LINCO L0ENDERSL00T Heeft men het naar zijn zin in Velsen? IMRE RIETVELD KANDELAARS Aanmeldingsformulier IJmuider Courani KERSTGESCHENKEN WISKER „De Hoop" maakte dit jaar vier reizen PATENT „Waterman" wordt verbouwd Bedenkelijk Zalmseizoen DONDERDAG 15 DECEMBER 1960 Wilt u zuinig stoken? Gaat u dan een „LINCO" kopen super eonveclor ƒ425.- Gasschade aan bloemen in de IJmond bedraagt dit jaar bijna 3000,- OESO-commissie voor visserijvraagstukken Tweemaal pech KUNSTHANDEL Lassers geconfronteerd met kunststoflassen Kerstzangbijeenkomst op het Marktplein Damtoernooien in Amsterdam Voetbalelftallen van Velsen-Noord Betaling abonnementsgeld per giro Beverwijkse politieman kreeg koninklijk goud sss Tentoonstelling Jongetje uit Castricum in Bloemendaal gevonden P.I.M. uit Heemskerk wint e.h.b.o.-wedstrijd Slecht weer? Geen nood! WASMACHINES en CENTRIFUGES Pipo trad op voor de Van Gelder-jeugd Extra weekloon voor havenarbeiders Delfzijl WEEKABONNEMENTEN Op 13 december verliet het Hospitaal kerkschip „De Hoop" de haven van Dieppe op weg naar Scheveningen, nadat de laat ste haringloggers uit het visgebied In Het Kanaal naar de thuishavens waren ver trokken. Enkele patiënten, die In het zie kenhuis te Dieppe werden verpleegd, brengt „De Hoop" mee naar Nederland. De haringteelt 1960 is ten einde. Gedurende het jaar 1960 werden 10 reizen gemaakt. De verleende diensten waren o.a.: Medische dienst (scheepsarts A. G. Hart man). Behandeld werden: 669 patiënten, waarvan 565 Nederlanders, 84 West-Duit sers, 3 Oost-Duitsers, 10 Zweden, 4 Polen en 3 Fransen. In het scheepshospitaal wer den in totaal 146 patiënten opgenomen. Het aantal verpleegdagen bedroeg 706. Er wer den 269 recepten afgegeven en 284 maal werd door de scheepsarts een radio-me disch advies gegeven. Geestelijke verzorging. De predikanten, die achtereenvolgens aan boord van „De Hoop" voorgingen, waren: ds. F. Offringa uit Katwijk a/Zee, ds. G. Rebel uit Mole naarsgraaf, ds. M. J. Mulder uit Vlaardin- gen, ds. A. L. Bos uit Rotterdam-Z., ds. W. L. Tukker uit Katwijk a/Zee, ds. Th. Fer- werda uit Noordwijk a/Zee, ds. Th. Fer- werda uit Noordwijk a/Zee, ds. J. J. Pol dervaart uit Scheveningen, ds. J. Vrolijk uit Rotterdam-W. en ds. D. van Heyst uit Ommen. Van de aan boord gehouden kerkdieristen werden er 62 op de golflengte 129 m. uit gezonden. Radio technische dienst (radiotelegrafist T. Roodzant). In 1960 werden 140 reparaties aan defecte zenders, ontvangers, echoloden, radars en decca's aan boord van de vis sersschepen op zee, uitgevoerd. 205 maal werd een technisch advies gegeven. Technische dienst (le machinist N. de Vreugd). Het machinekamer-personeel ver leende 46 keer hulp. In volle zee werden 34 noodreparaties uitgevoerd; 12 keer werd drinkwater verstrekt. Meteorologische dienst. Door kapitein W. F. Rog en de stuurlieden A. Visser, J. Pronk en M. Rog werden in 1960 947 weer- rapporten opgemaakt, die naar het K.N. M.I. te De Bilt werden verzonden. Diverse diensten. Viermaal verleende „De Hoop" dit jaar sleephulp. 3 Scheve- ningse loggers, de SCH 412, de SCH 159 en de SCH 4 en een Katwijkse logger, de KW 138, werden met schade aan de hoofd motor behouden binnengebracht. Advertentie De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCONVECTOB met een totale warmtespreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk Meer dan 50 jaar ervaring. Betaling is prettig te regelen. Lange Nieuwstraat 433 - 435 IJmuiden De gasschade die dit jaar door de indus trie in de IJmond aan de bloemisterij gewassen is toegebracht, bedraagt nog geen 3000. Dit werd op de woensdag avond in café Timmer te Beverwijk ge houden vergadering van de plaatselijke af deling van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur door voorzitter C. Broeze medegedeeld. De voorzitter gaf tevens een overzicht over het afgelopen bloembollenséizoen. Voor Kennemei'land is het een gunstig jaar geweest, al zal de één het beter getroffen hebben dan de ander. De waterschade aan de bloembollenge wassen zal men het best kunnen consta teren in het komende voorjaar. Men zal rekening moeten houden met ernstige individuele gevallen. Met succes nam de afdeling Beverwijk deel aan de Floriade in Rotterdam. De in zending irissen werd een zilveren medaille toegewezen. In het park Scheybeeck hebben de kwe kers in het voorjaar bloembollen geplant. Er werden hier 16 eerste prijzen behaald en 9 tweede prijzen. De conferentie van de OESO-landen te Parijs heeft een voorstel van IJsland aan vaard inzake het benoemen van een in ternationale commissie, die tot taak heeft visserijvraagstukken, in het bijzonder ten aanzien van de afzet, te bestuderen. Naar de mening van IJsland moet de OESO een speciale en onafhankelijke commissie hebben om behoorlijk aandacht te wijden aan visserij vraagstukken. Het zal geen mi nisteriële commissie behoeven te zijn. De WR 67, kreeg tijdens het vissen op de Noordzee een net in de schroef. De Texel 19 heeft toen de onfortuinlijke Wieringer naar de Haringhaven van IJmuiden ge sleept. Bij het afmeren aldaar raakte het net echter eveneens in de schroef van de Texel 19. Een duiker van Wijsmuller moest er aan te pas komen. Beide vaartuigen zijn alweer vaarklaar, maar de schade aan het net is vrij groot. Advertentie kristal, glas, teakhout enz., vanaf ƒ1.95 Ruime keuze KERSTGESCHENKEN JUwmIJMUIDEN* t' KENNEMERIAAN55 Op 29 december wordt het s.s. „Water man" met 124 spijtoptanten uit Indonesië in Vlissingen verwacht. Na de ontscheping van de passagiers zal de „Waterman" op de werf van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" gedurende enkele maanden een verbouwing ondergaan. Er zal o.a. een grote salon worden bijgebouwd; het schip krijgt een vast zwembad. Vele vijf- persoonshutten zullen zodanig worden ver bouwd zodat zij eventueel ook als twee-, drie- of vierpersoonshutten kunnen dienst doen. Een aantal nieuwe tweepersoonshut ten, die desgewenst ook als eenpersoons hut kunnen worden verhuurd, zal worden bijgebouwd. Het aantal bedden in de bei de slaapzalen, dat thans 55 bedraagt, zal worden teruggebracht tot maximum 45, waardoor er ruimte komt voor elke passa gier een eigen kast bij te plaatsen. In haar nieuwe gedaante zal de „Waterman" in totaal 840 bedden hebben, tegen thans 810 en het aantal tweepersoonshutten, dat nu slechts twee bedraagt, zal dan tot 23 zijn gestegen. Deze verbouwing geschiedt in opdracht van de N.V. Scheepvaart Maat- waarin de drie regeringsschepen „Water- straks zullen worden ondergebracht. Dit als de Eerste Kamer de Tweede Kamer heeft zich reeds met het desbetreffende voorstel verenigd hieraan haar goed keuring hecht. De afdeling IJmond van de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek, waarbij aan gesloten de lasclubs Haarlem en Velsen weet telkens weer op bijzondere wijze de belangstelling van haar leden gaande te houden. Ook woensdagavond was dit het geval in het gemeentelijk ontspanningslo- kaal te Velsen-Noord, waar vele leden aan wezig waren om een lezing, film en demon straties mee te maken over het „Lassen van kunststoffen" door de heer H. J. L. S. Bollen van de Staatsmijnen, geassis teerd door de heer De Boer van de N.V. De Plaatwellerij. Een grote verscheiden heid van voorwerpen, die men normaal in ijzer of staal ziet uitgevoerd, maar volgens de kunststoflasmethode nu waren tentoongesteld, illustreerde de geweldige mogelijkheden welke er op het gebied van de toepassing van kunststoffen (plas tics) zijn. Ventilatoren, tandradkasten, pijpen, leidingen van grote diameter, zelfs een complete zeefinrichting waren hiervan de voorbeelden. De heer Bollen herinnerde de aanwezigen aan de veie reeds bekende plastics. Plastic als specifiek chemisch pro- dukt heeft een grote veelzijdigheid en kan daarom op vele manieren worden gelast. Hiervoor zijn twee soorten speciaal ge schikt. Het PVC of Polyvinyl chloride en Poli-etyleen (PE), welke laatste soort veel sterker is en derhalve gebruikt wordt voor zwaardere uitvoeringen. De heer Bollen besprak verschillende methoden als het lassen met hete lucht en het stuiklassen. Met enige plaatjes toonde hij de geweldi ge mogelijkheden aan. onder andere een rioolbuis van 1300 meter lengte en schoor stenen van 30 meter hoogte, die alle reeds enige jaren zonder optreden van storingen in gebruik zijn. Demonstraties verduidelijkten een en ander. De leer zame discussie die hierna ontstond werd nog gevolgd door de film „Plastic geeft leiding". Evenals vorig jaar zal op het IJmui- dense Marktplein weer een Kerstzang bijeenkomst worden gehouden, uitgaande van rooms-katholieken, oud-katholieken, protestant-christelijken en nog enkele an dere groeperingen. De bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 23 december 's avonds om half acht. Bij slecht weer zal de plaats van samenkomst zijn de Petrakerk. ingang Merwedestraat. De heer E. J. Musch zal tijdens deze bijeenkomst het Kerst-evangelie Lucas II -7 lezen. Eventueel zal burgemeester C. Bührmann nog een kort woord spreken. Medewerking verleent de chr. muziekvereniging „Wilhelmin Het ge zamenlijk zingen van de Kerstliederen zal worden ondersteund door kinderkoren. Deze Kerstzangbijeenkomst is niet be doeld als een demonstratie, maar alleen als een moment van een gezamenlijk zich bezinnen op het Kerstgebeuren. Ook voor hen, die niet tot een kerkelijke groepering behoren. De deelnemers aan het major-damtoer- nooi, dat van 26 december tot 4 januari 1961 in Amsterdam wordt gehouden, zijn: A. Slabij (België), E. Fanelli (Italië), J. H. Beeke (Weesp), H. F. J. Kinnegen (Den Haag), F. Okrogelzik (Heerlen), J. van Leeuwen (Leiden) en Ch. A. Mulder (Den Haag). Aan het tegelijkertijd te houden Minor- toernooi zullen deelnemen: T. A. Eikema (Groningen), O. Hoeksta (Huizen), B. Wig- gers (Enschede), H. Hessel (Utecht), E. Slotvoogd (Zaandam), G. R. E. Visser (Den Haag), M. J. Walraven (Middelburg), B. Heeren (Roosendaal). De achtste deelnemer aan het Major- toernooi, een Fransman, moet nog worden aangewezen. De uitgenodigde Russische deelnemers hebben op het allerlaatste mo ment afgescheven. VVBWest-Frisia (sportpark „Water vliet" 14.0 uur): VVB: A. van den Boo gaard; J. van der Velde en H. Altena; P. van Vuuren, A. Both en W. Effern; A. Luitjes, J. Kersbergen, F. Kooimans, R. Luitjes en C. Koppen. LijndenKinheim (te Badhoevedorp 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en K. Hatzman; J. van der Griend, A. Bak- kum en R. Brouwer; W. Demmers, F. Smit, H. Haan. D. Weidemann en K. Nicolai. SNLKinheim ZMC (zaterdagmiddag te Amsterdam 14.30 uur): Kinheim ZMC: E. de Boer; J. de Reus en W. Luntz; A. Bax, J. Sparreboom en J. Folkerts; J. van Eyken. R. Visscher, J. Bax, L. Nieuwenhuis en J. Boender. BESLISSINGSWEDSTRIJDEN OM LAMERSBEKER Het biljarttoernooi om de Lamersbeker is geëindigd. De laatste wedstrijd die de organiserende vereniging „.Excelsior" uit Beverwijk, speelde was tegen „Duvels hoek" uit Santpoort. Laatstgenoemde club won met 124. Doordat zes van de twaalf deelnemende verenigingen met eenzelfde uitslag uit de bus kwamen zijn nu beslis singswedstrijden nodig om uit te maken welke voor een jaar in het bezit komt van de Lamersbeker. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, posf- abomiees .f8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingén (het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE !\T. Harberts met pensioen Woensdagmiddag heeft Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk de ere- medalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst gespeld van de rechercheur-adjudant N. Harberts, die wegens de zestigjarige leeftijd de dienst gaat verlaten. De burgemeester herinner de er in zijn toespraak aan, dat de heer Harberts voor zijn collega's en de be volking van de stad zeer veel heeft be tekend. De heer Harberts is zijn loop baan in Breda begonnen en heeft in Bever wijk alle rangen doorlopen. In 1956 werd hij benoemd tot adjudant. Er werd veel verteld van zijn werkzaamheden tijdens de oorlogsjaren en het was vooral Hoofdin specteur L. H. Molenaar die wist te ver tellen over welke capaciteiten de heer Har berts beschikt. Zijn kennis van de Bever wijkse bevolking is zo groot, dat men al tijd op zijn advies kon bouwen, aldus de heer Molenaar. Het gehele korps betreurt het afscheid van de heer Harberts. Men bood hem een mooie zonneklok aan. Me vrouw Harberts werd in de bloemetjes gezet. Adjudant Vijn van de Rijkspolitie, sprak namens de christelijke politiebond en overhandigde een reisnécessaire en bloemen. De heer Harberts was zeer onder de indruk van al de loftuitingen en zei alleen zijn plicht te hebben gedaan. Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van A f 7.65 per kwartaal of 10.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij die zich met ingang van 1 januari 1961 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. a De heer J. G. Kolkman, lid van de Velsense gemeen teraad voor de C.H.U. heeft tijdens de openbarê debatten over de begroting 1961, aan gedrongen op een onderzoek naar de reden(en) van het vertrek van zovelen uit deze gemeente. Het devies van het na oorlogse Velsen was: een stad te bouwen waar het goed wonen en werken was. Wat is daarvan terecht ge komen? vraagt de heer Kolkman. Wij zijn in verschillende belangrijke zaken blijven steken. Geen raadhuis. Geen centraal kantorengebouw. We groeien vrijwel niet meer. Laat de cijfers maar spreken. Beverwijk groeide in de eerste helft van 1960 met 1.7 percent, Heemskerk met bijna 10 percent en Vel sen met 0,4 percent. In Be verwijk was de toename 574, in Heemskerk 1120, in Velsen 298 mensen. In de eerste helft van 1960 was er in Velsen een geboorteoverschot van 468, maar een vertrekover- schot van 170. Mag een be volkingstoename gedurende het eerste halfjaar van 1960 van 298, uitsluitend verkre gen door het geboorteover schot, nog groei worden ge noemd? Wanneer men de cijfers van 1955 bekijkt, dan ziet men, dat zich in die vijf ja ren in Velsen 15.401 mensen hebben gevestigd, maar dat er 12.421 zijn vertrokken. Dat wil dus zeggen in vijf jaar een vestigingsoverschot van 2.980 of nog geen 600 per jaar. Gedurende die periode kwamen er per jaar 3.080 en vertrokken er 2.480 mensen. Van een dynamische ontwik keling is hier toch zeker geen sprake! Gedurende het eerste half jaar van 1960 vestigden zich 1.092 mensen, maar 1.262 mensen vertrokken. Wie de genoemde cijfers bekijkt, die vraagt zich af of er ook zoiets als een trek uit het westen bestaat. Als men spoedig Velsen de rug toekeert, duidt dit dan misschien op tekortkomin gen in onze plaatselijke sa menleving en wat heet de „maatschappelijke begelei ding"? Is hier uitsluité'nd sprake van huisvestingspro blemen? Of wil men om an dere reden(en) liever elders wonen? Zijn er mogelijk voor ons verborgen bezwa ren tegen het wonen in Vel sen? Het zou van buitenge woon veel belang zijn in zicht te verkrijgen omtrent de. motieven, die sommigen er toe brengen, soms al na vrij korte tijd, de moeilijk heden van verhuizen en een opnieuw begin elders te trotseren. Het grote vertrek zou kun nen wijzen op feilen in de plaatselijke samenleving, die we zelf niet zien. Blindheid ten opzichte van het alle daagse ontstaat zo gemakke lijk. Waarom is men gekomen? Waarom is men gegaan? Wat ligt daartussen aan redenen en wensen? Voelde men zich hier thuis of niet? Worden de mensen goed opgevangen? Wat leeft er onder de bevol king? Een enquête, wetenschap pelijk verantwoord, zal fei ten en waardevolle aanwij zingen opleveren. Van be lang voor hen die geroepen zijn Velsen te besturen, van niet minder belang voor hen, die Velsenaar zijn of het eens zullen worden. Dit kan een ondersteuning zijn van het ernstig pogen om het devies van „Goed wonen en goed werken" waér te maken. Wie bij ruw weer voor z'n genoegen de zee op gaat, doet dit natuurlijk op eigen risico. Men moet daarbij echter ook bedenken, dat het niet juist is om onnodig risico's voor andere mensen te scheppen, bij voorbeeld voor de mensen van de K.N. Z.H.R.M., die bereid zijn hun' leven te wagen voor mede mensen in nood, waarbij zij zich niet afvragen of hier al dan niet sprake is van „eigen schuld". Nog iets. De vluchthuisjes voor schipbreukelingen op de Vliehors, Engelsmanplaat en Bosplaat (tussen Schiermon nikoog en Rottumeroog) zijn door de Reddingmaatschappij voorzien van seinmiddelen, levensmiddelen en kleren. De sleutel van de toegangs deur en van de kist met le vensmiddelen hangen achter glas. Onlangs hebben vier doorweekte opvarenden van een op de Bosplaat gestrande sloep dankbaar gebruik ge maakt van het huisje. Zij staken de kachel aan en voorzagen zich van droge kleren. Helaas gebeurt het ook wel eens, dat „onbevoegden" zich toegang verschaffen tot de vluchthuisjes, de kist openmaken en hier een en ander uit meenemen Dit kan natuurlijk zeer be denkelijke gevolgen hebben voor eventuele schipbreuke lingen. Deze zomer zijn ongewens te gasten in de huisjes op de Engelsmanplaat en de Vlie- Imre Rietveld, een veer tienjarig meisje uit Driehuis, heeft het gepresteerd bij de nationale badmintonkam pioenschappen de tweede plaats te bereiken. Imre, die leerlinge van de Rijks-H.B.S. te Velsen is, speelt al vijf jaar bij de Bad minton Club Velsen. Vorig jaar werd ze jeugd kampioen van Nederland. hors binnengedrongen, het geen bij de periodieke in spectie werd geconstateerd. Uit het huisje op de Engel mansplaat was de koffie en petroleum weggenomen en een blik noodrantsoen open gebroken; ook mankeerden twee handseinfakkels. De inventaris van het huisje op de Vliehors was intact gelaten maar wel wa ren enige blikjes noodrant soen opengemaakt. Zo moet het natuurlijk niet! In december denken vele mensen en kinderen aan an dere mensen en kinderen. Duizenden werken ervoor, dat zij, die in minder geluk kige omstandigheden verke ien, ook nog een paar pret tige dagen beleven. Er wor den pakjes gestuurd. Ook in de gemeente Velsen zijn er in december veel mensen, die presentjes sturen. Denkt u maar eens aan de vele per soneelsleden van de bedrij ven in de IJmond, die kin dertehuizen „adopteren" met het doe] de kinderen in de kerstdagen te verrassen. En de scholen niet te vergeten! Zo zullen de leerlingen van vijftien Velsense scho len de patiëntjes verblijvend in het herstellingsoord „Meer en Bosch" te Heemstede ca deautjes aanbieden. Het ge ven van geschenken wordt m dit geval nog waardevol ler, wanneer men bedenkt, dat alle voorwerpen gemaakt zijn door de scholieren zelf. Zij hebben menig uurtje op hun voorwerp zitten zwoe gen. Al deze werkstukken- kerstgeschenken worden za terdag aanstaande tentoon gesteld in het Rode-Kruis- gebouw „Slingermuur" aan de Zeeweg 260 te IJmuiden- Gost. Wethouder H. de Boer komt de tentoonstelling om drie uur openen. Tot slot zij nog vermeld, dat de actie op touw is gezet door de afde ling IJmuiden-Velsen van het Nederlandse Rode Kruis. Bij de volgende nationale kampioenschappen zal zij zeker een worp doen naar de door haar fel begeerde eerste plaats. Het Beverwijkse gemeen tebestuur heeft het deze week bijzonder druk met het officieel openen van allerlei openbare gebouwen en in stellingen. Zaterdag zijn in Oosterwijk voor opening aan de beurt het gemeenschappe lijk filiaal van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek en de R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek en het bijkan toor van de Spaarbank. Ter gelegenheid hiervan wordt in het verenigingsgebouw IJsel- straat 44 een kleine tentoon stelling georganiseerd van schilderijen en foto's van leden van respectievelijk het St. Lucasgilde en de Bever wijkse Amateurfotografen Vereniging. Deze tentoon stelling zal geopend zijn za terdag van 16 tot 18 uur en van 20 tot 22 uur en zondag van 12 tot 17 uur. De Bever wijkse Harmoniekapel zal zaterdagmiddag een muzika le rondgang maken door Oosterwijk. In de Oostzee is het zalm seizoen in volle gang. On geveer 80 schepen uit Slees wij k-Holstein doen mee aan de vangst in het oostelijk deel van de Oostzee. De vis sen zijn van goede kwaliteit en wegen van 10 tot 11 pond. Dinsdagmiddag trof een dame in het tunneltje bij station Bloemendaal een jon getje aan dat in gezelschap was van een hond en dat zich wat schichtig gedroeg. De dame bracht de jongen naar de chef van het station Bloemendaal en daar ver telde hij, dat hij Freddy heette, dat hij tien jaar was, dat hij maandagochtend uit Castricum weggelopen was en dat hij het hondje onderweg ontmoet had. Toen de gewaarschuwde politie dit verhaal aan de waarheid toetste bleek het vrijwel ge heel te kloppen. Alleen werd duidelijk, dat Freddy niet maandag, maar dinsdag uit zijn woonplaats weggelopen was omdat hij niet naar school wilde. Des avonds haalde de moeder van Fred dy haar ondernemende zoon in Bloemen daal af. Ook de hond ging mee naar Cas- tircum, want de ouders van de jongen had den besloten, dat hij die mocht houden. In gebouw „Watervliet" te Velsen-noood is woensdagavond een onderlinge wedstrijd gehouden op het gebied van de Eerste Hulp bij Ongelukken door de afdelingen St. Ge- rardus Majella uit Beverwijk, St. Chris- tophorus en P.I.M. uit Heemskerk en de Beverwijk-Hoogoven- combinatie uit Be verwijk. De jury bestond uit de artsen R. W. Fierstra, H. Kloppert en L. J. Vree- ling. De verrichtingen werden aandachtig gevolgd en tot slot sprak dr. Vreeling een slotwoord en een nabeschouwing, die weer leerzaam mag worden genoemd. De uitslag was: Eerste prijs: P.I.M. te Heemskerk, met 94 punten, tweede prijs St. Christo- phorus met 71V2 punten, derde prijs, Be verwijk-Hoogoven combinatie, 61 punten en St. Gerardus Majella 56 punten. De leiders behaalden resp. 33, 24, 28 en 27 pun ten. GROENTEPRIJZEN BEVERWIJK 14 december: Andijvie 35-69; spruiten 37-79: prei 15-36: waspeen 17-34; bospeen 22-38; boerenkool 18-31. Advertentie GROTE KEUZE Prima CENTRIFUGE reeds voor 149 met elëctr. rem 179.— Betaling in overleg - Marktplein Tel. 4?62 Philips Kcrstboomverlichting in alle prijzen De jaarlijkse traditie door de directie van Van Gelder Zonen's papierfabriek- om tussen Sint Nicolaas en Kerstmis de kinderen van de personeelsleden een pret tige ontspanningsmiddag te geven werd woensdagmiddag in het gebouw Concordia voortgezet voor bijna vijfhonderd kinde ren tussen vijf en tien jaar. Dit gebeur de tijdens twee voorstellingen, waarvoor de kinderen reizen maakten van Wierin- gerwaard en uit de bollenstreek af. Maar deze verre reizen waren het programma, dat geheim was gehouden, ten volle waard. Het toneelgezelschap Pipo uit Amster dam onder regie van Guus Verstraete was naar Velsen-Noord gekomen om de Van Gelderjeugd te vermaken. Het was een pracht feest, waarover nog dagen door de jeugdige toeschouwers zal worden besproken, temeer daar niet alleen tijdens de uitvoering werd getrac- teerd, maar bovendien fraai speelgoed, zakken snoep en sinaasappelen werden uitgereikt. De havenarbeiders in Delfzijl krijgen, behalve een kerstgratificatie ineens van twee percent, dit jaar nog een extra week loon uitgekeerd. Dit is het resultaat van een gisteren gehouden bespreking tussen de stuwadoorsmaatschappij en de vak- groeo „Haven" van de N.B.V. (Nederland se Bond van Vervoerspersoneel) de bond waarbij tachtig percent van de Delfzijlse havenarbeiders is aangesloten. Aanleiding tot het overleg in Delfzijl was de een en een kwart week loon, die in de grote havens Rotterdam en Amster dam kortgeleden is uitgekeerd over 1960. CONGRESVOORSTELLEN VOOR P.v.d.A. De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid houdt vrijdagavond, 1.6 de cember in het gemeentelijk ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat een leden vergadering. In deze bijeenkomst zullen onder andere de voorstellen voor het komende partijcon gres worden behandeld. ODIN-VOLLEYBAL De dames van ODIN-volleybal te Heemskerk hebben een 21 nederlaag ge leden tegen het derde team van Kenne- mers. Voor de heren zijn nu zeven van de negen ronden gespeeld van de voorcompe titie. Aan de hand van de eindstand hier van zal een indeling worden gemaakt van de eerste en tweede klassen. ODIN staat op de ranglijst op de achtste plaats en kan nog in de goede helft komen als de laatste twee wedstrijden in winst worden omgezet. SAAXWÜCXWCOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOCXX»OOOOOOOOOCUOCCOCO dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ÖCOCO^SCCOOCO^XCOXOD^^XOOOKOSCOXCCCCCCOOOXOICCX»

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5