KNAU wil betaalde regionale trainers ter assistentie van de verenigingsleiders Winthorst wint kerstconcours Amerikaanse invitatie voor het Nederlands negental Gouden medaille, nooit meer op Olympische Spelen Interlandprogramma 1961 Baronesse De Coubertin 99 jaar Lichaamsconditie van Amerikanen onvoldoende King bokste met gebroken arm Reis zou tien dagen duren Mervyn Rose traint de Italianen Trouwe vriend" Weinig winst voor tafeltennisteams uit Kennemerland Regionaal Gasttrainers Mentaliteit Simultaan in Leiden Damtoernooi met buiten landers in Amsterdam Europese basketbalbeker Kennedy: Tressider-Murray eerste in Zesdaagse Rijssel Patterson-Johansson op 13 mei in Miami? Machen won op punten De Australische ploeg voor de D.C.-finale Blessure van Fraser is weer genezen Draw waarschijnlijk in testmatch India-Pakistan Nederlandse ploeg voor wereldkampioenschap Zweedse spelers willen hogere vergoedingen Plukfelder verbeterde wereldrecord o A KJ _i u o c M B K i< 19 6 0 i9 Nu de Olympische Spelen 1960 in Rome ichler de rug zijn en de ervaringen die nen daar heeft opgedaan zijn uitgewerkt, iieeft de nationale technische commissie van de Koninklijke Nederlandse Atletiek- unie uitgestippeld wat er in de komende jaren gedaan dient te worden om de ach terstand, die de Nederlandse atleten onge twijfeld hebben, in te lopen. Van vele zij den is er aangedrongen op het in dienst nemen van een buitenlandse coach. De heer Frans Jutte, voorzitter van de N.T.C. vertelde ons dat het bestuur dit lang heeft overwogen. Er zijn echter teveel moeilijk heden gerezen, aangezien de enige coach die men zou kunnen gebruiken een Duitser moet zijn in verband met de taal. De Duitse trainers, die voor deze func tie in aanmerking zouden komen, zijn moei lijk te bewegen hierheen te komen, aange zien deze in eigen land een goed betaalde functie hebben. Daarbij komt dan nog dat in Nederland een huis voor hem moet wor den gezocht, terwijl de bondstrainer niet de gehele dag aan de opbouw van de Neder landse atletiek kan werken, om de eenvou- Atletiek dige reden dat de clubtrainers, die over dag moeten werken, alleen in de avond uren beschikbaar zijn. Het bestuur van de KNAU meent tevens dat één bondstrainer niet genoeg zou zijn. Het zouden er ten minste drie moeten zijn. De N.T.C. is van de gedachte uitgegaan dat het fundament van de KNAU bij de clubs ligt. De bedoeling is de verenigin gen nog beter en nog sterker te maken. Wat moet men doen om de clubcoaches te instrueren? Nu het plan van een buitenlandse trai ner is verworpen heeft men in het bonds orgaan „De Atletiekwereld" een oproep geplaatst voor regionale trainers. Deze mensen, men schat er vijf a zes nodig te hebben, zullen in verschillende delen van het land naast hun dagtaak beschik baar moeten zijn om de verenigingsleiders en trainers te helpen om de training in goe de banen te leiden en zullen tevens in de verschillende rayons aan de topatleten bij zondere aandacht dienen te schenken, om dat de clubtrainers in de meeste gevallen hun aandacht teveel moeten verdelen over alle andere atleten, waardoor een gespecia liseerde training bijna niet mogelijk is. Voor deze regionale trainers denkt men in de eerste plaats aan leraren m.o. en jon geren met een ClOS-opleiding, die als het ware in de atletiek zijn opgegroeid en die zich uiteraard tegen betaling geheel voor de Nederlandse atletiek willen inzet ten. Natuurlijk moeten de regionale trainers geschoold worden. De N.T.C. ziet niet al leen een mogelijkheid door z.g. buitenland- Avery Brundage heeft in Chicago ver klaard dat de mogelijkheid bestudeerd wordt om de winnaars van een gouden medaille uit te sluiten van de volgende Olympische Spelen. De voorzitter van het Internationaal Olympisch comité zei, dat het doel hiervan tweeledig was: in de eerste plaats de Spelen toegankelijk te ma ken voor meer atleten en voorts de moge lijkheden te verkleinen om door de sport carrière te maken. Hij vertelde de journalisten dat ook an dere middelen worden bestudeerd om de amateurstatus van de Spelen te bescher men en hun omvang te beperken, maar Brundage wilde daar nog niet over uit weiden. „Er is zoveel beroering geweest na de Spelen van Rome over het beweerde arm zalige resultaat van verscheidene teams, dat wij een brief hebben gezonden aan alle nationale Olympische comités om te waarschuwen tegen subsidies, trainings kampen en andere dergelijke zaken, die bedoeld zijn als middelen om het natio nale prestige op te bouwen", zei hij. Brundage voegde er aan toe, dat naar zijn overtuiging de Spelen te groot en te duur zijn geworden en dat de commercia- lisatie een te belangrijke rol is gaan spe len. Commentaar De secretaris van de Britse Atletiekbond, Jack Crump, heeft commentaar geleverd op het plan van Avery Brundage. „Onzin", zei Crump. „Ik wil dit dwaze voorstel niet eens ernstig nemen. Het is een deel van Avery Brundage's plan om de Spelen te zuiveren van beroepsatleten." Walker Thompson, de enige Britse atleet die op de Spelen van Rome een gouden medaille veroverde, zei: „Ik vind het een ongeloofwaardig voorstel. Als dit inder daad zou gebeuren, zou het de Spelen veel minder aantrekkelijk maken. Volgens berichten uit Lausanne, heeft de kanselier van het IOC, Otto Mayer, ge zegd: „Brundage heeft mij over zijn voor stel geschreven. Wij zullen het op de vol gende bestuursvergadering bespreken. Ik verwacht, dat het voorstel steun zal krij gen. In dat geval zal het aan de algemene vergadering van het Internationaal Olym pisch Comité, die in juni 1961 in Athene wordt gehouden, worden voorgelegd. De voorzitter van de Oostenrijkse Ski- bond, Andreas Steiner, heeft het plan om de winnaars van een gouden medaille uit te sluiten van de komende Olympische Spelen „absurd" genoemd. Bij zijn commentaar op de verklaring, die Brundage in Chicago aflegde, zei Stei ner dat hij van mening was, dat een der gelijke maatregel niet alleen geen nut zou hebben, maar dat het integendeel de at leten zou aanmoedigen om professional te worden. Men heeft immers na de verove ring van het Olympisch goud geen stimu lans meer om door te gaan. Dit zou zeer waarschijnlijk de commer ciële tendens in de sport en speciaal in de skisport sterk vergroten. De deelnemers zouden zich, volgens Steiner, alleen inzet ten voor een gouden medaille en niet voor de eer, die daarvan afstraalt, omdat zij daardoor een betere baan als trainer zou den kunnen bemachtigen. se gasttrainers naar Nederland te laten komen hetgeen in de toekomst op nog veel grotere schaal zal geschieden maar men wil tevens deze trainers naar het bui tenland zenden om belangrijke studiebij eenkomsten bij te wonen. Tenslotte moeten uit deze mensen later de technische lei ders van de KNAU worden gerecruteerd. Een jaar geleden is de heer Piet Kor- ver, leraar aan de Academie van Licha melijke Opvoeding in Amsterdam, begon nen met een gespecialiseerde polsstokhoog- training. Het Nederlandse record werd enige malen verbeterd, het peil ging ofschoon niet geweldig omhoog en men heeft de heer Korver gevraagd dit initia tief voort te zetten, aangezien men na één jaar nog geen resultaat kan zien. Tevens is aan Joop Fikkert, onze natio nale recordhouder speerwerpen en leraar m.o., verzocht hetzelfde te doen ten aan zien van onze speerwerpers, terwijl Wim Peters, sinds 1927 recordhouder en deel nemer aan de Spelen in Los Angeles, de beste Nederlandse hinkstapspringers onder zijn hoede zal nemen. Het bestuur van de KNAU heeft even eens onderzocht wat er aan de hardheid, de mentaliteit, van onze topatleten ont breekt. De bondsleiding gaat van de mening uit dat onze topatleten te weinig met de bui tenlandse topatleten in aanraking komen. Men wil dit ondervangen door de atleten met hun clubcoaches naar buitenlandse studie- en wat nog belangrijker is, naar buitenlandse trainingsweekeinden te zen den, om daar ervaring op te doen. Speci aal is hierbij gedacht aan de Westduitse trainingsbijeenkomsten. Schaken Dinsdagavond is in Leiden een simul- taan-seance schaken gehouden. De resultaten van de spelers waren: Larsen 40 32 8 0 90 °/o Olafsson 40 3 3 1 94% Donner 40 35 2 3 90 °/o Van Scheltinga 30 27 2 1 93 Withuis 30 24 5 1 88% Dammen Van 26 december tot en met 3 januari aanstaande wordt in Krasnapoisky in Am sterdam een dubbelrondig internationaal damtoernooi gehouden. In de hoofdgroep komen uit de Italiaan Edmondo Fanelli, de Belg Antoine Slaby en de Nederlanders J. H. Beeke (Weesp) H. F. J. Kinnegen (Den Haag), J. H. van Leeuwen (Leiden), F. Okrogelnik (Heerlen), Ch. A. Mulder (pen Haag) en W. Terlouw Bodegraven T In de nationale groep spelen: T. J. Aeil- kema (Groningen). O. Hoekstra (Huizum). B. H. W. Wiggers (Enschede), H. Hesse! (Utrecht), E. Holstvoogd (Zaandam). G. R, E. Fisser (Den Haag), M. J. Walraven (Middelburg) en B. J. Heeren (Roosen daal). De basketbalwedstrijd voor de voorron den van de Europese basketbalbeker tus sen Heidelberg (Did.) en de Poolse titel houder Legia Warschau eindigde in een zege voor de Polen met 91-67 punten. Bij de rust was de stand 39-27. Antwerpse (België) heeft dinsdagavond in Atnwerpen met 87-41 gewonnen van Sporting Lissa bon (Portugal). Bij de rust leidden de Bel gen met 46-19. Hockey De Koninklijke Nederlandsche Hockey- bond heeft voor het komende seizoen een interlandwedstrijd in Barcelona op het programma staan. Het ligt in de bedoeling een regelmatig wedstrijdcontact met de Olympische medaille-winnaar Spanje te gaan onderhouden. Het internationale programma voor 1961 ziet er als volgt uit: Heren: 3 april (vermoedelijk), Amstel veen: Nederland—Schotland; 9 april: Am stelveen: Nederland—België; 7 mei: Keu len: DuitslandNederland; 21 mei: Barce lona: SpanjeNederland; 25 maart: Brus sel: België BNederland B; 16 april, Arn hem: Nederland BDuitsland B. Dames: 18 maart: Birmingham: Enge landNederland; 30 april: Duisburg: Duits landNederland; 26 maart: Tilburg: Ne derland BBelgië B; 8 april te Ne derland BEngeland B. Boksen Vandaag wordt baronesse De Cou bertin 99 jaar. Baronesse De Cou bertin is de echtgenote van baron Pierre de Coubertin, de grondlegger van de moderne Olympische Spelen, die in 1937 overleed. Baronesse De Coubertin was zelf ook een hartstoch telijk sportbeoefeiiaarster, in het bij zonder in de kano- en bergsport. Zij woonde met haar echtgenoot tot 1924, het jaar waarop baron De Coubertin zich terugtrok, alle Olympische Spelen van de moderne tijd bij. Op de foto ziet men de baronesse met haar doch ter, die haar verzorgt in Planchamps Clarens bij Montreux. De autoriteiten van het Zwitserse kan ton Vaud hebben de traditie gescha pen, dat elke inwoner, die het 100ste levensjaar ingaat, een leunstoel aan geboden krijgt, maar barones De Cou bertin heeft laten weten dat zij geen leunstoel nodig heeft en veel liever een moderne grammofoon met enkele pla ten zou krijgen. Aan haar wens is vol daan. Zij kreeg bij haar grammofoon een aantal platen die speciaal gemaakt In een artikel in het Amerikaanse week blad „Sports Illustrated" heeft de nieuwe Amerikaanse president John Kennedy zijn ernstige bezorgdheid uitgesproken over de steeds groter wordende „lichamelijke weekheid van de Amerikaan". Hij maakte in grote lijnen een plan bekend om deze toestand te verbeteren. De president was vooral verontrust over de" toenemende vërweking van dë Ameri kaanse jeugd ondanks de pogingen van de laatste vijf jaar om dit tegen te gaan. Deze lichamelijke ontoereikendheid vormt volgens Kennedy „een bedreiging van onze veiligheid en brengt onze moge lijkheden om toekomstige problemen op te lossen, in gevaar. In grote lijnen luidt het plan van de Amerikaanse president: 1. Instelling van een commissie ver bonden aan het Witte Huis ter bepaling van de middelen tot verbetering van de fysieke conditie van de Amerikaan. 2. De verbetering van de lichaamscondi tie van de jeugd zal direct vallen onder het minsterie van Gezondheid, Onderwijs en Opvoeding. 3. De gouverneurs van alle staten zullen uitgenodigd worden een jaarlijks congres over de fysieke gesteldheid bij te wonen. 4. Propaganda voor de sportbeoefening en lichamelijke opvoeding door alle open bare diensten als een van de blijvende grondslagen van de Amerikaanse politiek. De Australiërs Tressider en Murrav heb ben de zesdaagse van Rijssel gewonnen. De uitslag was: 1 Tressider-Murray (Australië) 781 pnt. 2. Godeau-Raynal (Frankrijk) 634 pnt. 3. Decorte-Denoyette (België) 433 pnt. 4. Doenicke-Gieseler (Duitsland) 413 pnt. De overige koppels hadden een of meer ronden achterstand. De finish van de zesdaagse werd gade geslagen door drieduizend toeschouwers. De Rijsselse zesdaagse is verreden op een verplaatsbare houten baan van 150 meter lengte. Het was voor de eerste maal dat hiervan in Frankrijk gebruik gemaakt werd. Als gevolg van de beneden de verwach ting gebleven belangstelling, hebben de organisatoren besloten een tweede zesdaag se die begin volgend jaar m Lyon zou worden gehouden, afgelast. Met een uitzonderlijk fraaie prestatie heeft J. Winthorst het Kerstconcours 1960 van de Haarlemse Kegelbond op zijn naam gebracht. Drie stijlvol geworpen banen van 84, 83 en 80 hout leverden hem een totaal van 247 op en daarmede de eerste prijs in de A-klasse. Reeds zaterdagmid dag had mevrouw B. Hartog een prachtig totaal van 238 hout op haar naam staan met 70, 85 en 83, maar mevr. G. Kaasen brood passeerde haar zondagmiddag on verstoorbaar met een fraai totaal van 241 hout (77-82-82). Ook de lagere klassen weerden zich ge ducht. In de D-klasse werd W. Bakker winnaar met 230 (77-73-80). De voornaamste uitslagen in de verschil lende klassen waren: A-klasse: 1. J. Winthorst 247, 2. J. Kales 233, 3. J. Mulder jr 231, 4. P. Slenters 229, 5. J. de Jong 229. B-klasse: 1. Mevr. G. Kaasenbrood 241, 2. J. Voetelink 238, 3. mej. A. v. Baaren 227, 4. H. Nieuwenhoven 229, 5. W. Steijsel 219. C-klasse: 1. Mevr. B. Hartog 238, 2. B. v. d. Peet 235, 3. mevr. R. de Boer 221, 4. G. Doets 216. 5. Th. Nijssen 215. D-klasse: 1. W. Bakker 230, 2. H. Meijer 226, 3. mevr. Torringa 218, 4. J. L. v. d. Graaf 216, 5. W. van Hooff 216. De vermenigvuldigingsbaan werd ge wonnen door G. Koning met het hoogst bereikbare totaal van 405. Op deze baan Kegelen worden 6 ballen geworpen, waarbij het totaal van de eerste 5 vermenigvuldigd wordt met de zesde bal. De duo-baan (met 2 deelnemers elk 3 ballen) werd gewonnen door de gebroeders Slenters met 53 hout (5x9, 1x8) en de heer en mevrouw Hagoort eveneens met 53. De 21-baan werd een overtuigende zege van mevr. K. E. Jansen met 18x21, tweede werd mevr. Nieuwjaar met 12x21. De H.K.B. mag zich gelukkig prijzen met een steeds groeiende prestatie van een groot aantal Haarlemse kegelaars, maar bovenal door het sportieve verloop van een dergelijk groot tweedaags concours. waren door de Zwitserse radio-omroep van oude geluidsbanden waarop ge sprekken en toespraken van haar overleden echtgenoot staan. De baro nes zal in elk geval nóg een geschenk krijgen dat op haar „verlanglijstje" stond. De stad Montreux zal in haar tuin de aanleg verzorgen van een wandelpad, dat uitkomt bij een kleine bank, waar zij kan uitrusten van haar wandelingen. De Amerikaanse neger Jimmy Kingbok- ste maandagavond in Den Haag tegen de Nederlandse halfzwaargewichtkampioen Nelis Oostrum een merkwaardige partij. Acht ronden lang deed hij praktisch niet anders dan zijn tegenstander ontwijken. Achteraf vernamen wij hiervan de oor zaak. Reeds in de tweede ronde brak King zijn rechterarm net boven de pols. Het ge tuigd wel van hardheid om desondanks een partij uit te staan. In New York is bekend gemaakt dat Loyd Patterson zijn wereldtitel in het zwaargewicht op 13 mei in Miami zal ver dedigen gegen de Zweed Ingemar Johans son. De moeilijkheden, die tussen beide bok sers ontstaan waren over de televisierech ten en andere zaken en waardoor de on derhandelingen over een derde ontmoeting steeds waren vastgelopen, zijn nu defini tief uit de weg geruimd. De Amerikaanse zwaargewicht Eddie Machen heeft in Portland in een gevecht over tien ronden op punten gewonnen van zijn landgenoot Wayne Bethee. Machen, die in de eerste ronde een oog- wond opliep doch er bijna geen hinder van ondervond, bestookte zijn tegenstander voortdurend met snelle series op gezicht en lichaam. Zijn puntenzege was dan ook ruim verdiend. Na het vervallen van het officieus we reldkampioenschap honkbal voor amateur negentallen is er geen contact meer ge weest tussen de Europese kampioen en de Verenidgde Staten, de Grand Rapids Sulli- vans uit Michigan, hebben namelijk de Europese kampioen 1960 (Nederland dus) uitgenodigd om in juni 1961 een aantal wed strijden in Amerika te komen spelen. Honkbal De knhb heeft deze uitnodiging in prin cipe aanvaard hoewel over de financiële zijde van deze trip nog geen overeenstem ming met de Amerikaanse kampioen is bereikt. Met deze reis zouden voor de Neder landse topspelers ongeveer tien dagen ge moeid zijn. De mogelijkheid bestaat nu, dat, mocht de reis doorgaan, besloten zal T ennis De vroegere Australische Davis-Cup- speler Mervyn Rose werd donderdag door Jaroslav Drobny, de manager van de Italiaanse Davis-Cupploeg, gecontracteerd als trainer voor Orlando Sirola en Nicola Pietrangeli. Dit met het oog op Challenge- round, die van 26 tot en met 28 december in Sydney tussen Australië en Italië zal worden gespeeld. Rose werd gekozen omdat hij evenals Neale Fraser en Rod Laver, die naar alle waarschijnlijkheid de enkelspelen zullen spelen, links is. Rose speelde zelf verschei dene malen tegen Fraser en is van oordeel dat het hem zal gelukken Sirola en Pie trangeli bij te brengen hoe die linkshandige speelwijze het best kan worden bestreden. Hij heeft daarom Italië een goede kans de Davis-Cup te veroveren. De Australische Davis Cup-ploeg voor de aanstaande „Challenge round" tegen Italië, is als volgt gekozen: Neale Fraser, Roy Emerson. Rod Laver en Bob Mark. De namen der spelers die zullen uitkomen in de enkelspelen en het dubbelspel, zullen pas bekend worden bij de loting. Tennisveteraan Harry Hopman laat zijn schrijfmachine in de steek hij is een tennisverslaggever en zal optreden als coach. Indien zij fit zijn, zullen Fraser en Laver waarschijnlijk de enkelspelen voor hun rekening nemen. De Australische ploeg geldt als favoriet tegen de Italianenmaar in de inter zonale finale tussen Italië en Amerika was Amerika ook als favoriet gestart. Het Australische team, dat volgende week tegen Italië uitkomt in de finale van de strijd om de Davis Cup, is per vliegtuig uit Sydney naar het 800 km noordelijker gelegen Brisbane vertrokken omdat hevige regenval training onmogelijk maakte. Sinds vrijdag is training op de White City-courts in Sydney onmogelijk. Er is nog meer regen voorspeld. Het is vrijwel zeker dat Neale Fraser (Australië) maandag 26 december, wan neer in Sydney de finale van de strijd om de Davis Cup begint tussen Austra lië en Italië zal kunnen spelen. Fraser, die reeds enige tijd last had van een knieblessure, trainde dinsdag een vol uur. Hoewel hij slechts op sterkte speelde, had hij geen last van de blessure. Later op de dag vertrok hij naar Bris bane waar hij zich bij de overige spelers van het Australische team voegde. De loting voor de finale wordt op 25 december (eerste kerstdag) in Sydney verricht. De Italianen Pietrangeli en Si rola, die in Melbourne trainden, keren woensdag naar Sydney terug. worden de competitie voor de hoofdklasse in 1961 twee weken eerder te laten begin nen dus medio april teneinde stag natie van de competitie te vermijden. Cricket Met een innings van 99 heeft Jaisimha er voor gezorgd dat India op de voor laatste dag van de tweede testmatch in Kanpur op gelijke hoogte is gekomen met Pakistan. Aan het einde van de vierde dag scoorde India in de eerste innings een totaal van 335 voor zeven in antwoord op Pakistan's 335 all out. Met nog één dag te spelen lijkt een draw het enig mogelijke resultaat. Voor zijn 99 runs stond Jaisimha acht uur en twintig minuten aan bat In die tijd scoorde hij twaalf vieren, Polly Um- rigar stond 68 not out. 99 In de omgeving van Stockholm is een herdenkingssteen geplaatst, die gewijd is aan een paard, „Iller". De bruine ruin „Iller", eigendom van de welgestelde Zweedse hereboer Johan Asker, nam voor Zweden deel aan de Olympische ruiterwedstrijden van 1956, die in Stock holm werden gehouden. Tijdens de cross country, het zwaarste onderdeel van de driedaagse uithoudingsproef, behoorde „Iller" tot een van de vele paarden, die op de veelomstreden hindernis „22" ten val kwam. De ruin geraakte hierbij zo ernstig gewond, dat het dier ter plaatse moest worden doodgeschoten. De dood van het paard heeft destijds vele pennen in beroering gebracht. Van de zijde van de Zweedse dierenbescher ming werd hevig geprotesteerd tegen dit soort van wedstrijden. De zaak werd later echter bijgelegd. Johan Asker heeft nu ter ere van zijn paard een gedenksteen laten aanbren gen op de plaats waar „Iller" de dood vond. Op de steen staat onder meer te lezen: „Iller", bruine ruin, zoon van Savanarola, geboren in 1944. Mijn trou we vriend liet hier in de uithoudings- proef tijdens de Olympische Spelen op 13 juni 1956 het leven". IJshockey Voor het Nederlandse team, dat zal uit komen in het C-toernooi van het wereld kampioenschap ijshockey, dat begin maart in Zwitserland begint zijn de vol gende spelers voorlopig geselecteerd: doel- verdedigers: Van der Heiden en Van Esch achterspelers: Klein, Van Dijk, Van Rhe- de, Van der Kloot, Kwaaitaal, Dommelen. Voorhoede: Smit, Herreur, De Jong, Overakker, Hogervorst, Hendricks, Bak ker, Rolf van den Baumen en Ziepscheer- der. De Zweedse ijshockeyspelers wensen een hogere vergoeding bij het spelen van een wedstrijd in de nationale ploeg. Voor het spelen in een interlandwedstrijd wordt 40 Zweedse kroon betaald en dat is heel wat minder dan een Zweedse amateurvoetbal ler ontvangt als hij een interlandwedstrijd speelt. Een voetballer in het Zweedse voetbal elftal ontvangt 100 kroon indien wordt ge wonnen, 75 kroon bij een gelijk spel en 50 kroon bij een nederlaag. De ijshockeyspelers zeggen dat zij, als gevolg van de loonderving, er geld bij moeten leggen als zij in een interland uitkomen. Sommige spelers hebben al het woord „staking" laten vallen, doch dit dreigement wordt niet ernstig genomen, althans dit seizoen niet. VOETBAL, De uitslagen van de in Enge land gespeelde voetbalwedstrijden luiden: league derde divisie: Grimsby Town Barnley 3-2; league cup vierde ronde: Bolton WanderersRotherham United 0-2. Tafeltennis De winst van de overgangsklassers uit Kennemerland in de tafeltenniscompetitie was dit keer vlug geteld. TYBB boekte een goed resultaat en versloeg AVGA 2 en Hotac weerde zich verdienstelijk door KLM te bedwingen. Voor het overige helaas niets dan nederlagen; Togido liet zich van zijn slechte zyde zien en leed tegen Nedlloyd 4 een fikse nederlaag. GTTC was de zwakkere van Jovac 2 en Rapidity had tegen VVGA niets te ver tellen. VTC tenslotte was tegen Nedlloyd 3 bepaald machteloos. In de eerste klassen gebeurden er geen schokkende dingen, al leen de nederlaag van GTTC 2 tegen To gido 2 viel op. De diverse topclubs hand haafden zich uitstekend en voor de staart- ploegen was maar weinig winst weggelegd. In 2 A duurt de strijd tussen TYBB 3 en RKTVU voort. Beide teams wonnen en handhaafden aldus de afstand van één punt. In 2 B is VTC 2 wel duidelijk de sterkste. Na de zege op de naaste concur rent Hotac 3, met de byna ongelooflijke cijfers 100, hebben de Velsenaren drie punten voorsprong gekregen! Togido stelde tegen Nedlloyd 4 wel wat teleur. Bakker en Van Eijk wonnen beiden een keer, respectievelijk van Hendriks en mej. Overweg, maar daarmede was de Haarlemse koek dan ook op. GTTC was uiteraard te zwak voor Povac 2. Moors en Hamers zorgden ieder voor één tegenpunt. TYBB—AVGA was een eenzijdige strijd, waarin Schoof en Witteman de lakens uit deelden en Visser niet tot winst kon komen. Ook bij KLM—Hotac was van spanning geen sprake. De Loor moest een veer laten tegen Koenders, maar Kuiper en Weenink behoefden zelfs niet een keer het hoofd te buigen. De standen werden aldus: Afdeling G: Afdeling F: VVGA 10 20 Scylla 2 9 15 Povac 2 10 16 TYBB 9 15 Victory '55 10 15 Nedlloyd 3 8 12 Nedlloyd 4 10 15 AMVJ 3 9 10 Togido 10 13 AVGA 2 9 10 Hotac 10 10 Smash 3 9 10 Rapidity 10 10 Maccabi 7 4 Nufa 10 9 VTC 8 4 GTTC 10 5 Disnie 9 3 Shell 10 4 Treffers 9 3 Barna 10 2 KLM 10 1 In de eerste klasse A had TYBB het niet bijzonder zwaar tegen Oranje-Zwart Bruin veroverde punten tegen Visser en Rietvink, maar dat was al wat er aan succes voor de gastheren was weggelegd. Vijfhuizen speelde voor DSB een prima wedstrijd tegen HBC en won drie keer, waardoor dus ook Hageman zijn 100 percent kwijt raak te. Redden kon dit DSB overigens niet, want de beide andere spelers verloren. De beide Togido-teams kwamen samen op de gedeelde zevende plaats te staan. Het vierde voerde zijn puntentotaal op tot 5 door van Rapidity 2 te winnen, maar het tweede verloor verrassend van GTTC 2. Oninteressant is ook de plaats van het door pech achtervolgde TOG 2. Nu weer moest men met 82 de winst aan Prowano 2 laten, waardoor de vijfentwintigjarigen thans alleen nog Rapidity 2 onder zich hebben. In B verliet Prowano het rechte pad niet en won van VGZ met de overigens matige cijfers 64. Kievit verloor van Deus en Ales; Swart en Jansen lieten zich door Hogeweg kloppen. GTTC 3 zag zich de winst juist ontgaan tegen HBC 2 en bleef in de gevaarlijke hoek. Daar echter To gido 3 niet van Winfried kon winnen, on danks drie punten tegen Handgraaf, bleef dit team op de voorlaatste plaats, juist vóór Rapidity 3. DHC was iets te zwak voor TOG en verloor met 64. De Jong was met drie punten de grote man. Bij de dames waren er ook al geen op vallende resultaten. DSB bedwong Ready met 73 en HBC nam tegen Rapidity be paald geen halve maatregelen (100). DHC miste een van haar spaarzame winstkansen en verloor met grote cijfers van Hotac. Bij de junioren is de voorbereidende halve competitie thans ten einde. In de diverse groepen eindigden respectievelijk als nummers 1 en 2: A: HBC, Togido, B: Spinneweb 1 en 2, C: TYBB 1, TYBB 2 samen met Shot, D: Oranje Zwart, Alliance 3, E: GTTC, St. Bavo 3, F: DHC, Alliance 5. De uitslagen waren: Heren: ie kl. A: Rapiditiy 2—Togido 4 37, TOG 2—Prowano 2 2—8, HBC—DSB 7—3, Togido 2—GTTC 2 46, Oranje Zwart—TYBB 2 2-8. le kl. B: GTTC 3—HBC 2 4—6, Prowano—VGZ 6-4, DHC—TOG 4—6, Togido 3—Winfried 3—7. 2e kl. A: Heemskerk-CSV 5—5, DHC 2—Oranje Zwart 2 7-3, TYBB 3—TOG 3 10—0, Hotac 2— RKTVU 3—7, Togido 5—HBC 3 4—6. 2e kl. B: Ready—CTTC 6-4, Hotac 3—VTC 2 0—10, Johez 2 -Shot 6—4, CSV 2—Velsen 2—8, Oranje Zwart 3 -DHC 3 2—8. 3e kl. A: RKTVU 2—CSV 3 5—5, Togido 6—Velsen 2 2—8, Heemskerk 2—CTTC 2 4—6. Ready 2—VTC 3 4—6, Oranje Zwart 4—Ho tac 4 1—9. 3e kl B: Togido 7Prowano 3 64, Spinneweb—GTTC 4 9—1, Heemskerk 3Doko 2 9—1, Winfried 2—Te Zaanen 5—5, Droste—CTTC 3 7—3. 3e kl. C: TOG 5—DHC 4 1—9, Bloemendaal —GTTC 6 5-5, Te Zaanen 2—VTC 4 0-10, DSB 2 TZB 8—2, Johez 3—VGZ 2 3—7. 3e kl. D: Shot 2 —HBC 4 5—5, GTTC 5—Rijtelbi O—10, DHC 5- Togido 8 10—0, TYBB 4-TOG 4 8—2, Doko—Ho tac 5 91. 4e kl. A: Spinneweb 2TYBB 5 6—4, VTC 2—TOG 6 5—5, TZB 2—Bloemendaal 3 2—8. DSB 3—HTC 2 8—2 TYBB 5—DSB 3 2-8. 4e kl. B: VTC 7Bloemendaal 2 3—6, DHC 6Prowano 4 5—5, HTC 4—Shot 3 3—7, Togido 9—Rijtelbi 2 4—6, HBC 6—DSB 4 0—10. 4e kl. C: HTC—Win fried 3 100, Droste 3Alliance 6—4, TOG 7Te Zaanen 3 6—2, Johez 4—TYBB 6 7—2. 4e kl. D: VTC 6—Fusia 9—1, HTC 3—DSB 6 3-7, Ready 3- TOG B 6—1. HBC 5-Johez 5 4—6, DSB 6—Ready 3 9—1. 4e kl. E: VGZ 3—Doko 4 9—1, Heemskerk 4—Hotac 6 1—9, Heemskerk 5Doko 3 82, Ho tac 6VGZ 3 73, DSB 5Fusia 2, Fusia terug getrokken. Dames: 2e kl.: DHC—Hotac 2—8, Ready—DSB 3—7, HBC—Rapidity 10-0, TYBB—Oranje Zwart uitgesteld. 3e kl A: Shot—VTC 2 2—8, Prowano Spinneweb 73, TOGVTC 2 7—3, Te Zaanen —Togido 3-7. 3e kl. B: VGZ—Doko 1—9, CSV 2— VGZ 2 10—0, CSV 3—Hotac 2 8-2, CSV— RKTVU 7—3. 4e kl. VTC 3—DSB 2 1—9, Fusia—Droste 4—6, Te Zaanen 2—HTC 3-7. Junioren: A: TogidoAlliance 2 5—0, Togido 2 Alliance 2—3. B: St. Bavo—Spinneweb 14, St. Bavo 2Spinneweb 05. C: Spinneweb 3Shot 2 41, Spinneweb 4—Shot 05. D: Alliance 3Al liance 4 3—2. E: Shot 5—HBC 4 5—0. Shot 6- HBC 3 0-5, TYBB 3—Oranje Zwart 3 5—0, DHC Alliance 5 5—0. G: RKTVU 2—CSV 3 0—5, RKTVU 2—CSV 2 0—5. RKTVU 3-CSV 0—5, Heemskerk 3 Doko 05. Heemskerk 2Doko 3 0—5, Heemskerk Doko 4 0—5, Doko 2Doko 5 1—4. Gewichtheffen Tijdens de Russische gewichthefkampi oenschappen verbeterde de Rus Rudolf Plukfelder het wereldrecord tweehandig trekken in de zwaarmiddengewichtklasse tot 141.5 kg. Het oude record stond reeds op zijn naam met 141 kg.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19