IK KIEK ,,'s Gravenhage", grootste trawler met internationaal veiileden Kleding, schoeisel en dekens zijn nodig voor medemensen in nood Restauratie panden in Oud-Velsen gaat meer dan ©en ton kosten Perée V.G.Z.-Tafeltennissers staan goed genoteerd op competitieranglijst Havenberichten BRANDWIJK LANGS SLUIZEN EN HAVENS Lastgeving aan eigenaar van huize ..Waterland" Gemeente Velsen gaat weer woningen kopen IJmondverenigingen vandaag en morgen „SPARTfi" on der vilt Heemskerk kocht veel in eigen plaats Risicoclausules in contracten Ledental Witte Kruis belangrijk gestegen Veel schade voor bollenkwekers Centrifuges - Wasmachines Jubilaris bij Hoogovens Burgerlijke Stand van Velsen WOENSDAG 7 DECEMBER 1960 Koopt bij uw vast tapijt ons dubbele levensduur van uw tapijt een extra isolerende tussenlaag een sterk geluiddempende vloer prijs per m2 2.35 Alleenverkoop btf de tapjjtspecialisten MARKTPLEIN Advertentie Rok, mantel of onderjurk verkorten Overhemdenreparatie KENNEMERLAAN 155 De St. Nicolaasverkoop in Heemskerk is dit jaar bijzonder geslaagd. Voor een groot gedeelte wordt dit toegeschreven aan de loterij-actie, die vele Heemskerkers in eigen plaats deed kopen. Er werden dit jaar veel nuttige ver bruiksvoorwerpen gekocht. De verkoop in de avonduren heeft naai de mening van vele middenstanders zeer goed voldaan. De laatste dag, dus maandag bereikte de omzet wel een hoogtepunt hetgeen voor namelijk werd veroorzaakt door het bij zonder slechte weer van zaterdag. OPRICHTING N.V.V.-JEUGDGROEP Voor alle N.V.V.-leden en scholieren in de leeftijd van veertien tot en met eenen twintig jaar is maandag 12 december in het Hervormd jeugdgebouw aan de Ten Katestraat te Heemskerk een bijeenkomst. De bedoeling is de oprichting van een jeugdgroep en overleg hoe vrije tijd van betrokkenen op prettige wijze kan worden doorgebracht. Op het programma staan vertoning van dia's over vrijetijdsbesteding en bespreking van de mogelijkheden welke in Heemskerk aanwezig zijn. DE GROOTSTE TRAWLER vlak na de tweede wereldoorlog was de stoom trawler ..Haarlem" IJM 9 met een bruto inhoud van 431 reg. ton. In 1949 werd deze trawler wat grootte betreft op de achtergrond gedrongen door de komst van de „Tzonne" IJM 1, „Herman" IJM 2 en „Abraham" VL 77 uit Duitsland; als vierde werd de „Vios I" IJM 24 aan de vloot toegevoegd. Deze schepen be hoorden alle vier tot de „Hollandklasse"; ze waren elk 56 meter lang over alles en ruim 530 bruto reg. ton. Zij verschilden weinig van inhoud maar toch was de „Vios I" wat tonnemaat aangaat de grootste met een bruto inhoud van 53S reg. ton. De vier Holland-klasse-schepen zijn van de vloot afgevoerd; als laatste is de „Vios I" dit jaar voor de sloop verkocht. De regering is van mening, zo schrijft minister De Pous aan de Tweede Kamer, dat het opnemen van risico-clausules in contracten ten aanzien van de verrekening van verhoogde loonkosten geen zin meer heeft, daar toepassing hiervan niet strookt met. het prijsvoorschrift voor wat de de afspraak met. het bedrijfsleven (voor bouwnijverheid betreft) en evenmin met de afspraak met het bedrijfsleven (voor wat de overige sectoren betreft). Indien het echter zeer langlopende contracten be treft kan worden overwogen in uitzonde ring hierop in bijzondere gevallen toe te staan dat van de rechten, neergelegd in de risico-clausules, gebruik wordt gemaakt. De minister ziet geen aanleiding in de eerstkomende tijd zijn houding ten aan zien van de risico-clausules te wijzigen. Onlangs zijn er in IJmuiden nieuwe schepen opgenomen, namelijk de twee hektrawlers „Maria Elizabeth" IJM 5 en „Julie Streiff" IJM.25, van de N.V. Scheepsexploitatie Mij. De Marezaten, en de vriestrawler „Egmont" IJM. 9, van de N.V. Visserij Mij. Batavia, die tot de groot- ste schepen van de vloot behoren. De „Ma ria Elizabeth" meet 512 reg. ton bruto en de „Egmont" heeft een inhoud van 457 reg.'ton bruto. De grootste trawler is echter de motor trawler ,,'s-Gravenhage" IJM.26, die in ok tober (als „Cap Nord") in Frankrijk werd aangekocht door de Firma D. J. Krijger te IJmuiden. Dit schip meet. 662 reg. ton bruto bij een lengte over alles van 63,13 m., lengte tussen de loodlijnen van 59,69 m., breedte 8,53 m. en een holte van 4,41 m. De 6 cil. Werkspoor motor, waarmede het schip sedert 1957 is uitgerust, heeft een vermogen van 1260 pk. Een dergelijk schip heeft tot nu toe niet in het Neder landse visserijbedrijf dienst gedaan. Op 20 oktober j.l. arriveerde de trawler voor het eei-st in IJmuiden onder de naam ,,'s-Gravenhage". De foto is genomen op het moment dat het schip de vissersha ven binnen vaart. Deze grote trawler heeft oorspronkelijk Bremerhaven als thuishaven gehad; hij behoorde toenmaals aan de Norddeutsche Hochseefischerei. Op 26 september 1938 had de tewaterlating plaats van een dei- hellingen van de A. G. Weser Werke Seebeck te Bremerhaven onder bouwnum- mer 620. Als „Jan Mayen" PG.544 kwam het schip in de vaart en in die tijd was hij een der grootste stoomtrawlers van de Duitse vloot. Het was de 37ste trawler die de Duitse redei-ij sedert haar oprichting, in 1907, in dienst stelde. In 1939 had de rederij 20 stoomtrawlers. De „Jan Mayen" ging ter visserij onder schipper F. Risch- müller. Men heeft slechts kort met het schip kunnen varen. Al spoedig moest het worden afgestaan aan de Kriegsmarine om als ooi-logsschip te worden verbouwd. Als zodanig deed de trawler dienst tot 1944, toen de Fransen het schip buit maak ten. Teruggebracht in zijn oorspronkelijke staat, kreeg het schip onder de naam „Cap Nord" F.1025 Fecamp als thuishaven. Het ging weer ter visserij. Later heeft men het vaartuig tot motortrawler ver bouwd en op 4 april 1957 passeerde de „Cap Nord" de IJmuider sluis om ligplaats te nemen in Purmerend; de verbouwing was opgedragen aan de Scheepswei-f Fa. W. van Goor in Monnickendam, welke ha ven echter voor het schip onbereikbaar is. In Praag is een show gehouden van winterkleding. Deze foto-combinatie toont drie van de getoonde modellen. Een cocktailjurk van gestreepte silon op een ondergrond van goudkleurige De ketel en machine werden vex-vangen door een Werkspoor-motor van 1260 pk. en ook het schip zelf kreeg een moderner aan zien: het achterschip werd aan bakboord zijde dichtgebouwd, welke ruimte aan de accommodatie ten goede is gekomen. Het brughuis onderging eveneens een wijzi ging, en de lange schoorsteen moest plaats maken voor een kortere. De bak werd ook aan bakboordzijde verlengd. Op 21 januax-i 1958 ging de verbouwde „Cap Noi-d" van IJmuiden uit op proefvaart en op 23 januari vertrok het schip naar Fe camp De Franse rederij Victor Friboulet was in het najaar genoodzaakt het schip te verkopen en nu kunnen we het schip in IJmuiden als de ,,'s-Gravenhage", de groot ste motortrawler van de Nederlandse vis- serijvloot aantreffen. Dinsdagavond heeft de afdeling Heems kerk van de vereniging Het Witte Kruis in het wijkgebouw een ledenvergadering ge houden. De heer P. Hoope deelde mede dat dit. jaar het ledenaantal is gegroeid, van zeshonderdvijftig tot negenhonderd. .De secretaresse mejuffrouw M. Tqams me moreerde de opening van het wijkgebouw, hetgeen een belangrijke stap vooi-uit be tekende. In Heemskerk is thans een af deling van het Nationaal Reumafonds op gericht. De penningmeester, de heer R. de Mink, moest in zijn jaai-verslag melding maken van een nadelig saldo. De wijkverpleegster zuster C. Boersm? bracht bij 74 patiënten 1365 bezoeken: 68 zuigelingen werden in totaal 181 maal be zocht. In de afdeling kleutei-zorg werden 103 bezoeken afgelegd. E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN Woensdagavond 14 december om half acht beginnen in het paviljoen op spox-t- park „Watervliet" E.H.B.O.-wedstrijden. De Beverwijk-Hoogoven-combinatie zal hier uitkomen tegen E.H.B.O.-ploegen van omringende gemeenten aan de noordzijde van het Noordzeekanaal. Advertentie tafzijde (links). Een korte teddyjas met linnen voering, welke leverbaar is in vele pastelkleuren (midden). Een pas- telkleurige avondjurk voor tieners (rechts). De tafeltennisvereniging VGZ weex-t zich goed in de tafeltenniscompetitie. Vooral het derde herenteam heeft tot nu toe mooie resultaten weten te behalen en bezet daar door de bovenste plaats op de ranglijst. Het eerste herenteam kan aardig meekomen en heeft zich van een goede plaats in de middenmoot verzekerd, hetgeen ook het geval is met de VGZ 2-heren. Veel minder doen het de eerste en twee de VGZ-damesteams, die het beide niet vei'der hebben gebracht dan de laatste plaatsen van de ranglijst. De situatie op de ranglijsten is thans: Heren 1ste klasse B: Prowano 1 7-13, 49 vooi-, 21 tegen: Winfried 1 7-10, 45-25; TOG 1 5-8, 35-15; VGZ 1 5-7, 32-18; Johez 1 7-6, 34-36; DHC 1 6-5, 29-31; GTTC 3 6-5, 27-33: Togido 3 7-4, 30-40. HBC 2 7-4, 26-44; Ra pidity 3 5-0, 3-47. Heren 3de klasse C: DSB 2 7-14, 53 voor, 17 tegen; DHC 4 7-11, 45-25; VTC 4 7-11, 45-25; VGZ 2 7-8, 47-23; GTTC 6 6-6. 31-29; Bloemendaal 1 6-6, 28-32; Johez 3 6-4, 28- 32; TOG 5 6-2, 20-40; Te Zaanen 2 7-2, 14- 56; TZB 1 5-0, 9-41. Heren 4de klasse E: VGZ 3 4-8, 32-8; Hotac 6 3-6, 30-0; DOKO 4 5-5, 21-29; CSV 4 5-4. 19-31; Heemskerk 5 3-3, 13-17; DOKO 3 4-2, 12-28; Heemskerk 4 4-0, 13-27. Dames 3de klasse B: RKTVV 1 6-11, 50 voor. 10 tegen; CSV 1 5-10, 42-8; Hotac 2 6-9. 39-21; CSV 2 6-5, 34-26; CSV 3 6-5, 24- 36; DOKO 1 5-4, 24-26; VGZ 1 6-2, 15-45; VGZ 2 6-0, 2-58. Voox-lopig blijft het in de competitie nog rustig voor VGZ. De eerste wedstrijd wordt vrijdag 9 december in Haarlem gespeeld door VGZ 1-hex-en tegen Rapidity 3 Dit Haai-lemse team bestaat geheel uit dames Zij staan geheel onderaan de i-anglijst zon der een enkel winstpunt. Voor de Van Gel der-heren moet het niet moeilijk zijn te winnen van de Haarlemse dames. Maandag 12 december ontvangt VGZ 1-heren het sterke Haai-lemse TOG 1, dat echter slechts Om de nood van de ongeveer 155.000 Al gerijnse vluchtelingen in Tunesië mede te helpen lenigen, zal in de gemeente Velsen een interkerkelijke kledinginzamelingsactie worden georganiseerd. Voor deze mensen, die in ellendige om standigheden verkeren en zelfs vaak geen dak boven het hoofd hebben, zijn kleding, schoeisel en dekens (voor alle leeftijden) hard nodig. De goedex-en kan men bezox-gen bij on derstaande adressen van 12 tot en met 17 december 1960 iedere dag van 5 uur n.m. tot 8 uur n.m.: Fam. De Krieger, v. d. Vondellaan 24, ds. Brink, Driehuizerkei-kweg 7; fam. Mul der, Gx-oeneweg 62: fam. Van Rijswijk, Engelmundusstraat 23; fam. Rohder, Lijs- terlaan 7; fam. v. d. Vaart, Hei-v. Jeugdgeb. Rembrandtlaan; fam. Gutteling, Lange Nieuwstraat 478; fam. Koomen, J. P. Coen- straat 73a; fam. Zijl, Van Linschotenstraat 13; mevr. Hoek. Hombui-gstraat 6rd.; fam. Ten Napel, Moerbergplantsoen 67;- fam. Kramex-, Liex-siraat 5; fam. Goudappel, Saturnusstraat 38; fam. Niekerken, Schut- Advertentie OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Maar heel langzaam zakt het water in Beverwijk en omgeving. De meeste onder gelopen stukken grond zullen ook nadat zij van het overtollige water zijn bevx-ijd heel moeilijk te bewerken zijn. Het is tot nu toe nog niet mogelijk om een juist inzicht van de totale schade te krijgen, maar het staat wel vast dat het vooral de bloembollenkwekers zijn in deze streek die de tol zullen moeten betalen van het natte najaai\ Er zijn al vele positieve gevallen bekend, waax-bij vast staat dat de geplante bollen totaal verrot zijn. In het voorjaar zullen nog veel gevallen van „total loss" aan het licht komen en als de meizon er is, dan zullen vele partijen bloembollen de strijd om het bestaan vroegtijdig hebben opge geven. Vele kwekers hebben reeds hoge kosten gehad, want men tracht natuurlijk te redden wat er te x-edden valt, men huurt dure pompinstallaties om dag en nacht te proberen het overtollige water kwijt te raken. Op vele plaatsen hoox-t men nu op de anders zo rustige tuinen het geluid van motorpompen. De pompinstallaties hebben al veel on enigheid veroorzaakt: als de ene kweker aan het pompen was, liep dikwijls het stukje grond van de andere onder. Het water moet veelal via een stroombeek weg lopen, maar de stroombeken konden al het water niet verwerken en dan liep het wa ter bij buux-man in de tuin en dit gaf hier en daar nogal wrijving. Sinterklaas in kamp Rooswijk In Kamp Rooswijk heeft dinsdagavond een groot aantal militairen en genodigden een uitstekend Sint Nicolaasfeest gevierd. Ongeveer honderdvijftig militairen van hei Korps Luchtmacht Dienst met hun dames waren aanwezig en dit gezelschap heeft genoten van het optreden door een groep artiesten onder leiding van Rens van Dorth. Opgevoei-d werd onder andere een muzi kale cabaret-revue-show. Na de pauze kwam Sint Nicolaas op het toneel en liet een zestal militairen uit het kamp „voor het front" aantreden. De Sint dankte hef zestal voor al het nuttige werk dat ze geregeld voor anderen doen. Hier voor werd hen iets extra's aangeboden Alle aanwezigen kregen in de pauze choco lademelk en speculaas en bij het naar huis gaan een zak met snoep. De Welzijnszorg-onderofficier, sergeant J. J. M. Verhoog, die deze avond had ge- oi-ganiseerd, heeft alle eer van zijn werk gehad. Kerstconcert Hoogovenliarmonie Op dinsdag 20 december geeft de Hoog ovenharmonie een kerstconcert in de Ned. Hervox-mde kerk te Beverwijk. Medewer king verleent het gemengd koor en het meisjeskoor „Zang en Vriendschap" on der leiding van de heer Stephan Jansen. De Hoogovenharmonie wordt gedirigeerd door de heer W. Steyn. terstraat 29; fam. Jumelet, Orionweg 139: fam. Ruiten, Kompasstraat 14; mevr. Van Tooi-, Braamstraat 5. Ook kan men aan bovengenoemde adres sen opgeven waar goederen kunnen wor den afgehaald. (Eventueel kan men opbel len: tel. no. 02550-7537.) De volgende personen hebben zich bereid vei-klaard deze actie aan te bevelen: kape laan A. Rinkel. Oud-Katholieke kei'k; ds P. J. Schayck, Doqpsgezind predikant: pastoor W. Westerhoven, Rooms-Katholie- ke kei-k; ds. J. A. Tiemens. Gei-eformeerd predikant; ds. S. de Roest, Nederlands Her vormd px-edikant. de heren van VGZ 3 en DOKO 4 tégen el- geval proberen in eigen huis de beide pun ten te veroveren. Op dezelfde avond komen in Concox-dia de hex-en van VBZ 3 en DOKO 4 tegen el kaar uit. Een week later bezoekt VGZ 3 het Bevex-wijkse Hotac 6, dat nog zonder vex-liespunten is. Dit wordt de strijd om de bovenste plaats. Hotac 6 heeft bovendien geen enkele game vei-lox-en, zodat het een zeer spannende strijd belooft te woi-den. Ook de beide damesteams van VGZ spe len op 12 december. Het eerste team ont vangt. DOKO 1. dat waarschijnlijk net iets te sterk zal blijken, hoewel deze dairies ook nog slechts één wedstrijd wonnen. De VGZ 2-dames, die het zwakste team in de afdeling vormen, bezoeken in Castricum CSV 2 op 15 december. Er kan niet worden verwacht, dat de Velsense dames hier haar eerste winstpunt zullen boeken. De heren van VGZ 2 trekken op 16 december naar het Haarlemse Johez 3, dat in elk geval lager geklasseerd is. Hier kunnen de VGZ-ers trachten de aansluiting met de kopgi-oep te bewaren. In belang van brandveiligheid Het gemeentebestuur van Velsen stelt de raad voor de eerder verstrekte last geving tot het aanbrengen van voorzienin gen aan huize „Waterland" met het oog op de brandbeveiliging, te handhaven. De lastgeving was gericht aan de heer F. C. H. baron van Tuyll van Serooskerken. ken. De heer Van Tuyll heeft de zaak in han den gegeven van mr. J. R. Voute te Am sterdam. Deze heeft het gemeentebe stuur een beroepschrift gezonden, waarin werd verzocht de lastgeving in te trek ken. Het gaat er in dit geval om, dat de verzoi-ging van vluchtwegen in „Water land" goed moet zijn, vooral omdat in het huis een gx-oot aantal kinderen (waax-- van een deel debiel is) is gehuisvest. De brandbeveiliging is dan ook niet zo als die behoort te zijn. Het gemeente bestuur spreekt in zijn pre-advies van „zeer ernstige gevax-en, die voor de be woners in geval van brand kunnen ont staan". De voorzieningen zijn naar de me ning van het college noodzakelijk. Op gi-ond van een artikel van de bouw- veroi-dening, is de lastgeving aan de eige naar van „Waterland" uitgereikt. Het feit dat de eigenaar de huur van het pand heeft opgezegd, is volgens B. en W. geen reden om de huidige toestand t.a.v. de brandbeveiliging van „Waterland" te ge dogen. In verband met het streven tot restauratie van het oude dorp Velsen is een aanvang gemaakt met het onderzoek naar de woontoestanden in dit dorp. De restauratie van het huis Torenstraat 4 met de trapgevel, dat op de gemeentelijke monumentenlijst voorkomt, is reeds aanhangig gemaakt bij de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Deze heeft meegedeeld in beginsel be reid te zijn hiervoor een bescheiden rijkssubsidie te verlenen. Ook heeft de rijks dienst voor de monumentenzorg de aandacht gevestigd op het pand Hoofdbuurt straat 5-7 annex Zuiderdorpstraat 6, waarvan de restauratie eveneens van belang wordt geacht. De restauratiekosten voor het pand To renstraat 4 zijn geraamd op 49.500,-, die voor het pand HoofdbuurtstraatZuider dorpstraat op 55.000,-. Voor de restaura tie zal waarschijnlijk een subsidie door het rijk en de provincie worden gegeven. Zekerheid omtrent de grootte hiervan be staat nog niet. Voor rekening van de ge meente zal waarschijnlijk een bedrag van 78.800,- zijn. B. en W. vragen de raad een krediet beschikbaar te stellen van 104.500,- De restauratie van genoemde panden vormt een belangrijk onderdeel van het gehele plan omdat deze huizen het plein begrenzen dat de kern van het dorp Vel sen vormt. B. en W. van Velsen leggen de raad het volgende plan, waai-over over- leg is gepleegd met de Rijksdienst voor monumentenzox'g, voor: het volledig ver nieuwen van de kapconstructies met goten e.d.; vernieuwen van de zolderbalklaag voor het pex-ceel Torenstraat gedeeltelijk en voor het perceel Torenstraat geheel; volledig vernieuwen van de vloeren op de begane grond; repareren en gedeeltelijk vernieuwen van binnen- en buitenmetsel werk; wijzigen van de indeling in vei> band met een verandei'de bestemming; verschillende bijkomstige werkzaamheden. B. en W. willen het resultaat van het gehele onderzoek naar de woontoestanden in Oud-Velsen afwachten alvorens een res tauratieplan van het dorp te beramen. Ook zullen de definitieve plannen van Rijkswaterstaat en de gevolgen hiervan voor het dorp bekend moeten zijn. Boven dien zijn er veel werkzaamheden op het gebied van het ontwerp van uitbreidings plannen en andere stedebouwkundige maatregelen die voorrang hebben. Het ge vaar dat de restaux-atiewerkzaamheden, gezien de vacatures bij het bedrijf Open bare Werken niet denkbeeldig. Aan het on derzoek in het dorp Velsen zal dan ook slechts geleidelijk worden gewerkt, zodat het resultaat van 't onderzoek niet op korte termijn kan worden tegemoetgezien. Advertentie KENNEMERLAAN 9 Telefoon 5271 Erkend installateur PEN. Dinsdagmorgen is de heer N. Eeuwijk, werkzaam bij de Hoogovens, gehuldigd wegens het feit, dat hij veertig jaar in dienst is van het bedrijf. De jubilax-is, die woonachtig is in Beverwijk, kwam als leerling-tekenaar op 6 december 1920 bij Hoogovens. Thans is hij werkzaam bij de bouwafdeling van het bedrijf. In die func tie heeft hij veel bemoeienis met het be- drijfsspooi-wegnet, dat een lengte van 110 kilometer heeft. Gistex-morgen is de heer Eeuwijk warm gehuldigd door superieuren en collega's in de kantine van de leerlin genwerkplaats Rooswijk in Velsen-Noord. (ook in kleur) m t KENNEMERLAAN 5 (bij de brug) De raad van Velsen zal maandag weer moeten beslissen over enkele voorstellen tot aankoop van woningen. B. en W. stel len voor zowel het pand Keizer Wilhelm straat 22 als de panden Frogei-straat 12 en 12 i-ood aan te kopen. Verder wordt voox-gesteld over te gaan tot verkoop van verschillende tei-reinen in IJmuiden. De raad wordt verder gevraagd over te gaan tot voorlopgie goedkeuring van een plan tot onteigening van gx-ond te Velsen. Voor de restauratie van de panden Torenstraat 4en Hoofdbuurtsti-aat 5/7 en Zuiderdorpstraat 6 wordt een krediet gevraagd. Ook de verruiming van de toe gangsweg naar het raadhuis komt weer aan de orde. Verdere punten van de agenda zijn: bex-oepschi'ift inzake lastgeving, sanitaire vooiv.ieningen in dienstwoningen, hex-stel van de molen „De Santhaes", uitbrei ding rioolwaterzuivering, voorzieningen ten behoeve van de bureaus voor de ambte- nai-en voor culturele zaken, sport en jeugd zaken. Men vraagt een krediet voor het herstel len van de mui-en in het speellokaal van het „Meeuwennest". Bij de ingekomen stukken ligt een ver zoek van mejufffrouw Th. C. Vestex-ing om ontslag als onderwijzeres aan de Cla ra Stex-nschool en van mejuffrouw H. T. Dijkstra om ontslag als onderwijzex-es aan de Bredei-odeschool. De heer J. R. Smits heeft zijn benoe ming tot hoofd van de openbai-e lagere Prof. van der Leeuwschool aangenomen. BEVALLEN: J. W. Boldewijn-Van Ven- delo, z., Rijksweg 424. Santpoort; J. W. A. Admiraal-De Wintex-, d„ Eenhoomstraat 115, IJmuiden; B. J. J. Blinkhof-IJbes, z., IJmuiderstraatweg 100, IJmuiden-Oost; M. D. Bakker-Van der Werff, z„ Hagelinger- weg 126. Santpoort; A. A. Beusenbex-g-Van Embden. z„ Woonwagenkamp Velsen; Y. J. Egbers-Vissex-, z.. Hoofdstraat 66, Sant poort; W. Bontekoe-Van der Velde, z., Geelvinckstraat 107, Velsen-Noord; F. Tol- Hollenbei'g. z., Kennemerlaan 81, IJmuiden; T. Heijblom-Jonkheer, z., Dinkgrevelaan 3, Santpoort; E. H. Ulehake-Wagemans, z., Le Mairestraat 13, IJmuiden-Oost; J. Ge- lens-Leene, d., Van den Bergh van Eijsinga plantsoen 10. Santpoort. OVERLEDEN: A. A. Janssen. 69 j., echtg. van H. A. M. Vonk. Van Speykstraat 27, IJmuiden-Oost; B. Hubbeling, 83 j., wed. van R. Kofman, Rijnstraat 4, IJmuiden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Dia- na-V van Londen; Vrede, Swansea; Nor wich Tradei-, Felixtstowe; Beira, Rotter- dam; Yewpark, Swansea; Elsa Essberger, Hambux-g; Aengoue, Le Havre; Bolt, Skiën; Telma 4, Gx-imstad; Belgia, Gothenburg; Argos, Kopenhagen; Fernland, Antwerpen; Libertad, Hamburg; Ring, Halstavik; Troll- foss, Swansea; Bambi, Detroit, Hoogovens; Bosworth, Londen, binnenhaven IJmuiden; Learine, Detroit, Hoogovens; Magellaen, Rotlex-dam; Amyntas, Gdynia. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Favo- ï-iet van Hamina; Axel, Vestervik; Sta ten- laan, Felixtowe; Antje Oltmann, Bremen; Peperkust, Antwerpen; Reinholt Ant werpen. Maandag vertrokken xxit IJmuiden: Thu- ban naar Gdynia; Maypa, Rotterdam; Gesche Rohden, Falkenberg: Aino, Nox-den- ham, Velsen; Reggeborg, Weymouth, IJ muiden; Diana Blyth, Hoogovens; Wolanda, Goole, van Wormerveer; Goeree, Exeter; Wexford, Rochestex-, Wormerveer; Antha, Moss; Norwich Trader, Rotterdam: Achil les, Hamburg; Saarland, Bremen; Gaaster- kerk, Antwerpen: Hunzestx-oom, Shoi-eham; Petrel, Londen; Stellaprima, Hamburg; Ja son, Paramaribo; Nykex-k, Rotterdam; Chi ron, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Tyro naar Rotterdam; Holmside, Newcastle, Hoogovens; Lizard, Londen; Zaanstroom, Leith; Rijnsti-oom, Huil; Gi-ebbestroom, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van hei-komst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). WOENSDAG 7 DECEMBER Cultureel Centrum, 20 uur: Kienavond aquariumvereniging. Jeugdgebouw, Heemskerk, 20 uur: Evan gelie en Industrie houdt samenkomst over ploegendienst. Patronaatsgebouw, 20 uur: Onderwijzers spelen „De gouden spiegel van Pierewiet". Gemeentelijk ontspanningslokaal Vel- sen-Nooi-d, Sint Nicolaasfeest speeltuinen. Da Costaschool, 20 uur: Huldiging me juffrouw Mulder. Zaal Dam, 20 uur: Filmavond ANMB, af deling Heemskerk „Om het leven van een kind". DONDERDAG 8 DECEMBER Kennemer Theater, 20 uur: Puck speelt „Met voorbedachten rade". Nederlands Hervormd jeugdgebouw, 20 uur: Feestavond personeelsvereniging Wijsmuller. Patronaatsgebouw, 20 uur: Onderwijzers spelen „De gouden spiegel van Pierewiet". Engelmunduskerk, 20.30 uur: „Nocturne". Advertentie

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4