Vlak voor de Wolves tijd kon gevreesd Spartak baas worden Prachtig basketbal in het toernooi om Europa-Cup Rest van Nederland veel te zwak voor Zuidelijke ploeg Op de een na laatste bal ging Meckiff run out OVRA en HVS-reserves niet verder dan een gelijkspel Ook Noordengelse profs doen mee Voor stakingskas 35.000 per week? Nieuw leven voor IJHC „Den Haag"? Earl Buchholz is professional Medaille-etalage Vier goals van Kruiver, drie van Visschers Australië: 232 all out na 226-7 19 Blue Stars versterkt Leuren De voetbalstaking Zesdaagse Kopenhagen Paultje Cox hielp zijn moeder... „Wout Hoolboom "-beker voor Rooseboom-De Vries DONDERDAG 15 DECEMBER 1960 De Nederlandse kampioen Wolves heeft woensdagavond in de Apollohal in Amsterdam basketbalgeschiedenis gemaakt. In de wedstrijd om de Europa cup speelden de Amsterdammers tegen het gerenommeerde Spartak uit Praag, dat dit jaar al vele beroemde tegenstan ders had verslagen. Alle sombere voor spellingen ten spijt heeft Wolves de Tsjechen grandioos partij gegeven en pas kort voor het einde er waren nog enkele seconden te spelen kon Spar tak de overwinning veilig stellen. De Wolves speelden in topvorm en vooral wat Frans de Haan liet zien, was van hoge internationale klasse. Met rust had Wolves de leiding met 30—28, terwijl Spartak uiteindelijk een zwaarbevoch ten, doch verdiende 57—52 zege be haalde. Voor meer dan 1500 toeschouwers heb ben de Wolves woensdagavond in de Apollohal laten zien dat zij zo langzamer hand een internationaal gevreesde tegen stander zijn geworden. Dat de Amsterdam mers verreweg het sterkste Nederlandse clubteam vormen was bekend, maar elke insider in binnen- en buitenland was ervan overtuigd dat Spartak uit Praag het wel bijzonder getroffen had met de loting voor de Europa-up. Weliswaar moest Spartak een verre reis ondernemen nog steeds volgens de insiders maar de wedstrijd tegen de kampioen van Nederland was een walk-over. De Wolves hebben echter de stoutste verwachtingen van hun meest verstokte supporters ver overtroffen. Coach Henk v. d. Broek had een aantal jonge spelers tot zijn beschikking, die be halve in routine ook in lengte bij hun tegenstanders achterbleven. De beginop stelling was: Sleeswijk, Boot, De Haan, Welter en Van Dijk. Van hen was alleen Maarten Sleeswijk met zijn twee meter physiek tegen de Tsjechen opgewassen Maar ook Van Dijk (1.79) bleek, na een enigszins nerveus begin, het verschil in lengte te kunnen compenseren. Alleen Wei ter faalde en voor hem werd de 17-jarige Guther v. d. Berg ingezet, die hem prima verving. Deze vijf Wolves-spclers hebben de gehele wedstrijd gespeeld. De Tsjechen begonnen met sterren als Jiri Baumruk. de op twee na beste schut- Basketbal ter van Rome, Kinsby (56 „caps") en Prazek in de opstelling. In de eerste fase bleek het grote wapen van de Wolves de snelle overschakeling van de verdediging op de aanval niet effectief genoeg om Spartak te verontrus ten. Spartak schakelde n.l. nog sneller over. Bovendien was Sleeswijk niet te bereiken met hoge passes door de bucket, want al was hij dan de langste speler in het veld, zijn tegenstanders sprongen veel hoger. De Amsterdammers zochten nu ech ter succes middels snelle combinaties, wat wonderwel lukte. De grootste bewondering moet men ech ter hebben voor de verdediging. Dat die niet na enkele minuten als een kaartenhuis in elkaar zakte was een wonder, want de Het team van Blue Stars zal tijdens het internationale basketbaltoernooi, dat 16, 17 en 18 december wordt gehouden, wor den versterkt met de gastspelers Kok (Landlust) en Tuinstra (Herly). razend-snelle combinaties van Spartak waven zelfs voor het publiek niet bjj te houden. Vooral door het prachtige spel van De Haan bleven de Amsterdammers echter op de been. De eerste helft werd zelfs met een 3028 voorsprong afgesloten. Na de hervatting verwachtte, ieder ,een superieur Spartak. dat' korte métten zou maken met de Wolves, die nu toch wel aan het einde van haar kunnen zou zijn, maar dat gebeurde niet. Wolves vergrootte de voorsprong zelfs, maar op 4242 kwam het keerpunt. Sleeswijk miste twee straf- worpen en Spartak liep uit tot 4247. Via 4651 kwamen de Wolves nog eenmaal terug tot 5p52, maar daarmee was het afgelopen. Met 5752 kwam de zege te recht bij Spartak. dat hierdoor juist be loond werd, want al speelde Wolves een fraaie partij basketbal, de Tsjechen waren beter. De „grote" man bij Spartak was Kinsky, de kleinste speler van de ploeg, die door zijn afstandsschoten het grootste aandeel had in de overwinning. De sportieve wedstrijd, die goed werd geleid door een Belgische en een West- duitse scheidsrechter, had het vólgende scoreverloop: Wolves—Spartak: 4-6. 12-12. 20-15. 20-21 26-26. 30-28 (rust). 32-32, 38-34, 40-40, 42- 42. 42-47, 46-51, 50-52, 52-57 (einde). Topscorer voor de Wolves was Sleeswijk met 11-8. Kinsky met 4-13 en Lodr met 11-0 namen de meeste Spartak-punten voor hun rekening. Het programma, dat de vereniging The Wolves voor woensdagavond had samen gesteld. was bijzonder aantrekkelijk. Eerst een eredivisiewedstrijd tussen Monark en Herly, die na spannende strijd uiteindelijk nog ruim door Herly werd gewonnen (57- 67). Daarna was er een demonstratiewed- strijd tussen de nog ongeslagen volleybal hoofdklassers Reva en Libanon, die het aanzien ten volle waard was, gevolgd door de wedstrijd WolvesSpartak. Al met al een prachtige propaganda-avond voor de zaalsport. Toch hebben wij ons geërgerd. Wat was het geval? De organiserende vereniging had keurige programma's verzorgd, maar op die programma's stond een nummer en op dat nummer kon de koper een prijs winnen. Dat was nog niet storend, alleen maar vriendelijk. Maar de programma's gingen niet vlot genoeg van de hand en na veel heel moeilijk te verstaan aan prijzen door de microfonist van de hoofd prijs (een gitaar) werd de prijs van de programma's verlaagd. Wederom veel la waaierige aanbevelingen om toch vooral een programma te kopen. Even dachten wij toen aan een Amerikaanse verkoping, maar de loterijcommissie gaf het op. Het bleef even stil. maar daarna werden de loten getrokken en toen bleek, dat de bezitter van lot 330 de gelukkige eigenaar was geworden van een stropdas. De heer 330 had kennelijk genoeg stropdassen en kwam niet opdagen, waarschijnlijk vond hij de basketbalwedstrijd WolvesSpartak iets aantrekkelijker, maar de microfonist gaf het niet op en bleef de stropdas aan bieden aan de bezitter van loten zo maar door. Het bovenstaande is niet bedoeld als critiek op het Amsterdamse Wolves, dat terecht alles heeft gedaan om de kosten van deze mooie zaalsportavond zoveel mo gelijk te dekken. Alleen vroegen wij ons af. toen wii (zonder stropdas) naar huis gingen, of voor zulke gelegenheden nu niet eens een paar duizend gulden uit de toch zo rijke toto-pot gemist kunnen worden. Leuren met programma's is in dat geval overbodig. De pure sportliefhebbers kun nen dan tenminste zonder aanhoudend la waai door luidsprekers geconcentreerd zitten kijken naar topsport. Alleen dan komt zo'n internationaal zaalsporttreffen volledig tot zijn recht. In een In Manchester gehouden vergade ring hebben de voetbalprofs uit Noord- Engeland met 294 tegen 6 stemmen be sloten zaterdag 14 januari in staking te gaan, indien dan de voorstellen die de bond van Engelse professionals aan de Football League heeft gesteld nog niet zyn aan vaard. Eerder al namen de spelers uit Zuid- Engeland in Londen het besluit die dag een staking te beginnen, wanneer er dan nog geen overeenstemming zou zijn bereikt tussen de vakbond van de professionals en het League-bestuur. De spelers van de Midlands zullen vanavond hun houding in een vergadering in Birmingham bepalen. De bestuurders van de PFA, de bond der beroepsspelers in Engeland, kwamen naar de vergadering van dinsdag, waarin zoals gemeld besloten werd op 14 januari in staking te gaan als de eisen niet wer den ingewilligd, met een aantal plannen om geld te verkrijgen voor een stakings kas. Aan de spelers werd verteld, dat het bestuur reeds schikkingen had getroffen om 12 velden, met een totale toeschou werscapaciteit van 230.000 te gebruik- ken voor demonstratiewedstrüden van 5- mans en 7-mans ploegen. Bij de prijzen, die normaal bij de competitiewedstrijden worden betaald, zouden deze velden 35.000 pond kunnen opbrengen. De PFA hoopt die wedstrijden ook te verkopen aan de televisie en de toto's, ter versterking van de stakingskas. De spelers zouden gedurende de staking een uitkering van 10 pond per week kunnen krijgen, doch aan hen die ook inkomsten hadden buiten de voetbalsport, werd ver zocht minder te vragen. Er zijn voetballeiders die menen dat het besluit der spelers om te staken dwaas is, maar uit uitlatingen van bekende spe lers blijkt dat het de voetballers volle ernst is. Ronnie Clayton van Blackburn Rovers en oud-aanvoerder van Engeland zei: „Stel lig zal men op de vergadering in het noorden de stakingsoproep steunen. Op mijn steun kunnen ze rekenen". Bobby Smith (Tottenham en midvoor van het nationale elftal): „Ik steun de staking tot en met, maar het was beter geweest onmiddellijk te gaan staken en niet nog een maand te wachten". Trevor Smith (Birmingham en oud-in ternational): „Ik geloof niet dat we eigen lijk willen staken, maar we moeten wel als ze-ons haast niets willen geven". Johnny -Hayji,es (Fulham en nationaal aanvoerder): „Ik heb mijn collega's ver teld dat ik voor een staking ben". Jimmy Greaves (Chelsea en Engeland): „Ik heb de jongens van mijn ploeg verteld dat ik voor de staking ben". IJshockey De heer D. de Blank, bestuurslid van de drie jaar geleden door de Nederlandse IJshockeybond geroyeerde ijshockeyclub Den Haag heeft een poging gedaan deze op papier nog steeds bestaande vereniging nieuw leven in te blazen. De heer De Blank deed dit tijdens een beslo ten bijeenkomst in Den Haag, waar ver scheidene spelers uit het eerste en twee de team van de Haagse IJshockey Stich ting „Hoky" aanwezig waren. De heer De Blank wees de ijshockey spelers op het volgens hem bij Hijs „Hoky" volkomen ontbreken van een de mocratische instelling waardoor de leden nauwelijks hun stem kunnen verheffen te gen eventuele wantoestanden. Een jaar lijkse algemene ledenvergadering is bij Hijs „Hoky" nimmer gehouden en ook dit acht de heer De Blank een volkomen ge mis aan inzicht bij degenen, die Hijs „Ho ky" leiden. Het royement van de ijshockeyclub Den Haag zou volgens de heer De Blank wor den opgeheven, als de bestuursleden hun functie ter beschikking stellen. Indien dit gebeurt en indien de IJHC „Den Haag" de beschikking zou kunnen krijgen over een aantal geroutineerde spelers, bijvoor beeld van Hijs „Hoky", is het niet uitge sloten, dat Den Haag binnen afzienbare tijd een tweede ijshockeyvereniging rijk is. De besprekingen wijzen althans in de ze richting. T ennis De jeugdige Amerikaanse Davis Cup speler Earl Buchholz, die enkele dagen ge leden werd verslagen door de Italiaan Pie- trangeli in de interzone-finale van het Da- vis Cup-toernooi, heeft een contract ge tekend met Jack Kramer. Hij zal deel nemen in het wereld-proftoernooi, dat op 31 december in Christchurch in Nieuw Zeeland begint. De organisatoren hebben medegedeeld, dat aan dit toernooi ook zal worden deel genomen door een nieuweling in het be- roepstennis, wiens naam een grote verras sing is. In Australië vermoedt men dat Neale Fraser wordt bedoeld. Er bestaat een foto van de Russische gymnastiek-geweldenaar Boris Shakline, waarop hij omhangen is met de bronzen, de twee gouden en vier zilveren medail les, die hij tijdens de Olympische turn- wedstrijden in Rome won. De president van het Internationaal Olympisch Comité- Avery Brundage, zoals bekend fel voor stander van het besnoeien van het Olym pisch programma, heeft deze foto in .han den gekregen, haar laten vermenigvul digen en toegezonden aan alle 67 leden van het I.O.C. met als bijschrift: „deze uitstalling van medailles bewijst dat het gymnastiekprogramma dient te worden herzien". Woensdagavond is in het PSV-stadion in Eindhoven de voetbalwedstrijd ten bate van de slachtoffers van de natuur ramp in Chili gespeeld tussen een elftal van Zuid-Nederland tegen de rest van Nederland. De Zuidnederlanders zege vierden met niet minder dan 7—0. Bij de rust was de stand 3—0. De doelpun ten werden gescoord door Visschers (NAC) in de 5de, 43ste en 64ste minuut en door Kruiver (PSV) in de 35ste, 46ste, 55ste en 59ste minuut. De strijd was té ongelijk. De rest van Nederland was eenvoudig geen partij voor de voortreffelijk spelende ploeg van Zuid-Nederland, waardoor ruim 13.000 toeschouwers woensdagavond in het PSV-stadion in Eindhoven de wieskou en de sneeuw vergaten. Zeven-nul was het resultaat. Een hoge score, maar stellig geen bijzonder gefiatteerde zege. Daarvoor was het verschil tussen beide ploegen nu eenmaal te groot. Voetbal Jacques Visschers, een 19-jarige rekruut uit Breda, mag dan vooral in de eerste fase van de strijd de grote man zijn geweest, het zou toch onjuist zijn de mid denvoor van NAC als voornaamste oorzaak van de nederlaag van de „rest" aan te merken. Daarvoor speelde vrijwel de ge hele zuidelijke ploeg, op rechtsbuiten Coe- nen na, te goed. Zeker was het voortreffe lijk stuwende spel van de kanthalves Van Wissen weergaloos op het middenveld en Luyten te opvallend. Daarvoor ook was Piet kruiver, met zijn vier doelpunten te produktief. De strijd was te ongelijk, want tegenover de voortreffelijk spelende ploeg van „zuid", die eigenlijk geen zwakke plekken kende, stond een elftal dat over alle linies faalde. Vooral international Van der Linden, die alleen al in de eerste helft vier prachtige kansen miste, stelde danig teleur. Triest was het ook dat. Moulijn in deze eerste fase maar een enkele maal in actie kwam. Volkomen terecht werd hij dan ook na de rust vervangen Al in de vijfde minuut, opende Visschers met een prachtige kopbal de score. Het was al direct, duidelijk dat zuid het de „rest" heel erg moeilijk zou gaan maken. Toch duurde het nog tot de 35ste minuut voordat middenvoor Piet Kruiver de stand op 20 kon brengen. Een spannend duel zou het stellig niet worden, dat bleek al voor de rust. Een minuut voordat arbiter Boogaerts het signaal voor de rust zou geven zorgde Visschers, die geen enkel ont zag voor stopper Pronk al als opvolger van Van der Hart gedoodverfd had, met een beheerst tikje voor de derde treffer van zuid. De strijd was gestreden. De direct en vol fantasie spelende ploeg van de zuidelijken gaf de tegenstanders ook in de tweede helft geen schijn van kans. Amper twaalf mi nuten na de hervatting stond het, dank zij drie doelpunten van Kruiver, reeds 60. Het zevende doelpunt van zuid, door Ja- ques Visschers in de 64ste minuut gescoord, werd er nog oorzaak van dat er op het besneeuwde terrein de roep „tien, tien, tien" te horen was. Zover is het echter, gelukkig voor de „rest", niet gekomen. Zoals wij gisteren nog konden melden is de eerste testmatch tussen Australië en West-Indië in Brisbane gespeeld ge ëindigd in een tie, een unieke gebeurtenis. Beide ploegen hebben op de laatste dag enkele malen kansen op de zege gehad. Toen West-Indië in de morgen de tweede innings op 284 beëindigde, zag het er voor de Australiërs zeer gunstig uit. De „Aus sies" stonden voor de taak in 5 uur en 12 minuten 233 runs te moeten scoren voor de overwinning. Een beslist niet onmoge lijke opgave. Cricket Wesley Hall, de Westindische pace- bowler, bracht de gastheren echter direct in grote moeilijkheden. In de eerste twaalf overs nam hij al vier wickets voor slechts 38 runs. Bepaald triest zag het er voor de Australiërs uit toen zij op 57 al de helft van hun wickets kwijt waren. Alan Da vidson en Richie Benaud verstoorden de Westindische illusies echter wreed door Door pech is de Nederlandse zesdaagse renner Peter Post woensdagnacht in de zesdaagse van Kopenhagen een auto ont gaan. De Nederlander lag in de race om deze hoogste premie duidelijk in gewonnen positie toen een mankement aan zijn fiets hem kansloos maakte. De prijs ging nu naar de Australiër Sid Patterson. De stand vanmorgen vroeg was: 1. Wer- ner/Lykke (Denemarken) 456 punten; 2. Steenbergen/Severeyns (België) 456 pnt.; 3. Van Looy/Post (België/Nederland) 180 pnt.; op één ronde: 4. Bucher/Pfenninger (Zwit serland) 366 pnt.; 5. Terruzzi/Forlini (Italië/ Frankrijk) 352 pnt.; 6. Patterson/Faggin (Australië/Italië) 257 pnt.; 7. Bugdahl/ Baunsö (Duitsland/Denemarken) 197 pnt. een zevende wicketstand van maar liefst 134 runs. Met een stand van 226 voor het verlies van zeven wickets scheen de overwinning binnen het bereik van de Australiërs. Voor de zeven runs die voor de zege nodig wa ren, hadden zij nog drie wickets in han den. Van 226 voor 7 werd het echter 228 voor 8 en zelfs 232 voor 9, wat voorname lijk te wijten was aan het te scherpe run nen van de „Aussies" die naast hun strijd tegen de West-Indiërs ook nog een gevecht tegen de klok moesten leveren. Ian Meckiff, nummer 10 van Australië, dacht zijn elftal toch nog de overwinning te kunnen brengen. Hij waagde op de één na laatste bal echter juist iets te veel en een run out was het gevolg, zodat de Australische tweede innings op 232 ten einde was. Zo eindigden beide op een totaal van 717. De scores waren: West-Indië eerste in nings 453, Australië eerste innings 505; West-Indië tweede innings: Hunte c. Simpson b. Mackay 39 Smith c. O'Neil b. Davidson 6 Kanhai c. Grout b. Davidson 54 Sobers b. Davidson 14 Worrell c. Grout b. Davidson 65 Solomon lbw. b. Simpson 47 Lashley b. Davidson 0 Alexander b. Benaud 5 Ramadhin c. Harvey b. Simpson 6 Hall b. Davidson 18 Valentine not out 7 Extra's 23 Totaal 284 Bowlingcijfers: Davidson 5/70, Benaud 1/61, Mackay 1/52, Simpson 2/18. Australië tweede innings: Simpson c. Gibbs b. Hall 0 Harvey c. Sobers b. Hall 5 McDonald b. Worrell 16 O'Neill c. Alexander b. Hall 26 Favell c. Solomon b. Hall 7 Mackay b. Ramadhin 28 Davidson run out 80 Benaud c. Alexander b. Hall 52 Grout run out 2 Meckiff run out 2 Kline not out 0 Extra's 14 Totaal 232 Hall nam vijf wickets voor 63 runs. Dit is mevrouw Cox met haar zoontje Paul, die zijn ouders een fortuin be zorgde. Paul had met een potlood acht krassen gezet op een voetbalpoolfor mulier. Zijn moeder maakte daar net jes streepjes van en zond het formulier op haar naam in, Niet veel later bleek dat mevrouw Cox met een inzet van een kwart penny (een cent) 450.000 gulden had gewonnen. Paul is nu een gevierd mannetje in het Engelse gezin Cox uit Oxford, vooral ook omdat zijn vader binnenkort ontslagen zou wor den op de fabriek waarin hij werkte en nu de toekomst onbezorgd tegemoet kan zien. Het op papier weinig aanlokkelijke vol leybalprogramma voor gisteravond heeft, althans bij de heren, een opeenstapeling van verrassingen gebracht. OVRA en HVS 2, beide nog ongeslagen, kwamen tegen veel minder geklasseerde ploegen niet ver der dan een puntenverdeling, titelkandidaat OVRA 2 moest in de tweede klasse tegen WIK eveneens met een puntenverdeling genoegen nemen, PWN werd door HVS 3 zelfs kansloos verslagen en CIOS 3 behaal de tegen Gios 3 zelfs kanslooscmfwypxetao de tegen Gios 3 het eerste winstpunt. De volleybalcompetitie Bij de dames werd MHBS voor de over gangsklasse door het zwakker te achten Zaanse Molenwiek met 3-1 geklopt en be haalde Eclecta 2 in de tweede klasse ten koste van OVRA 2 de eerste zege. OVRA verscheen tegen Eclecta niet op volle kracht, mogelijk had men de tegen standers onderschat, maar trainer Dev weet met zijn enthousiasme zijn jeugdige pupillen te stimuleren en energiek tegen spel mag men ook bij volleybal niet on derschatten. De rijksambtenaren namen tweemaal de leiding, behielden tot in het laatst van de strijd een redelijke kans op een zege, maar verloren op de streep de set met 15-13. Setstanden: 15-7, 7-15, 15-1 en 13-15. In de W. Gertenbachschool in Zandvoort nam HVS 2 tegen OSS tweemaal de lei ding, maar moest evenals rivaal OVRA met een puntenverdeling genoegen nemen. Ook hier ging de laatste set met 15-13 ver loren. CIOS klom door een zege op hekke- sluiter Velox. dat zeker de laatste plaats niet meer zal verlaten, verder naar boven: 15-10, 15-5 en 17-15. De gelijke spelen van de kampioenskan didaten OVRA en HVS 2 hebben de moge lijkheden voor de „volgers" HBC en Gios weer iets gunstiger gestemd. Bij de dames is de spanning door het onaantastbare spel van Die Raeckse 2 reeds vroeg geweken. Frappant is de opmars van Onze Gezellen naar de tweede plaats. De Gezellen wonnen gisteravond van Topscore met 15-7, 15-6 en 15-12. Set up, dat zich nog steeds verdienstelijk weert, klopte Eclecta in drie sets met 15-8, 15-13 en 15-7 De standen in de eerste en tweede klasse luiden: Eerste klasse Heren Dames OVRA 10—17 Die Raeckse 2 918 H V S 2 9—13 O G 9—13 HBC 9—12 OVRA 9—12 Gios 9—11 Velox 9—10 P S C B 8—9 Set up 9—8 De Blinkert 7—8 Vesmia 8—7 OSS 8—7 H B C 2 8—6 CIOS 9—6 HVS 8—5 Eclecta 9—4 Eclecta 9—4 Velox 10—1 Topscore 8—3 Heren Tweede klasse A Tweede klasse B Die Rackse 3 9—15 P S V H 8—12 Gio s 2 8—11 O V R A 2 9—12 C I O S 2 9—11 H V S 3 9—12 Rapiditas 9—11 Alliance 8—11 De Blinkert 2 8—10 PWN 8—10 D S S 7—8 W I K 10—10 O V R A 3 8—5 Die Raeckse 2 8—9 Set up 8—4 H B C 2 9—6 H B C 3 9—4 Gios 3 9—5 W I K 2 7—3 C I O S 3 9—1 Dames tweede klasse Gios 9—18 D S S 9—8 Vesmia 2 11—15 J B S 8—5 PWN 10—13 Vesmia 3 8—5 OSS 8—11 Eclecta 2 8—2 De Blinkert 2 89 O V R A 2 9—2 Dames derde klasse De Blinkert 3 816 H V S 2 9—8 Gios 2 8—13 Spaarnestad 8—7 Alliance 9—12 H B C 3 10—7 Die Raeckse 3 8—9 O S S 2 8—4 O G 2 10—9 D S S 2 8—1 Heren 3de klasse Dames 4de 1 klasse Spaarnestad 8—13 P W N 2 8—13 De Blinkert 4 9—13 Energie 7—12 H B C 5 9—16 Die Raeckse 4 6—8 FES 8—13 O S S 2 7—8 H B C 4 11—13 Alliance 2 6—7 Set up 2 9—12 P S V H 2 6—7 Gios 3 12—11 H V S 4 7—7 P W N 2 8—9 V V C L 4—6 Die Raeckse 4 9—9 Gios 4 7—6 De Blinkert 5 7—7 P W N 3 8—6 Velox 2 8—7 Energie 2 7—4 O G 3 9—7 Topscore 7—4 Alliance 2 7—5 FES 6—3 Set up 3 7—2 D S S 2 7—3 D S S 3 7—1 O V R A 4 7—1 Gios 4 10—0 Het is bij de Haarlemse wielerclub HSV „De Kampioen" een goede gewoonte om elk jaar het meest verdienstelijke lid van de vereniging voor één jaar te eren met de „Wout Hoolboom"-beker. Voor het eerst sinds deze beker in 1951 door oud-voor zitter W. Hoolboom beschikbaar werd ge steld, is men enigszins van die gewoonte afgeweken en heeft men hem ditmaal toe gekend aan het niet-lid Jan Rooseboom de Vries, de wielermedewerker van ons blad. De uitreiking van de beker zal maandag 19 december tijdens een filmavondje voor de leden en donateurs plaats vin den in het clublokaal „Kennemerland" aan de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord, aan vang acht uur. De „Wout Hoolboom"-beker is achtereenvolgens in het bezit geweest van de heren: Gerrit Voorting, J. v. d. Domhof, J. Engel. J. Stoop (twee maal), J. Oostwal, F. v. d. Enden en W. Metz.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19