Jimmy Greaves: m Visser - KNAU nog onbeslist Theo Messidor of Qui Suit? De opstellingen Kort geding tussen atleet en bond SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Brunt naar Nieuw- Guinea vertrokken O.I. met Lenstra, Appel, Steiger Olafsson blijft op topplaats 19 Competent Misschien kan ik helpen hij competitie-indeling Voor tweede prijs zijn 7201 gegadigden Twee keer vijf Uitgevoerd?' Gesprek Op 1 januari ZATERDAG 3 DECEMBER 1960 De sport is doorgedrongen tol de rechts zalen. Donderdagmiddag werd voor de Amsterdamse rechtbank een strijd uitge vochten over het prestige van een wiel renner en nauwelijks 24 uur later fun geerde de president van de Rotterdamse rechtbank, mr. J. G. L. Reuder, als scheidsrechter in een kort geding, dat de atleet Henk Visser aanhangig had ge maakt tegen de KNAU, de nationale at- letiek-organisatie Vissers' raadsman, mr. M. G. Rood, ver zocht de president het bestuur van de KNAU te verplichten een verzoek van de atleet om aan de wedstrijden in het bui tenland (Amerika) deel te nemen op nor male wijze te behandelen, ongeacht een door Visser aangekondigde civicl-rechter- lijke procedure over een bedrag van 1200 gulden, de extra reiskosten die de ver springer ten onrechte naar de me ning van de KNAU heeft gemaakt, toen hij uit Californië naar Europa overkwam om deel te nemen aan de Olympische Spelen. De president zal op 13 december uitspraak doen. Dat bedrag van 1200 gulden vormde in derdaad de achtergrond van deze zaak, waarin over en weer amicale, in sportie ve termen geschreven brieven als bewijs materiaal werd aangevoerd, sportregie- men ten werden geciteerd en de misver standen zich opstapelden. Visser, die aan de St. Barbara-universi- teit in Californië studeert, had dit extra bedrag uitgegeven door met een straal vliegtuig (eerste klasse) van de Lufthan sa naar Frankfurt te reizen, in plaats van met een normaal lijntoestel (economi- class) van de K.L.M., waarvoor hij een ticket had ontvangen. De atleet meende daartoe gerechtigd te zijn, omdat hij eenmaal in New York zijnde geen aan sluiting kon krijgen en dus te laat in Ne derland zou arriveren om aan de natio nale kampioenschappen en een drielan- denwedstrijd in Luik te kunnen deelne men. Volgens de KNAU had de vér-springer dat aan zichzelf te wijten (Visser reageer de niet op een verzoek om de vertrekda tum op te geven en reserveerde evenmin zelf een plaats) en is niet van plan het restant bij te passen. Over deze kwestie volgt nog een civiele procedure. In september jl. vertrok Visser weer naar Californië en verzocht de KNAU in ongebruikelijke termen overigens la ter om de internationaal vereiste toestem ming voor wedstrijden in Amerika. Dit werd afgewezen en op 6 november be richtte de secretaris van de nationale tech nische commissie, de heer J. Moerman (aanwezig met o.m. de voorzitter van de KNAU, ir. A. Paulen, en de secretaris penningmeester, B. Wiertz) dat de atle- tiekbond pas een nieuw verzoek in behan deling zou nemen, als de kwestie van de reiskosten was afgedaan. Had de KNAU het recht beide zaken te koppelen? Mr. Rood, Visser's advocaat, meende dat het bestuur daarmee buiten zijn bevoegdheden was gegaan. Hij sprak zelfs van verenigingsterreur, die alleen bedoeld was om de atleet te dwarsbomen. De Haagse advocaat mr. J. van den Berg, pleiter namens de KNAU, stelde zich op het standpunt dat het KNAU-be- stuur inderdaad het recht heeft een atleet toestemming tot deelneming aan buiten landse wedstrijden te onthouden, als diens houding in het algemeen daartoe aanlei ding geeft. En dat was met Visser, die twee weken geleden nog voor drie maan den werd geschorst in verband met een incident tijdens de nationale kampioen schappen (23 juni jl.), zijns inziens het geval. Hij betwistte de competentie van de president om in dit kort geding uit spraak te doen, aangezien er voor Visser in Unie-verband nog beroepsmogelijkhe den zijn en betwistte ook mr. Rood's stel ling dat deze zaak een spoedeisend ka rakter heeft. Visser kan namelijk, aldus mr. Van den Berg, tot 1 februari zijn sport blijven be oefenen in universitaire wedstrijden. Pas daarna begint het. indoor-seizoen in de Verenigde Staten en slechts voor deze in- door-wedstrijden, die worden georgani seerd onder auspiciën van de Amerikaan se zuster-organisatie van de KNAU, is Ne derlandse toestemming vereist. Hij noem de de houding van de atleet in deze ge hele zaak onbehoorlijk, onreglementair en zonder begrip voor normale sportverhou- dingen. Lo Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB is gisteren als een der gasten van de K.L.M. op de openingsvlucht met een DC-8 straalmachine naar Biak ver trokken. Hij zal op deze reis, die tot 13 de cember duurt, van de gelegenheid gebruik maken op Nieuw-Guinea met voetballei ders contact op te nemen. „Ik schat dat er op het eiland 6 tot 8 duizend actieve voetballers zijn", zo ver telde hij voor zijn vertrek van Schiphol. „Er bestaat een voetbalbond voor Papoea's en voorts is er de voetbalbond Hollandia en omstreken. Er wordt in 6 verschillende districten in competitieverband gespeeld". „Misschien kan ik helpen met het in richten van een betere competitie", zei de heer Brunt. „Wij hebben trouwens al een vrij stevig contact gehad, omdat wij de voetbalbonden op Nieuw-Guinea met gel den uit de tot. reeds hebben gesteund. Dat geld is toen gebruikt voor de aanleg van terreinen, de bouw van kleedkamers en de aanschaffing van maaimachines". Voorts zal de heer Brunt een poging on dernemen om na te gaan of het mogelijk is dat het publiek in Nieuw-Guinea deel gaat nemen in de Nederlandse voetbalpool. Hij meent dat er wel belangstelling voor zal bestaan, aangezien er naar schatting in totaal 300 clubs op het eiland zijn. De voet balbond Hollandia en omstreken is aan gesloten bij de KNVB en maakt dus via de Nederlandse bond deel uit van de FIFA. Ter demonstratie heeft de heer Brunt instructiemateriaal en films meegenomen, bijvoorbeeld een film van een vroegere wedstrijd tussen Real Madrid en Barcelo na. Op 13 december wordt hij op Schiphol terugverwacht. De draverijen, die zondagmiddag in het Hilversumse Sportpark worden gehouden, staan geheel in het teken van het Sinter klaasfeest door de toepasselijke namen, die de koersen dragen. Eén uitzondering hierop is gemaakt voor het Kampioenschap der Leerling-pikeurs, dat vorig jaar op zeer verrassende wijze aan Theo Messidor voor bij ging. Deze mogelijkheid zit er nu weer in, want deze crack staat opnieuw 80 meter achter de kopgroep. Indien echter de jong ste telg uit het Siderius-geslacht de vos krijgt te rijden, stijgen zijn kansen aan zienlijk, daar deze jongeman zeer veel aan leg heeft en al meer dan eens zeer „be keken" koersen heeft gereden. Zijn gevaar lijkste concurrent is Qui Suit, gevolgd door Urma Norton en de outsider Very Nice. Het internationale nummer om de Peper- notenprijs brengt Vivant Hollandia als de favoriet aan de start, daar Vita Kinley op de Hilversumse baan slechts zelden tot grootse prestaties komt. De derde kandi daat is Sunny Williams. Op zware baan is Troubadour een mogelijk outsider. Voor stal Geersen liggen nog meer suc cessen in het verschiet, onder andere met IJsbrandine, die indien zij geen fouten maakt Yucatan Hanover en X Tello achter zich kan houden. Ook de Boterletterprijs kan een prooi worden voor deze stal, daar Xuthus Hol landia de gunstigste positie heeft geloot, waaruit hij zich door Umber eh Upapa S fii'ef "zal latfefi verdringen.'Outsider is Ro bert Taylor. De rest van de buit zal grotendeels gaan naar de in vorm zijnde Wagenaars, die in de Speculaasprijs met Wilster S wel voor een zeer zware, maar niet onmogelijke taak staan om Winston Hanover en Xita Hano ver naar de plaatsen te verwijzen. De eerste afdeling van de St. Nicolaas- prijs kan de derde zege van Yvonnette brengen, die echter tegen Y Kievit en X Marianne niet zo gemakkelijk behaald zal kunnen worden. Ook in de Zwarte Pietprijs zal het tussen een drietal snelle driejarigen tot een hard gevecht komen. Daar Yardley W zich tot Koersen in Hilversum nu toe de beste stayer heeft getoond mag worden verwacht, dat Ynno Con Dios en Yna van Barke in de eindstrijd het onder spit zullen delven. Outsider is X Lady Hol landia. Hoewel Winston Spencer in sterk voor uitgaande vorm loopt zal zijn taak in de Schimmelprijs toch te zwaar zijn, om Win- fried te kloppen. Witty Hanover en Woel water zijn de andere mogelijkheden. In het 2900 meter lange stayersnummer staat Winnifred Hollandia opnieuw op een winnende post, daar Tombola en Victor van Oranje haar geen 40 en 60 meter kun nen voorgeven, als zij tot een normale prestatie komt. De voel baltoto Tenslotte is men er bij de KNVB dan toch uitgekomen: de voetbaltoto van vorige week telt 410 winnaars van de eerste en.. 7201 winnaars van de tweede prijs. VOETBAL In de eerste divisie A heeft EDO ver leden week AGOVV, dat hoger gerang schikt stond, een onaangename verrassing bezorgd en het is niet uitgesloten dat ook tegen Limburgia, dat morgen in het Noor der Sportpark in Haarlem op bezoek komt, een verrassend resultaat wordt bereikt. Als zodanig beschouwen wij ook al een punten verdeling. (Vooraf wordt gespeeld EDO 2 Haarlem 2. Stormvogels heeft in deze afdeling een verre uitwedstrijd tegen Leeuwarden, dat op eigen veld altijd een dubbel moeilijke tegenstander is. Wij geloven niet dat de IJmuidenaren het tot een overwinning zul len kunnen brengen. In de eerste divisie B zal VSV op Schoo- nenberg in Velsen heel goed voor de dag moeten komen om Be Quick te verslaan, dat derde staat op de ranglijst. RCH trekt naar Sittardia en heeft ook slechts een klein kansje op één var. de twee punten. De standen zijn op het ogenblik: Eerste divisie A: Eerste divisie B: DFC 12 20 Blauw Wit 12 21 HDVS 12 19 Heracles 12 19 Vitesse 12 17 Be Quick 12 16 Ensch. Boys 12 16 Excelsior 10 14 Volewijckers 12 15 SVV 12 14 Volendam 12 15 't Gooi 12 13 KFC 10 14 Sittardia 12 13 Limburgia 12 14 DHC 11 12 Veendam 11 13 ZFC 10 11 Leeuwarden 12 10 Heerenveen 11 10 BW 11 9 Go Ahead 12 10 AGOVV 12 9 SHS 12 10 Fortuna (VI.) 11 8 Eindhoven 12 10 EDO 12 8 VSV 12 9 Stormvogels 11 7 RCH 12 8 HVC 12 6 EBOH 12 8 RBC 11 5 Wageningen 12 6 Helmondia 11 3 Helmond 12 6 Wil Haarlem haar hoge plaats behouden in de tweede divisie, dan zullen de rood- broeken zondag in ieder geval van het vrij zwakke Zwolse Boys moeten winnen. En dat zal dan ook wel gebeuren met ruim verschil lijkt ons. De stand is hier: NEC 11 19 Wilhelmina 11 11 Hilversum 12 16 Baronie 12 11 Roda Sport 11 15 Oldenzaal 10 10 Haarlem 12 15 De G'schap 11 9 Tubantia 12 15 Velox 11 9 UVS 11 13 Zwolse Boys 11 8 Rigtersbleek 12 13 PEC 11 6 Longa 10 11 Zeist 12 6 Zwartemeer 11 11 De Valk 11 4 AM ATEURVOETBAL HFC speelt niet voor de eerste klasse amateurs, maar heeft een vriendschappe lijke thuiswedstrijd tegen Gouda. In de tweede klasse moet Zandvoorlmeeuwen middels een overwinning in de thuiswed strijd tegen Purmersteijn haar hoge plaats consolideren. Schoten krijgt Hercules op bezoek en moet kunnen winnen, terwijl Ripperda het vermoedelijk niet zal kunnen bolwerken tegen AFC. HBCJSV tenslotte zal een overwinning voor de thuisclub op leveren. In de derde klasse worden onder andere gespeeld: VVP—Hillegom en Lisse—TY.BB. Voor de vierde klasse zijn onder meer vastgesteld: BloemendaalSt. Martinus, Hoofddorpse BoysTerrasvogels, Kinheim ETO, Onze GezellenR.enova, EHSDIO en Concordia (H.)Oranje Groen. KORFBAL Van de Haarlemse tweedeklassers komen Aurora en Haarlem in actie. Eerstgenoemde krijgt bezoek van ZKV uit Zaandam en kan, indien het niet met invallers(sters) moet uitkomen, de zege behalen. Ook Haar lem is favoriet in de uitwedstrijd Fortuna, ofschoon het kleine terrein een groot voor deel voor de thuisploeg is. Ook in de derde klasse staan twee wed strijden op het programma. Animo Ready speelt aan de Kleverlaan in Haarlem en moet in staat worden geacht het bezoeken de OBZB met lege handen naar Amster dam terug te zenden. Sport Vereent krijgt bezoek van het leidende KCN en zal zich dus niet te veel illusies behoeven te maken. HOCKEY Voor de deelnemers aan de hockeycom- petitie is als intermezzo voor aanstaande zondag een bekerprogramma vastgesteld. Het is nagenoeg hetzelfde volledige pro gramma van vier weken geleden, 6 novem ber, toen van dit eerste bekerprogramma slechts enkele wedstrijden konden worden gespeeld. Nijmegen komt met twee en de vereniging 's-Hertogenbosch met drie elf tallen naar Bloemendaal om het op te nemen tegen evenzovele teams van BMHC. De hogere elftallen (heren) spelen om de HTCC-beker en bij de dames om de Par- nassiaprijs. Voor de elftallen, die in de competitie in de tweede klasse en lagere afdelingen spelen, zijn er de J. D. Tresling- beker (heren) en de Amsterdambeker (da mes). Bovendien nemen HBS, Alliance en Strawberries deel aan de wedstrijden voor veteranen. Competitiewedstrijden worden er alleen gespeeld in de Onderbond Noordholland. Ook dit programma is gelijk aan het afge laste programma van 6 november. TA FELT EN NIS In overgangsklasse G is VTC vandaag gastheer van AMVJ 3 en zal uit deze ont moeting geen winst kunnen putten. TYBB heeft vrijaf. In groep G bezoekt Hotac Po- vac 2 in Amsterdam en heeft daar een redelijke kans op winst. Togido trekt naar de aanstaande kampioen VVGA, eveneens in Amsterdam, en zal zeker verliezen. Voor GTTC is de toekomst tegen Victory '55 eveneens vrij duister, maar Rapidity heeft in eigen huis tegen Barna een uitstekende kans op een forse zege. WA TERPOLO De eerste wedstrijd die vanavond om acht uur in het Sportfondsenbad in Haar lem wordt gespeeld, kan spannend worden, daar de dames van Haarlem en VZV el kaar voor de bekercompetitie ontmoeten. Vervolgens krijgt DWT het Haagse Zwip op bezoek en moet daarna het veld ruimen voor de dames van WDR die tegen de Alk- maarse waterratten spelen. De reserves van HPC en DWT treffen elkaar dan nog en als laatste wedstrijd speelt HVGB 3 tegen DWT 3. ZWEMMEN Zondgmiddag wordt het Sportfondsen- bad in Haarlem bezet door de Haarlemse zwemvereniging „De Watervrienden", die daar St. Nicolaas zal ontvangen. Voor en door de jeugd zal worden opgevoerd „Zee pakoe", een spel waarmee enkele jaren ge leden reeds succes werd geboekt. ZAALHANDBAL De dames van De Blinkert starten zon dag in de zaalhandbalcompetitie in Utrecht tegen Athleta. Een Haarlemse zege zal veel betekenis hebben, want de Stichtse gast vrouwen vormen één van de sterkste com- Dc Engelse voetbalsport is in rep en roer. Niet alleen door de gespannen toestand tussen de bond van beroeps spelers en die van de clubbazen de spelers willen onder andere meer sala ris, dat. de clubs niet willen geven om dat ze dat, naar ze zeggen, niet kunnen maar eigenlijk veel meer nog doordat er weer geruchten zijn over het weg kopen van talentvolle spelers. Een van die spelers is de crack Jimmy Greaves, sincls kort ook wel mister 38 percent genoemd. Jimmy, die binnenspeler is van Chelsea, kreeg die bijnaam toen hij kort geleden met een hattrick tegen Manchester City zijn honderd goals volmaakte in wed strijden voor de eerste divisie. En het is pas het vierde jaar dat deze 20-jarige jon geling in topvoetbal uitkomt. Een won derbaarlijke produktiviteit dus. Greaves speelde in die periode welgeteld 133 wed strijden, waarin zijn club 261 goals maak te. Die honderd doelpunten van Greaves betekenen dus een produktiviteit van 38 percent. Op zijn minst gezegd: niet ge ring. En de Engelse statistici hebben snel berekend dat dit een vrijwel absoluut re cord is voor een speler van beneden de 21 jaar. Greaves slaagde er tot twee keer toe in vijf goals te maken in één wedstrijd (tegen Wolverhampton Wanderers in de maand augustus 1958 en tegen Preston North End in december 1959); één keer schreef hij vier goals in een match op zijn naam en niet minder dan zeven keer kwam hij in het nieuws door een hattrick, waarvan dit seizoen alleen al drie keer. Het mooiste doelpunt van mister 38 percent, die van de honderd goals slechts zes keer scoorde met een kopbal, was dat tegen Birmingham op Stamford Bridge (het veld van Chelsea) in 1959. Greaves nam in die wedstrijd de bal aan zijn voeten mee in een razendsnelle rush langs vier tegenstanders en besloot zijn soloactie van ruim vijftig meter(!) met een schot dat keeper Gilbert Merrick volkomen kansloos liet. Zijn complete scoringslijst ziet er als volgt uit: Goals Wedst.r. Competitiewedstrijden 100 133 Bekerweostrijden 3 6 Vriendschappelijk 19 16 .Inter-Cities" 3 3 Interlandwedstrijden 9 10 Jeugdelftal 13 12 Football League XI 0 1 Football L.-cup 2 1 149 182 Goed, Jimmy Greaves is een voetballer van de bovenste plank. Een voetballer waarnaar iedere voetballiefhebber in Engeland maar al te graag komt kijken en die ook een van de troeven is van het Engels nationaal voetbalelftal. Charles, de crack uit Wales, naar Italië vertrok voor een fantastisch hoog bedrag en men weet ook nog wel dat er al meer berichten in de Engelse kranten hebben gestaan dat een Italiaanse club niet met name genoemd voor Greaves liefst ruim zevenhonderdduizend gulden wilde neertellen wanneer in Italië straks ten minste weer buitenlandse voetballers mo gen worden „ingevoerd" en dat de per soonlijke uitkering aan Greaves liefst tweehonderdduizend gulden zou bedra gen. En houdt dan een voetballer maar eens vast. Nu werd Jimmy Greaves deze week bij zijn manager, Joe Mears, geroepen. Wat er precies besproken werd kwamen de nieuwsgierige journalisten niet te weten, maar zij en het hele Engelse sportpu bliek schrokken wel van het commen taar dat Greavc-s op het onderhoud gaf. „Ik blijf voorlopig bij Chelsea", zei hij. En hij voegde eraan toe: „Natuurlijk, als er een serieus bod komt van een club op het continent (en hij bedoelde daar mede kennelijk Italië) dan zou de zaak er wel eens anders kunnen komen voor te staan. Natuurlijk kan dat voorlopig niet omdat ik contractueel aan Chelsea ver bonden ben. Maar wie weet in de toe komst Kan men in Engeland mister 38 percent vasthouden? Men vreest met grote vreze, want men kan zich ook nog wel herin neren dat nog niet zo lang geleden John Hoe de onderhandelingen tussen be roepsspelers en managers in de toekomst ook mogen verlopen, tegen de aanbie dingen van dergelijk formaat zal men niet op kunnen bieden. En dus lijkt het waar schijnlijk dat zo af en toe de beste spelers van het Engelse voetbal wel naar het con tinent (lees Italië) zullen verdwijnen. Een nare wetenschap voor het Engelse voet bal, dat toch al zo in de knoei zit de laat ste jaren en ongetwijfeld nog ernstiger zal gaan tobben als spelers als mister 38 percent zullen worden „uitgevoerd" in de toekomst. Een foto die nog maar twee maanden geleden in onze krant verscheen. Het is een beeld uit de wedstrijd Enge landSpanje in het Wembley-stadion in Londen, die op dit moment nog maar ruim een minuut oud is. Evenwel voldoende tijd voor Jimmy Greaves in wit shirt naar de paal zichtbaar om de eerste Engelse goal te scoren. De clubs uit Haarlem en omgeving zijn voor de competitiewedstrijden van het betaalde voetbal morgen als volgt samengesteld: EDO (thuis tegen Limburgia): Punt; Petterson en Berends; Koster, Van Dijk en Koenen; v. d. Oord, Duiven voorden, Belfroid, Peters en Spiers. RCH (uit tegen Sittardia): Tukker; Schoonenberg en Romviel; De Vries, Rooders en Liefhebber; Peper, Brou wer, Honout, Biesbrouck sr. en Van Egmond. Stormvogels (uit tegen Leeuwarden): De Graaf; Smits en Freriks; Van Wooning, Janssen en Doorneveld; De Boer; Van der Lugt, Vessies, Van dei- Waal en Ramakers. „Albert de A van Ajax, de L van Limburgia, de B van Be Quick, de E van Elinkwijk, de R van Roda Sport en de T van Theole". (Football Monthly) VSV (thuis tegen Be Quick): Geerlofs; Schoon en Reynders; Versluys, Kort en Brom; Van Dolder, Zoeteman, Farenhorst, Brederveld en Heymans. Haarlem (uit tegen Zwolse Boys): Van 't Kruys; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goedhart, Doornbosch, Veen en Jonker. De amateurs spelen in de volgende formatie: HFC (thuis tegen Gouda): Veltman; Wijkhuizen en Winter; Molenaar, Molijn en Drijver; Koenders, Bouw man, Jansen, Honnef en Oud. Zandvoorlmeeuwen (thuis tegen Pur mersteijn): Kniese; Stokman en Stob belaar; Kraayenoord, Koning en Wa ter; Van der Mije, Visser, Keesman, Oosterbaan en Halderman. Schoten (thuis tegen Hercules): Kes- sens, Veen en Hogendijk; De Looze, Boekelaar en Van Elk; Kops, De Goyer, Otte, Smit en v. d. Meer. Ripperda (thuis tegen AFC): Wiedijk; Doves en Bouman; Kuilboer, Dreyer en Van Kampen; Meyer, Pieterse, Houtkamp, Kuyer en Schreuder. binaties in de tweede klasse. De heren van De Blinkert duelleren in het RAI-gebouw in Amsterdam met de niet te onderschat ten reserveploeg van Aalsmeer (11.50 uur). IJmond gaat tegen het hoofdstedelijke AHC een moeilijk debuut tegemoet (15.50 uur). De hoofdschotel in het RAI-gebouw vormt zondag AalsmeerBlauw Wit (1.50 uur) en NilocSport Vereent (3.50 uur) en bij de dames AmstelAVA en Niloc Sagitta. Voetbal Op de eerste dag van het komende nieu we jaar wordt traditie getrouw weer de wedstrijd lussen HFC en Oud Internatio nals gespeeld. Het zal de 31ste keer wor den dat beide elftallen elkaar ontmoeten. Het elftal van de veteranen van het Neder lands elftal is voor 1 januari als volgt samengesteld: doel: Steiger: achter: Schaap en Odenthal; midden. Van Schijndel. Terlouw en Stij gen voor: Biesbrouck, De Vroet, Appel, Len stra en Groeneveld. Scheidsrechter is de heer Formanoy. Als reserve werden aangewezen: Van Dijk, Van Stoffelen, Roozen, Smit en Paauwe. Schaken Vrijdagavond zijn in Berg en Dal de partijen gespeeld voor de achtste ronde van het zone-schaaktoernooi. De uitslagen waren: Barendregt (Ned.)—Teschner (W.- Dld.) 01, Olafsson (IJsland)Lopez Gar cia (Spanje) 1—0, Schuster (W.-Dld.)— Skoeld (Zweden) /2Johannesen (Noorwegen)—Ojanen (Finland) 10, Duckstein (Oostenrijk)—Larsen (Denemar ken) afgebroken. Vrijdag zijn de afgebroken partijen uit de zevende ronde van het zonetoernooi uit gespeeld. De resultaten waren: Larsen (Denemarken)Johannessen (Noorwegen) L0. Ojanen (Finland)— Schuster (West Duitsland) 1-0. De stand na de achtste ronde luidt als volgt: 1. Olafsson 7 pnt, 2. Teschner 6V2 pnt, 3. Duckstein 5Vz pnt en 1 afg. partij, 4. Larsen 4>/2 pnt en 1 afg. partij, 6. Ba rendregt en Johannesen beiden 4 pnt, 7. Lopez Garcia 2V2 pnt, 8.-9. Ojanen en Skoeld beiden 2 pnt, 10. Schuster 1 pnt. 't 1

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19