Front voor Frans Algerije in Algiers verboden Leiders in Stanleystad vragen Nasser om hulp WERELDNIEUWS Een antwoord Parachutisten terroriseren de Kashbah Wereldraad van Kerken veroordeelt apartheid Von Brentano naar Indonesië raatótoel ENGEL 3 •t helpt en't is lekker Nederd ui ts Gere for m eerde Kerk blijft er voor Brussel in feestgewaad Tegenbezoek met politieke en economische doelen Zuid-Afrika heeft nu ook apartheid onder de grond Op de UOaUbKDAG 15 DECEMBER 1960 (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) ALGIERS, 14 december. De mohammedaanse manifestaties in Algerije gaan voort volgens het scenario, dat een sterk element van herhaling begint te vertonen. In Böne droegen de mohammedanen woensdag hun doden van dinsdag ten grave. Omdat er in de lijkstoet F.L.N.-vIaggen werden meegedragen, openden de parachu tisten van het Vreemdelingenlegioen wederom het vuur: Er vielen verscheidene doden, men spreekt van acht. Op deze manier komt er nooit een eind aan de slacht partij. In Algiers, waar woensdag geen doden vielen, werd de vicieuze cirkel evenmin doorbroken. De Kashba, verontwaardigd over de gewelddadigheden van de parachu tisten tijdens de begrafenissen van woensdag, ontstak afgelopen nacht in woede en bleef in het donker voortmanifesteren. 's Morgens trokken derhalve Franse mili tairen en politiemannen de Kashba binnen, hielden huiszoekingen, smeten met traan gasgranaten, sloegen met geweerkolven en arresteerden tientallen personen. Dat werd aanleiding tot nieuwe manifestaties in de Kashba. Urenlang stonden Franse soldaten bij de uitgangen van deze wijk naar een joelen de menigte te staren, die met F.L.N.-vlag- gen zwaaide, de vlaggen waartegen zij al zes jaar lang in de bergen vechten. Op een gegeven moment raakt hun geduld dan uitgeput en gaan zij tot tegenactie over, hetgeen dan weer een contra-manifestatie uitlokt. In Oran begint de staking te verlopen. De busdiensten worden nog door militai re vrachtauto's onderhouden, maar in de havens wordt weer gewerkt en de win kels zijn geopend. De versprei-ringen voor de prefectuur en het militaire hoofdkwar tier zijn echter nog niet weggehaald. Gezien het brute optreden van de para chutisten het schijnt dat het werkelijke aantal doden in Algiers alleen eerder 250 dan het officiële aantal van omstreeks 124 bedraagt is het eigenaardig dat de le gerleiding heeft meegedeeld dat'„de mo hammedaanse bevolking om bescherming van het leger tegen de misdadige elemen ten van het F.L.N. heeft verzocht". Niets is minder waar. Wel is waar dat het ci viele bestuur een aantal strenge maatre gelen heeft genomen tegen Europese acti visten: het Front voor een Frans Algerije is verboden, evenals enige extremistische studentenorganisatie en 68 winkels die ge staakt hebben zijn met een gedwongen sluiting van drie weken getroffen. Bijzonder optimist is c h In een officiële analyse van de gebeur tenissen heeft een Franse woordvoerder voorts als eerste aanleiding van de trage die de koppigheid en de woede van de Europese activisten genoemd, die het re geringsbeleid wilden blokkeren. Hun de monstraties en stakingen, zo luidt de of ficiële lezing, lokten een spontane reactie van de mohammedaanse bevolking uit. Die versie wil ook, dat de mohammeda nen eigenlijk alleen maar voor De Gaulle wilden demonstreren, maar dat F.L.N.- agenten de demonstraties te hunnen be hoeve uitbuitten. Deze, bijzonder optimis tische, opvatting moet De Gaulle's vast beslotenheid verklaren om zijn beleid en zelfs blijkbaar het referendum door te zet ten. Maar in de Kasbah van Algiers heeft deze vastbeslotenheid geen indruk ge maakt. De gehele nacht hebben soldaten van het Vreemdelingenlegioen- gevochten met moslims, en zijn arrestaties en huis zoekingen verricht. De Kasbah lag onder een terreur. Een badhuis werd leegge- Adverten.fi e RED BAND- ROOSENDAAL JOHANNESBURG (Reuter) Op een bijeenkomst van de Wereldraad van Ker ken in Johannesburg, waaraan zowel blan ken als niet-blanken deelnamen, is een aantal resoluties aangenomen waarin de apartheidspolitiek van de Zuidafrikaanse regering wordt veroordeeld. In een verklaring wordt gezegd dat de resoluties werden aangenomen met grote meerderheid van stemmen. Tachtig per cent van de afgevaardigden stemden voor. Vertegenwoordigers van drie Zuidafri kaanse kerken stemden tegen en gaven aparte verklaringen uit. Onder hen bevon den zich de gedelegeerden van de Neder duits Gereformeerde Kerk van Zuid-Afri- ka, die menen dat apartheid „de enig juiste oplossing is voor het rassenvraag stuk in Zuid-Afrika". Men vroeg een van de afgevaardigden of hij wel besefte dat de verklaring van de Wereldraad een brok politiek dynamiet is. Hij antwoordde: „Met politiek dyna miet of zachte muziek hebben wij hier niets van doen gehad. Dit is geen ver gadering van politici, maar van kerklei ders geweest. Verklaring over apartheid (UPI) In de verklaring van de Wereld raad wordt gezegd dat kleurlingen het recht dienen te hebben deel te nemen in de regering en dat gemengde huwelijken (tus sen blanken en kleurlingen) in Zuid- Afrika verboden niet verboden kunnen worden op bijbelse gronden. jaagd, de mensen werden naakt naar bui ten gesleurd. Twintig Joodse gezinnen zijn uit de Kasbah gevlucht, omdat de mos lims de groen-witte vlag van het F.L.N. op de synagoge hadden gehesen. Vele zie kenauto's passeerden de wegversperringen van het leger en de gehele nacht hebben schoten, angstkreten en het gehuil van mohammedaanse vrouwen opgeklonken achter de muren van de wijk. Kan Parijs nog doen alsof zijn neus bloedt, de Fransen in Algerije hebben het blijkbaar beter begrepen. Waar men na het neerschieten van Franse jongens in Böne door de het Vreemdelingenlegioen aanvankelijk nieuwe opstandige acties van de Fransen kon verwachten, daar" werd hun houding gekenmerkt door grenzeloze bit terheid, verslagenheid en eenzaamheid. Het lijkt alsof hun lust tot initiatief volledig is uitgeblust. Zij zijn bang geworden voor de woede van de Algerijnen die zij zelf hebben opgeroepen. Zij wapenen zich hoe wel wapenbezit verboden is en streng ge straft wordt. Die woede wordt ingekapseld door de geweldige troepenmacht, die nu om alle Arabische wijken ligt. Men laat de men sen er individueel in- en uitgaan, maar sluit de straten zo gauw er een groep manifestanten aankomt. Die groepen wor den trouwens in de hand gehouden door F.L.N.-autoriteiten, die bepalen hoever zij gaan en die soms zelfs overleg plegen met Franse militairen om botsingen te vermijden. De vraag is hoelang dit zal duren. Zal een kamp werkelijk het geduld verliezen, zal men een schijn van rust kunnen herstellen, of zal men uiteindelijk aan elkaar wennen? Censuur opgeheven De Franse autoriteiten hebben de cen suur op persberichten en de beperking van het telefoonverkeer voor officiële en pers- gesprekken tussen Algerije en Frankrijk opgeheven. De afgelopen nacht is het zowel in de Kashbah als in de Europese wijken van Algiers rustig geweest. Brussel ziet er feestelijk uit op de huwelijksdag van. koning Boudewijn met Dona Fabiola. (Van onze correspondent) BONN De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken dr. Heinrich von Bren tano zal begin volgend jaar een bezoek aan Indonesië brengen. Hij zal te Djakar ta met de Indonesische regering ook po litieke gesprekken voeren. Het bezoek is bedoeld als antwoord op het officiële be zoek dat de Indonesische president Soe- karno indertijd aan Bonn heeft gebracht. Von Brentano hoopt de goede betrekkin gen tussen Indonesië en de Bondsrepu bliek tijdens zijn verblijf te Djakarta te kunnen onderstrepen. De Westduitse minister zal in de perio de 22 januari-7 februari ook een officieel bezoek brengen aan Birma, Thailand, Ma laya en Ceylon. Hij hoopt voorts Singa pore te bezoeken. Deze reis geschiedt op uitnodiging van de regeringen in deze lan den. Voor Bonn zit aan deze reis van Von Brentano zowel een politieke als een economische kant. Politieke, omdat in di verse der genoemde Aziatische staten de Oostduitse communisten met hun handels nederzettingen en verkapte consulaten ac tief zijn en zich daar voordoen als de vertegenwoordigers van geheel Duitsland. Economisch is Von Brentano's reis van belang omdat hier ook in Indonesië grote Westduitse industrieën export- gebieden hebben gevonden en deze staten anderzijds geregeld bij Bonn plegen aan te kloppen om ontwikkelingshulp. Advertentie UW HAAR IS UW KROON Een permanent wave is een kwestie van vertrouwen en.... zeer goed model knippen. Wij brengen u het allernieuwste C. J. OERLEMANS GIERSTRAAT 69 - TELEFOON 21736 Advertentie VRAAG UW LEVERANCIER OM SPAARKAARTEN! CAIRO (UPI) Het semi-officiële Egyptische nieuwsagentschap „Het Midden Oosten" heeft gisteravond meegedeeld, dat Antoine Gizenga en Victor Loendoela, de Kongolese machthebbers in Stanleystad en beiden vurige aanhangers van de gevangen genomen premier Loemoemba, om wapens en voorraden hebben gevraagd aan de regering van de Verenigde Arabische Republiek. Indien zij niet binnen twee dagen over voldoende wapenen, munitie en vrijwilligers zouden kunnen beschikken, zouden ook zy waarschijnlijk gevangen worden genomen, zo verklaarden zij. Het nieuwsagentschap deed geen mededelingen omtrent een eventuele inwilliging van dit verzoek door president Nasser. De Verenigde Arabische Republiek heeft steeds de eisen van het Sovjetblok inzake de vrijlating van Loemoemba en diens herstel in zyn functie, gesteund. Uit de hoofdstad van de Oostpi-ovincie kwamen gisteren geen berichten meer over gewelddaden tegen de daar nog wo nende Europeanen. Wel werd bekend, dat de politie weigerde blanken toestemming te geven Stanleystad te verlaten. Naar ver luidt zouden in Aroe, 675 kilometer ten noordoosten van Stanleystad gelegen, een aantal Europeanen mishandeld zijn, nadat zij waren gearresteerd door Loemoemba- soldaten. Volgens de jongste berichten echter zouden alle gevangenen in die stad later weer zijn losgelaten. Ook uit Elisa- betha en Aketi, respectievelijk 200 en 275 kilometer ten noordwesten van Stanleystad kwamen berichten over arrestaties van blanken. Geteeld NEW DELHI (UPI) De Indiase pre mier. Jawaharlal Nehroe, heeft vandaag verklaard dat de UNO „elk soort van ge weld" moet gebruiken om het Kongolese parlement in de gelegenheid te stellen weer zitting te houden. Nehroe merkte op dat deze volksverte genwoordiging in ieder geval in staat zou zijn het land de juiste richting te wijzen. Al deze acties en uitspraken,zowel van Kongolese leiders als buitenlandse staats lieden, spelen zich overgiens af tegen de achtergrond van een steeds groeiende el lende van de Kongolese bevolking. In het gebied tussen Bakwanga en Loeloeaburg sterven de inlanders dagelijs met honder den tegelijk onder de blote hemel als ge volg van uitputting en verhongering. Het gevaar voor een epidemie neemt ieder et maal toe. De aanvoer van levensmidde len en medicijnen, welke in handen is van de Unicef en het Rode Kruis, wordt ernstig belemmerd door de voortdurende wrede stammenoorlog. KAAPSTAD. Zuid-Afrika, (UPI) Zuid-Afrika heeft de eerste stappen gezet op weg naar de „ondergrondse apartheid" door de in gebruik neming van.gescheiden tunnels voor blanke en Afrikaanse arbei ders in Kaapstad. De werkzaamheden aan de tweede on dergrondse tunnel, welke het station van Salt River in deze stad verbindt met de werkplaatsen van de Salt River-spoorwe- gen, werden deze week namelijk beëin digd. De zwarte en de blanke arbeiders kun nen nu door eigen tunnels van trein naar werkbank en terug lopen. In de werkplaatsen staan de arbeiders van verschillend ras waarschijlijk tot ern stige verontrusting van de autoriteiten nog wel tegenover of naast elkaar. Het hoofd van de magistratuur van Kaap stad gaf overigens nog een ander blijk van de „vooruitgang" in de regerings- politiek tot aanmoediging van de geschei den ontwikkeling der rassen. De opperste rechter van de stad, I. Dekenah, zei, dat voortaan alle rechtbanken worden voor zien van afzonderlijke tafels voor blanke en zwarte advocaten. Terug naar de ganzeveer De miljonair James Rankin is een man naar mijn hart, of liever: hij was het, want hij is kort geleden gestorven. Hij heeft een groot vermogen gelegateerd aan ene William Johnson, met het dringende verzoek het geld niet te gebruiken voor een auto. Let wel: met het dringende ver zoek en dus niet: onder voorwaarde; dit op zichzelf is reeds een fijnmenselijk trek je, dat mijn grote sympathie heeft, maar mijn gehele hart wint wijlen James pas door de onthulling vanwat er achter dit verzoek steekt: Rankin, die scheepsmagnaat was en van 1916 tot 1924 Brits parlementslid, had een hartgrondige hekel aan auto's. Hij was van de oude stempel en hield de herin nering aan de oude koetsjes, die door paarden getrokken werden, hoog. Hij had een hekel aan al het mechanische, zelfs aan de telefoon. Johnson zal de laatste wens van zijn vriend, eerbiedigen. Hij heeft een auto, maar die gaat hij verkopen, met. het vas te voornemen er nooit meer een aan te schaffen. „Ik zie toch het nut van een auto in Londen niet in", zegt hij, „het is er veel te vol". Het is hiermede dat Rankin mijn volle dige sympathie wint, want, als ik zo on bescheiden mag zijn: ik denk er net zo over. Daarom zou ik dat verzoek toch wel tot een voorwaarde hebben gemaakt. Nu moet u niet denken dat Rankin en ik de enige aartsconservatieven zijn. Wij len mijn vriend Werumeus Buning schreef niet zijn proza, maar wèl zijn verzen met een ganzeveer en dan droogde hij de inkt met fijn, wit zand uit een zilveren strooier, en ik ken iemand, die nu zestig jaar. is en die nog nooit een film heeft gezien. Ik zelf moet trouwens nog mijn eerste ra dio aanschaffen, laat staan dat ik aan de tévé toe zou zijn. Naar wat ik erover in de kranten lees is mijn behoudzucht ten deze niet zo misplaatst, althans: het be zorgt mij geen ernstig geestelijk letsel, veroorzaakt door (eigen) schuld. Ik heb trouwens de overtuiging dat al lerlei nieuwe dingen het leven gecompli ceerder maken; ik weet niet of u wel eens geprobeerd hebt een sardineblikje open te maken, of het deksel van een jam pot te verwijderen, en hebt u óók wel eens wanneer u geen schaar of mes bij de hand had geprobeerd het cellofaan- om-een-doosje te verwijderen? Nu heb ik het nog niet eens over het huidige krijgstuig, dat zó praktisch is, dat u er een miljoen maal méér mensen mee om zeep kunt brengen dan uw grootvader met pijl en boog placht te doen, noch over de tijd die wij verdoen met telefoneren, nu de telefoon er eenmaal is. Diezelfde grootvader had veel meer tijd, omdat hij veel minder technische hulpmiddelen tot zijn beschikking had. Neen, vrienden, ik houd het bij Rankin en bij opa. Al dat gedoe vóór u uw auto geparkeerd hebtEn de manier waarop iedereen maar ongevraagd mijn huis binnendringt door middel van de telefoon Elias Advertentie Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 Mijnongeluk. Door een ontploffing van mijngas in een steenkolenmijn in Kozlu, in Turkije, zijn negentien mijnwerkers gedood en twaalf gewond. Acht en twin tig mijnwerkers konden worden gered. De ontploffing deed zich voor op een diepte van 249 meter. Straffer. Op grond van nieuwe wetsbepa lingen kan in Oostenrijk straffer wor den opgetreden tegen onder de invloed van drank verkerende autobestuurders, die thans een boete van vijf tot dertig duizend shilling of een a twee weken gevangenisstraf kunnen krijgen. Wie kinderen heeft, weet dat op een bepaald ogenblik als alle aanleidingen en verschijn selen ertoe op één dag samen vallen het opgroeiende kind plompverloren met een bran dende vraag naar zijn opvoe der komt. Die vraag komt al tijd terug, in iedere generatie en altijd ongeveer op dezelfde kinderleeftijd. Het is een vraag die moeilijk te beantwoorden is. omdat zij uit zovele ver schillende oogpunten, stem mingen en overwegingen kan worden tegemoetgetreden. Alvorens die vraag bij naam en toenaam te noemen, moet men zich verdiepen in de zwa re zorgen van de pedagoog. Hij is ook maar een mens een mens met alle zwakheden en twijfels, onzekerheden en eigenschappen van een groot- geworden kind. De vraag kan komen op een moment, dat hij een hekel heeft aan de wereld en het leven of in een ogen blik dat hij het hoofd in een rozig wolkje van romantische levenskunst' heeft gestoken en als op een laagje zwanedons door de wereld huppelt. De vraag kan kamen in een stil. bescheiden uur tussen dag en nacht, bij een suizelende haard in de warme veiligheid, of op een tijdstip dat. alle duivelen der hel zich schijnen te heb ben georganiseerd om één en kele ziel aan flarden te scheu ren. Dat is het grote risico van de opvoeder, en van het vra gende kind niet minder. Want het antwoord kan zijn geput uit de altijddurende doch vaak verscholen voorraad troosten de levensvreugden, maar even zeer uit de chaos van wegge worpen en geroeste idealen, die ligt te vergaan aan de zelf kant van een trieste dag. En om de pedagogen te hel pen dat risico te dekken met een veelzijdige polis en de kinderen te sparen voor een antwoord dat een scherfje van hun levenskunst slaat, daarom hier eerst de brandende vraag en een enkele mogelijkheid van antwoord. De vraag is: „Wat is eigen lijk sneeuw?" Wie een andere vraag had verwacht, zal zich tot andere informatiebronnen moeten wenden. Maar hij zal toch moeten bedenken, dat het ver schijnsel sneeuw een van de boeiendste, meest spectaculai re en intrigantste verschijnse len van het leven is. En aan gezien het; kind zijn bestaan visueel en met groot gevoel voor het decoratieve bekijkt, brandt in hem de vraag: „Wat is eigenlijk sneeuw?" veel scherper en dringender op dan menige andere informatie, hoe belangrijk de volwassene die ook moge voorkomen. Misschien staat men er niet altijd bij st.il. dat een catego risch antwoord op een derge lijke vraag veel moeilijker en riskanter blijkt dan bijvoor beeld een uiteenzetting van de procedure die het voortbe staan van het menselijk ge slacht waarborgt. In dat laat ste geval immers kan men zich vasthouden aan feiten, midde len. ooi-zaken en gevolgen, die met de ontroerende eentonig heid van de natuur altijd de zelfde blijven. Doch wat is eigenlijk sneeuw? Sneeuw komt blank en stra lend uit de hemel in een ver bluffende overdaad en maakt van de wereld een droom die niemand mooier dromen kan. Het is een nieuwe gestalte, die de oude troostend bedekt en haar wonden en littekens ver bergt. Het is een korte, hevige vreugde, alsof de hemel zelf op aarde is gekomen voor één dag. Het is wollig en wit en groots en oneindig doch te gelijkertijd klein en geruisloos en zonder vorm. Eén sneeuw vlok. miljarden sneeuwvlok ken een eenheid van vrome blankheid en toch een menigte van ontelbaren, die alle met rechte zekerheid van de hemel naar de aarde gaan omdat hun plaats gereserveerd is. En zij vallen alle op hun plaats, nooit is er één die klagend langs de vlakte dwaalt omdat hij niet liggen kan. Wat is eigenlijk sneeuw? De palen langs de weiden krijgen witte mutsen op. maai de zwarte takken der schijn dode bomen worden afgelijmd en de altijd groene heesters ontvangen een poedering. Sneeuw is nooit dezelfde en altijd eender, als een versplin terd mozaïek dat wonderlijk weer tot een eenheid valt. Sneeuw, decoratie van sprook jes over kabouters en kerst mannen. veren uit engelen bedden, engelen zélf, die slapen op boomkruinen en wiegelen op telefoondraden of kastelen maken van scheve boerderij tjes. Sneeuw, die op de wereld een woestijn schept waarin de bossen tot hun knieën staan en de sloten zwarter worden dan de lijnen van een houtskool tekening. Die schoorstenen hoger maakt en drempels lager die gordijnen voor ruiten hangt en matglas maakt van brilleglazen. Sneeuw, die het spoor van een eenzame voet stap bewaart als een heilig dom, of het de voetstap van een edelman dan wel van een varken is. Die de einder ver wijdt en het geluid draagt tot in onzichtbare verten en die op het land de hemel en de aarde aaneensmelt in wit en grijs, alsof zij één geworden zijn. Sneeuwvlokken dat kun nen zielen van doden zijn, die nog eens naar beneden komen omdat zi.i het zo plezierig vin den weer omhoog te gaan. Sneeuw, de bloesem van de winter, het bruidskleed van een grauwe wereld, die tegen de lente jong ter bruiloft gaat. Wat is eigenlijk sneeuw? Een korte levensvreugde, die men betaalt met de narigheid van modder en natte kou, zoals men levensvreugde tevoren of erna betaalt met het tegen deel. En nu staat ieder voor de keus wat hij zijn kind vertel len zal, als het vraagt naar wat sneeuw eigenlijk is. Maar misschien heeft het zin, de toe komstige grote mens een voor zichtig duwtje op de weg naai de verscholen voorraad troos tende schoonheden te geven, waarvan men zeker weet dat zij nooit veranderen of ont luisterd zullen worden. Mis schien komt hij er dan later nog eens toe, op zo'n sneeuw- dag uit de stad te gaan, waar de witte rijkdom brokkelt en wegsmelt om in modder te ver zinken en een spoor van voetstappen te trekken door een onafzienbaar wit land, dat onder het laken de adem in houdt om in vreugde los te bersten als de tijd daartoe ge komen is. Maar mocht het vandaag zijn gaan regenen, dan zij deze kleine wereld uitgewist, alsof zij nooit geschre ven is. Blinden-radar. Bertil Jacobson van het Stockholmse Karolinenziekenhuis heeft financiële steun gekregen voor het con strueren van een door hem uitgevonden radarapparaat voor blinden. Dit appa raat wordt als een zaklantaarn gehan teerd waarbij de vingers rusten op vier trilplaatjes, die de aanwezigheid van hindernissen op verschillende afstanden aangeven. Amnestie. Na de jongste amnestie, waar van ongeveer 12.000 mensen hebben ge profiteerd, bedraagt het aantal gevan genen in Oost-Duitsland nog steeds om streeks 23.000 personen, aldus een me dedeling van officiële Westduitse zijde. De 10.000 politieke gevangenen waren vrijwel niet betrokken in de amnestie. Omstreden kanaal. De Belgische kamer van volksvertegenwoordigers heeft woensdag het verdrag over het kanaal van Gent naar Terneuzen goedgekeurd. Het verdrag had dinsdag reeds de in stemming van de kamerleden in eerste lezing gekregen. Er waren bij de uit eindelijke stemming geen tegenstem mers. Afbetaling. In Denemarken bestaat een totale termijnbetalingsschuld van 1.300.000.000 kronen, hetgeen een ge middelde afbetalingsschuld van zeven a achthonderd kronen per gezin be tekent. Het kopen op afbetaling is in vier jaar tijds met vijftig percent toe genomen. Ter navolging. De Engelsman Bob Hors- fall oefent een niet alledaags beroep uit. Hij psychoanalyseert honden. Hors- fall heeft nu aangeboden een meute jachthonden, die de dood van verschil lende schapen had veroorzaakt en is voorbestemd om te worden afgemaakt, een hersenspoeling te geven en hen bin nen zes maanden van bloeddorstige ja gers in troetelhonden te veranderen. Luchtvaartstaking. Vannacht zijn twintig duizend employés van de Braziliaanse luchtvaartmaatschappijen in staking gegaan. Men verwacht een totale ver lamming van het luchtverkeer. De sta kers eisen een loonsverhoging van vijf tig percent. De regering heeft dertig percent voorgesteld. Salariseisen. De Italiaanse journalisten vereniging heeft aangekondigd, dat haar leden morgen voor 48 uur in sta king zullen gaan om hun salariseisen meer kracht bij te zetten. Hernieuwd. Uit de Argentijnse provincie La Plata zijn gisteren berichten ont vangen over hernieuwde terroristische activiteit. Onbekende personen hebben een mislukte overval gedaan op een wapendepot van de politie. Enkele van hen werden gevangen genomen. Het le ger in Argentinië heeft intussen de bij zondere veiligheidsmaatregelen ver lengd.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3