Interpol" er reeds toe geleid dat een in Buenos Aires wonende en werkende Nederlander, zekere H. V. door de Argentijnse politie is gearresteerd, samen met de Argentijn Perto Oliva. Zij zouden de directie vormen van de firma „Argentine Topmakers". Verdere gegevens zijn nog niet ontvan gen. Het wachten is op het resultaat van het onderzoek dat de Argentijnse politie begonnen is tegen de firma en de beide arrestanten. Drieënzeventig Berlijnse kinderen komen op uitnodiging von een grote industrie het St. Nicolaasfeest in Eindhoven vieren. Zij arriveren zaterdag om twaalf uur op Schiphol, Eerst zal het gezelschap, waarbij ook aanwezig is de president van de West- duitse „Hulp aan Berlijn"-actie. burge meester Bockelmann van Frankfort, een lunch gebruiken, daarna vertrekt men naar Amsterdam, waar het gemeentebestuur de kinderen een rondvaart aanbiedt. Daarna vertrekken de kinderen naar de lichtstad, waar werknemers van de DAF- fabriek drie dagen lang als pleegouders van de kinderen zullen fungeren. Maandagochtend arriveert Sint Nicolaas per helikopter. Twee Eindhovense firma's een kleding- en een schoenenzaak richten in de feesthal in het DAF-gebouw winkels in. waar de kinderen zelf hun keuze kunnen maken. Op lange tafels komt een grote hoeveelheid speelgoed te staan. Dinsdag vertrekken de kinderen weer per vliegtuig naar de Duitse hoofdstad. Een vijftiental Duitse journalisten zal het feest bijwonen. Tijdens het nemen van proeven in het organisch en chemisch laboratorium van de Vrije Universiteit in de Lairessestraat te Amsterdam is woensdagmiddag een der studenten, de 22-jarige Anton Eduard Zwol uit Amsterdam, plotseling onwel ge worden en overleden. Dr. J. Zcldenrust. hoofd van het gerech telijk geneeskundig laboratorium, heeft sectie op het stoffelijk overschot verricht. De oorzaak van het overlijden is volgens de politie nog niet definitief vastgesteld. De maag- en oarminhoud van het slacht offer zal nu worden onderzocht in het politielaboratorvum. Volgens de_ politie is in geen geval sprake van misdrijf. De stu dent werd tien dagen geleden bij een me dische sportkeuring goedgekeurd. Of hij wellicht onwel is geworden tengevolge van giftige dampen, is uit hot onderzoek even min gebleken. Het resultaat van het labo ratoriumonderzoek wordt pas over enkele dagen verwacht. Notariaat. J. W. J. M. Pesch, kandi daat-notaris. wonende te Geulle, is met ingang van 1 februari 1961 benoemd tot notaris in Beek Hij volgt hiermee mr. A. M. A. H. Imkamp op. die eervol is ont slagen. 'Advertentie Keuze uit meer dan OOK VOOR DONGENS Gen. Cronjéstraat 40-44 Haarlem Telefoon S4679 Het K.N.M.I. deelt mede: Zowel het hoge- drukgebied boven Zuid-Europa als het lagedruksysteem op de oceaan heeft zich de afgelopen 24 uur in oostelijke richting verplaatst. Een kleine storing die gisteren ten westen van Ierland in het koufront van dit systeem aanwezig was, diepte be langrijk uit en ontwikkelde zich tot een depressie die vanmorgen tussen IJsland en Schotland lag en naar het noordoosten koerst. Het koufront bereikte vannacht Engeland en zal waarschijnlijk in de loop van de avond Nederland passeren. Dit gaat met enige regen gepaard. Achter het front neemt de wind iets in kracht af. Er wordt dan polaire lucht aangevoerd, waarin en kele buien tot ontwikkeling kunnen komen. WERKRAPPORTEN Vrijdag 2 december Zon op 8.27 uur, onder 16.32 uur. Maan op 16.42 uur, onder 7.11 uur. Maanstanden 3 dec. 11 dec. 18 dec. 25 dec. 5.25 uur 10.39 uur 11.47 uur 3.30 uur volle maan. laatste kwartier, nieuwe maan. eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 1 december Hoog water 2.22 en 14.38 uur. Laag water 10.24 e- 22.35 uur. Vrijdag 2 december Hoog water 3.05 en 15.19 uur. Laag water 11.04 en 23.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroege: dan te IJmuiden Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. t a e Neerslag: laatste 24 uur. a s aS Den Helder licht bew. z ïi 0 Ypenburg half bew. zzw 10 0 Vlissingen licht bew. z 10 0 Eelde licht bew. z 10 0 De Bilt licht bew. z 10 0 Twente onbewolkt zzw 9 0 Eindhoven licht bew. z 10 0 Zd-Limburg half bew. z 10 0 Helsinki sneeuw O -6 0,1 Stockholm motregen zzw 1 5 Oslo mist windst. -2 2 Kopenhagen geheel bew zw 7 6 Aberdeen regen w 11 1 Londen zwaar bew zzw 12 0,1 Amsterdam licht bew. z 10 0 Brussel half bew. zzo 10 0 Luxemburg zwaar bew zzw 7 0 Parijs geheel bew. z 9 0 Bordeaux zwaar bew. zo 11 0 Grenoble onbewolkt windst. 9 0 Nice onbewolkt O t 16 0 Berlijn onbewolkt zzw 9 2 Frankfort zwaar bew. ozo 9 0 München onbewolkt zzo 10 0,1 Zürich mist windst. 9 0 Genève onbewolkt zzw 8 0 Locarno onbewolkt O 10 0 Wenen onbewolkt ozo 9 0 Innsbruck onbewolkt w 8 0 Belgrado onbewolkt ono 9 81 Athene half bew ono 1 Rome onbewolkt O 16 0 Ajaccio onbewolkt O 16 0 Madrid licht bew. windst. 12 0 Mallorca onbewolkt windst 18 0 f .iscilhon geheel beu. n 0

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2