Honderden personeelswoningen nodig bij aanleg van nieuwe haventoegang In de vishal en op zee Meer drank vergunningen in IJmuiden en Velsen-Noord noodzakelijk Woningbouw door Rijkswaterstaat? Aanzienlijke waterschade in Kennemerland Boot van rijkswaterstaat kapseisde op de Maas VRIJDAG 9 DECEMBER 1960 OVERLEG TUSSEN RIJKSWATERSTAAT EN VELSEN NOORD Veel schorseneren Winkelcentrum Meerestein IN OUD-IJMUIDEN ZIJ ER TEVEEL De „Schelde" helpt Japans schip Paarden voor de tractor Posities sleepboten bureau Wijsmuller „Carlot" wordt volgende week overgedragen Medische verzorging tijdens het weekeinde Gistermiddag hebben Burgemeester en Wethouders van Velsen een bezoek gebracht aan het Bouwbureau IJmond van de Rijkswaterstaat, dat vorige week van Haarlem verhuisd is naar IJmuiden, waar het is ondergebracht in het voormalige Badpaviljoen IJmond aan de Seinpostweg, naast de Semaphore. Het Bouwbureau IJmond, aan het hoofd waarvan ir. L. W. Lievense staat, werd opgericht in verband met planning en uitvoering van de uitbreiding en verbetering van de toegang tot de haven van Am sterdam. De activiteiten onder leiding van het Bouwbureau IJmond, die in de komende maanden de omvang zullen aannemen van een grootindustrie, zullen ongetwijfeld zekere consequenties voor de gemeente Velsen met zich meebrengen. Bij het gesprek van gistermiddag waren van de zjjde van Rljkswatertsaat aanwezig het hoofd van Havens en Sluizen in Nederland ir. Eggink, ir. Lievense en nog enige andere deskundigen. Het is duidelijk, dat voor een vlotte uit voering van de voor Nederland zo belang rijke werkzaamheden goede samenwer king tussen het Bouwbureau IJmond en de gemeente Velsen, onontbeerlijk is. Het is dan ook verheugend, dat beide gesprek partners een volledig begrip toonden voor elkanders problemen, daar waar de be langen van beide zijden elkaar raken. Een van de vele raakpunten is onge twijfeld de huisvesting van personeel. Ba- rakkenbouw wil men liever niet. Het is ondenkbaar, dat de gemeente Velsen van haar toch al krappe bouwvolume iets zal kunnen afstaan. Er lijkt dan ook geen an dere oplossing mogelijk, dan dat het rijk Velsen een extra volume toekent voor de bouw door Rijkswaterstaat van enkele honderden woningen. Deze gemeente zou dan voor dit doel grond beschikbaar moe ten stellen. Na de voltooiing van het gro te werk, in de loop van 1964, zou de ge meente Velsen de woningen kunnen over nemen. v Duizend extra wagons Vrijwel alle-materialen zullen per spoor worden aangevoerd en daartoe zullen de Nederlandse Spoorwegen zowel ten noor den als ten zuiden van het Noordzeeka naal een spoorlijn tot de kust moeten aan leggen. De beide nieuwe spoorweglijnen zullen elk uitkomen op een groot emplace ment aan reusachtige opslagplaatsen, die tientallen hectaren in beslag zullen ne men. Het voornaamste materiaal is steen, dat vermoedelijk uit België zal worden betrok ken. Stukgewichten van 6 ton zullen geen uitzondering zijn. Naar schatting zullen de spoorwegen duizend wagons moeten inzetten voor dit steentransport van België naar IJmuiden. Het transport zal naar alle waarschijnlijk heid uitsluitend in de nacht kunnen plaats hebben, daar het passagiers- en normale goederenvervoer niet mag stagneren. .De schade die de streek Kennemerland van het water heeft ondervonden, wordt al op enige honderdduizenden guldens ge raamd. Dit werd donderdagmiddag mede gedeeld op een speciale bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis in Heems kerk waar velen waren gekomen om de grote nood te bespreken die het water aan de kwekers heeft berokkend. De vergadering stond onder leiding van wethouder C. de Ruyter terwijl ook wet- huoder T. Wentink aanwezig was. Verder merkten wij op ir. F. Bontekoe van de cultuurtechnische dienst, de rijks- tuinbouwconsulent ir. G. W. van der Helm, de directeur van Openbare Werken der ge meente Beverwijk, ir. L. Stoelinga, een vertegenwoordiger van de Rijkswater staat en vertegenwoordigers van de plaat selijke standorganisaties der LTB, CBTB en de afdeling Heemskerk van de Konink lijke Algemene vereniging van Bloembol lencultuur. Er werd gewezen op de onhoudbare toe stand waarin nu de waterafvoer in de ge meente Heemskerk verkeert. Wethouder de Ruyter zegde namens het gemeentebestuur de volle medewerking toe om te komen tot een verlichting van de huidige toestand. Men zal ook niet nalaten om in de naaste toekomst straffere maatregelen te nemen tegen die kwekers die niet willen mede werken aan een deugdelijk onderhoud van sloten en andere afwateringsobjecten. Om dadelijk tot daden te komen zal men op korte termijn die punten gaan verbe teren waar het water niet voldoende weg kan. Want uiteindelijk is het wachten op een algehele reorganisatie van het water probleem dat men via een ophanden zijnde ruilverkaveling wil oplossen. Zo zal in 1964 de toegang tot de tweede haven van Nederland er uitzien. De dikke lijnen die in de Noordzee lopen zijn de oude IJmuider pieren. De ver lengstukken lopen vanaf de „knikken" in de zuid- en noordpier in een'boog naar elkaar xtoe met uiteindelijk 750 meter water tussen de beide haven hoofden. De totale lengte van de zuid- pier wordt ongeveer 3500 meter, die pan de noorderpier 2500 meter, het geen een verlenging betekent van res pectievelijk 2 en 1 kilometer. De beide knikstukken, op de schets nog zicht baar,,zullen worden opgebla.ze.nmet dynamiet, evenals de drie wrakken in en bij de oude. haveningang. Vierpoters van beton In de komende zomer zal bij de Werk- haven (onderdeel van de in uitbreiding zijnde Haringhaven) op het terrein van het Staatsvissershaventerrein een enorme betonfabriek verrezen zijn, waar in conti- nuproduktie betonstukken van 17 tot 18 ton worden vervaardigd voor de verleng ing van de twee pieren. Deze stukken zul len niet de (klassieke) vorm van een ku bus hebben. Zoals de proefmodellen, die men in IJmuiden heeft gemaakt naar een buitenlands voorbeeld, laten zien, bestaan ze uit een kern met vier cilindrische po ten, zodanig geconstrueerd, dat hoe ze ook terecht komen, ze altijd op drie poten ko men te rusten. IJmuiden heeft de primeur in Nederland voor de vervaardiging en toe passing van dit model betonblok. Het transport van deze reuzenblokken van de fabriek naar de stortplaats in zee is een probleem op zich zelf. Het vervoer over de weg en over het reeds gereed ge maakte gedeelte van de pieren geschiedt per oplegger. Voor het laden en lossen zul len dan wel bijzonder sterke kranen nodig zijn, menen deskundigen. Ook aan de noordkant van het Noordzee kanaal komt een werkhaven, die een zijtak zal vormen van de bijleggershaven. Het aan te leggen spoorwegemplacement en de opslagplaatsen komen er omheen. Zuid pier eerst Door de Rijkswaterstaat zal al het moge lijke worden gedaan opdat het strandleven te IJmuiden zo min mogelijk nadeel zal ondervinden van de werkzaamheden. In het belang ook van de veiligheid zullen ech ter enkele pijnlijke maatregelen niet kun nen worden voorkomen. Vast staat dat het strandleven ten zuiden van de zuidpier on gehinderd zal kunnen doorgaan. Het strandgedeelte tussen de pieren zal even eens ongemoeid worden gelaten. Wat de toeleidingsweg betreft, hier zal naar alle waarschijnlijkheid ook wel een oplossing zijn te vinden. In elk geval zal het trans port van materiaal en werklieden ongehin derd voorgang moeten kunnen vinden. Het ligt in de bedoeling dat alleen de operationele staf van het Bouwbureau IJmond in het voormalige Badpaviljoen blijft ondergebracht. Het hoofdkantoor zal omstreeks februari verhuizen naar een pand aan de Stationsweg (78) in Velsen- Zuid. Wat de eigenlijke verlenging van de IJmuider pieren betreft: de zuidpier zal het eerst worden aangepakt. Eerst als de ze geheel gereed is, wordt begonnen met de noordpier. Het opblazen met dynamiet van de zoge naamde „knikken" in de (oude) pieren, waarvan het materiaal gebruikt zal wor den voor de verlengstukken van de pieren, begint omsti'eeks februari van het volgend jaar. Het opruimen van de drie scheeps wrakken in en om de oude ingang volgt later. De aanvoer op de speciale schorseneren- veiling te Beverwijk bestond uit 25.000 kilo. De prijzen waren voor de A-sortering van 56 tot 68 cent per kilo, voor de B- kwaliteit van 31 tot 53 cent en voor de C-kwaliteit van 18 tot 28 cent per kilo. De aanvoer van breekpeen was nog groot. Ook nu werd weer 40.000 kilo aan geboden, de prijzen waren weer laag ter wij] er veel onverkocht bleef. Men betaal de voor de C-peen van 4,tot 9, per 100 kg, voor de B vanaf 4,tot 4,50 en voor de D van 4,tot 5, per 100 kilo. Voor de eerste speciale veiling van schorsériësèn 'die Ons Belang donderdag in Castricum hield bestond zeer goede belangstelling. Voor de A-kwaliteit werd meer dan0,60 per kg betaald. Te ver wachten is dat door de overvloedige re genval niet veel van dit produkt zal wor den geoogst. Voor de exportpeen werd meer dan 10 per 100 kg betaald. De aanvoeren van peen en schorseneren bedroegen donderdag respectievelijk 75 en 14 ton. De noteringen waren: peen B 5,00— 6,50; peen C 5.50—f 10,50; peen D 5,20 8,30, peen O 5.60—8,70. De prijzen waren: A 0.240.63; B 0,24— f 0,52; C. 0,16—0,37; D 0,14. Op de Maas voor de sluis in Linne is een bakenboot van de rijkswaterstaat door het Duitse motorschip Lukooy 2 tegen de oever gedrukt, waardoor de boot kapseisde en vrijwel onmiddellijk zonk. De riviermeester A. Drenthe, die op de bakenboot voer, zag dat het Duitse schip voor de sluismonding in moeilijkheden ver keerde. Hij voer op het Duitse schip toe, meerde zijn boot aan het schip en wist samen met de schipper het Duitse schip, waarvan de motor was uitgevallen en dat de oever reeds tot op enkele meters was genaderd, weer op de stroom te krijgen. Tijdens deze manoeuvre werd de baken boot echter tussen schip en oever gekneld. De boot werd nog enkele meters door het snelvarende motorschip meegesleurd. Toen brak de tros en achtte ook dekknecht A. Flipse uit Roermond het hoog tijd de bakenboot te verlaten. Hij had dit goed gezien, want nog geen minuut later kap seisde het schip en verdween in de Maas. De boot van Rijkswaterstaat was nog be trekkelijk nieuw en zeer modern uitgerust. Het zal nog ten hoogste drie maanden duren voor de raad van Beverwijk zal beslissen over de vaststelling van de eer ste herziening van het uitbreidingsplan Meerestein en een ontwerpplan „Winkel centrum Meerestein". Dit deelt het colle ge aan de raad mede. Er is tegen ge noemd plan één bezwaarschrift ingediend. In hoeverre hieraan tegemoet kan worden gekomen, moet worden onderzocht. De raad wordt voorts een krediet van f 5000 gevraagd voor de verbetering van de algemene begraafplaats in Beverwijk. Er zullen paden worden verlegd en beplan tingen aangebracht. Voorgesteld wordt verder de heer J. J. Marks te benoemen als ambtenaar van de burgerlijke stand. Afwijzend staat het college tegenover een beroep tegen weigering van een bouwver gunning aan de heer Jos, de Swart. Het gemeentebestuur acht de voorgestelde uit breidingen van het pand aan de Bree- straat in strijd met de gemeentelijke sa neringsplannen. Bovendien zou door het afgeven van een vergunning in strijd met de Woningwet worden gehandeld. Vandaar dat de raad wordt geadviseerd geen bouw vergunning te verlenen. B. en W. van Velsen menen dat de vijf drankvergunningen, die beschikbaar komen als de Kroon 't door de raad op 3 aug. genomen besluit 't aantal drankver gunningen tot 55 te verhogen goedkeurt, gevestigd moeten worden in. het gedeelte van IJmuiden ten oosten van de Julianabrug en in Velsen-Noord, waar de grootste behoefte aan vergunningen bestaat. In andere delen van Velsen is het aantal vergunningen redelijk, behalve in Oud-IJmuiden, waar op het ogenblik 19 ver gunningen gelden. Een aantal, dat B. en W. voor dit betrekkelijk kleine deel van de gemeente veel te hoog achten. In Duinwijk geldt tot nu toe nog geen enkele vergunning. Tn de toekomst zullen vergunningen nodig zijn voor Zeewijk en het strandcomplex. Anderzijds zullen maatregelen moeten worden genomen ter verlaging van het aantal vergunningen in Oud-IJmuiden. Het dirigeren van de beschikbaar ko mende vergunningen naar IJmuiden ten oosten van de Julianabrug,' en Velsen- Noord kan geschieden door het manipule ren met wijkmaxima en door gebruikma king van de bevoegdheid tot het droogleg gen van bepaalde delen van de gemeente. De wijkmaxima zijn zodanig gesteld, dat in Driehuis nog één en in Velsen-Noord nog twee vergunningen kunnen worden ge vestigd. Mocht dit inderdaad gebeuren, wat volgens B. en W. voorlopig nog niet aannemelijk is, dan zouden nog twee ver gunningen voor IJmuiden overblijven. Er moet echter rekening mee worden gehou den, dat in IJmuiden panden die zich lenen voor vestiging van grotere vergunnings zaken vrijwel ontbreken. Dit kan er toe leiden dat de krijgers van de vergunnin gen hun zaken zullen vestigen in lokalitei ten waarvoor momenteel verlof A geldt, of in zaken die slechts aan de minimum eisen voldoen. Een andere mogelijkheid is dat zij hun keuze laten vallen op een slijtver- gunning. In beide gevallen zou het gestel de doel, n.l. de vestiging in IJmuiden van meer dan het normale aantal vergunnings zaken, niet worden bereikt. Toch bestaat aan tapvergunningszaken in IJmuiden, ten oosten van de Julianabrug, een grote be hoefte. Het leek B. en W. daarom gewenst voor IJmuiden gebruik te maken van de bevoegdheid tot het vaststellen van bijzon dere vergunningsvoorwaarden voor tap- vergunningslokaliteiten en dit te combine ren met een verbod om in IJmuiden sli.it- vergunningen te verlenen (behalve een slijtvergunning in Duinwijk). De verlaging van het aantal vergunningen in Oud- IJmuiden zal moeten worden bewerkstel ligd door middel van een droogleggings verordening. Ten slotte willen B. en W. overgaan tot het vaststellen van lokaliteitseisen voor slijtvergunningszaken in Duinwijk, Sant poort, Velsen-Noord en het toekomstige Zeewijk om vestiging van slijtvergunnin- gen in daarvoor niet geschikte ruimten tegen te gaan. In het kader van bovengenoemde maat regelen zullen in de enigszins verouderde verordening ex artikel 9, tweede lid, van de Drankwet enige ondergeschikte wijzi gingen worden aangebracht. Mr. dr. C. BERKHOUWER SPREEKT OVER PSYCHOPATEN-PROBLEEM. Mr. dr. C. Berkhouwer zal voor leden van de jongerenorganisatie voor Vrijheid en Democratie (J.O.V.D.) en belangstellen den hedenavond in de bovenzaal van „Royal" aan de Kennemerlaan in IJmuiden spreken over de criminaliteit. De heer Berkhouwer zal in het bijzonder aandacht schenken aan -het psychopaten-probleem. Er is bal na. De bijeenkomst begint om half negen. VJ/*V Aanvoer van donderdag De aanvoer in IJmuiden was donderdag 3390 kisten, waarvan 1 tarbot, 1 heilbot, 2370 haring, 210 makreel, 325 schelvis, 265 'wijting, 88~ kabeljauw en gul, 12 leng, 10 haai, 8 poon, 90 koolvis, 10 diversen. Pryzen van donderdag Per kilo: heilbot f 3.703.00, tarbot I 3.10—2.70. Per 50 kilo: verse haring 19.4011. makreel 2812.40, grote schelvis 100 94, grootmiddel schelvis 10292, kleinmiddel schelvis 7774, kleine schelvis I 8073, kleine schelvis II 6025, wijting 5011, grote gul 65—58, middel gul 54—48, kleine gul 5636, kleine haai 2625, poon tjes 3724, kleine koolvis zwart 48 37. Per 125 kilo: grote kabeljauw 528— 314, grote koolvis zwart 130114, grote leng 120118. Besommingen van donderdag KW 32 23.950. HD 79 11.950, IJM 7 en TX 5 8510, KW 36 en KW 115 6990, WR 67 en TX 19 9060, EH 9 en IJM 23 840. Aanvoer van vrijdag De aanvoer in IJmuiden was vrijdag 2500 kisten, waarvan 70 schelvis, 50 kantjes, 20 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 820 trawl- haring. 900 spanharing, 150 makreel, 125 sardien, 90 schol, 85 varia, 75 stuks kabel jauw en 7500 kilo tong. RO 46 Claesje (26 november) 465 kisten, waarvan 45 wijting, 70 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 140 haring, 150 ma kreel, 20 varia, 25 stuks kabeljauw. VL 110 Michiel Jan (24 november) 200 kisten haring, VL 131 Petronella (24 no vember) 350 kisten haring, SCH 135 Corne lls Maria (23 november.) 130 kisten haring. UK 243 450 kisten spanharing. UK 244 450 kisten spanharing. Pryzen van vrydag Export: grote en grootmiddel schelvis f80, grote regels kabeljauw f154116, kleine regels kabeljauw f 8272, kisten grote kabeljauw f 226, grote en middel tong f4 104.60, kleinmiddeltong f4.10—4.40, tong 1 f4.20—4.40, slips f3.40—4.00. grote schol f68—72, middel schol f 68—77, zet schol f75—81, schol 1 f 78—94. Binnenland: grote tong f4.805.00, schol II f 7988, schol III f 6376, leng f132, grote gul f6065, middel gul f57 60, torren f4041, zwarte koolvis f112 90, koolvis I f 4136, koolvis II f 35, klein middel schelvis f 80, pennen f 90, braad f 60 65, wijting f4036, spanharing f 1214. kanaalharing f 1620, trawlharing f 15—18. makreel f 1527. sprot f 1720. Besommingen van vrydag RO 46 17.100, KW 162 11.500, KW 59 10.600. Haringvangsten KW 40—14, KW 41—25, KW 45—13. Geen vangst: KW 5, 23, 43, 44, 97, 67. Trekkers: KW 99—24. Voor zaterdag IJM 34 Allanwater 475 kisten, waarvan 25 schelvis, 120 haring, 135 makreel, 45 wijting, 50 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 20 varia, 300 kleine kisten haring. IJM 28 Amsterdam 830 kisten, waarvan 75 schelvis, 320 haring, 180 makreel, 40 wijting, 60 gul en kabeljauw, 130 koolvis, 25 varia, 165 stuks kabeljauw, 300 kleine haring. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 3000 kisten spanharing, 250 rondvis, 100 schol, 2500 kilo tong. De Nederlandse sleepboot „Schelde" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst is donderdag uit Beiroet bij het 8.524 ton metende Japanse schip „Nagato Maru" aangekomen, dat aan de oostkust van Cy prus ter hoogte van Famagusta aan de grond is gelopen. Deskundigen onderzoe ken thans op welke wijze het gestrande schip kan worden vlotgetrokken. De kapitein en drie leden van de be manning van het 1.257 ton metende Zuid- slavische schip „Snjeznik" bevinden zich nog aan boord van hun vaartuig, dat woensdag in de omgeving van Famagusta op de rotsen liep, toen het de „Nagato Maru" te hulp wilde komen. Achttien leden van de bemanning werden door drie hefschroefvliegtuigen van de Britse lucht macht en reddingboten van boord gehaald. Op zee Het was goed weer om de noord maar de visserij blijft slecht. De vangsten waren 60 tot 200 manden haring, schelvis, koolvis en makreel pet etmaal. De Elie deed een trek van 10 manden en 15 stuks kabeljauw, de Senior ving in twee trekken 100 manden haring en de Beatrice ving in een trek een pakje kool vis. De Job Gouda ving in een treg drie pakjes. De loggers en kotters op de kust vingen 150 tot 250 kisten tong en 10 tot 15 manden schol per etmaal. De loggers en kotters bij de ST 2 en 3 vingen 200 tot 300 kilo en tot 10 manden schol per etmaal. In het Kanaal was het weer eens slecht met de visserij. Enkelingen vingen 20 tot 100 manden haring, 80 procent ving niets. In het kort De commissie detailhandel acht het bij nieuwbouw van viswinkels gewenst, dat de muren en wanden rond worden afge werkt. De vaargeul van Boulogne is nu weer volledig verlicht. Alle elektrische installa ties zijn hersteld. In de Verenigde Staten worden spoedig de eerste vissersschepen verwacht, die voorzien zijn van straalaandrijving, zodat ze als een auto kunnen worden bestuurd. Hiertoe is opgericht de Hydrojet Marine Corporation in Cleveland, Ohio. In de Kaspische Zee werden veel vissen gedood door explosies, die bij de oliewin ning worden veroorzaakt. Nu verdeelt men de munitie in verschillende pakjes, waardoor de drukverhoging in het water geleidelijker gaat. De vissen blijken hier aan te kunnen wennen, zodat de vissterfte nu is afgelopen. In Ceylon gaat men een nationale zee- vloot opbouwen. De Poolse autoriteiten hebben een flink aantal trawlers en vrachtschepen aangeboden op basis van een goedkoop, langlopend krediet. Zweden heeft in 1959 1900 ton visolie geproduceerd en 5135 ton ingevoerd, voor namelijk uit West-Duitsland en IJsland. De export was 1471 ton, waarvan het meeste naar Noorwegen en Denemarken ging. In Cuxhaven is een nieuw gebouw voor de zeevaartschool ingewijd. Voor vele boeren in Europa is de ab normale regenval van de laatste we ken een grote handicap. Ploegen kan niet meer worden gedaan met trac toren alleen. Paarden moeten de trek ker weer voortzeulen. Dit modderige tafereeltje komt uit de Kretjenkoog polder) in Noord Ditmarschen (West-Duitsland). Het. had ook in Zee land of Friesland kunnen zijn De „Noord-Hollnad" van n.v. bureau Wijsmuller te IJmuiden is op 18 november van Kobe (Japan) vertrokken en thans on derweg naar de Verenigde Staten. De „Utrecht"' is op 2 december vertrok ken van San Diego (USA) met een vlieg- dekschip „Sitkon Bay" naar Japan. De „Zeeland" is op 8 december aange komen te Glasgow met de Lakevessel van Quebec (Canada). De „Cycloop" was op 7 december samen met de „Cycloop" 700 mijl westnoordwest van Ferrol. Ze slepen 't Libertyschip naar Troon (Engeland). De „Friesland" kwam met deze sleep van Wilmington (USA). Ter hoogte van de Azoren maakte ook de Cy cloop vast. De „Titan" was op 4 december fe Den Helder aangekomen uit IJmuiden, maar op 6 december was de boot, al terug, waarna hij in IJmuiden op bergingsstation kwam te liggen. Di^ „Friesland" was op 7 december samen met de „ycloop" 700 mijl westnoordwest van Ferrol. De „Simson" sleepte op 4 december de „Baltica" met roerschade IJmuiden binnen. Op 8 december was het schip op bergings station te IJmuiden. De „Hector" en de „Stentor" waren te IJmuiden gestationeerd. De zelfrichtende motorreddingboot „Car lot" wordt vrijdag 16 december in dienst gesteld. De plechtigheid geschiedt bij de K.N.S.M. te Amsterdam. De „Carlot" is bestemd voor het station West-Terschelling van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hol landse Reddingmaatschappij. (Alle verzoeken zo mogelijk voor tien uur zondagmorgen) IJMUIDEN Artsen: J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954; P. C. de Weerdt sr., Stations weg k5, Velsen-Zuid, tel. 4614; W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken: Pleyler, Planetenweg 52. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; me juffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp. tel. 8310. Apotheken: De Wilde, Broekbergen- laan 42. Santpoort-Noord, tel. 8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378: IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster C. E. Th. de Man, IJselstraat 23, tel. 8028: IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18. Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid; zuster D. Spiers, Geel vinkstraat 27, Velsen-Noord. tel. 02510- 3936: Velsen-Noord, Velsen-Zuid en Drie huis. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48. tel. 4169. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: M. A. de Ruyter, Dr. Schuitstraat 44. tel. 3553. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerk- laan 9, Heemskerk, tel. 02512-266. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48. tel. 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis, Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: Zuster Luyting, Prins Bernhardlaan 3. Beverwijk, tel. 4324. Kraamverzorging: Zuster Majoor, v. Ol- denborghweg 33, Wijk aan Zee, tel. 02517-343. CASTRICUM Artsen: De Jongh, Koningin Juliana- straat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: Zuster Van Beers, Mient 82. tel. 2967. Verloskundige: Mevrouw Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheken: Apotheek Ouwerkerk is da gelijks van 8 tot 18 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7