Nieuwe nazi-schandalen in West-Duitsland Zes uur in de hel van de brandende „Constellation" Hartverscheurende tonelen bij dodenherdenking te München er zijn geen betere Eichmann heeft geen spijt f er plaatsing van het vliegveld wordt overwogen Speakers' corner gaat verhuizen PROTESTSTAKINGEN IN BELGIË TEGEN DE EENHEIDWETTEN OOSTDUITSE CONCESSIES AAN DOKTOREN EN TANDARTSEN Overlevende van de scheepsramp vertelt zijn beproevingen Liberie krijgt een zetel in de Veiligheidsraad 13 Neem toch Onvergetelijke Feestdagen Twee ergerlijke gevallen van vergaande slapheid Amerikaanse krijgsraad spreekt officier vrij Antwerpse haven werd ernstig getroffen Auto onder een trein Hebben en overnemen van eigen praktijk toegestaan Overstromingen eisen 28 levens op Midden-Ja va WOENSDAG 21 DECEMBER 1960 (Van onze correspondent BONN Met veel openbaar rouwver- toon en officiële redevoeringen zijn giste ren in München dertig slachtoffers van de ramp, die zaterdag in het hart van deze stad vijftig mensenlevens eiste, ter aarde besteld. Het is evenwel zeer de vraag of dit officiële afscheid zin heeft gehad. De hartverscheurende tonelen, die zich heb ben afgespeeld doen namelijk gerechte twijfel daaraan opkomen. De dertig kisten van 27 Duitsers, twee Syriërs en een Amerikaan ston den in rijen opgebaard in een hal op de Theresien Wiese, nauwelijks duizend me ter van de plaats van de ramp. Familieleden van de slachtoffers konden zich, onder de indruk van de massale rouw, de erewacht van Amerikaanse sol daten en de officiële plechtige sfeer, on mogelijk bedwingen. Verscheidene van hen, zowel mannen als vrouwen en kinde ren, vielen of wierpen zich snikkend en luid wenend op de kisten. Men hoorde hoe zij vertwijfeld de namen van hun omge komen mannen, vrouwen, zoons of doch ters noemden. Het was een menselijk, maar zo hartverscheurend toneel, dat ve le aanwezigen de vraag moeten hebben gesteld, of dit had moeten gebeuren. Voor de vijfduizend aanwezigen spraken de jonge Münchense burgemeester Vogel, de Beierse minister-president Ehard en de Amerikaanse ambassadeur te Bonn Dow- ling. Ehard verklaarde, dat er snel mate riële hulp zal worden geboden aan de na bestaanden van de slachtoffers en aan de gewonden van de ramp. Er liggen nog tien zwaargewonde mensen in Münchense zie kenhuizen, een van hen is gisteren overle den, een vijftienjarige jongen, die het vijf tigste slachtoffer van de ramp is. Men vreest nog voor het leven van meer ge wonden, die zware brandwonden hebben opgelopen. Voor hulp aan hen zijn reeds uit andere steden specialisten naar de Beierse hoofdstad gekomen. Men heeft voorts een oproep tot de bevolking van München gericht om bloed voor de gewon den af ie staan. Per dag heeft men na melijk meer dan honderd liter bloed no dig. Twee wezen Dat hulp aan de nabestaanden bitter no dig zal zijn is te München zonneklaar ge worden. Bijzonder tragisch is bijvoorbeeld het lot van een dertienjarig meisje, dat zaterdagmiddag, 's avonds, 's nachts en de volgende morgen tevergeefs thuis op haar moeder en oudere zuster wachtte. Moeder en zuster kwamen om in de bij wagen van de tram. Het meisje wachtte bijna 24 uur in haar stilgeworden huis, waarin zij trouw op haar elf jarig broertje paste. Toen zij tenslotte door de politie naar een bureau werd gebracht, ontdekte zij een klein stukje stof, dat eens tot de blou se van haar moeder had behoord, en een klein ringetje van haar zuster. Het was Advertentie HAIFA, (Reuter) Adolf Eichmann heeft volgens zijn verdediger, dr. Serva- tius, verklaard „geen spijt te hebben", zo zegt hij. „Ik moest doen wat iedereen in mijn po sitie zou hebben gedaan. De generaal en de officieren die de kernbom afwierpen hadden geen spijt van hetgeen zij hebben gedaan ook zij voerden bevelen uit. Het is afschuwelijk wat is gebeurd, maar nie mand vroeg hun spijt te hebben". Eichmann zegt te hebben' gehandeld op bevel van zijn toenmalige superieuren. „Nu heb ik veel geleerd, evenals elke officier, die weet wat na de oorlog is ge beurd". Eichmann zal geen schuld beken nen en zelf getiugen. Hij zal wellicht de enige getuige a decharge zijn in het proces dat op 6 maart in Jeruzalem begint. Eichmann heeft gezegd dat „het niet waar is" dat hij nog steeds een vurige na zi is. „Ik geloof niet meer dat ik hetgene zal aanhangen wat ik heb aangehangen". Voorts is Eichmann de mening toegedaan dat „veel minder" dan zes miljoen Joden in de kampen zijn vermoord. „Hij zal trach ten dit te bewijzen", aldus Servatius. Eichmann heeft zijn raadsman gezegd „geen schuldgevoelens" te hebben. „Ik moest bevelen uitvoeren. Wanneer het. mijn taak was geweest dergelijke bevelen te ge ven had ik het niet gedaan". „Misschien zal ik worden opgehangen, maar ik heb nooit de bevelen gegeven. Ik geloof dat het gewoon waanzin is derge lijke bevelen te geven. Ik zal de feiten ge ven en u moet beslissen of is schuldig ben of niet". een van de meest tragische scenes van de catastrofe, nog te meer omdat de vader van deze kinderen nog niet zo lang ge leden is overleden, Geen stilte München trok ï-eeds gisteren de conse quentie uit de ramp. Men is van plan het. vliegveld Riem, vanwaar de Convair voor zijn catastrofale vlucht is opgestegen, te verplaatsen, omdat 'n van de belangrijk ste start- en landingsbanen van deze lucht haven juist naar het centrum van de stad voert. Tevergeefs heeft men te München gisteren gepoogd het verkeer een minuut stil te zetten ter herdenking van de slacht offers. Van deze herdenking kwam helaas bitter weinig terecht, omdat het verkeer bijna normaal verder ging. Daarentegen hield men in West-Berlijn, waar men het zelfde voor de Münchense slachtoffers wil de doen, wel een minuut totale verkeers- stilte. (Reuter) Het is gebleken dat de Con vair voor de start een motordefect had. De bemanning was, na een onderzoek, echter toch van mening dat het toestel kon opstijgen. Advertentie •xclusief - voordelig met U als stralend middelpunt in een BEELDIGE FLUWELEN JAPON in zwart, mosgroen of nachtblauw, zeer exclusief en voor een buitengewoon redelijke prijs74.50 Maten t/m 48. Feestelijke japonnetjes in kleine matenƒ49.50 MODEMUIS LAILA Gen. Cronjéstraat 120 Haarlem-N. Wie Londen kent, kent ook de openlucht- redenaars, die zich zondags naar de hoek van Hyde Park tegenover Marble Arch begeven, daar hun spreekgestoelte opzet ten en de menigte onderhouden over alle mogelijke onderwerpen, politieke of gods dienstige. Hoe fel hun uitlatingen ook mo gen zijn. de twee of drie politieagenten, die een oogje in het zeil houden, grijpen vrijwel nooit in. De Britten zijn trots op hun vrije woord en dulden daarop geen inbreuk. Nu wordt echter de rijweg op die plaats verbreed en bovendien is de Londense overheid voornemens de gehele hoek van het park af te graven, opdat daar een ondergrondse parkeerplaats voor tweedui zend auto's kan komen. Dat geeft voor de redenaars van „speakers' corner" moeilijk heden en sommigen van hen hebben reeds de wijk genomen naar het pleintje, dat voor de grimmige Tower ligt. Op week dagen kan men daar tijdens het lunch uur steeds meer sprekers vinden en zij tellen zowel bankbedienden als havenarbeiders onder hun gehoor. Deze openbare bijeenkomsten, die altijd spontaan ontstaan, hebben doorgaans twee „vleugels", een voor de politieke rede naars en een voor degenen, die de een of andere godsdienstige sekte aan de man willen brengen. Naast deze twee groepen zijn er dan de grappenmakers en de fi losofen en de toehoorders wandelen be daard van de een naar de ander om zich zelf zodoende wat afwisseling te bezor gen. Niet elke spreker blijft echter bij zijn gekozen onderwerp. Onlangs begon er een een betoog over het „schandaal" van Amerikaanse raketbases in Schotland, maar hij eindigde met een uiteenzetting over het spiritisme. Soms ontstaan daar bij zulke heftige debatten onder de om standers dat zij daarbij het bestaan van de redenaar zelf vergeten. Buitenlanders, die niet beter weten of de Britten zijn uiterst flegmatieke, gere serveerde mensen, begrijpen er doorgaans niets van. Dat bleek ook uit de grote ogen die een Amerikaanse toerist opzette, toen een paar studenten uit Oxford hem een paar raketbases op het eiland Wight aan boden in ruil voor Amerikaanse politieke steun bij het streven van Wight om „vrij" van Engeland te raken. (Van onze correspondent) BONN Twee ergerlijke gevallen van vergaande slapheid tegenover nazischan dalen zijn dezer dagen in de Bondsrepu bliek aan het licht gekomen. Uit een par lementair onderzoek in de deelstaat Slees- wijk-Holstein is komen vast te staan, dat hoge justitiële ambtenaren, en misschien ook een minister, op de hoogte zijn ge weest van de identiteit van dr. Sa- wade met de beruchte nazi-professor Hey- de, verantwoordelijk voor de euthanasia- dood van tienduizenden onschuldigen in de oorlog. Te Bonn vraagt men zich met zorg af hoe het mogelijk is geweest dat dr. Heinrich Becker in het begin van dit jaar benoemd kon worden tot president van de belangrijke arrondissementsrechtbank te Bonn, hoewel hij tijdens de oorlog als rech ter zitting heeft gehad in een beruchte bijzondere nazi-rechtbank te Keulen. Professor Heyde is geruime tijd gele den in Sleeswijk-Holstein gearresteerd. Daarbij bleek dat hij als dr. Sawade in een medische functie al sedert jaren een dikke boterham verdiende en dat zijn optreden onder deze valse naam, hoewel hij al veertien jaar werd gezocht, vele be langrijke functionarissen in Sleeswijk-Hol stein bekend was. Blijkbaar, zo conclu deerde men, beeft Heyde-Sawade in deze deelstaat zovele medeplichtigen uit de oor log ontmoet, dat het voor hem niet moei lijk was een nieuwe belangrijke functie te vindèn. In dit Sleeswijk-Holstein hebben zich de laatste tijd reeds nazi-schandalen voorgedaan rond de vroegere minister van Justitie Schlegelberger (die op een gege ven ogenblik recht kreeg op een vet pen sioen), de vroegere nazi-officier van Jus titie Lautz (ook en pensioenkwestie) en de voormalige concentratiekamparts mevrouw Oberheuser, die dezer dagen eindelijk uit de bevoegdheid om als arts te werken is ontzet nadat ze jarenlang een par ticuliere praktijk had uitgeoefend. Thans staat men er in Sleeswijk-Holstein voor het geval-Heyde eindelijk grondig op te helderen. Belangrijke getuigen hebben namelijk gezegd dat zelfs een minister uit het Sleeswijk-Holsteinse kabinet op de hoogte was van de identiteit Heyde-Sa wade, hetgeen de minister van binnen landse zaken te Kiel heeft ontkend. Hoogst merkwaardig is het in elk geval dat de parlementaire commissie van onderzoek in het geval-Heyde het niet nodig acht de minister te horenEen vooraanstaand Westduits blad schreef dezer dagen dat de Sleeswijkholsteinse minister-president Von Hassel een man van groot gewicht in Adenauers partij, de C.D.U. het blijk baar niet van belang acht dat een van zijn ministers op deze wijze beschuldigd wordt. Hier, aldus het blad, is er een schandaal geopenbaard dat de Bondsrepu bliek zwaar belast. Al even merkwaardig is het geval van de president van de arrondissementsrecht- FRANKFORT (UPI) De Amerikaan se krijgsraad heeft in Frankfort een 26- jarige eerste luitenant vrijgesproken van dood door nalatigheid. De luitenant was op 2 september batterij-commandant tijdens een schietoefening. Een van de onder zijn bevel staande stukken schoot een granaat af, die over het doel heen vloog en ont plofte in het Amerikaanse infanteriekamp te Grafenwöhr, waardoor zeventien sol daten werden gedood. De verdediger had aangevoerd dat de oefening moest worden afgewerkt met slechts negen van de twintig mannen die eigenlijk bij het stuk aanwezig hadden moe ten zijn. De soldaat die verantwoordelijk was voor het aanbrengen van de aanvuur- ladingen moet donderdag voor de rechters verschijnen. Ook de bataljonscommandant staat een krijgsraadzaak te wachten we gens plichtsverzuim. bank te Bonn, dr. Heinrich Becker. Tij dens de oorlog maakte dr. Becker als rechter deel uit van een bijzondere recht bank die tenminste drie mensen naar de beul heeft gestuurd. Becker zelf zegt hier over: „Het ging hierbij om zuiver crimi nele zaken. Bij plunderingen na bombar dementen moesten doodstraffen worden geveld. Hardheid was toen voorgeschre ven. Ik werd trouwens geschreven lid van de bijzondere rechtbank te Keulen te wor den. Men wilde dat ik als jonge rechter de nationaal-socialistische hardheid zou le ren." Ook beweert dr. Becker dat hij een overtuigd tegenstander van het nationaal- socialisme is geweest, hetgeen hem niet verhinderde reeds in 1933 lid van de Hit- Ierpartij te worden. Voor jeugdige nazi's heeft hij talrijke colleges over het nazi- recht gehouden De schandaalkant van de- z: zaak betreft het feit dat algemeen be kend moet zijn geweest dat Becker lid van een van de beruchte bijzondere nazi-recht banken en ex-nazi is geweest en dat men hem desondanks in 1950. 1953 en 1960 het opklimmen naar een der hoogste rechter lijke ambten in de deelstaat Noordrijn- Westfalen mogelijk maakte. (Van onze correspondent) BRUSSEL De stakingen die de socia listische vakbonden voor het overheidsper soneel hadden afgekondigd als protest te gen de eenheidswetten zijn vooral in Ant werpen en in Charleroi gevolgd. In het bijzonder de Antwerpse haven heeft van de stakingsactie te lijden gehad. Welis waar bleef een groot deel van de haven arbeiders aan het werk, maar door het uitvallen van de elektrische stroom moes ten de schepen met eigen middelen wor den opgelost. Dat had hier en daar grote vertragingen ten gevolge. Bovendien ble ven de bruggen en sluizen gesloten en werd er evenmin drinkwater aan de sche pen geleverd. In de Antwerpse haven, waar gemiddeld tussen de 150 en 200 zeeschepen gemeerd liggen, lagen er dinsdag minder dan 100. De meeste schepen hadden nog maandag de haven verlaten en andere, die moesten binnenkomen waren naar havens buiten Zeven mensen zijn zondag om het leven gekomen toen een bestelwagen met acht inzittenden in Engeland tijdens dikke mist door een muurtje langs de weg reed en op een acht me ter lager gelegen spoorbaan door een goederentrein werd aangereden. Zes inzittenden van de auto werden ge dood alsmede een motorrijder, die de auto van de weg zag schieten en hulp wilde bieden. Twee inzittenden van de wagen brachten er het leven af. Zij werden met verwondingen en een shock naar een ziekenhuis vervoerd. BERLIJN (UPI/Reuter) De vlucht van Oostduitse artsen, tandartsen en apo thekers naar het Westen heeft een der gelijke omvang aangenomen, dat de Oost duitse autoriteiten ertoe over zijn gegaan, maatregelen te nemen die het voor de Oostduitse medici aanlokkelijker moet ma ken in het land te blijven. De laatste zes jaar zijn meer dan 4.800 medici, tandartsen en apothekers naar het westen gevlucht en het tekort is zo nij pend, dat men doktoren en tandartsen uit andere landen van het communistische blok heeft moeten werven. De communistische partij in Oost-Duits- land heeft nu een nieuw programma be kendgemaakt voor de medici, waarbij het hen wordt toegestaan een eigen praktijk uit te oefenen en zelfs kinderen van art sen die een eigen praktijk hebben, toe stemming krijgen deze over te nemen van hun ouders. In het programma, dat het officiële pers bureau ADN maandag bekend heeft, ge maakt, wordt verklaard, dat „dokters, tandartsen en apothekers zonder belem meringen zullen kunnen werken". Partij en staatsfunctionarissen zullen zich niet langer met. het werk van de artsen be moeien, noch trachten hen voor politieke activiteiten te winnen. Om het tekort verder tegen te gaan leggen de autoriteiten nu de nadruk op „het belang" van particuliere praktijken en „de noodzaak" om meer nieuwe prak tijken in Oost-Duitsland te vestigen. Voorts zal een (vak)bond van artsen, tandartsen en apothekers worden opge richt en zullen verdienstelijke artsen, tand artsen en apothekers eventueel de titels „Sanitatsrat" en „Pharmazierat" 'worden verleend. Artsen in staatsdienst kunnen met de titels „Medizinalrat" en „Ober- medizinalrat" worden onderscheiden. De sterfdag van Robert Koch, 11 december, zal jaarlijks als de „dag van het Gezond heidswezen" worden gevierd. België, onder andere Rotterdam, gediri geerd. Tegen de duizend havenarbeiders zetten 's middags een betoging op touw en trok ken naar het raadhuis waar de politie hen met zachte hand verspreidde. Trams re den er gisteren niet in Antwerpen, even min als autobussen. Ook een deel van het onderwijzend personeel had het werk neergelegd. In Charleroi is het eveneens nogal on rustig geweest. In enige grote fabrieken werd niet gewerkt en de stakers hebben getracht ook het personeel van andere be drijven tot staken over te halen. Dat ge lukte hun bij de spoorwegen. Op enige grote rangeerterreinen hield men op met werken. Dat nad ook in het reizigersver keer van en naar Charleroi grote vertra gingen ten gevolge. In andere Belgische steden, met name in Brussel, Luik en Gent is van de sta king niet al te veel te merken geweest. Ongeveer de helft van de werklieden in gemeentedienst heeft gestaakt. De ande- Een samenscholing van stakers in het havengebied van Antwerpen. Staande op een geluidswagen spreekt een lei der de menigte toe. (Telefoto) ren hebben het werk, zoals het ophalen van het huisvuil, zo goed mogelijk - ge daan. In de Brusselse zeehaven werd ech ter niet gewerkt en ook de sluizen bleven gesloten. Een deel van het onderwijzend personeel heeft ook het werk neergelegd. Voor vandaag is de sluiting van meer scholen aangekondigd. De staking is aangekondigd als „onbe paald", in ieder geval voor de tijd van behandeling van de „eenheidswet" in het parlement. Verwacht wordt, dat het ja nuari zal worden, voordat het in de Kamer tot een stemming zal komen. De socialis tische Kamerleden trachtten door een mo tie, waarin werd verwezen naar de sta kingen, de behandeling van de wet uit te stellen. De motie werd met 101 tegen 79 stemmen verworpen en kreeg alleen de steun van de twee communistische afge vaardigden. Eerste-minister Eyskens be lichtte in zijn inleidende rede daarna de noodzaak van de hervormingen en betoog de, dat de aangekondigde maatregelen voor de toekomst van België onmisbaar zijn. De elektricien John Waytovich, 57 jaar en vader van twee kinderen, die tijdens de grote scheepsbrand in New York zes uur heeft opgesloten gezeten in een kast op het tweede dek van het vliegdekschip „Constellation"heeft aan een UPl-corres- pondent het verhaal van zijn beproevingen gedaan. „Het is een wonder. Ik begrijp nog altijd niet hoe ik er levend uit ben gekomen. Misschien komt het omdat ik heb gebeden, en ik geloof dat dat geholpen heeft. Ik was met een ploegje collega's bezig met werk aan een koelinstallatie op het derde dek, ergens onder in het schip, toen we het sein hoorden: «Schip verlaten". Er werd niet bij gezegd waarom, maar we gingen er als de gesmeerde bliksem van door. Een paar van mijn collega's raakten in paniek en ik deed mijn best om ze te kalmeren. Toen ik jong was, ben ik bij een reddingsbrigade geweest. Ik raakte daardoor niet zo gauw over mijn toeren als de anderen. Ik bleef bij de ladder staan en zorgde er voor, dat de anderen rustig naar boven gingen zonder elkaar van de trap te gooien. Vervolgens klom ik achter hen aan. Ik kwam een dek hoger, maar de rook was daar al zo dik, dat ik de weg kwijt raakte en niet meer wist hoe ik er uit moest komen. Ik zag niets meer en ik kon nauwelijks ademhalen. Terwijl ik daar rondtastte vond ik een deur, die openging Ik stond in een kast. Bij mijn enkels voel de ik tocht en het schoot me onmiddellijk te binnen, dat daar wel eens mijn redding vanaf kon hangen. Ik bukte en drukte mijn gezicht tegen de spleet waardoor de lucht binnen kwam. Hopen en bidden Zo bleef ik zitten. Dat heeft me gered Wat. had ik er aan om ergens een uitweg te zoeken? Ik had mij mezelf uitgemaakt dat ik dan een zekere dood tegemoet zou gaan. Waar ik aan dacht? Ik moest er maar steeds aan denken hoe graag ik thuis wil de zijn met Kerstmis. Gelukkig ben ik dat nu, God weet hoe ik er om gesmeekt heb. Ik dacht er aan, dat ik lawaai moest maken zodat de redders me konden vin den. Ik vond een staalschraper in de zak van mijn jas en daarmee ramde ik aan één stuk op de stalen wand. Ik werd niet moe ook. Ik geloof niet dat je ooit ver moeid raakt als je leven op het spel staat. Ik bleef hopen en vechten. Ik wist in stinctief, dat als ik zou opgeven, het met me zou zijn gedaan. Ik bleef maar tegen mezelf zeggen, dat ze me er uit zouden halen. Ik moest het geloven, ik kon niet anders. Ik dacht aan wel een miljoen dingen, zo gaat dat als je in het nauw zit. Maar een gedachte overheerste. Ik wilde blijven levenleven. Ik vloekte mezelf uit, om dat ik daar beneden aan die ladder was blijven staan. En weer kwam de gedachte op: zal ik nog thuiskomen met Kerstmis? Ik vroeg me af of ze me op tijd zouden bereiken. Maar dat moeten ze, hield ik me zelf dan weer voor: Ik leef nog en het zou niet eerlijk zijn als ze me er niet uithaal den. En dan schoot me weer te binnen dat ik al twintig jaar op de werf was, en dat er nog nooit zoiets was gebeurd. Toen begonnen er ergens anders in het schip mannen te schreeuwen. Mijn eerste gedachte was: „Die hebben ook nog luchten ik was er blij om. Daarna hoorde ik dat er in het schip voorwerpen werden verschoven. „Ze ko men nu naar jou, ze komen je halen", zei ik steeds maar weer tegen me zelf. Toen hoorde ik water binnenstromen het klonk alsof het overal om me heen was. Ik werd bang. Stel je voor dat het hier binnendringt, dacht ik. Het zou een mooie boel zijn, te ontsnappen aan vuur en rook en dan te verdrinken in een wand kast Ik kan me niet alles precies meer her inneren, maar ik weet nog dat ik klopte en bad. Toen waren daar eindelijk mijn redders. Ze tilden me uit de kast en brach ten me naar een ziekenauto. Ze zeiden ook dat ik er wel weer bovenop zou komen. Ik moet er verschrikkelijk hebben uitgezien. Zwart door de rook, met rode ogen en huilend. Maar ik leefde en ik zou met Kerst mis thuis zijn. Dat was alles wat me op dat moment interesseerde. NEW YORK (UPI) Liberië is dins dagavond gekozen tot lid van de Veilig heidsraad van de UNO voor 1961, als op volger van Italië met de voorwaarde dat deze Afrikaanse republiek haar zetel in 1962 zal afstaan aan Ierland. De verkiezing van Liberië voor één jaar (normaal is twee jaar) was het gevolg van een compromis, daar men niet tot een keus had kunnen komen tussen deze kan didaat van het Afro-Aziatische blok en die van West-Europa, Portugal. Dit laatste land trad terug om plaats te maken voor Ierland als compromis-kandidaat. Portugal is namelijk voor de Afro-Aziatische lan den onaanvaardbaar, vanwege de politiek van dit land met betrekking tot zijn over zeese gebiedsdelen. Bij de veertiende stem ming kreeg Liberië 76 stemmen tegen Ierland vijf. Portugal kreeg er twee, Cy prus en Nigerië elk één. De vereiste twee derde meerderheid was 57. De Veiligheids raad voor 1961 zal zijn samengesteld uit de delegaties van Groot-Brittannië, natio nalistisch China, Frankrijk, de Sovjet-Unie de Verenigde Staten, Ecuador, Chili, Tur kije. de Verenigde Arabische Republiek, Ceyion en Liberië. Chili neemt de plaats in van Argentinië, de V.A.R. van Tu nesië en Liberië dus van Italië. Tur kije krijgt de'zetel die het afgelopen jaar (1960) door Polen werd ingenomen. De ze wijziging is het resultaat van een sooort- gelijk compromis als thans tussen Liberië en Ierland is bereikt. SEMARANG (Reuter) Achtentwintig mensen zijn omgekomen en 39 liepen ver wondingen op bij een zware overstroming in Midden-Java. De overstroming werd veroorzaakt door zware regens.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13