teek de bi( h In de vishal en op zee Jeugdbaldadigheid lokt vermaning uit Rioolwaterzuivering vergt twee miljoen en ga nog eens rond! f f Oploskoffie uit 100% De Gruyter's koffie 6 IJmondverenigingen vandaag en morgen E.G.K.S.-woningen met gebreken Kennedy zag The best man F.B.I.-chef Hoover wenst strijd tegen aanranders Katholieken en hervormden zingen en bidden samen Alle Watervliet-teams in het veld Nieuwe bedrijven in IJmuidens industriegebied MM m Bat is zo prettig van Oploskoffie... de koffiepot raakt nooit onverwacht leeg. Nee, Oploskoffie bij de hand, kokend water, koffiemelk en suiker... en U schènkt al weer. Voor een huisvrouw, die onverwachte gasten welkome gasten vindt, is Oploskoffie een uitkomst. Neem het blikje of het glazen potje... de kwaliteit is dezelfde 1 Een verkwikkend kopje koffie is één van die kleine dagelijkse genoegens, waar U niet op beknibbelen mag. Gun U gerust de beste kwaliteit; De Gruyter's 10% korting zorgt voor al het voordeel, dat IJ zich maar wensen kunt. OPLOSKOFFIE 5O gram blik/pot 195 Ct OPLOSKOFFIE 200 gram blik 710 Ct COFF. VRIJE OPLOSKOFFIE 5O gram blik 225 Ct MET ÏO°/o KORTING SINDS 1818 DE KOFFIE- EN THEEZAAK DONDERDAG 8 DECEMBER 1960 Aanvoer van woensdag In IJmuiden werden woensdag aange voerd 6230 kisten vis, waarvan 78 tong en tarbot, 1 heilbot, 3 tongschar en schartong, 25 schol, 5015 haring, 410 makreel, 80 schel vis, 305 wijting, 90 kabeljauw en gul, 7 leng, 20 haai, 4 ham, 12 poon, 165 koolvis, 15 diversen. Prijzen van woensdag Per kilo: heilbot 3.20-2.50, grote tong 4.60-4.40, grootmiddel tong 4.20-3.80, klein- middel tong 4-3.70, kleine tong 1 3.80-3.60, kleine tong 2 2.70-2.50, tarbot 1 3-2.60. Per 50 kilo: tarbot 4 84-82, schartong 46, grote schol 56, grootmiddel schol 60, klein- middel schol 74, kleine schol 1 86, kleine schol 2 78-60. verse haring 23.80-13.40. ma kreel 43-12.40, grote schelvis 80, grootmid del schelvis 75, kleinmiddel schelvis 76. kleine schelvis 1 82-76, kleine schelvis 2 81-57, wijting 45-28, grote gul 82-81, middel gul 71-67, kleine gul 45-41, kleine haai 30- 20, ham 136-126, poontjes 30-25, kleine koolvis zwart 48-41. Per 125 kilo: grote kabeljauw 484-320, grote koolvis zwart 120-110, grote koolvis wit 174, grote leng 126. Besommingen van woensdag Een trawler met f 22.500, IJM 35 Post boy 23.440, KW 64 4020. Aanvoer van donderdag Een trawler, een logger en tien kotters voerden donderdag 2725 kisten aan waar van 150 schelvis, 190 wijting, 150 radio, 55 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 280 trek- haring, 980 spanharing, 200 makreel, 30 varia, 150 sprot, 30 stuks kabeljauw. KW 32 Sakina Martine (25 november) 665 kisten waarvan 65 wijting, 90 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 280 ha ring, 200 makreel, S0 varia, 30 stuks kabel jauw. HD 79 Drie Gebroeders (25 novem ber) 385 kisten waarvan 150 radio, 125 wij ting, 60 schelvis, 50 gul en kabeljauw. Prijzen van donderdag Export: grote regels kabeljauw 220, klei ne regels kabeljauw 90-130, kisten grote kabeljauw 326-356, kisten kleine kabel jauw 314, grote en grootmiddel schelvis 102. Binnenland: zwarte koolvis 114-130, koolvis 1 48-46, koolvis 2 38-37, leng 118- 120, grote gul 58-65, middel gul 48-54, tor ren 36-38, kleinmiddel schelvis 80-75, pen nen 78-75, braad 57-62, wijting 37-50, trawlharing 15-17, spanharing 12-13, sprot 22, makreel 22-26. Besommingen van donderdag KW 32 23.900. HD 79 11.500, IJM 7 en TX 5 8500 en KW 115 f 6990, WR 67 en TX 19 9060, EH 9 en IJM 23 7020. Op zee Om de noord stond weer windkracht 6. De visserij blijft slecht en ongelijk. De vangsten waren 60 tot 200 manden makreel, haring, schelvis, koolvis en kabeljauw. Rijksstraatweg verlicht De Rijksstraatweg zal vanaf de M. van Heemskerckstraat te Heemskerk tot aan de grens van Castricum met ingang van 15 december worden verlicht. Dit zal dan een einde maken aan de duisternis waarin deze weg 's avonds tot aan dat tijdstip is gehuld. Er zijn masten geplaatst welke aan de bovenzijde zijn voorzien van twee ornamenten. Donderdag 8 december Kennemer Theater, 20 u.: „Puck" speelt „Met voorbedachte rade" van Emelyn Wil liams. Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: Feest avond personeelsvereniging Wijsmuller. Patronaatsgebouw, 19.30 u.: Onderwijzers spelen „De gouden spiegel van Pierewiet". Cultureel Centrum, 20 u.: Jaarvergade ring A.N.M.B. Engelmunduskerk, 20.30 u.: „Nocturne". Vrijdag 9 december Kennemer Theater, 20 u.: Concert Kunst- maandorkest in kader Onderwijsweek. Royal, 20.30 u.: mr. dr. Berkhouwer voor V.V.D. over „Discriminatie" voor jongeren organisatie voor Vrijheid en Democratie. Veb-garage, 16 u.: Opening Hollandshow. Het Sinterklaasfeest van de samenwer kende speeltuinen „Schulpen" en „De Meerweiden" in Velsen-Noord, dat woens dagmiddag voor ruim zeshonderd kinde ren is gehouden, is voor vele oudere kin deren geen onverdeeld genoegen gewor den. In het gemeentelijk ontspanningslokaal heeft de heer M. J. Marcus een hartig woordje gesproken tot de oudere jeugd in verband met de voortgaande vernielingen aan de speeltuinen en de speelwerktuigen. Hij wees er met nadruk op, dat het ver nielen van eigendommen van anderen, (in dit geval van de gemeente en van de speeltuinexploitanten) de jeugd allerminst tot eer strekt. Het afgelopen jaar was dit euvel weer heel erg. De heer Marcus waarschuwde dat hij de schade niet zou blijven herstellen en beta len, ook al krijgen de betrokken ouders daarna de rekening van de kosten van de gepleegde vernielingen gepresenteerd. Hij betreurde het, telkens weer de ouders van het wangedrag van hun kinderen op de hoogte te moeten stellen, maar ook dit schijnt weinig uitwerking op sommigen te hebben. Het tuinpersoneel doet alles om de scha de te beperken. Hij hoopte, dat een stren ger politietoezicht, dat ook in het voorne men ligt, meer resultaat zal hebben dan andere middelen. In dezelfde geest behandelden St. Nico- laas en zijn beide knechten het euvel van de vernieling. Een aantal boosdoeners moest voor het front aantreden en kregen zo het een en ander aan te horen. Ande re kinderen werden beloond wegens hun goed en hulpvaardig gedrag. Voorts werd gewezen op de ruilbeurs, die als waardevolle hobby en als vrijetijds besteding vele kinderen gelegenheid geeft om zich te amuseren. De balletgroep zal in april 1961 de eerste uitvoering geven. Aan het feest, dat met de vertoning van een aantal geestige films grotendeels was gevuld, gaf ook de elfja rige Thea Veenstra met liedjes onder gi taarbegeleiding haar medewerking. Zij had er veel succes mee. Het feest werd afgerond met het uitdelen van zakken snoep en taaipoppen. De Emma ving in twee trekken 50 stuks kabeljauw en 20 manden, de Bolderman ving in twee trekken 50 manden hoops, de Job Gouda ving in een trek vier pakjes, de Albatros boekte een dagvangst van 70 manden en 200 stuks kabeljauw. De haringvisserij in het Kanaal was slecht. Een enkeling deed een trekje. De dagvangsten waren voor de gelukkigen 80 tot 300 manden haring. De Golfstroom boekte een dagvangst van 80 manden ha ring, de Huibertje een dagvangst van 250 manden haring; zestig percent heeft niets gevangen. De loggers en kotters bij de st-boei vin gen 200 tot 300 kilo tong en 8 tot 10 manden schol per etmaal. De loggers en kotters bij de p-boei 3 vingen 175 tot 350 kilo tong en weinig vis. De 's-Gravenhage, Medan en Egmont zijn naar zee vertrokken. Voor vrijdag RO 46 Claesje met onbekende vangst. Veel haring In de nacht van dinsdag op woensdag is er enorm veel haring gevangen voor Sche- veningen. De kotters, die daar in combi natie visten, vingen zeer veel. Enkele com binaties brachten 700 kisten naar IJmui den. Tot in de middag bleven deze sche pen komen, zodat de totale aanvoer woens dag is opgelopen tot 8500 kisten haring. Scheveningen Aanvoer 1500 kisten westkustharing, 500 spanharing. Hoge Autoriteit acht zich niet verantwoordelijk De Hoge Autoriteit van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal is niet van mening dat zij verantwoordelijk kan wor den gesteld voor de gebreken die een aan tal, met E.G.K.S.-steun gebouwde, wonin gen in Heerlen vertonen. Woningen die met financiële steun van de E.G.K.S. wor den gebouwd, vallen onder het toezicht van de nationale instanties en er bestaat voor de Hoge Autoriteit geen enkele reden om een eigen technische controle op plan nen en uitvoering van woningbouw met ge meenschapssteun in te stellen. Aldus heeft de Hoge Autoriteit geantwoord op vragen van de Nederlandse socialistische afgevaardigde in het Europese parlement G. M. Neder'norst. De heer Nederhorst had de vragen ge steld nadat in 54 eengezinswoningen in Heeiden ernstige gebreken waren gecon stateerd aan een nieuw systeem van rook afvoer, gebreken die voor de bewoners het gevaar van kolendampvergiftiging zouden opleveren. De Nederlandse afgevaardigde zei te beseffen dat de Hoge Autoriteit als geldgeefster geen directe verantwoorde lijkheid draagt voor gebreken die zich na de bouw van door haar gefinancierde wo ningen voordoen, doch het was volgens hem wel de vraag of zij voldoende had na gegaan of de te bouwen "woningen aan ei sen van deugdelijkheid volSeden. -v-y De Hoge Autoriteit schrijft de gebre ken toe aan een misverstand tussen de fa brikant van het rookafvoersysteem en de aannemer. De bevoegde gemeentelijke au toriteiten in Heerlen hebben reeds op dracht gegeven de gebreken op korte ter mijn te verhelpen. Alle woningen waarbij de Hoge Autori teit financieel is betrokken, zijn in de lan den van de E.G.K.S. onderworpen aan de in die landen geldende wettelijke bepalin gen, zo voegt de Hoge Autoriteit er nog aan toe. De bouwvergunning wordt pas afge geven wanneer na onderzoek van de plan nen door de voor het bouwtoezicht verant woordelijke nationale instanties. Na het gereedkomen worden de woningen boven dien nog door de dienst voor bouwtoezicht gecontroleerd voor zij voor bewoning wor den vrijgegeven. NEW YORK UPIDe ftekozen pre sident van de Verenigde Staten Kennedy heeft op Broadway de politieke satire „The best manvan Gore Vidal bijgewoond. Het verkeer op Times Square liep bijna in de knoop toen het publiek vernam dat Ken nedy bij het Marosco Theater was aange komen. Na het spel complimenteerde Kennedy de schrijver van het stuk, waarin onder meer badinerend word,t gesproken over „miljonairs en rooms-katholieken die het presidentschap begerenKennedy zei zich zeer te hebben vermaakt" BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Cornelia C. M., d. v. A. L. Kuik en C. van der Hoek; Jacob C., z. v. C. Goos en W. A. Homborg; Erica A., d. v. P. H. Koomen en M. J. Vasen; Anna L. M., d. v. T. Hoek en D. Mul; Michel A. J. F., z. v. A. Bolten en C. J. Stuifbergen; Jan- nigje, d. v. P. van den Berg en J. E. van der Stelt; Karin, d. v. A. L. Both en I. Koch; Maria E. C., d. v. H. J. Hanskamp en A. H. Wolterman; Johanna A. M., d. v. J. T. J. Tromp en C. G. Schoonenberg; René A. M., z. v. C. M. Bakker en M. C. J. Verduin; Albert A. z. v. A. D. Dijkstra en A. P. Jens; Menno, z. v. G. Grevelink en A. Woortman. ONDERTROUWD: W.Jansen en N. Geij- teman; T. J. M. van Huff el en M. M. Half; J. Sanberg en C. E. Phillipson; L. A. de Vos en M. Dekker; C. Koehoorn en C. J. Ledder. GETROUWD: B. G. Half en J. Schipper; J. J. Teeling en C. C. W. Fransen; S. P. G. Klous en E. H. C. Pels; W. Vloon en J. G. Fiseler. OVERLEDEN: F. de Wit, 75 j., geh. met I. M. van Acker; J. Pletting, 79 j., wedn. van D. Los; B. Bulteel, 65 j., geh. met J. Albers; G. de Boer, 84 j., wedn. van R. Blees; P. L. Snel, 68 j., geh. met J. C. H. van Aaien. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Maria H. E., d. van J. A. M. van der Hoeff en H. Luken; Clazina M. J„ da. van W. J. Groot en J. Bongers. ONDERTROUWD: N. M. Twisk en M. C. Twisk, G. W. H. Jacobus en E. Klooster, R. Schmersal en P. G. A. Grippeling, G. C. van der Himst en G. F. van Gijtenbeek. GETROUWD: L. A. M. Rouwendaal en M. M. Stuifbergen, J. A. Droge en M. Kors- man. WASHINGTON (UPI) Het hoofd van het Amerikaanse Federal Bureau of Inves tigation (F.B.I.) heeft een beroep op het Amerikaanse volk gedaan om, in samenwerking met de politie, een meedo genloze strijd te voeren tegen de aanran ders van kinderen. De leider van de F.B.I., Hoover, die de aandacht vroeg voor de stijging van het aantal geweldplegingen op kinderen, zei in een verklaring, dat „de hoop van Amerika gevestigd is op de jeugd en dat deze daarom ten koste van alles moet worden beschermd. Deze be scherming kan komen van de zijde van een oplettend, ingelicht en aggressief pu bliek," aldus Hoover. „Waar de dader-s van deze weerzinwekkende handelingen ook worden betrapt, moeten zij zwaar be straft worden. Het Amerikaanse volk moet zich niet laten leiden door een misplaatste toegevendheid of door medelijden met deze besmeur-ders van de onschuld, die op gewelddadige wijze de rechten en de per soon van hun kleine slachtoffers hebben gekrenkt." Regels Hoover herinnerde de ouders er aan, dat de F.B.I. speciale biljetten uitgeeft, die op aanvraag worden verstrekt. Hierop staan de regels die aan kinderen moeten worden geleerd afgedrukt. De voornaamste zijn: weigeren geschenken aan te nemen van vreemden, donkere en eenzame straten 's avonds vermijden en de straatagenten leren kennen. cccoxcoxeoxos WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE B. en W. van Velsen vragen de raad een aanvullend krediet van ƒ225.000, te ver lenen voor de uitbreiding van de rioolwa terzuivering. Daarmee zou het totaal-kre diet voor dit project tot een bedrag van twee miljoen gulden stijgen. Bij de aanbestedingen van verschillen de onderdelen van het werk bleek dat sommige van de aanvankelijke ramingen te laag waren zodat een herziening van de oorspronkelijke opzet noodzakelijk is. B en W wijzen er op dat de aanleg van slibvelden voorlopig achter wege kan blij ven omdat een gewijzigde methode van slibdroging in studie. Deze methode zou een belangrijke besparing kunnen beteke nen De huidige raming van deze slibvel den was ƒ121000 Ook kan het slopen van riolen en van het pompstation in Velsen Noord worden uitgesteld tot na het gereed komen van het gehele werk De kosten hiervan waren op 35000 geraamd Een post van 27000 voor de uitboeking van grond ten laste van de zuivering kan wor den opgeschort de post van 32500 voor onvoorziene uitgaven kan voorlopig bui ten beschouwing blijven. Van het totaal bedrag van twee miljoen hoeft dus een bedrag van 215.000 niet terstond worden uitgegeven, maar dit is wel bij het krediet inbegrepen. Katholieken en hervormden in Castricum zullen woensdag 21 december bijeenkomen bij het raadhuis, waar een kerstboom zal zijn opgesteld, om daar gezamenlijk kerst liederen te zingen en te bidden. Een koper ensemble zal gewijde muziek ten gehore brengen. Na de gedwongen rust wegens de slechte terreingesteldheid zal de korfbalvereniging „Watervliet" te Velsen-Noord zondag weer een drukke dag tegemoet gaan, aange zien voor alle twaalftallen een competitie wedstrijd is vastgesteld. Bovendien zijn deze wedstrijden voor alle Watervliegploegen belangrijk aange zien de seniorenteams van de groengelen er nog niet bijster goed voor staan. Water vliet I bezet nog altijd de onderste plaats in de eerste klasse KNKB, maar ook Wa tervliet 3 en 4 kunnen nog best wat winst punten gebruiken. Slechts het tweede twaalftal heeft zich in de kopgroep van zijn afdeling weten te handhaven. Met dat. al staat Watervliet I, dat zondag in Amsterdam bij DED I op bezoek gaat, opnieuw voor een lastige taak. Watervliet 2 krijgt bezoek van Luto 3. Dezg strijd op eigen veld moet voor Water vliet 2 geen moeilijkheden geven, zodat hier op beide punten kan worden gerekend. Watervliet 3 gaat naar Haarlem 4 en zal het evenmin gemakkelijk hebben. Voor Wa tervliet 4 zit er niet veel heil in het be zoek aan het Haarlemse Oosthoek3. Voor zaterdag zijn vastgesteld de aspi rantwedstrijden: Nieuw Flora A-Watervliet A en Sport Vereent B- Watervliet B. De opstellingen zijn: Watervliet I: Da mes: B. Hessen B., Hoen, R. Leyenaar, T. Argelo ,1. Bakkenes, I. Waagmeester; Heren: S. Hartman, F. Vos, M. Veerbeek J. van Ladesteyn, D. van Ladesteyn en J. v. d. Berg. Watervliet 2: Dames: G. Kaebisch, H. van de Ree, T. Floor, W. Nijkamp, L. Kloosterman, C. Zand bergen; Heren A: Verkerk, A. Redeker, T. van Ladesteyn, J. van den Brink, J. de Roos, J. Floor. Bij het gemeentebestuur van Velsen zijn diverse verzoeken om verkoop van grond aan particuliere binnengekomen. Zo heeft de heer J. de Weers uit IJmuiden verzocht aan hem te verkopen een perceel grond van ongeveer 400 vierkante meter aan de Heffnerstraat voor de vestiging van een bewaarplaats van lompen. De prijs van de grond is bepaald op 17,50 per vierkan te meter. De heer C. J. Rademakers wil 160 m2 grond, gelegen aan de Lingestraat hebben. De fa. Gebroeders De Ruyter verzoekt aan haar grond te willen verkopen, even eens gelegen aan de Lingestraat. De heer E.C. Joosten wenst 480 vierkante meter grond gelegen aan de Reaumurstraat. Al deze gegadigden hebben het voornemen op deze terreinen bedrijfsgebouwen te stichten. Tegen verkoop van de grond heeft het college geen bezwaar. De prijs van de grond is vastgesteld op 20 per vierkante meter. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Theodorus P. I., z. v. D. Hes en M. Koopman; Margaretha G. H. M., d. v. W. van Duin en C. G. M. Bloedjes; Bar- tholemeus J., z. v. J. L. A. H. Haverman en I. J. G. Scholte; Ronald, z. v. M. Nierop en Th. van der Water te Velsen; Ida W., d. v. M. B. Bruyns en W. C. van Baar te Beverwijk; Simone, d. v. A. van Doorn en J. W. Jans; Augustinus F. M., z. v. J. F. Riteco en E. M. Felix; Alida C. M., d. v. J. v. Tunen en J. C. M. van der Griend; Robertus P. H. A., z. v. P. H. A. Schmitt en C. L. A. van Rijn te Beverwijk. ONDERTROUWD: W. A. Loos te Bever wij w en J. Beentjes; A. J. van Roon en G. M. C. Beentjes; A. C. W. Kuys te Cas tricum en A. J. Zonneveld; P. M. Baltus en Th. A. de Wildt; J. P. Bakker en Ch. J. Schuyt; B. H. Uitendaal te Velsen en S. M. Fatels. X \-AV.\WV. Y^' GRUYTER 601208

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6