Engelse voetbalprofs steeds dichter bij een staking Uuyvis^SllP^ nq Sandwich Spread Vö League ziet niet werkloos toe „Sportbeoefening op Nieuw Guinea is mij zeker niet tegengevallen" Schaakclub Bloemendaal kwam nog niet verder dan een gelijk spel Zeer sterke buitenlanders in toernooi van Blue Stars Eet er beter, lekkerder, gezellig^rvan^i» Urma Norton bleef Qwiek Karei voor Finse sportcracks vorstelijk beloond „Deelnemen aan toto minder gewenst" Politiezaak na voetbalmatch Dit jaar komen er geen wedstrijden in Kreiagehuis Lacoste schaart zich achter Kramer Tie in testmatch in Brisbane Stockholm drukste startplaats 5 Zwarte Kippen bewaren... 2,46 BESPAREM HPC'ers superieur in kringwedstrijden Selectie tienkampen 15 Deel van hen 14 januari te Europees kampioenschap springen in 1961 in Aken besluit die op doen ingaan LO BRUNT TERUG Bronkhorst leidt militaire interlandwedstrijd Tweejarige gaf een feilloze pooltip Het basketbalprogramma FELISOL écht kleurecht „Hilversum" sloot regenver ze kering Rallye Monte Carlo Waterpoloprogramma Zesdaagse Kopenhagen WOENSDAG 14 DECEMBER 1960 Op een vergadering, die werd bijge woond door meer dan 200 spelers van de Zuidcngelse profclubs vandaag komen profs uit Noord-Engeland in Manchester bijeen en donderdag in Birmingham die uit midden-Engeland is besloten, ter on dersteuning van hun looneisen en eisen om betere arbeidsvoorwaarden, te staken met ingang van zaterdag 14 januari. De aan leiding tot dit besluit waren de voorstel len, die de directeuren van de profclubs in de Engelse League vrijdag hadden op gesteld. De clubdirecteuren waren geconfron teerd met de eisen voor een nieuw ar beidscontract, het recht te onderhandelen Voetbal in Engeland over minimum- en geen maximumlonen, het recht op een percentage van de trans ferbedragen en de instelling van een com missie van vertegenwoordigers van de Football League, de spelers en de Foot ball Association om te onderhandelen over transfers en andere omstreden zaken. Met de dreiging van een staking midden in het seizoen hebben de directeuren con cessies gedaan. Ze hebben een nieuwe loon schaal voorgesteld met een hoger maxi mum namelijk van 30 pond sterling (325 gulden) per week en een nieuw arbeids contract met een duur van drie jaar in- plaats van het huidige jaarcontract. Zij stelden voor, dat de lonen jaarlijks met twee pond sterling 21.60) per week zou den worden verhoogd tot het nieuwe maxi mum, met aanvullende „extra's", zoals een hogere premie voor talentvolle spe lers, en een onderhandelingscommissie om geschillen te behandelen. Een Engelse beroepsvoetballer verdient op het ogenblik minimaal 10 pond ster ling en heeft een maximum-loon van 20 pond per week met een bonus van 4 pond voor een gewonnen wedstrijd en 2 pond bij een gelijk spel. De spelers dienden hun eisen in en dreig den met een staking na een serie verga deringen, die een maand geleden werden gehouden. Na de vergadering van van daag, die drie uur duurde, namen Zuid- Paardesport De uitslagen van de dinsdagavond in Hilversum gehouden draverijen luidden: Bella Khediveprys (2020 m): 1. Yucatan Hanover 1.30; 2. Xeres; 3. Yankee Hanover. W. 5,40, P. 3,70, 2,90, C. 3,90, K. 24,30. Benny van Hiddumprys (2000 m): eerste serie: 1 X Goudenrijder 1.27.2; 2. Xaverius II; 3. Xelinotte. W. 3,70, P. 1.60, 2,20, C. 4,10, K. 8,50; tweede serie: 1. Urchin Hol- landia 1.26.6; 2. X Signal; 3. Winny Cliff. W. 5,90, P. 2,10, 1,40, C. 3,10, K. 4,80. Bonheur Perduprijs (2400 m): 1. Vita Donum 1.26.9; 2. Unaniem; 3. Wilma Zora. W. 8,80, P. 2,30, 4,80, 1,70, C. 20.70, K. 17,40. Bonaireprijs (2000 m): 1. Tea 1.26.6; 2. Victor Hanover; 3. U Diena. W. 2,90, P. 2, 3,20, 5,80, C. 8,50, K. 6,20. Boy Nortonprys (2400 m): 1. Urma Nor ton 1.25.5; 2. Qwiek Karei; 3. Roi de Cinq Mille. W. 3, P. 1,20, 1.30, C. 5.40, K. 2,70. Finale Benny van Hiddumprijs (2000 m): 1. Xaverius II 1.26.5; 2. Urchin Hollandia; 3. X Gouden Rijder. W. 9,50, P. 2,40, 1,60, 1,60. C. 4.30, K. 16.60. Totalisatoromzet 99.922. Het Europees kampioenschap springen 1961 zal van 1 tot en met 9 juli in Aken worden gehouden. De Italiaan Piero d'In- zeo zal hier zijn titel verdedigen. Ook de officiële dressuurwedstrijden van de F.E.I. zullen in Aken zijn. Deze drie dressuurproe- ven stemmen overeen met een officieel internationaal dressuurkampioenschap. Atletiek Het Finse dagblad Viikkosanomat heeft, een onderzoek ingesteld naar de betaling die „amateur"-atleten in Finland krijgen. Het blad heeft daarover gesprekken gehad met een aantal clubleiders en andere sport- deskundigen. Op grond van hun mede delingen kon worden geconcludeerd dat top-atleten aardige bedragen toucheren in Finland. De beste middenafstandlopers ontvangen 40.000 tot 120.000 Finse Mark per wedstrijd Veldlopers komen op de tweede plaats met 30.000 tot 70.000 F.M. Een polsstokhoog springer van de beste klasse mag op 25.000 tot 50.000 F.M. rekenen en een eersterangs springer (ver-, hoog- of hinkstapsprong) is de organisatoren 20.000 a 30.000 F.M waard. De vroeger zo beroemde Finse speerwerpers zijn zwaar gedevalueerd. Hun wordt thans per wedstrijd „slechts" 10.000 a 40.000 F.M. betaald. De atleten zijn niet de enige in Finland die het niet zo nauw nemen met de ama teurbepalingen. De skilopers en skisprin gers worden ook goed betaald voor hun prestaties en soms ontvangen zij meer geld dan de atleten. Bij het skiën is het de gebruikelijke gang van zaken dat een top-skiër een „ere prijs" ontvangt, die hij al voor de wed strijd heeft aangewezen. Na de wedstrijd ontvangt hij dan een t.v.-toestel, een radio of een wasmachine als „surprise". De Finse oud-atleet Urpo Vaehaeranta, die aan de „ronde-tafel-conferentie" deel nam, zeide dat er geen verhuld professio nalisme zou zijn, indien het woord „maxi mum" zou worden geschrapt uit de voor schriften, die de vergoeding-per-dag die kan worden toegestaan, beperken. engelse profs een resolutie aan, waarin zij hun voornemen kenbaar maakten om te staken, met de aantekening, dat de staking 14 januari 1961 zou ingaan, en ter- zelfderti.jd deden zij een beroep op alle profvoetballers in de F.A. om de geno men beslissing te ondersteunen. De belangrijkste eisen van de spelers afschaffing van het maximumloon en het vernietigen van het bestaande trans ferschema zijn op de vorige week ge houden vergadering van directeuren afge wezen. De voorzitter van de vakbond van de profs, Jimmy Hill, zei, dat de zuidelijke clubs zouden staken, ongeacht of zij van andere districten steun kregen of niet. „Maar ik denk, dat het onwaarschijnlijk is dat zich een algehele omkeer in de Mid lands en in het noorden zal voltrekken", zei Hill. Toen Hill de vraag werd voorgelegd of zijn vakbond, die 2700 leden telt, arbitrage zou accepteren, zei hij, dat dit door de spelers moest worden uitgemaakt. Jimmy Hill hoopt later in de week leden van het parlement en van het Lagerhuis te kunnen spreken. Twee parlementsleden, Ellis Smith en William Wilkins, woonden als toehoorders de vergadering bij. Alle clubs in de zuidelijke sector van Engeland waren op de vergadering ver tegenwoordigd, uitgezonderd Gillingham, Bristol City, Southampton en Swindon. De leiding van de League ziet inmid dels niet werkloos toe. Voor het geval voor 13 januari geen verzoening tot stand zou komen tussen werkgevers en werkne mers werd besloten: De competitie voor de rest van het sei zoen te staken. De league-clubs automatisch buiten de bekerwedstrijden van de Football Associa tion te zetten. Alle terreinen van de League te verbie den voor de leden van de FFA, opdat zij daar geen vriendschappelijke wedstrijden zouden kunnen organiseren ten bate van de stakingskas. Stakers in de ban te doen, zodat zij niet zouden kunnen spelen tegen continenta le ploegen aangesloten bij de FIFA en de Europese competities. De clubleiders noemen het besluit van de spelers dwaas. De meeste leiders zijn van mening dat deze staking het voetbal geen goed zal doen. Matt Busby, de manager van Manches ter United, zeide: „Ik vind het jammer. Naar mijn mening, zal een staking voor niemand goed zijn." Jim Baker, voorzitter van Wolverhamp ton: „Een staking zal een eind maken aan het spel zoals we dit kennen." Ilarry Zusman, voorzitter van Leyton Oriënt: „Ik feliciteer Jimmy Hill. Dit zou de beste sport van het land de nek kunnen breken. Als Hill de spelers gelast te sta ken, verbreken zij hun contract en kun nen de clubs hen de laan uit sturen." De secretaris-penningmeester van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, is dinsdag van een tournee door Nieuw-Guinea terug gekeerd, waar hij contacten heeft gelegd tussen de Nieuwguinese voetbalorganisatie en de K.N.V.B. De heer Brunt maakte deel uit van het gezelschap Nederlanders, dat op uitnodiging van de K.L.M. en op suggestie van staatssecretaris Bot naar Nieuw Guinea reisde. „De sportbeoefening ginds is mij zeker niet tegengevallen," zo zeide de heer Brunt bij zijn terugkeer. „Ik heb overal een zeer grote belangstelling voor de sport gevonden, vooral voor voetbal. Dit is veruit de meest geliefde sport. Ik heb er zeven wedstrijden gezien en ik kan zeggen dat het spelpeil beslist redelijk is. De autoch tone bevolking heeft kennelijk grote aanleg voor het spel, de spelers hadden een goe de lichamelijke conditie en waren zeer snel. Daarnaast bleken het ook intelligente voetballers te zijn. Op taktisch gebied is er nog veel te verbeteren." De heer Brunt noemde het van groot belang, dat de sport wordt gebruikt als een van de middelen om de geestelijke Voetbal Tijdens de zondag in Enschede gespeelde voetbalwedstrijd RigtersbleekFlilversum heeft zich kort voor de rust een incident voorgedaan, waarbij de trainer van Hil versum, Theunissen, betrokken was. De heer Van Eek, commissielid van de sectie amateurvoetbal van Rigtersbleek, was de mening toegedaan, dat de Hilversum-trai- ner, die achter het Hilversum-doel zittende zijn spelers aanwijzingen gaf, buiten de afrastering moest gaan. Hij stapte op Theu nissen toe met de woorden: „Er af". De Hilversum-trainer reageerde hier niet op, want als trainer-verzorger mag hij zich langs de lijnen begeven en slechts de arbiter kan hem, wanneer hij hinderlijk zou zijn, naar een andere plaats verwijzen. De heer Van Eek vond dit niet prettig en sleurde de trainer van de groenwitten over de afrastering heen, waarbij hij diens overhemd scheurde. Bij het rustsignaal begaf Theunissen zich naar de kleedkamer, maar kwam ook hier niet zonder brokken aan. Op het veld werd hij namelijk door de reserve-doelman van Rigtersbleek besprongen en nu ver weerde de Hilversummer zich wel. Na afloop hebben beiden hun veront schuldigingen aangeboden, maar de kwes tie-Van Eek werd een politiezaak, omdat Theunissen en de heer P. van der Voort, lid van de sectie betaald voetbal van Hilver sum, een aanklacht indienden tegen het optreden van de official van Rigtersbleek. Doelman Schuerman van Hilversum, die zijn leermeester ontzette tijdens de worste ling achter zijn doel, zal als getuige op treden. Terwijl de heer Brunt de verslag gevers te woord stond, kon diens echt genote haar nieuwsgierigheid niet be- dvnngen en probeerde voorzichtig het papier los te peuteren van het pakje dat misschien wel een souvenir be vatte van Nieuio-Guinea. vorming, de saamhorigheid en de discipli ne te bevorderen. Hij had veel werk gedaan om tot een coördinatie van de plaatselijke voetbalor ganisaties te komen. Hij vond daarbij veel begrip voor de noodzaak tot samenwerking en op zijn advies is besloten een voetbal bond voor heel Nieuw Guinea in het leven te roepen. Daartoe moet binnenkort in Biak een vergadering worden gehouden. De K.N.V.B. zal van advies dienen en wil voorts graag samenwerken, bij voorbeeld bij het opleiden der sportleiders. Een probleem is het grote gebrek aan velden, de aanleg hiervan is op de koraalgronden erg kostbaar. Voor de toto bestaat in Nieuw Guinea een zeer grote belangstelling. De heer Brunt acht het technisch wel mogelijk dat in Nieuw Guinea aan de Nederlandse toto wordt deelgenomen. In deze richting wordt evenwel nog niets ondernomen aangezien gouvernement en zending zeer sterke be zwaren tegen een toto hebben. Men acht deze met name voor de autochtone bevol king minder gewenst. In beginsel zal de sport in Nieuw Guinea zichzelf moeten bedruipen. De heer Brunt achtte het evenwel niet uitgesloten, dat men de zaken door een financiële aan- vangssteun uit Nederland op gang zal helpen komen. De Nederlandse scheidsrechter J. Bronk horst (Velp) is aangewezen als arbiter voor de wedstrijd LuxemburgPortugal mili tair. De ontmoeting wordt donderdag 15 december voor de eerste ronde van het toernooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap in de hoofdstad van het Groot Hertogdom gespeeld. In de Apollohal in Amsterdam kunnen de Nederlandse basketbalenthousiasten vry- da*g, zaterdag en zondag hun hart weer eens ophalen. Op deze avonden wordt namclyk het traditionele internationale Blue Stars-toernooi verspeeld. Dit jaar is het aantal buitenlandse teams door om standigheden beperkt gebleven tot drie, waardoor de duur van het toernooi tot drie dagen is ingekrompen Een voordeel hier van is, dat er nu een halve competitie ge speeld kan worden, waardoor een teleur stellende finale zal worden voorkomen. Een nadeel is, dat het nu uitgesloten is, dat Basketbal twee wedstrijden in het Kreiagehuis in Haarlem worden verspeeld, zoals vorige jaren wel het geval was. De deelnemende ploegen zyn dit jaar de Tsjechische ploeg Slovan Orbis uit Praag, het Turkse Gala- tasaray (Istanboel), het Belgische Ostende en de organiserende vereniging Blue Stars. Wat topbasketbal betreft wordt Neder land niet verwend. Door allerlei omstan digheden behoort de nationale ploeg niet eens tot de middenklasse van Europa, al gaat het er wel op lijken, dat de Oranje- ploeg onder de deskundige leiding van coach Janbroers en trainer Cees Burgert binnen niet al te lange tijd deze aanslui ting tot stand zal brengen. Maar de Euro pese topklasse zal voorlopig een niet te verwezenlijken ideaal blijven. Daarom is het streven van het Amster damse Blue Stars, om ieder jaar omstreeks Kerstmis een aantal zeer sterke buiten landse clubteams naar Amsterdam te halen, bijzonder te waarderen. Vooral ook omdat daarbij groot financieel risico wordt gelopen en men pas zeker is van deelname van de uitgenodigde ploegen als men ze op Schiphol uit het vliegtuig of op het Cen traal Station uit de trein ziet stappen. Bovendien doen zich bij de organisatie van een internationaal toernooi altijd de meest onverwachte dingen voor. Zo kon een Braziliaanse ploeg, die was uitgenodigd en gaarne wilde deelnemen, niet tijdig in Europa zijn, omdat een storm in de haven van Santos zoveel schade had aangericht, dat het reisschema van de Brazilianen zo danig in de war raakte, dat zij van deel name moesten afzien. Ondanks deze moeilijkheden hebben de Amsterdammers toch weer een aantrekke lijke deelnemerslijst weten samen te stel len. Het Tsjechische Slovan Orbis (Praag) behoort reeds jaren tot de sterkste ploegen van Europa en nam vorig jaar deel aan het toernooi om de Europa-cup. Het werd pas in de halve finale uitgeschakeld door Riga. dat daarna voor de derde maal de Cup won. Slovan Orbis telt een vijftal inter nationals. waaronder drie spelers, die op Doordat de tweejarige Paul Cox uit Lon den 21 biljetten van een pond (in totaal ongeveer 220 gulden) in de kachel gooide, won zijn moeder deze week 43.000 pond sterling (ongeveer 455.000 gulden) in de Engelse voetbalpool. Mevrouw Cox ging er na het dure grap je van haar zoon namelijk van uit, dat een kind van twee jaar moeilijk verantwoor delijk kan worden gesteld voor zijn daden Zij bedwong daarom haar neiging kleine Paul een fiks pak slaag te geven en „straf te" haar kind daarom door hem met een potlood de nummers op haar poolformu- lier aan te laten wijzen. Of Paul ooit gehoord had van het spreek woord „wie goed doet goed ontmoet" zal wel nooit bekend worden, maar een feit is dat hij een feilloze tip gaf. De prijs, die mevrouw Cox wan voor de inzet van een kwart penny, betekent een wereldrecord voor de voetbalpool. De heer Cox, van beroep monteur, gaf als commen taar: „Wij zijn de gehele nacht niet naar bed gegaan. Eerst dachten we nog aan een grap". de Olympische Spelen in Rome voor hun land uitkwamen. Het Turkse Galatasaray (Istanboel) telt zes internationals en behaalde in de laatste 14 jaar negen maal de nationale titel. Daar aan is het feit, dat de bekende Amerikaan Jim Mc Gregor dit team geruime tijd onder zijn hoede had, niet vreemd. Ook Galatasaray speelt elk jaar een belangrijke rol in de Europese bekercompetitie. De Turken hebben een Amerikaanse spelop vatting en spelen bikkelhard. De derde buitenlandse ploeg is K.V.G.O. Ostende, dat een goede kans maakt op het kampioenschap van België. Ostende brengt vier internationals in 't veld, onder andere Van Huele en Chavaque. Chavaque, die enige tijd als prof uitkwam voor de Franse kampioensploeg Charleville. is wel de beste speler van de Belgen, die twee gastspelers meenemen. Het organiserende Blue Stars met de internationals Driehuis en Perrier zal ook enkele gastspelers aantrekken. Het programma voor vrijdagavond luidt Slovan OrbisBlue Stars (20 uur) en Os tendeGalatasaray (21.30 uur). Hoewel de belangstelling van de basket balliefhebbers zich deze week wel voor namelijk zal richten op de internationale wedstrijden in Amsterdam, vraagt de wed strijd tussen de eredivisieteams van Fla mingo's en Herly vrijdagavond ook aan dacht. De Flamingo's die hun overwin ningenreeks zagen gestuit door de Wolves die zondagavond met 80—60 wonnen, krij gen in de Amsterdamse oud-Lyceïsten moei lijke tegenstanders. Onaantastbaar is Herly echter niet, want het verloor onlangs van het Haagse Argus. Wij zien een aantrekke lijke. spannende wedstrijd met winstkan sen voor Flamingo's. Donderdag 15 december Dames: SC Haarlem 3Rapiditas 2; Antilopen 2HCK. Heren: SC Haarlem 3White Stars 2; Antilopen 2Flamingo's 2; Typhoons HOC 3; Antilopen—Thor (eerste klasse A 21.15 uur). Vrydag 16 december Dames: HOC 4Typhoons; White Stars 2Rapiditas. Heren: HOC 2Typhoons 3; HOC— Exercitia; RapiditasHCK; Flamingo's Herly (eredivisie 20 uur). Advertentie Let op, mevrouw I Textiel stoffen met het FELISOL-etiket zijn kleurecht) Let U dus voortaan op FELISOL, Tennis René Lacoste, eens de vermaarde Fran se Davis Cupspeler, thans „ere-president" van de Franse Tennisbond, zal een aanbie ding van de Amerikaanse promotor Jack Kramer om zitting te nemen in zijn profes- sionaltennis-comité aanvaarden. Lacos te voegde eraan toe, dat. hij zijn steum zal geven aan het internationale proften nistoernooi om de Kramer-cup, dat volgend jaar begint en volgens het Davis Cup systeem zal worden gespeeld. Lacoste is tevens een voorstander van open toer nooien en hoopt dat op de volgende verga dering van de internationale tennisbond de beletselen hiertoe zullen wegvallen. BOKSEN. Maandagavond zijn in het ge bouw Odeon in Rotterdam amateur-boks wedstrijden gehouden. De uitslagen van de A-partijen luiden: zwaarweltergewicht: Te Pas (Den Haag) wint op punten van Van de Ham (Utrecht); Van de Berg (R'dam) wint op punten van Sschreuder (Arnhem), halfzwaargewicht: Jongeneel (R'dam) wint op punten van Kraus (Arnhem). Advertentie |b g—, Kleine pot In de competitie van de Noordhollandse Schaakbond heeft het reserveteam van het Beverwijker Pat Mat in de eerste klasse. A een mooi succes behaald. Het team slaagde erin met 5,/2-41/s1/ï oVaver Edam te zegevieren en liet daarmee de laatste plaats in de rangschikking althans voor lopig aan de Edammers over. De B-afde ling gaf een wat teleurstellend optreden te zien van de schaakclub Bloemendaal. De spelers uit de Donkerelaan kwamen tegen VHS 3 voorlopig niet verder dan een gelijkspel. Bij de tweede klassers wist Santpoort 2 met miniem verschil VHS 4 te verslaan. Met Kijk Uit 2 voert het nu de ranglijst in deze afdeling aan. Voor de bezetting van de laatste plaats was in de derde klasse D de ontmoeting Zandvoort 2Het Oosten 3 van groot be lang. De schakers uit de badplaats toon den zich de sterksten en lieten de rode lantaarn alleen aan de Haarlemse scha kers. Dan kwam Het Oosten 4 in de vierde klasse D beter voor de dag. Met 6-4 won het van Aalsmeer 3, waarmee de Haar lemmers tot de kanshebbers voor het kam pioenschap bleven behoren. De uitslagen zijn: Eerste klasse, afd. A.: Pat Mat 2 Edam 5/44l/s. Afd. B.: Bloemendaal— VHS 3 3'A—VA voorl. Tweede klasse, afd. B.: Zaandam 3 Saende 2-8 (rectificatie); OppositieCas- tricum 2-3 voorl. Zaandam 3Caïssa 2 4-6. Afd. C.: Santpoort 2—VHS 4 5Vj-4Vs. Derde klasse, afd. B.: SchoorlAssen delft 5'/2-41/2. Afd. D.: Zandvoort 2—Het Oosten 3 ö'/a-S'/a. Vierde klasse, afd. B.: Weenink 2Pur- merend 3 8-2, Afd. D.: Het Oosten 4 Aalsmeer 3 6-4. Met een volledig programma wordt de ze week in vele afdelingen de competitie vervolgd. Cricket De eerste testmatch tussen Australië en West-Indië, die in Brisbane is gespeeld, is geëindigd in een tie. In beide innings te zamen scoorde zowel West-Indië als Aus tralië 737 runs. De scores waren: West-Indië: eerste innings 453 runs, tweede innings 284 runs. Australië: eerste innings 505 runs, tweede innings 232 runs. Het was de eerste tie ooit in een test match tot stand gekomen. BASKETBAL. In een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Euro pese basketbalbeker heeft de Italiaanse kampioensploeg Virtus Bologna in Genève met 6862 gewonnen van Urania Genève. Het was de eerste ontmoeting tussen beide ploegen. De semi-profclub Hilversum heeft voor de resterende wedstrijden in het seizoen 1960-1961 een regenverzekering afgeslo ten. Op het dak van de tribune van het gemeentelijk sportpark zal een regenmeter worden geplaatst, waarbij een uur voor de wedstrijd een vertegenwoordiger van de verzekeringsmaatschappij zal post vatten. Bij een bepaald aantal millimeters regen krijgt Hilversum een bedrag ineens uitgekeerd. Stockholm zal de drukste startplaats worden in de 30ste Rallye Monte Carlo, die van zaterdag 21 tot en met vrijdag 26 ja nuari wordt gehouden. Van de 346 equipes die hun inschrijving aan de automobiel club van Monaco hebben bevestigd, heb ben er 98 de Zweedse hoofdstad als start plaats gekozen. Uit Glasgow zullen voorts 68 deelnemers vertrekken, uit Parijs 51, uit Monte Carlo 43, uit Warschau 30, uit Lissabon 28, uit Frankfort 15 en uit Athene 13. In deze 30ste sterrit naar Monaco zullen 21 landen vertegenwoordigd zijn. Op nieuw vormen de Engelsen het grootste contingent. Er zijn 110 Engelse deelnemers ingeschreven. Aan de rallye zullen zoals al eerder werd gemeld, elf Nederlandse equipes deelnemen. Advertentie wemmen .Tydens de kringzwemwedstrijden van dinsdagavond heeft HPC op alle eerste plaatsen beslag gelegd. Maar de spanning was er niet minder om, want ook de HPC- ers onderling stelden elkaar op de proef. In de 5 x 33 1/3 meter vrije slag jongens afdeling A ging de ploeg van HPC II voor HPC I met de eer strijken. In de 66 2/3 m. vlinderslag junioren waren het 3 Heem stedenaren die streden om de eer; voor Fr. v. d. Èynde en Johan Bontekoe gaven de klokken dezelfde tijd aan, maar de kamp rechters wezen F. v. d. Eynde als eer'-te aan. De 100 m. rugslag leverde een duel op tussen L. Remer en H. Vlaanderen, waaruit laatstgenoemde als winnares te voorschijn kwam. Op de 200 m. vrije slag heren was Johan Bontekoe niet te benaderen en zege vierde met 11,9 sec. voorsprong op zijn clubgenoot Koster De voornaamste uitslagen zijn: 33 1/3 m. vlinderslag jongens afd. A.: 1. R. Dix (HPC) 22.1 sec.; 2. P. Hunnik (HPC) 22,3 sec.; 3. B. Pieterse (HPC) 22,4 sec.; 66 2/3 m. vrije slag meisjes afd. B: 1. E. Remer (HPC) 46,7 sec.; '2. M. Bernink (DWT) 47 sec.; 3. N. Dix (HPC) 47,6 sec.; 200 m. vrije slag heren: 1. J. Bontekoe (HPC) 2 min. 14,5 sec.; 2. A. Koster (HPC) 2 min. 26,4 sec.; 3. H. van Hemert (DWR) 2 min. 30,4 sec.; 100 m. rug slag dames: 1. H. Vlaanderen (HPC) 1 min. 14.8 sec.; 2. L. Remer (HPC) 1 min. 18,8 sec.: 3. M. Bernink (DWT) 1 min. 28.8 sec.: 5 x 33 1/3 meter vrije slag jongens afd. A: 1. HPC II 1 min. 47.4 sec.; 2. HVGB 1 min. 53.2 sec.; 3. Haarlem 1 min. 55.3 sec.; 66 2/3 m. vlinderslag heren junioren: 1. F. v. d. Eynde (HPC) 43,4 sec.; 2. J. Bontekoe (HPC) 43,4 sec.; 3. B. de Jong (HPC) 43,8 s°c.; 66 2/3 m. dames rugslag nieuwelingen: 1. M. Neuteboom (HPC) 51,9 sec.; 2. N. Dix (HPC) 53.7 sec.; 3. E. Blokker (HPC) 54,6 sec.; Zweedse estafette heren junioren: 1. HPC I 3 min. 48.1 sec.; 2. HPC II 3 min. 53,8 sec.; 3. Njord 3 min. 59 sec. De wedstrijden heren derde klasse: NVA Het Zwet en HVGB 2 De Ham wor den niet zaterdagavond in het Sportfond- senbad gespeeld, maar op dinsdagavond 20 december. Voor zaterdagavond zijn de laatste twee wedstrijden: heren vierde klasse: Haarlem 2 DWR 2, heren eer ste klasse: HVGB DAW. Voor zaterdag 24 december worden geen wedstrijden vastgesteld. Tafeltennis Dinsdag zijn de speelsters en spelers ge selecteerd voor de nationale tienkampen van de NTTB, die 22 januari in Dordrecht worden gehouden. Het zijn bij de dames mej. U. Artz (Den Haag), mevr. Geujens- Hoeymaker (Venlo), mej. T. de Jong (Am sterdam), mej. L. Marijnissen (Tilburg), mej. A. Overweg, mevr. Perton (Apel doorn), mej. J. Tessensohn (Amsterdam), mej. N. Visscher (Rotterdam), mej. C. Werkhoven (Amsterdam), mej. A. Winia (Rotterdam). Bij de heren werden geselecteerd: W. Bouwens (Den Haag), J. Gompelman (Am sterdam). H. Habes (Amsterdam), J. Hoo- gendoorn (Den Haag), H. Kenter (Amster dam), B. Onnes, H. Onnes, J. Scheffer, F. Schoofs en W. Schonemeijer (allen Amster dam). Wielrennen Vanmorgen bij de neutralisatie van de zesdaagse van Kopenhagen luidde de stand: 1. WernerLykke (D.) 466 pnt; 2. SteenbergenSevereyns (Belg.) 403 pnt; 3. BucherPfenninger (Zwits.) 275 pnt; 4. Van LooyPost (Belg./Nederl.) 163 pnt. Op één ronde: 5. TerruzziForlini (It./Fr.) 264 pnt; 6. FagginPatterson (It./Austr.) 217 pnt; 7. BughdalBansoe (W.-Dld/Den.) 145 pnt.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15