Olafsson liet zich in zonetoernooi niet meer van topplaats stoten Werkcomité wil Olympia's Toer van 9 tot en met 14 juni Veelbelovend debuut damesploeg van De Blinkert tegen Athleta Barendregt verloor in de laatste ronde van de Deen Larsen Joegoslavië wil nieuw zonetoernooi Derksen tweede in Grote Prijs van Antwerpen Theo Messidor eindigde weer eens vooraan Wolves-Spartak in Amsterdam Fullmer bokste onbeslist tegen Sugar Ray Robinson 9 Verlangen A mateur Plicht Plezier Amerikaanse zwemsters beschuldigd De volleybaluitslagen Mexicaan Rodriguez wint de Governors Trophy KNAU-bestuur nodigt district Zuid uit Saint Fort wordt voor doofheid behandeld Nederlandse damesploeg tegen Duitsland Peter Lukowski naar Hahnenkamm-rennen Bondszaalhandbalploeg klopte Eindhovens team De tafeltennisuitslagen De badmintonuitslagen Gerard van Eyck dient protest in tegen k.o. Nelis Oostrom bokst tegen Jimmy King MAANDAG 5 DECEMBER 1960 De IJslander Olafsson heeft het zone- toernooi in Berg en Dal te Ubbergen met 7/2 punt uit negen partijen op zijn naam gebracht. Op hem volgen de inter nationale meester Duckstein (Oosten rijk) en de Duitser Teschner die beiden 7 punten vergaarden. Zij hebben inge volge de onlangs door de FIDE-presi- dent, Folke Rogard genomen beslissing het recht verworven deel te nemen aan het interzonale toernooi 1961. De laatste ronde kenmerkte zich overigens door opvallende vredelievendheid. Een ver klaring hiervoor lag in het feit dat groot meester Larsen in de ochtenduren de hangpartij tegen Duckstein verloor. Wat toen nog slechts telde was het prijzen- fonds. Larsen spande zich extra in ten koste van onze landgenoot Barendregt. De laatste maakte in de slotronde een vermoeide indruk. Schaken De uitslagen waren: Larsen (Den.)-Ba- rendregt (Ned.) 1-0; Ojanen (Finl.)-Duck- stein (Oost.) remise; Skoeld (Zwed.)-Jo- hannessen (Noorw.) remise; Lopez Garcia (Sp.)-Schuster (W.-Dld.) remise; Teschner (W.-Dld.)-Olafsson (IJsl.) remise. De eindstand luidt: 1. Olafsson 7 V2 pnt; 2. Teschner en Duckstein 7 pnt; 4. Larsen 5 lh pnt: 5. .Tohannessen 4 V2 pnt; 6. Barendregt 4 pnt; 7. Lopez Garcia 3 pnt; 8. Ojanen en Skoeld 2 V2 pnt; 10. Schuster 1 V2 pnt. Schaakmeesters plegen naar het einde van een toernooi te verlangen. Niemand kan het verschijnsel precies verklaren, maar het hangt vermoedelijk samen met het gevoel van de verantwoordelijkheid ontslagen te zijn om minuut na minuut, uur na uur en dag na dag topprestaties te leveren. Immers, één onachtzaam ogen blik per dag betekent een levensgrote nul op het scorebord. Zo hard als het klinkt, is het toernooischaak ook. Vanuil deze visie dient eveneens een oordeel „van bui ten af" geargumenteerd te zijn. Federik Olafsson heeft gewonnen. Met 7 V2 punt uit negen partijen zonder ver- liespunt en zonder ook maar eeri ogen blik in werkelijk gevaar te hebben ver keerd mag men zeggen, dat de jonge grootmeester, eenmaal reeds deelnemer aan een kandidatentoernooi, de sterkste is gebleken. Het eigen oordeel luidt: „Ik speel altijd erg goed en stabiel in Nedèr- land", daarbij kijkt hij tevreden naar de stromende regen met de mistvlagen in de Waalveillei. Olafsson voelt zich hier thuis. Hij bezit bovendien het vermogen zich zonder een verstrooide prof te zijn los te maken van welke storing dan ook. Anderen klagen over hun bed, de rook, de Fide, het Nederlandse eten, hun hoofd pijn of wat.dan ook. Men neme het hun niet kwalijk, maar zij zijn werkelijk ge stoord in welke, mate dan ook. Maar een praktisch meesterschap im pliceert niet gestoord te kunnen worden. Het is een net zo dwingende eis als goede lichamelijke conditie, theoretische voorbe reiding en beheersing van eindspeltech niek. Wat deze laatste voorwaarde betreft voldeed grootmeester Bent Larsen beslist aan de eisen. Maar hij is in sterke mate gevoelig gebleken voor de toernooimoeilijk- heden. De sfeer van onzekerheid rondom de toekomst van dit zonetoernooi en twij fel aan de juistheid van de beslissingen van de Fide hebben hem meer bezigge houden dan de absolute concentratie kon verdragen. Meester Duckstein is een amateur. Hij beschouwt het schaaktoernooi -ook het zo neschaaktoernooi- als een heerlijke gele genheid tot spelen. Hij heeft moeite er vrij voor te krijgen. Als het hem is gelukt, speelt hij voor wat hij waard is. Recht op de man af, theoretisch niet al te subtiel, maar met eer. strijdlust, die voor de al lergrootsten levensgevaarlijk is. Deze fac toren hebben zijn goede eindresultaat mo gelijk gemaakt. Rudolph Teschner is een beroepsmees- ter. Hij leeft in schaken, daarnaast -in be perkte mate- in schaakorganisatorische vraagstukken. Een rimpel„tje" in de or ganisatievijver schokt hem niet. Hij haalt de schouders op. Vandaag moet hij spe len, morgen zal hij weieens over dat an dere vraagstuk nadenken. Zijn talent om te doen wat op het programma staat, heeft hem dit toernooi zo uitmuntend doen door staan. De jonge Noor Johannessen maakte zich voor de aanvang van het toernooi niet de illusie, dat hij over enkele jaren wereld kampioen zou zijn. Hij vond het heerlijk, (hij is 19 jaren) naar het buitenland te mogen. Het was weliswaar niet zijn eer ste reisje, maar uitgekeken is hij zeker niet. Ook op het schaakbord geniet hij nog van „eigen ontdekkingen", van het groeiende gevoel het meesterschap nabij te zijn. Fide-problematiek en tegenzin in De Joegoslavische schaakbond heeft zich in een telegram tot de voorzitter van de Internationale Schaakfederatie, de Zweed Folke Rogard, gewend met het voorstel een nieuw zonetoernooi uit te schrijven, waaraan alle 18 rechthebbenden zullen kunnen deelnemen. De Joegoslavische bond acht het toernooi in Berg en Dal we gens de affaire-Uhlmann niet geldig als kwalificatie voor het interzonale toernooi. De afzenders van het telegram aan de heer Rogard wijzen er op, dat zij akkoord gaan met elke regeling, die ook voor alle andere betrokken bonden aanvaardbaar is. Joegoslavië staat op het standpunt dat de beste oplossing bestaat uit een nieuw voor allen toegankelijk toernooi. De winnaar van het zonetoernooi, IJslander Olafsson. de weer een ronde zijn hem volkomen vreemd. Aan een meesterresultaat ontbrak hem slechts een half punt. Dr. Barendregt is zeer geconcentreerd als hij tot concentratie kan komen. De laatste ronden gelukte dit beslist niet meer. Hij voelde vele partijen als zijn plicht. Dan komt men tegen geladen tegen standers van groot of groter formaat be slist niet tot gelijkwaardigheid. Zeker niet tot een zege. Helaas moeten wij opnieuw vaststellen, dat de „Nederlandse schaak hardheid" veelal minder is dan die van de buitenlanders. Lopez Garcia heeft zich afgevraagd, hoe wij in dit land kunnen leven. Toen een maal de zon doorbrak, zat hij veilig achter de ramen van Groot Berg en Dal het schouwspel als een wereldwonder gade te slaan. Het isolement in de conversatie -hij spreekt slechts een weinig Frans- heeft bij hem het gevoel „van buiten staander zijn" versterkt. Talent heeft hij heel veel. Men denke aan zijn winstpartij tegen Teschner, doch stabiliteit kon hij niet opbrengen. Ojanen, meervoudig kampioen van Fin land, is beneden de maat gebleven. Hij heeft in elke partij gepoogd tot resultaat te komen, doch het gelukte hem niet. Op grond van zijn schaakverleden had hij ze ker vijftig percent moeten scoren. Ook de Zweed Skoeld is tegengevallen. Niet in de opzet van de partij en het vroege midden spel. Dan bleek hij uitstekend op de hoog te te zijn en zeer vechtlustig, maar in tweede helft van de partij vertoonde inzinkingen. De factor „toernooirouti- speelde bij hem nog een grote rol. de hij ne" De Stuttgarter schaakjournalist Schuster speelde het toernooi duidelijk voor zijn plezier. Hiermede is niets kwaads gezegd, doch schaaktoernooien worden meer met grimmigheid dan met vrolijkheid tot een goed einde gebracht. Tenslotte ligt zijn speelsterkte in verschillende fase van de partij beneden het peil van internationaal meester. De grote vraag, die achter dit zonetoernooi blijft staan is: hebben groot meester Olafsson en de meesters Duck stein en Teschner werkelijk een hanteer baar recht verworven deel te nemen aan het internationalezo netoernooi 1961? Maar dat is een probleem van de Wereldschaak bond. Het is door dit toernooi nauwelijks dichter bij een oplossing gekomen. Het werkcomité van Olympia's Toer heeft besloten de datum van deze ama teur etappenwedstrijd te wijzigen van 26 tot en met 31 mei in 9 tot en met 14 juni 1961. Het werkcomité hoopt van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat toestem ming te krijgen om op deze data te kun nen rijden. Voorts rekent het werkcomité er op dat de K.N.W.U. met het vaststel len van de data van de Nederlandse baan- kampioenschappen rekening zal houden met Olympia's Toer. In principe is het volgende etappensche- ma vastgesteld: 9 juni Amsterdam Roosendaal, 10 juni Roosendaal Veld hoven, 11 juni Veldhoven Heerlen, 12 .-•••v ÓS 2- - v r/'.-;'',/'- ',v - 1 W ielrenncn juni Heerlen Breda, 13 juni Breda Leeuwarden en 14 juni Leeuwarden via de afsluitdijk naar Amsterdam. De organisatoren zijn van mening dat de datum van 9 tot en met 14 juni nog gunstiger ligt voor de selectie van de ploeg voor de amateurronde van Frank rijk dan de oude datum. Zaterdagavond zijn in het sportpaleis in Antwerpen voor ruim 5.000 toeschouwers de wielerwedstrijden om de Grote Prijzen van Antwerpen gehouden. In de sprint wedstrijd werd de Nederlander Jan Derk sen in de eindstrijd verslagen door we reldkampioen Antonio Maspes. De Belg De Bakker werd derde. De stayerswedstrijd om de Grote Prijs van Antwerpen, over 50 km., leverde een overwinning op voor oud-wereldkampioen Dolf Verschueren. De Nederlander Wier stra werd tweede op 160 meter. Een wedstrijd achter zware motoren over 25 km. was voor de Belg Depaepe. Ook hier werd Wierstra tweede, zijn ach terstand bedroeg 30 meter. Wagtmans werd derde op 50 meter. Koersen in Hilversum De uitslagen van de zondag gehouden draverijen in Hilversum luiden: St. Nicola*asprijs (2040) (lste afdeling): 1. Yvonette 1.31.5. 2. Yucatan, 3. X Worthy. Winn, 1.90, PI. 1.20, 1.70, 2.60, Gek 5.20, Cov. 7.60. Zwarte Pietpiïjs (2020): 1. Yardley W 1.29.3, 2. Ynno Cor.- Dios, 3. Yna van Barke. Winn, f 1.90, PI. f 1.30. f 1.50, Gek. f 2.60, Cov. 3.60. Schimmelprijs (2020): E. Witty Hanover 131.9, 2. Urchin Hanover. 3. Woelewaal S. Winn, f 6.20. PI f 3.50. f 9.30, 3.40, Gek. 17.90, Cov. 27 70. Stoombootprijs (2900) 1. Washington 1.30.5, 2. Ti ekduif S, 3. Winifred Hollandia. Winn, 5.50, PI f 1.40. J 1.30, 1.30, Geg. 15.30, Cov. f 3.60. Speculaasprys (2020): 1. Xissy Norton 1.28.6, 2. Wilster S. 3. William Axkit. Winn. f 11.40, PI. 3.1U, 1.60, f 2.10, Gek. 6.20, Cov. 4.60. Kampioenschap leerling-pikeurs (2400): 1. Theo Messidor 1.24, 2. Ugoldman K, 3. Urma Norton. Winn, 2.10, PI. 1.40, 1.70, 1.50, Gok. 4.20, Cov. 5.20. Pepernotenprijs (2000): 1. Sunny Wil liams 1.26.G, 2. Troubadour, 3. Sjakie Scott. Winn, f 3.80, PI. 1.40, 1.40. 1.60, Geg. f 13.50. Cov f 4.90. St. Nico'.aasprijs (2040 (2de afdeling): 1. Yellow Six 1.32 3. 2. Yelly Du Commerce, 3. Yucatan Hanover. Winn 6.10, PI. 2.30 f 2.40, 2 20. G 'k. 10.20. Cov. 9.30. Boterletlerpri.is (2000): 1. Xuthus Hol landia 1.26. 2. Quadrupes. 3. Uranus Koff. Winn, f 1.90. PI. 1.40. 4, 4, Gek. 3. Cov. 14.40. Totalisalor-omzet 120.461. Internationaal zijn er geen moeilijkhe den, want hoewel op de onlangs gehou den kalendervergadering van de UCI Olympia's Toer op de amateurkalender voorkomt van 26 tot en met 31 mei zal er van de zijde van de UCI weinig of geen bezwaar tegen wijziging zijn, omdat Olym pia's Jubileumtoer (de tiende in het be staan van deze vereniging) nationaal zal zijn. Zwemmen George Haines, de zwemtrainer van de Amerikaanse Olympische dameszwemploeg heeft een beroep gedaan op het bestuur van de Amateur Athletic Union, die zich tevens bezig houdt met onder meer de zwemsport, om de Amerikaanse Olympi sche zwemsters te verdedigen. Zij worden er namelijk van beschuldigd „pep"-pillen (een opwekkend middel) te hebben ge bruikt tijdens de wedstrijden in Indiana polis. „Onze zwemsters wordt groot onrecht aangedaan", aldus de trainer. „Wij die nen de meisjes dankbaar te zijn voor het voortreffelijke resultaat, dat zij behaald hebben tijdens de Olympische zwemwed strijden in Rome". De beschuldiging dat de zwemsters op wekkende pillen innamen, kwarn in de we reld, nadat een vitamine-pil „feosol" in een van de zakken van het trainingspak van een zwemster werd gevonden. „De kwestie werd door de communis tische bladen hoog opgeblazen", zei Hai nes. Basketbal Woensdagavond 14 december wordt in de Apollohal de eerste van de twee wed strijden in de voorronde van de Europacup tussen de basketbalvereniging The Wolves (Amsterdam) en Spartak Sokolovo (Praag) gespeeld. Aan deze Europacup voor de bas ketballers nemen de kampioen van de di verse landen deel. In Spartak spelen vier bekende Tsjechi sche internationals, de 30-jarige Jiri Baumruk (106 maal), de 33-jarige dr. Jin- drich Kinsky (56 maal), de 28-jarige Milo- slav Kodl (36 maal) en de 26-jarige Milan Rojko (34 maal). Behalve Kodl waren zij opgesteld in het Tsjechische nationale team, dat in het Olympisch basketbaltoer- nooi in Rome in het eindklassement de vijfde plaats bezette. De Wolves komen in deze wedstrijd in het veld met de internationals Maarten Sleeswijk en Ton Boot, de geselecteerde Gunter van den Berg en voorts Frans de Haan, Kees van Dijk, Ruud Weiter, Kees van Praag, Ben van Geuns en coach-spe- ler Henk van der Broek. De returnontmoeting wórdt op 8 januari 1961 in Praag gespeeld. Wie dan het best uit de strijd te voorschijn is gekomen (bij gelijk eindigen beslist het doelsaldo) komt dan uit tegen de Finse kampioen Torpan Pojat uit. Helsinki. Volleybal Hoofdklasse. Dames: DESSVV 3-0; Cele bes—Boemerang 1-3; RVC—SOS 3-0; ZVC'KV VC Veenendaal 3-0; ConcordiaSt. Paul 2-3. Heren: HVSLibanon 1-3; RevaSOS 3-0; AMV.J—DES 1-3; Sportcentrum—US 1-3; OVCConcordia 0-3. Overgangsklasse. Dames: VCKMadjoe 3-1; TOG—JHOC 3-0; Flevo—Molenwiek 1-3; SES—De Blinkert 3-0; HBC—MHBS 1-3; Oc topusThe Smash 3-0. Heren: HCSC—Czaar Peter 2-2; I-IVC— Sportief 1-3; MadjoeVCIJ 1-3; TOGRapide 2-2; SES—Die Raeckse 1-3; SPE—Molenwiek 1-2 (gestaakt); OctopusThe Smash 3-1. A utomobilisme De Mexicaan Richard Rodriguez heeft met Ferrari de op de Bahama-eilanden in Nassau gehouden autorace om de Gover nors Trophy gewonnen. Hij reed de 182 km. met een gemiddelde snelheid van 148,928 km. per uur. Met een achterstand van 42 seconden finishte als tweede de Zwitser Gaston Andrey met Maserati. Onder de 42 deelnemers bevond zich ook de Engelsman Stirling Moss die driekwart van de race de grootste bedreiging voor Rodriquez vormde. Door motorpech moest hij verscheidene pitstops maken. Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie heeft het bestuur van district zuid uitgenodigd tot een ge sprek om de gerezen moeilijkheden uit de weg te ruimen. Dat is het resultaat van een hoofdbestuursvergadering, die zater dag 3 december in Gouda werd gehouden Een op het oog lijkend onbeduidend in cident tussen de voorzitter van de K.N.A.U. ir. A. Paulen, en de voorzitter van het district zuid, de heer Van der Heyden, over het al dan niet toegang verlenen van een persfotograaf op het mid denterrein was er de oorzaak van dat het zuidelijk district zich van de K.N.A.U. dreigde af te scheiden. ATLETIEK. Barry Magee, winnaar van de bronzen medaille te Rome, heeft zater dag de jaarlijkse internationale marathon van Fukuoka gewonnen. De Nieuwzeelan- der had voor de 42,195 km 2 uur 19 mi nuten en 4 seconden nodig, de beste tijd ooit in Japan op de marathon gemaakt. De Fin Paavo Kotiwa werd tweede in 2.19.21 en de Tsjech Pavel Kantorek derde 2.20.41. Saint Fort, de negerdammer uit Haiti wordt momenteel in het Leidse academisch ziekenhuis behandeld voor een ern stige doofheid die gepaard gaat met ge deeltelijke stomheid. Deze behandeling is mogelijk geworden door de bijeengebrach te dammersgelden en de opbrengst van de simultaanseances, die zijn Senegale se vriend Baba Sy heeft gehouden. Saint Fort kan niet geopereerd worden. Wél heeft hij een gehoorapparaat ge kregen, waardoor de sterkte van zijn ge hoor met 20 percent is toegenomen. De Nederlandse dames-turnploeg die za terdag 17 december in de Harmonie in Leeuwarden tegen de Duitse damesploeg uitkomt, is als volgt samengesteld: Bep Tpenburg (Dos Amsterdam), Ria van Vel- sen (Hercules Bodegraven), Ali van Es pen en Grietje van Essen (beiden Quick Huizum), Nel Frits (VTV. Vlissingen) en Nel Reinecke (Kralingen Rotterdam), Re serve is Lineke Muller (Doves Heiloo). Skiën Peter Lukowski, de 20-jarige Neder landse ski-kampioen uit Wassenaar, zal deelnemen aan de internationale Hahnen kamm-rennen. de klassieke alpine-wed strijden die elk jaar eind januari in Kitz- buehel worden gehouden. De wedstrijden zijn voor 1961 vastgesteld op 21 en 22 ja nuari. Het bestuur van de Nederlandse Ski Vereniging heeft Lukowski inmiddels toestemming verleend om in de Hahnen kamm-rennen, die zullen bestaan uit een 'slalom, eert afdsllflg ért' een rèuzesl'alom, •uit te komen. Het Stichtse Athleta is in de tweede klasse van de zaalhandbalcompetitie van het district West A één der sterkste ploe gen en we mogen de 63 overwinning die de damesploeg van De Blinkert in de Bernhardhal in Utrecht op deze tegen standster behaalde, dan ook hoog aanslaan. Een voortreffelijk debuut dat de opmars lar de hoogste klasse inluidt. Reeds na twee minuten moest de natio nale doelvrouwe Gien van Maanen voor een schot van Martie Bloem zwichten. Een hard schot van Mieke Rubach, een fou tieve Haarlemse verdedigingswissel en een Door de aanhoudende regen waren ook de Engelse voetbalvelden herschapen in modderpoelen. Op de foto een glib berigmoment uit het modderballet tussen Tottenham Hotspur en Burnley in Londen. De wedstrijd eindigde in een 4-4 score. Midvoor Pointer (9) van Burnley strandt voor doelman Brown van Tottenham. treffer van Ria Samson leidden via 20 en 21 tot een 31 ruststand. Na het wisse len van speelhelft bleef de Binkert-ploeg door een hoger tempo domineren en een vloeiende combinatie tussen Noortje Bos en Hanneke Sypestein joeg de score zelfs op tot 4jHierna scoorden Mieke Rubach en Ria Samson nog voor de groenwitten en eindigde men via 42, 52 en 53 op 63. Buiten het. betrouwbare werk van de Haarlemse doelverdedigster Wil Giebels, verdient het sterke verdedigen van Sonja Walters vermelding. De herenploeg van De Blinkert fungeerde als tegenstander voor de hoofdklasser Handbal Blauw Wit. Want door de slechte weers omstandigheden hadden de spelers van Aalsmeer de handen vol aan de bescher ming van have en goed en lieten uiteraard als tegenstanders van genoemde ploegen verstek gaan. De Blinkert-spelers moesten hun les van de „Zebra's" met een 234 nederlaag (rust 122) betalen. Vooral het scherpe schot en de defensieve kracht van de hoofdstedelingen speelden de Haarlem mers parten. De uitslagen waren: District West A. dames eerste klasse: AmstelAVA 2—1; Niloc—Sagitta 2—1; SpiritZeeburg 1—7. Tweede klasse: AthletaDe Blinkert 3—6; DSG—HHC 1—9; Laren—SDW 1—9. Heren, eerste klasse: NilocSport Ver eent 20—10; UD—WVGV 10—12. Tweede klasse: AttilaAchilles 2610; AHCIJmond 2015. De heren bondszaalhandbal zevental heeft in Eindhoven met 16-13 gewonnen van het plaatselijke team. Bij de rust leidde de bondsploeg met 7-5. De wedstrijd was een voorbereiding voor het toernooi om de wereldkampioenschap pen, waarvoor Nederland in de voorron den met België en Luxemburg is inge deeld in een groep. T ajeltennis Uitslagen: overgangsklasse F: KLMPo- vac 2 0—10; Shell—VVGA 1—9; Nufa— GTTC 73; Nedlloyd 4Barna 100; Vic toryHotac 82; Togido 2Rapidity 73; G: VTC—AMVJ 3 0—10; AVGA 2—Disnie 64; Smash 3Treffers 73. SportiefDuinwyck 44; Nijmegen Drop Shot 44: P. M. RijswijkVedo 08; Duin wij ck 2Venlo 53. Boksen De Amsterdamse halfzwaar gewicht Ge rard van Eijck heeft bij de Duitse boks- bond een protest ingediend tegen de uit slag van de partij die hij vrijdagavond in Hamburg tegen de Duitser Ernst Walter heeft gebokst. Van Eijck werd in de zes de ronde door de scheidsrechter uitgeteld. Naar de mening van de Amsterdammei', hierin gestaafd door een vooraanstaand Duits sportblad, is deze K. O. ten onrech te geteld. Walter velde Van Eijck name lijk toen deze onmiddellijk na het comman do „break" van de scheidsrechter achter uit stapte. De Nederlander ging neer maar herstelde zich weer tijdig. Hij ging echter niet op tijd weer in de bokshouding staan in de verwachting dat Walter gediskwa lificeerd zou worden, maar tot zijn verba zing telde de scheidsrechter door. In een verklaring van de Duitse Boks- bond (Nederlandse boksers moeten een dergelijke verklaring meebrengen voor de Nederlandse boksbond) wordt onder meer gezegd, dat er een onoverzichtelijke situa tie was toen Van Eijck neerging. Gene Fullmer, de wereldkampioen mid dengewicht die door de National E^xing Association (N.B.A.) erkend wordt, fcteft zaterdagavond in een titelgevecht tegen Sugar Ray Robinson onbeslist gebokst. De 14.000 toeschouwers waren het met deze uitspraak in het geheel niet eens. Zij waren van mening dat het overwicht van Robinson groot genoeg geweest was voor een puntenoverwinning, waardoor hij voor de zesde maal (een nieuw record) een wereldtitel op zijn naam zou hebben gebracht. De scheidsrechter kende elf ronden aan Robinson toe. Een van de jury leden kwam tot 9-5 (met een ron de onbeslist) in het voordeel van Fullmer en het andere jurylid had als score 7-7 met eveneens een ron de onbeslist. Het is een van de meest enerve rende gevechten geweest, ooit in Los Angeles ge- „Sugar Raij" houden. Tot de 14de ronde had Robinson, zowel bij de ar biter als bij het jurylid dat tot het „onbe slist" kwam, een voorsprong op punten. Hij doorbrak herhaaldelijk Fullmer's ver dediging. In de laatste ronden verloor Fullmer al zijn voorzichtigheid en met een laatste krachtsinspanning dreef hij Robin son met hoeken op het gezicht en op het lichaam door de ring. Fullmer verklaarde na afloop dat hij be reid is- nogmaals tegen Robinson in een titelgevecht uit te komen. Robinson wilde nog niet zeggen of hij zich spoedig uit de ring zal terugtrekken. „Die beslissing neem ik pas over enige dagen", zei hij. Het programma voor de internationale bokswedstrijden op 19 december in de Haagse Dierentuin is opnieuw gewijzigd. De Nederlanse halfzwaargewichtkampioen Nelis Oostrum zou eerst uitkomen tegen de Duitser Holloway. Deze werd echter later vervangen door de Syrische kampi oen Moesri. Maar inmiddels is Moesri in Duitsland knock out gegaan tegen Max Resch. Als tegenstander voor Oostrum is nu ge contracteerd de Amerikaanse neger Jim my King, die vooral in Europa vele tri omfen heeft gevierd. Sport in het kort ATLETIEK. De Marokkaan Rahdi, die kortgeleden de cross van Le Soir won, toonde zich in Neubourg (Fr.) in een cross over 10,2 km opnieuw de sterkste. Hij had een voorsprong van 1 min. en 18 sec. op de Belg Vandewattyne, die als tweede ein digde. De Fransman Ameur eindigde als derde. BOKSEN. De Nederlandse halfzwaar- gewicht Gerard van Eyck (76 kg) heeft in Hamburg voor 6.000 toeschouwers een k.o.- nederlaag geleden tegen de Duitser Ernst Walter (76,5 kg). De Duitser heeft het ge vecht vrijwel steeds beheerst. In de zesde ronde werd Van Eyck vol getroffen. Hij ging neer en werd uitgeteld. BOKSEN. De kersverse Nederlandse middengewichtkampioen Harko Komeijer zal rp 2 januari in de Belgische plaats Ise- ghem uitkomen tegen de Fransman Luce. Deze partij gaat over tien ronden van drie minuten. TENNIS. Op 29 en 30 december zullen Nederlandse tennisleraren in de Energie hal in Rotterdam uitkomen tegen een team van Duitse tennisleraren. De samenstelling van de ploegen is nog niet bekend. VOETBAL. De Milanese voetbalclub Internazionale zal op woensdag 21 decem ber in Madrid een wedstrijd spelen tegen Real Madrid. VOETBAL. Het Oostduitse voetbalelftal heeft in Tunis met 30 gewonnen van het nationale team van Tunesië. Bij de rust leidden de Duitsers met 10. VOLLEYBAL. Het Franse volleybalteam heeft zaterdagavond te Thionville voor on geveer 3.000 toeschouwers het Belgische team met 3—0 verslagen. De setstanden waren: 150, 153, 1511. WIELRENNEN. Onze landgenoot Noppie Koch eindigde zaterdagavond in de Duits- landhal in West-Berlijn op de vierde plaats in een stayerswedstrijd over twee manches van 25 km. WIELRENNEN. Dr. J. C. Tetzner uit Amsterdam is door de voorzitter van de KNWU, dr. P. van Dijk en de wielerbond secretaris mr. H. M. C. Kessler, kandidaat gesteld als gewoon lid der Nederlandse Wielrenunie. WIELRENNEN De Nederlandse amateur stayer Romijn heeft od de winterbaan van Leipzig een wedstrijd over 40 kilometer gewonnen Romijn versloeg niemand min der dan wereldkampioen Stolze (Oost- Duitsland) die met een achterstand van 177 meter als tweede eindigde.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9