ijshockey op de Hokij-baan Met solide spel hield Valboval HVS-ers van de eerste zege af Diiyvis De Vriendschapsbeker heeft dringend andere naam nodig Meer vechten dan 15 u proeft tabak en geen papier! Herenploeg van Die Raeckse niet te stuiten in de overgangsklasse Nielsen-Lykke eerste in zesdaagse Zurich Eet er beter, gezelliger, lekkerder van - met slaolie Joe Brown uitgefloten in Milaan Uitkering toto-gelden Spartak in kwartfinale van Europa-cup F eijenoord-Lanerossi heeft het bewezen 5 Zwarte Kippen bewaren... 2,46 BESPAREN Bondsbureau HVB officieel geopend Hairos II op de eerste plaats in Grand Circuit Het internationale programma van NTTB Korfbalwedstrijden in noorden al afgelast België-Nederland Eerste testmatch werd een draw De zwemcompetitie van de Kring Haarlem KNZB Predikant had bezwaren tegen kerkelijk huwelijk van (zondag) voetballer Het Franse voetbalteam tegen de Bulgaren Belangrijke aanwinsten Nederlandse rensport DONDERDAG 8 DECEMBER 1960 N ROXY De ijshockey wedstrijd die de Haagse ploeg Hoky en het Finse team Töölon Vese gisteravond in Den Hajag op de Hoky heb ben gespeeld is geëindigd in een 4-4 gelijk spel. Het v/as een score die werd bereikt nadat een serie nare incidenten zijn hoog tepunt had bereikt in een massale vecht partij tussen beide ploegen en nadat de Haags-Canadese keeper Millman een Finse opponent zó ('volkomen onnodig) een stick tussen de ribben had gezet, dat de Fin per brancard va*n het ijs moest worden gedra gen. Millman werd van de baan gestuurd en de Amsterdammer Herreur kwam voor de laatste speeltijd nog zeven minuten tussen de palen. In die tijd liepen de Finnen hun achterstand van 4-2 in. Al van het begin af was de strijd ruw geweest en het was op het strafbankje een komen en gaan. Een van de grootste boos doeners was weer de Haagse-Canadees Don Cook, die in de tweede speeltijd drie maal achter elkaar naar het strafbankje werd verwezen, de derde maal voor vijf minuten wegens vechten. En iedere keer als weer een speler naar het bankje ging werden de gemoederen meer verhit. Het werd een voortdurend wraaknemen en elkaar „zoeken". Keeper Millman kwam tot tweemaal toe zijn doel uit schaatsen om de Finse scheidsrechter te bedreigen, de laatste maal nadat zijn teamgenoot Kossowan was doorgebroken en alleen voor de Finse doelman staan de een stick voor zijn voeten geworpen kreeg. Kossowan zette de toegekende pe nalty in een doelpunt om. De massale vechtpartij kwam zeven mi nuten voor tijd. Kossowan begon te vech ten nadat een Fin een overtreding tegen hem had begaan. In een oogwenk stonden alle spelers van beide teams tegenover el kaar en vielen er rake klappen. Kossowan werd gestraft met vijftien minuten straf bankje, zijn Finse opponent met vijf. Nadat even later de stand was toen 4-1 de Finnen een tweede doelpunt hadden ge maakt. kon Millman zich niet beheersen (hij was bij verrassing gepasseerd) en hij porde met zijn stick een zegevierend terug rijdende Finse aanvaller tussen de ribben. De man sloeg als een blok tegen het ijs. Nadat Herreur was gaan keepen, liepen de Finnen hun achterstand in. Wielrennen Alleen Roxy combineert edele tabakken met het dunste papier. Door dit ragfijne Elfin papier komt de zuivere smaak van nobele ta bak volledig tot z'n recht. NIEUW „KLAAR-OPEN" PAKJE In 'n wip elk Roxy pakje open! DISTRIBUTORS FOP. HOLLAND: ALVANA IMPORT COMPANY Het Deense koppel Nielsen—Lykke heeft de zesdaagse van Zürich gewonnen. Onze landgenoot Peter Post eindigde met de Belg Van Looy als vijfde. De uitslag was: 1. NielsenLykke (Denemarken) 538 pun ten, 2. BucherPfenninger (Zwitserland) 508 punten. 3. ArnoldTerruzzi (Australië -Italië) 317 punten, 4. Van Steenbergen- Severeyns (België) 245 punten, 5. Van LooyPost (België-Nederland) 228 punten. Op 2 ronden: 6. De RossiFaggin (Italië) 177 p., op 3 ronden: 7. Roth—Strehler (Zwitserland) 166 p., op 6 ronden: 8. Wirth Von Bueren (Zwitserland) 162 p., op 7 ronden: 9. FrischknechtGassner (Zwit serland) 266 p., op 8 ronden: 10. Forlini Gallati (Frankrijk—Zwitserland) 198 p., op 13 ronden: 11. SignerTiefenthaler (Zwitserland) 168 p., op 17 ronden: 12. MaurerDa Rugna (Zwitserland) 136 p., op 19 ronden: 13. MeierWickihalder (Zwitserland) 185 p. Op de laatste avond werd de Duitser Bugdahl door een valpartij uitgeschakeld. Zijn Zwitserse koppelgenoot Plattner staakte toen de strijd. Advertentie TryA/v"V flrote v. 1.68 Tafeltennis Op het internationale programma van de Nederlandse Tafeltennisbond, komen, behalve de internationale kampioenschap pen, waarbij in sommige gevallen Neder land we.l (zoals België), in andere niet ver tegenwoordigd zal zijn, verscheidene lan- denwedstrijden voor. Deze zijn: 21 januari Tilburg: Zuid-NederlandLuxemburg (he ren); 23 of 26 februari Utrecht: Neder land—Oostenrijk (heren); 18 maart: Uster (bij Zürich) ZwitserlandNederland (he ren); eind april Deventer: Nederland West-Duitsland (heren); 29 april—1 mei, Echternach: 2e Benelux-jeugdkampioen- schappen; 13 en 14 mei Luxemburg: acht- landenteamtoernooi met Nederland (heren); 5 tot 10 juli, Bad Blankenberg Europese jeugdkampioenschappen. Besprekingen over dames-landenwedstrijden zijn nog gaande. De Haarlemse volleybalhoofdklasser HVS is nog zonder punten. Gisteravond stuitten de Haarlemmers op het solide spel van het bezoekende Woerdense Valboval dat mt 15—12, 13—15, 15—11 en 15—7 HVS vrijwel kansloos sloeg. HVS schoot in veel opzichten te kort; het blok bleek eenvoudig te passeren, de smash was niet gedecideerd en de techniek van de gastheren kon meer dan eens geen genade in de ogen van de streng, maar goed fluitende scheidsrechter Vuylsteke vinden. Van de vorm die de HVS'ers vorige week tegen het sterke Li banon toonden was geen spoor meer terug te vinden. De 30 zege die Valboval op het Hilver- sumse Sportcentrum boekte was voor de ingewijden een teken dat HVS niet op een „zacht eitje" behoefde te rekenen. Dit werd binnen de lijnen al spoedig bevestigd want Valboval leidde al snel met 71 doch HVS bleek in staat om terug te slaan en met v. Bekkum aan serve werd de achterstand van 37 met behoorlijk spel omgezet in een 11—7 voorsprong. De. .gasten bleken in 't geheel niet „aangeslagen" en brachten ijzig kalm de Haarlemse opmars tot. staan, om hierna via 1111 in twee Serve-beurten de strijd in hun voordeel te beslissen: 15— 11. In de tweede set konden de HVS'ers steeds weer het gat dichten en via 05, 17, 77. 87, 99 en 1013 namen zij door enkele fraai doorgeslagen smashes waaronder een voortreffelijke tweeslag van Bob Prins met 1413 de leiding. Nog een maal ging de serve over naar Valboval, De volleybalcompetitie waarna Johan Kooistra met een Tsjechi sche serve aan alle onzekerheid een einde maakte: 1513. De balans was dus weer fn evenwicht. Aan beide zyden wisselden sterke en zwakke momenten elkaar af, zoals ook uit de sterke scoreschommelingen blijkt. Maar Valboval had niettemin het beste volley bal gespeeld en in de twee volgende sets kwam dit prestatieverschil nog belangrijk scherper tot uiting. De gasten sloegen uit alle standen en vonden hierbij een slecht verdedigd Haar lems achterveld. Medio de derde set namen zij de leiding en stonden deze niet weer af: 8—4. 9—6. 11—9, 12—11. 13—11 en 15— 11. In de vierde set werd HVS door de grote slagkracht en de soepele verdediging van de Woerdenaren volkomen overspeeld en resulteerde deze overmacht in een 157 nederlaag voor de HVS'ers. Die Raeckse won De herenploeg van Die Raeckse blijft hef goede pad bewandelen. In Zaandam speel de men in een ..grote huiskamer", een an der predikaat komt de zaal niet toe. tegen SES en na een weinig groots duel werd hier SES met 31 verslagen. Gisteravond speel den de roodwitten tegen het Enkhuizense Madjoe en ook de Westfriezen werden aan de zegekar gebonden. Het spel van Mad.ioe stimuleerde niet tot volle overgave, maar dat neemt niet weg dat de Die Raeckse- aanval menigmaal een degelijke klap lan ceerde: 15—8. 15—9. 9—15 en 15—5. De damesploeg van De Blinkert verloor in de Zaan van SES in drie sets (15—7. 1614 en 1511). maar mocht gisteravond met een puntenverdeling tegen het actieve HBC zeker niet ontevreden zijn: 815, 14—16. 15—5 en 15—7. De uitslagen luidden: Heren: Eclecta—De Blinkert 1—3. HVS - Valboval 1—3. PWN 2—Die Raeckse 4 3—0. Gios 3—PSVH 1—3. OSS 2—DSS 2 3—1. SpaarnestadPSVH 2 30. Die Raeckse Madjoe 31. TopscoreGios 4 13. Dames: De Blinkert 2PWN 03. De Blinkert—HBC 2—2. DSS—Vesmia 2 1—3. HVS 2—Alliance 1—3. Alliance 2—Die Raeckse 4 03. Vesmia 3JBS 03. Die Raeckse 3OG 2 31. De Blinkert 5HBC 4 0—3. HBC 5—Gios 3 3—0. Gios 4—De Blinkert 4 0—3. FES—OG 3 3—0. OSS— Eclecta 2 3—1. OSS 2—De Blinkert 3 1—3. Korfbal In verband met de gesteldheid van de terreinen is beslotea alle wedstrijden die voor zaterdag 11 en zondag 12 december door district noord van de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond waren vastge steld af te gelasten. Een moment uit de hoofdklasse volley balwedstrijd tussen HVS en het Woer dense Valboval, gisteravond in het Krélagehuis in Haarlem gespeeld. De aanvoerder van de gasten slaat een vlakke smash in het HVS-blok dat op de voorgrond gevormd wordt door Ron Noort en Bob Prins. Boksen Italië schijnt een ongezond land ie zijn voor Amerikaanse wereldkampioenen. Na dat Archie Moore een paar weken geleden daar een nederlaag leed, verloor woens dagavond de wereldkampioen in het licht gewicht Joe Brown in Milaan in een ge vecht over tien ronden van de Italiaan Giordano Campari. Ook ditmaal stond de titel niet op het spel. In de laatste fase van de strijd liep Brown een hevig bloedende wond aan zijn rechterwang op. De 8.000 toeschouwers wa ren bijzonder ontevreden over het slechte boksen van de Amerikaan en staken hun teleurstelling niet onder stoelen of banken. Meermalen werd de wereldkampioen uit gefloten of uitgejouwd. Schermen Voor de schermwedstrijd tussen de militaire ploegen van België en Nedei-land. die vandaag in Etterbeek (België) zal wor den gehouden, zijn de teams als volgt samengesteld: Nederland: floret: Reep, Heidenrijk, Kars en Mandl; degen: Hand- graaf. Sant, Van Tol en Popken; sabel: Boot, Los, Mol en Monschouwer. België: floret: Anciaux, Maurcot, Taver- nier en Daelman; degen: Achten. Dehez. Depauw en Francisse; sabel: Vandei' Auwera, Van Baelen, Petit en Nullen. Cricket De eerste testmatch tussen de cricket teams van India en Pakistan is woensdag in Bombay in een draw geëindigd. Na de eerste innings van Pakistan (350) sloot India op 449 voor 9. Op de laatste dag bereikte Pakistan in de tweede in nings een totaal van 166 voor het verlies van 4 wickets. De Nederlandse Sport Fedex-atie heeft aan de aangesloten oi-ganisaties een schrij ven gericht, waarin een begroting wordt ge vraagd voor de activiteiten, die deze or ganisaties in 1961 door de Sporttotalisator gesubsidieei-d zouden willen zien. Het is namelijk de bedoeling, dat in de eerste maanden van 1961 met de uit- keringen een begin zal worden gemaakt. Verder wordt opgave gevraagd van de in 1960 ontvangen rijkssubsidie; van de bedx-agen, die van de KNVB werden ont vangen en van de subsidie-aanvragen voor 1961 bij het Ministerie van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen, de KNVB en eventuele andere instanties. Het schrijven besluit aldus: „Wij stellen ons voor-, de aanvragen, die voor wat informatie en documentatie betreft „rond,, zijn, op korte termijn af te doen. Indien er dus aanvullende gege vens zijn, die wij niet vragen, maar die naar Uw oordeel belangrijk zijn voor de beoordeling, doet U er vex-standig aan ook deze in te zenden". De zwemvereniging Njox-d houdt op dins dag 13 december de derde ontmoeting van de zwemcompetitie kring Haarlem Konink lijke Nederlandse Zwembond in het Sport- fondsenbad in Haarlem; aanvang 's avonds 8 uur. De volgende wedstrijden zullen gezwom men worden: 33 1/3 meter vlinderslag jon gens afdeling A; 66 2'3 meter vrije slag meisjes afdeling B; 200 meter vri.jeslag heren; 100 meter rugslag dames: 5 x 33 1/3 meter vri.jeslag jongens afdeling A; 66 2/3 meter vlinderslag heren junioren; 66 2/3 meter rugslag dames nieuwelingen: Zweed se estafette, heren junioren bestaande uit- 66 2/3 meter rugslag, 66 2/3 meter school slag. 100 meter, vrijeslag, 66 2/3 meter vlin derslag en 33 1/3 meter vrijeslag. Van de zijder der Zeister voetballiefheb bers bestond gistex-middag zeer veel be langstelling voor het huwelijk van de ver dienstelijke en sportieve 23-jarige contract speler van het eerste elftal van de semi- profclub „Zeist" Henny Olthof met de 19- jarige Katarina Heger. Leden van de voet balvereniging „Zeist" vormden bij de in gang van het gemeentehuis een erehaag voor het jonge paar. De velen, die vervolgens de plechtigheid in de Hervormde kerk bijwoonden, moeten wel verbaasd zijn geweest dat niet ds. H. Harkema, wiens naam op de trouw- kaarten en in het weekblad „Hervormd Gemeenteleven" stond vermeld, maar zijn collega ds. D. Groeneboer het huwe lijk kerkelijk bevestigde. Ds. Harkema, bij wie mej. Heger de catechisatielessen volgde, had het paar beloofd de huwelijksplechtigheid te leiden. De predikant meende later op de afspx-aak terug te moeten komen. De voetballerij op zondag vormde het struikelblok en de heer Olthof bleek niet bereid terwille van de huwelijksbevestiging door ds. Harkema te beloven de spox-tbeoefening op zondag er aan te geven. Ds. D. Groeneboer, px-edi- kant van de Boskapelwijk in Zeist, bracht uitkomst en verrichtte toen de kerkelijke plechtigheid. Voetbal Het Tsjechische partak heeft zich woens dag geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Eux-opa-cup voor nationale kampioenen door in de tweede wedstrijd tegen het Griekse Panathinaikos, die in Athene werd gespeeld, gelijk te spelen (0-0). De Tsjechen hadden de eerste wed strijd die vorige maand is gehouden, met 1-0 gewonnen. Spartak komt in de kwart finales uit tegen FC Barcelona. Het Franse voetbalelftal, dat zondag 11 december in het Colombes-stadion in Pa- rijs tegen Bulgarije speelt, is als volgt samengesteld: doel: Bernard (Sedan); achter: Wendling (Reims) en Rodzik (Reims); midden: Senac (Racing), Bieganski (Lens) en Marcel (Racing); voor: Wisnieski (Lens). Fontaine (Reims) Douis (Le Havre), Piantoni (Reims) en Cossou (Monaco). De vriendschapsbeker moet maar snel worden omgedoopt, want wat Feijcnoord Lanerossi gisteravond in Rotterdam voor 18000 toeschouwers te zien heeft ge geven. had weinig meer met vriendschap tc maken. Helaas moeten we hiervoor de Belgische arbiter M. Roeijmakers aan sprakelijk stellen. Hij scheen van het prin cipe uit te gaan, dat een arbiter zijn fluit niet heeft gekregen om haar te gebruiken En zo ontaardde de wedstrijd al heel spoe dig in een steeds minder vriendelijke gooi en smijtpartij, met de fluitisten op de tri bune. Maar....als de Belg zijn fluit wel ge bruikte, was het nog erger. Zo presteerde hij het in de eerste helft, om een „zwie per" tegen Moulijn op twee meter van fiet Italiaanse doel een vrije trap te ge venWe dachten dat het dak van het stadion afging, zo ging men tekeer. Wij willen niet beweren, dat Feijenoord met een penalty de wedstrijd had kunnen winnen. De Rottei-dammcrs speelden door afwezigheid van Pieters Graafland, Wal- hout en Van der Gijp in een zeer vreem de opstelling en raakten even na rust tot overmaat van ramp ook nog Bouwmeester kwijt, die een bal verkeerd had gekopt en met een brancard van het veld moest worden gedragen. Ondanks de numerieke minderheid behield Feijenoord tot vijf mi- Advertentie Het bondsbureau van de afdeling Haar lem van de KNVB aan de Jansweg is, zoals bekend, gemoderniseei'd; het werd woens dagavond officieel geopend. In een bijeen komst met een groot aantal genodigden heeft de afdelingsvooi-zitter, de heer H. W. van Turnhout, de openingsplechtigheid verricht, waarbij hij in een korte toespraak een uiteenzetting gaf van de grtxei en bloei van de bond, die een betere en ruimere behuizing nodig maakt. De heer S. Heyers inspecteur licha melijke opvoeding bracht namens het gemeentebestuur van Haarlem gelukwen sen over. waarna achtereenvolgens nog het woord gevoerd werd door de heren D Beets, namens de Haarlemse sportraad, de heer Davidson, erelid, en de heer Smak man. ambtenaar voor de sport in de ge meente Velsen. Hierna kregen de aan wezigen gelegenheid het nieuwe gebouw te bezichtigen. nuten voor het einde kansen op de zege. Toen bracht midvoor Sicilano na missex-s in de Rotterdamse defensie de stand op 2-1 en daarmee was het pleit beslecht. Dezelfde speler scoorde in de allerlaatste minuut na een weergaloze solo nog een derde Italiaanse doelpunt In de finale zal de Italiaanse eei-ste divi sieclub Lanerossi uitkomen tegen PSV. Voor de rust werden de doelpunten ge maakt door de Italiaanse rechtsbinnen Menti in de 13de en door Schouten in de 18de minuut. VOETBAL. In het voetbaltoernooi om de beker der jaarbeurssteden, heeft Bir mingham City woensdagavond de thuis wedstrijd tegen Bold Klub Kopenhagen met 5-0 gewonnen. In Denemarken hadden deze clubs 4-4 gespeeld. De Denen zijn dus op basis van een 9-4 score uitgeschakeld. Paardesport Met de gx-ote Prijs der Naties in Mi laan is het Grand Circuit Européen I960, dat met zijn elf draverijen gold voor het Euxxipese Di'afkampioenschap, besloten De in Nederlands bezit zijnde Franse dra ver Hairos II bezet in het puntenklasse ment met vijf overwinningen, twee twee de en één derde prijs, met 34 punten de. eerste plaats, gevolgd door Ivacourt (Duitsland) met 67 punten. De volgende plaatsen worden bezet door Kaid D (Fran krijk) en de Zweedse dravers Willburn en Adept, resp. met 71, 74 en 75 punten. De Europese kampioen Hairos II, die sinds half oktober niet meer is gestart, zal vermoedelijk op 11 december in het Hilversumse Sportpark deelnemen aan de Allround Sta)yers-prijs, een internationa le draverij over 3800 m. De Franse hengst moet in deze draverij een voorgift geven van 100 m. Op de jaarlijkse volbloed-verkopingen in Newmarket in Engeland zijn voor Neder landse rekening een achttal volbloeds ge kocht, waarvan er vier reeds in het ko mende renseizoen kunnen deelnemen. Het zij de 2-jarige in de Verenigde Staten ge boren Ishan, de 3-jarige Pepper Hill en Rex Mundi, die beiden reeds rennen in Engeland wonnen. Stal De Bloemert te Wassenaar kocht de 4-jarige hengst Deer Gallows, die in Frankrijk twee keer won en in Engeland enige keren op de plaat sen eindigde. Dezelfde stal breidde zijn stoeterij nog verder uit door aankopen van de 17-jax-ige merrie Fairboding en de 8-jarige merrie Guesswork, die ieder bo vendien nog vex-gezeld zijn van een veulen. Deze importen betekenen voor de Neder landse rensport belangrijke aanwinsten. Advertentie L

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15