<23 Wim Kan in Haarlem met nieuwe versie van „Laat je niets wijsmaken" IJmuider Courant Haarlems Krelagehuis wordt eindelijk verbouwd Havenberichten Stilstand in bollen-export naar Amerika blijft verontrustend WEDGWOOD jjBÈj A anmeldingsfo rmulier neven aan de redactie IJmondverenigingen vandaag en morgen Drukke veilingen van kerstbloemen 7 Betaling abonnementsgeld per giro Loodsboot voor Bombay Gekrakeel in Bloembollencultuur vele jaren nu afgelopen na Ds. W. Diepersloot 25 jaar predikant VOORZITTER „BLOEMBOLLENCULTUUR HDG 2 kan weer kampioen worden een klasse apart verkrijgbaar bij BREESTR. 40-42 BEVERWIJK „IJmond-dubbel-acht" met vakantiefilms Suomi-puzzelcross in de duinen Feestavond voor bejaarden Schoolvolleybaltoernooi Donderdag kerstwijding in gereformeerde kerk Onverwachte winst voor IJmond-dames Sportief 2 wint overtuigend Rabbijn J. Soetendorp over Israel U 2 0 DECEMBER 19 6 0 EEN WEERZIEN met het programma Laat je niets wij smaken!" van Wim Kan's ABC-Cabaret, ruim twaalf maanden nadat dit programma voor het eerst naar Haar lem. kwam, is als het terugzien van een oude vriend na ruim twaalf jaar. In het laatste geval wordt nog al eens gezegd: Tjonge-jongewat ben j ij veranderd maar innerlijk ben je nog precies dezelfde gebleven als vroeger!" En woordelijk het zelfde zou men met betrekking tot dit pro gramma van Wim Kan kunnen zeggen er is heel wat in veranderd, maar het karakter, de stijl, kortom: al datgene waar het op aankomt is ongewijzigd gebleven. Alleen, net als met die oude vriend, het is nu allemaal weer wat meer doordacht en doorleefd; de „zwakke plekjes", die tot jeugdzonden behoorden, zijn verdwe nen, en het geheel maakt dus een indruk van grotere rijpheid. ENKELE NUMMERS van het oude programma „Het gebeurde in Parijs" en „De tijd van wonderen is voorbij", zijn vervallen. Daarvoor in plaats zijn twee heel goede nieuwe nummers geko men: „Het wonder van de wandelsport", waarvan Sant Heijermans met sobere mid delen een allerkoddigst geval maakt, en „Jij bent de nozem van mijn dromen", een rake en hier en daar odk wel gevoe lige tekst van Seth Gaaikema en Wim Kan, gezongen door Vicka Borg en Jacco van Renesse. Bovendien is het program ma voorzien van een nieuwe „pro-pro loog", „Acht uur precies!", die om acht uur precies begint, en een kort parodiètje, „Nieuwsberichten", waaraan het publiek stellig méér plezier kan beleven dan het heeft gemist door niet thuis te blijven luisteren naar het korte radio-nieuws van hetzelfde tijdstip. HET GEZELSCHAP dat het program ma vóór de pauze uitvoert is, vergeleken bij verleden jaar, nogal ingrijpend gewijzigd. Margriet de Groot (die nu triomfen viert in „My fair Lady"), Maya Bouma en Philippine Aeckerlin hebben het troepje verlaten en dit drietal is vervan gen door een viertal welks leden duide lijke blijken van talent geven: Jenny Arean Vicka Borg, Floryth Polak en Loekie Wink. Corry Vonk neemt in dit deel van het programma als gewoonlijk de sterre- plaats in en zij zou daarbij ongetwijfeld nog meer succes kunnen hebben als zij haar dictie wat minder nadrukkelijk wil de maken (wat zij blijkens het slot van „Wat nu, kleine clown?", zeer zeker kan). Naast haar komt Sant Heijermans deze keer aanzienlijk meer naar voi-en dan verleden jaar en volkomen' terecht, „Strip tease", vroeger vertolkt door Maya Bou ma, wordt door haar heel fijntjes, met geraffineerde toonnuances gebi'acht en vormt een prachtig contrast met het reeds genoemde „Wonder van de wandelsport". Annelies Bouma buit haar grotere kansen eveneens goed uit, al is zij als één van de „dames Bennema" wat minder „Gro nings" dan haar zuster Maya was. En dan de meester-goochelaar Fred Kaps, die, zoals vanzelf spreekt, weer hét wonder van de avond is. WIM KAN, die het programma-deel na de pauze weer geheel voor zijn rekening had genomen zij het dan met voortref- U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE (Verkort weergegeven Kerstmis 1960. Opnieuw staan wij aan de vooravond van Kerstmis, thans anno 1960. Als andere Jaren verrijzen de kerst bomen in het Stadsbeeld en in de binnen kamers van ontelbare gezinnen, ook in verre en vreemde landen. De boodschap is voor allen dezelfde, VREDE OP AARDE. Nog altijd drukt de herdenking van de geboorte van Christus haar stempel op het overgrote deel der merfsheid. Wel of niet door banden des geloofs aan een Kerk verbonden, lijkt er van ieder mens iets af te stralen, waar men anders tevergeefs naar moet zoeken. Het is deze belevenis die aan de Kerstboodschap een zo beteke nisvolle inhoud geeft. In diepe ernst mogen wij ons daarom afvragen of ditmaal de zo vurig verlangde vrede onder de mensheid tot waarheid zal worden gemaakt, ook als wij de uiterlijke omlijsting van dit feest niet meer om ons heen weten. Juist in deze dagen, dat de Goddelijke opdracht van de vredesgedachte ons beroert, als op geen ander ogenblik, worden wij gecon fronteerd met de aanwezigheid van atoom bomkoppen in ons land. Zou dit mensont erende vernietigingswapen ooit moge die nen om de boodschap van Christus te ver minken met de wapens der barbaren? Zou het Christelijke en vredelievende Volk van Nederlans met deze wetenschap Kerst mis 1960 beleven zoals het 1960 is in gegaan, zo zal dit gelijk staan met een staakt het vuren, om zich daarna opnieuw schuldig te maken aan de diepste inbreu ken tegen de vredesboodschap van Chris tus. C. SPOOR (Santpoort) felijke muzikale en in 't begin zelfs „dra matische" steun van Ru van Veen had zijn tekst al gewoonlijk met het laatste nieuws inclusief plaatselijk actualiteiten, aangevuld. Hij babbelde over de Rem- brandt-etsen uit het Teyler-museum en de zilveren schotel uit het Frans Halsmuseum of hij een echte Haarlemmer was en hij trof de zwakke plek van het publiek met de opmerking dat Haarlem, als het die Rembrandt-etsen maar terugkrijgt in ruil daarvoor dan wel weer afstand wil doen van de pas aangekochte Karei Appel. Ook op het gebied van de buitenlandse politiek was Kan weer helemaal up-to-date maar wat het binnenland betreft begon nen de Planta-grapjes nu wel een wat ranzig bijsmaakje te krijgen. Gelukkig was het gesol met de „kop" van minister De Quay, dat verleden jaar een storend element van smakeloosheid in het pro gramma bracht, nu geschrapt. Alles bijeen genomen een bijzonder genoeglijke avond, waarvoor het publiek, dat de Stadsschouw burg tot de laatste plaats vulde, op uit- bondige wijze zijn dankbaarheid toonde. Simon Koster Dinsdag 20 december Jeugdhuis, Santpoort, 14 u.: Kerstviering Nederlandse vereniging van huisvrouwen afdeling Santpoort. Patrazaal, 20 u.: Kerstvergadering Neder landse Christenvrouwenbond afdeling IJmuiden-oost. Bou Saada, Wijk aan Zee, 20 u.: Kerst viering hervormde verenigingen. Sportzaal, Bachstraat Heemskerk, 20 u.: Demonstratie gymnastiekafdeling ODIN. Op de werf van de n.v. Zaanlandse Scheepsbouwmaatschappij te Zaandam is de enkelschroef loodsboot met diesel-elek trische voortstuwing „Venu" te water ge laten. De bouw was aan de coöperatieve vereniging Hollandsche Scheepsbouw As sociatie u.a. opgedragen door de Bombay Port Trust, welke het vaartuig zal gebrui ken als loodsboot en als vaartuig voor het redden van drenkelingen. Het vaartuig heeft een lengte over alles van 58.30 m., een breedte van 10,20 m. en een holte van 4,85 m. Het machinevermo gen is 2100 pk. De snelheid is 14 knoop. Het eeuwfeest van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, dat dit jaar is gevierd, heeft vandaag zijn mooiste bekroning gekregen. Aan het jaren lange gekrakeel rondom de bloembollenbeurs is een einde gekomen. De vanmorgen in het Haarlemse Concertgebouw gehouden algemene vergadering van „Bloembollen cultuur" heeft namelijk met overgrote meerderheid besloten tot modernisering en uitbreiding van het Haarlemse Krelagehuis. Het hoofdbestuur werd gemachtigd plannen hiertoe uit te voeren en voor de financiering 1,3 miljoen gulden uit te trekken. Nadat de begroting was aangenomen en besloten was tot, een contributieverhoging ter dekking van de stijgende uitgaven, werden de voorstellen van de adviescom missie beursgebouw aan de orde gesteld. Deze voorstellen behelzen de uitbreiding en vernieuwing van het beui'sgebouw in drie etappes. De eerste etappe zou ondei-- meer bestaan uil sloping van de bij het Krelagehuis staande machinefabriek, uit breiding van het parkeerten-ein en verbe tering van de beurszaal en koffiekamer. In de tweede etappe woi'dt volgens het voorstel de keuringszaal uitgebreid en verbeterd en worden kantoren en verga- dex-kamers gebouwd. De uitvoering van deze twee etappes vergt ongeveer twee miljoen gulden. Er wax-en ter vergadering twee moties binnengekomen, één van de afdeling Lis- se, één van de afdeling Bennebroek-Voge- lenzang. De eex-ste afdeling wilde het hoofdbestuur een volledig afgerond plan laten uitwerken en het bestuur machtigen voor de uitvoering hiervan twee miljoen gulden uit te trekken. De afdeling Benne- broek stelde voor ^het voorstel terug te ne men en deze zaak opnieuw door de advies commissie uit de leden te laten bezien, maar dan met behulp van enige deskundi gen op bouwtechnisch en financieel ge bied. De voorzitter, jhr. mr. dr. O. F. A. H. fan Nispen tot Pannerden, vond de motie van de afdeling Lisse wel aantrekkelijk. Zijns inziens gaat deze motie te ver. Het hoofdbestuur vraagt namelijk thans geen twee miljoen gulden, maar 1.3 miljoen. Pas over twee jaar De voorzitter gaf een verduidelijking op de plannen en zei dat de uitvoering van de derde etappe evenutele uitbi-eiding van de beurszaal en van de parkeerruim te de eerste tien jaar zeker niet aan de orde komt. Deze uitbreiding wordt pas nodig als het ledental van de vereniging zodanig zal zijn toegenomen, dat de nu te vergroten beurszaal te klein zal zijn ge worden. Het is niet verstandig, aldus de voox-zittex-, nu al beslissingen voor over tien a vijftien jaar te nemen. Vanuit de vei-gadei-ing stelden enige per sonen voor het hoofdbestuur het volle ver trouwen te geven en achter de beurskwes- tie thans eens eindelijk een punt te zetten. Vex-scheidene afgevaardigden zetten uiteen waarom zij tegen de voorstellen waren. De een noemde de plannen te vaag, de ander achtte de toelichting onvolledig. Eenheid nodig De moties moesten door drie afdelingen worden gesteund. De - afdeling Roelof- arendsveen trok haar steun aan de motie- Lisse in, maar toen kwam de afdeling Texel deze motie steunen, zodat zij toch nog kon worden gehandhaafd. Daarna deelde de afdeling Voorschoten mee dat zij haar steun aan de motie introk. Want: „Thans is voor alles eenheid in de ver eniging nodig", op welke woorden geklap en voetengestamp volgde. De motie-Lisse werd daarna ingetx-okken. Een afgevaardigde van de afdeling Ben- nebroek ki-eeg diverse keren het woord om zijn motie te verdedigen. De afdeling Noordwijkerhout wilde de ze motie niet langer steunen, waarna de afgevaardigde van de afdeling Wassenaar voorstelde de vergadering even te schor sen voor beraad onder de afgevaardigden. De afgevaardigde van Bennebroek: „Als we deze voorstellen aannemen, schepen we onze kindex-en met. grote lasten op". Daarop vond jhr. Van Nispen de tijd gekomen om in wat duidelijker termen te gaan spreken. „De buitenwereld heeft zich doodgelachen om de behandeling van de beurskwestie. Men heeft maar zitten zeuren over de wenselijkheid van een paar dames-w.c.'s. Het is logisch dat dit plan kleiner is dan hetgeen vorig jaar aan de orde was gesteld. Want toen heeft de ver gadering een subsidie van de gemeente Haarlem van de hand gewezen". Afgevaardigde van Bennebroek: „Die dames-w.c.'s vond u toen nodig en nu blijkbaar niet". Voorzitter: „Die blijf ik nog nodig vin den. Nu hebt u voldoende keren het woord gehad". Afgevaardigde van Bennebroek: ,,'t Is gemakkelijk riemen snijden van ander mans leer". Een afgevaardigde van de afdeling An na Paulowna zei: „Laten we het pi-edi- kaat „koninklijke" van onze vereniging waardig zijn en nu in eensgezindheid een einde aan deze zaak maken". Na ovei-leg wex-d de motie Bennebroek ingetrokken. Het voorstel werd tenslotte in stemming gebracht. De afgevaardigden hadden vrij mandaat en kregen ter vergadering gele genheid de stemmenverhouding in hun af deling te wijzigen. Dat gebeurde. Met 1575 stemmen vóór, 274 tegen en 27 stem men blanco werd besloten tot modernise ring van het Krelagehuis volgens de voor stellen van de adviescommissie beursge bouw. De aanvankelijke stemmenverhou ding was: 1283 voor, 551 tegen en 42 blan co. „We zetten nu een stx-eep achter veertig jaar narigheid. Ik dank de adviescommis sie voor haar werk en de vei'gadei'ing voor haar met een grote meerderheid ge nomen besluit", zei jhr. Van Nispen tot slot. Donderdag 22 december zal het vijfen twintig jaar zijn geleden, dat ds. W. Die persloot uit IJmuiden werd bevestigd als px-edikant in de gereformeerde kerken in Nederland. Ds. Diepersloot wei'd op 20 juli 1904 te Amsterdam geboren en was eerst ongeveer vijf jaar te Amstelveen werk zaam bij het onderwijs. Naderhand deed hij staatsexamen gymnasium A. en stu deerde daarna nog aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam, waar hij in het be gin van 1935 zijn kandidaatsexamen af legde. Nadat de heer Diepex-sloot kort daarna door de classis Amsterdam was be roepbaar verklaax-d in de Gerefoi-meerde Kerken in Nederland wei'd hij op 22 de cember van datzelfde jaar (1935) door wij len ds. H. S. Bouma uit Oudeschoot, toen nog px-edikant te Amsterdam-Zuid, beves tigd als predikant van de gereformeerde kerk van Holwerd. Op 21 juli 1940 ver wisselde de jubilaris deze kerk met die van Diemen, vanwaar hij op 20 januari 1946 naar die van Franeker vertrok. Sinds 6 februari 1955 dient ds. Diepersloot de gereformeex-de kerk van IJmuiden, waar hij werd bevestigd door zijn plaatselijke collega, ds. J. A. Tiemens. Ds. Diepex-sloot is o.a. bestuux-slid en vi- ce-voorzitter van de Nederlandse Zeemans Centrale; lid van het Dieppe-comité en be stuurslid van de vex-eniging „Bethsaïda", welke de geestelijke belangen behartigt van de Nederlandse Kanaalvissers te Diep pe in Frankrijk. Ds. Diepersloot zal vrijdagavond 23 de cember om half acht in de Petrakerk in de Merwedestx-aat te IJmuiden recipiëren en na afloop daarvan in besloten kx-ing zijn zilveren ambtsjubileum als px-edikant in de gex-eformeerde kerken in Nederland hex'denken. Maandag kwamen in IJmuiden aan: August Thyssen van Narvik; Daloa, Le Havre: Belgia, Gothenburg: Liilevan, Porto Plata: Spaarne- stroorn, Dagenham; Loise Sehupp, Rekkefjord; Marathon, Paramaribo; Fred Christensen, Rotter dam; Martha Ahrends, Hamburg; Grebbestroom, Huil; Brouwersgracht, Kotka; Alexandros Tsav- liris, Bremen; Peterland, Ventspils; Dortmund, Antwerpen; Startpoint, Karlshamn; Dotterel, Li verpool; Ali Damhof, Kopenhagen; Amstelstroom, Londen: Achilles, Rotterdam; Argus, Sornaes, hout voor Haarlem; Karachi, Antwerpen. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Tasmanië van Skoghal; Herringsdorf, Gent, walsmateriaal laden Binnenhaven IJmuiden; Berwick, Lillesand. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Geestdijk naar Boston, kunstmest van IJmuiden; Naess Endavour, Noordzee, proeftocht; Sotchi, Tallin, walsmateriaal van IJmuiden: Ritornel, Scheve- ningen, ledig van Wormerveer; Barken, Vlissin,- gen voor orders; Jagersfontein, Bremen; Hel, Rot terdam: Wexford, Boston, stijfsel en stroop van Koog aan de Zaan; Thelma 4, Rotterdam; Ustilug, Hamburg; Spaarnestroom, Londen; Ciudad de Quito, Hamburg; Neth. Coast, Rotterdam. Dinsdag vertrok uit IJmuiden: Louise Schupp. Blyth. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van ol naar Amsterdam is gegaan). MARKTPRIJZEN BEVERWIJK. 19 december: andijvie 4375, spruiten 3277, waspeen 1639, prei 1228, boe- x-enkool 1729, knollen 1124, witlof 3470 Kenmerkte het afgelopen seizoen zich nog door hoge en soms te hoge prijzen om onze afzet in het buitenland krachtig ver der uit te breiden, toch had in het alge meen de afzet van bloembollen naar hoe veelheid en geldswaarde een bevredigend verloop. Slechts het achterblijven van de export naar Amerika blijft een verontrus tend feit, maar bij allen, die betrokken zijn bij de bestudering en de uitwerking van de aanbevelingen van het Alderson- rapport bestaat de vaste wil om alle mo gelijke middelen te beramen en door te voeren om tot verbetering van de ver kooptechniek en daardoor van de verkoop resultaten te geraken. Ik wil hier gaarne hulde brengen aan de betreffende export- groep, die open blijkt te staan voor de noodzaak om nieuwe wegen in te slaan nu de oude, beproefde wegen niet meer naar het gewenste doel blijken te leiden." Met deze woorden opende de voorzitter van de Koninklijke Algemene Vex-eniging O. F. A. H. van Nisperi tot Pannerden, vanmorgen de in het Haarlemse Concert- gebouw gehouden vergadering van deze vereniging. De voox-zitter zei dat vele kwe kers het dit jaar als gevolg van de weers omstandigheden moeilijk hebben gehad. Door de wateroverlast worden de verwach tingen voor het komende handelsseizoen gedeeltelijk teniet gedaan. Jhx\ Van Nispen zei dat komend jaar ten aanzien van de ontwikkeling van de Euromai-kt voor het bloembollenvak zeer belangrijk belooft te woi-den. Hij bx-acht in herinnering dat op 8 november verte- genwoordigex-s van de sierteelt in Europa in Brussel bespx-ekingen met dr. Mansholt hebben gevoerd. „Deze datum kan wel eens van histox-ische betekenis worden. Het feit dat kwekerij en handel tesamen de voorstellen van het bedx-ijfsleven in Brus sel konden aanbieden, verleende aan deze gebeurtenis een bijzonder reliëf." Op de vraag of in de Euromarkt de teeltbewijzen zullen wox-den afgeschaft, kon de voox-zitter geen duidelijk antwoord geven. Voox-lopig zal hiervan nog geen sprake zijn. Gerekend moet wel worden op een toenemende concux-rentie uit het buitenland, waai men zich vaak met behulp van overheidssubsidies tracht stex-k te maken voor de komende Euro- markt. Of de Nederlandse kwekers daar voor bang moeten zijn, is een andere vraag. Over het geheel genomen kan de afzet van bloembollen nog stex-k worden opge- voei-d. Voorts is het de vx-aag of de nu min of meer geforceex-de ontwikkeling in het buitenland tenslotte tot stand zal ko men. „Hier is niets nieuws onder de zon. Als we de geschiedenis van het bollenvak nagaan is het niet de eex-ste keer dat be paalde gebieden in het buitenland met veel vertoon aan de bloembollenteelt begonnen zijn, maar een lang en voorspoedig leven is hun meestal niet beschoren geweest". De voorzitter vond echter dat dit geen reden was om maar in te slapen. Integen deel, voortgaande specialisatie, efficiency en kwaliteitsverbetering zijn meer dan ooit nodig. Over tien jaar zal het bollen vak een geheel ander aanzien hebben dan nu. Een veel gx-oter risico en een veel grotere individuele en gezamenlijke ver antwoordelijkheid zullen moeten worden gedragen, aldus jhr. Van Nispen. Bepaalde variëteiten zullen moeten ver dwijnen. De voox-zitter vroeg zich af of de bloemenkeuringen niet meer selectiekeu ringen moeten worden, waarbij aankomen de handelsvariëteiten voor een diploma in aanmerking komen na eerst drie jaren op de px-oeftuin te zijn gesteld en eveneens enkele jaren met een deskundige behande ling zijn gebroeid. „Waar ons monopolie steeds meer verloren gaat, zullen wij een ander monopolie moeten veroveren en ons stex*k moeten maken door onze vak kennis, door een vooruitziende blik en door de organisaties en instellingen aan te passen aan een nieuwe tijd". En wat voor de kwekerij geldt, geldt evenzeer voor de handel. „De E.E.G. klopt reeds op uw deur. Aan u is het deze „klop" te ver staan en er naar te handelen", aldus jhr. Van Nispen. Deze week loopt de damcompetitie in Kennemex-land geheel ten einde. Zandvoort speelt deze week tegen de Haarlemse Dam club 2. Winnen de Haai-lemmers dan zijn de HDC-ers voor de tweede achtereenvol gende maal clubkampioen van Kennemer- land. Dan zullen de HDC-efs opnieuw pro- motie-wedstx-ijden mogen spelen voor een plaats in de hoofdklasse van de Noordhol landse dambond. De laatste wedstrijd van de eerste klasse-competitie wordt woens dagavond gespeeld in het clublokaal van DCY. Zandvoort komt dan tegen de DCY ï-esei-ves spelen. De uitslagen van de afge lopen week luiden: V.K.D.verliest met 9-11 van HDC 2. Sportief verliest met 9-11 van DY 2. HDC 2 verliest met 12-8 van Hillegom, VKD wint met 14-6 van Beverwijk. De stand aan de kop luidt nu: HDC 2 10 punten uit 6 wedstrijden. VKD lOpunten uit 7 wedstrijden. DCY 2 9 punten uit 6 wedstrijden. In de tweede klasse verloor VKD 2 met 6-14 van HDC 3 en won Santpoort 2 met 10-8 van Sportief 2. Advertentie *y'>; l nu ook in onderdelen De kerstbloemenveilingen geven aan de Beverwijkse bloemenveiling ieder jaar op nieuw weer een apart cachet. Dit jaar maakt hierop geen uitzondering want maandag had men een bijzonder grote kerstveiling te verwerken. Het was opvallend dat er al zo veel bol gewassen aan de markt wax-en, juist in deze donkere dagen voor het kerstfeest geven deze de aparte sfeer en kleur aan het gehele marktbeeld. Maar ook het kex-stgroen, hulst met bes in grote hoe veelheden, en vooral de grote uiteenlopen de verscheidenheid van kerststukjes ma ken het geheel tot een aparte veiling. Met Kerstmis zullen de bloemen duur zijn want op dc veiling gaat alles grif en voor veel geld van de hand. Het zijn nu voox-al de witte hyacinten die duur zijn en nog tot 55 cent per stuk vex-kocht werden. De overige kleui-en krij gen pas x-ond nieuwjaar hun grote waar de, want dan vraagt men weer gele en x-ose bloemen. Goede rose en blauwe hya cinten noteerden overigens ook nu al tot 45 cent per stuk. Bij de tulpen was ook een ruim aanbod, het valt hier op dat men nu niet meer op de korte boltulpjes is aangewezen. Het bloembollenvak heeft nu voor de kerstdagen een goede collectie lange tulpen op de markt gebracht. Soor ten als Krelage Triumph, Lustige Witwe, Paul Richter en Emy Peack gingen grif weg voor prijzen tussen 1,25 en 1,60 per bos. Toch wax-en de boltulpjes er weer, de Bx-illiant Star bracht zo rond 15 cent per stuk op, er waren zelfs nog Scarlet Ducjes die nog 11 cent per stuk noteerden. Hulst met bes ging grif weg al was de prijs dan niet zo hoog als andere ja ren door het grote aanbod. Er werd zo tussen 1 en f2 per kilo betaald. Het is dan wel altijd een „i-ommelige" veiling, maar toch aantrekkelijk voor ko per en verkoper al zal men weer blij zijn als de periode van de kerstbomen achter de rug is. De smalfilmclub „I-Jmond dubbel acht" heeft maandagavond in het hervormd ver enigingsgebouw aan de Schans een aan tal films vertoond die de leden in hun vakantie hebben opgenomen. Er wax-en zes films. Van de heer M. van Baaren was er de film Kermis, de heer Keune kwam met twee films, „Vrij stx-and" en „Schot land". De heer C. Pauls had zijn film in Denemax-ken opgenomen, de heer Schade wijk was met de vakantie in Italië en Joegoslavië geweest. Een allex-aardigste film over Nooi'wegen liet de heer H. Oli- viex-se zien. Men kon zien dat de ama teurfilmoperateurs hun beste beentje had den voorgezet, want er werd heel goed werk gelevei'd. De Suomi-puzzelcross voor atleten heeft zondagmorgen in de duinen te Wijk aan Zee grote spanning opgelevex-d. De uitsla gen werden: Meisjes: koppel M. HoekstraJ v. d. Pas eerste met 120 strafpunten; 2. E. de Velder L. Koningstein 121 strafp.; 3. G. Oorthuis S. Drinkwaard 123 strafpunten. Junioren-jongens: koppel H. Wex-kL. Langendoen eerste met 35 strafpunten; 2. D. Clots—C v. d. Oord 56 strafp.; 3. R. SchmitzF. Lenderink 58 strafpunten. Heren: koppel E. Schik—G. Schmitz eer ste met 84 strafnunten; 2. K. Lieuwen—K. Tabak 125 strafpunten. In gebouw „De Rank" te IJmuiden zullen woensdag meer dan tweehonderd bejaarden uit de wijk van de Hervormde gemeente van de nieuwe kerk worden vergast op een amu sementsprogramma. dat is tot stand gekomen uit de samenwerking van drie vrouwenver enigingen uit genoemde gemeente. De aan- vag is om acht uur 's avonds. Het jaax-lijks volleybaltoernooi voor de Beverwijkse schooljeugd zal plaatsvinden op donderdag 22 december in de gymnas tiekzaal aan het Harmonielaantje. 's Morgens van 8 tot 11 uur zullen de meisjes elkaar strijd leveren; van 11 tot 12 en 's middags van 1 tot 4.30 uur de jongens. Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op i 7.65 per kwartaal of 10.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: r,\i die zich niet ingang van 1 jannari 1961 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummer' •ot en met 31 december 1960 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus let voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. Donderdagavond 22 december wordt in de gereformeerde kerk aan de Konings weg te Velsen-Noord een kerstwijding ge houden. Hieraan verlenen medewerking het Gereformeerd Evangelisatiezangkoor Vel- sen-Beverwijk en het Christelijk Jeugd koor ,.De Zangvogels", beide onder lei ding van de heer H. Slings. De heer Th. Kohier bespeelt het orgel. Ds. G. Rang van Haarlem zal mediteren over „De groe ten van God". Tegen de verwachting in hebben de IJmonddames zondagavond in de Alk- maarse veilinghal hun wedstrijd zaalhand bal tegen de sterke Heemskerkse ADO- dames gewonnen. Er ging een spannende strijd in hoog tempo aan vooraf, waarbij vooral de doelverdedigsters veel werk kre gen. De kansen werden door de IJmond-da mes beter voorbereid dan door de tegen standsters, die van te grote afstand op het doel schoten. Voor IJmond opende mevrouw M. de Vries de score (1-0), doch een klein mis- A^^and in IJmond-verdediging stelde ADO in staat om tegen te doelpunten (1-1). (nn or' maakte 2-1, maar toen zette ADO een fel offensief in dat met twee doelpunten werd bekroond (2-3). ADO viel toen plotseling terug. IJmond maakte voor rust gelijk en na de hervatting handhaaf den zij het hoge tempo waardoor ADO enigszins werd overspeeld. Door W. van der Kuil en mevrouw De Vries liep IJmond tot 5-3 uit en aangezien de tegen standsters geen kansen meer vonden, wonnen de IJmond-dames onverwacht. Voor de IJmond 1-heren heeft de even zeer spannende strijd tegen De Blinkert 1 uit Haarlem opnieuw een nederlaag, de vierde in successie, opgeleverd. Weliswaar scoorde K. Klesser voor IJmond het eer ste doelpunt, maar de Haarlemmers ble ven niet achter (1-1). Dezelfde IJmond-speler bracht daarna de stand op 1-2 doch opnieuw kwam de ge lijkmaker (2-2). De Blinkert nam nu enige tijd het heft in handen. Wel verzette IJmond zich flink maar kon niet voorko- men, dat de rust met een 4-7 achterstand inging. Na rust werd het tenslotte 9-13. In de wedstrijd tussen de tieren van IJmond 2 en AVA 1 uit Alkmaar had het Velsense team aanvankelijk weinig vat op het vrij snelle aanvalsspel van de Alk- maai-ders. De AVA'ers liepen zelfs tot 7-1 uit vooi'dat de IJmonders nog voor de rust tot een fel tegenoffensief kwamen. Geleidelijk herstelde IJmond 2 zich doch de tijd was te kort om de 11-9 achterstand in te lopen. Voor de tweede klasse damcompetitie district Kennemerland heeft het tweede tiental van Sportief uit IJmuiden vrijdag avond tegen het tweede tiental van VKD uit Haarlem gespeeld. De IJmuidenaren behaalden een 15—5-zege op de Haarlem mers die enige invallers hadden moeten opstellen. De persoonlijke successen waren als volgt: Sportief 2—VKD 2 G. MooyD. Rump 20 P. Westerwal—G. Hesselman 2—0 J. J. Wesselius—A. Masteling 0—2 H. VeldmanJ. Luiten 20 P. Jaspersev. d. Korst 2—0 H. Holt V. Andringa 02 J. de RuyterJ. v. Rooden 11 H. Dijkhuizen—Th. Smakman 2—0 J. Groen Jr.A. Meyer Sr. 20 W. v. Dongen—A. Meyer Jr. 20 Uitslag 155 Door deze overwinning zijn de IJmuide naren weer in de kopgroep gekomen. Zij spelen op vrijdag 13 januari hun laatste wedstrijd tegen Santpoort 2. Voor de onderlinge competitie werden in groep A gespeeld: J. Visser—F. Postma 2—0, J. Groen Sr. P. C. Bais 02, C. LodderW. Post af gebroken. P. C. Bais gaat hier onbedreigd aan de kop. In groep B werden twee inhaalpartijen gespeeld: G. HuigenH. v. Nieuwenhui- zen 0—2 en H. Veldman—N. Michel 2—0. P. Jasperse behoudt door deze resulta ten nog steeds de leiding in deze groep. Door de competitiewedstrijd tegen VKD 2 kon in groep C slechts één partij doorgang vinden. H. A. Mijnsbei-gen moest hier de strijd aanbinden tegen de nog on geslagen Jan Lichtendahl, deze laatste liet er geen gi-as over groeien en wist ook deze partij te winnen, zodat hij thans in een fraaie positie aan de kop staat. In de aula van de meisjes-ulo aan het Kuenenplein te Beverwijk, heeft rab bijn J. Soetendoi-p voor een aantal leden van de katholieke culturele stichting „De Keerkring" te Beverwijk een voordracht gehouden over „Het Moderne Israel". De rabbijn was van 1947 tot 1952 in het Be loofde Land. heeft daar heel wat meege maakt en kon veel vertellen over de ont stellend vele moeilijkheden waarmee de tei-uggekeei-de joden te kampen hadden. Na veel verteld te hebben over de op bouw van Israël en over de vele moeilijk heden, gaf de rabbijn als zijn mening dat dit nieuwe rijk de brug zal vormen waar op het westen en het oosten elkander zul len vinden, zodat er wei-kelijk een Ko to. ninkrijk Gods zal komen op aarde.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7