Wijnen en Scholte nog ongeslagen in titeltoernooi ereklasse 71/2 SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Blue Stars en startten met Slovan Orbis overwinning Halve goal per match tegen De opstellingen De Kleine en Van Oosterhout terug gewezen door verrassende Vultink Fraser weigerde prof-aanbod Engelse competitie blijft draaien W aar om Vrijdag of Qwiek Karei winterkampioen Vermoeide Turken nog niet in vorm 19 Met aankomende profs, amateurs en terreinknechten ZATERDAG 17 DECEMBER 1960 Een van de vier musketiers, die voor bestemd schenen de hoogste plaatsen in het Nederlands kampioenschap ankerka der 71/2 in Zwolle te betwisten, heeft vrij dagmiddag het hoofd moeten buigen, na melijk Van Oosterhout, die na een afwe zigheid van twee jaar in het kaderspel bezig is aan een comeback. Het was de 23-jarige Vultink, die hem de pas naar de top afsneed. Met knap spel, echter zonder het stempel, dat van grootmeesterschap getuigde, wees Vultink zijn falende tegen stander gedecideerd terug. De overige drie van het tot de favorie ten behorende kwartet, Scholte, Wijnen en De Kleine, hadden weinig moeite zich in hun positie te handhaven. Scholte, die in het kaderspel de hoogste graad van bekwaamheid bereikte, nam met series van onder andere 64 en 94 in de eerste vier beurten reeds een dergelijke grote voorsprong op Jacobs (42-196) wel ke na zes beurten zelfs was aangegroeid tot ruim 150 punten (44-202), dat de Am sterdammer Scholte niet meer van zijn stuk kon brengen. Ofschoon Ligthart in de tweede beurt van zijn partij tegen De Kleine er door middel van een serie van 64 inslaagde een voorsprong te nemen (87-78), schoot hij in capaciteiten toch zoveel te kort bij zijn tegenstander, dat deze een zekere overwinning kon behalen. Van Oosterhout herstelde zich in de avonduren tegen Ligthart zonder echter te Biljarten kunnen imponeren, daarvoor kleven aan zijn spel teveel oneffenheden en blijft het te ver in de schaduw van het kaderspel, zoals Scholte dit ten beste geeft en zoals Van de Pol dit in zijn grote dagen de monstreerde: prachtig van constructie en uitgebalanceerd op kaderlijnen, waarlangs het ivoor met vaste hand werd geleid, een stroom van caramboles achterlatende. Toen Van Oosterhout in de vierde beurt met een serie van 55 zich van Ligthart distancieerde (87-34), was het pleit in feite al beslecht, want om Ligthart bleef het duister, Het grote gevecht speelde zich echter af op de andere tafel, waar de tweede verrassing van het toernooi volgde. En weer was hiervoor aansprakelijk Vultink die nu De Kleine deed struikelen in een keihard gevecht, waarboven een spanning hing die de adem in de keel deed stokken. Uit een achterstand van bijna honderd punten (143-49 in de negende beurt), vocht Vultink terug met een verbetenheid, die ieders bewondering afdwong. Met nuttige series, frank en vrij gescoord, waarbij de kaders ondergeschikt werden gemaakt aan de wil tot winnen, liep Vultink zijn ach terstand in en toen hij De Kleine in de zeventiende beurt met een serie van 35 voorbijstreefde (224-234), gaf hij zijn winst niet meer uit' handen. Geheel volgens plan verliepen in de la- T ennis De Wimbledon-kampioen 1960, de Austra liër Neale Fraser, heeft een aanbod van Jack Kramer om tegen een bedrag van 50.000 dollar (ongeveer 188.000 gulden) toe te treden tot zyn professional-groep afge slagen. Het betrof een contract van twee jaar, dat op 31 december zou ingaan. Op die dag start het „circus" van Kramer in Christchurch in Nieuw Zeeland voor een wereldtournee. Fraser heeft verleden jaar al eens een aanbod van 40.000 dollar ge weigerd. te avonduren van vrijdag de operationele acties van de twee nog ongeslagen lei ders, Scholte en Wijnen. Reeds in zijn eer ste beurt kwam Scholte tegen Beekman tot een serie van 110 en op deze basis bouwde hij een onbedreigde zege, via se ries van 20, 26, 30, 60, 15 en 39 tot slot. Wijnen begon minder overtuigend maar toen hij in zijn zesde beurt een reeks van 140 produceerde (24-179) bestond ook hier geen twijfel meer. Het klasseverschil was te groot. De uitslagen luidden: Van Oosterhout 208 18 41 11.55 Vultink 300 18 45 16.66 Jacobs 157 8 113 19.62 Scholte 300 8 94 37.50 Ligthart 150 14 64 11.14 De Kleine 300 14 72 21.42 Wijnen 300 13 98 23.07 Beekman 181 13 45 13.92 De Kleine 263 22 42 11.95 Vultink 300 22 36 13.63 Van Oosterhout 300 15 55 20.— Ligthart 171 15 68 11.40 Beekman 69 9 19 7.66 Scholte 300 9 110 33.33 Jacobs Wijnen 98 12 19 8.16 300 12 140 25.00 De stand na de tweede dag is: Scholte 8 1200 46 113 26.08 Wijnen 8 1200 51 143 23.52 De Kleine 6 1163 64 112 18.17 Van Oosterhout 6 1108 68 69 16.29 Vultink 4 910 68 73 13.38 Jacobs 0 773 59 113 13.10 Beekman 0 442 46 68 9.60 Ligthart 0 506 56 68 9.03 Staken of niet: Of de profvoetballers op 14 januari gaan staken of niet, de Britse competitie zal gewoon doorgaan. Het bestuur van de En gelse league heeft al besloten in zee te gaan met elke speler, die de clubs kunnen vinden. Dat zei de secretaris van de League Alan Hardaker vrijdag in Londen. Zijn verklaring kwam kort nadat was bekendgemaakt dat spelers en vertegen woordigers van de verenigingen woensdag opnieuw zullen bijeenkomen om te bespre ken of het conflict over de lonen en de arbeidsvoorwaarden niet alsnog langs vreedzame weg tot een oplossing kan wor den gebracht. Die vergadering zal worden gehouden in het ministerie van Arbeid in Londen. George Swindon, de trainer van Arsenal, was de eerste die reageerde op de ver klaring van Hardaker. Hij zei: „Ik zou wel één of ander junioren-team de wei in kunnen sturen, maar dan zou ik mij niet houden aan de afspraken met de andere bonden". En hij voegde eraan toe, dat hij ook geen amateurs zou kunnen opstel len, omdat dan het amateur-programma in de war zou lopen. In voetbalkringen gelooft men dat men uit Hardakers woorden kan opmaken dat bij een staking de elftallen zullen worden samengesteld uit aankomende professio nals, terreinknechten en mogelijk een paar amateurs, tezamen met de profs die ge weigerd hebben aan de staking deel te nemen. Een zegsman van een grote natio nale voetbal-toto zei: „Wij zijn zeer op gelucht te horen, dat het League-program- ma door zal gaan, ongeacht de staking". Koersen in Hilversum In het tien nummers tellende drafpro- gromma, dat zondagmiddag in het Hilver- sumse Sportpark wordt verreden, staat als pronkstuk het Winterkampioenschap, dat met zijn rijke dotering en bezetting inder daad een kampioenschap is. Weliswaar ontbreken de cracks Theo Messidor en Hai- ros II, doch die wordt vergoed door de aan wezigheid van de Franse hengst Jour de Java. Daar na een lange afwezigheid over vorm en conditie niets bekend is, mag de voorkeur gaan naar Vrijdag en Qwiek Ka- rel, met Jour de Java als een dreigende outsider. Ook de amateurs staan in een aantrek kelijk internationaal nummer, waarin Ul rica B opnieuw haar klasse kan demon streren. De trouwe Sjakie Scott is haar gevaarlijkste rivaal, gevolgd door Uitloper. In de klassekoers voor 3- en 4-jarigen nemen slechts twee 3-jarigen de hand schoen op tegen de ouderen. Begrijpelijk, want tegen de in grote vorm lopende Xuthus Hollandia komen zij thans nog tekort. Slechts Yolanda van Oranje zou zich zonder fouten misschien nog voor hem kunnen plaatsen. X Goudenrijder en Xeli- notte zijn de andere mogelijkheden. Voor stal Wagenaar zijn er vermoedelijk twee overwinningen. De eerste met de uit stekende Yardley W, die daartoe dan voor de derde keer Ynno Con Dios en de keuze J. van Leeuwen moet slaan. De tweede zege met Wilma Zora, die al zonder de grote fout in haar laatste optreden gewon nen zou hebben in een vrijwel overeen komstig veld, waarin Vrijbuiter en Una niem tot de snelsten geacht mogen worden. Met. Tea blijft het goed gaan en zij is ook nu weer de grote favoriet in de autostart- koers. Tegen Victor Emanuël en Uranium H zal het echter niet zo gemakkelijk gaan. In de eerste afdeling van dit nummer is een keuze zeer moeilijk, doch daar Winston Hanover bij vlagen zijn grote klasse toont zal het Robert Taylor in zulk een geval niet meevallen hem te onttronen. Mede in de eindstrijd zullen te vinden zijn Vrolijke Frans en Quadrupes. Indien Y Y Hanover wederom door ten Hagen zal worden ge reden, zal hij in de Blue-Star-prijs Youk' Axkit kunnen kloDDen, evenals Yellow Rose. Outsider is Yellow Bird. Het openingsnummer is gesplitst en daardoor in twee onbeduidende nummers vervallen. De eerste afdeling kan een prooi worden voor Y Kievit, voor Yucatan en de tweede voor X.Y.Z., vóór Ylogie M en Yvetta M. VOETBAL In de eerste divisie A heeft Stormvogels zondag een thuismatch tegen het hoogge- olaatste Volewijckers. De vorm van de IJmuidense ploeg is stijgende, maar een gelijk spel zouden wij toch al een heel fraai resultaat vinden. EDO speelt in Arnhem tegen Vitesse, dat de derde plaats inneemt en zich de winst dus niet uit handen zal geven. RCH staat in de eerste divisie B in het Heemsteedse Sportpark tegenover Hera cles, een geducht tegenstander die maar twee punten achter de topploeg Blauw Wit komt. Een nederlaag lijkt derhalve waarschijnlijk. Ook al versloeg dan VSV verleden week Be Quick hetgeen een goede prestatie was tegen Blauw Wit zullen de Velsenaren het niet kunnen klaren in het Olympisch stadion. De stan den zijn op het ogenblik als volgt: Eerste divisie A: Eerste divisie B: DFC 13 22 Blauw Wit 13 23 HDVS 13 19 Heracles 13 21 Vitesse 13 18 Excelsior 11 16 Volewijckers 13 17 Be Quick 13 16 Volendam 13 17 SVV 13 16 Ensch. Boys 13 17 Sittardia 13 15 KFC 11 16 't Gooi 13 15 Limburgia 13 16 DHC 12 14 Veendam 12 13 Eindhoven 13 12 Fortuna (VI.) 12 10 ZFC 11 11 Leeuwarden 13 10 VSV 13 .11 BW 12 9 Heerenveen 12 10 Stormvogels 12 9 SHS 13 10 AGOVV 13 9 Go Ahead 13 10 EDO 13 8 RCH 13 8 RBC 12 7 EBOH 13 8 HVC 13 6 Wageningen 13 6 Helmondia 12 3 Helmond 13 6 In de tweede divisie ontmoet Haarlem op eigen veld Rigtersbleek, dat zo goed be gon maar langzaam sterk afzakte. Winst voor de roodbroeken ligt voor de hand. De stand is hier: NEC 12 20 Oldenzaal 11 12 Hilversum 13 18 Zwartemeer 12 12 Haarlem 13 17 Longa 10 11 Roda Sport 12 15 Velox 12 11 Tubantia 12 15 Graafschap 12 11 Wilhelmina 12 13 Zwolse Boys 12 8 UVS 12 13 PEC 12 6 Baronie 13 13 Zeist 13 6 Rigtersbleek 13 13 De Valk 12 4 AM ATEURVOETBAL De amateurs maken eindelijk weer eens een kans op een wedstrijd. In de eerste klasse speelt HFC uit tegen Rheden en moet kunnen winnen. In de tweede klasse zou HBCRipperda wel eens in een gelijk spel kunnen eindigen. Ook Schoten heeft kansen tegen Celeritudo in een uitwed strijd. Zandvoortmeeuwen krijgt het in Alkmaar tegen Alcmaria Victrix verre van gemakkelijk. In de derde klasse worden onder andere gespeeld: HillegomVoorburg en TYBB Foreholte. In de vierde klasse staan onder meer op het programma: St. Martinus— Hoofddorpse Boys, Lijnden—Kinheim, ETOOnze Gezellen, RenovaTHB, DOSREHS en DIO—Concordia (H). WATERPOLO Met de ontmoeting Haarlem-Futen wordt vanavond omacht utir het wekelijkse programma dat deze keer geen dames wedstrijden bevat geopend. HPC komt vervolgens in duel met Nereus uit Zaan dijk, waarna Pinguins-Neptunes de rij be kerwedstrijden sluit. De reserves van Haarlem en die van DWR komen in de voorlaatste wedstrijd in het water waar na nog HVGB Waterratten (Alkmaar) wordt gespeeld. jj Oscarvoor Boris De eerste avond van het Blue Stars bas ketbal-toernooi in Amsterdam heeft geen sensationele wedstrijden opgeleverd, al kwam de enigszins verrassende overwin ning van Blue Sta?rs op het vermoeide Galatasaray (72-59) niet zonder enig spek takel tot stand. De Turken zullen zich de komende dagen echter als een sterke ploeg laten kennen. Ook Slovan Orbis is tot grote dingen in staat, al hebben de Tsjechen in de wedstrijd tegen Oostende slechts bij vlagen laten zien, hoe goed zij wel kunnen spelen. De tegenstand van Oostende was zo gering, dat Slovan Orbis zonder enige moeite met 65-42 wonnen. De openingswedstrijd van het toernooi werd een teleurstelling. Het Turkse Gala tasaray bleek de vermoeienissen van de lange reis, die vier dagen duurde, nog niet te boven. Ook zal de onverwarmde Apollo- hal wel debet zijn aan het falen van de Turken, die vooral in produktiviteit tekort schoten. Het eerste optreden van de -Turken be gon veelbelovend. De spelers overhandig den het publiek souvenirs en ook de spelers van Blue Stars kregen een herinnering. Blue Stars nam directeen flinke voor sprong, want de zoneverdediging van Ga latasaray bleek niet effectief genoeg tegen de afstandschoten van Driehuis en Perrier. De Turken stelden daar een zeer snel spel letje tegenover, dat wel aantrekkelijk was om te zien. maar door slecht schieten wei nig punten opleverde. Pas toen de Turken overschakelden op de man-to-man-verdediging. kwam er evenwicht, maar bij de rust bedroeg de voorsprong van Blue Stars, dat haar com- petitievorm ver overtrof, toch nog dertien punten. Na de hervatting ging Galatasaray over tot pressing man-to-man en na twee minuten was de achterstand tot zeven punten geslonken. Blue Stars kwam echter terug en daar hadden de Turken kennelijk niet op ge rekend. Toen de Stars na tien minuten weer een ruime voorsprong hadden, be gon de ploeg uit Istanboel luidkeels te protesteren tegen elke beslissing die de scheidsrechters Leegwater en Onrust na men. Bovendien gingen zij hun tegenstan ders zeer hard te lijf. waardoor een spec taculair gevecht ontstond, dat weliswaar geen topbasketbal bracht, maar voor het publiek zeer aantrekkelijk was. Leegwater en Onrust hielden in deze laatste period? al fluitend en sussend orde. Blue Stars won uiteindelijk met 72-59. Het scoreverloop was: Blue StarsGa latasaray: 10-3. 20-7, 30-16, 37-24 (rust). Basketbal 41-34, 54-45, 64-54, 64-59, 72-59 (einde). Topscorers: Blue Stars: Kok (6-10), Drie huis (8-5) en Perrier (6-8). Galatasaray. Saluur (8-10). Kazar (9-3), Salihoglu (1- 16). De ontmoeting Slovan Orbis—Ostende bracht weinig spanning. De Tsjechische ploeg is bijzonder sterk, maar hoefde zich niet in te spannen om Ostende, dat zonder bruidegom Van Kersschaever naar Amster dam kwam, baas te blijven. Het werd een eentonige wedstrijd, waarin de Tsjechen Jaroslav. Sip en Tetiva uitblonken. Het scoreverloop was: Ostende,—Slovan Orbis: 0-7, 7-11, 13-21, 21-35 (rust), 30-41. 37-51. 42-61, 42-65 (einde). Topscorers: Ostende: Van Huele (8-11) en Buelens (4- 7). Slovan Orbis: Sip (17-10), Jaroslav Tetiva (5-12) en Jiri Tetiva (6-4). Het programma voor vanavond luidt: 20 uur Blue StarsSlovan Orbis; 21.30 uur GalatasarayOstende. Zondag wordt ge speeld: 20 uur: OstendeBlue Stars. 21.30 uur: Slovan OrbisGalatasaray. VOETBAL Op woensdag 21 december speelt het voorlopig Nederlands jeugdelftal (17 en 18 jaar) een oefenwedstrijd tegen DOS in Utrecht. Wie zijn die uiterst capabele verdedi gers die steeds zo'n uiterst nuttige grond slag leggen voor de successen? Wel, daar is in de eerste plaats keeper Hentenaar (24 jaar), een speler die uit Gorcum (Unitas) naar Dordrecht kwam en die een waarlijk voortreffelijk doel man is. Hij is goed op hoge en lage scho ten en munt uit door zeer deskundig op stellen. Hij komt slechts zijn doel uit als dat werkelijk niet anders kan en dat wil nog wel eens anders zijn bij keepers, zelfs in het betaalde voetbal. Voorts is hij opmerkelijk snel in zijn reacties. Een zeer goede voetballer in de Dordt- se verdediging is ook spil Schaap, een speler die het vooral van zijn routine moet hebben. Hij is 36 jaar en dus niet zo heel erg jong meer voor een voetbal ler, maar zijn tekortkomingen op het ge bied van snelheid compenseert hij heel goed met zijn uiterst goede kijk op het spel. Hi? wordt zelden uit positie ge speeld, maar dat is zeker ook voor een belangrijk deel te danken aan het feit dat hij de backs Van de Bosch en Punt maar heel zelden behoeft bij te springen. Die redden zich wel en vooral Punt een zoon van de eertijds zo befaamde DFC-back Punt staat zijn mannetje. Hij is., geen groot voetballer, maar uiterst handig en ook slim is hij wel. Een voet baller ook, die vermoedelijk alleen bij zijn club excelleert en niei zal voldoen aan de verwachtingen als men hem in een selectie-elftal een kans geeft. Als geheel vormt dit viertal een uiterst hechte achterhoede, die door zijn grote vasthoudendheid menig kundige voor hoede tot wanhoop brengt, hetgeen trou wens tot nu toe ook wel gebleken is bij de wedstrijden van DFC. Er zal in de toe komst ongetwijfeld een wedstrijd komen voor de Dordtse achterhoede dat het niet wil en het doelgemiddelde een wat nor maler aanzien krijgt, maar tot dusver doet zij het voortreffelijk met gemiddeld nog geen halve goal tegen per wed strijd Jaren geleden Is er een navenant geval geweest met de keeper van 't Gooi, Mosterd, die er wedstrijd na wedstrijd in slaagde ongepasseerd te blijven. Op den duur lette heel voetbalminnend Ne derland op de capabele maar dikwijls ook heel fortuinlijke doelman van de Hil versummers, die ook week na week on der groter druk ging spelen. Totdat de befaamde dag aanbrak dat er tegen hem gescoord werd. De druk was verdwenen en Mosterd kwam het hele seizoen niet meer in het nieuws. Het was weer de zelfde feilbare doelman als zijn collega's, die goede met slechte momenten afwis selden. Dat het met DFC ook zo gaat is niet zeker, ook al neemt voor het viertal Dordtenaren de druk week na week toe, maar het lijkt wel waarschijnlijk dat een gemiddelde van een halve goal per wed strijd tegen niet zo heel lang meer ge handhaafd kan worden. De clubs uit Haarlem en omgeving zijn voor de competitiewedstrijden van het betaalde voetbal morgen als volgt samengesteld: EDO (uit tegen Vitesse): Taams; Petter- son en Berends; Koster, Van Dijk en Leonhardt; Belfroid, Duivenvoorden, Koenen, Peters en Spiers. RCH (thuis tegen Heracles): Tukker; Schoonenberg en Romviel; De Vries, Rooders en Liefhebber; Peper, Brou wer, Honout, Biesbrouck sr. en Van Egmond. Stormvogels (thuis tegen Volewijckers): De Graaf; Freriks en Smits; Van Wooning, Janssen en Doorneveld; Snoeks, Van der Lugt, Vessies, Van der Waal en De Graaf. VSV (uit tegen Blauw Wit): Geerlofs; Schoon en Minks; Versluys, Kort en Brom; Van Dolder, Zoeteman, Farenhorst, Brederveld en Heymans. Haarlem (thuis tegen Rigtersbleek): Van 't Kruys; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goedhart, Doornbos, Veen en Jonker. De amateurs spelen in de volgende formatie: HFC (uit tegen Rheden): Veltman; Dekker en Wijkhuizen; Molenaar, Molijn en Drijver; Koenders, Bouw man, Jansen, Honnef en Winter. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Alcmaria Victrix): Kniese; Stokman en Stobbe laar; Kraayenoord, Koning en Water; Van der Mije, Visser. Keesman, Oos- terbaan en Halderman. Schoten (uit tegen Celeritudo): Kessens; Veen en Hogendijk; De Looze, Boeke- laar en Van Elk; Kops, De Goyer, Otte, Smit en v. d. Meer. Ripperda (uit tegen HBC): Wiedijk; Doves en Bouman; Kuilboer, Dreyer en Van Kampen; Meyer, Pieterse, Houtkamp, Kuyer en Schreuder. KORFBAL In de eerste klasse krijgt Watervliet be zoek van Olympia, waarbij de thuisclub zeker niet kansloos is. Van 'de tweede klassers komt alleen O-kwartier in 't veld; de Haarlemmers spelen op eigen veld tegen MEO. Een gelijk spel behoort zeker tot de mogelijkheden. Oosthoek-Nieuw Flora is een plaatselijke strijd in de derde klas se, waarbij de gasten favoriet voor de zege zijn. Biko, dat interne moeilijkheden heeft, komt op bezoek bij Animo Ready. De thuisclub zal ongetwijfeld revanche nemen voor de 7-3 nederlaag in de uit wedstrijd. Sport Vereent, in degradatiege vaar, speelt in Hilversum tegen De Zwa luwen; de uitslag zal niet ver van een gelijkspel liggen. TAFELTENNIS Voor de tafeltenniscompetitie krijgt TYBB vandaag om 7 uur het tweede team van AVGA op bezoek. AVGA was tot voor enkele weken een serieus gegadigde voor de titel, maar is nadien aanzienlijk terug gevallen. TYBB moet dan ook kunnen win nen. Dit geldt helaas niet voor VTC, dat tegen Nedlloyd 3 niet veel kans heeft. Deze wedstrijd wordt vandaag gespeeld in de Rijks h.b.s. aan het Brinioplein in IJmui- den. Op 20 december krijgt Hotac Nufa op bezoek en moet van deze matige tegen stander kunnen winnen. Ook GTTC zal voor winst kunnen zorgen tegen staart- ploeg KLM. Lukt dit, dan zijn de zorgen voor de groen-witten voorlopig avn de oaan. Rapidity krijgt het zwaar tegen Nedlloyd 4 en zal ten hoogste een gelijk spel bereiken. Togido moet bij het zwakke Shell beide punten kunnen weghalen. HOCKEY Als er morgen wordt gespeeld is het de laatste competitiezondag in 1960. Het pro gramma staat dan twee weken stil en wordt op 8 januari ijs en weder dienen de voortgezet met inhaal- en bekerwed strijden. Voor BMHC staat een zware wedstrijd op het programma; Amsterdam is op eigen terrein een moeilijke tegenstander. Na het goede resultaat van afgelopen zon dag tegen HDM is er alle reden voor een winstpartij. Het damesteam BDHC gaat naar RBC. De speelsters uit Bloemendaal moeten deze match niet al te licht opnemen. In het sportpark te Heemstede ontvangt Alliance de dames van Kieviten uit Was senaar. Er is alle aanleiding Kieviten de beste kansen te geven voor de overwin ning. ZAALHANDBAL In het RAI-gebouw in Amsterdam speelt de damesploeg van De Blinkert zondag om half een tegen haar naaste concurrente, HHC uit Hilversum. We overschatten de kracht van de Haarlemse tegenstandsters niet, maar houden het niettemin op een bescheiden Blinkert-zege. Voor de hoogste klasse speelt Blauw Wit tegen WVGV (3 uur) en duelleren bij de dames Zeeburg en Sagitta (2.10 uur) en Niloc-Amstel (4.10 uur). In de veilinghal in Alkmaar vraagt het treffen tussen de Blinkert en IJmond de aandacht. De Blinkert met twee en IJmond zonder punten, zijn uiteraard bij zonder gesteld op een overwinning. De Haarlemmers, in hun spel iets meer op zaalhandbal ingesteld, geven we de beste papieren. Als op 14 januari 2400 Engelse be roepsvoetballers in staking zullen gaan, zal er één zijn, die aan de staking niet zal meedoen. Dat is de 35-jarige spil Eddy Brown van „Leyton Orient". Die is namelijk van mening, dat hij niets heeft te winnen, als hij zich bij de stakers aansluit. „Ik verdien 20 pond sterling per week bij „Oriënt", plus 5 pond voor het trainen. Ik woon in een huis in Ilford, dat het eigendom is van de club; ik rijd in een auto en beschik over een klein banksaldo. Waarom zou ik dit alles opgeven?" meende Brown. Brown zou niet graag zijn contract verbroken zien. „Voetbal is een team sport, en ik zou het buitengewoon on plezierig vinden met een speler te wor den opgesteld die meer verdient dan ik". Het Russische schaatsechtpaar Boris en Valentina. Stenin kijkt gelukkig, na dat Boris ter gelegenheid van de opening van het schaatsseizoen in het Frognerstadion in Oslo de „Oscar" in ontvangst heeft genomen. De „Oscar" wordt genoemd naar de wereldbeken de Noorse schaatsenrijder Oscar Ma- thisen. De Oscar wordt elk jaar uitge- rijkt aan de rijder, die bijzondere prestaties heeft geleverd. Zes goals tegen en dertig voor in dertien wedstrijden, dat is het zeer op merkelijke doel gemiddelde van DFC, dat de ranglijst van de eerste divisie A aanvoert. Verliezen deden de Dordte- naren nog niet en hun vier verlies- punten (zij boekten 22 punten uit der tien wedstrijden) liepen zij op tegen KFC (0—0) en Leeuwarden (0—0) in thuiswedstrijden en AGOVV (1—1) en Volewijckers (1—1) in uitwedstrijden. De clubs die er verder nog in slaagden goals tegen de DFC'ers te maken waren Enschedese Boys (1), RBC (1), Vitesse (1) en Helmondia (1). Alle an- flere matches werden met 1 of meer 1egen 0 gewonnen. De Dordtse verdediging in actie. Terwijl doelman Hentenaar de bal voor zijn doel wegstompt, heeft rechtsback Van de Bosch het zekere voor het onzekere genomen en is op de doellijn gaan staan. Rechts ziet men spil Schaap. De tegen stander is Volewijckers' midvoof Schaft. „Ik ben blij dat je vandaag als binnen- speler bent opgesteld het regent dat het giet buiten". (Football Monthly)

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19